Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Thonjtė, njė tregues i shėndetit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Thonjtė, njė tregues i shėndetit    Thu Apr 28, 2011 1:28 am

Thonjtė na rrėfejnė jo vetėm nėse janė tė kuruar dhe tė rregulluar, por edhe nėse trupi ynė ka ndonjė shqetėsim.
Fillimisht ėshtė e nevojshme tė dihet se kur thonjtė ndryshojnė formė, pėrmbajtje dhe ngjyrė atėherė nė trup ka njė problem.
Ja disa prej shqetėsimeve mė tė pėrhapura:

Nėse thonjtė janė me nuancė tė verdhė...
Nėse thoi ėshtė i verdhė atėherė ngjyruesit qė pėrdorni kanė cilėsi tė dobėt. Thonjtė mund tė bėhen tė tillė edhe nėse ka probleme mė frymėmarrjen, me sinuset kronikė apo bronkitin. Nė kėtė rast janė tė verdhė thonjtė e duarve dhe tė kėmbėve.

Nėse thonjtė janė tė dobėt...
Kur thonjtė thyhen, kėputen me lehtėsi ka mungesė tė vitaminės A, B6, E ose tė kripėrave minerale. Shpesh kjo mungesė mund tė vijė prej trajtimeve me medikamente apo prej dietave tė drastike. Thonjtė bėhen tė dobėt edhe nėse pėrdorni manikyr agresivė ose nėse pėrdorni mjete pastruese tė forta nė shtėpi.

Nėse thonjtė kanė njolla tė bardha...
Prania e njollave tė tilla tregon mungesė vitaminash. Nė kohėn e komunizmit pjesa mė e madhe e njerėzve kishin njolla tė bardha nė thonj.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Thonjtė, njė tregues i shėndetit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shėndeti-
Kėrce tek: