Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Eliminohet Ardian Bujupi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Eliminohet Ardian Bujupi Empty
MesazhTitulli: Eliminohet Ardian Bujupi   Eliminohet Ardian Bujupi EmptySun May 01, 2011 1:05 pm

Talenti kosovar, Ardian Bujupi është eliminuar nga emisioni gjerman i talentëve të këndimit “Deutschland Sucht Den Superstar”, duke mos arritur kështu që ta sigurojë finalen e madhe.

Sensacioni nga Kosova në këtë gjysmëfinale është paraqitur me tri këngë, “Feeling Good”, “Loving You Is Killing Me” dhe “Waving Flag”, për të cilat mori nota të larta vlerësimi nga juria. Performanca e Ardianit ishte e jashtëzakonshme në të trija këngët, duke bërë që konkurrentët t’ia kenë frikën që në start të gjysmëfinales, e cila u mendua se do të ishte një kafshatë e lehtë për kosovarin.

Megjithatë, kështu nuk menduan 82 milionë gjermanë, të cilët vendosën të largojnë nga gara kosovarin, i cili përkundër një shfaqje të jashtëzakonshme, nuk arriti t’i eliminojë konkurrentët, Sarah Engels dhe Pietro Lombardi, të cilët do të përballen në finalen e madhe të shtunën e ardhshme.

"Falënderoj gjithë ata që më kanë votuar dhe më kanë mbështetur për të arritur deri në këtë fazë. Unë nuk do të ndalem me kaq, do të vazhdoj të këndoj", theksoi Bujupi.

Ky eliminim i Ardian Bujupit përbën shok për fansat e tij dhe analistët mediatikë gjermanë të cilët kishin pritur që ai të kualifikohej në finale
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Eliminohet Ardian Bujupi Empty
MesazhTitulli: Re: Eliminohet Ardian Bujupi   Eliminohet Ardian Bujupi EmptySun May 01, 2011 1:08 pm

edhe pse e meritonte te hy ne finale kjo ka qen e kuptushem se nuk do e lejojn immmm (diskriminim)por me talentin se ka jam e bindur se do arri majet e suksesit Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ann@
Anëtar
Anëtar
Ann@

Female
Numri i postimeve : 204
Age : 31
Vendi : Large nga toka:)
Registration date : 20/04/2011

Eliminohet Ardian Bujupi Empty
MesazhTitulli: Re: Eliminohet Ardian Bujupi   Eliminohet Ardian Bujupi EmptySun May 01, 2011 5:31 pm

I urojme suksese te medhaja ky eshte vetem fillimi per Ardianin eshte i madhe ky djal:)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Eliminohet Ardian Bujupi Empty
MesazhTitulli: Re: Eliminohet Ardian Bujupi   Eliminohet Ardian Bujupi Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Eliminohet Ardian Bujupi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: