Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Kush do ti fitoje keto zgjedhje

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 108
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 EmptySun May 22, 2011 11:34 pm

KQZ numėron votat e kontestuara, Basha 170 vota, Rama 81 vota

Tiranė, 22 maj 2011, NOA – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve rinisi tė hapė kutitė me fletė tė kontestuara tė minibashkisė nr. 5.
Kryetari i KQZ-sė Arben Ristani ritheksoi se do tė numėrohet ēdo votė e vlefshme e zgjedhėsve e panumėruar ende.
E para u hap kutia 18/18 e mbėrritur nga KZAZ-ja nr. 49 e njėsisė 5, ku ndodhej njė votė e vlefshme pėr kandidatin e koalicionit “Aleanca pėr tė Ardhmen” Edi Rama.
Edhe nė kutinė tjetėr me numėr 18/23 ishte vetėm njė fletė e kontestuar, e cila ia adresonte votėn kandidatit tė majtė pėr kryebashkiak Edi Rama, si dhe njė votė pėr Aleancėn Demokratike e vlefshme pėr Kėshillin Bashkiak.
Deri mė tani kur janė numėruar 115 kuti me fletė tė kontestuara, Lulzim Basha ka marrė 170 vota, ndėrsa Edi Rama 81 vota.
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve po vijon sakaq numėrimin e votave tė kontestuara nė kutitė e tjera.
Pritet qė gjatė seancės sė sotme nė sallėn e mbledhjeve tė KQZ-sė, tė numėrohen mėse 12 kuti me fletė tė kontestuara, tė gjitha tė njėsisė bashkiake nr. 5.
Ndėrkohė pėrfaqėsuesit e opozitės pranė KQZ-sė e kontestojnė vijueshmėrisht kėtė numėrim tė fletėve tė kontestuara, tė cilat sipas tyre janė tė pavlefshme.
Ndėrkohė qė numėrimi vijon, kuti pas kutie ēdo votė i shtohet edhe tabelės pėrmbyllėse pėrkatėse, duke bėrė qė tė ndryshojė edhe rezultati pėr kryetarin e bashkisė sė Tiranės.
mit/NOA
http://www.noa.al/2011/05/kqz-numeron-votat-e-kontestuara-basha-170-vota-rama-81-vota/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 EmptyMon May 23, 2011 12:05 am

sipas KQZ-se sot mbaroi numerimi i fleteve per kryetar bashkie dhe me 88 vota eshte ne avantazh z.Lulzim Basha.Kjo na duhej se na duhet nje kryetar serioz dhe qe punon ,sigurisht qe ka mbeshtetjen e plote te votuesve te tij duke perfshire ketu edhe shumicen e inteligjences shqiptare. cheers
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 EmptyMon May 23, 2011 12:05 am

LULZIM BASHA -KRYETARI I BASHKISE SE TIRANES cheers cheers cheers cheers
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 EmptyMon May 23, 2011 3:46 pm

a ungjallt aaa ,deri tashe ishi ne bir te minit
e tashe qoni veshet perpjete tere diten
se fiton me vota te vkedhura qe tere bota e pa dhe po quditen me keta kriminel e psikopat
Po mos u gezoni shume se kure sdo jete kryetare basha
kryetare serbie po po i tiranes kurre jo...
Tradhtaret dhe kriminelet e kane vendin ne burg e jo ne pushtet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 EmptyMon May 23, 2011 5:10 pm

hapi gavat mire dhe shiko se c'behet ,ore i mjere......me vjen keq per ty.....
Me vote Tirancit i thane mjaft DRAKULES qe po terrorizon qytetin e po e mban peng. Me ne fund Tirana u clirua nga uzurpimi qe ishte bere e qe nuk i takonte ketij qyteti te dashur dhe mikprites. Lulzim Basha ka nje beteje te forte perpara,kthimin e Tiranes ne identitet,ne qytetin me demokrat te Shqiperise.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 EmptyMon May 23, 2011 7:26 pm

a jeni qmendur apo ju ka drogirue sala komunisti
votat po vedhen para kamerave
dhe me vjedhje po dojne me ba fitues bashen apo bashiqin
ne vend qe te shkon ne bur dojn me ba kryetare bashkie shkije,
haj medet jane trenue keta fare ldk istat titistat dhe bashkpunetoret e greqise serbise...
jo jo boll ma me tradhtare e argat serbesh ..i ka ardh fundi..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 EmptyMon May 23, 2011 9:36 pm

hhaaaa xili ,je komuniste dhe bashkpunetore e udbes se perkrahe udbashet si sala tradhtari qe shet det e shtet miqeve te vete grek e serbe..
haaa qudi sa te menqur jeni .......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 108
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 EmptyMon May 23, 2011 11:52 pm

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Th_fireworks Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Th_fireworks


KQZ shpall tabelėn
pėrfundimtare, Basha
kryeson me 81 vota

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Th_fireworks Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Th_fireworksKush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Th_fireworks Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Th_fireworks

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u mbllodh sot pasdite rreth orės 17:00 pėr tė shpallur rezultatin pėrfundimitar pėr Tiranėn ashtu sic u paralajmėrua njė ditė mė parė nga kryetari Ristani. Takimi nis me debate. Pas miratimit tė pr/aktit pėr fletėt e kontestuara dhe tabelės pėmbledhėse e KZAZ 49, KQZ i hapi dritėn jeshile miratimit tė tabelės pėrfundimtare. Ristani: Kerkesa e PS per mos shpalljen e rezultatit jo ligjore dhe pa arsyetim logjik.


Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Th_fireworks Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Th_fireworksKush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Th_fireworks Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Th_fireworks
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 EmptyTue May 24, 2011 12:27 am

Instalimi i udbash-ve kosovar ne Tiran ndihmoj Bashen te fitoj,njeri i SALIH-SLLOBODANIT,, pra dhe bashkpuntor dhe shok qe te dyt kunder Dardanve qe u perkujdesen dhe ishin ne nji vij per gjenocidin- dhe holokausin e tyre,qe i kordinuan gjerat shum mir nder veti,, per shfarosjen e tyre, por mosi po thojn dhe se kinse e votojn popelli....???, e hanshum me te shnosh, pra gjith sebashku.

Mbetet per tu par puna e kti serrbo pansllavisti, qe me siguri se nuk dot shkoj ne te mir te shqiptarve, por ne te mir te gjith te tjerve.....!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 EmptyTue May 24, 2011 10:01 am

a dite kjo pune o xhem ,teksa ja nisen ti njefin kutit e pa vlefshme ku edhe numrat ja kishin nderrue dhe u gjeten me shume flet se sa votues.
tere kohen i kam ndjek tv
qmenduri e Ristanit kelysh i saliut dhe u bashes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 EmptyTue May 24, 2011 10:02 am

po ende ska maruar kjo pune vendose gjykata kushtetuese per kete pune ja populli...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 EmptySun May 29, 2011 10:58 pm

OPINION
403 vota tė kontestuara premtojnė thellimin e epėrsisė sė Lulzim Bashės
29-05-2011

KQZ shqyrton nesėr ankimimin e Partisė Demokratike, ndėrsa edhe kėrkesa e PS ėshtė shkrirė nė njė ēėshtje me ankimimin e selisė blu

Mazhoranca disponon tė dhėna se nė 26 qendra votimi (QV), nė kutitė e tė cilave, ndodhet zarfi i votave tė kontestuara tė pa numėruara. Partia Demokratike kėrkon tė respektojė njė standard demokratik tė shprehur unanimisht qė nė fillim tė procesi se do tė vlerėsojė me pėrpikėri ēdo votė tė qytetarėve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do tė shqyrtojė nesėr paradite nė orėn 09:30, kėrkesėn ankimore tė Partisė Demokratike pėr vlerėsimin dhe numėrimin e 26 kutive tė votimit. Tė enjten nė mesnatė, Partia Demokratike ka dorėzuar njė kėrkesė pėr shpalljen tė pavlefshėm tė rezultatit pėr kryeqytetin dhe hapjen e 26 kutive tė tjera ku gjenden rreth 403 vota tė kontestuara.
Kjo kėrkesė e kėsaj force politike, hidhet me pretendimin se duhet qė tė vlerėsohet rinumėrohet dhe kėqyret ēdo votė e shprehur qartė nė datėn 8 maj. Nė kėrkesėn ligjore drejtuar KQZ-sė, PD kėrkon rivlerėsimin dhe rinumėrimin e votave tė kontestuara, tė hedhura nė kutitė e Kėshillit Bashkiak tė Tiranės. Nė kėtė kėrkesė janė listuar 26 qendra votimi, nė procesverbalet e secilės prej tyre ka informacion se ndodhet zarfi i fletėve tė votimit me vota tė kontestuara qė duhet tė numėrohen.
Nė total, janė plot 403 vota qė nuk janė pasqyruar nė tabelėn pėrfundimtare tė Bashkisė sė Tiranės. Kėto sipas Partisė Demokratike shprehin qartė njė vullnet tė votuesve “pro” kandidatit tė Partisė Demokratike dhe i shpallur fitues nga KQZ, Lulzim Basha.
Selia blu i referohet pikėrisht nenit 138, nė pikėn 3 tė Kodit Zgjedhor, pėr rinumėrimin dhe rivlerėsimin e votave tė caktuara. “Ne vlerėsojmė se nė kėtė fazė ėshtė me vend dhe me rėndėsi pėr t’i shtuar legjitimitetin dhe besimin e duhur publik procesit zgjedhor nė Tiranė, qė edhe kėto vota tė kontestuara dhe tė identifikuara pėr kandidatėt e Bashkisė sė Tiranės tė merren, kėqyren, tė vlerėsohen, rinumėrohen dhe tė reflektohen nė rezultat pėr kryetarin e Bashkisė sė Tiranės. Kjo mundėsi ėshtė tėrėsisht ligjore, e mbėshtetur nė dispozitat e Kodit Zgjedhor dhe nė jurisprudencėn e zhvilluar nga ana e Kolegjit Zgjedhor, si dhe unifikon nė mėnyrė tė njėtrajtshme me vlerėsimin e votave nė pėrputhje me kriteret e pėrcaktuara nga Kodi Zgjedhor”, thuhet nė shkresėn zyrtare tė Partisė Demokratike.
Pėrfaqėsuesi i PD-sė nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve, Njazi Kosovrasti, deklaroi dje se pjesė e kėrkesės sė mazhorancės nuk do tė jenė kutitė e njėsive bashkiake dhe kėshillave tė minibashkive qė janė hapur gjatė fazės sė parė nga KQZ-ja. Pėr tė argumentuar kėrkesėn ankimore lidhur me votat e kontestuara, PD-ja i referohet njė vendimi tė vitit 2009 tė Kolegjit Zgjedhor, qė flet pėr “votat e caktuara”.
Nė kėtė vendim thuhet se nė procesin e vlerėsimit tė votave, ėshtė kategoria e votave tė kontestuara ajo pėr tė cilėn subjektet zgjedhore mund tė paraqesin pretendime para autoritetit mė tė lartė administrativ nė rrugė hierarkike (KQZ) dhe mė tej pėrpara gjykatės.
Shqyrtimi i kėsaj kėrkesė do tė jetė ditėn e hėnė nė orėn 9 e 30 sė bashku me dy kėrkesat ankimore te PS-sė, qė kanė tė bėjnė me shpalljen e pavlefshėm tė rezultatit pėr Tiranėn dhe me miratimin e tabelės me rezultatet pėrmbledhėse, kėrkesė qė tashmė ėshtė dėrguar edhe nė Kolegjin Zgjedhor.
Nė mbledhjen e djeshme, Komisioni Qendror Zgjedhor shqyrtoi edhe njė sėrė ankesash tė subjekteve tė ndryshme politike.

Kutitė ku ndodhet zarfi i fletėve tė votimit me vota tė kontestuara

Njėsia bashkiake Qendra e Votimit Numri i votave
Njėsia 3 QV 1773 2
Njėsia 5 QV 1835 2
Njėsia 5 QV 1842 6
Njėsia 5 QV 1844 16
Njėsia 5 QV 1845 6
Njėsia 5 29
Njėsia 5 QV 1847 10
Njėsia 5 QV 1850/2 4
Njėsia 8 QV 1926/1 7
Njėsia 8 QV 1930 57
Njėsia 8 QV 1931 5
Njėsia 8 QV 1933 51
Njėsia 8 QV 1936 5
Njėsia 8 QV 1939 1
Njėsia 8 QV 1941 1
Njėsia 8 QV 1942/1 4
Njėsia 8 QV 1941 3
Njėsia 8 QV 1944 19
Njėsia 8 QV 1944/1 17
Njėsia 8 QV 1945 10
Njėsia 8 QV 1923 5
Njėsia 8 QV 1924 5
Njėsia 9 QV 1963 69
Njėsia 9 QV 1962 15
Njėsia 9 QV 1969 6
Njėsia 9 QV 1977 48
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 EmptyMon May 30, 2011 9:37 pm

Arberia jepi zor tere diten e naten ,votat jane vjedh dhe nuk njifen nga bota demokratike,veem ajnat he ju qe erkrahni keta hajna endoni prap se prap keni lindur..Muller: Vota gabim nuk mund tė numėrohet
30.05.2011, ora 20:09
Nuk kam dėgjuar asnjėherė qė votat e hedhura nė kutitė e gabuara tė quhen tė vlefshme, deklaroi ambasadorja gjermane nė Shqipėri, Carola Muller, gjatė njė vizite nė qytetin e Kukėsit.

“Duke qenė se ėshtė njė proces i hapur, proces i papėrfunduar, nuk mund tė jap ende njė mendim nė lidhje me vendimet e mara, por theksoj edhe njė herė se ky ėshtė njė proces shqiptar”, deklaroi Muller.

Muller ka shtuar se jo qė po ndodh nė Shqipėri nuk ka ndodhur tė paktėn nė 200 vende tė botės pėr tė cilat ajo ka informacion.

Ripėrsėritja e zgjedhjeve pėr Tiranėn nuk do tė ishte e arsyeshme pasi nuk e nxjerrin vendin nga kriza e thellė politike, nėnvizoi ambasadorja.

“Gjithēka duhet tė zgjidhet nga organet ligjore tė caktuara. Pėrsa mė pėrket mua, mendoj se ėshtė Kodi Zgjedhor ai qė duhet t’i japė pėrgjigje gjithė situatės. Unė mendoj se nuk do tė ishte e arsyeshme qė tė pėrsėriteshin zgjedhjet, sepse kjo nuk mund ta nxjerrė vendin nga kriza e thellė politike”, theksoi Muller. /albeu.com/


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 EmptySun Jun 05, 2011 6:15 pm

Orban: Votat, te rinumerohen sic u be ne Amerike
Rozeta Rapushi
Kryeministri Hungarez, vendit qe ka presidencen e radhes te Bashkimit Evropian, Viktor Orban, sugjeroi dje qe Shqiperia te ndjeke shembullin e Amerikes, per vleresimin e votave te hedhura ne kutine e gabuar. Nderkohe qe kryeministri Sali Berisha siguroi se do te njohe vendimin e dhene nga Kolegji Zgjedhor per kete ceshtje. Deklaratat te dy kryeministrat, i bene gjate takimit dhe konferences se perbashket per shtyp. "Une nuk dua qe t'i fyej shqiptaret duke nderhyre ne punet e tyre te brendshme, por e vetmja gje qe mund te themi ne parim eshte ne te tilla raste ju lutem mund te beni ate qe kane bere amerikanet. Ka ndodhur nje here, apo jo. E keni pare ne televizor, une e kam pare ne televizor. Ju duhet te shikoni votat, te numeroni votat, fletet e votimit", keshilloi Orban. Sipas tij, eshte gje e mire qe edhe televizioni tashme i trajton keto ceshtje. "Pas kesaj, ju duhet te mbeshteteni rehat-rehat ne karriget e kolltuket tuaja e te lejoni gjykatat te marrin vendimin perkates. Kjo ndodhi ne Amerike. Me falni, por une nuk kam ndonje keshille, sugjerim me te mire, sesa kjo praktike amerikane", theksoi ai. Ndersa kryeministri Sali Berisha, siguroi se krahas zhurmes politike ne Shqiperi, shteti ligjor funksionon normalisht, institucionet e tij garantojne zbatimin e ligjit. "Ceshtja e votave ne kutite e tjera, numerimi i tyre eshte nje ceshtje themelore ndergjegjeje. Politikani, si cdo njeri, ka per detyre te qendroje prapa bindjeve te ndergjegjes se tij. Kjo eshte praktika e vendeve te qyteteruara. Kjo eshte praktika e vendeve qe kane nje tradite 200 vjecare ne zgjedhje dhe nje sistem drejtesie me te fortin", tha Berisha. Sipas tij, edhe mbi bazen e ligjit shqiptar, i cili ne te gjitha percaktimet e tij nuk i perfshin keto vota ne vota te pavlefshme, u kerkua numerimin e tyre. "Por ne themelin e cdo sistemi, ligji baze eshte numerimi i cdo vote. Sot eshte nje gjykim dhe nuk ka asnje medyshje se shteti ligjor do te respektohet ne cdo rast. Pra ne qofte se ne mbrojme bindjet tona, bindja jone me e thelle eshte se nje shoqeri nuk mund te jete e lire pa funksionimin e shtetit ligjor. Keshtu qe ne qendrojme ne respektimit te plote te vendimit te institucioneve, edhe kur na pelqejne edhe kur nuk na pelqejne", beri te qarte kryeministri. Ndersa per sa i perket, historise se bojkotit te Kuvendit nga opozita, kryeministri Hungarez, tregoi nje eksperience te ngjashme ne shtetin e tij. Por qe u zgjidh pas mos pagimit te rrogave pas bojkotit ne Kuvend. Orban theksoi se palet ne Shqiperi duhet te zgjidhin situaten e tensionuar politike ne vend, pavaresisht keshillave te shumta qe behen.

Historia Hungareze me bojkotin e opozites

Bojkoti i deputeteve ne Kuvend, duket se nuk eshte nje praktike e nisur nga opozita shqiptare. Por ne rastet e tjera nuk ka shkuar aq mire. Ne Hungari, ka ndodhur e njejta gje. Kryeministri hungarez, Viktor Orban, tha dje se ne zgjedhjet e fundit partia e tij fitoi 2/3 e Parlamentit dhe ishte ne gjendje te miratonte nje Kushtetute te re. "Opozita donte te na bllokonte ne kete nisme, por nuk kishin forcen. Atehere ata vendosen qe te mos merrnin pjese, dolen nga Parlamenti. Por ne fund ne e miratuam dhe kryetari i Parlamentit, thjesht nuk i pagoi deputetet e opozites, meqenese ata nuk kishin marre pjese", rrefeu ai.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 EmptySun Jun 05, 2011 6:15 pm

AKTUALITET
Deklarata e 3 ambasadorėve: Jemi njohur me vendimin e Kolegjit, partitė politike tė respektojnė vullnetin e qytetarėve
05-06-2011 / Gazeta 55Deklarata e 3 ambasadorėve: Jemi njohur me vendimin e Kolegjit, partitė politike tė respektojnė vullnetin e qytetarėve

Pėrmes njė deklarate zyrtare trojka e ambasadorėve nė vendin tonė i apelon faktorit politik tė respektojė vendimin e Kolegjit si dhe verdiktin e votuesve shqiptarė. Kryetari i Prezencės sė OSBE-sė nė Shqipėri, Ambasadori Eugen Ėollfarth, Ambasadori i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, Alexander Arvizu dhe Kreu i Delagacionit tė Bashkimit Evropian, Ambasadori Ettore Sequi, deklaruan sot sė bashku se vendimi i Kolegjit respekton tė drejtėn e votuesve pėr tė zgjedhur. Sipas kėsaj deklarate, nė 8 maj qytetarėt e Shqipėrisė votuan pėr kandidatėt e zgjedhur prej tyre.

Deklarata e 3 ambasadorėve
“U njohėm me vendimin e Kolegjit Zgjedhor shqiptar, si organi mė i lartė ligjor qė gjykon apelimet zgjedhore. Ėshtė thelbėsore qė tė gjitha palėt tė veprojnė, pas kėtij vendimi, nė mėnyrė tė qetė, tė pjekur e tė pėrmbajtur, duke vėnė interesin kombėtar pėrpara ēdo lloj interesi partizan vetjak. Po aq e rėndėsishme ėshtė qė tė gjitha palėt, partitė politike dhe qytetarėt, tė presin derisa rezultetet pėrfundimtare tė kėtyre zgjedhjeve tė certifikohen nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, siē kėrkohet nga legjislacioni shqiptar. Ne besojmė se mė 8 Maj, qytetarėt e Shqipėrisė votuan pėr kandidatėt e zgjedhur prej tyre. Ky zė tashmė duhet tė dėgjohet dhe tė respektohet nga tė gjitha partitė politike. Ne do tė ndjekim nga afėr pėrmbylljen e procesit zgjedhor dhe shpalljen e rezultateve pėrfundimtare, si dhe vlerėsimin e procesit nga misioni i vėzhgimit tė zgjedhjeve i OSBE/ODIHR-it, duke pasur parasysh shqetėsimet e ngritura nė deklaratat tona tė mėparshme”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 EmptySun Jun 05, 2011 6:19 pm

OPINION
Fundi i “perandorisė” sė kuqe nė Tiranė
05-06-2011 / Nga Bajrush Morina

Mė 8 maj nė Tiranė ishte njė festė e demokracisė dhe e votės sė lirė. Megjithėse mbaheshin zgjedhjet e nivelit lokal, pėr kryetar bashkie, minibashki e komuna nė mbarė Shqipėrinė, gara mė e rėndėsishme e kėtyre zgjedhjeve ishte nė Tiranė. Dy koalicionet e mėdha nė Shqipėri, koalicioni i djathtė apo Aleanca pėr qytetarin qė drejtohej nga Partia Demokratike dhe koalicioni i majtė apo Aleanca pėr tė ardhmen qė drejtohet nga Partia Socialiste, gjithė potencialin e tyre politik e kishin “derdhur” dhe drejtuar nė Tiranė.
Mė 8 maj tė kėtij viti kam qenė dėshmitarė i njė manifestimi madhėshtor jo vetėm politik. Mė bėhej sikur gjithė tiranasit, i madh e i vogėl ua kishin mėsyrė kutive tė votimit. Nė disa prej qendrave tė cilat i kemi vizituar nė paraditen e 8 majit kemi parė mė sy njė rend tė gjatė tė njerėzve qė pritnin pėr tė hedhur votėn e tyre. Kur disa prej miqve tė mi u tregoja se shumica prej tiranasve qė i kam takuar pas votimit dhe qė i kam pyetur se pėr kė keni votuar pa asnjė hamendje mė janė pėrgjigjur: “Pėr Lulin ore, pėr kė tjetėr!” Dhe kėtė pėrgjigje nuk e kam marrė vetėm nga votuesit qė kishin votuar afėr selisė sė Partisė Demokratike. Pėrgjigje tė tilla kam marrė edhe nga votues tė cilėt kishin votuar nė qendrat e votimit qė konsiderohen si “ēerdhe” tė Partisė Socialiste apo tė “stalingradit” socialist.
Nė ditėn e votimit mė 8 maj nė Tiranė kandidati i Partisė Demokratike Lulzim Basha hynte e dilte shpesh prej selisė sė Partisė Demokratike nė Tiranė. Ai lėvizi disa herė prej selisė “blu” deri te selia e qendrės sė tij elektorale. Dhe gjithmonė lėvizte pa veturė, pa pėrcjellje bodiguardėsh. Gjatė rrugėtimit kėmbė Luli (siē e quajnė me emėr pėrkėdhelės tė gjithė miqtė, familjarėt dhe bashkėpunėtorėt e tij) ndalej e pėrshėndetej dorė pėr dore me tiranasit tė djathė apo tė majtė.
Mė 8 maj Mark Krasniqi erdhi nė Tiranė pėr tė pėrkrahur jo vetėm me votė Lulėzim Bashėn. Erdhi edhe ta takonte kryetarin e ri tė Bashkisė sė Tiranės. Me vete mori edhe disa libra tė tij tė fundit tė cilat i kishte dedikuar pėr kryeministrin Sali Berisha, pėr zv.ministren Edit Harxhi. Tre libra i kishte dedikuar edhe pėr Lulėzim Bashėn. Megjithėse dedikimi i shkruar mbante datėn e 7 majit, profesor Mark Krasniqi nė kėto libra kishte shkruar: “Pėr kryetarin e Bashkisė sė Tiranės Lulėzim Bashėn!” Pra profesor Marku e kishte “shpallur” kryetar Bashkie Lulzim Bashėn mė 7 maj, njė ditė para se tė mbaheshin votimet nė Tiranė dhe pothuaj njė muaj para se edhe Kolegji zgjedhor tė merrte vendimin pėrfundimtar pėr hedhjen poshtė tė ankesės sė Partisė Socialiste dhe verifikimin e vendimit tė KQZ-sė pėr shpalljen e Lulzim Bashės fitues tė zgjedhjeve pėr Bashkinė e Tiranės.
Kryebashkiaku i ri i Trianės Luėlzim Basha pranoi me kėnaqėsi kėto libra dhuratė nga profesor Mark Krasniqi. Me kėtė rast nė njė deklaratė pėr gazetėn “Bota sot” qė e dha mė 8 maj Lulėzim Basha tha; “Jam i sigurt se do tė fitoj!”
Por Lulzim Basha do tė ishte fitues edhe pa vendimin e kolegjit zgjedhor e madje edhe pa vendimin e KQZ-sė. Pse mendojmė kėshtu? Lulzim Basha arriti ta sfidojė “mitin Rama” nė Tiranė i cili pėr 3 mandate rresht arrinte t’i fitonte zgjedhjet pėrballė kandidatėve tė Partisė Demokratike madje me njė diferencė tė madhe qė shkonte nė mijėra vota! Nė votimet e 8 majit Basha jo vetėm qė pėrmbysi rezultatin prej mijėra votash por e ngushtoi diferencėn deri nė fitore prej 81 votash. Lulzim Basha e shembi kėtė “mit”, e ndryshoi “fasadėn e kuqe” tė Tiranės me ngjyrė blu! Lulzim Basha, nga pozicioni i njė ministri dhe nga posti i njė anėtari tė kryesisė sė partisė i doli pėrballė njė lideri tė njė partie tė dytė politike nė Shqipėri. Pra garonte njė anėtar i kryesisė pėrballė njė lideri partiak, njė ministėr policie pėrballė njė kryebashkiaku me tre mandate. Lulzim Basha e largoi nga skena politike liderin socialist Edi Rama! E mundi me vota Edi Ramėn, jo si lider partie por si njė kandidat i njė partie!
Kryeqyteti i Shqipėrisė Tirana pėr gati 12 vjet ishte shndėrruar nė njė “ēerdhe” tė ngjyrės sė kuqe politike ku lideri socialist, nė vitet mė tė vėshtira pėr popullin shqiptar tė Kosovės, organizoi koncert pėr rokerin shovinist serb Goran Bregoviq tė cilit i dhuroi edhe “ēelėsin e Tiranės”. Lulzim Basha pėrfundimisht ia ndryshoi ngjyrėn politike kryeqytetit tė Shqipėrisė. E shembi “perandorinė” e kuqe dhe ia ndryshoi Tiranės jo vetėm “ēelėsin” e portės por do t’ia rikthejė Tiranės edhe imazhin shqiptar tė kryeqytetit tė Shqipėrisė.
Prej 3 qershorit lideri socialist Edi Rama ėshtė i papunė nė Tiranė, ėshtė i humburi i Tiranės dhe i Shqipėrisė. Nėse e takoni netėve tė vona nėpėr rrugėt e Tiranės nė gjendje “agonie” njoftojeni Emergjencėn apo stacionin mė tė afėrt tė Policisė sepse edhe ai ėshtė qytetar i thjeshtė i Tiranės pėr tė cilin tash e tutje do tė kujdeset kryebashkiaku Lulėzim Basha.
Prej 3 qershorit kryebashkiaku i Tiranės ėshtė Lulzim Basha.
“Bota sot”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 EmptySun Jun 05, 2011 6:21 pm

Bota sot
ndryshe borba e beogradit
po jeni te qmendur a
kushe perkrahe salen me bashen udbashet shqr iptare te beogradit
Mark Krasniqi Bota sot qe ishin edhe kunder UCK-se e pjella komuniste titiste.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 EmptySun Jun 05, 2011 6:22 pm

Bota sot
ndryshe borba e beogradit
po jeni te qmendur a
kushe perkrahe salen me bashen udbashet shqr iptare te beogradit
Mark Krasniqi Bota sot qe ishin edhe kunder UCK-se e pjella komuniste titiste.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 EmptyMon Jun 06, 2011 10:15 pm

JE KUNDER TE GJITHE RRYMES SE PROGRESIT,ZOTERI.
mendoj se kjo teme e kreu funksionin dhe s'ja vlen me te shkruajme ketu,por s'k per te mbaruar teme e Edvinit,te shohim se cdo te beje dhe ku do te punoje tani hahahahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 EmptyMon Jun 06, 2011 11:29 pm

LULI -kush esht , esht nje nder ata i cili merr pjes ne dizajnin e shitjeve te organeve te serrbeve kinse nga faktori UCK dhe nga qeveria shqiptare e Tiranes.
ky njeri dhe kjo parti nuk mundet fare te i shtyj gjerat ne favor te shqiptarve sepse jan te korruptuar dhe punojn per interesa te huja por asesi pe at te shqiptarve.
shpresa e vetme esht por pak ka filluar te venitet,por tjeter alternativ nuk ka veqse nji frym e re atdhetare shqiptra te vij ne pushtet, se na mbyten pro greket e pro serrbet, dhe qe 20 vite qka ka ber nuk ka ende demotraci e as drejtsi dhe sdot ket kurr e kurres nga keta shizoida,ket e tham me pergjegjsi sepse jan te dy part te kushtezuar per te ken ton.....!!!!
Eesht pergjegjes per vjedhjen e 230 milion dollarve SI BEN LIGJ E DREJETSI KY NJERI......))
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 EmptyMon Jun 06, 2011 11:56 pm

more po ti nuk je mbi shqiptaret qe i dhane voten LULZIM BASHES,mos na cudit tani kot fare.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 108
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 EmptyTue Jun 07, 2011 12:12 am

Rama boshatis zyrėn, merr dokumentat si dhe breshkat

http://www.rilindjademokratike.com/RD%205%20qershor/politika.htm

Se shpejti i deshirojme te boshatiset edhe nga Shqiperija :)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 EmptyTue Jun 07, 2011 12:12 am

PO ti kisha dhe un gjith kto para, te jesh e bindur dhe jam i bindur se ti personalisht dot me kishe votu, por dhe populli,keshtu votohet se populli han buk e gjiz,dhe lesh te mjeret.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 EmptyTue Jun 07, 2011 10:21 am

po valla xhem e kishna pa Arberien tu bertit detektivi detektivi
me kishte bere yll.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 EmptyTue Jun 07, 2011 12:06 pm

Eesht pergjegjes per vjedhjen e 230 milion dollarve SI BEN LIGJ E DREJETSI KY NJERI......)) po ti si me qene vellai prej nane i Erion Braces ore,po ku e pe ti more qe ai eshte hajdut lur drejtesia nuk ka thene gje....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 3 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kush do ti fitoje keto zgjedhje
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: