Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Nje..!!

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Nje..!! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje..!!   Nje..!! - Faqe 3 EmptyWed Mar 16, 2011 7:35 pm

Nji pershendetje per ARBRIN, qe na humbi.......)
Bytym antart ma te mir po largohen........!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Nje..!! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje..!!   Nje..!! - Faqe 3 EmptyThu Mar 17, 2011 12:04 am

Cito :
Bytym antart ma te mir po largohen........!edhe ti je ne ate kategori : pershrndetje xhem scratch
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

Nje..!! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje..!!   Nje..!! - Faqe 3 EmptyThu Mar 17, 2011 12:07 am

mund ta mesoj,kujt i thone bytym?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Nje..!! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje..!!   Nje..!! - Faqe 3 EmptyThu Mar 17, 2011 12:14 am

Cito :
mund ta mesoj,kujt i thone bytym?

[i mos njohjes te gjuhes letrare shqipe (bytyn=cdo kund do thot )[/i]
Sad
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Nje..!! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje..!!   Nje..!! - Faqe 3 EmptyThu Mar 17, 2011 3:26 pm

NJi pershendetje per,polemizueset,kjo fjal esht kryekput dialektik e gegerishtes se kohes Gjergj Fishtes,dhe ju te rejat e kohes sodit smund ta zbetheni kurruuurrrrrr.......!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Nje..!! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje..!!   Nje..!! - Faqe 3 EmptyThu Mar 17, 2011 6:50 pm

FIONA- FLM per kompliment, por komplimentet tuja i marr pak si me rezerv, sepse mos e ke veq me ma thy qafen......!!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

Nje..!! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje..!!   Nje..!! - Faqe 3 EmptyThu Mar 17, 2011 11:37 pm

ua s'do te me kishte shkuar kurre nder mend. Very Happy ,si pa lidhje,nejse Fionna ,f.l.m.,per perkthimin Razz
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Nje..!! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje..!!   Nje..!! - Faqe 3 EmptyFri Mar 18, 2011 12:36 am

[quoteNJi pershendetje per,polemizueset,kjo fjal esht kryekput dialektik e gegerishtes se kohes Gjergj Fishtes,dhe ju te rejat e kohes sodit smund ta zbetheni kurruuurrrrrr.......!!][/quote]hahhaahhahah si ishte si vija juaj xhem Very Happy se kam harru ??? po ja pikrisht ti na fut te bejm polimika mor xhem nuk pajtohemi ne debate te ndryshme shohim gjerat nga nje kendveshtrim tjeter Mad Mad etc etc..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Nje..!! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje..!!   Nje..!! - Faqe 3 EmptyFri Mar 18, 2011 12:39 am

Cito :
FIONA- FLM per kompliment, por komplimentet tuja i marr pak si me rezerv, sepse mos e ke veq me ma thy qafen......!!!!!

hahhahhah mos u frikso se pa prapavi te kam then Very Happy geek
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Nje..!! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje..!!   Nje..!! - Faqe 3 EmptyFri Mar 18, 2011 8:24 pm

FIONA- nuk esht ashtu siq ti ke shkruar, apsolut krejt tjeter kuptim ka ajo fjal,qe un e kam perdor,sepse un jam nga nji zon apsolut qe skan pas shanc te deportojn basterdhimet te gjuhve tjera tek ne,deri ne ditet e sodit, qe jan shperngul njerzt per arsye e tyre te ndryshme,lufta-kalljet etj........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Nje..!! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje..!!   Nje..!! - Faqe 3 EmptyFri Mar 18, 2011 8:34 pm

Nje mbramje te kandshme juve qe jeni ON.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Nje..!! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje..!!   Nje..!! - Faqe 3 EmptySat Mar 19, 2011 12:34 am

Cito :
NJi pershendetje per,polemizueset,kjo fjal esht kryekput dialektik e gegerishtes se kohes Gjergj Fishtes,dhe ju te rejat e kohes sodit smund ta zbetheni kurruuurrrrrr.......!!
Polimizuset , nese je ne kundershtim me mendimin e tjetrit dhe fillon debate te kunderta ndaj njeri tjetrit Mad lere ti ate se ne ks, te gjith nje dijalekt flasin gegerishten e flasin me shum kosovaret, e mesojn toskerishten por gegerishtja me shume perdoret .
Politizem-jan ata qe besojn ne shum zotra. Mad Cool
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

Nje..!! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje..!!   Nje..!! - Faqe 3 EmptySat Mar 19, 2011 12:44 am

c'do te thote polemizues Shocked

Që ka hyrë në polemikë me dikë për një çështje politike, shkencore etj.; që ka karakterin e një polemikë, që polemizon.

Mbase tani do te dish edhe c'eshte polemika Shocked

Diskutim i gjallë, me përgjigje e kundërpërgjigje, që zhvillohet ndërmjet dy a më shumë njerëzve, palëve, partive etj., kur ndeshen pikëpamje të kundërta ose rrihen çështje politike, shkencore, letrare etj.; debat, rragatë. Polemikë luftarake (e gjallë, e hapur). Polemikë ideologjike (politike). Polemikë shkencore (letrare). Ndez polemikën. Hyj në polemikë. Bëj polemikë me dikë.

Besoj se u hspreha qarte Wink
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Nje..!! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje..!!   Nje..!! - Faqe 3 EmptySat Mar 19, 2011 12:47 am

Cito :
c'do te thote polemizues

Që ka hyrë në polemikë me dikë për një çështje politike, shkencore etj.; që ka karakterin e një polemikë, që polemizon.

Mbase tani do te dish edhe c'eshte polemika

Diskutim i gjallë, me përgjigje e kundërpërgjigje, që zhvillohet ndërmjet dy a më shumë njerëzve, palëve, partive etj., kur ndeshen pikëpamje të kundërta ose rrihen çështje politike, shkencore, letrare etj.; debat, rragatë. Polemikë luftarake (e gjallë, e hapur). Polemikë ideologjike (politike). Polemikë shkencore (letrare). Ndez polemikën. Hyj në polemikë. Bëj polemikë me dikë.

Besoj se u hspreha qarte


edhe un ja spjegova por kot Rolling Eyes ky thot e kam then nje kuptim tjeter. Shocked
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

Nje..!! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje..!!   Nje..!! - Faqe 3 EmptySat Mar 19, 2011 5:24 pm

qe do te thote,c'fare??Jam kurioze Shocked
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Nje..!! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje..!!   Nje..!! - Faqe 3 EmptySun Mar 20, 2011 12:13 am

Fjalan e e pata tek fjala -bytym- e jo te polimizues at mendova, se nuk e dini, se per polemizues mir e keni skjaruar,mir.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Nje..!! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje..!!   Nje..!! - Faqe 3 EmptyMon Mar 21, 2011 1:22 am

Cito :
Fjalan e e pata tek fjala -bytym- e jo te polimizues at mendova, se nuk e dini, se per polemizues mir e keni skjaruar,mir.....hahahhahahhahahaha tani e dredhove fjalen hahahhaha ok ok se dhe per ket dot pergjigjem cke ti mos ki merak ama vertet me bere te qesh me lot me fal e..

Bytyn-fjal turket qe e perdorin vetem te moshuarit (edhe ket them me pikatore)
pra bytyn mund ta thuash ne dy opcione,ren ose cdo kund qe kan term te njejt, e kuptove tani i nderuar xhem ?
Cool :


Edituar për herë të fundit nga fionaa në Mon Mar 21, 2011 1:24 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Nje..!! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje..!!   Nje..!! - Faqe 3 EmptyMon Mar 21, 2011 1:24 am

Cito :
qe do te thote,c'fare??Jam kurioze Shocked
edhe un me padurim kam prit por kot!! Rolling Eyes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Nje..!! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje..!!   Nje..!! - Faqe 3 EmptyMon Mar 21, 2011 9:43 pm

PO pse pom pytni mua per ket fjal - c´faré -un nuk e kam perdor askund, ket fjal more....!

PO ska problem ju skjaroj un kuriozitetet tuaja,c´faré=qka, ska fillozofi si nuk e dini kjo esht zavendsuar mba viteve te 70 -ta ,esht bér mbas rrotacizmit i disa fjalve ne gjuhen shqipe,pat vendos akedemia e shkencave te Prishtines....!

SHEMBULL-q´faré thua-q´ka thua-q´faré bé-q´ka bén .......e tj..............!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Nje..!! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje..!!   Nje..!! - Faqe 3 EmptyTue Mar 22, 2011 4:53 pm

PER fionen edhe ARBERIN edhe me fjalen (bytym) e jo "bytyn"

edhe kjo esht diq tjeter, ku keni le bre, a jeni nga 12 vjeta shka esht puna juve.

bytym=bash---- po duhet me jav vizatu edhe fjalet haj medet, me shkoj dita me skjarime,po nejse se dikush mson diqka edhe kjo kuptim....)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Nje..!! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje..!!   Nje..!! - Faqe 3 EmptyWed Mar 23, 2011 9:55 pm

Cito :

PO ska problem ju skjaroj un kuriozitetet tuaja,c´faré=qka, ska fillozofi si nuk e dini kjo esht zavendsuar mba viteve te 70 -ta ,esht bér mbas rrotacizmit i disa fjalve ne gjuhen shqipe,pat vendos akedemia e shkencave te Prishtines....!

SHEMBULL-q´faré thua-q´ka thua-q´faré bé-q´ka bén .......e tj..............!!!!

C´far na skjaron ti !!!`c´far thua e jo( q`far thua)din ti ku duhet perdoresh ,, q,, e fort dhe,, c ,,e but?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Nje..!! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje..!!   Nje..!! - Faqe 3 EmptyWed Mar 23, 2011 10:13 pm

Nji pershendetje -FIONA- Per cka je e intteresuar per sberthim te gjerave apo cka, un nuk kam nji testatur normale shqip ,keshtu po don ti duhet te kuptosh besoj.

at qe ke pytur me shoqenARBRIE jav kam sberthy ne baz sintakses gramatikore....!

De tek e fundit nuk jam far msusi ktu ne forum........etj.. dhe po jav skjaroj kurjozitetet e jueja dhe, prap te pa knaquraEW EW ska faj DRINI.......!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Nje..!! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje..!!   Nje..!! - Faqe 3 EmptyWed Mar 23, 2011 10:31 pm

Nuk jam e interesuar per ore shtes te gramatikes por me beri kureshtja ajo qe ti po deshiron ti dishe do gjera vetem se i ke ndegju pa i mesuar fare hiq dhe na sjell ketu ketu eshte esenca e mos pajtimit te debateve tona ,ajo qe thua ti per tastjer e ka tastjer shqipe a !!!Shocked xhem nuk dua tet fy aspak kam respekt per moshen se ke ne radh te pare dhe nuk eshte e natyres tim aty eshte problemi !ti asgje nuk ke zberthy perkundrazi i ke ngatrru gjerat krejt . Mad Surprised
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Nje..!! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje..!!   Nje..!! - Faqe 3 EmptyWed Mar 23, 2011 10:46 pm

FIONA-Spom pershendet e un saher te pershendeti, shifet se ki gjelozi ndaj meje arsyet po dihen mé.

Mir jan punet sido qoft pershendetje ke nga ne.....)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Nje..!! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje..!!   Nje..!! - Faqe 3 EmptyWed Mar 23, 2011 10:50 pm

Cito :
FIONA-Spom pershendet e un saher te pershendeti, shifet se ki gjelozi ndaj meje arsyet po dihen mé.

Mir jan punet sido qoft pershendetje ke nga ne.....)


hahahhah po pse cfar paskem un eshkreta kunder teje!! Sad ok te pershnedet xhem dhe te respektoj kuptohet geek
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Nje..!! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje..!!   Nje..!! - Faqe 3 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Nje..!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: