Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutoriMesazh
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   Fri May 20, 2011 9:16 am

Perfaqesuesit e PS, dezinformim dhe panik ne rrjetet sociale
Tensioni i krijuar perpara godines se Komisionit Qendror te Zgjedhjeve, nga mbeshtetesit e Partise Socialiste, eshte shoqeruar dhe me thirrje per rezistence te dhunshme dhe apele per revolte nga deputetet dhe drejtues te PS-se ne faqet e rrjeteve sociale "Facebook" dhe "Teitter". Deputeti i Partise Socialiste, Erjon Barce dhe koordinatori per emigrantet ne kete parti, Erion Veliaj kane qene nga me aktivet ne rrjetet sociale gjate kohes qe ndodhte perplasja e deputeteve dhe mbeshtetesve te PS-se me forcat e policise. Ne nje prej komenteve te bera paraditen e djeshme, Brace shprehet se duhet nje pjesemarrje me e madhe e qytetareve para KQZ-se. Ai jep dhe udhezimet per ata qe nuk kane pasur mundesi te jene ne Tirane gjate paradites se djeshme. "Duhen me shume njerez tek KQZ! Kush ka mberritur ne Tirane te vij ketu! Kush nuk ka mberritur ende, te zere rrugen atje ku eshte, ne qytetin e tij, ne rrugen e tij! Bejeni! Kjo eshte jetike!", shkruan Brace ne statusin e tij, ne oren 11:00. Nderkohe pak minua me pas, ligjvenesi socialist shprehet se koleget e tij sapo kane kaluar gardhin e policise dhe jane futur ne oborrin e Komisionit Qendror te Zgjedhjeve. "Deputetet e PS po thyejne gardhet e policise dhe tani jane ne oborrin e KQZ! Duhen dhe me shume njerez! Mblidhuni!", shkruan ne profilin e tij Brace. Nje dite me pare, Brace shkruan se nuk duhet lejuar ndryshimi i rezultatit ne KQZ dhe se duhet te kete "lufte". Nderkohe qe koordinatori i Partise Socialiste per Emigrantet, Erion Veliaj, ne profilet e tij ne "Facebook" dhe ne "Teitter" shkruan se vendimi i KQZ-se lidhet me zgjedhjet ne gjithe njesive vendore te vendit. "Tensionohet situata tek KQZ, Berisha dergon qindra forca speciale, mobilizohen per te anuluar fitoren e opozites ne te gjithe Shqiperine", shkruan perfaqesuesi i opozites.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   Fri May 20, 2011 9:19 am

http://www.galsh.com/albums/userpics/10063/edvin_rama.jpg
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   Fri May 20, 2011 9:22 am

pra a mundet t'ju shkoje nder mendje se ky eshte njeriu qe do te vazhdoje te jete qytetari i pare i kesja Tirane ,te lodhur shume nga ky pervers-psiqik Shocked
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   Fri May 20, 2011 9:53 am

si ju shkon mendja te perkrahni bashkpunetorin dhenderrin e serbise njeriun qe fali detin greqis ,tķranen fazöliqit dhe shkaterroi shqiperin
njeriu qe nik shef dhe nuk din qka fol sepse gojen ka plot drog
njeriun komuniste kriminel qe vret popullin e vete
kalli shqiperin me 1997 dhe do e kall prap ,kalli me 2009 kalli me 2011 do kall prap tashe
ky komuniste qen komunisti qe ska lene gje pa bere.
ky njeri me prejardhje nga rusia qe vetem ja futni kot e nuk dini se kushe eshte nga vjen.
Ky njeri duhet sa me pare tja tregojne vendin se ku e ka po jo ne poliik
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   Sat May 21, 2011 11:30 pm

Dye vite e mbaiti peng shqiperin per mos hapjen e kutive, tashti edhe dy vite do ta mban peng shqiperin pse u hapen kutit.
Hyp se te vrav, zbrit se te vrava, si ka patur ermin kjo prralla e di kushe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   Sun May 22, 2011 1:52 pm

Loja esht e bukur dhe dhe fundi i te dy parve esht i pa diskutushem, keshtu qe i mir se ardhur per te treten pal,dy rroken i treti fiton.....))
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   Sun May 22, 2011 11:08 pm

OPINION
Nė Uashington, kryebashkiaku u prangos kur organizoi njė protestė tė dhunshme
22-05-2011 / Nga Beqir Sina

Shembulli qė vjen nga SHBA-ja

Nė kryeqytetin e SHBA - Washington, nė datėn 11 prill 2011, ditėn e hėnė u arrestua Kryetari i Bashkisė Vincent Gray dhe 41 zyrtarė tė tjerė tė lartė tė qytetit, kjo ishte njė ngjarje qė i jep shumė leksione demokracisė edhe nė Shqipėri. "Mbasi, ata u arrestuan dhe u lėshuan mė pas nė datėn 12 prill 2011, ditėn e martė,thuhej nė njoftim ku vihej nė pah se kryetari i bashkisė dhe zyrtarėt e tjerė tė kėsaj bashkie nė qendėr tė qytetit nė afėrisė tė ndėrtesės sė Capitol Hill duke bllokuar rrugėn pėr mė shumė se 10-15 minuta - shkaktuan "kaos" nė trafikun brenda qytetit. Sipas udhėheqėsve tė kėsaj proteste, shkas pėr kėtė ishte bėrė "njė marrėveshje e buxhetit tė Shtėpisė sė Bardhė nė mes republikanėve me Presidentit Barack Obama". Nė njoftim thuhet se kryetari i bashkisė sė Ushingtonit Vincent Gray dhe gjashtė anėtarėt e kėshillit tė qytetit u lėshuan herėt nė mėngjesin e sė martės, pėr gjykim nė gjendje tė lirė. Policia tha se ndalimi i tyre u bė mbasi njė turmė prej 200-300 veta me thirrjen qė u kishte bėrė kryetari i bashkisė sė qytetit, u mblodhėn pranė ndėrtesės sė Senatit nė kundėrshtim me ligjin pėr tubime nė vendet publike, i cili nė mėnyrė tė prerė nuk lejon nė asnjė lloj bllokimi tė rrugėve, nė qytet. Policėt thanė se me kėtė rast, ata kanė arrestuar edhe disa zyrtarė tė tjerė si anėtarin i Kėshillit tė Qytetit Muriel Bowser dhe kryetarin e kėshillit tė qytetit Kwame R. Brown, anėtarėt e kėshillit Yvette Alexander, Tommy Wells, Michael Brown dhe Sekou Biddle.
Ndėrkohė, qė nė Tiranė, kandidati pėr kryetar i bashkisė sė kryeqytetit nė zgjedhjet e 8 majit, njė muaj pas kėsaj ngjarje, me nė krye deputetėt socialistė, ka tre ditė qė i bllokon rrugėt kryesore nė tė gjithė vendin. Madje, duke mbajtur tė bllokuara jo pėr 10 dhe 15 minuta , por siē njoftonin kanalet televizive dhe gazetarėt "entuziastė" deri nė 5 orė nė pikat mė strategjike tė Shqipėrisė. Imagjinoni vetė se ēfarė kaosi dhe shqetėsimi qytetarė mund tė jetė krijuar atje. Edi Rama, Erjon Braēe, Gramoz Ruēi, bėnė thirrje pėr revolta popullore siē i quajnė ata, nga Tirana e nė rrethe tė ndryshme tė vendit. Deputetėt socialist ēdo ditė janė duke nxitur turmat e militantėve, nė tė gjithė vendin dhe kanė arritur pėr tė bllokuar pėr shumė orė, qarkullimin rrugor nė veri dhe nė jug tė Shqipėrisė pėr disa orė. Ndėrkohė, qė zgjedhjet nė tė gjithė Shqipėrinė pėrfunduan, dhe e majta i fitoi ato pa u ngritur kėrrkush nga e djathta qė i humbi tė kundėrshtojė ato duke bllokuar rrugėt. Deputetėt socialistė, krerė bashkish e komunash tė fituara nga tė majtėt si dhe mbėshtetės tė tyre, militantė, megjithėse nuk ka ndodhur asgjė e keqe me zgjedhjet nė rrethet e tyre, pėr Edi Ramėn janė duke djegur edhe goma makinash nė mes tė rrugės, dhe kanė mbajtur tė bllokuara pėr disa orė pika strategjike tė qarkullimit rrugor, si Urėn e Mbrostarit, Urėn e Mifolit, Urėn e Dajlanit, Urėn e Draēit, si dhe superstradėn e veriut.
Kjo duket paksa si mė absurde. Nė televizion nė njė rast pamė edhe kur njė mjet zjarrfikės tentoi tė afrohet pėr tė shuar zjarrin, por kjo ka sjellė acarimin e protestuesve tė cilėt kanė qėlluar me gurė, ēka ka bėrė qė zjarrfikėsit tė largohen. Policia, megjithėse i ndoqi protestat nė distancė pa ndėrhyrė qė gjendja tė tensionohet, nė Tiranė, deputetet socialistė "fluturonin" si huliganė mbi kokat e njerėzve pėr tė ēarė kordonėt e policisė. Kjo qė po ndodh nė Shqipėri, deri nė tentativa pėr tė "pushtuar" institucionet" dhe bllokimin e rrugėve nė ēdo vend tė botės vlerėsohet dhe gjykohet si njė vepėr e rėndė penale dhe autorėt, kushdo qofshin ata, tė majtė apo tė djathtė duhet tė vihen para drejtėsisė dhe pėrgjegjėsisė ligjore. Nė Shqipėri dhe jashtė saj ēdo shqiptarė bėnė pyetjen se "Ēarė, ndodh kur grupe militantėsh me thirrjen e deputeteve, dhe kryetarit tė opozitės nė Shqipėri - duan tė shprehin njė zemėratė, inat apo mllef politik apo njė mos pajtim tė ligjit nga kryetari i tyre ndaj ligjeve tė shtetit demokratik, duke bėrė bllokimin e rrugėve?
Dhe ēfarė ndodh mė pas kur shohim qė nė kėto ngjarje pastaj vrapojnė tė "ekzaltuar" kamerat e mikrofonėt e gazetarėve, qė janė bėrė me keq se militantėt dhe kryetari i bashkisė sė Tiranės, kryetari i PS dhe opozitės, Edi Rama, qė sapo marrin vesh bllokimin e rrugėve, vendosjen e gurėve dhe djegien e gomave tė makinave nė mes tė rrugės, japin lajme dhe informacione si e si pėr tė nxitur mė shumė me anė tė revoltave tė paralajmėruara dhe jo tė informojnė qoftė edhe njė episod ose plan duke qarė hallin e qytetarėve, pėr ē’sjell bllokimi i rrugėve nė njė vend pėr tė sėmurė a hallexhinj tė tjerė.
Kjo formė proteste, apo "revolte popullore" siē e quajnė Gramoz Ruēi, Edi Rama, Erjon Veliaj, Erjon Braēe, Mero Baze dhe Koēo Kokėdhima, dhe kjo mėnyrė sesi e paraqesin disa televizione tė afėrta me kryesocialistin prej 2009-s, kur Rama humbi zgjedhjet, ėshtė shumė e pėrhapur nė Shqipėri. Njerėzit qė nxisin apo edhe ata qė bien pre’ e kėtyre skenave tė shėmtuara, qė evokojnė nė mėnyrė perfide imazhet e vitit 1997, nuk bėjnė gjė tjetėr pėrveēse i vėnė "gurė nėn rrota" demokracisė dhe shtetit ligjor nė Shqipėri.
Mirėpo, fatkeqėsisht edhe 20 vjet mbasi ra komunizmi, kjo ndodh vetėm nė Shqipėri. Ashtu siē ndodhi me revolucionin bolshevik sllavo-komunistė tė vitit 1997- sepse, ende vazhdon fryma revolucionare. Ajo ėshtė ende e gjallė tek bijtė e bijat e komunizmit, nipėrit e mbesat e tyre, qė duan me ēdo kusht pushtetin e humbur tė baballarėve tė tyre.
Pikėrisht, tė atyre qė nuk patėn pėr mė shumė se gjysmė shekulli, as njė pikė dhembshurie dhe mėshire pėr popullin e tyre, emrin e tė cilit e mbajnė ēdo ditė nė gojė. Edhe, sot kjo falangė e kuqe, nuk ka dhe nuk u shihet nė shpirtin e tyre tė zi, as edhe njė pikė ndjesie apo mėshirė e respekti, ndaj qytetarit. Sot kujtohet 38 - vjetorit i Revoltės sė Burgut tė Spaēit 21-23 Maj 1973, revolta qė mė pas tronditi botėn.
Por ja qė bllokimi i rrugėve nė Shqipėri, nuk ėshtė njė fenomen si nė tė gjithė botėn demokratike, ku ka ligje, pėr tė cilat shkelėsit e tyre vihen nė pranga dhe gjykohen. Ashtu siē ndodhi nė kryeqytetin e SHBA mė 11 prill 2011, ditėn e hėnė, kur u arrestua Kryetari i Bashkisė Vincent Gray dhe 41 zyrtarė tė tjerė tė lartė tė qytetit. Falangat e tyre bėnė thirrje dhe deklarime si ajo e ish-ministrit tė brendshėm tė regjimit komunist, Gramoz Ruēit, apo edhe si tė Erjon Braēes, Edi Ramės dhe tė tjerėve, pėr revolta, duke analoguar nė ndonjė rast edhe me shkrime, letra e komente, nė gazeta e televizione, nga analistė, gazetar apo opinionistė, qė i krahasojnė kėto me pėrmbysjen e Ēausheskut nė Rumani, ose krahasime me Egjiptin, Tunizinė, Libinė, Jemenin e Sirinė.
Por harrojnė tė tregojnė, sadopak respekt pėr Spaēin, Qafė-Barin, Burrelin, Ballshin, Bulqizėn e sa burgje dhe kampe internimi, pėr tė gjithė ata tė pushkatuar, tė burgosur, tė internuar e tė persekutuar deri me familje e fis nė mbarė Shqipėrinė. Deklaratat e tyre janė tėrėsisht nė njė kohė dhe vend tė gabuar, tension-nxitėse, provokuese, edhe mė shumė ndaj tė gjithė atyre tė pushkatuarve, ish-tė burgosurve, ish-tė internuar dhe ish-tė persekutuarve, sepse, pėr Edi Ramėn duan t’i "vėnė flakėn" demokracisė nė Shqipėri.
Por, kėtu duhet bėrė edhe pyetja se kur fillon dhe kur mbaron e drejta qytetarėve, nė Shqipėri. Ose e drejta pėr tė protestuar nė kėtė lloj forme nė Shqipėri? A ėshtė e drejtė ligjore forma qė ka zgjedhur tash, dhe, po vepron Edi Rama, sė bashku me falangat e tij qė bėjnė deklarata dhe thirrje pėr revolta, bllokimin e tė gjitha rrugėve tė Shqipėrisė, duke nxitur nė kėtė mėnyrė tensionin politik nėpėrmjet retorikės sė pėrdorur nė televizione e gazeta. Indinjatė e thellė pėr acarimin e pavend tė klimės politike nė vend, nė pritje tė rezultatit pėrfundimtar tė zgjedhjeve vendore tė 8 Majit, ėshtė pėrcjellė jo vetėm nė Shqipėri, por edhe nė Kosovė, trojet shqiptare nė Ballkan, si dhe nė diasporė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   Sun May 22, 2011 11:16 pm

edhe kete po e postoj per te gjithe ata antare te ketij forumi ,qe te kenaqen dhe te ngopen mire me veprimtarite dhe sjelljet kriminale,kunder insitucionve demokratike te instaluara ne Shqiperi tashme,te parlamentareve socialiste qe i udheheq kryemafiozi me bandit ,Edvin Rama:

OPINION
Shqipėria e Erion Braēes
22-05-2011 / Nga Bardh Frangu

E sikur lideri socialist ta dėgjonte kėshillėn e ambasadorit Arvizu pėr pushimin e Braēes, sigurisht Shqipėria sot nuk do tė mbulohej nga tymi i gomave, pėr ta errėsuar edhe mė perspektivėn e integrimeve evropiane. Njė Shqipėri nė sytė e Braēes vėrtet duket shumė e frikshme dhe shumė e pa perspektivė

Shoh nė facebook njė shqetėsim tė albanologut suedez, Ullmar Qvick, i cili qė nga Skandinavia pėrcjell zhvillimet e fundit nė Shqipėri qė kanė tė bėjnė me zgjedhjet e fundit. Miku i shqiptarėve ka mbetur i habitur me sjelljen e deputetėve socialistė. Pamjet brenda dhe jashtė KQZ-sė i ka vlerėsuar si njė cirk. Qvick ka konstatuar se sjelljet e politikanėve shqiptarė nė vendin e tij do tė pėrbėnin skandal tė njėmendėt dhe si tė tillė kėta politikanė nuk do tė kishin gjasa tė vazhdonin me politikė.
Sigurisht qė albanologu Ullmar Qvcik ka dashur qė nėpėrmjet facebook-ut tė ndajė shqetėsimin me miqtė e tij shqiptarė, ndryshe nuk ka mundur ta habisė dhe shumė kjo sjellje e politikanėve shqiptarė, ndėrsa nė librin e tij pėr shqiptarėt “Mė shumė heroizma se sa grurė” ka dėshmuar se ėshtė njohės i mirė i zhvillimeve politike dhe kulturore, por edhe i etnopsikologjisė sė shqiptarėve, duke e vlerėsuar atė nė kontekstin historik, pėr tė nxjerrė nė kėtė mėnyrė konstatimin se shqiptarėt, krahasuar me suedezėt, janė diku rreth dyqind vite pas.
Sigurisht qė kjo vonesė e konstatuar me tė drejtė nga Qvick edhe flet mė sė miri pėr zhvillimet aktuale nė Shqipėri. Po nuk ishte sall ky shqetėsim i albanologut suedez qė u bė shkas pėr kėtė shkrim. Tė lidhur pėr sistemin kabllor, qytetarėt e Kosovės kėto ditė me ankth qėndrojnė pranė dy dritareve televizive tė dy kampeve politike nė Shqipėri. Edhe nėpėr kafene, tė cilat vlerėsohen si sallon i popullit, nuk diskutohet gjė tjetėr pos pėr kėto zhvillime. Nė fakt kėto ditė as qė i interesojnė kujt zhvillimet nė Kosovė. Nuk qanė kokėn kush as pėr deklaratat e Nazim Bllacės, Gani Gecit, Azem Sylės a Sokol Dobrunės, sikundėr as pėr deklaratat gjithnjė e mė tė shpeshta e gjithnjė e mė serioze pėr ndarjen e Kosovės.
Jo se kėto nuk pėrbėjnė ndonjė lajm pėr Kosovėn e ngulfatur nga problemet mė tė ndryshme, por pse, pos interesimit tė natyrshėm, paketimi i lajmeve nga Tirana na vije si shumė mė atraktiv. Nė fakt mediet nė Shqipėri ka kohė qė kanė dėshmuar se nuk janė pushtet i katėrt, por pushtet i parė. Nga to udhėhiqet politika aktuale edhe qeveritare, edhe opozitare. Nė kėtė aspekt Shqipėria bėn njė shembull tė paparė e tė padėgjuar. Motiv shtesė pėr kėtė shkrim u bė edhe dėshpėrimi i mėsuesit plak, i cili qė nga djegia e Shqipėrisė sė vitit 1997 ishte betuar se kurrė nuk do ta shkelte me kėmbė kėtė vend, tė cilin e kishte dashur aq shumė. Ky vit i mbrapshtė ia kishte djegur edhe ėndrrėn mėsuesit, pėr ta lėnė qė tė jetonte me hirin e saj.
Sigurisht qė hero i kėtyre ditėve edhe nė Kosovė ėshtė bėrė deputeti socialist Erion Braēe. Tė gjithė e njihni kėtė deputet tė Partisė Socialiste tė Shqipėrisė. I vogėl me shtat, i lehtė me peshė, me sy zhbirues, por me njė zemėr det urrejtjeje. Braēe duket tė jetė ekzemplari mė i dukshėm nga radhėt e ish pionierėve tė Partisė sė punės, tė cilėt janė rritur duke kultivuar urrejtjen klasore, frutat e tė cilės vazhdojmė t’i shijojmė dėshpėrueshėm edhe sot e kėsaj dite. Ky tip bėn megafonin mė tė fuqishėm tė sė majtės nė Shqipėri. Gjuha e tij si e nepėrkės, ka bėrė qė tė ngjallė aversion tė paimagjinueshėm tek shqiptarėt e Kosovės. E nėse ėshtė aksiomatik fakti se gjuha ėshtė mjeti mė identifikues i individit, ndėrsa Braēe gjithnjė flet nė emėr tė partisė sė tij, kjo nėnkupton faktin se Partia Socialiste e Shqipėrisė vazhdon traditėn e paraardhėses se saj (Partisė sė Punės) nė mbjelljen dhe kultivimin e urrejtjes nė shkallė patologjike.
Dikush mund tė provojė tė arsyetojė kėtė luftė tė ashpėr tė sė majtės pėr pushtet me faktin se ata pėrballen me njė klasė antikomunistėsh po aq tė egėr. Megjithatė kjo nuk qėndron, sepse duhet pasur parasysh faktin se Shqipėria ėshtė i vetmi vend nga kampi i ish komunizmit qė ende nuk ka bėrė njė prerje ligjore me tė kaluarėn e saj tė egėr. Logjika e pushtetit parti ėshtė e dukshme nė kėtė vend njėsoj siē janė tė dukshėm edhe bunkerėt, qė pėr njė kohė tė gjatė nuk do tė hiqen nga faqja e kėtij vendi. Pėr kėtė edhe nuk u bė ligji pėr lustrimin, kaq i nevojshėm pėr njė prerje tė dukshme nga e kaluara tepėr e hidhur.
Prandaj sot nė politikė, nė drejtėsi, nė media e ku jo tjetėr janė nė pozita tė fuqishme ata qė janė tė identifikuar si pjesėmarrės nė krimet monstruoze tė regjimit tė egėr komunist. Nė kontekst tė gjithė kėsaj qė u tha reflektoi edhe ambasadori amerikan nė Tiranė, Aleksandėr Arvizu. Ai me ironi tha se gjatė vėzhgimit tė numėrimit tė votave, nė njė kuti ka parė edhe njė votė pėr Hysni Milloshin! Arvizu, me njė gjuhė tė kultivuar diplomatike, kėrkoi edhe nga lideri socialist, Edi Rama, qė ta pushonte Erion Braēen, i bindur se gjuha e deputetit socialist po pikonte benzinė pėr djegien e kėtij vendi.
Po pėr fat tė keq kjo kėshillė kaq dashamirėse e ambasadorit amerikan nuk shkrepi nė logjikėn piromane tė liderit socialist, pėrkundrazi, Braēes iu bashkuan edhe deputetėt tjerė socialistė, tė cilėt u sulėn ashpėr mbi policinė e shtetit, e cila nuk bėn gjė tjetėr pos ruan rendin dhe sigurinė tė sanksionuar nga ligjet qė i kanė bėrė po kėta deputetė, tė cilėt njė kohė bėrtitėn dhe bllokuan rrugėt me motivin pėr hapjen e kutive, pėr ēka edhe shkaktuan viktima nė njerėz, ndėrsa tash bėrtasin dhe bllokojnė rrugėt pėr mos hapjen e kutive! Madje nuk duan tė hapen as ato kuti ku gabimisht ka hedhur votėn edhe presidenti i shtetit, Bamir Topi!...
Nė fund, duhet thėnė se ėshtė fat i madh qė shqiptarėt nė historinė e tyre kanė pasur gjithmonė mbėshtetjen e SHBA-ve, kėsaj force demokratike, pėr tė cilėn Papa Gjon Pali i Dytė ėshtė shprehur duke thėnė se Zoti e ka krijuar kėtė shtet pėr tė vėnė paqen dhe demokracinė nė botė. Siē u pa edhe nė zgjedhjet e fundit nė Shqipėri, ishte ambasadori amerikan Arvizu, ai i cili u angazhua me gjithė qenien e tij qė procesi zgjedhor tė mos dėshtonte qė nė start. E sikur lideri socialist ta dėgjonte kėshillėn e ambasadorit Arvizu pėr pushimin e Braēes, sigurisht Shqipėria sot nuk do tė mbulohej nga tymi i gomave, pėr ta errėsuar edhe mė perspektivėn e integrimeve evropiane. Njė Shqipėri nė sytė e Braēes vėrtet duket shumė e frikshme dhe shumė e pa perspektivė.
Marrė me shkurtime nga e pėrditshmja e Prishtinės “Express”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   Mon May 23, 2011 3:48 pm

sala kalli shqiperine shiti shqiperine tradhtoi shqiperine
ja fali grekut dhe serbise miqeve te tije serbe
jashte sala me familje dhe basha jashte shqiperise.ky tradhtare dhenderr serb.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   Mon May 23, 2011 5:03 pm


dedektiv po thua qe:
sala kalli shqiperine shiti shqiperine tradhtoi shqiperine ....
Por nuk eshte keshtu,lexoje kete te lutem:

Siē u pa edhe nė zgjedhjet e fundit nė Shqipėri, ishte ambasadori amerikan Arvizu, ai i cili u angazhua me gjithė qenien e tij qė procesi zgjedhor tė mos dėshtonte qė nė start. E sikur lideri socialist ta dėgjonte kėshillėn e ambasadorit Arvizu pėr pushimin e Braēes, sigurisht Shqipėria sot nuk do tė mbulohej nga tymi i gomave, pėr ta errėsuar edhe mė perspektivėn e integrimeve evropiane. Njė Shqipėri nė sytė e Braēes vėrtet duket shumė e frikshme dhe shumė e pa perspektivė.

Dhe nuk e mar vesh se kur do t'ju vijne trute ne vend [pas shplarjes qe ju kane bere keta antishqiptare,lus Zotin sa me pare.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   Mon May 23, 2011 7:27 pm

njeriu qe nuk njef ligjin sla basha
te dy hajna dhe kriminel e psikopata
shperlani trut nga serbizimi dhe sala sllobodanka
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   Mon May 23, 2011 8:43 pm

dikujt ne pushtet i konvenon qe ky Edi ashkaliGreku te beje trazira
sepse une ja kisha hedh trut ne toke keti ndytesires ky eshte armik i gjithe Shqipetarve
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   Mon May 23, 2011 9:38 pm

dikuj pi konvenon qe ne pushtet te vijne miqte e serbise e greqise ata qe ishin kunder uck .se
ata qe kan mik fazliqin mishkoviqin...
mos e vet budallen se te tregon vete se kushe me ka eshte..
salen e perkrahin ishe titistet komunistet e titos dhe bashkpunetoret e serbise ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   Tue May 24, 2011 10:05 am

haj vjedhje e vjedhje para syve te botes
po ka me ju mbet ne fyt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   Tue May 24, 2011 10:59 am

po lexo nje here se kush eshte Edi Rama :
Para shumė vitesh (fillimet e demokracisė), Edi Rama i shkruan njė letėr "mallėngjyese" Blendi Gonxhes, kur ky ishte nė Greqi. Njė letėr kjo, qė Edi Rama ka pasur kurajėn komprometuese ta botojė nė librin e vet "Refleksione": "I nderuari Gonxhe, kriza e personalitetit tim, besoj se ėshtė fare e lexueshme pėrderisa unė po merrem me njė figurė kaq tė hepuar si ti. Hepimi yt qė mbi tė gjitha ėshtė mungesė personaliteti, sidoqoftė nuk e balancon aspak zbrazėtinė time tė plotė pėrpara jetės Megjithatė, zotrote mos kujto se erdhi dita tė jetosh kryelartė, nė njė kohė qė unė ende marr frymė mbi tė njėjtėn botė ku zvarritesh edhe ti". ("Refleksione", Shtėpia botuese "Albania", Tiranė 1992, f. 163).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   Tue May 24, 2011 11:00 am

lexo perseri,o dedektiv,nga yneret e ketij te degjeneruari:
Ajo qė nuk e thotė Edi Rama ėshtė se nė njė nga kėto ditė nė Lushnjė ndaloi Shefqet Peēi dhe atij iu ankuan veteranėt, se djali i Kristaq Ramės bėnte orgji homoseksuale lakuriq dhe po i jepte shembullin e keq rinisė. Udhėheqja e partisė e rrethit kishte frikė tė merrej me tė, se dihej qė shoku Kristaq ishte njeri i afėrt me udhėheqjen nė Tiranė dhe dhėndėr nė derėn e Spiro Kolekės. Shefqet Peēi, i cili ka qenė burrė qė pėr moral nuk falte as fėmijėt e vet, atė mbrėmje u ēua nga kafeneja e turizmit, kėputi njė thupėr tė mirė nė kaēubet nė lulishtet para tij, dhe u nis drejt ndėrtesės ku ishte Edi Rama me bandėn e vet tė ashikėve e dylberėve. Shefqet Peēi dha urdhėr tė shpėrthejnė derėn dhe i zuri lakuriq Edi Ramėn me tė vetėt. Para se ata tė kuptonin se ēfarė kishte ndodhur, Shefqet Peēi i hyri me thupėr Edi Ramės lakuriq, i cili nuk guxoi tė kundėrshtonte se e dinte se komandanti lab kishte dhe kobure dhe nuk ia pėrtonte asaj. Atė natė Edi Rama mund tė ketė ėndėrruar vėrtet tė pshurrte vjershat e Shefqet Peēin, po e vėrteta ėshtė se atė natė Edi Ramės shurra i shpėtoi nėn vete dhe i lagu pikturat e orgjive qė kishte bėrė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   Tue May 24, 2011 11:00 am

Homoseksualizimi ėshtė bėrė sot vlerė e sė majtės shqiptare. Edi Rama nė zgjedhjet vendore tė shkurtit 2007, zgjodhi si imazhin e vet tė fushatės hebreo-amerikanin Arthur J. Finkelstein, themeluesin dhe pronarin e kompanisė “Arthur J. Finkelstein and Associates”, qė e asistoi Edi Ramėn dhe PS-nė nė fushatėn elektorale. Arthur Finkelstein, shefi i kompanisė qė asistoi fushatėn elektorale tė Edi Ramės nė zgjedhjet e fundit vendore, ėshtė njė homoseksual i deklaruar, i cili nė prill 2005 e pranoi publikisht qė, katėr muaj mė parė, nė dhjetor 2004, ishte martuar me mashkullin me tė cilin bashkėjetonte prej njė kohe tė gjatė, nė njė ceremoni martese tė zhvilluar nė Massachusetts tė SHBA-ve. Dhe pėr herė tė parė pėr kėtė gjė nuk shkroi ndonjė gazetė e ēfarėdoshme por vetė gazeta “New York Times”, e cila nė 9 prill 2005 botoi lajmin sensacional se hebreo-amerikani Arthur J. Finkelstein, 59 vjeē, para katėr muajsh, pra nė dhjetor 2004, ishte martuar nė mėnyrė sekrete me njė mashkull disa vjet mė tė ri nė moshė, me tė cilin bashkėjetonte prej 40 vitesh, gjė tė cilėn Finkelstein e pranoi publikisht. Pra, z. Finkelstein bashkėjetonte qė nė moshėn 19 vjeēare me njė mashkull mė tė ri nė moshė, pra qė kur kishte filluar bashkėjetesa kishte qenė i mitur, ēka do tė thotė se z. Finkelstein ėshtė pedofil. Z. Finkelstein, i cili deri nė momentin e bėrjes publike tė kėtij fakti pati drejtuar fushatat elektorale tė shumė politikanėve tė njohur nė SHBA-tė dhe nė Izrael, u bė njė person i padėshiruar pėr politikanėt e shquar, dhe tashmė klienti i tij politik ka mbetur Edi Rama.
Arsyen e zgjedhjes tė kėtij njeriu na sugjeron njė shkrim i Edi Ramės i botuar nė vitin 1997, nė revistėn “Pėrpjekja” tė sponsorizuar nga Fondacioni “Soros”. Nė kėtė shkrim Edi Rama thotė se gjatė njė udhėtimi qė kishte bėrė jashtė vendit nė fillim tė viteve ’90, kishte takuar disa emigrantė shqiptarė qė punonin si pederastė me pagesė nė njė stacion treni. Edi Rama thotė se u drejtoi pyetjen: “Po kryesisht bėni punėn pasive apo aktive?”(Edi Rama, «Lule shqipo lule djalė», «Pėrpjekja», nr. 9, Tiranė 1997, f. 41) Njėri nga ata i pėrgjigjet: “E di si, ja mendoje vetė, a ėshtė mė mirė ta lėsh bythėn aty e tė fluturosh me mendje ku tė tė dojė ***** dhe tė fusėsh paratė nė xhep apo tė lodhesh duke shtyrė *** me **** e nė fund tė fundit tė marrėsh po ato para?!” ?”(Edi Rama, «Lule shqipo lule djalė», «Pėrpjekja», nr. 9, Tiranė 1997, f. 41-42) Dhe Edi Rama pasi dėgjon kėto fjalė tregon se edhe vetė hyri nė dilemė: «Vėrtet, si ėshtė mė mirė?! Pėrsėrisja si i dehur vetmėvete teksa kthehesha pėr tė kushedisatėn herė tek mullari». ?”(Edi Rama, «Lule shqipo lule djalė», «Pėrpjekja», nr. 9, Tiranė 1997, f. 42) Nė parantezė, kėtu veteranėt, qė sot e propozojnė Edi Ramėn pėr titullin “Nderi i Kombit” tė shohin sesi Edi Rama tallet me dėshmorėt duke perifrazuar nė titull vargjet e kėngės sė njohur partizane “Lule Sofo, lule djalė”. Edi Rama nuk e thotė nėse e ndau atė natė “tek mullari”, dilemėn « ta lėsh bythėn aty e tė fluturosh me mendje ku tė tė dojė *****… apo tė lodhesh duke shtyrė *** me loqe», por me siguri qė kjo ka qenė e njėjta dilemė me atė qė e ka torturuar mikun e vet Arthur J. Finkelstein. Pėr njė marrėdhėnie mes njerėzish qė e shqyrtojnė sė bashku kėtė dilemė, dėshmon kjo letėr sa mallėngjyese, aq edhe e dyshimtė, qė Edi Rama i shkruan Blendi Gonxhes kur ky ishte nė Greqi, letėr qė Edi Rama ka pasur kurajėn kompromentuese ta botojė nė librin e vet “Refleksione”: “I nderuari Gonxhe, kriza e personalitetit tim besoj se ėshtė fare e lexueshme pėrderisa unė po merrem me njė figurė kaq tė hepuar si ti. Hepimi yt qė mbi tė gjitha ėshtė mungesė personaliteti, sidoqoftė nuk e balancon aspak zbrazėtinė time tė plotė pėrpara jetės… Megjithatė zotrote mos kujto se erdhi dita tė jetosh kryelartė nė njė kohė qė unė ende marr frymė mbi tė njėjtėn botė ku zvarritesh edhe ti”. (Edi Rama dhe Ardian Klosi, “Refleksione“, Shtėpia botuese “Albania“, Tiranė 1992, f. 163) Pas tė gjitha gjasave, ky qė i shkruan kėto, duhet tė jetė ai “qė shtyn”. Edhe shoqėria civile pranė Edi Ramės duket qartė se e ka homoseksualizmin vlerė tė saj. Lėvizja «Mjaft» u vu nė qendėr tė njė skandali publik vitin e kaluar kur u publikuan fotografi tė njė orgjie mjaftistėsh, ku meshkujt ishin veshur si femra. Shefi i «Mjaft» Erion Veliaj atėherė, nė njė konferencė shtypi u shpreh se kėto ishin party normale ku kishin marrė pjesė dhe diplomatė tė huaj. Nga kjo shqiptarėt kuptuan vetėm qė kėto gjėra janė normale pėr mjaftistėt, qė i kanė thėnė mjaft edhe moralit tradicional. Sa pėr diplomatėt e huaj pjesėmarrės, ata me siguri duhen tė kenė qenė holandezė, se Holanda, «sodoma» e Europės, ėshtė ajo qė financoi Lėvizjen «Mjaft» qė nga krijimi i saj. Po vitin e kaluar qytetarėt e Tiranės ishin shumė tė indinjuar me njė grup transvestitėsh dhe homoseksualėsh,(mjaftiste) qė kur u detyruan tė largohen nga gropa e Hajdin Sejdisė prapa Pallatit tė Kulturės ku i bėnin orgjitė deri mė atėherė, kur kjo u vendos tė mbyllej nga qeveria, kishin filluar t’i bėnin orgjitė nė qendėr tė Tiranės, nė trotuarin e rrugės mes Pallatit tė Kulturės dhe Hotel “Tiranės” duke tmerruar njerėzit qė kalonin me familjet e tyre. Arrestimi i kėtyre sodomianėve nga policia u bė pas protestave tė mėdha tė qytetarėve. Ēuditėrisht OJQ-tė, mes tyre dhe “Mjaft”, qė nuk kishin reaguar pėrballė protestave qytetare kundėr kėtyre orgjive publike, reaguan kur policia veproi pėr t’u dhėnė fund kėtyre gjėrave tė papranueshme. Atėherėkreu i Lėvizjes “Mjaft” Erion Veliaj, e ēoi kritikėn e vet pėr qeverinė deri nė arrestimin e kėtyre transvestitėve, siē bėri nė njė intervistė nė TVA, nė fillim tė shtatorit tė 2006, kur i pyetur pėr punėn njėvjeēare tė qeverisė, doli nė mbrojtje tė kėtyre tė degjeneruarve, duke ia atribuuar kėtė veprim tė policisė, tė cilin e dėnoi, si pėrgjegjėsi tė qeverisė dhe duke u shprehur se ky veprim do tė shkaktojė protestat e organizatave ndėrkombėtare nė mbrojtje tė homoseksualėve. Kuptohet qė kėto organizata do t’i informonte dhe perkrahte Lėvizja «Mjaft».

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   Tue May 24, 2011 11:01 am

NE FAKT NUK ESHTE VETEM KY I DEGJENERUARI ,POR E GJITHE KJO BANDE QE KY UDHEHEQ ESHTE E DEGJENERUAR DHE ANTISHQIPTARE.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   Tue May 24, 2011 12:16 pm

ne fakt ky eshte i degjeneruar dhe pro serbe dhe te gjithe ata qe e perkrahin dhenderrin e serbise dhe njeriun qe fali det dhe fal tiranen shkijeve te serbise miqeve te vete
me djalin e vete kriminelin banden me te madhe ne ballkan..
njeriun qe ishte kunder uck-se dhe gjysmen e personave ja dorezoi serbise..
me mendje ska ,gjithe kjo bande kunder lirise kunder atdheut thirren banda e komunistit psikopatit te qmendurit sali berisha sllobodanka
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   Wed May 25, 2011 2:29 pm

Fitoi qytetaria
s'ka si te jete ndryshe,Shqiperia
ky milet gjithe sy e vesh
nuk duroi te shkonte per lesh
se me eda dhe me balla
nuk ecet as ne mehalla
shqiptari do Evropen
dhe jo tķ hapesh gropen
Fitoi Luli ,deli djale
iku Edi ,me bisht nder shale
me bisht nder shale
iku i gjori
dhe Ps-ne ne hale e mori
Po si eshte Erjon Bracja
,ne kuvend nuk do te vere
po ku do hani mor te mjere?
Apo thesi s'ka mbaruar
sapo e keni filluar
mjere mjere o ju te mjere
qe s'ju eci kete here.......
Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   Wed May 25, 2011 3:33 pm

Nuk guxon te fitojneudbashet miqte serbe ne krye me Sale komunistin dhe dhenerri serbe.


Topi, diplomatėt: Procesi zgjedhor s'ka pėrfunduar ende
25.05.2011
Presidenti i Republikės sė Shqipėrisė, Bamir Topi, diskutoi sot me Ambasadorin e Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, Aleksandėr Arvizu, me Kreun e Delegacionit tė Bashkimit Evropian, Etore Sekui, si dhe me Kreun e Prezencės sė OSBE-sė, Eugen Volfart, situaten pas nxjerrjes sė tabelės sė rezultateve pėr Tiranėn, nga Komisioni Qendor i Zgjedhjeve.

Diplomatėt thanė nė takim se procesi zgjedhor ende nuk ka pėrfunduar dhe se respektimi i kornizės ligjore ėshtė domosdoshmėri, nė kushtet e ankesės ndaj rezultatit nga opozita nė Kolegjin Zgjedhor.

Presidenti Topi bėri thirrje pėr vetėpėrmbatje nga shpallja e parakohshme e rezultatit mbi procesin zgjedhor, i cili, siē tha ai, nuk ka mbaruar ende.

Nė cilėsinė edhe tė Kryetarit tė Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė, Topi tha se Kolegji Zgjedhor gėzon mbėshtetjen e plotė institucionale, pėr njė proces tė pavarur, transparent dhe tė lirė nga ndėrhyrjet politike.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   Wed May 25, 2011 4:00 pm

ja se kush eshte UDB-ash :

Rama: Nuk e njohim vendimin e Gjykatės nese s'me jep bashkine
Kryetari i Partise Socialiste, Edi Rama, deklaroi dje se opozita nuk njeh vendimin e KQZ-se per zgjedhjet ne Tirane dhe nuk do te njoh ate te Kolegjit Zgjedhor, nese nuk i jepet fitorja Partise Socialiste. "Ne nuk e njohim kete rezultat dhe nuk kemi per ta njohur kete rezultat, sepse ky rezultat nuk eshte shprehje e vullnetit te lire te qytetareve te Tiranes. Po eshte fryt i kanibalizmit elektoral te Saliut qe u materializua ne tavolinen e Komisionit Qendror te Vjedhjeve" tha dje Rama gjate bashkebisedimit me gazetaret. Kreu i PS-se theksoi se nese Kolegji nuk jep vendimin e duhur per zgjedhjet ne kryeqytet, do te jete populli ai qe do te vendosi drejtesi. "Ne rast se drejtesia nuk do te beje drejtesi, populli do ta gjeje rrugen per te vendosur te drejten e vet. Per kete nuk ka asnje pike dyshimi dhe ne do ta udheheqim popullin ne kerkimin e se drejtes se vet",-tha dje Rama. Kreu i PS-se ka theksuar se Kolegji Zgjedhor nuk eshte e vetmja rruge e opozites, ai ka theksuar se pjese e strategjise se opozites edhe perballja me mazhorancen. "Te jesh pjese e te vetmes rruge, qe eshte perballja sy per sy, e dhembe per dhembe me kete pushtet te vjedhur, per te vjedhur Shqiperine me kete mendje te shthurur, qe me ate qe ndodhi ne Komisionin Qendror te Vjedhjeve ka shthurur perfundimisht institucionin ne fjale. Sigurisht qe kriza e sistemit gjyqesor eshte nje krize e kahershme, nuk le vend per optimizem te plote. Por rasti eshte kaq flagrant sa une e shoh te veshtire qe gjyqtare me nje integritet minimal profesional, te mund t'i hane popullit opozitar nje hak te pashlyeshem", u shpreh dje kreu i opozites. Rama eshte ndalur edhe ne vendimin e KQZ-se duke e cilesuar ate si nje shkelje te ligjit dhe mosrespektim i asnje parimi. "Ne tavolinen e Komisionit Qendror te Vjedhjeve u konsumua jo nje fare por kanibalizem elektoral. Kanibalizmi elektoral i Saliut. Humbesi i Saliut u deklarua fitues ne shkeljen me brutale te Kushtetutes, Kodit Zgjedhor, normave te etikes institucionale dhe cdo norme te moralit shoqeror", u shpreh kreu i opozites. Kryesocialisti shtoi se mazhoranca ka vendosur nen presion dhe anetaret e Kolegjit Zgjedhor. "Gjykatesit e ketij kolegji jane vene nen survejim policor te njerezve te Saliut, 24 ore ne 24, nuk e di per cfare arsye tjeter pervecse per t'i mbajtur nen presion, me gjoja pretendimin e mbrojtjes se tyre",-tha ai. Rama ka perseritur dhe nje here apelin per nderkombetaret, "qe te nderhyjne edhe me me force per te shpetuar nje proces qe rrezikon ta fuse Shqiperine ne qorrsokak". Kreu i PS-se deklaroi se zgjedhjet u fituan nga opozita dhe llogarite qe bene mazhoranca, sipas tij nuk vlejne per zgjedhjet vendore. "Historia e zgjedhjeve vendore ne te gjitha rastet, tregon qarte se votat per keshillat te jene teresisht te nje natyre tjeter nga votat per subjektet politike per kandidaturat ne zgjedhjet vendore apo per zgjedhjet politike. Boll t'i referoheni zgjedhjeve te shkuara e te stershkuara vendore, per te nxjerre konkluzionin qe shifrat kane nje permbysje te konsiderueshme ne raport me subjektet politike kur eshte fjala per keshillat",-tha dje Rama, duke pranuar se zgjedhjet e 8 majit ishin vendore.

Grupi i PS, bojkoton Parlamentin

Grupi Parlamentar i Partise Socialiste ka vendosur dje bojkotimin e punimeve te Kuvendit, nese Kolegji Zgjedhor nuk rrezon vendimin e KQZ-se, per shpalljen e rezultatit te zgjedhjeve ne Tirane. Vendimi i pare i grupit lidhet me seanca e Kuvendit dhe me bojkotin e komisioneve parlamentare. Nderkohe qe marrja e vendimit per Tiranen nga Kolegji Zgjedhor, do te percaktoje dhe hapat e metejshem nga ana e deputeteve te Partise Socialiste. Ne mbledhjen e zhvilluar dje, deputetet e Partise Socialiste kane rene dakord qe te vijoje reagimi qytetar ndaj mazhorances. Ata e kane cilesuar qendrimin e KQZ-se ne lidhje me rezultatin ne Tirane, si qendrim teresisht politik. Me heret, gjate dites se djeshme ka qene kryetari i PS-se, Edi Rama ai qe ka paralajmeruar qendrimin e grupit parlamentar ne lidhje me mazhorancen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   Wed May 25, 2011 4:10 pm

Rama-Nano ,- nuk folen shum dhe jau i liruan teritorin e ter shqiptar UCK-s cep um cep, kjo esht veper kolosale,ktyre ju flasin veprat e jo kopallat...))

SALA interesant i burgoste ksaj i thojn politik se jo mahi...!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   Wed May 25, 2011 9:04 pm

Z.Qiriqi ja ka qellue se kushe perkrahe dhenderin serbe sal psikopatin dhe komunistin e bashkpunetore te serbise me Bashen..,po keta qe perkrahin jane bijte dhe bijat e komunisteve titiste ,te udbasheve dhe simpatizante te ish ,te ndjerit Rugova qe e ruajshin forcat serbe dhe ja qoi policine Adem jasharit dhe UCK-se.


Ahmet Qeriqi: Histeria e disa analistėve tė Kosovės kundėr Partisė Socialiste dhe Edi Ramės
--------------------------------------------------------------------------------
Edhe zgjedhjet e fundit nė Shqipėri kanė pasur jehonėn e tyre, nė Kosovė dhe nė trojet e tjera shqiptare, aktualisht tė ndara nga trungu i shteti amė. Disa analistė dhe drejtues tė disa medieve nė Kosovė nuk e kanė fshehur dot simpatinė pėr Sali Bershėn dhe PD-nė e tij, ndėrsa disa prej tyre kanė shpėrthyer nė njė histeri tė paparė kundėr Partisė Socialiste dhe kryetarit tė saj, Edi Rama. Kjo fushatė aspak e ndershme, aspak vėllazėrore dhe e patolerueshme ka bėrė qė disa mendje robėruar tė kėsaj pjese tė Atdheut, tė cilėt i tmerron ideja e bashkimit tė Kosovės me Shqipėrinė, ta pėrkrahin Bashėn e Berishėn dhe ta damkosin PS-nė dhe Edi Ramėn. >>>


Sa ėshtė i dėmshėm ky qėndrim do ta vėrtetojė e ardhmja.
Pėrkrahėsit e Sali Berishės nė Kosovė vijnė nga klasa e njohur pacifiste, tė cilėt me mjeshtėri ia fshehin Salos tė gjitha tė ligat, madje edhe thyerjen e embargos ndėrkombėtare ndaj Jugosllavisė, gjatė kohės sė luftės nė Kroaci dhe nė Bosnje e Hercegovinė, shkatėrrimin e Shqipėrisė me firmat piramidale nė vitin 1997 dhe deklaratat e Berishės se Kosova kurrė nuk do tė bashkohet me Shqipėrinė. Kėta farė analistėsh, nė mėnyrė perfide mundohen ta fshehin tė kaluarėn e papastėr tė Lulzim Bashės, gjatė kohės kur ai dhe disa tė tjerė si ai, kanė punuar si zyrtarė UNMIK-ut nė Kosovė, ku kanė hulumtuar “krimet e luftės” qė gjoja kanė kryer shqiptarėt kundėr serbėve.
Analistėt pėrkrahės sė Berishės shkojnė aq larg nė shpifjet dhe njollosjet e tyre sa Edi Ramėn e identifikojnė si sllavo komunist dhe proverb, ashtu sikur e identifikojnė edhe PS-nė nė pėrgjithėsi, si gjoja prosllave. Ēuditėrisht, prejardhja ideologjike e dikurshme e kėtyre analistėve, ishte puro jugosllave, puro sllave dhe serbe, por tani kanė ndėrruar avazin. Ashtu si Berisha qė hedh helm kundėr Partisė sė Punės, zyrtar i lartė i devotshėm i sė cilės ishte me dekada tė tėra, ashtu shpifin edhe disa ēakaj nė Kosovė kundėr socialistėve tė Ramės, po kurrsesi kundėr ideologjisė tė bashkim vėllazėrimit tė shqiptarėve me popujt sllavė, ideologji tė cilėn disa nga kėta analistė dhe drejtues tė medieve nė Kosovė e kanė trashėguar nga baballarėt e tyre, ish inspektorė, milicė, hafije dhe farė e pėrzier shqiptaro-sllave jo vetėm me martesa e me kumbari.
Kėta t’i quajmė analistė, disa prej tyre edhe drejtues mediesh, nuk kanė lėnė gur pa rrokullisur kundėr Ramės dhe Partisė Socialiste. Nuk ėshtė vėshtirė tė kuptohet se kėtė mbėshtetje aspak parimore ata e kanė bėrė dhe po e bėjnė pėr favore dhe pėrfitime materiale, meqė nė shumė segmente janė tė lidhur ngushtė me klanet e profiterisė nė Shqipėri.
Nė Kosovė e mė gjerė nuk i mohohet askujt e drejta pėr ta simpatizuar Berishėn apo Ramėn, por janė tė patolerueshme etiketime, fyerjet, gėnjeshtrat dhe shpifjet nė adresė tė Partisė Socialiste, kur dihet se kjo forcė, pėr nga numri i anėtarėve, ėshtė forca mė e madhe politike nė Shqipėri, pavarėsisht se ky fakt u pėlqen apo jo disa “kalemxhinjve” qė flasin e shkruajnė gegėrisht dhe qė e pėrkrahin bajraktarin e fiseve dhe gegėve tė Shqipėrisė.
Ėshtė inkurajues fakti se partitė politike nė Kosovė, pėrveē nė raste tė izoluara kanė mbajtur qėndrim parimor, tė paanshėm, pavarėsisht orientimeve tė tyre ideologjike.
Opinionet e kėtyre analistėve, qė shkarravisin me porosi kundėr Edi Ramės si Shkėlzen Maliqi, Baton Haxhiu, Halil Matoshi, Ramiz Bojaj, Migjen Kelmendi njėfarė Bardhyl Meta, e skribė tė tjerė, tė njohur pėr qėndrimet e tyre kundėr bashkimit kombėtar, nė asnjė mėnyrė nuk shprehin qėndrimet e shqiptarėve liridashės tė Kosovės, tė atyre shqiptarėve tė cilėve, nė kohėn e dėbimit masiv nga regjimi kriminal i Milosheviqit, ua hapen dyert e shtėpive tė tyre, dhe i priten krah-hapur vėllezėrit e motrat nga Korēa, Tirana, Elbasani, Durrėsi, Berati, Fieri, Kavaja, Tepelena, Gjirokastra, por edhe Kukėsi e Shkodra.
Shqiptarėt liridashės tė Kosovės nė asnjė kohė dhe nė asnjė rrethanė nuk kanė bėrė dallime ndėr-shqiptare lidhur me pėrkatėsinė e dikurshme fisnore, apo krahinore, pėrkundrazi kanė qenė dhe kanė mbetur mbėshtetės tė idesė sė unifikimit dhe bashkimit tė trojeve shqiptare.
"Njė dele e keqe nuk e prish kopenė", thuhet nė jug tė Shqipėrisė, ndėrsa nė veri thuhet se "nuk ka fis pa njė pis".Postuar nga: Radio
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   Wed May 25, 2011 11:16 pm

Njeri qe nuk njeh ligjin vetveten dhe trojet shqiptare dhe jav ban tapi armiqve tan, trojet tona, e ka vetum nji emer Sali-Sllobadan Toptan Gadafi.....!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 5Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: