Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next
AutoriMesazh
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 EmptyThu Jun 02, 2011 12:16 pm

Me ndihėm e ktyre bandave dhe kriminelve e mbajti rama deri tash Tiranėn dhe po me ndihėn e tyre i ka mbushur kontot e veta ,dhe prap mmundohet me ndihėmėn t tyre tė mbes akoma siq duket nuk e ka mbushur ende llogarit me lek,euro e dollar ,ose aq i lidhur aq ngusht me ta qė nuk guxon tė lėshoj postin se do i dalin dollaveret nė fush dhe nuk mund tė udhėheq bizniset me ta .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 EmptyThu Jun 02, 2011 12:23 pm

Ktu esht edhe esanca, pasi qe KRISTAQI qenka kriminel e qka jo, e SALA esht pushteti dhe e len nuk nderrmerr asgje ndaj ktyre vrastarve dhe kriminelve qe veprojn kunder ligjit,pra qka qenka dhe qfar rroli luan ky njeri ,ky shizoid i quajtur SALA....)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 EmptyThu Jun 02, 2011 12:26 pm

Krisatqi kriminer ,e Sala hala ma i keq , ta pin gjalun me pamuk , se krimineli ose te vėret ose te fal, e ky i dyti as nuk te vret e as nuk tė fal po ta nxjerr shpritin kadal dale .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 EmptyThu Jun 02, 2011 12:40 pm

sal komunisti psiopat i prishte ne shpirt e bashkpunetore i serbise greqise
dhenderr i serbile me sllobodanka berishen
duhet vjerre ne konop ne mejdis tiranes dhe trupin me ja que ne serbi ta vorrosin si qen
kete komuniste kriminel qe vret popullin per qdo vjet dhe te gjithe kundershtaret e tije-
sepse ky do te kalle shqiperine siq kalli deri tani.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 EmptyThu Jun 02, 2011 4:48 pm

POLITIKĖ
Humbja e Ramės, humbje e dhimbshme financiare
02-06-2011 / Nga Leonard Quku


SHBA zbardhi dje arsyet pse Edi Rama e ka tė vėshtirė tė pranojė rezultatin e 8 majit. Nė njė seancė dėgjimore pranė Komisionit Amerikan tė Helsinkit, drejtori i Qendrės pėr Studime Strategjike dhe Ndėrkombėtare, Janush Bugajski theksoi se humbja e postit sjell humbje tė mėdha financiare, prandaj edhe i pamundėsohet humbėsit tė zgjedhjeve qė tė pranojė rotacionin e pushtetit


Kreu i misionit tė vėzhguesve, StonstreetRezultati pėr Tiranėn ishte shumė i ngushtė – do vinte nė vėshtirėsi administratėn e ēdo vendi demokratikAnalisti i njohur amerikan Janus Bugajski ngriti dje si shqetėsim atė qė mban sot tė bllokuar politikėn shqiptare, e cila sipas tij ėshtė “klientela politiko financiare”. Duke ju referuar kundėrshtimit tė pranimit tė rezultatit tė humbjes nga ana e Edi Ramės, Bugajski theksoi se, “Tė humbasėsh njė post nė Shqipėri, ėshtė financiarisht e dhimbshme”. Shqetėsimin e tij Bugajski e bėri prezent nė njė seancė tė posaēme qė Komisioni Amerikan i Helsinkit zhvilloi dje mbi zgjedhjet nė Shqipėri, ku ėshtė informuar nga shefi i misionit tė vėzhguesve tė huaj, Jonathan Stonstreet. Me pjesėmarrjen e kongresmenėve, diplomatėve dhe analistėve, KAH diskutoi pėr situatėn para dhe pas zgjedhore nė vendin tonė, duke u fokusuar nė specifikat qė solli procesi si dhe mbarėvajtjen e tij deri nė publikimin e rezultatit zyrtar. Sipas tij, ky binom nuk i jep tė “drejtė” humbėsit tė zgjedhjeve tė pranojė rezultatin si dhe tė pranojė rotacionin e pushtetit. “Nė Shqipėri, debatet mes partive nuk zhvillohen mbi baza ideologjish por mbi bazėn e besnikėrisė ndaj grupit. Klientelizmi dhe favorizimi politik janė dy problemet e mėdha qė sundojnė sot politikėn. Tė humbasėsh njė post nė Shqipėri, ėshtė financiarisht e dhimbshme. Prandaj nė Shqipėri ekziston hakmarrja politike”, u shpreh analisti Bugajski. Ai tha se Shtetet e Bashkuara tė Amerikės kanė instrumente tė drejtpėrdrejta pėr tė ndihmuar Shqipėrinė dhe duke pasur parasysh reputacionin qė ato kanė nė Shqipėri, mund tė luajnė rol mė tė madh pėr ta ndihmuar vendin tė pėrmirėsojė zhvillimin e zgjedhjeve nė tė ardhmen.Ndėrkaq, kreu i misionit tė vėzhguesve tė OSBE/ODIHR, Jonathan Stonstreet, ka folur pėrmes njė video-konference nga Parisi, duke u shprehur se zgjedhjet e 8 majit nė Shqipėri, u zhvilluan tė qeta dhe se nuk ka pasur incidente tė rėnda tė cilat mund tė cenonin integritetin e procesit. Kreu i misionit tė vėzhguesve ka deklaruar se rezultati zgjedhor pėr Tiranėn ishte shumė i ngushtė dhe kjo situatė bėhej jashtėzakonisht e vėshtirė jo vetėm pėr administratėn zgjedhore nė Tiranė, por nė ēdo vend tė botės. Sipas tij, rezultati prej 10 votash diferencė erdhi nė njė kohė kur nė KQZ ndodheshin njė numėr i madh ankesash pėr rinumėrim si dhe numėrimin e votave tė kontestuara. Sipas tij, njė numėr i madh votash pėr kryetarin e bashkisė, u gjetėn nė kutitė e gabuara. “Njė rezultat kaq i ngushtė, me 10 vota diferencė, do tė vinte nė vėshtirėsi ēdo administratė zgjedhore, nė ēdo vend tė botės. Shumė vota u gjendėn nė kutitė e gabuara dhe kjo u konsiderua si gabim njerėzor. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mori njė vendim pėr tė numėruar fletėt e kontestuara dhe menjėherė mė pas e sqaroi atė. Ky vendim tashmė ėshtė bėrė publik, por nuk dua ta komentoj atė pasi ėshtė Kolegji Zgjedhor qė pritet tė shprehet pėr kėtė ēėshtje”, u shpreh kreu i vėzhguesve tė OSBE/ODIHR, Jonathan Stonstreet. Duke folur pėr situatėn zgjedhore, ai kujtoi se situata u karakterizua nga njė polarizim i skajshėm, por nė kėto zgjedhje qytetarėt shqiptarė u treguan tė maturuar duke respektuar procesin deri nė fund. Ai kujtoi se gjatė ditės sė zgjedhjeve, nė 8 maj, nuk ka pasur incidente, ndėrsa gjatė fushatės elektorale janė vėrejtur konflikte banale mes militantėve. Nė kėtė pikė, Stonstreet ka shtuar se para dhe pas procesit tė 8 majit, Partia Socialiste, si forcė kryesore e opozitės, ka sulmuar sistematikisht Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve, duke e konsideruar atė si organ tė varur politikisht. “Qė nė fillim tė fushatės nga partitė politike nė Shqipėri pati pėrplasje mes tyre, ndėrsa u ngritėn akuza ndaj anėtarėve tė KQZ-sė duke krijuar mosbesim tek ky institucion qė nė fillim tė procesit. Opozita e konsideroi institucionin e zgjedhjeve si organ politik, duke ēuar kėshtu nė mos besimin e vendimeve tė Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve. Vlerėsimin pėrfundimtar pėr zgjedhjet e 8 majit ne nuk mund t’i japim ende”, tha Stonstreet. Tė pranishmit nė seancė, mes tė cilėve Robert Benxhamin i Institutit Demokratik Kombėtar me qendėr nė Uashington, kanė vlerėsuar se procesi i 8 majit ishte i lirė dhe i ndershėm. Ata shtruan si domosdoshmėri rinisjen e dialogut politik mes faktorėve, nė mėnyrė qė Shqipėria tė vazhdojė pėrpara aspiratėn e integrimit Evropian. Sipas tyre, zgjedhjet vendore treguan te demokracia nė Shqipėri funksionon dhe si e tillė politika duhet tė qėndrojė larg akuzave tendencioze ndaj institucioneve ligjore. Robert Benxhamin i Institutit Demokratik Kombėtar me qendėr nė Uashington tha se ėshtė e nevojshme qė dy partitė politike kryesore tė bėjnė njė hap prapa, duke nėnkuptuar se ato nuk duhet tė ndėrhyjnė nė proces. Gjithashtu, tha ai, dy kandidatėt pėr Tiranėn duhet t’u shmangen deklaratave triumfaliste. Ai pėrmendi zgjedhjet presidenciale tė vitit 2000 nė Shtetet e Bashkuara, ku rezultati ishte tepėr i ngushtė, dhe tha se situata u zgjidh pa probleme pasi zyrtarėt treguan mjaft transparencė dhe maturi nė veprimet e tyre. “Asnjė zgjedhje nė botė nuk ėshtė e pėrsosur, tha Benxhamin, por kryesorja ėshtė qė qytetarėt tė kenė besim tek procesi”. Komisioni i Helsinkit nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, e vlerėson tensionin politik qė po shoqėron situatėn pas-zgjedhore nė Shqipėri, si vazhdim i krizės politike tė nisur qė nga viti 2009, pėr kėtė arsye Komisioni i ka kėrkuar partive politike mė tė mėdha nė vend PS-PD qė tė bėjnė hapa konstruktivė, pasi zgjedhjet janė pėr fitimin e besimit tė publikut.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 EmptyThu Jun 02, 2011 8:10 pm

pse e lodhni trurin me fol per kete idiotin qe eshte ēdo here kunder Popullit SHQIPĖTAR

Ju kisha lutur qe ty mbyllni keto tema per keta njerez qe mundohen ne ēdo moment me shkatėrru Shqipėrine
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 EmptyFri Jun 03, 2011 10:01 am

mos e lodhni trunin hiq ju servile shqiptare
se Ai eshte sali sllobodanka berisha kunder interesave te popullit shqiptare dhe ju qe e perkrahni
ra saliu fiton shqiperia ,me saliun humbe shqiperia dhe forcat atdhetare


Levizja per shpetimin kombetare

lvshk-ndjek qdo levizje ,qdo hap te personave ne trojet shqiptare ,kushe per ke ,qka punon,kushe ishin dhe kushe jane ata persona ,qka kane bere ne te kaluaren te tashmen ,kushe ishte kunder UCK-se per ke punuan keta persona .per ke punojne.
JU perpara ne mbrapa jush ne rruge ne shitore ne shtepi ne kafe ne tubime!
lvshk-ka njerezit me te mire te kombit antare te tije ,me pervoje experience dhe te afte te komunikojne me njerez ,hulumtojne ,zbulojne dhe identifikim.

Kujdes,kujdes kujdes!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 EmptyFri Jun 03, 2011 10:54 am

DETKTIVI- more kjo po tingllon si diqka e re, ew ew shkas po del, me qense po tingllon mir......!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 EmptyFri Jun 03, 2011 2:41 pm

[b][i]Lexoni me kujdes,ju lutem:

POLITIKĖ
Griselda, njė skenar ogurzi i Edi Ramės
03-06-2011


Tronditja publike s’mund tė kalohet me njė letėr bakalli, qė njofton dėshtimin e skenarit tė opozitės. Pyetjet e rėnda kėrkojnė pėrgjigje lidhur me anulimin e konferencės sė shtypit tė Edi Ramės, tek shtėpia e Elvis Roshit nė Kavajė, por edhe ndjesa publike nga vrasėsit me pagesė qė nėpėr media majtiste, nxituan tė ngrenė pluhurin e njė vrasjeje shtetėrore.-- Hetimi inteligjent i Policisė sė Shtetit e hodhi nė erė projektin e Edvinit “kush vjedh votat, vjedh edhe foshnjat”, por investigatorėt duhet tė orientohen tek enigmat e ditės sė djeshme: Pse prokuroria ishte e para qė e shpėrndau lajmin qysh nė mesditė? Si u zgjodh Henrik Ligori, burri i deputetes edviniste, Shegush Ligori, pėr tė “hetuar” skenarin? Si dėshtoi pėrgatitja e rumunit Boshtinaru pėr tė dėnuar “regjimin foshnjevrasės” tė TiranėsS’ka tė ndalur pėrpjekja jomorale, poshtė brezit e llogores sė Edi Ramės pėr tė ndalur normalizimin e politikės nė Shqipėri. Griselda Roshi, gruaja e Elvis Roshit, kandidatit socialist qė ka fituar bashkinė e Kavajės, denoncon rrėmbimin e saj nė muajin e nėntė tė shtatzanisė si dhe detyrimin pėr njė lindje tė detyruar, ēka pandehej se kishte sjellė edhe rrėmbimin e foshnjes. Deklarata ishte si njė rrufe nė qiell tė kthjellėt dhe pa njė pa dy, ia shkrepi pėrgatitja revolucionare e PS-sė pėr t’u shndėrruar nė establishment tė lėvizjes mė tė fundit edviniste, “kush vjesh votat, i vjedh edhe foshnjat”. Ajo nisi me angazhimin e mediave opozitare, tė cilat kishin privilegjin qė tė parat tė merrnin prej prokurorisė, qė paraditen e 1 qershorit, njoftimin se “gruaja e parė e kryebashkiakut tė Kavajės ishte rrėmbyer, detyruar tė lindtte me forcė dhe i ishte grabitur foshnja”. Pas disa orėsh, kur u pa se lajmi ishte shumė i rėndė dhe askush s’guxonte tė dyshonte, lėre mė tė hetonte, Edi Rama, gruaja e tij e fundit, Erion Veliaj, Arta Dade dhe tė tjerė faktorė sensibėl nė PS pėr ēėshtje tė tilla, u shfaqėn nė Kavajė nė “pritjen zyrtare” qė Elvis Roshi dhe mediat do t’i bėnin themelimit tė lėvizjes mė tė fundit politike, asaj qė do tė intimidonte deri nė asht Kolegjin Zgjedhor tė Tiranės, themelimit tė lėvizjes “kush vjedh votat, grabit edhe foshnjat”.Ky skenar ogurzi qė premtonte veē trazira, nė klimėn inkandeshente qė prodhuan zgjedhjet-fotofinish tė 8 majit nė kryeqytet, mori viston e Partisė Socialiste, pasi i gjithė establishmenti mediatik i saj mori urdhėr qė tė kėrrente elegjitė pėr “foshnjėn e Griseldės”, por edhe qė do tė duhej tė jepte kushtrimin e nisjes sė lėvizjes antiberishiane “kush vjedh vota, grabit edhe foshnja”. Brenda orės, dėrgata u shfaq nė Kavajė, e pėrgatitur qė nė tė gjitha rrethanat, tė niste kushtrimin kundėr regjimit “foshnjevrasės”. Pėr tė kontrolluar tė gjithė operacionin qė duket se ishte gatuar nė tė njėjtat kuzhina qė prodhuan 21 janarin, me tė njėjtėt protagonistė, tashmė nė dėshpėrim e sipėr, nga prokuroria ishte caktuar qė “dosjen hetimore” ta udhėhiqte Henrik Ligori, qė rasti e do (pėr lexuesit qė hutohen pėrmes germave) qė prej vitesh ėshtė bashkėshorti i Shegushe Ligorit, njėrės nga deputetet mė fanatike tė PS-sė.Kryqėzata ndaj regjimit “foshnjevrasės” u ndal nė fazėn e vet mė kruciale, pasi grupi hetimor i Ligorit, njoftoi “qendrėn” se “skenari” s’qendronte e se kėmbėngulja do tė sillte veē “dėme politike”. Pas kėsaj fraze, ndodhi edhe anulimi i konferencės pėr shtyp tė Edi Ramės nė Kavajė, njė ndryshim kurbe qė ndoshta mund tė shmangė implikimin formal tė PS-sė, por qė s’ndal dot dėmet e konsumuara deri nė atė moment. Dhe numėrimi i tyre s’ėshtė fort i vėshtirė. Nė ndėrkohė, urdhri ishte dhėnė pėr analistėt dhe veglat e tjera publicistike qė dje janė turpėruar sa s’ka mė kur kanė lexuar komentet e tyre pėr “regjimin foshnjevrasės” qė qenkėsh instaluar nė Shqipėri. Tonalitetet ishin tė ndryshme, qė nga ish-tė rehabilituarat e Zvicrės e deri tek kodoshėt e divorcuar rishtas tė publicistikės labe, por thelbi ishte porosia partiake se “rrėmbimi i foshnjės” ishte konsumuar me urdhėr tė Berishės, pėr shkak se ai s’e duroka dot humbjen elektorale tė Kavajės. Pėr shkak tė procedurės, kėto viktima tė profesionit, u demaskuan sot prej tė tėrėve, por mbetet nė ndėrgjegjen e tyre tė shpikin metoda tė tjera “profesionalisht korrekte” qė tė mos i nxjerrė kaq gafil, e nė mėnyrė kaf flagrante, pothuajse krejt njėlloj siē I ndodhi presidentit tė republikės me kutinė tiranase 1968.Por kinetika e kėtij demaskimi ėshtė edhe mė interesante. Ndėrkohė qė dėrgata partiake ishte nė Kavajė pėr nisjen e lėvizjes “kush vjedh vota, grabit edhe foshnje”, standard qė tashmė ishte shitur edhe tek disa agjenci ndėrkombėtare lajmesh, nga Prokuroria e Tiranės, atje ku ishte caktuar Hektor Ligori pėr “mbarėvajtjen e operacionit” duket se erdhi sinjali se ky skenar s’kishte asnjė mundėsi realizimi e se sa mė shpejt tė braktisej ai, aq mė pak dėme do tė sillte pėr nomenklaturėn e pėrbashkėt. Zbulimi i taksistit si dhe i kamerės qė kishte filmuar Griseldėn nė klinikėn private, teksa ajo ishte pėr njė pretendim “intoksikimi” kishin qenė gurėt e paplanifikuar nė tabelėn e shahut, prandaj edhe rruga pėr nė Kavajė kish qėlluar sė prapthi e prej saj duhej dalė me sa mė pak humbje. Zbulimi inteligjent i Policisė e hodhi nė erė projektin e Edvinit “kush vjedh votat, vjedh edhe foshnjat”, prandaj edhe vendimi mė i matur nė kėtė rast mbetej qė analistėt e paguar dhe pėrpunuesit e kėsaj strategjie “ta hanin”, mjaft qė partia tė mos kishte dėme mė tė mėdha sesa mban. Edhe Kolegji Zgjedhor le t’ua japė mandatėn, mjaft qė tė mos merret vesh skema e prodhimit tė “revolucionit foshnjevrasės”.Ata qė ngritėn pluhurin e njė vrasjeje shtetėrore ishin zgjeruar sė tepėrmi, jo veē nė mediat tona, por edhe nė Bruksel, atje ku korrespondentėt raportuan se eurodeputeti rumun Boshtinaru ish bėrė gati pėr konferencėn e radhės pėr shtyp, qė do tė denonconte regjimin e Tiranės. Punė e madhe – thanė ata qė ndiqnin skenarin nė Tiranė, ai ėshtė mėsuar me tė tilla ndryshime plani. Skenari ogurzi ligėshtoi dje mijėra zemra shqiptarėsh, tė cilėt nisėn t’i bėnin pyetje vetes nėse shoqėria jonė ishte aq demokratike sa tė prodhonte forcėn qė do tė thyente forcat “foshnjevrasėse” qė guxuan tė shfaqen ditėn pėr diell para shikimit tė tė gjithėve.Por nė fund tė ditės, e vetmja forcė qė perceptuam ishte ajo e irritimit, qė vjen nga njė mazhorancė shqiptarėsh qė ndjehet evropiane dhe qė s’duron dot tė nėrpėrkėmbet nga njė vullnet qiraxhi, qė vjen prej bashkėpunimit tė nomenklaturės komuniste dhe forcave mė pėrfaqėsuese tė malavitės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 EmptyFri Jun 03, 2011 11:56 pm

hahaha e hihihhi,Edi vajti ne shtepi
ne shtepi atje ne Peze
tuj u fut ne nje qymez
ne nje qymez me pula plot
edhe Edi qe qan me lot
po qan edi bashke me dash
bashke me dashin dhe erionin
me erione dhe gramoze
lelele c'i ka gjet sot
kjo BAshkia ju hiku kot
hahahaha e hihihihi
te gjith po qeshin me edi...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 EmptySat Jun 04, 2011 2:53 pm

Fituanb servilet dezertoret e luftes se uck dhe bashkpunetoret e serbise ldk-se dhe ldd-se.
Dhendoret serbe dhe miqt e fazliqit e serbise..
urime urime per keta tradhtarelevizja per shpetimin kombetare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 EmptySat Jun 04, 2011 8:41 pm
hahaha e hihihhi,Edi vajti ne shtepi
ne shtepi atje ne Peze
tuj u fut ne nje qymez
ne nje qymez me pula plot
edhe Edi qe qan me lot
po qan edi bashke me dash
bashke me dashin dhe erionin
me erione dhe gramoze
lelele c'i ka gjet sot
kjo BAshkia ju hiku kot
hahahaha e hihihihi
te gjith po qeshin me edi...

Po Edvini,c'fare ka?
Turfullon dhe derman s'ka,
s'ka c'te beje dereziu
fajin e ka Saliu Wink
Derezi dhe ditezi,
c't'u desh politika ty?
Politika do mend shume ,
ty t'kane rrjedh ne lume,
Mire ishe atje ne France,
ku s'te njihte askush ,
pervec Anrit-lepurush,....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 EmptySat Jun 04, 2011 9:13 pm

Agim Doēi, Kadaresė: Pėrsėri njė "Letėr e Hapur"!
“Kandidatit” pėr Nobel, Ismail Kadare
O gjeniu ynė i madh, Kadare!
O populli ynė “i vogėl” shqiptar!
Thashė tė bėja dhe unė njė nga “kėto” letrat e hapura, se kurrė nuk e kam provuar mė parė. Njė herė thashė ta bėja anonime, si Jovan Bregu, por kur lexova letrėn tėnde, o Gjeniu ynė, kur pashė nivelin e tė shkruarit tėnd sipė(mje)ran, mendova le tė dalė ku tė dalė...
M’u kujtua qė tė gjitha “Letrat e Hapura” qė u janė drejtuar shqiptarėve, popullit nė dekada, pra, e kanė origjinėn nga Gjinokastra (!).
E mbani mend tė nderuar lexues, qė tė gjithė Letrat e Hapura qė dilnin nga korridoret e krimit tė KQPPSH-sė, i hartonte njė gjirokastrit.
Po ju kujtoj disa “Letra tė Hapura”, qė i drejtoheshin popullit. Po e nis me mė tė ēuditshmen ku dhe i mėshohej fort parimit “Kur flet kllasa -hesht burokracia!”. Ishte kjo Letėr qė Partia u bėnte gjėmėn tė gjithė tė shkolluarve nė akademitė europiane, duke eliminuar intelektualėt e vendit. Numėrohen rreth 169 akademikė shqiptarė qė mbaruan shkollat e larta nė Itali, Austri, Francė e gjetkė, qė shkuan pėr lesh.
Apo ajo “e famshmja” “Letėr e Hapur” drejtuar ushtarėve, nėnoficerėve, oficerėve dhe gjeneralėve pėr “heqjen e gradave”!? Pasi ua hoqi gradat, ua hoqi dhe kokat nja 36 gjeneralėve akademikė (!). Madje i quajti “puēistė dhe komplotistė” mė besnikėt e tij, ushtarakėt, qė flinin me ēizme veshur?!
Po ajo letra e hapur “Bujqėsia, ēėshtje e tė gjithė popullit”, qė pikėrisht pėr herė tė parė u prodhua buka nė vend, e dėnoi paradoksalisht ministrin e Bujqėsisė P. Dodbiba (!), duke e degdisur nė humbellat e Belshit...
Po ajo “Ta bėjmė kursimin natyrė tė dytė”, apo ajo e “Revolucionarizimit tė Shkollės”, duke e “sistemuar” ish-ministrin Deljana nė Stallat e Tepelenės. “Letra e Hapur” pėr “rrufjanėt politikė” apo pėr “sabotimet” nė naftė.
“Letra e Hapur” pėr “rolin drejtues tė Partisė”, apo pėr organizatat e masave, ku tė zgjodhėn ty, o gjeniu ynė, madje pėrkrah sh. Nexhmije si nėnkryetar tė Frontit “Demokratik” tė Shqipėrisė, etj.
Pra, ky lloj inventarizimi i Letrave tė Hapura na duhej dhe nė vitin 2011 tė na vinte prej njė gjirokastriti francez. Burojnė dhe nuk shterojnė kėto bėmat dhe gjėmat e gjirokastritėve!
Rrofsh, o gjeniu ynė, se na hoqe mall pėr komandantin, qė Ti dhe vetėm Ti e fute si personazh kryesor te “Dimri i madh”, tek “Dimri i fundit”, tek “Koncert nė fund tė Dimrit” etj. Se ashtu porosiste Maksim Gorki! Futja e udhėheqėsit nė letėrsi tė realizmit socialist, ėshtė Hop Cilėsor nė letėrsi. Dhe ti e kreve kėtė detyrė shkėlqyeshėm. Tashti, nė Shqipėri, qė ti e sheh me dylbi” (prej Pigalit ndofta) ka pranvera demokratike. Nė kapėrcyell tė viteve ’90-tė, Ne e donim njė shkrimtar disident. Ti “mjeshtėrisht” na e kėrkove tė pohonim “disidencėn” tėnde dhe ne, ēuditėrisht, na vinte turp tė mos ta jepnin “titullin” e lypur prej teje dhe dhuruar prej nesh si fansa tė tu. Ne “intelektualėt” qė ishim kavie ideologjikė tė diktaturės, menduam se sa “pa gjė”, tė kemi njė disident dhe tė zgjodhėm Ty.
Aferim tė qoftė! Na e fute... Madje, ata tė vėrtetėt qė guxuan e thyen vargonjtė e diktaturės i quajte “jashtėqitje e kombit”. Ti asokohe, kur vareshin, pushkatoheshin, eliminoheshin, burgoseshin Avzi Nelaj, Bilal Xhaferi, Jorgo Bllaci, M. Myftiu, ishe monument qė mbroheshe nga shteti diktatorial. Pastaj, ishe dhe nga Sokaku… Ne fisnikėt mediokėr gegė, tė deshėm si vėllanė tonė toskė. Nuk bėmė ndonjė mėkat, ishim mjeranė qė ende nuk na ishte larguar frika dhe, sinqerisht, si mjeshtėr nė pendė.
Sa shkrimtar i madh je, aq njeri i vogėl ke mbetur. Ti, kur hyn nė politikė, nga Mal kthehesh nė buburrec. Po pse me votėn tonė do tallesh ti, gjeniu ynė?! Ke tė drejtė se hileja yt prej njė shpirti demoniak gjirokastriti qėndron tek njė fakt, duke e parė sesa fisnik ėshtė Kandidati dhe, pse jo, Kryetari i Bashkisė kryeqytetase, L. Basha, i kėrkove atij djallėzisht “Jep dorėheqjen!”, se qetėsia dhe rrėnimi i vendit varet nga fisnikėria e Lulzim Bashės, duke i dhėnė bashkinė z. Rama. Madje, ngul kėmbė qė Basha “tė mos ta marrė pushtetin nė tavolinė (!). Po pse ku numėrohen votat tona o gjeniu ynė, nė maj tė mullarit apo nė maj tė Eifelit!?. Po nuk bėhesh interesant, madje dhe atij ēmimit qė tė del nė ėndėrr ēdo natė i je larguar kaq shumė, ose i “je afruar” me urdhėr masonerie.
Na pėrmendje Ismail Qemalin qė dha “dorėheqje”, se ia ka paska kėrkuar Europa (!). Po ēfarė e gjeti Shqipėrinė pasi ay iku? Shkodrėn e morri Mali i Zi, Korēa u bė Republikė Franceze, Mirdita u bė Republikė Katolike, Durrėsi Republikė Myslimane e Toptanit, Vlorėn e morri Italia, Dibrėn e morėn sllavėt dhe Shqipėria mbeti nėn mėshirėn e Cute Gjatės, dhe Shahin Matrakut, (personazhet e tu tė preferuar). Mos e ngatėrro Edvinin me Cute Gjatėn?!.
Shkruan nė Letėr tė Hapur drejtuar Bashės, qė pėr hir tė qetėsisė, Lulzimi tė japė dorėheqjen. Tė ha meraku qė tė ruhet qetėsia nė vend. Po cila qetėsi po tė prishet ty, nė mes tė Parisit apo bijave tė tua, qė pushteti demokratik ku bėn pjesė dhe L. Basha i emėron Ambasadore, ndėrsa plot demokratė janė pa punė apo me asistencė.
Ore gjeniu ynė, je nė vete apo...?!
Pra, siē shkrova nė krye tė radhės, tė gjitha “Letrat e Hapura” e kanė origjinėn nga Gjinokastra(!). Kėsaj here, pėr ēudi, Ismail gjirokastriti na e shkroi nga Parisi. Nuk e besova qė tė ishte e vėrtetė. Pandeha se ndonjė emigrant i dėshtuar e ka pseudonimin “Ismail Kadare”. Dikush mė tha: “Je nė vete, ore poeti ynė patriot, vetė Ismaili e ka pseudonimin “gjenerali”.
I thirra mendjes mė pas dhe u kujtova! Po dhe ky nga “Sokaku i tė Marrėve” ėshtė. Banorėt e qytetit tė gurtė Gjinokastrės, vetėm atyre tė Sokakut tė tė Marrėve, qė zbrisnin nė kadėrdhėmet e Palortosė me nallane druri si tė azdisur, saqė trokėllima e nallaneve, ēmend njė qytet i dha emrin banorėve tė atij Sokaku, qė siē thonė janė dhe kushėrinj midis tyre.
Aty linde dhe Ti gjeniu ynė, Kadare. Padyshim gjenitė lindin dhe nga incesti. A nuk ishin nėna e i ati i Enverit kushėrinj tė parė si ata tė tutė!? Po ti, Z. Kadare, a nuk e di sesa shumė (madje mė shumė sesa e ke merituar) tė kemi dashur dhe respektuar? Tė kam thėnė dikur, qė ruaju mos tė zėntė mallkimi gegnor! Kur tė mallkon Mirdita, thotė: “Tė vdektė fjala!”. Pikė e zezė, ku i pate mendtė kur shkrove atė trahana intelektuale?
Ti sistematikisht i ke rėnė nė qafė gegėve. Ēuditėrisht gegėt tė kanė vėnė nė ballė tė oxhakut. Madje, dhe kur shkrove pėr malėsorėt trima qė kishin hapur bordell(!), apo kur ShtojZo’vallet e Bjeshkėve i fute nė Shtėpitė publike. Pah, ēfarė mllefi deri nė urrejtje ke pėr ato Bjeshkė. Madje, dhe kur tė dhanė titullin e (pa)merituar “Nderi i Kombit”, Ti nga Kulla Eifel, e ulje dhe e ngrije edhe dhėnėsin e titullit malok! “Fajin” e ka Saliu! Ai tė vlerėson, ti ia kthen mjaltin me pėshtyma! Po a kjo ėshtė mirėnjohja o gjeniu ynė?
Habitem se si nuk tė vjen turp qė i shkruan ashtu Lulzim Bashės apo sepse ta emėroi vajzėn tėnde Besjanėn (njė fėmijė qė kaloi njė fėmijėri skizofreneje plot andralla dhe me mungesė edukate maksimale) Ambasadore tė UNESCO-s nė Paris?! Apo kjo ėshtė “mirėnjohja” pėr Bashėn? Kur nuk e mban mend ti, ta kujtoj unė, kur i kėrkoje Edvinit aparat celular, se i ishte prishur madam Helenės ai “i vjetri” dhe ti, me shpirtin cingun tė gjirokastritit tipik, mezi prite tė vinte nga “rojet” e Ramės celulari i ri. Tashti, kjo Letra e Hapur, mos ėshtė shpėrblimi pėr atė celularin qė tė dėrgoi Rama asokohe?! Po ky Rama i dha Ēelėsin e Tironės Janullatosit, madje dhe Goran Bregoviqit, atij qė pozonte me kallash kundra shqiptarėve tė Kosovės pėrgjatė genocidit millosheviēian (!)
Mos harro! Jam malėsor kokėshkamb! Jam nip andej nga Kolonja dhe kurrė nuk shkruaj keq pėr vallezrit jugorė! Ndėrsa Ti nuk je lodhur kurrė duke na pėrfolur dhe shpėrfillur, madje dhe fyer. Jam 12 vite mė i ri nga Ti, o gjeniu ynė!... Nuk lodhem nga rruga e gjatė dhe e lodhshme e tranzicionit. Por do bėhet Shqypnia Etnike dhe ti do jesh pėr fatin “e keq” nė minorancė, si nė kėtė “Letėr te Hapur”.
Dikush t’u pėrgjigj qė ke gabuar adresė. Unė them qė bėre mirė qė shkrove “Letrėn e Hapur” Lulzim Bashės, se, mė nė fund, e morėm vesh se ku fle “lepuri”...
Shkrove dikur “Ra ky mort dhe u pamė.”
Unė po tė pėrgjigjem nė emrin e Votės sime qė, edhe pse nuk jam i detyruar ta bėj tė ditur publikisht, u ngrit nė kufijtė e vlefshmėrisė pėr Aleancėn pėr Qytetarin. Ndėrsa votat pėr Rrugėn e Vetme, kishin biletė njėdrejtimėshe. Ikėn dhe nuk u kthyen nė fitore. U kthyen nė bllokime autostradash, nė djegie gomash tė konsumuara, u kthyen nė protesta urlatorėsh e oratorėsh tė konsumuar prej 1941-shit. Ra, pra, “fitorja” e bojkotuesve! Ra miti i Edvinit dhe betonit.
Ra, pra, vota me notėn dhjetė!
Ndaj pėrfundoi: Ra kjo “votė” dhe u pamė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 EmptySun Jun 05, 2011 11:16 am

PS, kėrkesė-ankimore pėr pavlefshmėri
05.06.2011, ora 10:02
Partia Socialiste do tė dorėzojė nė Kolegjin Zgjedhorė tė martėn kėrkesėn ankimorė pėr rezultatin pėrfundimtar tė zgjedhjeve tė Tiranės, kėtė herė pėr pavlefshmėri tė rezultatit tė shpallur nga KQZ-ja.

“Kėrkojmė pavlefshmėrinė e vendimeve tė KQZ-sė pėr tė urdhėruar ndryshimin e tabelave tė rezultateve tė qendrave tė votimit tė njėmbėdhjetė KZAZ-ve tė Tiranės, ndryshimin e vendimit 711 tė KQZ-sė, duke miratuar rezultatin e tabelave pėrmbledhėse tė zonės zgjedhore Bashkia Tiranė, nė bazė tė tabelave tė nxjerra nga grupet e numėrimit deri mė 16.05.2011, duke u shpallur fitues Edi Rama i Aleancės pėr tė Ardhmen” pritet tė jetė formulimi i kėrkesės ankimore tė Partisė Socialiste, raportoi tė dielėn Panorama.

Tė martėn ėshtė dita e fundit e afatit pesė-ditor nga rrėzimi i kėsaj kėrkese nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

Ndėrkohė qė Partia Demokratike ende nuk ka vendosur nėse do t’i drejtohet Kolegjit Zgjedhor pėr tė goditur vendimin e KQZ-sė, i cili rrėzoi kėrkesėn e tyre pėr tė pėrfshirė nė rezultat edhe votat qė dolėn nga 24 kutitė qė hapi KQZ-ja. /albeu.com/


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 EmptySun Jun 05, 2011 12:31 pm

Fundi i “perandorisė” sė kuqe nė Tiranė
nga BAJRUSH MORINA

Mė 8 maj Mark Krasniqi erdhi nė Tiranė pėr tė pėrkrahur jo vetėm me votė Lulėzim Bashėn. Erdhi edhe ta takonte kryetarin e ri tė Bashkisė sė Tiranės. Me vete mori edhe disa libra tė tij tė fundit tė cilat i kishte dedikuar pėr kryeministrin Sali Berisha, pėr zv.minsitren Edit Harxhi. Tri libra i kishte dedikuar edhe pėr Lulėzim Bashėn. Megjithėse dedikimi i shkruar mbante datėn e 7 majit, profesor Mark Krasniqi nė kėto Libra kishte shkruar: Pėr kryetarin e Bashkisė sė Tiranės Lulėzim Bashėn!” Pra profesor Marku e kishte “shpallur” kryetar Bashkie Lulėzim Bashėn mė 7 maj, njė ditė para se tė mbaheshin votimet nė Tiranė dhe pothuaj njė muaj para se edhe Kolegji zgjedhor tė merrte vendimin pėrfundimtar pėr hedhjen poshtė tė ankesės sė Partisė Socialiste dhe verifikimin e vendimit tė KQZ-sė pėr shpalljen e Lulėzim Bashės fitues tė zgjedhjeve pėr Bashkinė e Tiranės.

LULI-sa interesant se si arrihet ne maje te karrieres,i 5 vend pune mbrenda vitit pikrisht duke i shkatuar vehtes popullit vet humnera dhe bruqkulla te lloj lojshme, pra vetum keshtu shqiptaret prekin majen e" AJFELLIT", por asesi ne menyr demokratike, n“baz te standarteve dhe etikes rregullave te lojes .
LULI esht nji nga dizajneret e e kamofllazhit te shitjeve te organeve serrbesh kinse nga faktori UCK, dhe aj global gjith shqiptar.

----------------------------------------------------------
Po referohem titullit, "FUNDI PERANDORIS KUQE"
Por qte bejm tash me fillimin e "PERANDORIS ZEZÉ"
Kur dihet se mu sALA esht ai i cili fill me ardhjen ne pushtet filloj lidhjen dhe bashkpunimin e faktorit LDK nji shtres tITISTESH kOMUNIST uDBASH.

Me ket sALA ben rehabilitimin e ksaj struktore mostruoze nen petkun "DEMOKRACI" e cilla veproj me dekada ne DARDANIN ANTIKE ,qe i sherbej te gjitha regjimeve, deri te aj i fundit pra mILLOSHEVIQIAN, po thuaj se shkatrruan dhe plandosen per tok shtresen atdhetare ne DARDANI si ENVER .H ne shqipri,keshtu qe mund te konkludojm se kjo ka vetum nji emer:

PERANDORIA E ZEZÉ
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 EmptySun Jun 05, 2011 2:11 pm

Kushe eshte mark Krasniqi
tregon vte perkrahja e tije udbasheve dhe bashkpunetoreve te serbise
ky eshte ne listen Amerikane si shpijun i serbise
ky person njifet per te berat e tije ne dem te shqiptareve gjate kohes se titizmit dhe te uck-se
ne mbeshtetje te udbasheve dhe serbise.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 EmptySun Jun 05, 2011 6:12 pm

Orban: Votat, te rinumerohen sic u be ne Amerike
Rozeta Rapushi
Kryeministri Hungarez, vendit qe ka presidencen e radhes te Bashkimit Evropian, Viktor Orban, sugjeroi dje qe Shqiperia te ndjeke shembullin e Amerikes, per vleresimin e votave te hedhura ne kutine e gabuar. Nderkohe qe kryeministri Sali Berisha siguroi se do te njohe vendimin e dhene nga Kolegji Zgjedhor per kete ceshtje. Deklaratat te dy kryeministrat, i bene gjate takimit dhe konferences se perbashket per shtyp. "Une nuk dua qe t'i fyej shqiptaret duke nderhyre ne punet e tyre te brendshme, por e vetmja gje qe mund te themi ne parim eshte ne te tilla raste ju lutem mund te beni ate qe kane bere amerikanet. Ka ndodhur nje here, apo jo. E keni pare ne televizor, une e kam pare ne televizor. Ju duhet te shikoni votat, te numeroni votat, fletet e votimit", keshilloi Orban. Sipas tij, eshte gje e mire qe edhe televizioni tashme i trajton keto ceshtje. "Pas kesaj, ju duhet te mbeshteteni rehat-rehat ne karriget e kolltuket tuaja e te lejoni gjykatat te marrin vendimin perkates. Kjo ndodhi ne Amerike. Me falni, por une nuk kam ndonje keshille, sugjerim me te mire, sesa kjo praktike amerikane", theksoi ai. Ndersa kryeministri Sali Berisha, siguroi se krahas zhurmes politike ne Shqiperi, shteti ligjor funksionon normalisht, institucionet e tij garantojne zbatimin e ligjit. "Ceshtja e votave ne kutite e tjera, numerimi i tyre eshte nje ceshtje themelore ndergjegjeje. Politikani, si cdo njeri, ka per detyre te qendroje prapa bindjeve te ndergjegjes se tij. Kjo eshte praktika e vendeve te qyteteruara. Kjo eshte praktika e vendeve qe kane nje tradite 200 vjecare ne zgjedhje dhe nje sistem drejtesie me te fortin", tha Berisha. Sipas tij, edhe mbi bazen e ligjit shqiptar, i cili ne te gjitha percaktimet e tij nuk i perfshin keto vota ne vota te pavlefshme, u kerkua numerimin e tyre. "Por ne themelin e cdo sistemi, ligji baze eshte numerimi i cdo vote. Sot eshte nje gjykim dhe nuk ka asnje medyshje se shteti ligjor do te respektohet ne cdo rast. Pra ne qofte se ne mbrojme bindjet tona, bindja jone me e thelle eshte se nje shoqeri nuk mund te jete e lire pa funksionimin e shtetit ligjor. Keshtu qe ne qendrojme ne respektimit te plote te vendimit te institucioneve, edhe kur na pelqejne edhe kur nuk na pelqejne", beri te qarte kryeministri. Ndersa per sa i perket, historise se bojkotit te Kuvendit nga opozita, kryeministri Hungarez, tregoi nje eksperience te ngjashme ne shtetin e tij. Por qe u zgjidh pas mos pagimit te rrogave pas bojkotit ne Kuvend. Orban theksoi se palet ne Shqiperi duhet te zgjidhin situaten e tensionuar politike ne vend, pavaresisht keshillave te shumta qe behen.

Historia Hungareze me bojkotin e opozites

Bojkoti i deputeteve ne Kuvend, duket se nuk eshte nje praktike e nisur nga opozita shqiptare. Por ne rastet e tjera nuk ka shkuar aq mire. Ne Hungari, ka ndodhur e njejta gje. Kryeministri hungarez, Viktor Orban, tha dje se ne zgjedhjet e fundit partia e tij fitoi 2/3 e Parlamentit dhe ishte ne gjendje te miratonte nje Kushtetute te re. "Opozita donte te na bllokonte ne kete nisme, por nuk kishin forcen. Atehere ata vendosen qe te mos merrnin pjese, dolen nga Parlamenti. Por ne fund ne e miratuam dhe kryetari i Parlamentit, thjesht nuk i pagoi deputetet e opozites, meqenese ata nuk kishin marre pjese", rrefeu ai.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 EmptySun Jun 05, 2011 6:16 pm

AKTUALITET
Deklarata e 3 ambasadorėve: Jemi njohur me vendimin e Kolegjit, partitė politike tė respektojnė vullnetin e qytetarėve
05-06-2011 / Gazeta 55Deklarata e 3 ambasadorėve: Jemi njohur me vendimin e Kolegjit, partitė politike tė respektojnė vullnetin e qytetarėve

Pėrmes njė deklarate zyrtare trojka e ambasadorėve nė vendin tonė i apelon faktorit politik tė respektojė vendimin e Kolegjit si dhe verdiktin e votuesve shqiptarė. Kryetari i Prezencės sė OSBE-sė nė Shqipėri, Ambasadori Eugen Ėollfarth, Ambasadori i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, Alexander Arvizu dhe Kreu i Delagacionit tė Bashkimit Evropian, Ambasadori Ettore Sequi, deklaruan sot sė bashku se vendimi i Kolegjit respekton tė drejtėn e votuesve pėr tė zgjedhur. Sipas kėsaj deklarate, nė 8 maj qytetarėt e Shqipėrisė votuan pėr kandidatėt e zgjedhur prej tyre.

Deklarata e 3 ambasadorėve
“U njohėm me vendimin e Kolegjit Zgjedhor shqiptar, si organi mė i lartė ligjor qė gjykon apelimet zgjedhore. Ėshtė thelbėsore qė tė gjitha palėt tė veprojnė, pas kėtij vendimi, nė mėnyrė tė qetė, tė pjekur e tė pėrmbajtur, duke vėnė interesin kombėtar pėrpara ēdo lloj interesi partizan vetjak. Po aq e rėndėsishme ėshtė qė tė gjitha palėt, partitė politike dhe qytetarėt, tė presin derisa rezultetet pėrfundimtare tė kėtyre zgjedhjeve tė certifikohen nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, siē kėrkohet nga legjislacioni shqiptar. Ne besojmė se mė 8 Maj, qytetarėt e Shqipėrisė votuan pėr kandidatėt e zgjedhur prej tyre. Ky zė tashmė duhet tė dėgjohet dhe tė respektohet nga tė gjitha partitė politike. Ne do tė ndjekim nga afėr pėrmbylljen e procesit zgjedhor dhe shpalljen e rezultateve pėrfundimtare, si dhe vlerėsimin e procesit nga misioni i vėzhgimit tė zgjedhjeve i OSBE/ODIHR-it, duke pasur parasysh shqetėsimet e ngritura nė deklaratat tona tė mėparshme”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 EmptySun Jun 05, 2011 6:18 pm

OPINION
Fundi i “perandorisė” sė kuqe nė Tiranė
05-06-2011 / Nga Bajrush Morina

Mė 8 maj nė Tiranė ishte njė festė e demokracisė dhe e votės sė lirė. Megjithėse mbaheshin zgjedhjet e nivelit lokal, pėr kryetar bashkie, minibashki e komuna nė mbarė Shqipėrinė, gara mė e rėndėsishme e kėtyre zgjedhjeve ishte nė Tiranė. Dy koalicionet e mėdha nė Shqipėri, koalicioni i djathtė apo Aleanca pėr qytetarin qė drejtohej nga Partia Demokratike dhe koalicioni i majtė apo Aleanca pėr tė ardhmen qė drejtohet nga Partia Socialiste, gjithė potencialin e tyre politik e kishin “derdhur” dhe drejtuar nė Tiranė.
Mė 8 maj tė kėtij viti kam qenė dėshmitarė i njė manifestimi madhėshtor jo vetėm politik. Mė bėhej sikur gjithė tiranasit, i madh e i vogėl ua kishin mėsyrė kutive tė votimit. Nė disa prej qendrave tė cilat i kemi vizituar nė paraditen e 8 majit kemi parė mė sy njė rend tė gjatė tė njerėzve qė pritnin pėr tė hedhur votėn e tyre. Kur disa prej miqve tė mi u tregoja se shumica prej tiranasve qė i kam takuar pas votimit dhe qė i kam pyetur se pėr kė keni votuar pa asnjė hamendje mė janė pėrgjigjur: “Pėr Lulin ore, pėr kė tjetėr!” Dhe kėtė pėrgjigje nuk e kam marrė vetėm nga votuesit qė kishin votuar afėr selisė sė Partisė Demokratike. Pėrgjigje tė tilla kam marrė edhe nga votues tė cilėt kishin votuar nė qendrat e votimit qė konsiderohen si “ēerdhe” tė Partisė Socialiste apo tė “stalingradit” socialist.
Nė ditėn e votimit mė 8 maj nė Tiranė kandidati i Partisė Demokratike Lulzim Basha hynte e dilte shpesh prej selisė sė Partisė Demokratike nė Tiranė. Ai lėvizi disa herė prej selisė “blu” deri te selia e qendrės sė tij elektorale. Dhe gjithmonė lėvizte pa veturė, pa pėrcjellje bodiguardėsh. Gjatė rrugėtimit kėmbė Luli (siē e quajnė me emėr pėrkėdhelės tė gjithė miqtė, familjarėt dhe bashkėpunėtorėt e tij) ndalej e pėrshėndetej dorė pėr dore me tiranasit tė djathė apo tė majtė.
Mė 8 maj Mark Krasniqi erdhi nė Tiranė pėr tė pėrkrahur jo vetėm me votė Lulėzim Bashėn. Erdhi edhe ta takonte kryetarin e ri tė Bashkisė sė Tiranės. Me vete mori edhe disa libra tė tij tė fundit tė cilat i kishte dedikuar pėr kryeministrin Sali Berisha, pėr zv.ministren Edit Harxhi. Tre libra i kishte dedikuar edhe pėr Lulėzim Bashėn. Megjithėse dedikimi i shkruar mbante datėn e 7 majit, profesor Mark Krasniqi nė kėto libra kishte shkruar: “Pėr kryetarin e Bashkisė sė Tiranės Lulėzim Bashėn!” Pra profesor Marku e kishte “shpallur” kryetar Bashkie Lulzim Bashėn mė 7 maj, njė ditė para se tė mbaheshin votimet nė Tiranė dhe pothuaj njė muaj para se edhe Kolegji zgjedhor tė merrte vendimin pėrfundimtar pėr hedhjen poshtė tė ankesės sė Partisė Socialiste dhe verifikimin e vendimit tė KQZ-sė pėr shpalljen e Lulzim Bashės fitues tė zgjedhjeve pėr Bashkinė e Tiranės.
Kryebashkiaku i ri i Trianės Luėlzim Basha pranoi me kėnaqėsi kėto libra dhuratė nga profesor Mark Krasniqi. Me kėtė rast nė njė deklaratė pėr gazetėn “Bota sot” qė e dha mė 8 maj Lulėzim Basha tha; “Jam i sigurt se do tė fitoj!”
Por Lulzim Basha do tė ishte fitues edhe pa vendimin e kolegjit zgjedhor e madje edhe pa vendimin e KQZ-sė. Pse mendojmė kėshtu? Lulzim Basha arriti ta sfidojė “mitin Rama” nė Tiranė i cili pėr 3 mandate rresht arrinte t’i fitonte zgjedhjet pėrballė kandidatėve tė Partisė Demokratike madje me njė diferencė tė madhe qė shkonte nė mijėra vota! Nė votimet e 8 majit Basha jo vetėm qė pėrmbysi rezultatin prej mijėra votash por e ngushtoi diferencėn deri nė fitore prej 81 votash. Lulzim Basha e shembi kėtė “mit”, e ndryshoi “fasadėn e kuqe” tė Tiranės me ngjyrė blu! Lulzim Basha, nga pozicioni i njė ministri dhe nga posti i njė anėtari tė kryesisė sė partisė i doli pėrballė njė lideri tė njė partie tė dytė politike nė Shqipėri. Pra garonte njė anėtar i kryesisė pėrballė njė lideri partiak, njė ministėr policie pėrballė njė kryebashkiaku me tre mandate. Lulzim Basha e largoi nga skena politike liderin socialist Edi Rama! E mundi me vota Edi Ramėn, jo si lider partie por si njė kandidat i njė partie!
Kryeqyteti i Shqipėrisė Tirana pėr gati 12 vjet ishte shndėrruar nė njė “ēerdhe” tė ngjyrės sė kuqe politike ku lideri socialist, nė vitet mė tė vėshtira pėr popullin shqiptar tė Kosovės, organizoi koncert pėr rokerin shovinist serb Goran Bregoviq tė cilit i dhuroi edhe “ēelėsin e Tiranės”. Lulzim Basha pėrfundimisht ia ndryshoi ngjyrėn politike kryeqytetit tė Shqipėrisė. E shembi “perandorinė” e kuqe dhe ia ndryshoi Tiranės jo vetėm “ēelėsin” e portės por do t’ia rikthejė Tiranės edhe imazhin shqiptar tė kryeqytetit tė Shqipėrisė.
Prej 3 qershorit lideri socialist Edi Rama ėshtė i papunė nė Tiranė, ėshtė i humburi i Tiranės dhe i Shqipėrisė. Nėse e takoni netėve tė vona nėpėr rrugėt e Tiranės nė gjendje “agonie” njoftojeni Emergjencėn apo stacionin mė tė afėrt tė Policisė sepse edhe ai ėshtė qytetar i thjeshtė i Tiranės pėr tė cilin tash e tutje do tė kujdeset kryebashkiaku Lulėzim Basha.
Prej 3 qershorit kryebashkiaku i Tiranės ėshtė Lulzim Basha.
“Bota sot”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 EmptySun Jun 05, 2011 6:24 pm

Ne perkrahje te sales ish titistet dhe bashkpunetoret e serbise
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 108
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 EmptySun Jun 05, 2011 11:45 pm

Pak shaka Very Happy

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 249334_175577915833680_104557092935763_461602_5496797_n

E.Rama : Alo kush eshte ?!
L.Basha: Jam Luli !!!
E.Rama : Cili Lul ?!
L.Basha : Ai qe Ta ngul !!! cheers
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 EmptySun Jun 05, 2011 11:49 pm

E ne perkrahje te PS dhe Edi Rames kush jane...? E di ti detektivi? Bota ka sy, dhe qe ai qe she me larg se hunda, e di mire se si ishte shqiperia socialiste, leri keto prralla se poplli shqiptar di te ndaj te bardhen nga e zeza.
Historia na meson se kush ishte cdo her kunder zhvillimit, dhe proceve demokratike, e integrimit shqiptra ne BE, keta njerz edhe sot me aleatet e tyre mundohen me cdo kushte ta izoloin Shqiperin.
Por shqiperia po leviz per te mire , eshte duke kaluar edhe veshtersite e fundit nga keta njerz ce me cdo kushte mundohen ta izoloin edhe nje her SHqiperin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 EmptyMon Jun 06, 2011 1:37 am

Shpresojm se shpejti te dal nji val e re e politikajve ndryshe nga keta siper.!
Te cilet me devotshmeri dhe dinjitet dot i qojn gjerat n“te mir te kombit shqiptar, dhe te dalim nga keto katrahura e aleshvereshe partiake pozit-opozit ju raft nji shit, qe jemi shum afer nji trgjedie katrahure, te shkatuar po thuaj prej partive tona, kinse te zgjeghur nga populli por kurr jo,por te vet zgjedhur dhe duke i vjedhur voten ngjitha metodat e mujshme.
Besoj se ka njerz te devotshem dhe atdhetar por shtir esht te deportohet nga keta matrapazet te cilet vdesin per pushtet por jo per shtet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 EmptyMon Jun 06, 2011 3:11 pm

Drinii
po me te mire se sala jane socialistet qe perkrahen uck dhe ju strehuan familjet shqiptare.
Mbrojten faljen e detit nga sala grekeve dhe mbrojne interesat e shqiperise.
Sala dhenderr serbe ,me 1996 i ofrojke kosoves autonomi nen serbi
ishte kunder uck-se
kalli shqiperine me 1997
kalli gerdecin
vjedhi votat me 2009
vjedhi votat me 2011 edhe humbi te gjitha qytetet ku e kishte pushtetin
tashe mundohet me hajni dhe force bile tiranen ta mbroje sepse ka interes fazliqi
qe keshtu te perfitojne pasuri ne emer te familjes se tije
Ky njeri perveq qe eshte nje komuniste i eger ,eshte edhe tradhtare po edhe psikopat.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 EmptyMon Jun 06, 2011 3:23 pm

e po ore po asaj mendjeje beji yzmeti ti ,dedektiv,po na behesh me katolik se papa ,ti dhe ndonji tjeter ketu...jeni duke na e shpif fare forumin.......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 13 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 13 e 14Shko tek faqja : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: