Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 KRIZAT POLITIKE NE TROJET SHQIPTARE REVOLUCION APO ĒMENDURI

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Arianiti
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 56
Age : 42
Vendi : Kumanove
Registration date : 07/07/2010

MesazhTitulli: KRIZAT POLITIKE NE TROJET SHQIPTARE REVOLUCION APO ĒMENDURI   Fri Feb 04, 2011 7:44 pm

Per mendimin tim Interesat e ngushte korruptive dhe kriminele te pushtetareve tane dhe opozicionereve tane jane te lidhura ngushte me nevojen per pushtim te institucioneve dhe kriminalizim te tyre ku per fat te keq cmimin e paguan populli shqipetar ........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: KRIZAT POLITIKE NE TROJET SHQIPTARE REVOLUCION APO ĒMENDURI   Sat Feb 05, 2011 2:44 am

Tem shum e qelluar .


Nuk eshte aspak paradoksale kjo se po ngjet ne trojet shqiptaret, Shqiperi qe sa vite shtet dhe nuk ka te ndalur me kriza , maqedonij kosova, nuk eshte per tu fajsu vetem kreret politik fain e madhe mban populli voton hiq me pak se 3 here te njejt parazite dhe prap bie pre e GJAHUT ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Arianiti
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 56
Age : 42
Vendi : Kumanove
Registration date : 07/07/2010

MesazhTitulli: Re: KRIZAT POLITIKE NE TROJET SHQIPTARE REVOLUCION APO ĒMENDURI   Sat Feb 05, 2011 5:00 pm

Politikat Shqipetare ende nuk udheheqen nga intelegjenca intelektuale e profesionele qe per fat te mire ne numer jan goxha shume.Politizimi i shoqerive civile,uzurpimi i mediave si dhe keqperdorimi i detyrave zyrtare ben qe pozita jone te jet vashdimisht ne nje kembe ose e luhatshme.Faji eshte gjithmon JETIM askush se don aq me shume politikanet. Vazaliteti i politikaneve tane para faktorit te jashtem(perzgjedhja osse percaktimi i politikave te gabueshme) dobeson ne mase te madhe strategjite tona kombetare si dhe integrimet ne strukturat EUROATLANTIKE.une shpesh mendoj mos valle politikat tona jane gjah shum i lehte i sSigurimeve shtetrore SLLAVE ose te sigurimeve Antishwipetare.Populli shqipetar rralle here zgjedh ne politike sepse gjithmon zgjedhjet manipulohen,sepse besoj dhe jam i bindur se populli nyk dote bente perzgjedhje te tilla.politikat shpesh duhen te denihen me sabotim te pergjithshem zgjedhor ateher ndoshta vetedijesimi i politikuajve tan do jet i detyrueshem ......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: KRIZAT POLITIKE NE TROJET SHQIPTARE REVOLUCION APO ĒMENDURI   Mon Feb 07, 2011 1:26 am

Po kta politika kemi cfar te bejm vete kemi zgjedhe, nese jan keta jo te mir ne jemi edhe me te kqi se ne i kem zgjedh vete.Pastaj nuk duhet te nxitohemi te dalim me nje perfundim para kohe! se kemi qen nen udhheqjen e diktatroir serbe per shekuj me radhe . Noraml edhe nese ka mangesi ne dueht ti kuptojm ks eshte shtet sikur femijet e poaslindur, ku gjen femi ne 12 vjeqar tet mbaj shtepi apo zot shtepije ?Mir eshte te behemi optimist dhe ti mbeshtesim aty ku ndihet nevoja e jo te hudhim gure dhe te mundohemi te shkelime te punojm per interesa vetjake...kosova si shtet me i ri ka endn koh per te mesu... gjermania e theu murin e brlinit mbase nje perjudhe shum te gjat kohore, Gabimt shifen me koh e jo qe ne start,Eshte edhe nje barrjer ketu se kosva nuk mundnte udhheqet nga kompetencat e veta, e kam perserti shum here kemi kerku ndim nga tjerte kjo i bien te mos vetvendosesh deri sa te paguash borgjin?Shum here kam ndegju nje thenj nga te moshuarti se e mirat vin ngadal po qendron gjith jeten ... mbes me shpres se te mirat e kosoves jan ne rritej e siper(por mvaret edhe nga populli sa kontribojm ne ket qeshtje )nejse ky eshte mendim im ndoshta jo real po mendim im si qytetare e ks...bay njerz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: KRIZAT POLITIKE NE TROJET SHQIPTARE REVOLUCION APO ĒMENDURI   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
KRIZAT POLITIKE NE TROJET SHQIPTARE REVOLUCION APO ĒMENDURI
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: