Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Kush do ti fitoje keto zgjedhje

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 108
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 EmptySat May 14, 2011 6:00 pm

Fitun sot Tiranen megjithse ne pergjithsi kane fitu shum te PS , dhe se kuptoj PSE !?
FLM per urimin e ditelindjes .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 EmptySat May 14, 2011 6:08 pm

Arber ende nuk kan fitu ne Tiran, 2-3 + apo mnus nuke eshte fitore, fitorja eshte ne dore te Milloshit hahaha ai me ato 1300 vota ka fitu me shume seketa dyte, qe po mendoin qe kane fitu. Ti burr festoje datlindje, dhe mos u merzit shume se do behet mire.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 EmptySat May 14, 2011 6:15 pm

Atdhetare urime ditlindjen ,e festofshe edhe shume te tjera.
urime ,Urime ,Urime
mos u ban merak pse humbi dhenderri i serbise dhe miku i Fayliqit sala
se keshtu fitojne me shpejte shqiptaret dhe bashkohemi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 108
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 EmptySat May 14, 2011 7:33 pm

KQZ: Rezultati nesėr

MBLEDHJA E KQZ-SĖ SHTYHET PĖR NESĖR
Ora 17:57- Gazetarja e NEWS24 Ina Mėhilli deklaron se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e ka shtyrė mbledhjen pėr nesėr nė orėn 10:00 tė paradites, duke bėrė kėshtu qė edhe rezultati final pėr kryetarin e Bashkisė tė dalė nesėr. Ndėrkohė qė nė tė dyja selitė, atė tė Partisė Demokratike dhe atė tė Partisė Socialiste festa vazhdon ende.

b.w
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 108
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 EmptySun May 15, 2011 7:16 pm

Tirana pa fitues
KQZ: Do verifikojme tabelat
Njė javė nga 8 maji, ende nuk ka njė rezultatet tė ēertifikuar nga KQZ, nėse do jetė Edi Rama i PS-se apo Lulzim Basha i PD-sė qė do drejtojė Bashkine e Tiranės. Majko i PS: Procesverbali i fundit qė i dha fitoren Ramės u firmos nga numėruesit PD e PS, Basha ti respektoje firmėtarėt.


Berisha: Rama s'ka fituar Ne Tirane Basha me shume vota se 10-ta
Nga selia demokratike, kryeministri deklaroi se rivali i tij politik nuk i ka fituar zgjedhjet. Koalicioni “Aleanca pėr qytetarin” ka marrė 72 mijė vota mė shumė se koalicioni rival i kryesuar nga Edi Rama. Berisha: "Jam njeri i betejave elektorale".Basha: Pranoj rezultatin e KQZ, uroj Ramėn nėse fiton, pres tė njėjtėn gjė
Kandidati i mazhorancės Lulzim Basha falenderoi tė gjithė ata qė e votėbesuan nė njė konferencė pėr shtyp dhe deklaroi i sigurt se do tė pranonte rezultatin final tė KQZ. Basha: Uroj Ramėn nėse fiton, pres tė njėjtėn gjė nga ai.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 EmptyTue May 17, 2011 12:07 pm


Basha, njeriu i PD qė fiton gjithmonė

15/05/2011 Profil, kandidati i PD-sė nė karrierė ngritjeje

Kandidati i Partisė Demokratike, Lulzim Basha, ka ardhur nė politikė, nė vitin 2005 asokohe si anėtar i Komitetit tė Orientimit tė Politikave. Kandidoi nė zonėn e 21 dhjetorit pėr deputet kundėr Arben Ahmetit tė PS-sė, gjatė tė cilės fitoi me njė diferencė jo tė vogėl votash, duke pasur parasysh qė ishte dhe bastion i majtė. Djaloshi, asokohe vetėm 31 vjeē, pas pėrfundimit tė kėtyre zgjedhjeve dhe fitores sė Partisė Demokratike, do tė emėrohej ministėr Transportesh. Nė fakt asokohe gjendja e rrugėve nė Shqipėri lindte shumė pėr tė dėshiruar, dhe kjo ishte njė sprovė e madhe pėr djaloshin qė do tė menaxhonte njė nga institucionet mė tė mėdha. Natyrisht shumė nė fillim u treguan mosbesues, por faktet treguan se Lulzim Basha, ia doli tė realizojė njė prej objektivave mė tė mėdha tė qeverisjes, rrugėn Durrės- Kukės, njė prej veprave mė madhore tė ndėrtuara kėto 20 vitet e fundit. E natyrisht, duke e parė si pikė tė fortė tė Partisė Demokratike, shumė shpejt u shėnjestrua nga ana socialistėve, tė cilėt e akuzonin pėr korrupsion nė ndėrtimin e kėsaj rruge. Por me gjithė akuzat qė ju bėnė, akuzat asnjėherė nuk arritėn tė vėrtetoheshin nga ana e akuzės.

NATO

Por njė tjetėr sukses qė i njihet Lulzim Bashės ėshtė edhe kontributi i tij pėr anėtarėsimin nė NATO, pas emėrimit nė krye tė Ministrisė sė Jashtme. Edhe nė kėtė rast Basha mori vlerėsimet maksimale, nė punėn e tij si ministėr. Njė politikan i profilit tė lartė, ai do ishte shumė aktiv dhe nė ēėshtjen e Kosovės. Por sėrish u shenjua nga socialistėt. Njė pakt detar, jo shumė i qartė i hedhur poshtė nga ana e Gjykatės Kushtetuese iu faturua sėrish Lulzim Bashės, megjithėse procesi ishte shumė teknik. Nga tė dyja anėt, pati deklarata dhe kundėrdeklarata dhe nė fakt nuk u mor vesh asnjėherė qartė nėse ajo marrėveshje kishte shkelje apo jo. Por investimi dhe njė pjesė e madhe suksesit qė eklipsoi akuzat, ishte anėtarėsimi nė NATO.

Zgjedhjet e vitit 2009

Nė zgjedhjet e vitit 2009, Lulzim Bashės do i lihej qarku i Elbasanit, njė zonė e vėshtirė kjo pėr demokratėt, sidomos kur bėhet fjalė pėr njė elektorat, i cili nė rang qarku anon mė shumė majtas. Edhe kėtu Lulzim Basha, arriti tė marrė njė rezultat spektakolar, si kreu i fushatės. Nga 14 deputetė, koalicioni djathtė mori 7 deputetė, njė shifėr kjo jashtėzakonisht e lartė po tė kemi parasysh dhe rezultat qė Partia Demokratike, kishte marrė vetėm katėr deputetė. Duke marrė parasysh rezultatin e ngushtė qė doli nga kėto zgjedhje, atėherė duhet thėnė se kontributi i Bashės ka qenė mjaft i ēmuar nė kėto zgjedhje, krahasuar me disa veteran tė PD-sė, qė dhe nė bastionet e sė djathtės nuk morėn as rezultatet e vitit 2005. Gjithsesi Lulzim Basha ka treguar se ēdo detyrė qė i ka lėnė Partia Demokratike, ka rezultuar i suksesshėm, duke bėrė qė admirimi nė bazėn e Partisė Demokratike pėr staturėn politike tė tij, tė jetė tepėr e lartė. Sido qė tė jetė rezultati final i zgjedhjeve sėrish, Basha do tė vijojė tė mbetet njė ikonė pėr mbėshtetėsit e Partisė Demokratike, pasi nė kėto zgjedhje ai nuk kishte pėrballė vetėm Kryetarin Aktual tė Bashkisė, por edhe kryetarin e Partisė Socialiste, pra elektorati nga ana tjetėr ishte dyfish mė i motivuar.

Zgjedhjet e 2007-ės, sa ka rikuperuar kandidati i PD

Basha rikuperon 40 mijė vota nė vitin 2011

Po tė bėjmė njė krahasim me zgjedhjet e vitit 2007, pra zgjedhjet vendore, Lulzim Basha ka arritur tė rikuperojė gati 40 mijė vota nė krahasim me kandidatin e atėhershėm Sokol Olldashi. Asokohe, kandidati Olldashi arriti tė merrte vetėm 75 mijė vota, ndėrsa Rama 100 mijė vota. E ndėrkohė duket se qytetarėt e Tiranės, i kanė besuar emrit tė Lulzim Bashės, Edi Rama duhet theksuar se e kishte kėtė luftė pėr jetė a vdekje. Gjithsesi Basha arriti tė thithte dhe rreth 36 apo 37 mijė vota mė shumė, pas njė fushate qė prej kohėsh nuk ishte parė nė Tiranė. Natyrisht qė nė kėtė rezultat qė ai ka arritur tė marrė, njė rol jo tė vogėl ka luajtur dhe LSI, e cila ka arritur tė marrė nė Tiranė, deri mė tani sipas shifrave mė shumė se 16 mijė vota. Basha solli nė kėtė fushatė njė frymė tjetėr tė tė bėrit fushatė, qė shqiptarėt nuk e kishin parė mė parė. Dhe pėrgjatė kėsaj kohe kur ende nuk ėshtė shpallur rezultati final i zgjedhjeve, sėrish ai ka mbajtur njė qėndrim tė maturuar, nė krahasim me kundėrshtarin e tij, i cili deri mė tani ėshtė treguar i paduruar disa herė pėr tė shpallur fitoren e tij, siē ka bėrė pėrgjatė njė jave qė kur ka filluar numėrimi i votave nė Tiranė, mė datėn 9 maj, kur u nxitua tė shpallej fitues.

Procesi i lėvizjes sė lirė

Liberalizimi i vizave njė ėndėrr qė u bė realitet

Liberalizimi i vizave ka qenė njė tjetėr arritje e kandidatit tė Partisė Demokratike, pėrgjatė kohės kur ishte ministėr i Brendshėm. Mė 15 dhjetor tė kėtij viti, falė dhe angazhimit tė ish-ministrit tė Brendshėm, u arrit njė prej fitoreve mė tė mėdha, pėr sa i pėrket integrimit tė shqiptarėve nė kėto vite, ajo e lėvizjes sė lirė. Nga kjo arritje pėrfituan dhe ata qė e votuan pro Lulzim Bashėn, por dhe ata qė e votuan kundėr nė Tiranė. Gjithsesi, askush s’mund tė mohojė se ka qenė statura politike, por edhe kultura diplomatike e Bashės, njė ndėr faktorėt qė arritėn ta bėnin realitet kėtė ėndėrr. Nga ana tjetėr, ministri Basha ka qenė nė krye tė njė institucioni qė arriti tė menaxhojė, jo pak, por plot 1735 protesta tė opozitės. Sėrish statura e tij u mundua tė goditej nga opozita, e cila organizoi demonstratėn e dhunshme tė 21 janarit ku mbetėn tė vrarė katėr persona. Opozita sėrish akuzoi Bashėn si urdhėrues, megjithėse, ligji nuk lejon qė ministri tė japė urdhra tė tillė, por dhe vetė Prokuroria nuk provoi asnjė akuzė tė ngritur nga ana e opozitės. Kjo ēėshtje ėshtė ende nėn hetim, por sėrish akuzat e opozitės kanė vijuar tė godasin profilin e kandidatit. Madje dhe nė deklaratat e djeshme Edi Rama, kundėrshtari i tij, nuk harroi tė falėnderonte jetimėt e viktimave tė 21 janarit pėr fitoren e tij.

Basha shfaqet optimist pėr fitoren, por nuk nxitohet tė japė shifra

Procesi s’ka mbaruar, shpresoj qė Rama tė pranojė ēdo rezultat

Mesazhi qė ka dėrguar kandidati Basha, nė drejtim tė qytetarėve ka qenė sėrish i matur, por optimist pėr rezultatin qė vėrtet ndodhet brenda kutisė. Sipas Bashės, procesi ėshtė nė vazhdim, dhe asgjė nuk ėshtė vendosur akoma, me tė drejtė kur kemi tė bėjmė me njė rezultat, qė edhe nė rast se nuk verifikohet gabimi njerėzor nė KQZ sėrish mbetet tepėr i dyshimtė pėr tė shpallur fituesin. “Nė respekt tė vullnetit tė qytetarėve, unė mbetem i vendosur qė ēdo votė tė lexohet saktėsisht dhe zėri i ēdo qytetari tė dėgjohet. Nėse nė fund tė kėtij procesi z. Rama ėshtė me tė vėrtetė fituesi unė do ta uroj atė, dhe nėse fituesi jam unė shpresoj po kėshtu qė ai tė me urojė mua. Kur fituesi i kėsaj gare tė jetė i sigurt ne kemi nevojė tė ecim pėrpara dhe jo mbrapsht, sepse ne kemi nevojė tė ecim pėrtej luftės politike dhe tė punojmė pėr zgjidhjen e problemeve. Sepse qytetarėt e Tiranės kanė dhėnė njė mesazh tė fortė dhe tė qartė: ata nuk duan qė Kryebashkiaku tė luftojė beteja politike, ata duan qė Kryebashkiaku tė luftojė betejat e tyre qytetare. Ata duan vende tė reja pune dhe njė Tiranė moderne evropiane dhe jo grindje shterpė dhe fajėsim tė tė tjerėve. Ēdo qytetar nėse ka votuar pėr mua apo kundėr meje mbart kėtė mesazh. Dhe kur tė kemi rezultatin final dhe kėto zgjedhje tė kenė mbaruar, tė gjithė ne duhet tė bashkohemi pėr tė punuar pėr njė tė ardhme mė tė mirė ku tė parėt tė jenė Tirana dhe qytetarėt e saj”, tha Basha. Sipas tij, fushata e tij ka ndryshuar mėnyrėn e tė bėrit politikė dhe ka qenė nė dorė tė qytetarėve mėnyra e tė bėrit politikė, dhe jo nė dorė tė politikanėve. Sipas tij, ende nuk dihet kush ėshtė fituesi pėr shkak tė numrit tė vogėl tė votave, duke lėnė tė kuptohet se ēdo dalje pėr tė shpallur fituesin, ėshtė e nxituar dhe nuk duhet tė merret e mirėqenė nga asnjė krah politik. “Pavarėsisht nėse marrim pėr bazė burimet tona apo tė palės tjetėr, tė dy kandidatėt ndahen nga fare pak vota. Asnjė nga kandidatėt nuk mori mė shumė se 50 pėr qind tė votave. Unė e kam thėnė qė nė fillim tė procesit tė numėrimit se ēdo votė duhet tė numėrohet nė mėnyrė tė ndershme, tė saktė dhe transparente. KQZ po pėrllogarit rezultatin final dhe ne akoma nuk e dimė se kush ėshtė fituesi.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 EmptyTue May 17, 2011 12:08 pm

Nė 47 fletėt e para 38 pro kandidati tė Aleanca pėr Qytetarin Basha

16/05/2011 Shkon nė mė shumė se 90 numri i fletėve tė hedhura gabimishtSocialistėt tentojnė t’i shpallin tė pavlefshme

Fletėt e votimit pėr kryebashkiakun tė gjetura nė kutinė e kryetarit tė minibashkisė gjatė numėrimit, pra nė kutinė e gabuar, deri nė orėt e vona tė mbrėmjes sė djeshme janė rreth 90 tė tilla. Numrit tė 47 fletėve tė njė dite mė parė, i janė shtuar dhe 45 tė tjera tė gjetura. Burime nga KZA-tė ku ėhtė evidentuar ky fenomen shprehen se vetėm nė 47 fletėt e para, janė evidentuar rreth 38 pėr lulzim Bashėn. Nga grupet e numėrimit dyshohet qė ky numėr mund tė arrijė mbi 100 ndoshta shkon nė 150 fletė votimi tė hedhura nė kutinė e gabuar, por tė cilat janė tė rregullta, si dhe janė nė favor tė kandidatit tė “Aleancės pėr Qytetarin” pėr kryebashkiakun e Tiranės Lulzim Basha. Nga ana e tyre komisionerėt demokratė kėrkojnė qė kėto fletė votimi tė gjetura qė tė shtunėn tė lexohen nga KQZ-ja, e cila do tė jetė kjo e fundit qė do tė vendosė pikėrisht pėr vlefshmėrinė apo pavlefshmėrinė e tyre. Por komisionerėt e majtė nuk kanė rėnė dakord, ashtu si dhe mbrėmjen e djeshme, duke kėrkuar qė fleta e hedhur gabimisht jo nė kutinė e duhur duhet konsideruar si fletė votimi e pavlefshme, edhe pse votimi aty ėshtė tėrėsisht i vlefshėm. Madje, pėr kėtė qėllim ėshtė bllokuar dje gjatė gjithė ditės njėsia nr. 9, ku janė evidentuar rreth 9 fletė tė tilla. Nė njėsinė nr. 8 janė gjetur 23 fletė tė tilla, gjithashtu vota tė hedhura aksidentalisht janė gjetur dhe nė njėsinė nr. 7 e kėshtu me radhė

Mbledhja nė KQZ

Gjetja e fletėve tė votimit nė favor tė Lulzim Bashės ka ngjallur debate mes komisionerėve tė KZAZ-ve, tė cilat janė transferuara edhe nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve. Nė mbledhjen e pasdites sė djeshme ishte pėrfaqėsuesi ligjor i Partisė Socialiste nė KQZ Genc Gjonēaj qė ngriti shqetėsimin se “votat pėr kryebashkiakun tė gjetura nė kutinė e kryetarit tė minibashkisė, pra nė kutinė e gabuar, duhen tė konsiderohen tė pavlefshme dhe tė mos rivlerėsohen”. Por menjėherė ka ardhur reagimi i pėrfaqėsuesit tė Partisė Demokratike Njazi Kosovrasti, i cili theksoi se nė lidhje me kėto fletė duhet tė kontestohen nga komisionerėt e KZAZ-ve, nė mėnyrė qė tė jetė KQZ-ja ajo qė mė pas do tė bėjė shqyrtimin e kėtyre fletėve. “Vendimi pėr cilėsimin tė vlefshme apo jo tė kėtyre fletėve ėshtė njė vendim qė i pėrket vetėm KZAZ-sė dhe askujt tjetėr. Dhe pėr kėtė kėrkoj qė gjėrat tė zhvillohen normalisht nė zbatim tė Kodit Zgjedhor”, - tha Kosovrasti. Gjithashtu ai i kėrkoi mė pas kolegut tė tij socialist qė tė mos pėrcjellė panik te njerėzit pa pasur ndonjė situatė shqetėsuese. Gjithashtu pėrfaqėsuesi i PS-sė i kėrkoi KQZ-sė qė tė marrė njė vendim mbi KZAZ-nė nr. 49 dhe kėrkoi certifikimin e rezultatit tė sė shtunės, ku sipas PS-sė fitues rezulton Edi Rama. Por Kosovrasti u shpreh se e ka tė paqartė nxitimin e Partisė Socialiste pėr ta pėrmbyllur kėtė poēes. “Ėshtė e pafalshme tė thuash se rezultati ėshtė tashmė dhe duhet vetėm ta certifikoni. Ju kujtoj, zotėri, se procesi vazhdon dhe po bėhet shqyrtimi i tė dhėnave, ndaj gjėrat duhet tė bėhen normalisht dhe sipas radhės”, - tha Kosovrasti.

Kodi nuk pėrcakton pavlefshmėri

Nė pikėn 3 tė nenin 117 tė Kodit Zgjedhor pėr “llojet e votave dhe kriteret pėr vlerėsimin e votės” theksohet se “vota tė pavlefshme janė fletėt e votimit kur fleta e votimit nuk ka tė njėjtėn madhėsi, ngjyrė ose formė me fletėn e votimit tė miratuar nga KQZ-ja; nė fletėn e votimit janė bėrė shėnime apo shenja qė bėjnė tė pamundur vlerėsimin e votės; nė fletėn e votimit janė bėrė shėnime nė favor ose nė disfavor tė subjekteve tė caktuara zgjedhore; ėshtė votuar pėr mė shumė se njė nga subjektet zgjedhore nė fletėn e votimit; nuk ėshtė votuar pėr asnjė nga subjektet zgjedhore nė fletėn e votimit; nuk ėshtė e qartė se pėr kė ėshtė votuar; ose kur zgjedhėsi ka votuar pėr njė person apo subjekt qė nuk ėshtė nė fletėn e votimit”. Pra, nė asnjė rast Kodi nuk pėrcakton vlefshmėri ose jo kur ngatėrrohet hedhja e fletėve nė kutitė e gabuara. Pra, kjo mbetet njė vendim i mirėfilltė i KZAZ-ve qė e hasin kėtė rast.

Vlerėsimi i votave

Kodi Zgjedhor nė nenin 118 tė tij mbi “vlerėsimi i votave” thekson se vlerėsimi i votave fillon menjėherė pas kryerjes sė numėrimit tė fletėve tė votimit. Numėruesi i parė i grupit tė numėrimit hap nė mėnyrė tė plotė ēdo fletė votimi, bėn vlerėsimin e saj me zė tė lartė, duke vepruar sipas kėsaj radhe: a) verifikon nėse fleta e votimit ka tė njėjtėn madhėsi, formė dhe ngjyrė me fletėn e votimit tė miratuar nga KQZ-ja; nė rast tė kundėrt e vlerėson votėn tė pavlefshme; b) verifikon nėse nė fletėn e votimit ėshtė vula e KQV-sė dhe vula e kryetarit tė KQV-sė; nė rast tė kundėrt e vlerėson votėn tė pavlefshme; c) verifikon nėse ekziston ndonjė nga shkaqet e tjera pėr deklarimin e votės sė pavlefshme, tė parashikuara nė shkronjat “c” deri “ė” tė nenit 117 tė kėtij Kodi; nėse ekziston njė nga kėto shkaqe, e vlerėson votėn tė pavlefshme. Pra, nė asnjė rast nuk theksohet se vota nė kutinė e gabuar shpallet e pavlefshme nga KZAZ-ja.


LAJMET E FUNDIT
22 Prill, 15:00
Bode: Ja cilet do perfshihen ne amnisti

22 Prill, 14:00
PS padi ne prokurori Bashes

22 Prill, 13:25
Basha nė Laprakė: Stacion interurban dhe dy nėnkalime

21 Prill, 17:04
KQZ ndeshkime per komisioneret qe lene detyren

21 Prill, 15:08
Policia reagon per dhunimin e automjetit te Ben Blushit

21 Prill, 14:04
Kuvendi miraton amnistine fiskale, bojkoton opozita

20 Prill, 17:04
Nishani rikthehet si minister i Brendshem

20 Prill, 13:04
ILDK zbardh emrat e pushtetareve qe do u hetohen pasurite

20 Prill, 11:40
Rama projekt per "Lumi Tirana"

20 Prill, 11:35
Basha paraqet projektin per Lumin e Lanes

18 Prill, 19:04
PS kerkon flete votimi me element sigurie

18 Prill, 17:30
Goditet me ēadėr nė kokė, njė person i plagosur nė Unazėn e Tiranės

18 Prill, 15:00
Gjykata e Lartė shtyn pėrplasjen Rama-Berisha pėr shpifje

18 Prill, 14:00
Tiranė, Kolegji Zgjedhor ndryshon fletėn e votimit pėr 8 majin

18 Prill, 11:04
Itali, arrestohet shqiptari i dėnuar me vdekje, nė 1998 iu fal jeta


SPORTIVE
Aktualitet Sporti
Kupa e Shqipėrisė
FSHF
Kategoria Superiore
Kategoria e Pare
Kategoria e Dyte
Legjionaret
Sport
Lojra
Kombetarja
Kampionati Italian
Kampionati Gjerman
Kampionati Spanjoll
Kampionati Anglez
Liga e Kampioneve
Kupa UEFA
Formula 1
Miks Futboll Bota
Shumesport Bota
Gossip

MODA
Moda
Make-up
Shendeti
Personazhe VipGazeta Shqiptare

vitrinat

albaniaonline

Albanian Books

La Repubblica

Corriere della Sera

Mergimtari

Alb-Shkenca

BBC Albania

VOA News

Babel

Ministria e Arsimit

TanPortal

Trepēa

Green Card Llotary


© 2004 METROPOL GROUP Te gjitha te drejtat e rezervuara. Powered by WebPhotoProMbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 EmptyTue May 17, 2011 12:12 pm

haaaa po tallet krejt bota me psikopatin sali
ku dihet se pesoi debakel ne zgjedhje dhe humbi keq.
Po qe 4 dite mundohet te manipuloje ku dihet se haptas votat para ekranit i fitoi rama
po sdo ja dal fare
ne zgjedhjet e pergjithshme do humbe total
dhe duhet debue per serbi..hhhha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 EmptyTue May 17, 2011 12:13 pm

POLITIKĖ
Zbardhen edhe qindra vota tė tjera nė mbėshtetje tė Lulzim Bashės
16-05-2011

Rreth 100 fletė votimi janė identifikuar “pro” kandidatit tė PD-sė Lulzim Basha, pas hapjes sė kutive tė votimit pėr krerėt e minibashkive. Panik nė radhėt e PS-sė, tė cilėt kėrkojnė tė mos lexohet vota.

Basha: Votat e gjetura janė tė vlefshme, KQZ tė respektojė vullnetin e qytetarėve

Kandidati i Partisė Demokratike dhe “Aleancės pėr Qytetarin” nė bashkinė e Tiranės, Lulzim Basha u shpreh dje gjatė njė deklarate pėr shtyp nga selia e PD, se duhet tė respektohet me pėrpikėri vullneti i qytetarėve tė Tiranės nė ushtrimin e tė drejtės sė votės. Pėrmes njė deklarate pėr shtyp, Basha kėrkoi nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve qė tė shqyrtojė ēdo votė tė kontestuar si dhe ta konsiderojė atė tė vlefshme pavarėsisht se kujt kandidati i pėrket. “E di se ka njė dėshirė pėr njė rezultat pėrfundimtar por kjo nuk mund tė cenojė parimin qė numėrimi i ēdo vote tė jetė i saktė dhe tė reflektojė vlerat e demokracisė. Unė kam thėnė qė nė fillim tė procesit tė numėrimit, sikur kryesoja garėn ashtu dhe kur nuk kryesoja, se tė gjitha votat duhet tė numėrohen saktėsisht, me ndershmėri, dhe nė mėnyrė tė barabartė, dhe se zeri i ēdo qytetari duhet tė dėgjohet nė mėnyrė tė barabartė. Aq mė shumė qė kjo garė ėshtė kaq e ngushtė, tė gjithė kandidatėt dhe partitė duhet tė respektojnė zėrin e ēdo qytetari. Nė fund tė kėtij procesi, gjėja mė e rėndėsishme nuk ėshtė kush fiton dhe kush humbet, por qė demokracia tė funksionojė dhe qė qytetarėt tė kenė bindje dhe besim se rezultatet reflektojnė saktėsisht votat e tyre. Pėr kėtė qėllim ne duhet tė konsiderojmė ēdo votė tė vlefshme dhe procesi pėr tė pėrcaktuar vlefshmėrinė e ēdo vote duhet tė jetė njėlloj nė ēdo vend numėrimi votash. Ēdo votė legjitime duhet tė numėrohet me tė njėjtin standard dhe legjitimiteti i ēdo vote tė kontestuar duhet tė pėrcaktohet nėpėrmjet procesit normal ligjor. Pėr kėtė arsye unė do t’i kėrkoj Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve tė shqyrtojė ēdo vote tė kontestuar, pa pėrjashtim, dhe pavarėsisht se cilin kandidat favorizon”, u shpreh kandidati demokrat, Lulzim Basha. Sipas Bashės, ēdo vote duhet t’i jepet mundėsia tė numėrohet dhe zėrit tė ēdo qytetari t’i jepet mundėsia tė dėgjohet. “Gjatė kėtij procesi unė mund tė fitoj ose humbas, por padyshim Tirana do tė kelt fituar”, deklaroi Basha. Nė pėrfundim, Basha falėnderoi tė gjithė komisionerėt, numėruesit dhe vėzhguesit, tė cilėt ndihmuan pėrgjatė gjithė kėtij procesi dhe shumė prej tė cilėve vazhdojnė punėn duke pėrfshirė finalizimin e tabelave dhe konfirmimin e saktėsisė sė rezultateve nė garėn pėr kryebashkiak.

Nė njėsinė bashkiake nr. 7/ Gjenden 31 vota “pro” Bashės, tė hedhura nė kutitė e kryetarin e minibashkisė

Gati 100 fletė votimi pro’ kandidatit tė Partisė Demokratike janė gjetur nė KZAZ-tė e Tiranės, nė disa nga kutitė pėr kėshillin bashkiak dhe kryetarėt e minibashkive. Plot 31 vota pro’ kandidatit demokrat janė gjetur vetėm nė njėsinė bashkiake nr. 7, tė hedhura nė kutinė e kryetarėve pėr minibashkitė. KZAZ vendosi qė kėto fletė regjistrimi tė regjistrohen nė librin e protokolleve dhe konstatimeve. Numri total i fletėve tė votimit shkon nė 31 tė tilla. Por, e njėjta situatė pėrsėritet edhe nė njėsinė bashkiake nr. 6, 8, 9, dhe atė nr. 5. Ende nuk ėshtė e qartė nėse KQZ do t’i administrojė vetė fletėt e votimit, apo do t’i lerė kompetenca vendimmarrėse KZAZ-ve pėrkatėse. Debati qė po gjallon kėto dy ditė ėshtė se, janė apo s’janė tė vlefshme kėto flet votimi. Kodi Zgjedhor nuk e parashikon njė situatė tė tillė, ēka automatikisht bie ēdo pretendim rreth pavlefshmėrisė sė tyre. Ato duhen trajtuar njėsoj si fletėt e votimit qė ndodheshin nė kutitė pėr kryetar. Ndodhia ėshtė, se ato ndodhen aty nga pakujdesia njerėzore, apo mos koordimin i ngjyrave. Ajo qė mbetet shqetėsuese ėshtė se mund tė ketė edhe dhjetėra fletė votimit nė tė tjera kuti votimi tė pahapura.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 EmptyTue May 17, 2011 12:45 pm

u pane haptas se kushe fitoje
per ate ambasadoret e amerikes eu osb,po kan probleme me kete psikopat salen se haptas po don me i manipulue zgjedhjet ky as evropen nuk e ndegjon kur eshte puna per vjedhje...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 108
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 EmptyTue May 17, 2011 3:30 pm

Ngadal detektivi se edhe une e pranova humbjen duke i pa kanalet e Kristaqit qe i ka be te gjitha per vete ,por aty ska te bej Sali Berisha , aty jane ambasadoret e gjithe botes , vezhguesit ,qe nje munipulim eshte i pamundshem , ndaj prite KQZ me mire eshte .
Ndoshta te vjen radha te ma urosh mu fitoren , nuk i dihet :)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 EmptyWed May 18, 2011 1:25 pm

me vota te vjedhura fiton dhe me dhune qe pe shofim .
Po ky psikopat nuk ka kontrolle ne koke fare.
I nej votat e pa vlefshme.
Dhe rre deputet e vete me polici ,ku ka keshtu ,as ne afrik.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 EmptyWed May 18, 2011 3:49 pm


SHIKONI KUSH ESHTE EDVIN RAMA DHE PARTIA SOCIALISTE.......I PAFSHA ME PARRUKE,O ZOT!!!!Linēohet Sekretari i Pėrgjithshėm nė zyrat e selisė sė PS


Rama dhe Doshi rrahin pėr vdekje Gramoz Ruēin


Dhuna e Edvin Kristaq Ramės ka mbėrritur nė zyrat e PS. Kryetari i PS dhe deputeti me precedentė kriminalė, Tom Doshi, kanė rrahur pėr vdekje Kryetarin e Asamblesė sė PS dhe njėkohėsisht kryetar i Grupit parlamentar tė PS, Gramoz Ruēi. Ngjarja e rėndė ka ndodhur pak ditė mė parė, kur Ruēi ėshtė shfaqur nė zyrėn e tij nė selinė e PS. Mes Ramės dhe Ruēit ka pasur njė debat tė ashpėr, i cili ėshtė shoqėruar me goditjen me grushta dhe shkelma tė Ramės ndaj Gramozit. Mė pas, nė sherr ėshtė pėrfshirė edhe deputeti Doshi, i cili sė bashku me Ramėn kanė vazhduar linēimin e kryetarit tė Grupit parlamentar tė PS, Ruēi. Ramės dhe Doshit i ėshtė bashkuar nė dhunėn e ushtruar ndaj Ruēit edhe njė nga sekti i ylberistėve qė qėndron gjithnjė poshtė tavolinės sė Ramės, E.Fuga.

Masakrimi i Gramoz Ruēit ka zgjatur pėr disa minuta. Askush nga njerėzit e tjerė prezentė nė selinė e PS nuk ka guxuar tė ndalė ēmendurinė e Ramės dhe tė ndėrhyjė pėr tė ndaluar dhunėn ndaj Ruēit. Vetėm, pasi kanė parė qė Gramozi ishte nė njė gjendje mjaft tė rėndė dhe nuk lėvizte nga vendi, tre masakruesit janė tėrhequr, duke e lėnė atė tė shtrirė nė tokė. Ėshtė dashur ndėrhyrja e njerėzve tė tjerė, qė tė marrin Ruēin pėr ta ēuar qė tė merrte ndihmėn e parė mjekėsore. Vetėm pak minuta pasi Ruēi ka marrė ndihmėn mjekėsore, janė shfaqur edhe tė afėrm tė familjes sė Ruēit. Ata janė shprehur se gjendja e tij shėndetėsore ka qenė e rėnduar, por nuk kanė dhėnė detaje rreth dhunės sė ushtruar.


Gramozi u masakrua pėr disfatėn e PS


Masakrimi i Gramoz Ruēit nga Rama dhe Doshi ka pasur si shkak humbjen e PS nė zgjedhjet lokale. Rama ka humbur durimin, kur ka parė se Gramozi nuk ėshtė angazhuar pėr asnjė ditė tė vetme nė fushatėn e tij nė Tiranė. Nė tė vėrtetė, konflikti mes Ramės dhe Ruēit ėshtė shfaqur pak ditė pėrpara fillimit tė fushatės elektorale. Duke qenė numri dy i PS, Ruēi ka kėrkuar qė tė ishte ai propozuesi i emrave tė tė zgjedhurve vendorė, pėr njė sėrė njėsish vendore, kryesisht nė Fier, Tepelenė dhe Sarandė. Debatet e para ishin pėr kandidatin qė do tė konkurronte pėr Bashkinė e Fierit, nėse do tė ishte Kryetari i PS sė rrethit, apo kryebashkiaku qė mbante kėtė post. Njė tjetėr debat i nxehtė ka qenė edhe pėr disa komuna tė Fierit. Rama, nė asnjė rast nuk ka marrė parasysh emrat e propozuar nga Gramoz Ruēi, por e ka bėrė pėrzgjedhjen, duke anashkaluar tė gjitha kandidaturat e tij. Kjo ka sjellė irritimin e Ruēit, i cili i ėshtė shprehur se pėrderisa ai nuk e pyet pėr asnjė nga emrat e zonės sė tij elektorale, atėherė ishte i kotė vazhdimi i mėtejshėm i bashkėpunimit.

Ky debat ėshtė pasqyruar edhe nė hapjen e fushatės elektorale tė PS. Ruēi nuk ka qenė prezent, por dhe nuk ėshtė shfaqur pėr asnjė moment tė vetėm nė krah tė kreut nė turin e tij elektoral. Ai ka zhvilluar fushatėn nė mėnyrė tė pavarur, kryesisht nė zonėn e jugut tė vendit.


Mungesa nė selinė e PS


Ka rėnė nė sy tė mediave mungesa e Gramoz Ruēit nė selinė e PS, qė pas dhunės sė ushtruar ndaj tij nga Rama dhe Doshi. Mbledhja e Grupit parlamentar tė PS, e thirrur dje me urgjencė nga Rama ėshtė drejtuar nga Braēe dhe Majko, ndėrsa Rama ishte nė takimin me ambasadorėt e SHBA, BE dhe OSBE. Pėr tė hequr hijet e dyshimit tek mediat, Rama urdhėroi zėdhėnėset e tij, por dhe deputetėt qė tė pohonin se, mbledhja e Grupit parlamentar tė PS ishte drejtuar nga Ruēi. Gramozi, jo vetėm qė nuk ka qenė prezent nė mbledhje, por gjendja e tij vazhdon tė jetė e pėrkeqėsuar. Ka rėnė nė sy tė tė gjithėve se, daljet e shpeshta tė tij para mediave tani ka nisur t'i zėvendėsojė Braēe dhe Majko. Tė dy kėta janė piketuar nga Rama si njerėzit e mundshėm qė mund tė zėvendėsojnė Ruēin si kryetar i Grupit parlamentar tė PS.


Dhuna e Ramės nga familja nė PS


Dhuna histerike e Ramės ka nisur tė ushtrohet sė fundi edhe ndaj titullarėve dhe njerėzve me kontribute historike nė PS. Linēimi i Gramoz Ruēit, pritet tė ketė njė impakt jo tė vogėl tek e ardhmja e Ramės nė PS. Nuk ėshtė rasti i parė, qė Rama ushtron dhunė ndaj deputetėve dhe tė zgjedhurve tė PS. Mė parė edhe Majko i ka shpėtuar njė linēimi tė ngjashėm si ai i pak ditėve mė parė i Ruēit. Nė ato kohė u desh ndėrhyrja e Blushit pėr tė shpėtuar goditjet me grushta tė Ramės ndaj Majkos. Megjithatė, kohėt kanė kaluar dhe Majko duket sikur e ka harruar ngjarjen nė mbledhjen e Kryesisė sė PS. Edhe Blushi gjatė njė prononcimi publik u shpreh pak kohė mė parė, se gjatė mbledhjes tė Grupit parlamentar tė PS, deputetėt e saj linēohen. Njeriu qė ka dhunuar mė parė familjen e tij e ka spostuar atė si model pėr tė gjithė shoqėrinė me grushtin e dėshtuar tė shtetit tė 21 janarit dhe tani viktimė e kėsaj dhune ėshtė as mė shumė dhe as mė pak, por njeriu mė me reputacion dhe socialisti mė i vjetėr nė PS, Gramoz Ruēi.

Endri DIBRA

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 EmptyWed May 18, 2011 3:55 pm5 shuplakat qė i dha 8 Maji, Ramės


Genc RULI


Nė njė farė mėnyre, gjithēka qė po bėn sot Edi Rama ėshtė e parathėnė. Qėndrimi i tij ndaj rezultatit tė zgjedhjeve tė qershorit 2009, i cili humbjen nė procesin zgjedhor donte ta kthente nė njė fitore duke thėnė qė humbja jonė i ngjan mė shumė fitores, dhe qė pėr kėtė qėllim jo vetėm e mbajti pėr dy vite Partinė Socialiste nė rrugė, por edhe nxiti grupin e deputetėve tė PS te kryenin akte banditeske brenda sallės sė Kuvendit duke bojkotuar dhe disa prej reformave dhe ndėrmarrjeve mė tė rėndėsishme tė pėrbashkėta, ėshtė parathėnia, ose le tė themi mė mirė, edicioni i parė. Sot ne jemi duke parė edicionin e dytė: pra, deri ku mund t'i shkallėzojė zoti Rama veprimet e tij antikushtetuese, tė cilėt nuk pėrfaqėsojnė aspak interesat e atyre qindra mijėra shqiptarėve qė shkuan tė votojnė dhe qė e hodhėn votėn e tyre, o pėr zotin Rama, o pėr zotin Basha. Zoti Rama, duket se e ka thuajse tė pamundur ta kuptojė qė njė lider politik, nė luftėn politike ka beteja qė i humbet pjesėrisht apo tėrėsisht.

Rama ka dalė me disa shuplaka nga kjo betejė elektorale: Sė pari, donte ta kthente nė referendum: E mori pėrgjigjen pėr referendumin. Koalicioni i tij ėshtė ende nė minorancė nė Shqipėri. Sė dyti, donte ta kthente nė njė referendum kundėr Kryeministrit Berisha: E mori pėrgjigjen. Elektorati shqiptar, me 140 mijė vota mė shumė votoi koalicionin e drejtuar nga zoti Berisha. Sė treti, donte tė asgjėsonte apo tė tkurrte politikisht LSI-nė: Mori pėrgjigjen e kundėrt, njė LSI tė rritur. Sė katėrti, donte qė t'u justifikonte shqiptarėve dy vitet ku bėri ēdo veprim bojkotues, deri dhe antieuropianizues pėr Shqipėrinė, nėn argumentin qė ka njė paligjshmėri nė rezultatin e 2009. E mori pėrgjigjen, u konfirmua nė mėnyrė tė pakontestueshme rezultati i vitit 2009 tani, nė 8 maj 2011, ku pėrsėri koalicioni i djathtė fitoi me njė avantazh edhe mė tė thellė se sa nė 2009. Sė pesti, donte qė me mėnyrėn e tij arbitrare tė drejtimit, t'i imponohej Partisė Socialiste duke u thėnė qė ju socialistėt merrni vota, por unė, Edi Rama, marr mė shumė vota se sa ju. Kėto zgjedhje treguan se ai nuk ka as votat e tė gjithė socialistėve tė Tiranės, dhe prandaj nuk po fiton dot. Nuk ėshtė e drejta ime tė them pėrse socialistėt mbajnė kėtė njeri pėr kryetar, por ėshtė e drejta e tyre. Kėtij njeriu i takon qė nė kėto momente tė jetė dinjitoz para atij flamuri politik qė udhėheq dhe duhet qė tė mos nxisė deputetėt e tij tė bėjnė thirrje antikushtetuese si ato qė dėgjuam dje.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 EmptyWed May 18, 2011 4:01 pm

Procedurat pėr zgjidhjen e ankesave tė jenė tė qarta dhe nė pėrputhje tė plotė me dispozitat ligjore


SHBA, BE dhe OSBE apel pėr njė rezultat pėrfundimtar tė qartė


"Partitė politike duhet tė respektojnė plotėsisht procesin demokratik, shpallja e rezultatit pėrfundimtar tė bėhet nė pėrputhje me Kodin Zgjedhor, si dhe qartėsi pėr rezultatin pėrfundimtar". Kėto kanė qenė apelet qė kryetari i Prezencės sė OSBE-sė nė Shqipėri, ambasadori Eugen Wollfarth, ambasadori i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, Alexander Arvizu dhe kreu i delegacionit tė Bashkimit Evropian, Ettore Sequi drejtuan dje nė njė deklaratė tė pėrbashkėt pėr shtyp lidhur me shpalljen e fituesit tė kryetarit pėr Bashkinė e Tiranės, i dalė nga zgjedhjet vendore tė 8 majit. Sipas tre krerėve mė tė lartė ndėrkombėtarė tė akredituar nė Shqipėri, ndėrsa komentojnė rreth procesit zgjedhor dhe shpalljes sė njė rezultati zyrtar, theksojnė se ėshtė tejet e rėndėsishme qė procedurat pėr zgjidhjen e ankesave tė jenė tė qarta dhe tė jenė nė pėrputhje tė plotė me dispozitat ligjore tė Shqipėrisė, pėrfshirė Kodin Zgjedhor. "Mė shumė se njė javė ka kaluar qė kur njė numėr i madh votuesish nė Tiranė votuan pėr postin e kryetarit tė Bashkisė, mė 8 maj. Qytetarėt duan dhe meritojnė qartėsi rreth rezultatit tė zgjedhjeve. Ėshtė thelbėsore qė rezultatet zyrtare paraprake tė hidhen nė tabelė me kujdes nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve dhe tė shpallen me shpejtėsi. Po ashtu, ėshtė tejet e rėndėsishme qė procedurat pėr zgjidhjen e ankesave tė jenė tė qarta dhe tė jenė nė pėrputhje tė plotė me dispozitat ligjore tė Shqipėrisė, pėrfshirė Kodin Zgjedhor. Ne presim qė tė dyja palėt tė ushtrojnė vetėpėrmbajtje dhe tė respektojnė plotėsisht procesin demokratik", theksojnė ambasadorėt e SHBA, BE dhe OSBE nė Tiranė. Deklarata e pėrbashkėt e tyre ėshtė njė vijimėsi e mesazheve, qė faktori ndėrkombėtar ka pėrcjellė gjatė gjithė procesit tė numėrimit, qė nga dita e parė e tij. Gjatė procesit tė numėrimit tė votave, pasi ka vėzhguar pėr ditė me radhė qendrat e numėrimit, ambasadori amerikan nė Tiranė Arvizu ka bėrė apel tė vazhdueshėm pėr numėrimin e tė gjitha atyre fletėve, tė cilat shprehin qartė vullnetin dhe dėshirėn e qytetarėve. Pėrmes njė prononcimi pėr mediat, e bėrė mbrėmjen e sė premtes nga KZAZ nr. 49 ambasadori amerikan ka theksuar se, vullneti i ēdo qytetari i shprehur me votė duhet tė numėrohet. Gjithashtu ai ka theksuar se, nė fund tė tė gjithė procesit do tė ketė njė humbės edhe njė fitues. Arvizu tha se, shpreson qė nė fund, humbėsi tė pėrgėzojė fituesin. "Pra, ajo qė unė dua tė theksoj ėshtė se, atė qė vėrtet ka dashur votuesi pėr ta shprehur me votė tė mund tė numėrohet. Nė fund do tė ketė njė fitues dhe njė humbės dhe shpresa ime ėshtė qė humbėsi tė pėrgėzojė fituesin, pasi ky proces tė ketė pėrfunduar", ėshtė shprehur ambasadori i SHBA, Arvizu nė ditėt e fundit tė procesit tė numėrimit tė votave pėr kryetarin e Bashkisė Tiranė. Gjithashtu ambasadori i Bashkimit Europian nė Tiranė, Etore Sequi pas njė takimi me kreun e KQZ-sė, Arben Ristani ditėn e dielė ka shprehur mbėshtetjen e BE-sė pėr punėn e KQZ-sė dhe ka shprehur bindjen se ky institucion do tė punojė me profesionalizėm. "Doja tė kuptoja, se cilat ishin fazat e procesit nė vazhdim. Njė nga fjalėt magjike tė Bashkimit Europian ėshtė procesi nė tėrėsi. Procesi ėshtė shumė i rėndėsishėm dhe unė kam besim se procesi do tė ketė njė karakter demokratik. Siē e thashė edhe mė parė, pėr ne i rėndėsishėm ėshtė procesi si i tėrė dhe ky proces ka disa faza dhe pėrsa na pėrket ne mund tė them 2 gjėra. Sė pari, ne e konsiderojmė procesin dhe zgjedhjet si njė proces i rėndėsishėm tė pėrparimit tė Shqipėrisė nė rrugėn e integrimit europian. Dhe njė fjalė tjetėr pėr BE janė institucionet. Ne i mbėshtesim institucionet dhe unė kam besim se institucionet do tė jenė nė gjendje dhe janė nė gjendje tė funksionojnė me profesionalizėm", u shpreh Sequi.

Kreshnik MERSINLLARI
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 EmptyWed May 18, 2011 4:02 pm

Ambasadorėt vlerėsojnė rolin e kryeministrit qė tė tregohet durim deri nė daljen e rezultatit tė certifikuar ligjėrisht


Berisha: Rezultati final do pasqyrojė saktėsisht vullnetin e zgjedhėsve


Ambasadorėt e SHBA-sė, BE-sė dhe OSBE-sė vlerėsojnė lart deklaratat e kryeministrit tė bėra mbas mbylljes sė procesit tė numėrimit pėr Tiranėn, qė nė kushtet e njė rezultati shumė tė ngushtė, palėt duhet tė tregojnė durim deri nė daljen e rezultatit final tė certifikuar ligjėrisht. Kėtė qėndrim tė pėrbashkėt, ambasadori Aleksandėr Arvizu, ambasadori Etore Sequi, si dhe Eugen Wollfarth e mbajtėn gjatė njė takimi tė zhvilluar dje, me Kryeministrin Sali Berisha nė ambientet e Kėshillit tė Ministrave. Ata theksuan se njė qėndrim i tillė, i cili tregon lidership, ishte njė kontribut i rėndėsishėm nė kėtė fazė tė procesit. Nė takim u bisedua pėr zhvillimin e procesit zgjedhor dhe numėrimin e votave, i cili po vijon pas mbylljes sė qendrave tė votimit. Nga ana e tij, Kryeministri Berisha i falėnderoi ambasadorėt pėr kontributin e ēmuar qė ata dhanė nėpėrmjet angazhimit personal dhe tė stafit tė tyre, si nė ditėn e zgjedhjeve ashtu dhe gjatė numėrimit tė votave. Kryeministri theksoi se ai dhe mazhoranca, ashtu si para zgjedhjeve, edhe nė kėtė moment, qėndrojnė tė bindur se ēdo votė e hedhur nga zgjedhėsit do tė vlerėsohet dhe numėrohet me saktėsi dhe se rezultati final do tė pasqyrojė saktėsisht vullnetin e zgjedhėsve shqiptarė. Kryeministri Berisha theksoi se rezultatet e shpallura, duhet qė tė pėrfshijnė ēdo votė tė hedhur nga zgjedhėsit dhe se administrata zgjedhore ka pėr detyrė qė t'i japė vlerėn e duhur, nė mėnyrė tė njėtrajtshme, ēdo vote nė tė cilėn zgjedhėsi ka shprehur qartė vullnetin e tij. Kryeministri Berisha shprehu besimin e tij se institucionet e mandatuara nga ligji kanė kryer detyrėn dhe do tė vazhdojnė ta kryejnė atė me saktėsinė mė tė madhe, duke garantuar nė kėtė mėnyrė legjitimitet tė plotė tė rezultateve pėrfundimtare. Ai u shpreh se mazhoranca nė fund tė kėtij procesi do tė pranojė rezultatet e ēertifikuara sipas ligjit. Kreu i qeverisė gjithashtu nėnvizoi se, sistemi i numėrimit rikonfirmoi, ashtu si nė 2009, procesi shqiptar i numėrimit tė votave siguron transparencė tė plotė, besim tė palėve e pėr rrjedhojė shmang ankimet mbi rezultatin.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 EmptyWed May 18, 2011 4:03 pm

Kandidati pėr kryebashkiak dėnoi presionin politik qė po i bėhet KQZ-sė nga bashkėpunėtorėt e Ramės

Basha: Zėri i ēdo qytetari do dėgjohet

Kandidati pėr Kryebashkiak Lulzim Basha, dėnoi presionin politik qė po i bėhet KQZ-sė nga deputetėt socialistė tė urdhėruar nga Edi Rama. Pėrmes njė deklarate pėr shtyp, Basha u shpreh se shpreson qė Rama nuk do tė pėrpiqet tė ndalojė numėrimin e ēdo vote dhe tė mbysė zėrin e qytetarėve. Basha bėri thirrje qė qetėsia dhe durimi tė mbizotėrojė nė pėrmbylljen e procesit zgjedhor. "Ky ėshtė procesi qė disa bashkėpunėtorė tė zotit Rama kanė bllokuar tani nė njė pėrpjekje tė dėshpėruar. Uroj qė zoti Rama nuk po pėrpiqet tė ndalojė numėrimin e ēdo vote dhe tė mbysė zėrin e qytetarėve. Uroj po kėshtu, qė qetėsia dhe durimi tė mbizotėrojnė dhe t'i rikthehemi punės pėr tė pėrmbyllur njė proces qė tė gjithė duam tė pėrfundojė. Nė fund, kjo nuk ka tė bėjė as me mua, as me zotin Rama, por me faktin nėse zėri i ēdo qytetari do tė dėgjohet dhe ēdo votė do tė numėrohet, sepse ky ėshtė thelbi i demokracisė", deklaroi Basha. Ndėrsa falėnderoi edhe njė herė komisionerėt, numėruesit dhe vėzhguesit, qė po punojnė pėr tė pėrfunduar procesin e numėrimit pėr kėto zgjedhje. Basha theksoi se, ende janė pa u numėruar disa kuti pėr funksione tė tjera, tė cilat duhet tė numėrohen ende, pėr tė pasur njė numėrim tė plotė pėr kėto zgjedhje. Duke shtuar se, ai pret i qetė dhe me durim rezultatin dhe ēertifikimin pėrfundimtar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. "Dua tė falėnderoj edhe njė herė komisionerėt, numėruesit dhe vėzhguesit, qė po punojnė pėr tė pėrfunduar procesin e numėrimit pėr kėto zgjedhje. Ndėrsa janė numėruar kutitė pėr kryebashkiak, ka kuti tė tjera pėr funksione tė tjera, tė cilat duhet tė numėrohen ende, pėr tė pasur njė numėrim tė plotė pėr kėto zgjedhje. Ndėrsa kjo po ndodh, unė pres i qetė dhe me durim rezultatin dhe ēertifikimin pėrfundimtar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Por, unė jam mė i vendosur se kurrė, qė ēdo votė tė numėrohet dhe zėri i ēdo qytetari tė dėgjohet. Ēdo rezultat, qė nuk lejon zėrat e tė gjithė qytetarėve tė dėgjohen nuk ėshtė njė pėrshkrim i saktė i vullnetit tė zgjedhėsve nė njė demokraci. Pak mė herėt zoti Rama pretendoi se numėrimi i votave ka pėrfunduar, e ndėrsa ai mund tė urojė qė kjo tė jetė e vėrtetė, jo ēdo votė ėshtė numėruar dhe ende nuk ėshtė dėgjuar zėri i ēdo qytetari qė ka votuar", deklaroi Basha. Duke theksuar se, i ka kėrkuar KQZ-sė nė cilėsinė e njė KZAZ-je pėr Tiranėn qė tė numėrojė votat e vendosura aksidentalisht nė kutitė pėr funksionet e tjera. Basha tha se, votat e gjendura aksidentalisht nė kutitė e tjera janė plotėsisht tė vlefshme dhe askush nuk ka tė drejtė t'ua mohojė vullnetin kėtyre qytetarėve, qė ushtruan tė drejtėn e tyre pėr tė votuar. "Unė i kėrkoj Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve, nė cilėsinė e tij si Komisioni i Zonės sė Administrimit Zgjedhor pėr Tiranėn, tė numėroje ēdo votė qė aktualisht nuk ėshtė numėruar dhe ta bėjė kėtė nė mėnyrė objektive, tė ndershme, transparente dhe apolitike. Ēdo pėrpjekje pėr t'i bėrė presion apo pėr tė kėrcėnuar Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve, gjatė kėtij procesi, ėshtė njė pėrpjekje pėr tė shtrembėruar procesin demokratik. Unė jam i vendosur tė bėj gjithēka qė ky proces tė vazhdojė tė jetė i ndershem, i lirė, transparent dhe i saktė", tha ndėr tė tjera Basha.

Elis KUĒI
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 EmptyWed May 18, 2011 4:11 pm

Kriminelat saliu Basha me bashkpunetore haptas po dojne te manipulojne voten e popullit
Fitorja ishte haptas prane ekraneve televizive dhe u konfirmua para popullit botes.
Sali psikopati ,krimineli dhenderri i serbise ,para kamerave rref deputetet qe kerkojne ligj dhe rrespektim te vullnetit te popullit.
Poshte sali tradhtari ,qe me 1991 perzuni Adem jasharin me shoke nga shqiperia ,fehmi Lladrovcin me shoke .
me 1996 u mbajte greva e urise ne bon me fehmi Lladrovcin enjerez te uck.se qe te rrezojne sali berishen qe ishte pengesa e UCK-se luftes kunder serbise.
Sala kalli shqiperine me 1997 dhe humbi keshtu uck-u armatos dhe ju fute ne lufte kunder serbise.
Po gabimi ishte pse atehere sala nuk u debue pergjithmone per serbi.
Sote ja pam sherrin ketij komunisti te perbetuar ,qe po mundohet te na shitet demokrat ,nje psikopat dhe dhenderr i serbise.
poshte saliu poshte basha poshte komunistet si sala dhe komunistet titiste te kosoves.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 EmptyWed May 18, 2011 8:22 pm

Lulzim Basha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 EmptyWed May 18, 2011 8:46 pm

valla ja ke qellue ,se me hajni po,
se hajna jeni edhe ju qe perkrahni ate ,
kushe perkrahe saliun ldk ldd dhe komunistet e kosoves bashkpunetore te serbise
Vetem i qmenduri perkrahe kete komuniste tradhtare psikopat dhe hajne bandit me djalin e vete dhe vajzen e tije qe akuzoi uck.ne dhe bashkpunoi me dajte e saje serbe.
Nuk ka atdhetare as patriot shqiptare qe perkrahe kete kriminel psikopat qe fali detin greqise fale tokat shqiptare fazliqit mishkoviqit dhe akuzon uck para te huajve me bashe kriminelin.
Qmenduri qmeduri ,ska kufi
Jo edhe ne po thojme qe me vjedhjen e votave haptas siq po shifet ne ekran basha
se per kete po hudhen votat e pa vlefshme
po u kall shqiperia nga vete sala dhe perkrahesit e saje armiq te vendit bashkpunetore te serbise greqise dhe njerez anti uck.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 EmptyThu May 19, 2011 2:05 pm

un mendoj se stafi i SALES jan komplet shizoida, shifni shka bejn veq me vjedh voten, nuk lejon te dal KQZ-ja me rezulltate qe nji jav ka kaluar koha e numrimit qe kun ne afrik nuk ndodh kjo,pra ktu kuptohet kjart se ka fitu RAMA dhe tash kta mendojn si te bejn shantazhin -kamofllazhin e radhes pra popullit dhe mediave, kinse fituam,ozot tani ketu disa i perkrahin nga forumi,edhe pse un mendoj se as njeri astjetri nuk jan adekuat per, dhe ne favor te shqiptarve....))
Tani disa flasin kinse ka prosperu shqipri, po qfar marrzie more pse kan ndertu mafiozet disa blloqe e ndertesa me para te popullit,turpi njerzis nuk paska fund te sillet njeriu ndaj vetvetes keshtu e pa imagjinushme e pa kuptushme, dhe me jav dhan voten tuli shiizoidi te cillit i intereson vetum ardhja ne pushtet per interes personal e klanor po kursesi aj i perbashket e shoqror.
Rrugtimi po vazhdon por pa mua jo keshtu mé......!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 EmptyFri May 20, 2011 9:10 am

POLITIKĖ
Ata qė bėjnė thirrje pėr revoltė, do mbajnė pėrgjegjėsi tė veēanta
19-05-2011

Catherine Ashton, Pėrfaqėsuesja e Lartė e Bashkimit Evropian pėr Politikėn e Jashtme dhe Ēėshtjet e Sigurisė

“BE inkurajon qė procesi zgjedhor tė finalizohet nė mėnyrė konstruktive dhe brenda kuadrit institucional dhe ligjor”

Pėrfaqėsuesja e lartė e Bashkimit Evropian pėr Politikėn e Jashtme dhe Ēėshtjet e Sigurisė, Catherine Ashton, bėri dje njė deklaratė lidhur me disa aspekte tė zgjedhjeve vendore nė Shqipėri. Shefja e diplomacisė Evropiane theksoi se procesi zgjedhor duhet tė finalizohet nė mėnyrė konstruktive dhe brenda kuadrit institucional dhe ligjor. Ajo ndalet tek rezultati i ngushtė elektoral nė bashkinė e Tiranės, duke theksuar se palėt politike tė gjejnė zgjidhje sė bashku. “Nė vijim tė votimit mė 8 maj, ne kemi vėzhguar numėrimin e votave dhe kemi pritur shpalljen e rezultateve zyrtare, pėrpara se tė bėjmė njė vlerėsim pėrfundimtar. Rezultati i ngushtė nė zgjedhjet bashkiake nė Tiranė do tė thotė qė tė dyja palėt duhet tė komunikojnė, tė kapėrcejnė ndryshimet dhe tė gjejnė zgjidhje”- u shpreh Ashton. Duke iu referuar incidenteve tė djeshme si dhe retorikės konfliktuale tė pėrcjellė nga eksponentė tė Partisė Socialiste, Pėrfaqėsuesja e lartė e Bashkimit Evropian pėr Politikėn e Jashtme dhe Ēėshtjet e Sigurisė, Catherine Ashton, deklaroi se do tė ishte gabim i madh vėnia nė rrezik e jetės sė qytetarėve. Sipas saj, kjo do tė ishte njė pėrgjegjėsi e veēantė e kėtyre pėrfaqėsuesve tė politikės.
“Zhvillimet e sotme treguan brishtėsinė e situatės politike. Unė u bėj thirrje tė gjithė udhėheqėsve politikė nė Shqipėri dhe nė qytetin e Tiranės tė mbėshtesin pėrmbylljen e procesit zgjedhor nė mėnyrė paqėsore, konstruktive dhe me vėshtrim nga e ardhmja. Kjo duhet bėrė brenda institucioneve ekzistuese dhe kuadrit ligjor, rregullave dhe praktikave ekzistuese. Tė gjithė udhėheqėsit politikė mbajnė pėrgjegjėsinė e veēantė e tė mos vėnit tė jetės sė qytetarėve nė rrezik”- deklaroi mė tej shefja e diplomacisė Evropiane, Ashton.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 EmptyFri May 20, 2011 9:53 am

PS, padi penale Ristanit
Nga Korresp. 24-ore.com 4 ore 18 minuta me pare
Madhesia e germes:
Ashtu sic kishte paralajmėruar, Partia Socialiste ka dorėzuar nė Prokurorinė e Pėrgjithshme njė kallėzim penal ndaj kreut tė Komisionit Qendror tė Zgjdhjeve, Arben Ristani dhe tre anėtarėve tė tjerė tė shumicės nė kėtė komison.

Sipas socialistėve, katėr zyrtarėt e KQZ-sė kanė konsumuar veprėn e shpėrdorimit tė detyrės, falsifikimit tė dokumentave dhe rezultateve tė zgjedhjeve nė bashkėpunim, shkelje kėto tė parashikuara nė disa nene tė Kodit Penal.

Sipas kallėzimit tė dorėzuar nga PS, nė datė 14 maj, ditė kur kreu i bashkisė Rama fitoi zgjedhjet me 10 vota diferencė, KQZ nė tė kundėrt tė detyrimit pėr tė publikuar listat e rezutateve hartoi njė skemė manipulative pėr tė deformuar kėtė rezultat.

Nė mbėshteteje tė kėsaj skeme, sipas PS, erdhėn edhe strukturat elektorale tė kandidatit Basha, tė cilat, sic shkruhet nė kallėzim, krijuan dhe shpikėn prova tė paqėna nė KZAZ e Tiranės, me qėllim rivlerėsimin e votave tė pavlefshme si e vetmja rrugė pėr tė pėrmbysur rezultatin e vendosur nga shqiptarėt.

Pėr socialistėt, e gjithė kjo procedurė e ndjekur duke nisur nga akti normativ ėshtė nė shkelje tė tė paktėn tre neneve tė Kodit Zgjedhor lidhur me kompetencat e KQZ, llojet e akteve dhe natyrėn e tyre, si dhe vendimmarrjen e KQZ, pasi duhet kourumi prej 5 anėtarėsh nė kėtė vendimmarrje.

Socialistėt theksojnė se administrata e KQZ-sė ėshtė e pėrgatitur pėr kėtė skemė ndaj ka vėnė menjėherė nė dispozicion kutitė dhe materialet zgjdhore, tė cilat sipas PS janė transportuar nė kėtė komision pa vendimmarrje ligjore duke krijuar kėshtu mundėsinė pėr falsifikime dhe manipulime.

Kjo verifikohet edhe nga kodet e ndryshme tė mbylljes nga ato tė procesverbalit, cka nėnkupton sipas kallzimit, se ka patur ndėrhyrje tė paligjshme mbi to.

Njė tjetėr tregues ka qenė edhe vulosja e njė flete votimi me njė vulė qė i pėrkiste njė qendre tjetėr, dy fakte kėto qė sic shkruhet nė dokument janė bėrė tashmė publike.

Nė kallėzim Partia Socialiste rendit edhe njė sėrė shkeljesh tė tjera tė anėtarėve tė KQZ nė favor tė skemės manipulative e pėr kėtė shkak kėrkohet administrimi nga ana e prokurorisė e tė gjitha provave qė verifikojnė gjithcka thėnė sa mė sipėr.

Socialistėt, duke iu referuar fyerjeve dhe sjelljeve jo normale tė kreut Ristani, kėrkojnė gjithashtu kryerjen e ekspertizės toksikologjike dhe vlerėsimin e gjendjes psikike tė tij.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 EmptyFri May 20, 2011 9:54 am

po na dalin me shume flet votime se votues ,hajt sali sllobodanka hajt..
se te ka mesu millosheviqi se mik e ke.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 108
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 EmptyFri May 20, 2011 11:39 pm

Presidenti Topi, mė 8 Maj votoi pėr Edi Ramėn

Presidenti i Republikės, Bamir Topi, ditėn e 8 Majit, e ka hedhur votėn e tij pro kandidatit socialist pėr Bashkinė e Tiranės, Edi Rama.

Ky pėrfundim ka dalė pas zbulimit tė fletės sė votimit tė kreut tė shtetit, e hedhur nė kutinė nr.1968.

Nė fakt, vota e tij ėshtė hedhur aksidentalisht nė kuti tjetėr dhe Komisioni Qendror i Zgjedhjeve po numėron konkretisht tė gjitha ato fletė tė rregullta votimi, tė kontestuara pėr shkak tė gjetjes sė tyre jo nė kutinė e caktuar.

Pamjet e gabimit tė kreut tė shtetit gjatė procesit tė votimit mė 8 Maj, nga qendra e votimit nė shkollėn 9-vjeēare “Servet Maēi” nė njėsinė bashkiake nr. 9. tė Tiranės, u transmetuan edhe nga televizioni KLAN.

Klan TV
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush do ti fitoje keto zgjedhje   Kush do ti fitoje keto zgjedhje - Faqe 2 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kush do ti fitoje keto zgjedhje
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: