Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Vritet Osama Bin Laden

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Vritet Osama Bin Laden   Mon May 02, 2011 7:59 am

Vritet Osama Bin Laden


Vritet Osama Bin Laden
Publikuar mė 02 maj, 2011 nė orėn 06:02 ( Para 52 minutave ) Lajme |

Presidenti i Shteteve tė Bashkuara Barak Obama njoftoi vendin se terroristi mė i kėrkuar nė botė, kreu i rrjetit Al-Kaida, Osama Bin Laden ka vdekur. “Drejtėsia ėshtė shpėnė nė vend,” u shpreh presidenti.

Zoti Obama foli mbrėmė pak para mesnatės nė njė transmetim tė drejtpėrdrejtė televiziv, ku konfirmoi se njė operacion i trupave amerikane kishte rezultuar nė vdekjen e Bin Ladenit. Udhėheqėsi i al-Kaidės, tha presidenti, u vra nė njė kompleks nė Pakistan.


Presidenti shpjegoi se vjet nė gusht ishte informuar nga kreu i CIA-s Leon Paneta se mendohej qė Bin Ladeni ndodhej nė Pakistan. Presidenti kishte udhėzuar agjencitė e zbulimit tė pėrqendroheshin nė konfirmimin e vendndhodhjes sė tij. Para njė jave, shpjegoi mė pas presidenti, ai ishte informuar pėr vendndodhjen e saktė tė Bin Ladenit nė Pakistan dhe kishte autorizuar njė operacion tė kujdesshėm nga njė njėsi e vogėl speciale pėr sjelljen e tij para drejtėsisė, gjė qė u kurorėzua me sulmin e djeshėm:
“Sot, me udhėzim timin, forcat amerikane ndėrmorėn njė sulm qė pėrfundoi me vrasjen e Osama Bin Ladenit. Sulmi u krye me kujdes pėr tė mos lėnė mundėsi pėr lėndime nė radhėt e trupave amerikane dhe pėr tė shmangur viktima nė radhėt e civilėve”.

Kanė kaluar afro 10 vjet qė nga sulmet terroriste tė 11 shtatorit 2001 nga operativėt e Al-Kaidės kundėr Shteteve tė Bashkuara.Me i kerkuari ne listen eterroristeve Osama Bin Laden eshte vrare ne Pakistan, deklaruan autoritetet amerikane te dielen ne mbremje. Bin Laden ishte udheheqesi i rrjetit terrorist Al Kaida e cila ka pergjegjesine per sulmet e 11 shtatorit kunder interesave amerikane ne New york.
Zyrtaret amerikane thane se forcat e tyre ushtarake kane tashme trupin e Osama Bin Ladenit.
Si frymezues dhe organizator i shume veprave terroriste kunder Amerikes dhe perendimit dhe si pergjegjes per vrasjen e mbi 3000 njerezve te pafajshem ne Qendren Boterore te tregtise ne Nju Jork, Bin Ladeni kishte nje nam nderkombetar.
I lindur ne Arabine Saudite dhe i stervitur si luftetar guerrilas, ai organizoi nje rrjet nderkombetar te terrorit duke grumbulluar para dhe rekrutuar te rinj nga radhet e besimit musliman dhe duke i stervitur ata ne Afganistan.
http://www.albaniapress.com/lajme/14171/Vritet-Osama-Bin-Laden.html
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Vritet Osama Bin Laden   Mon May 02, 2011 12:03 pm

sesht hera e par se vrasin binladenin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Vritet Osama Bin Laden   Mon May 02, 2011 9:35 pm

shum mir se ma nuk kan nevoj te rrin ne shtetet Arabe Amerikant se skan nevoj, dhe tani mirren ma shum me ne, dhe na kushtojn ma shum ransi qeshtjes ton pra,shqiptare,dhe terhiqen nga Avganistani dhe bie nga rendi avganistani,shum mir koka ber,tash pra ne kem priuritet global,ew ew po presim.....!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Vritet Osama Bin Laden   Mon May 02, 2011 9:43 pm

Po leht e kan vra bre ,po pse priten kaq vjet,ku paska qen kaq lehte!
Qe thote Xhema ,spaskan arsye me nejte ma ne Irak Avganistan e shtete tjera!
Kana krye puna! me 20 ushtare te njesitit valla lehte ,aj kana kan tuj hanger buke ,ja ne gjum kana kan e i paska prite keta ne dark ,haaaaa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ann@
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 204
Age : 29
Vendi : Large nga toka:)
Registration date : 20/04/2011

MesazhTitulli: Re: Vritet Osama Bin Laden   Mon May 02, 2011 11:54 pm

Me sa e di une e dyta here eshte qe e vrasin....Nuk besoje kete ''vrasje''
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Vritet Osama Bin Laden   Tue May 03, 2011 12:19 am

Disa mendojne ndryshe sikur ne kete video https://www.youtube.com/watch?v=W3AvRlspLZo&feature=player_embedded
.. por une nuk e besoj , ne realitet s'ka mbet te besosh me .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Vritet Osama Bin Laden   Tue May 03, 2011 12:19 am

Hajt se nuk eshte ber kijameti qe e kane vra, ai ka qen bashkpuntor i tyre, nderkoh nuk ju duhte me dhe e vran.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ann@
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 204
Age : 29
Vendi : Large nga toka:)
Registration date : 20/04/2011

MesazhTitulli: Re: Vritet Osama Bin Laden   Tue May 03, 2011 12:21 am

Jo kiameti seshte ba o Driniiii,po teshte e vertete e mire eshte ky lajme se nuk harrohet lete krimet qe i ka ba ky njeri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Vritet Osama Bin Laden   Tue May 03, 2011 12:25 am

Ann@ desha te shtoj edhe dic, por nuk ja vlen me hargju energji per ket njeri, mendimi ime.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ann@
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 204
Age : 29
Vendi : Large nga toka:)
Registration date : 20/04/2011

MesazhTitulli: Re: Vritet Osama Bin Laden   Tue May 03, 2011 12:27 am

mire mire ky eshte mendimi yte.....Nese done me dite mendimine time!!! eshte ky:
Po te ishte e vertet ky lajme,do te qetesoheshin ato familje qe humbe me te dashurite e vete.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Vritet Osama Bin Laden   Tue May 03, 2011 12:33 am

Eshte mese e kuptushme Ann@. Te jesh e bindur se po te donin amerikanet do tavritni po ne ate vite qe kur u ben ato atentate. Tashti eshte koha me e pershtashme per ket lajm, duke marrur parasysh pranveren arabe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Vritet Osama Bin Laden   Tue May 03, 2011 12:38 am

Nuk publikuan akoma asnje foto nga vrasja e tij !?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Vritet Osama Bin Laden   Tue May 03, 2011 12:47 am

Arber fotoja qe eshte sjellur ne shume medja eshte e montuare, edhe varrimi i ti ne dete eshte ne kundershtim me fen islame.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Vritet Osama Bin Laden   Tue May 03, 2011 12:49 am

Fotoja eshte emontuar edhe zyrtarisht kan thene : http://www.balkanweb.com/rajoni/2687/vdekja-e-bin-laden-geo-tv-pranon-se-shperndau-foto-false-61242.html
Por me vie cudi si se publikuan akoma nje te tille , megjithse skam ndermend ti besoj asnjeres pale , dhe sipas kometetve te huaja , nje shumice e mire eshte ne dyshim .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Vritet Osama Bin Laden   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Vritet Osama Bin Laden
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: