Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Gjėra qė ndoshta nuk i dinit mbi gjumin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Gjėra qė ndoshta nuk i dinit mbi gjumin   Mon Apr 18, 2011 11:47 pm

Kur jeni nė gjumė, truri juaj rimerr energji, qelizat tuaja riparojnė veten dhe trupi juaj lėshon hormone tė rėndėsishme.

-Keni nevojė pėr sasi tė ndryshme gjumi, nė varėsi tė moshės.

-Ju mund tė ėndėrroni vetėm pėr imazhet qė i keni parė, pavarėsisht nėse i mbani mend apo jo.

-Parasomnia ėshtė njė ērregullim gjumi, qė ka tė bėjė me lėvizjet jo natyrale nė gjumė.

-12 pėr qind e njerėzve ėndėrrojnė bardhė e zi.

-Tė ėndėrrosh ėshtė normale.

Personat qė nuk ėndėrrojnė, nė pėrgjithėsi kanė ērregullime personaliteti.

-Kur delfinėt flenė, vetėm gjysma e trurit tė tyre bie nė gjumė, pjesa tjetėr qėndron zgjuar pėr tė ndihmuar me ciklet e frymėmarrjes.

-Personat e verbėr mund tė shohin imazhe nė ėndrra.

-Brenda 5 minutave qė zgjoheni nga gjumi, 50 pėr qind e ėndrrave harrohet, pas dhjetė minutash harrohet 90 pėr qind e tyre.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Gjėra qė ndoshta nuk i dinit mbi gjumin   Mon Apr 18, 2011 11:50 pm

Cito :
-Brenda 5 minutave qė zgjoheni nga gjumi, 50 pėr qind e ėndrrave harrohet, pas dhjetė minutash harrohet 90 pėr qind e tyre.


kjo shume vertete kurr nuk di te kam tregu nje enderr qe nga fillim deri ne funde edhe pse me vien inat se gruaj e axhit e tregon enderr tamam si filem e ben me aktore me regjisor, me skenar filem tama Very Happy lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Gjėra qė ndoshta nuk i dinit mbi gjumin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shėndeti-
Kėrce tek: