Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next
AutoriMesazh
Medalim
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 65
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Sun Jan 23, 2011 10:32 pm


YouTube - Vrasja te Kryeministria 2 ..News 24 mashtron shqiptaret
https://www.youtube.com/watch?v=9YMRlPYFKXU&feature=player_embedded

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=9YMRlPYFKXU

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Sun Jan 23, 2011 10:51 pm

Drinii
eshte e vertet se ka gra me burra se ju do ...
e sa per kulture ,ne paqe mbet ti dhe soji yt ti tregojshe njerezve se kushe ka kulture na paha hanger dreqi
sa i perket te vertetes sende ,qe perkrahe regjime diktatoriale dhe njerez bashkpunetore te serbise greqise populli i din ato
dhe shiqir qe jeni pakic qe perkrahni kete politik antishqiptare
dhe perkrahni dhendoret serbe...
po do tja dalim edhe paju...qe ti bijm ne binare situten
duke i largue tradhtaret dhe diktatoret nga politika
sipas jush Albin kurti qe praptojke kerret e eulex dhe gjuajke qeverin (,,qenka dashte ti vret qeveria e kosoves") aq logjik keni.
dhe aq keni njohuri ne demokraci..
Qdo rezhim ne bote qe nuk eshte ne sherbim te popullit ,populli e rrezon at rezhim..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Sun Jan 23, 2011 10:59 pm

Cito :

xhiti
Ti Arber po shkruan ne fun vetvendosje
te garantoje se Albin Kurti VV nuk eshte me sali berishen as me I.Rugoven as me Thaqin as me aak as me akr
Mos e perbuzni vv.
Jemi nje kohe goxha te gjate ne kete forum , dhe te rrespektoj , se se paku kemi ndruar dy tre fjale bashke , dhe skam asnje nevoj me ta marre inati , edhe pse , din te fyesh shpeshehere qe nuk eshte mire , aq edhe me keq persona qe i perkasin gjinise femrore po edhe me keq fyrje ke bere edhe atyre qe jane me familje ne forum , dhe me pas u detyruan te ikin , dhe perseri neve qe jemi me aktiv ne kete forum , perseri te kemi rrespektuar qe duhesh ta vleresosh ate , dhe -jo , vetem pse mendon dikush ndryshe ta quash "tradhtar" gjdo here ne gjdo postim..

Sidoqofte , po te replikoj per postimin me larte , per Albin Kurtin , edhe pse nuk kishte te beje me kete teme , pra , xhiti , ti e perkrah Albin Kurtin dhe politiken e tij sipas ketij shkrimi larte , mirepo postimi yt para nje kohe te shkurter flet ndryshe :

Cito :
xhiti
eshte formues i Levizjes vetvendosje dhe me mire se ai askushe nuk e njofim levizjen.
ky moti ka paralajmerue se Albini ka tradhtue levizjen lv.
Dhe qka thote sali mehmeti ashtu do te del.
Vleresimet etona apo te disa individeve qe ne nje kohe thojshin rrnofte Rugova pastaj rrnoft haradinaj pastaj rrnofte Thaqi jane vlersime te femijeve.
Une pajtohem me salihin...

Njejte edhe me PS vetem ne kete Teme qe vetem ke shkruar , e perkrahe PS dhe me pas thua "nuk me intereson PS"..Edituar pėr herė tė fundit nga Arbėr. nė Mon Jan 24, 2011 8:32 pm, edituar 11 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Sun Jan 23, 2011 11:06 pm

Arber
edhe une e rrespektoj shum Sali mehmetin
po zoteri secili kemi familje ,po une nuk hiki pse dikush me akuzon apo me thote shpijun
ne qoftese dikush e ndien veten shpijun ,skena qka mi ba
PO si eshte shpijuni....a ka brina apo!!!!
ne qoftese dikush me quan shpijun pse une perkrahi Bashkimin kombetare lete urdheron
apo pse une kritikoje kete situate te trishtueshme ku na ka hjek kombi flamuri identiteti historia le te me kritikojne
po ata njerez -po del qe ata njerez po pajtohen me vendime te tilla.
Skam heshte ne kohen e Millosheviqit e sjam frigue as te Rrahman Morines e nuk do te heshti
Une te rrespektoje shume ty edhe te tjeret ,po te perkrahesh haptas dhendoret serbe .ata qe falen detin falen tiranen fazliqit per mue eshte skandaloze..
Ju pershendes
tek e fundit ky eshte forum,dhe forumi ka per qellim debatin me ide te ndryshme
kurre nuk ban te heshtesh se te heshtmi don te thote pajtohemi me kete situate..
e verteta do te del ne shesh naj kana apo jo...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Sun Jan 23, 2011 11:22 pm

TIRANA PAS DEMONSTRATES

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Medalim
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 65
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Mon Jan 24, 2011 5:21 am

http://ntv-news.blogspot.com/

http://www.livestream.com/ntvnewslive?utm_source=lsplayer&utm_medium=ui-play&utm_campaign=click-bait&utm_content=ntvnewslive
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Mon Jan 24, 2011 1:22 pm

F.l.m. medalim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Mon Jan 24, 2011 2:16 pm

Vetem nje psikopat i llojit Sali sllobodanka berisha sillet ne menyre baditeske arrogante diktatoriale qe si ka hije nje qeverie demokratike..
69% e qytetareve kerkojne doreheqjen e psikopat berishes!
Murrarren fund lojrat e tija me shqiptaret dhe shqiperine
Let shkon te miqte e tije ne beograd.....me gjithe ata simpatizante e tije qe perkrahin kete tradhtare..

Ambasadorėt kėrkojnė dorėheqjen e Berishės?
Disa gazeta italiane kanė zgjedhur pėr tė raportuar nga Tirana frazėn e kryeministrit tonė, tė pėrsėritur disa herė gjatė ditės: “Nėse Edi Rama do tė provojė njė herė tė dytė tė bėjė atė qė bėri, do tė ndėshkohet nė mėnyrė shembullore, ashtu siē ndėshkohet njė bandit”. Kushedi sa duhet tė jenė tmerruar gazetarėt “e shkretė” italianė nga kjo frazė. Njė kanosje e tillė ndaj leader-it tė opozitės prej kryeministrit, pėr ndonjė nga anėt tona, nė Shqipėri, nuk ėshtė ndonjė gjė kushedi se ēfarė, por pėr ata qė e dinė mirė se ē’ėshtė demokracia, duhet tė jetė njė gjė qė tė ngjeth mishtė. Edhe gazetės “La Repubblica” i kish bėrė pėrshtypje tė veēantė ky qėndrim. Madje, nė kėtė gazetė bėhet aluzion mbi njė kėrkesė tė bėrė Berishės pėr dorėheqje nga ndonjė ambasador, apo nga disa ambasadorė. Kjo gazetė jep vetėm pėrgjigjen qė Berisha ka dhėnė nė takimin me ambasadorėt. “Jam zgjedhur nė mėnyrė demokratike nė zgjedhje tė njohura prej jush. Vetėm dorėheqja nuk mė shkon nė mendje”. Berisha nuk e pėrmend kurrė dorėheqjen pa ia kėrkuar njeri.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Mon Jan 24, 2011 3:13 pm

69% e qytetareve kerkojne doreheqjen e psikopat berishes!

Nga na e nxorre kete 69% ,ti more????Apo ke fjet me Edvinin... hahahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Mon Jan 24, 2011 3:28 pm

QEVERIA HEDH VALLE MBI KUFOMA
Nga Arben Duka

Me kujė dhe me lot,

Po qan dhe lamuri

Shqipėria ime,

Ē’e keqe tė zuri

Kėngėt e mjerimit

Nė buzė tė mbetėn

Ata qė tė vodhėn

Tė morėn dhe jetėn

Nė goglėn e fundit

Ta shtrėnguan lakun

Ata qė tė vodhėn

Tė derdhėn dhe gjakun

Dėshmorėt dhe varret

Liri po thėrrasin

Kusarėt e shtetit

Popullin e vrasin

Janė zhytur kaq thellė

Nė llumė e batak

Kolltuqet e zeza

Po kullojnė gjak

Vampirėt me gjak

S’janė ngopur akoma

Qeveria hedh

Valle mbi kufoma

Tė gjithė morėm plagė

Nga ai tėrmet

Qeveria vrau

Popullin e vet

Popullin e mbyti

Nė gjak dhe nė lot

Dhe nė jetė tė jetėve

Duart s’i lan dot

Populli plagoset

Nga ēdo diktaturė

Po popull vigani

S’mund tė mposhtet kurrė

Krejt pėrkohėsisht

E keqja sundon

Po nė fund tė fundit

Populli fiton

Ai veē me frymė

E mposht ēdo rrebesh

S’e mban dot as Zoti

Po doli nė shesh

Ai ėshtė tani

Luan i plagosur

Ndaj lufta e tij

Nuk do ketė tė sosur

S’ka forcė qė tė shuajė

Fuēinė e barotit

Veē populli ka

Tė drejtėn e Zotit

Gjer nė frymė tė fundit

Jam me ty o popull

Le tė lehin qentė

Qė na vijnė rrotull

Jam me ty o popull

Bisha dot s’tė ndal

Pėr ty dhe Lirinė

Gjakun unė e fal

Kush tė mė kėrkojė

Di ku tė mė gjejė

Gjer nė frymė tė fundit

Do jem nė betejė

Tė thyejmė pa frikė

Pranga e zinxhira

Gjersa kėtu mbret

Tė shpallet e mira

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Mon Jan 24, 2011 6:48 pm

Berisha Ramės: As mos guxo mė qė tė prekėsh institucionet!


“Po guxove tė prekėsh sėrish institucionet, do tė kesh pėrgjigjen mė totale”.
Me kėto fjalė, kryeministri Berisha i ėshtė drejtuar nga mbledhja e qeverisė liderit tė opozitės, Edi Rama, duke e paralajmėruar qė as tė mos guxojė tė organizohet sėrish pėr tė arritur dhunimin e institucioneve.
“Ēdo tentativė e tij ndaj prekjes sė institucioneve, do tė marrė ndėshkim dhe ky nuk ėshtė absolutisht njė kėrcėnim”, deklaroi qartė Berisha.
Duke i thėnė sėrish Ramės se nė njė rast tė dytė, kurrė mė s’do mund ta mendojė tė dhunojė shtetin.
“Do tė marrėsh vetėm atė qė meriton kryebanditi, do tė kesh pėrgjigjen mė totale, do tė ketė zero tolerancė, ndaj prekjes sė ēdo institucioni”, tha Berisha.
“Le tė paguajė zjarrvėnės, tė bėjė ē’tė dojė, nuk do ketė kufizim tė lirive tė opozitės, le tė protestojė sa tė dojė nė mėnyrė paqėsore.
Kurse zotėria e tij, po e teproi, do tė mė detyrojė tė mbaj fjalėn e dhėnė”, tha konkretisht Berisha ndaj Ramės.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fatlum
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJė
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Mon Jan 24, 2011 8:37 pm

Edi Rama eshte klysh Grek qe ka per qellim ta perul kombin e vet,ne nje kohe kur shqiptaret ishin duke lulzuar .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.medvegjaonline.com
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Mon Jan 24, 2011 8:59 pm

Sali berisha Dhenderr i serbise-kundershatere i UCK-se Bashkpunetore i Millosheviqit -Bullatoviqit!
I cili perzuni anetaret e UCK-se Adem jashari dhe fehmi Lladrovci me shoke nga shqiperia!!!!

Lajmet e pėrditshme rreth Damir Fazliē janė tė njė efekti domino, qė filluan me disa kompani fantazma tė shitura miliona euro kur nuk kanė asete dhe vazhdojnė sot me parqe energjetike. Zoti e di ē‘do na dėgjojnė veshėt nesėr, por njė gjė po bėhet mė e qartė se kurrė: Harta e Shqipėrisė ėshtė nė duart e Fazliē. Kjo nuk ka nevojė pėr konfirmim, sqarim apo burime tė besueshme. Njė foto qė flet mė shumė se 1.7 milionė euro, tė trondit pa masė dhe tė bėn tė mendosh as mė shumė, as mė pak, porse shteti shqiptar ka kohė qė ka rėnė. Njė biznesmen i dyshimtė, i arrestuar para ca ditėsh nė Bosnjė, i pėrfolur pėr pastrim parash dhe trafiqe tė pista, ėshtė nė tavolinė me qeverinė shqiptare dhe njerėzit mė tė rėndėsishėm tė kėtij shteti, tė cilėt raportojnė ku i kemi pikat e forta e tė dobėta.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Mon Jan 24, 2011 9:04 pm

Ky njeri ėshtė armik i betuar i partisė, prandaj duhet tė varet nė litar”!HYSEN SHESHORI: KOMUNISTI PASIONANT SALI BERISHA

NDIKOI DREJTPĖRSĖDREJTI NĖ DENIMIN TIM ME VDEKJE!Nė njė intervistė dhėnė nė dhjetor tė vitit 2002, pėr gazetėn “Plaga”, organi i Shoqatės sė ish-tė Burgosurve Politikė, Hysen Sheshori rrėfen se nė sallėn e gjyqit, nga ku mori dėnimin me vdekje, nuk ka pasur njė dėshmitar dosido, por vetė Sali Berishėn. Berisha (kryeministri aktual i Shqipėrisė) para trupit gjykues dhe sallės deklaron duke bėrtitur ”Ky njeri ėshtė armik i betuar i partisė, prandaj duhet tė varet nė litar” (!!!)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Medalim
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 65
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Tue Jan 25, 2011 4:56 am

Shikoni se deri ku ka arrit degjenerimi kanibalist envero-stalinian!
Po a vihet dore ne nje femen, femi !!!!
Kete muned ta bejen vetem nje race e poshter qe ska fjale per ta pershkeru ne asenje fjalor!
Shyqyr qe sot ashete koha e internetit e tekenologjis moderne, per ndryshe kohet e erreta te diketatoreve kishen mujt akoma me depertu ne mendjet e popullit me ane te prpogandes felliqet. Sot shifet nga qielli degjenerimi i djajeve te kuq.

Shikojeni me kujdes se cfare muned te bene nje i terbu pa asenje fare ndjenje njerzore! Kete race te ndyte e kem peshqesh nga shkiet.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Medalim
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 65
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Tue Jan 25, 2011 5:09 am
Po kjo cfare ashete nuk ashete rrugaqeri, nuk ashete kanibalizem !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Medalim
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 65
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Tue Jan 25, 2011 5:14 am

Zbulohet demonstrues tjetėr me armė zjarri

http://i54.tinypic.com/wrgemo.jpg

http://i52.tinypic.com/rr08c9.jpg
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Medalim
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 65
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Tue Jan 25, 2011 5:49 am


Shikoni paqesoret, shikoni demostratat paqesore!http://img843.imageshack.us/img843/7321/image4d.jpg

http://img340.imageshack.us/img340/7933/image6rreth.jpg

http://img696.imageshack.us/img696/9140/image2rreth.jpg
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Medalim
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 65
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Tue Jan 25, 2011 5:50 am

mendimet e popullit live,ti ndegjojme ato me mire.


http://ntv-news.blogspot.com/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Medalim
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 65
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Tue Jan 25, 2011 8:04 am

Dr. Valutaj: Ju zoti Rama po e orientoni PS-nė drejt radikalizimit

--------------------------------------------------------------------------------
Letėr e hapur e ish-Sekretarit Socialist tė rrethit Pukė, Dr. Vitor Malutaj, Drejtuar Kryetarit tė PS

"Ju zoti Rama po e orientoni PS-nė drejt radikalizimit"

Ish-Sekretari Socialist i rrethit Pukė, delegat i Kongresit tė PSSH, Dr. Vitor Malutaj, me anė tė njė letre tė hapur drejtuar kryesocialistit Edi Rama, dėnon orientimin e PS drejt radikalizimit, duke pėrdorur forma tė tilla si mitingje, protesta, greva urie e deri te demonstrata si ajo e 21 janarit qė degjeneroi nė pėrleshje me policinė, duke humbur disa jetė njerėzish, plagosur me dhjetra tė tjerė e mbi 100 tė arrestuar. Pasi i tėrheq vėmendjen pėr faktin se qė nga data 19 dhjetor kur i ka kėrkuar takim zyrtarisht Ramės, ndėrsa ai nuk gjeti kohė tė dėgjojė njė ish-Sekretar tė PS tė rrethit, qė ka drejtuar PS nė Pukė gjate 3 viteve tė fundit, delegat i Kongresit tė PSSH, njė intelektual me gradėn Doktor i Shkencave, zoti Malutaj i drejtohet kreut tė PS publikisht, duke i bėrė tė ditur se, "Nė demonstratėn e 21 janarit PS-ja humbi shumė, humbi jetė militantėsh tė shquar socialistė, u plagosėn disa dhjetra tė tjerė e do tė duhen javė e ndoshta muaj tė tėrė qė ata tė pėrmirėsohen pėr tė kontribuar pėrsėri pėr PS".

Mė poshtė po botojmė tė plotė letrėn e hapur qė Dr. Vitor Malutaj i ka drejtuar kryetarit tė PS Edi Rama

Zoti Kryetar!

Kėto fjalė kam dashur t'ua them qė mė datėn 19 dhjetor kur kam kėrkuar zyrtarisht takim me Ju. Por Ju, nuk gjetėt kohėn tė dėgjoni njė ish-Sekretar tė PS tė rrethit, qė ka drejtuar PS nė Pukė gjate 3 viteve tė fundit, delegat i Kongresit tė PSSH, apo thjesht njė intelektual me gradėn Doktor i Shkencave.

Qė pas zgjedhjeve tė 28 qershorit, Ju zoti Kryetar me njė grup tė "fortėsh" rreth jush po e orientoni PS drejt radikalizimit, duke pėrdorur forma tė tilla si mitingje, protesta, greva urie e deri te demonstrata si ajo e 21 janarit qė degjeneroi nė pėrleshje me policinė, duke humbur disa jetė njerėzish, plagosur me dhjetra tė tjerė e mbi 100 tė arrestuar. Nė vend tė kėsaj rruge tė ndjekur, unė dhe shumica e socialistėve nė bazė kemi preferuar dhe kėrkojmė njė analizė tė thellė tė shkaqeve tė humbjes sė PS nė ato zgjedhje. Kėrkojmė tė dijmė pse u zėvendėsua nga disa kandidatė programi i PS, i pėrgatitur me mund e djersė pėr dy vjet radhazi, i diskutuar e pėrmirėsuar nė takime tė gjėra popullore nė ēdo fshat e qytet tė Shqipėrisė me sllogane: "unė nuk jam as me PS-nė dhe as me PD-nė", mua mė ka sjellė Edi Rama pėr tė kandiduar dhe po tė bėhet Edi Rama Kryeministėr, unė bėj mbrekullira se Ai e ka pėr zemėr kėtė zonė". Dhe kur nuk fituan mundohen tė gjejnė "armiq" imagjinarė brenda PS qė i paskan "tradhtuar" apo paskan "punuar" pėr kundėrshtarin e tyre. Unė, nuk mund tė them se nuk janė vjedhur vota apo janė numėruar keq, por ju garantoj Ju dhe opinionin publik se nė Pukė tė gjitha votat janė numėruar nė prani tė kandidatit dhe procesverbalet e numėrimit janė firmosur vetėm pas aprovimit tė tij.

Zoti Kryetar !

Nė demonstratėn e 21 janarit PS-ja humbi shumė, humbi jetė militantėsh tė shquar socialistė, u plagosėn disa dhjetra tė tjerė e do tė duhen javė e ndoshta muaj tė tėrė qė ata tė pėrmirėsohen pėr tė kontribuar pėrsėri pėr PS. Ju i thirrėt, i nxitet duke u pėrmendur deri edhe mos bindje civile dhe pastaj nuk qėndruat nė lartėsitė e Liderit, por i latė vetėm nė sheshin para Kryeministrisė, duke ndjekur situatėn nga kafja karshi, duke detyruar shtetin tė tejkalojė masėn e pėrdorimit tė forcės, duke e kthyer kėtė demonstratė nė njė tragjedi. Nuk ka socialist dhe as qytetarė tė ndershėm nė Shqipėri qė nuk e dėnon dhunėn dhe pėrdorimin e armėve mbi demonstruesit. Unė ju bėj thirrje organeve tė drejtėsisė tė veprojnė pa hezitim dhe sa mė shpejt pėr zbardhjen e ngjarjes dhe nxjerrjen e pėrgjegjėsisė penale pėr shkaktarėt.

Edhe pas gjithė kėsaj gjėme tė ndodhur, Ju zoti Kryetar bėni thirrje pėr vazhdimin e protestave, megjithėse nga i gjithė faktori ndėrkombėtar, nga tė gjitha institucionet ndėrkombėtare, nga tė gjithė miqtė e dashamirėsit e Shqipėrisė e pse jo edhe tė PS, bėhet thirrje pėr vetpėrmbajtje, pėr dialog tė dyanshėm, pėr gjetjen e gjuhės sė pėrbashkėt pėr zgjidhjen e situatės. Marrja e vendimeve vetėm nga ana Juaj pa pyetur strukturat dhe bazėn e Partisė mė duket e nxituar dhe do tė sjellė vetėm shkėputjen e lidershipit tė PS nga baza e saj. Kjo nuk ėshtė PS pėr tė cilėn aspirojmė unė dhe shumė socialistė tė tjerė nė tė gjithė Shqipėrinė.

Edhe pak javė na ndajnė nga fushata pėr zgjedhjet e pushtetit lokal. Eshtė koha pėr tė angazhuer tėrėsisht Partinė nė funksion tė kėsaj fushate dhe tė fitimit tė kėtyre zgjedhjeve dhe jo pėr t'i lodhur njerėzit me vajtje-ardhje nga rrethet pėr tė demonstruar apo protestuar nė Tiranė. PS ka mbi 70 mijė anėtarė dhe nuk ėshtė ndonjė demonstrim i madh edhe sikur t'i mbledhėsh ēdo fundjavė nė sheshin para Kryeministrisė. Populli kėrkon tė shohė tek PS programe e strategji zhvillimi dhe tė ketė besim nė implementimin e tyre. Pėr kėtė voton populli ēdo parti dhe jo pėr madhėshtinė e protestave qė ato mund tė organizojnė.

Dr. Vitor Malutaj

Ish-Sekretari Socialist i rrethit Pukė, delegat i Kongresit tė PSSH

Tirane, me 23.01.2011

balkanweb
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Medalim
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 65
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Tue Jan 25, 2011 8:10 am

Armet, lirohet i pari, zbulohet i dyti
Gjykata e Tiranes ka vendosur dje, lirimin e 34-vjecarit Gjin Pjeter Ndreu, i arrestuar nga policia, pasi gjate zhvillimit te demonstrates se 21 janarit ka qene i armatosur me arme zjarri te tipit "pistolete", para Kryeministrise. Po dje, Policia e Tiranes deklaroi se ka zbuluar nje person te dyte te armatosur gjate demonstrates, i cili eshte kapur nga kamerat gjate filmimeve teksa gjuante me gure kryeministrine dhe efektivet ne detyre. Por emri i tij ende nuk behet i ditur, deri ne ndalimin policor. Masa Gjate seances se mases se sigurise, prokuroria ka pretenduar se Ndreu ka pasur me vete nje cader, duke hedhur poshte faktin se i riu ishte i armatosur. Perfaqesuesi i akuzes, i kerkoi gjykateses se gatshme Blerina Muca, caktimin e mases se sigurise "arrest me burg me afat 20 dite", nderkohe qe mbrojtesi i tij kerkoi lirimin e klientit. Gjyqtarja e gatshme ka vendosur caktimin e mases se sigurise "detyrim paraqitje". I dyshuari 34-vjecar nga Shkodra, ishte filmuar ne oren 16:17, nga kamerat e policise me pistoleten qe mbante ne brez, kur hipte mbi murin rrethues te Kryeministrise. Armen, sipas pamjeve filmike, Ndreu e kishte futur ne brez, ne krahun e majte te tij. Nga pamjet filmike, te bera publike, shihet se ai, ka ulur menjehere xhuboksin, ngjyre blu te erret. Policia e kryeqytetit ngriti ne ngarkim te Gjin Ndreut, akuzat "kundershtimit te punonjesit te policise se rendit publik", "shkaterrimit te prones" dhe "prodhimit dhe mbajtjes pa leje te armeve luftarake dhe municionit". I dyti Nje tjeter prej protestuesve aktive, te cilet qelluan me gure, si dhe mjete te forta ndaj efektiveve te policise, ka qene i armatosur me 21 janar. Gjate nje konference per shtyp, perfaqesuesi i Policise Tirane, Arben Nasufi, beri me dije se "Strukturat e Hetimit te Krimit, ne Drejtorine e Policise se Qarkut Tirane, nga analiza qe vazhdojne t`i bejne ngjarjeve te ndodhura, me daten 21 janar, kane bere te mundur identifikimin e nje tjeter shtetasi te armatosur". Identifikimi eshte bere ne saje te informacioneve te grumbulluara dhe pamjeve filmike ne kete demonstrate. "Sipas pamjeve filmike te kryera gjate zhvillimit te protestes ne bulevardin "Deshmoret e Kombit", perballe godines se Kryeministrise, nga ora 14:00-19:00, ka rezultuar se ky person, emri i cili ende nuk eshte identifikuar, ka qene i armatosur me arme zjarri te tipit "pistolete". Ne pamje shihet qarte qe personi i veshur me nje bluze te bardhe, kapucin e se ciles e mbante ne koke, ka pasur te futur ne pantallona, ne pjesen e perparme, nje pistolete. Arma behet e qarte ne momentin qe ky i ri, nis te hedhe gure ne drejtim te punonjesve te policise. I riu shfaqet disa sekonda me pistoleten qe mbante ne brez, te cilen nuk e ka fshehur ne asnje moment. R. C.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Medalim
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 65
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Tue Jan 25, 2011 8:13 am

Ina Rama arreston garden, liron dhunuesit
Per organin e akuzes, veprimet e ketij individi gjate demonstrates se 21 Janarit nuk perbejne prova hetimi per sulm ndaj forcave te rendit dhe as kanosje ndaj institucioneve. Ndoshta, keto dite prokuroria nuk ka patur mundesi te shohe ate qe pane te gjithe shqiptaret, me ze e figure dhe pa manipulime Prokuroria e Pergjithshme thellon skandalin ne te cilin eshte perfshire keto dite, ne perpjekjet e saj per te neutralizuar dhe eliminuar funksionimin e qeverise dhe personaliteteve kushtetuese te Shqiperise, permes urdhrit per arrestimin e te gjithe drejtuesve te gardes se republikes qe garantojne keto institucione. Ina Rama kerkon te arrestoje Ndrea Prendin, Komandanti i Gardes se Republikes, i cili, vuri ne rrezik jeten e tij per te shpetuar institucionin e qeverise shqiptare nga barbarizmat e protestes. Kreu i Gardes i ka te dukshme ne fytyre shenjat e dhunes se ushtruar nga sulmi i demonstruesve. E megjithate ai eshte nen akuze dhe per te eshte prere nje flete-arresti. Prokuroria ka vene gishtin mbi njeriun qe nuk lejoi bastisjen e Kryeministrise dhe qe beri detyren ne mbrojtje te institucioneve dhe rendit kushtetues, nderkohe qe do te hetoje ne gjendje te lire si te parrezikshem kete person. Gjin Ndreu eshte nje prej personave me aktive ne dhunen kunder forcave te rendit. Pamjet treguan me se miri sesi ai qellon barbarisht kordonin e policise dhe nxit vazhdimisht edhe turmen ne akte vandale. Edhe pse policia zbuloi permes pamjeve ne demonstrate se ai kishte edhe nje arme me vete, prokuroria eshte mjaftuar me akuzen per armembajtje pa leje ndaj tij, duke e zhveshur nga cdo akuze tjeter. Per organin e akuzes, veprimet e ketij individi gjate demonstrates se 21 Janarit nuk perbejne prova hetimi per sulm ndaj forcave te rendit dhe as kanosje ndaj institucioneve. Ndoshta, keto dite prokuroria nuk ka patur mundesi te shohe ate qe pane te gjithe shqiptaret, me ze e figure dhe pa manipulime.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Tue Jan 25, 2011 11:36 am

INA RAMA ESHTE NJE PROKURORE LARASKE(NGA TRUTE),SE SI KA MUNDESI TE LIROSH ATE KRIMINEL QE NUK I PUSHUAN ATO KRAHE DUKE GODITUR POLICIN ME HU,PERPOS ARMES QE KISHTE NE BREZ.TAMAM TRULARASKA ,DO ME NA BA EDHE QORRA..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Tue Jan 25, 2011 12:45 pm

REALPOLITIKA E SALI BERISHĖS!

________________________________________________________________________________________________________

PASHTRIKU:

PUSHTIMI I SHQIPĖRISĖ NGA MAFIA SERBE...!
_______________________________________________________________________________________________________Disa media nė Kosovė raportuan pėr protestat nė Tiranė, tepėr njėanshmėrisht. Fatkeqėsisht, si edhe herė tė tjera, anuan vulgarisht pro kryeministrit Sali Berisha. Kėtė gabim po e bėjnė mediat nė Kosovė prej viteve, sa herė qė shqyrtojnė zhvillimet e brendshme shoqėrore dhe luftėn politike nė Republikėn e Shqipėrinė. Shumė herė ky fakt mė ka irrituar. Kam pyetur veten pėrse ndodh kėshtu, pėrse nuk mbajnė qėndrim neutral, pėr aq sa ėshtė e mundur, meqė nuk po e dinė realitetin. Njėra nga arsyet pėr kėto anime, sa kam mundur tė kuptoj, ėshtė lokalizmi primitiv, nga se Sali Berisha ka origjinėn nga Malėsia e Gjakovės (Tropoja). Arsyeja tjetėr mund tė gjendet nė naivitetin ideopolitik, me ē’rast mendojnė se Sali Berisha ėshtė demokrat, antikomunist. Arsye e tretė, mė e dhimbshmja, jo vetėm naive, por edhe shoviniste, ėshtė paragjykimi ndaj simotrave e sivėllezėrve shqiptarė tė besimit ortodoks.

Tani dėshiroj tė pėrpiqem t’i shqyrtoj kėto arsye,

pėr tė argumentuar se nuk qėndrojnė.

● Vėrtetė Sali Berisha ėshtė lindur nė Fshatin Viēidol, Rrethi i Bajramcurrit, i njohur nė popull si Malėsi e Gjakovės, por padrejtėsisht e riemėrtuar politikisht nga viti 1948 e kėtej si Tropojė. Por Sali Berishėn nuk e lidh mė asgjė me Malėsinė e Gjakovės, me vendlindjen e tij. Ai, qė kur u rekrutua nga vjehrra e tij Milica, ish’oficere e OZNA (shėrbimit sekret ushtarak tė Jugosllavisė) nga Beogradi, duke e martuar me vajzėn e saj, e emėrtuar nė lindje Sllobodanka, u shndėrrua nė kollovar i Tiranės. Meqė nė Kosovė nuk kuptohet kjo shprehje, informoi se pėrdoret pėr rastet kur burri shkon tė gruaja me rastin e martesės.

HYSEN SHESHORI

KOMUNISTI SALI BERISHA NDIKOI NE DENIMIN TIM ME VDEKJE!


● Tė dhėnat pėr pėrkatėsi etnike tė vjehrrės dhe bashkėshortes se Sali Berishės pėr herė tė parė i pata mėsuar nga libri i ‘kosovarit’ Ibrahim Kelmendi, Shqipėria jashtė ‘veriut’ dhe ‘jugut’. Thėnė tė drejtėn, atėherė ato informime mė patėn irrituar. Prandaj qesh angazhuar t’i verifikoj. Mė rezultuan tė sakta, kur gjeta vendimin e Gjykatės nė Shkodėr, pėr ndryshimin e emrave, nga Milica nė Vera, pėr vjehrrėn e Berishės, dhe, nga Sllobodanka nė Liri, pėr gruan e tij. Dhe kjo kishte ndodhur, jo nga dėshira e tyre, por vetėm pasi Shqipėria dhe Jugosllavia ndėrprenė marrėdhėniet politike nė vitin 1948.

● Sali Berisha, para se tė ndodhte kthesa e madhe ideopolitike, ishte sekretar partie dhe shquhej pėr rreptėsinė e tij ‘komuniste’ ndaj studentėve nė Fakultetin e Mjekėsisė tė Universitetit tė Tiranės. Ai ua maste atyre gjatėsinė e flokėve me vizore, dhe po t’i dilnin mė tė gjata se orientimet e Partisė, i pėrzinte nga ligjėrata qė tė shkonin tė qetheshin... Ai ishte padyshim, njėri ndėr sekretarėt e partisė mė besnik ndaj Partisė se Punės. Fakti ėshtė se sa herė qė profesorė tė nderuar, me tituj e grada shkencore, lėviznin nėpėr rrethe tė ndryshme, nė formė transferimi e edukimi, i vetmi qė mbeti nė tė njėjtin vend, do tė ishte Sali Berisha.

Si duket, pėr shėrbimet e tij nė favor tė politikės sė partisė, anėtar i sė cilės u bė pikėrisht me njė 8 nėntor, ditė themelimi e Partisė komuniste, ai u pranua nė rrethin e ngushtė tė mjekėve tė udhėheqjes, pranė familjes sė Hysni Kapos, i cili drejtonte politikisht sigurimin e shtetit dhe kundėr tė cilit ai kurrė nuk ėshtė shprehur asnjė herė. Si shpėrblim i dytė ishin specializimet e tij tė gjata jashtė shtetit, sidomos nė Francė, vend i njohur pėr lidhjet e tij me pansllavizmin dhe ku kishte njė influencė tė madhe dhe rrjet tė gjerė UDB-ja serbe. Mendohet se kėtu, nė fillimet e vitit 1972, pėrmes njerėzve tė Milicės, vjehrrės sė tij, janė vendosur lidhjet konkrete mes Sali Berishės dhe shėrbimit tė sigurimit serb.

PASHTRIKU:

TESERA E ANĖTARIT TĖ PPSH’sė SALI BERISHA!


● Kur studentėt hynė nė grevė, pėr ndryshim tė sistemit, presidenti Ramiz Alia e pėrzgjodhi Sali Berishėn si mė besnikun, pėr tė bindur studentėt qė tė ndėrprisnin grevėn. Ėshtė i njohur fjalimi i tij i parė politik me mburrje tė jashtėzakonshme pėr Ramiz Alinė, tė cilat ngjanin si dy pika uji me lavdėrimet qė i kishte bėrė Enver Hoxha pasuesit tė tij. Ai nuk ia doli. Studentėt hodhėn hapin tjetėr pėr tė formuar parti politike. Nė krye tė asaj lėvizje studentore doli i ndjeri Azem Hajdari. Nė marrėveshje me Ramiz Alinė dhe njerėzit e tij brenda PD-sė, ish bashkėėpunėtorė tė sigurimit tė shtetit, Sali Berisha i bėri puē Azem Hajdarit dhe u vu nė krye tė partisė, tė iniciuar nga lėvizja studentore...

● Nė vitin 1992 u zgjodh president i Republikės se Shqipėrisė. Njė ndėr vendimet e para tė tij ishte dekretimi i grekut Anastasi pėr Kryepeshkop tė Kishės Autoqefale tė Shqipėrisė. Ai dekretim pat irrituar besimtarėt ortodoks qė donin tė zbatohej Kanunorja e Kishės, nė tė cilėn ishte e sanksionuar qė Kryepeshkopi duhet tė jetė gjithsesi shtetas shqiptar...

● Nė vitet 1992-1997 nė Tiranė kishin shtuar aktivitetet shėrbimet sekrete tė Serbisė. Ato themeluan firmėn e parė piramidale pėrmes njeriut tė tyre,‘kosovarit’ Hajdin Sejdia, i cili nė vitet 1991-1994 ishte kryebosi i Tiranės, deri sa e arrestoi policia zvicerane dhe u dėnua nė Zvicėr me gjashtė vite burg...

● Pėr tė themeluar firmat tjera piramidale nė Tiranė arriti edhe krimineli Arkan, i cili qe takuar edhe me shefin e SHIK-ut shqiptar, tashmė tė ndierin Bashkim Gazideda. Shėrbimet serbe patėn formuar edhe njė mori firmash piramidale. Ata ēuan nė kolaps financiar Republikėn e Shqipėrisė nė fund tė vitit 1996, qė pati pėr pasojė rebelimin e qytetarėve shqiptarė nė vitin 1997, me ē’rast u shpėrbėnė tė gjitha institucionet shtetėrore... Kjo ėshtė koha kur Berisha bėri thirrje pėr luftė civile, veriu kundėr jugut. Pėr fat nuk kishte sukses. Socialistėt e moderuar, nė vend qė tė kėrkonin nxjerrjen e tij jashtė ligjit si politikan dhe ndalimin e aktivitetit politik, e ripranuan si figurė politike.

● Kur shpėrtheu Lufta nė Kosovė Sali Berisha nuk u angazhua fare pėr ta pėrkrahur. Deklaratat e tij tė para si president ishin rreptėsisht kundėr luftės ēlirimtare. Nė kėtė kohė ai synoi tė ndizte njė lėvizje radikale nė Kosovė, qė nė dukje ishte kundėr Rugovės, por nė fakt kėrkonte tė digjte etapat e luftės ēlirimtare.

Gjatė viteve 1992-1997 Republika e Shqipėrisė, pas takimit sekret mes Berishės dhe tė dėrguarit tė Millosheviqit, serbo-malazezeit Bulatoviq, e pranuar nga ky i fundit haptas dhe me shkrim, ishte trambulinė e furnizimit ilegal tė Serbisė me naftė, pėr shkak tė embargos qė i kishte vėnė Bashkėsia ndėrkombėtare. Ky furnizim ilegal qė bėrė pėrmes tė firmave fantome qė i themeloi presidenti Sali Berisha... Ėshtė tepėr cinike qė firma kryesore qė u mor me kontrabandėn e naftės ishte njė firmė e partisė nė pushtet, PD, qė kishte emrin patriotik “Shqiponja”. Berisha, mė vonė, e pranoi se kishte marrė pjesė nė furnizimin e Serbisė me derivatet e naftės, por nuk e cilėsoi se kėto derivate kishin qenė pėr makinerinė e luftės sė Millosheviqit. (Lexoni: Si u zhvillua takimi Berisha - Bulatoviē mė 15 shtator 1993?! - Sh.B )

● Gjatė viteve 1992-1997, me komandime tė presidentit Sali Berisha, iu ndalua veprimtaria logjistike ēlirimtarėve ‘kosovarė’. Kjo ndalesė shkoi deri atje sa tė arrestoheshin edhe heronjtė Zahir Pajaziti dhe Luan Haradinaj. Bile Zahiri i qe dorėzuar nė kufi policisė se Mali tė Zi...

● Kur shpėrtheu Lufta nė Kosovė Sali Berisha nuk u angazhua fare pėr ta pėrkrahur atė. Nuk ka asnjė dėshmi qė ka dhėnė qoftė edhe njė fishek, ndonjė qindarkė, ose tė ketė strehuar refugjatė, siē pat bėrė presidenti i Italisė Pertini, pėr t’u dhėnė shembull qytetarėve tė Italisė qė tė tregoheshin solidarė me fatmjerėt e eksodit tė madh shqiptar. Ekipe tė drejtuara nga militantėt e tij, nė veri tė vendit, ishin mė tė egėrit ndaj njėsive tė UĒK’sė qė merreshin me logjistikė nė Shqipėri. Prej kėtyre ekipeve (Besim Demiri / Tropojė) u vra Ilir Konushevci, njeriu kryesor i logjistikės. (Lexoni: Dosja e Vrasjeve ne Tropoje - Sh.B )

● Edhe spekulimet se kulla e tij nė Viēidol ka qenė bazė e UĒK-sė duan sqarime. E vėrteta ėshtė se atė kullė para dekadave e kishte blerė kushėriri Sylejman Berisha dhe ai e kishte lėshuar bujarisht kullėn e tij pėr bazė logjistik tė UĒK-sė. Sali Berisha asnjėherė nuk e ka vizituar ish kullėn e tij, nuk e ka falėnderuar as kushėririn Sylejman pėr atė gjest patriotik, qė i ka bėrė nder tė pamerituar edhe Saliut dhe nuk ka dhėnė ndonjė ndihmė qė ajo kullė, qė do tė duhej tė shndėrrohej nė muze, qė tė mos e shkėrmoq koha... Duhet thėnė se Saliu ishte njeriu kryesor qė pengonte logjistikėn UĒK-sė nė atė zonė, kurse Familja e Sulejman Krasniqit ishte vendimtare.

● Edhe vėllai i tij siamez, Fatos Nano, provoi tė ndalojė veprimtarinė ēlirimtare tė UĒK-sė, por meqė personalitetet patriotike tė PS-sė nuk ia zbatuan urdhėratė, dhe meqė UĒK-ja qe fuqizuar, ndalesa e tij nuk funksionoj. Pėr kėtė merita kanė Rexhep Mejdani, Fatos Klosi, Ilir Meta, Pandeli Majko, etj.

● Pas Lufte, nė Kosovė u angazhua Argita Berisha-Maltezi nė Mitrovicė (pėrtej Ibrit). Ajo qėlloi me fat, sepse dinte edhe gjuhėn e Nėnės - serbishten. Puna e saj kryesore ishte grumbullimi i fakteve pėr ‘krimet’ e UĒK-sė. Kishte angazhim tė dyfishtė, pėr Hetuesinė e Hagės dhe tė Serbisė. Pėr atė qėllim ajo grumbulloi njė staf ‘profesionalistėsh’ nga Tirana, nė mesin e tė cilėve edhe Lulėzim Bashėn (tani ministėr i punėve tė brendshme dhe autor i krimit nė protestat e fundit nė Tiranė 21. 01. 2011). Serbia ia vuri nė dispozicion Argitės edhe disa spiunė shqip-folės nė Kosovė. Ato ‘fakte’ qė grumbulloi ajo me ekip i pėrdori dikur Carla del Ponte pėr libėr dhe tani Dik Marty...

● Nga Mitrovica (‘e veriut’) Argita u kthye nė Tiranė si milionere…

● Sali Berisha erdhi nė pushtet me ndihmė tė shėrbimeve serbe, tė konkretizuara pėrmes serbit kriminel tė Bosnjės Damir Fazliq (djali i motrės se Stanishiqit, ish shefit tė UDB-sė se Serbisė). Fazliqi solli e pagoi njė firmė amerikane qė tė organizoi fushatėn elektorale tė Sali Berishės nė vitin 2005. Pėr rikthim tė Sali Berishės kontribuoi edhe vėllai i tij siamez Fatos Nano. Pėrfundimisht votuesit injorantė e rikthyen Saliun nė pushtet...

(Lexoni: Mafiozi Damir Fazlliē financoi fushatėn zgjedhore tė S.Berishės - Sh.B)

● Pėrzgjedhjen e kuadrit pėr qeveritarė e poste tė lartė shtetėror e organizoi Argita. Ajo angazhoi gjithė ekipin e saj qė e kishte nė Mitrovicė...

● ‘Shqipėria Njė Euro’ ishte gjetje e serbit Damir Fazlliq, i cili mori tokat shtetėrore buzė Bregdeti pėr atė ēmim. Mėpastaj ua shiste firmave shqiptare dhe tė huaja pėr ngritje tė parqeve industriale, duke rrezikuar Bregdetin me ndotje ambientale... ( Lexoni: Shqipėria, njė euro pėr Fazlliē - Sh. B )

● Damir Fazliqi u bė sekseri (makleri) kryesor i qeverisė se Sali Berishės. Ai ndėrmjetėsoi ardhjen e firmės amerikane Bechtel pėr ndėrtim tė magjistralės, u mor me shitblerje tė rrymės elektrike (duke shkaktuar pėrmbytjen e vjetshme tė Shkodrės...), solli biznesmenė tjerė tė mėdhenj nga Serbia (si Mishkoviqin, pronar i shitoreve zingjirore ‘Maxi’)... (Lexoni: Bizneset e kriminelėve Fazlliē - Mishkoviē nė Shqipėri pas ardhjes sė Sali Berishės nė pushtet - Sh.B )

● Damir Fazliqi regjistroi disa firma tė vetat nė Tiranė dhe nė Qipro, pėr t’u ikur tatimeve nga shteti shqiptar. Shef i atyre firmave u caktua kunati i Lulėzim Bashės...

● Damir Fazliqit ia zbuluan krimet ekonomike nė Tiranė. Prokuroria lėshoi urdhėr pėr arrestim, gjatė kohės kur po bėnte krimet ekonomike nė Tiranė. Nė aeroport, gjatė arratisjes se tij policia shqiptare e arrestoi. Truprojat e Sali Berishės, me sjellje prej gangsterėve, e liruan dhe ia mundėsuan arratinė. Kėtė krim Sali Berisha e arsyetoi me diskutimin e tij nė Parlament, se ai garantonte pėr kriminelin Fazlliq, se e kishte mik shtėpie...

● Pas dy viteve tė qeverisjes se Babait Sali, vajza Argita deklaroi pasuri prej 70 milionė eurove...

● Nė zgjedhjet e fundit Sali Berisha vodhi votat. Qė tė mos i zbulohej vjedhja, vendosi ta vriste edhe Shqipėrinė, por jo tė pranonte tė rinumrohen votat (sepse po tė mos ishte ai nė pushtet, frikėsohej se do i zbuloheshin vjedhjet, do i konfiskoheshin pasuritė e popullit dhe do pėrfundonin nė burgje)...

● Befasia mė e madhe pas zgjedhjeve qe koalicioni me Ilir Metėn...

( Pashtriku: Martesa me pagesė “Berisha-Meta”, nė survejim tė Ramės! - Sh.B )

● Sot (e diel) Saliu foli me gjuhė diktatorit pėr grushtetin nė tentativė kundėr tij dhe bėri kėrcėnime shqetėsues ndaj opozitės. Ai vet po bėnė puē ndaj institucioneve; vendosi tė mos zbatoi urdhėr-arrestin e prokurorisė pėr arrestim tė 6 gardistėve qė vranė e plagosen protestues dhe paralajmėroi mbledhjen e Kuvendit sonte pėr tė ndėrmarrė nismėn pėr shkarkim tė Kryeprokurorės se Republikės...

Kėto janė ca pika tė zeza, tė paraqitura telegrafisht.

Po deshėt, ‘kosovarė‘ tė dashur, mund t’ua falim Saliun qė ta bėni kryeministėr nė Kosovė. Por, nuk ju ka hije, nuk ju nderon, tė provokoni urrejtje tė mbi gjysmės se popullit tė Republikės sė Shqipėrisė me animet naive e injorante ndaj diktatorit Sali, tė nderuar qytetarė e gazetarė tė Republikės se Kosovės!( Isak Reka - Tiranė, 23. 01. 2011
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Tue Jan 25, 2011 3:35 pm

Ngjela: qeveria do te rrezohet nga protestat
Nga Korresp. 24-ore.com 21/12/2010 02:01:00
Madhesia e germes:
Kreu i Partisė Ligj dhe Drejtėsi, njėkohėsisht njė nga drejtuesit e opozitės sė bashkuar, duket se e ka pritur qėndrimin e mazhorancės pėr tė mos lejuar hetimin. Nė njė intervistė pėr gazetėn “Shqip”, ai thotė se mazhoranca e di qė po tė hetohen zgjedhjet, atėherė do tė dalin nė shesh manipulimet.

Avokat Ngjela, ndėrkohė e bėn tė qartė se reagimi i opozitės do tė jetė shumė i fortė pas refuzimit dhe popullit opozitar i duhet ta rrėzojė kėtė qeveri tė paligjshme.

“Protestat e opozitės do tė sjellin patjetėr mbajtjen e zgjedhjeve tė parakohshme”, ka deklaruar Ngjela.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 14Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: