Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 EmptyTue May 31, 2011 10:14 am

Nuk ka qen shtepia e saliut po kulla e saliut
ku vellau i tije e kishte lenqit saliun dhe fashati ,dhe ky nuk guxonte te shkoje fare atje .
kete kulle te pa perdorur nga saliu e perdoren ata qe ishin kunder saliut ,po mos folni kuturu
sla ishte me farkun dhe formoi ne shtepine e tije e di gjithe bota
ky ishte me rugov tradhtarin dhe Ahmet Krasniqin nje udbashe i njoftun dhe disa udbashe tjere qe nuk ja hanke betha te luftonin kunder shkaut po kunder uck-se
ka shkrime ka argumente ,ju ,dhe disa si ju mundohen te naj bejne tradhtaret sia sala patriot qe smundet fare.
UCK e Adem jasharit ska pas lidhje me farkistet e sales qe u beren me urdherin e Serbise.dhe u rrezitshin ne shqiperi ..
sal komunistin kriminelin mos u mundo te naj beshe demokrat se ishte komuniste i kuq flake
dhe humicen ne kete parti jane hajna drogagji kriminel e qka jo
vota e hudhura ne kuti tjeter jane te pa vlefshme ,po ky u mundua ti bene te vlefshme
po kurre so i merre ato vota qe vjedhe me 2009 vjedhe me 2011
Kryetare do jete Edi Rama Arshitekte i mrekullueshem..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 EmptyTue May 31, 2011 12:40 pm

Nnrdyshimi ndermjet UCK-s dhe FARK-i

Te kto dy forca ndryshimi qendron, se te UCK-ja se nji pjes e priseve te tyre nuk kan hy ne luft fare dhe kan derigju jasht zones te rreptsis,por forcen ushtarake e kan pas ne front,dhe kjo esht gjinshmeri e tyre per te mos u damtu koka e UCK-s.

Ndersa te FARKU,disa pris kan hy neper kosov vet, dy tre veté,ndersa forcen ushtarake e lashin ne plazhat e dursit,se ju dhimbeshin serrbet se po ju shkaktojn dame te medhaja, e tani bien nga provimi,kjo esht nji hipokrizi e llojit te vet.....!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 EmptyTue May 31, 2011 4:07 pm

Kryetare do jete Edi Rama Arshitekte i mrekullueshem..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 EmptyTue May 31, 2011 4:12 pm

u dashkeni çú bashke me te atje....tek 5-sa
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 50
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 EmptyTue May 31, 2011 9:53 pm

seSHTEPIA E SALIUT NE VUÇODOL ,KA QENE BAZE ARMATIMESH PER UÇK-NE dhe ti hesh e hedh balte pa u lodh mbi ATDHETARIN E PATRIOTIN ,MALESORIN E BESES SHQIPTARE-SALI BERISHEN....TURP DHE VETEM TURP TE KESH...UUUUUU SA TURP......
Në njëren an kinse po bëj diqka e ne anen tjeter me vagona furnizonte serbin me derivate për ti qfaros Kosovën kjo duket patriotizëm (a po për miqt e tij po ishte dhe po mbetet patriot )sa për shtet nëse ka bër një të mir ua ka nxjerr tre fish në anen tjetër . nuk thuhet sa ka bër për ca kl rrug të shtruara që kan desht te ishin kryer para shum vitet , po jo e ka fut shtetin n ekrdi për sa esa vite ku ta dij por brezat e ardhëshëm do e ndiejn kët të mir që po thuani u a lasht zoti por i ka ikur mendja duhet të ja liroj vendin dikujt do ishte më mir edhe për shtet edhe për Komb.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 EmptyTue May 31, 2011 10:59 pm

Sepse njeher-pernjeher nuk ka me te mire, e ps ka dal pi mode...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 EmptyTue May 31, 2011 11:08 pm

hahahhahah Driniiiii te lumtë

më Mirë Shqipëtari se sa Armiku i Shqipëtarve ai Edi Maxhupi i Greqisë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 EmptyTue May 31, 2011 11:18 pm

Bashkom
spjegoja badihava ,se keta e dijne me mire se une e ti e xhema se sala eshte bashkpunetore i serbise e greqise.
Po me siguri keta i kane prinderit bashkpunetore te tyre dhe perkrahin salen ,se sala ishte kunder uck-se keta kunder
i bashkon servilizmi dhe gjaku i perzier.
Sala kurre ska qen me uck
po me tradhtare dhe dezertore te luftes e dijne te gjithe shqiptaret e vertet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 EmptyTue May 31, 2011 11:20 pm

Xili
hahahhahah Driniiiii te lumtë

më Mirë Shqipëtari se sa Armiku i Shqipëtarve ai Edi Maxhupi i Greqisë
per ju me i mire tradhtare sali berishoviqi dhe bashe krimineli se rama qe ja rrezoi me kushtetut faljen e detit greqise
tiranen fazliqit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 EmptyWed Jun 01, 2011 12:40 am

Detektiv nam po len, po me dhimbesh se do te plakesh me nje par mend.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 EmptyWed Jun 01, 2011 11:38 am

valla drinii se di a na nam po lam a ata qe po perkrahin bashkpunetoret e serbise qe po falin shqiperin
une do plakem me atdhtarizem
duke i perkrahe vetem patriotet e vertetet e jo dhendoret e serbise qe ishin kunder uck-se dhe patrioteve shqiptare
qe perzunen nga shqiperia Adem jasharin me shoke fehmi Lladrovcn dhe ja dorezuan serbise nje pjese
e ndihmuan farkun udbashet serbe qe me qdo kushte ishin qe ta shkaterrojne uck dhe naj beren demin
spo ju kuptoje kete fare patriotizmin e juaj ,e perkrahe udbashet e tradhtaret

po nejse kesi kena pas plot dhe kena ,se far e keqe e po bin sa her qe pe hekmi..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 EmptyWed Jun 01, 2011 7:23 pm

po ty detektivi po te dhemb valla me duket se je me Ate Edi grekun
ate qe i vrau demonstruesit ate idiotin kurr mos e gezoft Zoti me Familje te vete
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 50
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 EmptyWed Jun 01, 2011 7:31 pm

Xili të njet tu di , m.... m...tjetri .
e kan për gjepat e vet se nuk qajn kokën për tjeter send ,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 EmptyWed Jun 01, 2011 9:19 pm

me mire te Fitoj Shqipetari se sa Shkatrraqi sepse ai Socialisti din vetem te pren ne bese dhe te vret sikur qe ndodhi me ata Demonstruest qe shihen qart se si e nxjerr njeri nga Protestuesit dhe e vret njeriun afer vetes pas shpine ata jane pjelle e Greqise ata jane po ata te njejtit qe i bene trazirat ne vitin 1997
pra Edi Rama me Socialistat e vete e kurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ska me pas shanca ai te fitoj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 EmptyThu Jun 02, 2011 11:21 am

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA

Sepse as Amerika nuk e do Edvin Kristaq Ramen degjenerimine PS-se,drogmen-kriminelin e PS-se.....Se a e moret vesh qe asnje pstolete e gardes nuk ka qelluar mbi viktimat e 21 janarit ,se pse keta kriminele ,bij te krimineleve te Enverit ,diktatorit me te eger te Europes.....
Sepse Shqiperia duhet te ece e qete dhe ne paqe perpara ,drejt progresit dhe jo te ece ne regresin ku duan ta fusin kjo bande krimenale me Edvinin ne krye,prandaj duhet te fitoje e djathta dhe KA FITUAR ,ALEANCA PER QYTETARIN ME LULZIM BASHEN,KRYETAR BASHKISE SE TIRANES. cheers
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 EmptyThu Jun 02, 2011 12:50 pm

Kure u largua xhti naga ky forum tha:
Se ky forum nuk eshte i bashkimit kombetare po forum i bashkimit te shpijunave kosovare dhe atyre te shqiperise ,qe jane kunder bashkimit kombetare
sepse keta perkrahin Rugoven qe ishte nje tradhtare dhe bashkpunetore i serbise
sali komuniste kriminelin se ishte dhe eshte dhender serbe dhe ka shitur shqiperine dhe vret qytetaret e vete dhe vjedh haptas voten e popullit
keta qe e perkrahin ate dhe kete jane vete ishe udbashet ja vete djemt e vajzat e ketyre udbasheve qe ju ka dhene hapesire neper forume dhe gazeta qe te tregojne fytyren e vete ,po keta ishin kunder uck-se po keta ishin kunder ndryshimeve kushtetuese me 1974 .
Tashe kinse me fytyren e domokracise rrenes ne fytyren e tradhtarit flasin kinse per patriotizem duke i perkrahur trdahtaret shqiptare ja dhendore serbe ja miq te serbise e greqise ja diktatore ata qe beren qmos kunder uck-se
po ti takoni keta njerez ketu sy me sy nuk guxojne te dalin perpara se dihet se me ka kane bashkpunue dhe po ju premtoje se 99% do jene ish bashkpunetore qe kane punuar ne komuna dhe kane qen deri ne lufte bashkpunetore te serbise.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 EmptyThu Jun 02, 2011 1:21 pm

xili
po ty detektivi po te dhemb valla me duket se je me Ate Edi grekun
ate qe i vrau demonstruesit ate idiotin kurr mos e gezoft Zoti me Familje te vete

jo o xili mua sme vret fare pse ju perkrahni tradhtaret de vrasesit e popullit
se aq te qmendur jeni dhe ja futni koturu qe vrasesin e beni melaqe kurse melaqen vrases
seshte qudi ,se vetem njerez qe sjane ne rregull me mendjen perkrahin sali kriminelin me shoke
bota e di se kushe i vrau qytetaret dhe sote jane neper burgje gardistet krminel dhe kushe dha urdher bash krimineli
nuk eshte hera e pare qe disa ,,shipetare; kinse perkrahin njerez tradhtare
kam thene se tradhtari perkrahe tradhtarin ,shpijuni shpijunin dhe dilingjia dilingjine ,hajni hajnin ,e disa shqiptaroviqa te ne e kane kete semundje ,dhe perkrahin edhe keta njerez ...
me mend nuk ka jep zot aty ku ska ...thojne budallen mos e vet se kushe eshte se te tregon vete ,edhe ju disa vetem po tregoni se kushe jeni...mashallah ju kofte..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 EmptySat Jun 04, 2011 12:02 am

FITOI LULZIM BASHA =QYTETAR I PARE ,KRYETARI I BASHKISE TE TIRANES,FITOI QYTETARIA cheers
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 EmptySat Jun 04, 2011 12:56 am

Un kisha pas deshir tefitoj aleanca KUQ E ZI.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 EmptySat Jun 04, 2011 2:51 pm

Fituan serbet miqte serbe dhe grek
Rrnoft fazliqi mishkoviqi dhe milica vehrra e saliut
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 EmptySat Jun 04, 2011 8:25 pm

FITOI QYTETARIA ME LULZIM BASHEN Very Happy cheers
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 EmptySat Jun 04, 2011 8:29 pm

Luli i vocerr po gezon, i thote Salia -e ke dhurate nga une dhe perendia.Zoti i madh ne na bekoime Ristanin qe dergoi.Votat ne kuti i hodhidhe pastaj me vlere i nxorri.Djale i bindur, djale i mbare,djale partie ska te share.Luli i tij eshte ne parti.Rrolin luaje si mafi..
Nuk vesh me kepuce te qara,ka plot leke, vila te papara!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 EmptySat Jun 04, 2011 8:37 pm

bravo lulzim basha ,bravo qytetare te tiranes qe i besuan voten,pune te mbare o djale i mbare shqiptar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 EmptySat Jun 04, 2011 8:43 pm

Rama: Vendi në prag të humneres, Zoti i faltë 5 gjyqtarët
Transmetuar me: e Shtunë, 4 Qershor 2011 15:36
25
Kryetari i PS, Edi Rama
Tiranë, 4 qershor 2011 NOA- Kryetari i PS-së Edi Rama deklaroi sot se me vendimin e djeshëm, kolegji zgjedhor sfidoi sovranitetin e popullit dhe kushtetutën. “ Kolegji Zgjedhor i mbylli derën drejtësisë. Odiseja e zgjedhjeve është shfaqje e sëmundjeve të politikes dhe nxori në pah pafuqinë shkatërruese të sistemit te drejtësisë”, ka deklaruar Rama gjatë konferencës për shtyp në selinë e PS-së. “Shumëkush pret që unë t’i akuzoj, por për 5 gjykatësit mund te them vetëm: Fali zot se nuk dinë seç bëjnë”, tha Rama, i cili ka bërë thirrje për ekspertizë ndërkombetarë, duke iu referuar kështu Komisionit të Venecias. Kryesocialisti këmbënguli se, drejtësia nuk mbrojti të drejtën e shqiptarëve nisur nga fakti që trupi gjykues nuk dha as arsyen e vendimarrjes.Megjithatë, për Ramën nuk ështe thënë ende fjala e fundit për zgjedhjet dhe për atë që Rama e quajti, fitore të padiskutueshme të së majtës në Tiranë. Kryetari i PS-së, në fjalën e tij përmendi rezistencë të fortë në ditët në vijim, por pa specifikuar se cilat do të jenë hapat, që do të ndjekë opozita pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor, i cili njohu Lulzim Bashën si fituesin e zgjedhjeve vendore në Tiranë.

a.q/NOA

Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 EmptySat Jun 04, 2011 9:13 pm

Agim Doçi, Kadaresë: Përsëri një "Letër e Hapur"!
“Kandidatit” për Nobel, Ismail Kadare
O gjeniu ynë i madh, Kadare!
O populli ynë “i vogël” shqiptar!
Thashë të bëja dhe unë një nga “këto” letrat e hapura, se kurrë nuk e kam provuar më parë. Një herë thashë ta bëja anonime, si Jovan Bregu, por kur lexova letrën tënde, o Gjeniu ynë, kur pashë nivelin e të shkruarit tënd sipë(mje)ran, mendova le të dalë ku të dalë...
M’u kujtua që të gjitha “Letrat e Hapura” që u janë drejtuar shqiptarëve, popullit në dekada, pra, e kanë origjinën nga Gjinokastra (!).
E mbani mend të nderuar lexues, që të gjithë Letrat e Hapura që dilnin nga korridoret e krimit të KQPPSH-së, i hartonte një gjirokastrit.
Po ju kujtoj disa “Letra të Hapura”, që i drejtoheshin popullit. Po e nis me më të çuditshmen ku dhe i mëshohej fort parimit “Kur flet kllasa -hesht burokracia!”. Ishte kjo Letër që Partia u bënte gjëmën të gjithë të shkolluarve në akademitë europiane, duke eliminuar intelektualët e vendit. Numërohen rreth 169 akademikë shqiptarë që mbaruan shkollat e larta në Itali, Austri, Francë e gjetkë, që shkuan për lesh.
Apo ajo “e famshmja” “Letër e Hapur” drejtuar ushtarëve, nënoficerëve, oficerëve dhe gjeneralëve për “heqjen e gradave”!? Pasi ua hoqi gradat, ua hoqi dhe kokat nja 36 gjeneralëve akademikë (!). Madje i quajti “puçistë dhe komplotistë” më besnikët e tij, ushtarakët, që flinin me çizme veshur?!
Po ajo letra e hapur “Bujqësia, çështje e të gjithë popullit”, që pikërisht për herë të parë u prodhua buka në vend, e dënoi paradoksalisht ministrin e Bujqësisë P. Dodbiba (!), duke e degdisur në humbellat e Belshit...
Po ajo “Ta bëjmë kursimin natyrë të dytë”, apo ajo e “Revolucionarizimit të Shkollës”, duke e “sistemuar” ish-ministrin Deljana në Stallat e Tepelenës. “Letra e Hapur” për “rrufjanët politikë” apo për “sabotimet” në naftë.
“Letra e Hapur” për “rolin drejtues të Partisë”, apo për organizatat e masave, ku të zgjodhën ty, o gjeniu ynë, madje përkrah sh. Nexhmije si nënkryetar të Frontit “Demokratik” të Shqipërisë, etj.
Pra, ky lloj inventarizimi i Letrave të Hapura na duhej dhe në vitin 2011 të na vinte prej një gjirokastriti francez. Burojnë dhe nuk shterojnë këto bëmat dhe gjëmat e gjirokastritëve!
Rrofsh, o gjeniu ynë, se na hoqe mall për komandantin, që Ti dhe vetëm Ti e fute si personazh kryesor te “Dimri i madh”, tek “Dimri i fundit”, tek “Koncert në fund të Dimrit” etj. Se ashtu porosiste Maksim Gorki! Futja e udhëheqësit në letërsi të realizmit socialist, është Hop Cilësor në letërsi. Dhe ti e kreve këtë detyrë shkëlqyeshëm. Tashti, në Shqipëri, që ti e sheh me dylbi” (prej Pigalit ndofta) ka pranvera demokratike. Në kapërcyell të viteve ’90-të, Ne e donim një shkrimtar disident. Ti “mjeshtërisht” na e kërkove të pohonim “disidencën” tënde dhe ne, çuditërisht, na vinte turp të mos ta jepnin “titullin” e lypur prej teje dhe dhuruar prej nesh si fansa të tu. Ne “intelektualët” që ishim kavie ideologjikë të diktaturës, menduam se sa “pa gjë”, të kemi një disident dhe të zgjodhëm Ty.
Aferim të qoftë! Na e fute... Madje, ata të vërtetët që guxuan e thyen vargonjtë e diktaturës i quajte “jashtëqitje e kombit”. Ti asokohe, kur vareshin, pushkatoheshin, eliminoheshin, burgoseshin Avzi Nelaj, Bilal Xhaferi, Jorgo Bllaci, M. Myftiu, ishe monument që mbroheshe nga shteti diktatorial. Pastaj, ishe dhe nga Sokaku… Ne fisnikët mediokër gegë, të deshëm si vëllanë tonë toskë. Nuk bëmë ndonjë mëkat, ishim mjeranë që ende nuk na ishte larguar frika dhe, sinqerisht, si mjeshtër në pendë.
Sa shkrimtar i madh je, aq njeri i vogël ke mbetur. Ti, kur hyn në politikë, nga Mal kthehesh në buburrec. Po pse me votën tonë do tallesh ti, gjeniu ynë?! Ke të drejtë se hileja yt prej një shpirti demoniak gjirokastriti qëndron tek një fakt, duke e parë sesa fisnik është Kandidati dhe, pse jo, Kryetari i Bashkisë kryeqytetase, L. Basha, i kërkove atij djallëzisht “Jep dorëheqjen!”, se qetësia dhe rrënimi i vendit varet nga fisnikëria e Lulzim Bashës, duke i dhënë bashkinë z. Rama. Madje, ngul këmbë që Basha “të mos ta marrë pushtetin në tavolinë (!). Po pse ku numërohen votat tona o gjeniu ynë, në maj të mullarit apo në maj të Eifelit!?. Po nuk bëhesh interesant, madje dhe atij çmimit që të del në ëndërr çdo natë i je larguar kaq shumë, ose i “je afruar” me urdhër masonerie.
Na përmendje Ismail Qemalin që dha “dorëheqje”, se ia ka paska kërkuar Europa (!). Po çfarë e gjeti Shqipërinë pasi ay iku? Shkodrën e morri Mali i Zi, Korça u bë Republikë Franceze, Mirdita u bë Republikë Katolike, Durrësi Republikë Myslimane e Toptanit, Vlorën e morri Italia, Dibrën e morën sllavët dhe Shqipëria mbeti nën mëshirën e Cute Gjatës, dhe Shahin Matrakut, (personazhet e tu të preferuar). Mos e ngatërro Edvinin me Cute Gjatën?!.
Shkruan në Letër të Hapur drejtuar Bashës, që për hir të qetësisë, Lulzimi të japë dorëheqjen. Të ha meraku që të ruhet qetësia në vend. Po cila qetësi po të prishet ty, në mes të Parisit apo bijave të tua, që pushteti demokratik ku bën pjesë dhe L. Basha i emëron Ambasadore, ndërsa plot demokratë janë pa punë apo me asistencë.
Ore gjeniu ynë, je në vete apo...?!
Pra, siç shkrova në krye të radhës, të gjitha “Letrat e Hapura” e kanë origjinën nga Gjinokastra(!). Kësaj here, për çudi, Ismail gjirokastriti na e shkroi nga Parisi. Nuk e besova që të ishte e vërtetë. Pandeha se ndonjë emigrant i dështuar e ka pseudonimin “Ismail Kadare”. Dikush më tha: “Je në vete, ore poeti ynë patriot, vetë Ismaili e ka pseudonimin “gjenerali”.
I thirra mendjes më pas dhe u kujtova! Po dhe ky nga “Sokaku i të Marrëve” është. Banorët e qytetit të gurtë Gjinokastrës, vetëm atyre të Sokakut të të Marrëve, që zbrisnin në kadërdhëmet e Palortosë me nallane druri si të azdisur, saqë trokëllima e nallaneve, çmend një qytet i dha emrin banorëve të atij Sokaku, që siç thonë janë dhe kushërinj midis tyre.
Aty linde dhe Ti gjeniu ynë, Kadare. Padyshim gjenitë lindin dhe nga incesti. A nuk ishin nëna e i ati i Enverit kushërinj të parë si ata të tutë!? Po ti, Z. Kadare, a nuk e di sesa shumë (madje më shumë sesa e ke merituar) të kemi dashur dhe respektuar? Të kam thënë dikur, që ruaju mos të zëntë mallkimi gegnor! Kur të mallkon Mirdita, thotë: “Të vdektë fjala!”. Pikë e zezë, ku i pate mendtë kur shkrove atë trahana intelektuale?
Ti sistematikisht i ke rënë në qafë gegëve. Çuditërisht gegët të kanë vënë në ballë të oxhakut. Madje, dhe kur shkrove për malësorët trima që kishin hapur bordell(!), apo kur ShtojZo’vallet e Bjeshkëve i fute në Shtëpitë publike. Pah, çfarë mllefi deri në urrejtje ke për ato Bjeshkë. Madje, dhe kur të dhanë titullin e (pa)merituar “Nderi i Kombit”, Ti nga Kulla Eifel, e ulje dhe e ngrije edhe dhënësin e titullit malok! “Fajin” e ka Saliu! Ai të vlerëson, ti ia kthen mjaltin me pështyma! Po a kjo është mirënjohja o gjeniu ynë?
Habitem se si nuk të vjen turp që i shkruan ashtu Lulzim Bashës apo sepse ta emëroi vajzën tënde Besjanën (një fëmijë që kaloi një fëmijëri skizofreneje plot andralla dhe me mungesë edukate maksimale) Ambasadore të UNESCO-s në Paris?! Apo kjo është “mirënjohja” për Bashën? Kur nuk e mban mend ti, ta kujtoj unë, kur i kërkoje Edvinit aparat celular, se i ishte prishur madam Helenës ai “i vjetri” dhe ti, me shpirtin cingun të gjirokastritit tipik, mezi prite të vinte nga “rojet” e Ramës celulari i ri. Tashti, kjo Letra e Hapur, mos është shpërblimi për atë celularin që të dërgoi Rama asokohe?! Po ky Rama i dha Çelësin e Tironës Janullatosit, madje dhe Goran Bregoviqit, atij që pozonte me kallash kundra shqiptarëve të Kosovës përgjatë genocidit millosheviçian (!)
Mos harro! Jam malësor kokëshkamb! Jam nip andej nga Kolonja dhe kurrë nuk shkruaj keq për vallezrit jugorë! Ndërsa Ti nuk je lodhur kurrë duke na përfolur dhe shpërfillur, madje dhe fyer. Jam 12 vite më i ri nga Ti, o gjeniu ynë!... Nuk lodhem nga rruga e gjatë dhe e lodhshme e tranzicionit. Por do bëhet Shqypnia Etnike dhe ti do jesh për fatin “e keq” në minorancë, si në këtë “Letër te Hapur”.
Dikush t’u përgjigj që ke gabuar adresë. Unë them që bëre mirë që shkrove “Letrën e Hapur” Lulzim Bashës, se, më në fund, e morëm vesh se ku fle “lepuri”...
Shkrove dikur “Ra ky mort dhe u pamë.”
Unë po të përgjigjem në emrin e Votës sime që, edhe pse nuk jam i detyruar ta bëj të ditur publikisht, u ngrit në kufijtë e vlefshmërisë për Aleancën për Qytetarin. Ndërsa votat për Rrugën e Vetme, kishin biletë njëdrejtimëshe. Ikën dhe nuk u kthyen në fitore. U kthyen në bllokime autostradash, në djegie gomash të konsumuara, u kthyen në protesta urlatorësh e oratorësh të konsumuar prej 1941-shit. Ra, pra, “fitorja” e bojkotuesve! Ra miti i Edvinit dhe betonit.
Ra, pra, vota me notën dhjetë!
Ndaj përfundoi: Ra kjo “votë” dhe u pamë!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA   PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA - Faqe 3 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
PERSE DUHET TE FITOJE ALEANCA PER QYTETARIN"DHE LULZIM BASHA
Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: