Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 INFORMIM I LNPSHA "PEGASI" ALBANIA

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

INFORMIM I LNPSHA "PEGASI" ALBANIA Empty
MesazhTitulli: INFORMIM I LNPSHA "PEGASI" ALBANIA   INFORMIM I LNPSHA "PEGASI" ALBANIA EmptySat Jun 18, 2011 12:51 am

INFORMIM I LNPSHA “PEGASI” ALBANIA
Veprimtari Nderkombėtare

Nė kuadrin e shkėmbimit universal te vlerave 20 poetė dhe poetesha greke me datėn 20 qershor 2011 do tė zhvillojnė njė veprimtari letrare promovuese, e cila ėshtė e bukur programuar me prezantime veprash tė autorėve tė njohur tė periudhės demokratike nė tė dy vendet. Ėshtė zgjedhur pikėrisht Vlora pėr tė organizuar kėtė veprimtari.
Tentimi i parė i njė veprimtarie Letrare Ndėrkombėtare i suksesshėm ishte Simpoziumi i tretė Ndėrkombėtar”MUZA POETIKE PEGASI 2011” i LNPSHA “PEGASI” ALBANIA , e cila zhvilloi nė qytetin e Vlorės njė seancė tė kėtij Simpoziumi me objekt “Magjia e pėrkthimit” , duke bashkėvepruar me Shoqatėn e Shkrimtarėve “PETRO MARKO” VLORĖ. Nė kėtė veprimtari njėditore marrin pjesė poetė nga Lidhja e Shkrimtarėve “XASTERON” ATHINĖ me Presidente poeten e mirenjohur greke PANAJOTA ZALLONI DHE POETĖ NGA “KAFEJA E IDEVE” SALAMINĖ E POETIT DINO CUBATIS SI DHE JANĖ ANGAZHUAR POETE SHQIPTARE ME BANIM NE ATHINĖ SI ANDREA PETROMILO…
NĖ KĖTĖ VEPRIMTARI MERR PJESĖ LNPSHA “PEGASI” ALBANIA , E CILA DO TĖ PREZANTOJĖ NĖ KĖTĖ VEPRIMTARI POETEN MAJLINDA RAMA , ZĖVENDĖSPRESIDENTE E LIDHJES SĖ KRIJEUSVE “PEGASI” ALBANIA …
MĖ DATĖN 21 POETĖT DHE POETESHAT GREKE DO TĖ NDALEN NE QYTETINE GJIROKASTRĖS, NJĖ NGA KRYEQENDRAT E LNPSHA “PEGASI” ALBANIA, KU DO TĖ PRITEN NGA NJĖ GRUP POETĖSH TĖ LNPSHA “PEGASI” ALBANIA TĖ KRYESUAR NGA POETJA , PĖRKTHYESJA ALEKSANDRA SHABANI, ZĖVENDĖS SEKRETARE E PĖRGJITHSHME E LIDHJES NDĖRKOMBĖTARE PEGASI “ALBANIA” ANĖTARE E UP.LI DHE W.P.S. DHE POETĖT ELEFTERIA KALLOJERI W.P.S, YLLKA PONDE W.P.S, MURAT MEMALLAJ W.P.S, DINO ĒIĒO W.P.S, KOSTA GAXHONI W.P.S, MATILDA ĒEREPI , PĖRKTHYESE…
KJO VEPRIMTARI DO T’I SHĖRBEJĖ SHKĖMBIMIT UNIVERSAL TĖ VLERAVE LETRARE DHE VIJIMIT TĖ TRADITĖS SĖ TAKIMIT RECIPROK TĖ ORGANIZMAVE LETRARE. KY EVENIMENT ZHVILLOHET VETĖM DISA DITĖ PARA KONGRESIT TĖ 22 BOTĖROR TĖ LETĖRSISĖ QĖ ZHVILLOHET NĖ LARISA TĖ GREQISĖ NGA DATA 29 QERSHOR DERI NĖ 3KORRIK 2011 , KU DO TĖ MARRĖ PJESĖ DHE NJĖ DELEGACION I LNPSHA “PEGASI “ALBANIA DHE I LPSHA “PEGASI “ KOSOVA…


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
INFORMIM I LNPSHA "PEGASI" ALBANIA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: