Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT Empty
MesazhTitulli: Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT   Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT EmptyWed Mar 02, 2011 2:33 pm


MBI GJITHĒKA SHQIPĖRIA…
FTESĖ
Z. ZNJ……………………………………………………………………………………………………
Mė datėn 25 shkurt 2011, ditėn e premte, nė orėn 11.OO, nė BAR –RESTORANT “Number One” organizohet veprimtaria LETRARO- HISTORIKE : “ĖSHTĖ KOHA E SHQIPONJAVE…. ĖSHTĖ KOHA E NDERIMIT PĖR RILINDASIT E MĖDHENJ “ KUSHTUAR RILINDSAVE BAJO E ĒERĒIZ TOPULLIT”. I FOKUSUAR NĖ KĖTĖ VEPRIMTARI NIPI I FAMILJES TOPULLI Z.VILSON TOPULLI, NDERI I QYTETIT TORONTO (KANADA).
PJESĖMARRJA NĖ KĖTĖ EVENT ĖSHTĖ NDER DHE OBLIGIM
FAMILJA TOPULLI PER NDERIN TUAJ SHTRON NJE KOKTEIL.
KRYESIA E KĖSHILLIT KOORDINATIV TĖ SHOQĖRISĖ CIVILE TĖ TREVAVE TĖ JUGUT TĖ SHQIPĖRISĖ
ALPO MEDIA GJIROKASTER
FAMILJA TOPULLI(VILSON TOPULLI
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT Empty
MesazhTitulli: Re: Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT   Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT EmptyWed Mar 02, 2011 2:33 pm

PROGRAMI I VEPRIMTARISĖ HISTORIKO- LETRARE “ĖSHTĖ KOHA E SHQIPONJAVE... ĖSHTĖ KOHA E NDERIMIT
Data 25 shkurt 2011, dita e premte
ORGANIZATORE: Keshilli Koordinativ i disa Shoqatave TĖ SHOQĖRISĖ CIVILE TĖ TREVAVE TĖ JUGUT TĖ SHQIPĖRISĖ, FAMILJA TOPULLI(Z.VILSON TOPULLI, HADĖR TOPULLI) DHE ALPO MEDIA
ORA 10.00 Homazh dhe nderim te busti i ĒERĒIZ TOPULLIT NĖ QENDĖR TĖ QYTETIT TĖ GJIROKASTRĖS
NGA PJESĖMARRĖSIT NĖ VEPRIMTARI
“RESPEKTI PĖR RILINDASIT E MĖDHENJ , RESPEKT DHE NDERIM PĖR HISTORINĖ E VENDIT
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT Empty
MesazhTitulli: Re: Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT   Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT EmptyWed Mar 02, 2011 2:34 pm

NJĖ FJALĖ HOMAZHI NGA ARISTOTEL PETRO , PRESIDENT I ALPO MEDIAS
0RA 11.00 VEPRIMTARI HISTORIKO- LETRARE NĖ BAR RESTORANT “Number One”
SEKUENCA FILMIKE NĖ MONITOR NGA FILMI SHQIPTAR “LIRI A VDEKJE” KUSHTUAR FIGURĖS SĖ NDRITUR TĖ [ERIZ TOPULLIT dhe DHĖNIA DIREKTE E FILMIT NGA TV ALPO PĖR TELESHIKUESIT...
INTERPRETIM NGA AKTORI I NJOHUR GJIROKASTRIT DRINI HILA PĖR ĒERĒIZ DHE BAJO TOPULLIN
KĖNGĖ PĖR GJIROKASTRĖN NGA PETRIT LULO
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT Empty
MesazhTitulli: Re: Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT   Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT EmptyWed Mar 02, 2011 2:34 pm

FJALA HYRĖSE E VEPRIMTARISĖ DHE REFERENCE:
1. “ FIGURAT E DRITUARA TĖ KOMBIT MBETEN FIGURA TĖ NDRITSHME DHE KRENIM PĖR BREZAT “
Kristaq F. Shabani, poet , shkrimtar, I.W.A, W.P.S President i Lidhjes NPSHA “PEGASI” ALBANIA dhe Kryetar i kėshillit Koordinativ tė Shoqėrisė Civile tė trevave tė Jugut tė Shqipėrisė.
2. “Bajo Topulli, njė figurė e ndritshme e kontributit kombėtar” Nje Jetėshkrim historik
MARENGLEN KOĒIU, INTELEKTUAL, Petro Dudi, poet, shkrimtar, N/Kryetar i Kėshillit Koordinativ
3. ‘Ēerēiz Topulli, Rilindasi I mendimit dhe I pėrpjekjes kombetare pė liri , pavarėsi” Jetėshkrim historik i Ēerēiz Topullit.
ASTRIT REĒKA, PUBLICIST, JORGO TELO POET, SHKRIMTAR
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT Empty
MesazhTitulli: Re: Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT   Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT EmptyWed Mar 02, 2011 2:35 pm

Interpretim nga romani I Kristaq F. Shabanit “Refleks nė ujėvarė “ Nxėnėsit e shkolles 9 vjeēare”Andon Zako Ēajupi” tė qytetit tė Gjirokastrės...
PĖRSHĖNDETJE E KRYETARIT TĖ BASHKISĖ SĖ QYTETIT TĖ GJIROKASTRĖS ZOTIT FLAMUR BIME
“Jeteshkrim i z. Vilson Topulli” nga KRISTO Stoja Sekretar i Pergjithshem I Kėshillit Koordinativ te Trevevbe te Jugut te Shqiperise
Intervistė me nipin e e Ēerēiz dhe Bajo Topulli, zotin Vilson Topulli (Kanada),
Interviston Astrit Reēka, PUBLICIST
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT Empty
MesazhTitulli: Re: Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT   Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT EmptyWed Mar 02, 2011 2:35 pm

Fjala e Auditorit
Skicim nga Kristo Stoja, Sekretar i pėrgjithshėm“ A ėshtė ky nderim pėr Rilindasi t tanė ?!”
Pėrshėndetje pėr veprimtarinė nga studiues, poetė dhe shkrimtarė, publicistė ng avende tė ndryshme...
Letėr e hapur drejtuar Presidentit tė Republikės, Kryeministrit pėr dhėniene vendit qė meritojnėtė mėdhenjtė e Kombit tonė.
Dhenie titull nderi nga Kryesia e Kėshillit Koordinativ dhe propozim pėr titullime.
SHPALLJA E KONKURSIT LETRAR TĖ LNPSHA “PEGASI” ALBANIA PĖR DHĖNIEN E PĖRVITSHME TĖ ĒMIMIT LETRAR “BAJO TOPULLI” PRESIDENCA E LIDHJES NPSHA “PEGASI”
DHURIM LIBRASH TĖ POETĖVE SHKRIMTARĖVE LNPSHA “PEGASI” ALBANIA PĖR BIBLIOTEKĖN E QYTETIT “TORONTO”, KANADA PĖR LEXUESIT SHQIPTARĖ TĖ EMIGRUAR SI DHE LIBRA NĖ GJUHĖN ANGLEZE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT Empty
MesazhTitulli: Re: Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT   Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT EmptyWed Mar 02, 2011 2:36 pm

Fjala mbyllėse e veprimtarisė historiko- letrare MARENGLEN KOĒIU, NJE NGA ORGANIZATORET E VEPRIMTARISE
KOKTEIL PĖR PJESĖMARRĖSIT (SPONSOR FAMILJA TOPULLI, ZOTI VILSON TOPULLI)
PERGATITJA E SALLES DHE MENAXHIM I KOKTEILIT: ASTRIT REĒKA, VILSON TOPULLI
SALLA DHE APARATURAT: PRESIDENTI I ALPO MEDIAS ZOTI ARISTOTEL PETRO
PROGRAMI, SKENARI DHE REGJIA E VEPRIMTARISĖ: KRISTAQ F. SHABANI
FILMOJNĖ VEPRIMTARINĖ TV E FTUARA NĖ KĖTĖ VEPRIMTARI
FOTOGRAFITĖ : ZUDI HYKA
MATERIALET E VEPRIMTARISĖ SHFAQEN NĖ FAQE INTERNETI TE wwwbashkimikombetar.com
ORGANIZATORĖT E VEPRIMTARISĖ :
KRISTAQ F. SHABANI(PROGRAMIN, REALIZIMIN), MARENGLEN KOĒIU (ORGANIZATOR), KRISTO STOJA(PROGRAMIN, REALIZIMIN ), VILSON TOPULLI(SPONSORIZIMIN), HADER TOPULLI(SPONSORIZIMIN), ASTRIT REĒKA(PERGATITJE E SALLES, MENAXHIM, KOORDINIM), ARISTOTEL PETRO(MEDIAN, SALLEN), DURO SHEHU, MATILDA ĒEREPI(NXENESIT E SHKOLLES).Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content
Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT Empty
MesazhTitulli: Re: Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT   Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Keshilli Koordinativ Alpo Media, Vilson Topulli , RILINDASIT
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: