Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4
AutoriMesazh
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 EmptySun Jun 05, 2011 11:17 am

PS, kërkesë-ankimore për pavlefshmëri
05.06.2011, ora 10:02
Partia Socialiste do të dorëzojë në Kolegjin Zgjedhorë të martën kërkesën ankimorë për rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të Tiranës, këtë herë për pavlefshmëri të rezultatit të shpallur nga KQZ-ja.

“Kërkojmë pavlefshmërinë e vendimeve të KQZ-së për të urdhëruar ndryshimin e tabelave të rezultateve të qendrave të votimit të njëmbëdhjetë KZAZ-ve të Tiranës, ndryshimin e vendimit 711 të KQZ-së, duke miratuar rezultatin e tabelave përmbledhëse të zonës zgjedhore Bashkia Tiranë, në bazë të tabelave të nxjerra nga grupet e numërimit deri më 16.05.2011, duke u shpallur fitues Edi Rama i Aleancës për të Ardhmen” pritet të jetë formulimi i kërkesës ankimore të Partisë Socialiste, raportoi të dielën Panorama.

Të martën është dita e fundit e afatit pesë-ditor nga rrëzimi i kësaj kërkese nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

Ndërkohë që Partia Demokratike ende nuk ka vendosur nëse do t’i drejtohet Kolegjit Zgjedhor për të goditur vendimin e KQZ-së, i cili rrëzoi kërkesën e tyre për të përfshirë në rezultat edhe votat që dolën nga 24 kutitë që hapi KQZ-ja. /albeu.com/


Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 EmptySun Jun 05, 2011 6:13 pm

Orban: Votat, te rinumerohen sic u be ne Amerike
Rozeta Rapushi
Kryeministri Hungarez, vendit qe ka presidencen e radhes te Bashkimit Evropian, Viktor Orban, sugjeroi dje qe Shqiperia te ndjeke shembullin e Amerikes, per vleresimin e votave te hedhura ne kutine e gabuar. Nderkohe qe kryeministri Sali Berisha siguroi se do te njohe vendimin e dhene nga Kolegji Zgjedhor per kete ceshtje. Deklaratat te dy kryeministrat, i bene gjate takimit dhe konferences se perbashket per shtyp. "Une nuk dua qe t'i fyej shqiptaret duke nderhyre ne punet e tyre te brendshme, por e vetmja gje qe mund te themi ne parim eshte ne te tilla raste ju lutem mund te beni ate qe kane bere amerikanet. Ka ndodhur nje here, apo jo. E keni pare ne televizor, une e kam pare ne televizor. Ju duhet te shikoni votat, te numeroni votat, fletet e votimit", keshilloi Orban. Sipas tij, eshte gje e mire qe edhe televizioni tashme i trajton keto ceshtje. "Pas kesaj, ju duhet te mbeshteteni rehat-rehat ne karriget e kolltuket tuaja e te lejoni gjykatat te marrin vendimin perkates. Kjo ndodhi ne Amerike. Me falni, por une nuk kam ndonje keshille, sugjerim me te mire, sesa kjo praktike amerikane", theksoi ai. Ndersa kryeministri Sali Berisha, siguroi se krahas zhurmes politike ne Shqiperi, shteti ligjor funksionon normalisht, institucionet e tij garantojne zbatimin e ligjit. "Ceshtja e votave ne kutite e tjera, numerimi i tyre eshte nje ceshtje themelore ndergjegjeje. Politikani, si cdo njeri, ka per detyre te qendroje prapa bindjeve te ndergjegjes se tij. Kjo eshte praktika e vendeve te qyteteruara. Kjo eshte praktika e vendeve qe kane nje tradite 200 vjecare ne zgjedhje dhe nje sistem drejtesie me te fortin", tha Berisha. Sipas tij, edhe mbi bazen e ligjit shqiptar, i cili ne te gjitha percaktimet e tij nuk i perfshin keto vota ne vota te pavlefshme, u kerkua numerimin e tyre. "Por ne themelin e cdo sistemi, ligji baze eshte numerimi i cdo vote. Sot eshte nje gjykim dhe nuk ka asnje medyshje se shteti ligjor do te respektohet ne cdo rast. Pra ne qofte se ne mbrojme bindjet tona, bindja jone me e thelle eshte se nje shoqeri nuk mund te jete e lire pa funksionimin e shtetit ligjor. Keshtu qe ne qendrojme ne respektimit te plote te vendimit te institucioneve, edhe kur na pelqejne edhe kur nuk na pelqejne", beri te qarte kryeministri. Ndersa per sa i perket, historise se bojkotit te Kuvendit nga opozita, kryeministri Hungarez, tregoi nje eksperience te ngjashme ne shtetin e tij. Por qe u zgjidh pas mos pagimit te rrogave pas bojkotit ne Kuvend. Orban theksoi se palet ne Shqiperi duhet te zgjidhin situaten e tensionuar politike ne vend, pavaresisht keshillave te shumta qe behen.

Historia Hungareze me bojkotin e opozites

Bojkoti i deputeteve ne Kuvend, duket se nuk eshte nje praktike e nisur nga opozita shqiptare. Por ne rastet e tjera nuk ka shkuar aq mire. Ne Hungari, ka ndodhur e njejta gje. Kryeministri hungarez, Viktor Orban, tha dje se ne zgjedhjet e fundit partia e tij fitoi 2/3 e Parlamentit dhe ishte ne gjendje te miratonte nje Kushtetute te re. "Opozita donte te na bllokonte ne kete nisme, por nuk kishin forcen. Atehere ata vendosen qe te mos merrnin pjese, dolen nga Parlamenti. Por ne fund ne e miratuam dhe kryetari i Parlamentit, thjesht nuk i pagoi deputetet e opozites, meqenese ata nuk kishin marre pjese", rrefeu ai.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 EmptySun Jun 05, 2011 6:16 pm

AKTUALITET
Deklarata e 3 ambasadorëve: Jemi njohur me vendimin e Kolegjit, partitë politike të respektojnë vullnetin e qytetarëve
05-06-2011 / Gazeta 55Deklarata e 3 ambasadorëve: Jemi njohur me vendimin e Kolegjit, partitë politike të respektojnë vullnetin e qytetarëve

Përmes një deklarate zyrtare trojka e ambasadorëve në vendin tonë i apelon faktorit politik të respektojë vendimin e Kolegjit si dhe verdiktin e votuesve shqiptarë. Kryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Ambasadori Eugen Ëollfarth, Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Alexander Arvizu dhe Kreu i Delagacionit të Bashkimit Evropian, Ambasadori Ettore Sequi, deklaruan sot së bashku se vendimi i Kolegjit respekton të drejtën e votuesve për të zgjedhur. Sipas kësaj deklarate, në 8 maj qytetarët e Shqipërisë votuan për kandidatët e zgjedhur prej tyre.

Deklarata e 3 ambasadorëve
“U njohëm me vendimin e Kolegjit Zgjedhor shqiptar, si organi më i lartë ligjor që gjykon apelimet zgjedhore. Është thelbësore që të gjitha palët të veprojnë, pas këtij vendimi, në mënyrë të qetë, të pjekur e të përmbajtur, duke vënë interesin kombëtar përpara çdo lloj interesi partizan vetjak. Po aq e rëndësishme është që të gjitha palët, partitë politike dhe qytetarët, të presin derisa rezultetet përfundimtare të këtyre zgjedhjeve të certifikohen nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, siç kërkohet nga legjislacioni shqiptar. Ne besojmë se më 8 Maj, qytetarët e Shqipërisë votuan për kandidatët e zgjedhur prej tyre. Ky zë tashmë duhet të dëgjohet dhe të respektohet nga të gjitha partitë politike. Ne do të ndjekim nga afër përmbylljen e procesit zgjedhor dhe shpalljen e rezultateve përfundimtare, si dhe vlerësimin e procesit nga misioni i vëzhgimit të zgjedhjeve i OSBE/ODIHR-it, duke pasur parasysh shqetësimet e ngritura në deklaratat tona të mëparshme”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 EmptySun Jun 05, 2011 6:18 pm

OPINION
Fundi i “perandorisë” së kuqe në Tiranë
05-06-2011 / Nga Bajrush Morina

Më 8 maj në Tiranë ishte një festë e demokracisë dhe e votës së lirë. Megjithëse mbaheshin zgjedhjet e nivelit lokal, për kryetar bashkie, minibashki e komuna në mbarë Shqipërinë, gara më e rëndësishme e këtyre zgjedhjeve ishte në Tiranë. Dy koalicionet e mëdha në Shqipëri, koalicioni i djathtë apo Aleanca për qytetarin që drejtohej nga Partia Demokratike dhe koalicioni i majtë apo Aleanca për të ardhmen që drejtohet nga Partia Socialiste, gjithë potencialin e tyre politik e kishin “derdhur” dhe drejtuar në Tiranë.
Më 8 maj të këtij viti kam qenë dëshmitarë i një manifestimi madhështor jo vetëm politik. Më bëhej sikur gjithë tiranasit, i madh e i vogël ua kishin mësyrë kutive të votimit. Në disa prej qendrave të cilat i kemi vizituar në paraditen e 8 majit kemi parë më sy një rend të gjatë të njerëzve që pritnin për të hedhur votën e tyre. Kur disa prej miqve të mi u tregoja se shumica prej tiranasve që i kam takuar pas votimit dhe që i kam pyetur se për kë keni votuar pa asnjë hamendje më janë përgjigjur: “Për Lulin ore, për kë tjetër!” Dhe këtë përgjigje nuk e kam marrë vetëm nga votuesit që kishin votuar afër selisë së Partisë Demokratike. Përgjigje të tilla kam marrë edhe nga votues të cilët kishin votuar në qendrat e votimit që konsiderohen si “çerdhe” të Partisë Socialiste apo të “stalingradit” socialist.
Në ditën e votimit më 8 maj në Tiranë kandidati i Partisë Demokratike Lulzim Basha hynte e dilte shpesh prej selisë së Partisë Demokratike në Tiranë. Ai lëvizi disa herë prej selisë “blu” deri te selia e qendrës së tij elektorale. Dhe gjithmonë lëvizte pa veturë, pa përcjellje bodiguardësh. Gjatë rrugëtimit këmbë Luli (siç e quajnë me emër përkëdhelës të gjithë miqtë, familjarët dhe bashkëpunëtorët e tij) ndalej e përshëndetej dorë për dore me tiranasit të djathë apo të majtë.
Më 8 maj Mark Krasniqi erdhi në Tiranë për të përkrahur jo vetëm me votë Lulëzim Bashën. Erdhi edhe ta takonte kryetarin e ri të Bashkisë së Tiranës. Me vete mori edhe disa libra të tij të fundit të cilat i kishte dedikuar për kryeministrin Sali Berisha, për zv.ministren Edit Harxhi. Tre libra i kishte dedikuar edhe për Lulëzim Bashën. Megjithëse dedikimi i shkruar mbante datën e 7 majit, profesor Mark Krasniqi në këto libra kishte shkruar: “Për kryetarin e Bashkisë së Tiranës Lulëzim Bashën!” Pra profesor Marku e kishte “shpallur” kryetar Bashkie Lulzim Bashën më 7 maj, një ditë para se të mbaheshin votimet në Tiranë dhe pothuaj një muaj para se edhe Kolegji zgjedhor të merrte vendimin përfundimtar për hedhjen poshtë të ankesës së Partisë Socialiste dhe verifikimin e vendimit të KQZ-së për shpalljen e Lulzim Bashës fitues të zgjedhjeve për Bashkinë e Tiranës.
Kryebashkiaku i ri i Trianës Luëlzim Basha pranoi me kënaqësi këto libra dhuratë nga profesor Mark Krasniqi. Me këtë rast në një deklaratë për gazetën “Bota sot” që e dha më 8 maj Lulëzim Basha tha; “Jam i sigurt se do të fitoj!”
Por Lulzim Basha do të ishte fitues edhe pa vendimin e kolegjit zgjedhor e madje edhe pa vendimin e KQZ-së. Pse mendojmë kështu? Lulzim Basha arriti ta sfidojë “mitin Rama” në Tiranë i cili për 3 mandate rresht arrinte t’i fitonte zgjedhjet përballë kandidatëve të Partisë Demokratike madje me një diferencë të madhe që shkonte në mijëra vota! Në votimet e 8 majit Basha jo vetëm që përmbysi rezultatin prej mijëra votash por e ngushtoi diferencën deri në fitore prej 81 votash. Lulzim Basha e shembi këtë “mit”, e ndryshoi “fasadën e kuqe” të Tiranës me ngjyrë blu! Lulzim Basha, nga pozicioni i një ministri dhe nga posti i një anëtari të kryesisë së partisë i doli përballë një lideri të një partie të dytë politike në Shqipëri. Pra garonte një anëtar i kryesisë përballë një lideri partiak, një ministër policie përballë një kryebashkiaku me tre mandate. Lulzim Basha e largoi nga skena politike liderin socialist Edi Rama! E mundi me vota Edi Ramën, jo si lider partie por si një kandidat i një partie!
Kryeqyteti i Shqipërisë Tirana për gati 12 vjet ishte shndërruar në një “çerdhe” të ngjyrës së kuqe politike ku lideri socialist, në vitet më të vështira për popullin shqiptar të Kosovës, organizoi koncert për rokerin shovinist serb Goran Bregoviq të cilit i dhuroi edhe “çelësin e Tiranës”. Lulzim Basha përfundimisht ia ndryshoi ngjyrën politike kryeqytetit të Shqipërisë. E shembi “perandorinë” e kuqe dhe ia ndryshoi Tiranës jo vetëm “çelësin” e portës por do t’ia rikthejë Tiranës edhe imazhin shqiptar të kryeqytetit të Shqipërisë.
Prej 3 qershorit lideri socialist Edi Rama është i papunë në Tiranë, është i humburi i Tiranës dhe i Shqipërisë. Nëse e takoni netëve të vona nëpër rrugët e Tiranës në gjendje “agonie” njoftojeni Emergjencën apo stacionin më të afërt të Policisë sepse edhe ai është qytetar i thjeshtë i Tiranës për të cilin tash e tutje do të kujdeset kryebashkiaku Lulëzim Basha.
Prej 3 qershorit kryebashkiaku i Tiranës është Lulzim Basha.
“Bota sot”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 EmptySun Jun 05, 2011 6:24 pm

Bota sot e beogradit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 EmptySun Jun 05, 2011 8:51 pm

Beketi e skajëzon subjektivizmin objektiv. Për të prirja artistike nuk është ekspansive, por tkurrje, kurse arti një apoteozë e vetmisë, ku s’ka komunikim. Se, s’ka mjete që të sendërtohet vetë komunikimi.

Ju lutem, nuk ngjan politika shqiptare si imitim i teatrit absurd beketian?

A nuk është e vërtetë se për 20 vjet të dyja partitë e mëdha nuk komunikojnë me njëra-tjetrën, sepse nuk kuptohet thelbi i vetë komunikimit, parësia, ekskluziviteti i komunikimit?

Nuk dua ta shënoj kronologjinë historike të politikës. Do të ishte gati një humbje kohe.

Po kufizohem vetëm me shëmbëlltyrën e zgjedhjeve të 8 majit. KQZ’ja, në numërimin e parë shpall fitues Ramën, në një numërim të dytë Bashën, në një numërim të tretë ndoshta as njërin dhe as tjetrin.

Votimi mund të jetë kombëtar, kurse numërimi patjetër ndërkombëtar.

Duhet heqja e xhaketës mitike të ambasadorit Arvizu, por edhe Komisioni i Venecias, çdo vendim i të cilit nuk zgjat më pak se tre muaj. Pra, në shtator rëra e klepsidrës elektorale mund të bjerë në fund.

Të gjithë presin Godonë në Tiranë, kurse ai i pret në Venecia. Kështu, pritësit dhe i prituri vallë a takohen?

Pse ndodh kështu?

Nga marrëzia erazmike e pushtetit! Nga kjo klasë politike që është ende në paradhomën e parapolitikës, nga klanizmi primitiv partiak. Kryeministri beketian shqiptar pret Godonë. Ky emër është hyjnor, mesianik, sepse është kakofonia e emrit anglisht, God (Zot). Ai shpall se do të jetë Kryeministër edhe në vitin 2023. Dhe, ndoshta nuk bën thjesht shaka.

Opozita e quan të çmendur, por ai s’është aspak i çmendur. Në fakt, jemi ne të gjithë të çmendur që votojmë 20 vjet për politikanët që nuk ndëshkohen ligjërisht dhe moralisht për bëmat monstruoze, për t’i votuar përsëri për shkak të një amnezie të tejzgjatur si pritja ekleziastike e personazheve të Beketit.

Njerëzit me arsye e gjakftohtë, padyshim shumica e shqiptarëve, nuk dinë ç’të bëjnë, në rolin e dyfishtë si aktorë dhe spektatorë në absurdin shqiptar. Po kjo nuk mund të vazhdojë gjatë. Përkundrazi.

Thjesht dhe normalisht ideja e një balotazhi do ta mënjanonte krizën e dyanshme, por kjo ide konsiderohet tabu?

Pse?

Është kaq e logjikshme dhe praktikisht shumë më e lehtë se sa numërimi pitagorik, kabalistik, i pafund për emrin e fitimtarit për Tiranën. S’ka njohur deri më sot bota një ritual mafioz numërimi si ky që po përjetojmë tragjikisht dhe qesharakisht. Personazhet e Beketit janë personazhet e KQZ’së, njerëz dhe njëkohësisht kuti të votave. Shikoni kalendarin: nëse lexoni se sot është 2 qershor, mos e besoni, është padyshim 8 maj!Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 EmptyMon Jun 06, 2011 3:18 pm

aman mos u beni me katolik se PAPA.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 EmptyMon Jun 06, 2011 8:30 pm

E gjithë kjo, ngase sipas filozofit të famshëm : “Është e rrezikshme të jesh i drejtë kur qeveria dhe qeveritarët janë të mbrapshtë”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 EmptyMon Jun 06, 2011 10:11 pm

Qeverine dhe qeveritaret i ka zgjedhur populli qe do zhvillim dhe progres.
POPULL BUDALLA ,NUK KA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 EmptyMon Jun 06, 2011 10:24 pm

Popull badall nuk ka,dhe populli esht ma i avacuar se politikaj dhe po del ne zhgjedhje pa problem edhe pse politika manipulon me voten fare,dhe gjerat po shkojn ne drejtim te duher por me hapa kermilli. fal forces popullit,por politikaj po e qesin ket prosporitet prej binarve...
.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 EmptyTue Jun 07, 2011 10:29 am

As qeverin sala as qeviritaret sala nuk i ka zgjedh populli po i ka vjedh votat me 2009 dhe i vjedhi para kamerave me 2011
e beri ashtu qe i manipuloje deri ne fitore te bashiqqit
votat ne kuti te gabuara jane te pa vlefshme dhe nuk numrohen kete e thane e tere bota.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 EmptyTue Jun 07, 2011 10:42 am

Qeverine dhe qeveritaret i ka zgjedhur populli qe do zhvillim dhe progres.
POPULL BUDALLA ,NUK KA.

VOTIMET DHE NUMERIMIN E VOTAVE I PAME LIVE NE TV,NME DHE NDERKOMBETARET,JU DHE MIQTE E JUAJ I KANE SYZET ME XHAMA SHUUUUUUUUUUUUUME TE ZIN J
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 59
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 EmptyTue Jun 07, 2011 12:26 pm

Me vjen keq por Qeverine tende te Berishes nuk e ka zgjedhe populli.
As qe do ta zgjedhe ndonjehere ,u treguan ne zgjedhjet e fundit se si humbi ne te gjithe Shqiperine.
Po ky njeri Komuniste i poshter votat i fitoje me dhune me hajni qe disa vite mban pushtetin me dhune ,siq quhet nga shume udheheqes Evropjane Hitleri i Dyte.
Populli nuk e votoje as Bashen po i vjedhun votat para syve te botes.
Dhe bota po tallet me ty e ta.

Te lutem gjeji kalamajte qe ke ndikim ,keta qe po te perkrahin ne forum!
Se keta kane mentalitetin tende dhe jane te mbrumosur me Titizmin e Komunizmin,dhe kane nje mendim si ti dhe dy tre vete ,dhe perkrahin Politikanet antishqiptare qe deme te madhe i kane sjelle Shqiptarise.


Levizja per Shpetimin Kombetare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 EmptyTue Jun 07, 2011 12:53 pm

uuuuu po ti ku ke qene apo ne çadrene elektorale te Edvinit Razz .....
rrini more se nuk jeni9 ketu dhe i keni me te degjuar.....dhe mos u merrni me idotesite e nje te mendur nga deliri i madheshtise se ju ka fshi trurin fare......jeni jashte cdo realiteti te Shqiperise te lodhur nga demagogjite komuniste.Duna apo s'duan miqte tuaj dhe ju bashke SHQIPERIA DO TE ECE PERPARA SI TE GJITHE VENDET DEMOKRATIKE,DUKE E ÇRRENJOSUR MENTALITETIN QE I UDHEHEQ KETA PLEHRA QE NA KANE ZENE KEMBET NE KETE RRUGE TE DREJTE QE KEMI NISUR,ATE TE REVOLUCIONIT TE DHUNSHEM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 EmptyTue Jun 07, 2011 7:49 pm

Mars ’97, Berisha: “Do të bëj republikë islamike
Si ne 92-96 po dhe 2005 e 2009′n me ndimen e serbeve-helenve-islamisteve (fundamentalisteve sala mer pushtetin-mban pushtetin.
Sala nje nipe sllavi po dhe Lirija (SLLOBODANKA) mes e sllav’ve,Si u njoftuan-dashuruan kta dy?nipi sllav me mesen sllave,* ishte nje dashuri e vertete apo e montuar?.
Mes sales e dritero agollit * egziston nje lidhje sekerete,Ket e them nga arsyja se z.Dritero dy jave para se NATO te bombardonte sacet e millosh kasapit,dritero *. u ngerit ne parlamentin Shqipetare e i tha kto fjal-SHQIPETARTE E KOSOVES KANE KAPE ARMET NE DOR PER TI PERZON-DEBU SHKIJTE PREJ KOSOVES.
Fati yne ishte qe SHBA’ja me aleatet e vet kishine vendos qe Sh.. e Kosoves ti shpetojn nga kta kasapet e milloshit,ashtu qe askushe sjau mnoj veshin fjalve te DRITERO AGOLLIT
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 EmptyWed Jun 08, 2011 12:21 am

po ti more c'nip je greku a???si jeni keshtu more te gjore bobobobobo ju ze syte cdo njeri qe pun on per Shqiperi bobobobo sa e rrezikshme eshte injoranca kur bashkohet me ligesine
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 EmptyWed Jun 08, 2011 12:26 pm

ste vjen turp ,po greke dhe serbe je ti qe perkrahe njeriun qe fali det e bashkpunon me fazliq e Mishkoviq e si vjen turp te thote se e ka mik.
Njeriu qe ishte kunder uck-se dhe perzuni Adem jasharin Fehmi Lladrovcin me shoke
njeriun qe perkrahu farkun njerez te serbise.
Njeriun qe ishte me i afert i Enver Hogjes e tashe e shane ate.
Njeriun qe kalli shqiperine me 1997
Dhe vret popullin e vete e si vjen turp.
Njeriun qe vjedh votat me dhune dhe ska te ndalur ,vret kryetare bashkie te ps per qdo dite e punon vete me Greke me Kishen Ortodokse serbe greke
Njeriun qe gjate luftes ne bosnje shkel embargon dhe punon me miqte e vete serbe
Basha qe akuzon uck-ne me vajzen e sales ne UNMIK.
E qka jo e qka jo ,e ju servilet e servile e perkrahni sju vjen turp ,e na shiti kinse atdhetare e patriot.
Jo more patrioti se perkrahe faljen e detit e emrimin e grekut ne krye te kishes ortodokse
e faljen e tokes shkaut Fazliqit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 EmptySat Jun 11, 2011 4:23 pm

PO FLET GRAMOZ RUCI QE IKU ME FUSTAN NE GREQI Wink
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 EmptyMon Jun 13, 2011 6:14 pm

haaaaaa, e ka njek sala
se ky hoqi figurat me te shquara shqiptare nga uni e kuvendi ,hoqi bustet e I.Qemajlit te Avni Rrustemit te Shota galices e shume patrioteve shqiptare se e ka mesue nena serbi ,kete psikopat qe ka lene shqiperine ne duar te greqise dhe serbise.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 EmptyMon Jun 13, 2011 11:14 pm

Duhet te fitoje sepse ja lujne ***** popullit duke vjedhe sala basha dhe ja qfare na kane ndertue.

Durrës-Kukës, dëmtohet një pjesë e rrugës
Nga Korresp. 24-ore.com 6 ore 26 minuta me pare

Një gjatësi prej 280 metrash linearë e autostradës Durrës-Kukës ka pësuar dëmtime të mëdha. Për shkak te carjeve dhe rreshqitjeve te materialeve inerte, qe jane perdorur kjo pjese e autostrades ka pesuar demtime serioze

Demtimi i kesaj pjese te autostradës ka filluar qe para 18 muajve, vetem 6 muaj pas perfundimit te ndertimit te saj ne fund te vitit 2009.

Drejtoria Rajonale e Rrugeve Kukes, e cila ka marre ne dorezim segmentin e autostrades nga Kukesi deri ne Morine ka devijuar levizjen e makinave vetem ne njeren ane te kalimit per shkak te kesaj situate te krijuar, pasi nuk ka fondet e mjaftueshme per riparimin e pjeses se demtuar.

Gropat e hapura nga carjet ne kete segment kane krijuar nje diameter disa metra ku nga dita ne dite vijon zmadhimi i saj.

Reshqitjet dhe carjet po rezikojne edhe dy banesa te fshatit breg lume te cilet shpesh here jane ngritur shqetësimet e tyre prane institucionit te prefekturs si dhe prane Drejtorisë Rajonale te Rrugeve Kukes.

Fenomeni i carjeve dhe reshqitjeve te autostrades eshte shfaqur edhe ne pjese te tjera te saj sic eshte carja ne afersi te Divizionit Ushtarak te Kukesit, apo rreshqitjet e gureve dhe dherave ne lagjen Drinas te qytetit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 EmptyMon Jun 13, 2011 11:33 pm

sepse nuk eshte klysh i Grekut
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 EmptyTue Jun 14, 2011 2:15 pm


sepse nuk eshte klysh i Grekut,
keshtu eshte
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 EmptyTue Jun 14, 2011 5:16 pm

Duhet te fitoje sala basha se keshtu e dojne miqte e tije grek dhe serbe dhe servilet e tije shqiptare.
Sepse keta jane thite e grekut e serbise...
Me vota te vjedhura nuk mbahet pushteti e shteti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 4 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA
Mbrapsht në krye 
Faqja 4 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: