Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA

Shko poshtė 
AutoriMesazh
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA   Tue May 10, 2011 11:56 am

Partia Socialiste ka fituar bashkinė e Kavajės, e njohur si njė ndėr zonat bastione tė Partisė Demokratike. Kandidati i Partisė Socialiste Elis Roshi ka dalė fitues pėrballė rivalit tė tij duke marrė rreth 6008 vota, kundrejt kandidatit tė Partisė Demokratike, Refik Rrugia i cili ka marrė 5128 vota.


Ndėrkohė ka pėrfunduar edhe numėrimi i votave nė bashkinė e Pogradecit ku kandidati I “aleancės pėr tė ardhmen” Artan Shkėmbi ka dalė fitues me 7580 vota kundrejt rivalit tė tij Topēiu I cili ka marrė 5837 vota.


Ndėrsa PD-ja ka fituar bashkinė e Librazhdit ku kandidati I djathtė Shefki Ēota ka fituar me 2311 vota kundrejt rivalit tė tij tė majtė Enver Koēi i cili ka marrė vetėm 1727 vota.


Bashkia Peqin 8/8
Naim Teqja "Aleanca pėr tė Ardhmen": 908
Ilir Rrushi "Aleanca pėr Qytetarin": 2670


Komuna Levan 17/17
Xheladin Malaj "Aleanca pėr tė Ardhmen": 2866
Agim Qejvanaj "Aleanca pėr Qytetarin": 2011
Komuna Dushk 12/12
Afrim Dedej "Aleanca pėr tė Ardhmen": 2194
Bashkim Kadiu "Aleanca pėr Qytetarin": 2010


Komuna Krutje 13/13
Andrea Muēo "Aleanca pėr tė Ardhmen": 2138
Agim Sema "Aleanca pėr Qytetarin": 2888
Bashkia Ballsh 8/8
Ilir Ēela "Aleanca pėr tė Ardhmen": 2317
Dallėndyshe Allkaj "Aleanca pėr Qytetarin": 2136
Bashkia Gjirokastėr 27/27
Flamur Bime "Aleanca pėr tė Ardhmen": 6646
Genc Sinoimeri "Aleanca pėr Qytetarin": 5177
Maringlen Koēiu: 45
Vjollca Ēekani: 231
Bashkia Memaliaj 6/6
Lulėzim Meēi "Aleanca pėr tė Ardhmen": 1199
Hatixhe Qėndrai "Aleanca pėr Qytetarin": 974
Bashkia Tepelenė 7/7
Tėrmet Peēi "Aleanca pėr tė Ardhmen": 1736
Sevo Miēi "Aleanca pėr Qytetarin": 735
Reshat Zika, LZHK: 1148
Bashkia Pėrmet
Gilberto Jaēe "Aleanca pėr tė Ardhmen": 2158
Kujtim Hoxha "Aleanca pėr Qytetarin": 1811
Bashkia Ura- Vajgurore 10/10
Syrja Ormėnaj "Aleanca pėr tė Ardhmen": 2369
Thoma Rumniēi "Aleanca pėr Qytetarin": 2099
Komuna Drenovė 11/11
Hekuran Pupa "Aleanca pėr ;tė Ardhmen": 1560
Flamur Sala "Aleanca pėr Qytetarin": 1623
Gjergji Disho: 62
Komuna Qendėr-Ersekė 16/16
Kristaq Andoni "Aleanca pėr tė Ardhmen": 810
Enton Ēarēani "Aleanca pėr Qytetarin": 1004
Bashkia Bilisht 9/9
Haki Ajēe "Aleanca pėr tė Ardhmen": 1971
Valter Miza "Aleanca pėr Qytetarin": 2638
Komuna Miras 13/13
Kryearti Sejdo "Aleanca pėr tė Ardhmen": 2561
Arben Laska "Aleanca pėr Qytetarin": 2015
Bashkia Kukės 18/18
Alfred Cengu "Aleanca pėr tė Ardhmen": 3441
Hasan Halilaj "Aleanca pėr Qytetarin": 6144
Bashkia Krumė 8/8
Liman Morina "Aleanca pėr tė Ardhmen": 1992
Bardhyl Peka "Aleanca pėr Qytetarin": 1484
Komuna Golaj 15/15
Adem Lala "Aleanca pėr tė Ardhmen": 1744
Zenel Kastrati "Aleanca pėr Qytetarin": 1783
Bashkia Bajram Curri 9/9
Avni Dega "Aleanca pėr tė Ardhmen": 1222
Agron Demushi "Aleanca pėr Qytetarin": 2110
Bashkia Peshkopi 11/11
Ilir Vraniēi "Aleanca pėr tė Ardhmen": 3013
Ilir Krosi "Aleanca pėr Qytetarin": 4422
Komuna Tropojė Fshat 15/15
Avni Boshnjaku "Aleanca pėr tė Ardhmen": 728
Ram Katroēi "Aleanca pėr Qytetarin": 1628
Bashkia Lezhė 24/24
Gjokė Jaku "Aleanca pėr tė Ardhmen": 4631
Viktor Tushaj "Aleanca pėr Qytetarin": 4933
Bashkia Rubik 13/13
Gjok Vuka "Aleanca pėr tė Ardhmen": 1643
Mark Ruēi "Aleanca pėr Qytetarin": 1286
Komuna Fan 17/17
Neritan Boēi "Aleanca pėr tė Ardhmen": 659
Gjergj Prenga "Aleanca pėr Qytetarin": 805
Agostin Mėhilli: 706
Bashkia Fushė-Arrėz 6/6
Nikolin Bardhoku "Aleanca pėr tė Ardhmen": 854
Alfred Qafa "Aleanca pėr Qytetarin": 1183
Bashkia Pukė
Emver Sulejmani "Aleanca pėr tė Ardhmen": 903
Beqir Arifaj "Aleanca pėr Qytetarin": 952
Astrit Kuēi: 706
Komuna Qendėr (Bulgarec) 15/15
Ilirjan Dule "Aleanca pėr tė Ardhmen": 1786
Artur Lisi "Aleanca pėr Qytetarin": 3471
Komuna Pojan 19/19
Vasillaq Ēinoku "Aleanca pėr tė Ardhmen": 3284
Alfred Berberi "Aleanca pėr Qytetarin": 3577
Bashkia Ersekė 5/5
Ali Laho "Aleanca pėr tė Ardhmen": 1548
Zhaneta Prifti "Aleanca pėr Qytetarin": 1232
Bashkia Leskovik 2/2
Sergei Peshtani "Aleanca pėr tė Ardhmen": 503
Fatmir Guda "Aleanca pėr Qytetarin": 838
Komuna Mollas-Kolonjė 12/12
Hasan Malushi "Aleanca pėr tė Ardhmen": 230
Artur Nazarko "Aleanca pėr Qytetarin": 622
Flamur Bilo: 371
Komuna Kashar 18/18
Jakup Sulaj "Aleanca pėr tė Ardhmen": 4290
Besnik Fuēia "Aleanca pėr Qytetarin": 5540
Bashkia Himarė 15/15
Jorgo Goro "Aleanca pėr tė Ardhmen": 1574
Savo Prifti "Aleanca pėr Qytetarin": 560
Vasillaq Bollano: 1472
Dhimitėr Llazari 144
Bashkia Sarandė 29/29
Stefan Ēipa "Aleanca pėr tė Ardhmen": 7236
Edmond Gjoka "Aleanca pėr Qytetarin": 4981
Komuna Aliko 11/11
Kristo Kaishi, PBDNJ: 1077
Ilia Thanasi "Aleanca pėr Qytetarin": 684
Hristo Ēabo 603
Komuna Ksamil 5/5
Besnik Abedini "Aleanca pėr tė Ardhmen": 1483
Vesel Koēiu "Aleanca pėr Qytetarin": 1078
Komuna Kutalli 12/12
Shpėtim Vrapi "Aleanca pėr tė Ardhmen": 2816
Dritan Sula "Aleanca pėr Qytetarin": 1911
Bashkia Burrel 16/16
Adelina Farriēi "Aleanca pėr tė Ardhmen": 3658
Skėnder Lleshi "Aleanca pėr Qytetarin": 3119
Bashkia Bulqizė 10/10
Myfit Duriēi "Aleanca pėr tė Ardhmen": 2440
Roland Keta "Aleanca pėr Qytetarin": 2588
Komuna Otllak 15/15
Dalip Kanaēi "Aleanca pėr tė Ardhmen": 2623
Durim Myftaraj "Aleanca pėr Qytetarin": 2614
Komuna Bradashesh 19/19
Vasil Terziu "Aleanca pėr tė Ardhmen": 1902
Sabri Sollaku"Aleanca pėr Qytetarin": 3649


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA   Tue May 10, 2011 11:58 am

Numėrimi i votave nė njėsitė e ndryshme nė Tiranė ka bėrė qė dy kandidatėt pėr bashkinė mė tė madhe nė vend tė jenė vetėm pak vota larg nga njėri tjetri.


Nga 181 kuti tė numėruara nga 485 qė janė gjithsej kandidati i koalicionit “aleanca pėr qytetarin” Lulzim Basha kryeson me 231 vota ndaj kandidatit tė PS-sė Edi Rama.


Kėshtu sipas rezultateve tė deritanishme kandidati i djathtė Basha ka marrė 46110 vota kundrejt rivalit tė tij Edi Rama i cili ka marrė 45 879 vota.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA   Tue May 10, 2011 11:59 am

Edhe nė Durrės procesi i numėrimit nė KZAZ-nė numėr 8, pėr bashkinė e qytetit, po ecėn me ngadalė.


Deri tani janė numėruar vetėm 15 qendra nga 165 qė ka Durrėsi pėr kryetarin e bashkisė. Deri nė kėto momente votat janė: 3576 pėr kandidatin e PS Vangjush Dako dhe 3318 pėr atė tė PD, Ferdinand Xhaferraj.


Sipas informacioneve tė fundit, nga 15 qendrat e numėruara, 10 tė parat i pėrkisnin zonės sė plazhit, ndėrsa numėrimet e tjera i pėrkasin zonės sė Shkozetit.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA   Tue May 10, 2011 12:54 pm

Komisioni Qėndror i Zgjedhjeve i ka kėrkuar KZAZ-ve tė marrin masa nėse komisionerėt braktisin procesin e numėrimit tė votave.

Nė mbledhjen e sotme KQZ-ja me 6 vota pro shkarkimin e komisionerėve qė lėnė procesin e numėrimit dhe zėvendėsimin e tyre.


Kryetari i Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve Arben Ristani theksoi se ky institucion ėshtė i gatshėm tė ndėrmarrė masat e ndėshkimit pėr komisionerėt tė cilėt lėnė nė mes procesin e numėrimit tė votave dhe zvarrisin procesin.


Ndėrkohė nėnkryetarja Dėshira Subashi theksoi se duhet shėnuar nė dokumentacion ēdo bllokim dhe largim qė ndodh nė Komisionet Zonale tė Administrimit Zgjedhor.


“Qė tė mos ndodhė nesėr tė thoni se pse nuk ndodhet nė dokumentacion nje problem dhe shqetesim i tille,"theksoi Subashi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA   Tue May 10, 2011 1:02 pm

iii na sakatuet me kto rezulltate haj se nuk esht ber nami se u /(dridh mali polli miu)po i shofim ngjitha gazetat dhe jah kontinentit....

Mos e mbushni forumin me emra Palaqesh.....!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA   Tue May 10, 2011 1:07 pm

ouuuuuu po pse ti do te me ndalosh mua se cdo te postoj ketu ne kete FORUM TE NDERUAR SHQIPTARESH????
A mundesh valle Wink .Jho ty te del natyrshem ,pasi nuk te vjen ty per shtat ,eh une te kuptoj fare mire,i nderuari Xheme,por nuk eshte ky problemi im ,eshte vetem i joti,ti po deshe mos i lexo.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA   Tue May 10, 2011 1:11 pm

KQZ, shkarkon komisionerėt e PS nė njėsinė 8
Lajmi i Fundit e Martė, Maj 10th, 2011
TIRANE- Problemet dhe bllokimi i numerimit ne njesite 8 dhe 5 ne Tirane ka shkaktuar debate ne mbledhjen e pare te dites se sotme ne Komisionin Qendror te Zgjedhjeve.

Ne mbledhjen e sotme, ne oren 11. 43, KQZ vendosi me 6 vota pro shkarkimin e grupeve tė numėruesve te PS-se, nė KZAZ 54 nė njėsinė nr . 8 .

Sipas vendimit te marre, deri nė orės 12: 30 minuta, opozita duhet tė dėrgojė numėruesit e tjere. Problemi nisi kur grupet e numėrimit braktisėn vendin e numėrimit duke lėnė fletėt e votimit nė tavolinė dhe duke mos i mbyllur nė kuti.

Nderkohe, ne fillim te mbledhjes, pėrfaqėsuesi i PS-se, Gjoncaj ka akuzuar anetaret e KZAZ-se 54 per largim te pashpjegueshem nga procesi i numerimit. Ai ka kerkuar hetim per kete qe ka ndodhur, duke e cilesuar bllokim te qellimshem.

“Ju telefonova dhe juve pėr tė kėrkuar pse”- i eshte drejtuar Ristanit, i cili nga ana e tij i ka dhene urdher nje inspektori te verifikoje se cafre ka ndodhur.

“Ky tė jetė rasti i fundit i bllokimit tė numėrimit. Kjo ėshtė e qėllimshme. Bllokohet e zhbllokohet sipas interesit tė PD dhe vėrej se KQZ nuk e merr nė konsideratė kėtė fakt.” – tha Gjoncaj.

Nga ana e tij, perfaqesuesi i PD-sė, Njazi Kosovrasti deklaroi se komisioneretkanė shkelur detyrėn dhe votėn.

KQZ kerkoi qė tė sqarohet nėse tė 5 grupet e numėrimit kanė lėnė numėrimin apo vetėm njėri grup.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA   Tue May 10, 2011 3:12 pm

rezulltate shum te reja humbje e e thell dhe e pa pritshme, se dot ju kushtoj shum kurr sdot ta shofin pushtetin me sy, sa te jan gjal. Kta vasal te dreqit e te birit.
EDI GO-------- drejt BASHKIMIT KOMBETAR.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA   Sat May 14, 2011 5:21 pm

humben kriminelet qe vrasin popullin
populli do ti vras kriminelet..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: