Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 12 Vjet nga KOSHARJA

Shko poshtė 
AutoriMesazh
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: 12 Vjet nga KOSHARJA    Sat Apr 09, 2011 8:35 pm

Nga e shtuna e pėrditshmja “Bota sot” fillon botimin e fejtonit ekskluziv pėr Luftėn e Koshares, thyerjen e kufirit shqiptaro-shqiptarė. Fejtoni ėshtė shkruar ekskluzivisht me rastin e dymbėdhjetė vjetorit tė heqjes me luftė tė kufirit shqiptaro - shqiptarė nė Koshare, pėr “Botėn sot” nga autori i librit mė popullor dhe mė faktik pėr Kosharen, nga vetė ish luftėtari i Koshares, Bahri M. Gashi. Ai ėshtė ndarė nga vetė autori nė 13 tema kryesore: Beteja qė theu mitin Serb; Dimensionet politike, juridike dhe historike tė luftės sė Koshares; Sistemi komandues dhe reflektimi strategjik nė Koshare; Misioni i njėsisė pėr operacione speciale ”Kobra”; Forcat Komando DELTA dhe roli i tyre; “Rrasa e Koshares” pikė strategjike dhe vendimtare e betejės; Drejtimi operativ 333 - Pozicionet e kėmbėsorisė te Vrojtoret; Bateria e Artilerisė, dimensionet dhe sukseset nė Koshare; Kompleksi i kazermės kufitare nė Koshare; Padeshi - komanda e drejtimit tė operacionit luftarak tė Koshares; Logjistika dhe pėrkushtimi pėr suksese nė Koshare; Kompania e shėrbimit shėndetėsor dhe roli i saj substancial; Lufta e Koshares fundi i kufijve politik midis shqiptarėve.
Autori i fejtonit ėshtė veteran i UĒK –sė nė betejėn e Koshares dhe autor i librit “Kosharja Altari i Lirisė”, nga edhe janė marrė tekstet pėr botim, aktualisht vijon studimet pasdiplomike tė magjistraturės nė Shkencat Politike[youtube][/youtube]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: 12 Vjet nga KOSHARJA    Sat Apr 09, 2011 8:37 pm

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 49
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: 12 Vjet nga KOSHARJA    Sat Apr 09, 2011 9:09 pm

para 12 viteve ne koshare bie ne altarin e lirise edhe kusheriri im Nazim Lushaj i cili nga gurbeti kishte ardhur te luftonte per lirine e kosoves .Lavdi ju qofte te te gjithe te reneve ne koshare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: 12 Vjet nga KOSHARJA    Wed Apr 13, 2011 11:35 am

Lavdi ju qoft te gjith atyre qe kapen pushken per atédhe dhe liri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ann@
Anėtar
Anėtar
Ann@

Female
Numri i postimeve : 204
Age : 30
Vendi : Large nga toka:)
Registration date : 20/04/2011

MesazhTitulli: Re: 12 Vjet nga KOSHARJA    Wed Apr 27, 2011 1:04 pm

Ju bashkangjitem edhe une juve siper

LAVDI PER DESHMORET TON
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: 12 Vjet nga KOSHARJA    

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
12 Vjet nga KOSHARJA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Histori-
Kėrce tek: