Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Hubja ne hapsir

Shko poshtė 
AutoriMesazh
mujota
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 219
Age : 23
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

MesazhTitulli: Hubja ne hapsir   Thu Jun 16, 2011 2:56 pm

`Per ty`
Ditet e lumtura ku mbeten,
ne fytyr buzqeshja pse mu shua,
pse s'kam ate qe kam nevoj,
pse s'eshte ketu ai qe dua???!!...

E qielli kaltersin pse humbi,
pse mbi mua po bie shi,
ku je,
pse s'flet tani???!!!

Ke rene ne gjumin e botes,
apo ne zhurmen qe s'perfundon,
a thua endrreon per mua,
a thjesht po me tradheton???!!....
`Bota`

-Bota po mė sillet mbi kokė, e unė e mbaj mbi supe,
e do filloj tė mendoj ,ndryshe gjėrat ti shikoj
tė mos bėhem e pavlerė ,te mos jetoje e panderė.

-Dhe,tė ndihem e lirė ,nuk dua diqka mė mirė,
tė shoh pėrjetėsim ,ta ndjej pak dashurinė.
Tė kem njė vend ku tė fle , mos tė mendoj sot qfarė bera dje ,
tė jetoj ashtu siē dua unė,tė bej pėr veten pak mė shumė.

Dhe,as ti mos mė gjyko,se sot je nesėr jo
se as jeta nuk kishte mėshirė pėr mua
..andaj po bėj tash si dua...!!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
mujota
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 219
Age : 23
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

MesazhTitulli: Re: Hubja ne hapsir   Thu Jun 16, 2011 2:57 pm

Humbja ne hapsir
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
mujota
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 219
Age : 23
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

MesazhTitulli: Re: Hubja ne hapsir   Thu Jun 16, 2011 2:58 pm

Dashuria


Jam ylle qe bije
jam shpres qe vije
jam une,une jam
e vetmja qe te drejta
mbi jeten time kam.......

Yjet s'bien shpesh
e till jam dhe une
erdha per te shpetuar
nga kjo bote e shkaterruar.......

Jam si meteor i kesaj nate,
jam si sherimi i zemres sate,
jam une,une jam,e ti je
bota ime gjithecka qe une kam.......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
mujota
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 219
Age : 23
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

MesazhTitulli: Re: Hubja ne hapsir   Thu Jun 16, 2011 2:59 pm

Per ata qe s'jane

Sot......sa dite e madhe.....sot!!
Ndjej thelle ne shpirt
lirin,ne zemer ndjej
knaqesin........

Verej.....sa shume njerez
verej.....ketu edhe ju jeni
ketu,nuk ju shoh,por ju
ndjej........

Juve,juve sot po ju
kendojm,ngase kurre s'do
ju harrojm......
Me ju,per ju,fal jush.......
jetoj,krijoj,kendoj........festoj sot.....!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Hubja ne hapsir   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Hubja ne hapsir
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: