Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next
AutoriMesazh
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Sat May 28, 2011 8:53 pm

Ajtyresa: PD-ja humbi, por Saliu vodhi
28.05.2011, ora 19:06
“Sali Berisha tregoi qė ėshtė ai orkestruesi i kanibalizmit elektoral nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve”, tha anėtarja e Asamblesė sė Partisė Socialiste, Megi Ajtyresa.

Nė pėrgjigje tė deklaratės sė zėdhėnėses sė Partisė Demokratike, Ajtyresa tha se kryetari i Grupit Parlamentar Socialist, Gramoz Ruēi, foli me shifra jo me fjalė.

“Shifrat u treguan shqiptarėve se ēfarė kanė bėrė Saliu e Ristani pėr tė pėrmbysur rezultatin nė tavolinė, pasi numėrimi nxori humbės Saliun nė sytė e miliona shqiptarėve dhe tė komunitetit ndėrkombėtarė. Tė harrojė Saliu se mund ta gėlltis Shqipėria e bota demokratike gjellėn e pistė tė tavolinės sė Ristanit. Ka humbur zgjedhjet po edhe standardet. Kėtė turp s’mund ta mbulojė as ta ndajė mė askėnd, ėshtė turpi i tij dhe i qeverisė sė tij”, tha Ajtyresa. /albeu.com/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Sat May 28, 2011 10:10 pm

Nese i ka vjedh = HALLALL , me mire ashtu se me len nje psihopat http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.gazeta55.al/fotolajm/93378edviniplazh.jpg&imgrefurl=http://www.gazeta55.al/index.php%3Fkat%3Dpolitike%26artikulli%3D10475&usg=__OQFiL5QZBQmD8DGSM19iK3n1-QM=&h=424&w=600&sz=61&hl=en&start=0&zoom=1&tbnid=AX7XihVoqDpqpM:&tbnh=131&tbnw=196&ei=dEfhTePbPJS2hAeHmcz7Bg&prev=/search%3Fq%3Dedi%2Brama%2Blakuriq%26um%3D1%26hl%3Den%26sa%3DN%26rlz%3D1C1CHKZ_enMK431MK431%26biw%3D1280%26bih%3D709%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=133&vpy=86&dur=1&hovh=189&hovw=267&tx=160&ty=118&page=1&ndsp=24&ved=1t:429,r:0,s:0&biw=1280&bih=709 Very Happy

Knej permend Allahun , nga tjetra ane perkrah Dreqin :)
"Ne kofsh Bektesh merre vesh " , kan than pleqt .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Sat May 28, 2011 11:18 pm

E more ,,Atdhetare" po si spo ju vjen marre me perkrahe psiskopat salen dhendorin serbe,komunistin e keq dhe tradhtarin e kombit.
Me te vertet po tregoni se jeni ldk-ista ldd-ista te jugosllavise serbise.
sepse vetem ata dhe djemt e tyre perkrahin kete psikopat dhe antishqiptare.
Futu ne google dhe lexo se qka thojne te huajte sherbimet sekrete per salen bashemn Ilir meten.
me mende ska ,bash ju perkrahni dreqin...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Sat May 28, 2011 11:19 pm

Ky hor nuk ėshtė shqiptar.Ky njeri po udhėheq njė valle tė keqe dhe monotone,ku shumė budallenj po e pėlqejnė stilin e tij "nudo".Njeriu normal nuk vepron gjėra tė tilla,dhe ky njeri nuk meriton as tė jetoje nė mesin e njerėzve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Sat May 28, 2011 11:20 pm

Ruēi paraqet provat e "vjedhjeve"
28.05.2011, ora 14:30
Kreu i grupit parlamentar i Partisė Socialiste Gramoz Ruēi nė njė konferencė pėr shtyp ka paraqitur ato qė qė i quan prova tė manipulimit tė Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve me rezultatin e kryetarit tė bashkisė sė Tiranės.

Ruēi bėri njė analizė tė detajuar tė rezultateve tė KQZ pas ndėrhyrjeve tė saj nė rinumėrimin e kutive ne 9 njėsi bashkiake.

“Disponojmė dokumentacionin pėr 117 QV-vė tė marra nė shqyrtim nga Komisioni. Nė njė vėshtrim empirik dhe nė pak sekonda kuptohet lehtė se janė shtuar 357 vota mė shumė nė kutinė e kryetarit”, tha Ruci.

Ruēi mori si shembull edhe qendrėn 1931 tė njėsisė numėr 8 ku nė librin e konstatimeve dallohen qartė siē tha ai ndėrhyrjet pas pėrfundimit tė procesit. Pėr kreun e Asamblesė Kombėtare jo vetėm kaligrafia e shkrimit ėshtė e ndryshme, por edhe qendrat janė shtuar mė pas.

“Konstatimi ėshtė pėr qendrėn e 1931, falsifikimi ėshtė pėr tre kuti dhe shkresa ėshtė bėrė me shkrim tjetėr”, tha Ruci.

“Uroj qė kėtė krim, kėtė maskaradė elektorale tė mos ta ndjekė edhe Kolegji Zgjedhor”, pėrfundoi Ruci. /albeu.com/


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Sat May 28, 2011 11:21 pm

po per ate psikopatin dhe babane dhe nenen e tij a ke lexu gje ti more dedektiv Shocked
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Sat May 28, 2011 11:21 pm

Ruēi paraqet provat e "vjedhjeve"
28.05.2011, ora 14:30
Kreu i grupit parlamentar i Partisė Socialiste Gramoz Ruēi nė njė konferencė pėr shtyp ka paraqitur ato qė qė i quan prova tė manipulimit tė Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve me rezultatin e kryetarit tė bashkisė sė Tiranės.

Ruēi bėri njė analizė tė detajuar tė rezultateve tė KQZ pas ndėrhyrjeve tė saj nė rinumėrimin e kutive ne 9 njėsi bashkiake.

“Disponojmė dokumentacionin pėr 117 QV-vė tė marra nė shqyrtim nga Komisioni. Nė njė vėshtrim empirik dhe nė pak sekonda kuptohet lehtė se janė shtuar 357 vota mė shumė nė kutinė e kryetarit”, tha Ruci.

Ruēi mori si shembull edhe qendrėn 1931 tė njėsisė numėr 8 ku nė librin e konstatimeve dallohen qartė siē tha ai ndėrhyrjet pas pėrfundimit tė procesit. Pėr kreun e Asamblesė Kombėtare jo vetėm kaligrafia e shkrimit ėshtė e ndryshme, por edhe qendrat janė shtuar mė pas.

“Konstatimi ėshtė pėr qendrėn e 1931, falsifikimi ėshtė pėr tre kuti dhe shkresa ėshtė bėrė me shkrim tjetėr”, tha Ruci.

“Uroj qė kėtė krim, kėtė maskaradė elektorale tė mos ta ndjekė edhe Kolegji Zgjedhor”, pėrfundoi Ruci. /albeu.com/


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Sat May 28, 2011 11:24 pm

Ruci Shocked ,po ti a e di se kush eshte ky ruci,more affraid ,ai eshte i frikshem kriminel,ka qene minister i brendeshem kur u qelluan ne demostraten e 2 prillit Arben Broci me shoket e tij.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Sat May 28, 2011 11:25 pm

Uroj qė kėtė krim, kėtė maskaradė elektorale tė mos ta ndjekė edhe Kolegji Zgjedhor”, pėrfundoi Ruci. /albeu.com

ky eshte nje mashtrues dhe ordiner kriminel,qe ne 1997,iku ne greqi i veshur me fustan se kishte frike mos e kapnin per krimet qe kishte bere
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Sat May 28, 2011 11:27 pm

Ruēi paraqet provat e "vjedhjeve"
28.05.2011, ora 14:30
Kreu i grupit parlamentar i Partisė Socialiste Gramoz Ruēi nė njė konferencė pėr shtyp ka paraqitur ato qė qė i quan prova tė manipulimit tė Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve me rezultatin e kryetarit tė bashkisė sė Tiranės.

Ruēi bėri njė analizė tė detajuar tė rezultateve tė KQZ pas ndėrhyrjeve tė saj nė rinumėrimin e kutive ne 9 njėsi bashkiake.

“Disponojmė dokumentacionin pėr 117 QV-vė tė marra nė shqyrtim nga Komisioni. Nė njė vėshtrim empirik dhe nė pak sekonda kuptohet lehtė se janė shtuar 357 vota mė shumė nė kutinė e kryetarit”, tha Ruci.

Ruēi mori si shembull edhe qendrėn 1931 tė njėsisė numėr 8 ku nė librin e konstatimeve dallohen qartė siē tha ai ndėrhyrjet pas pėrfundimit tė procesit. Pėr kreun e Asamblesė Kombėtare jo vetėm kaligrafia e shkrimit ėshtė e ndryshme, por edhe qendrat janė shtuar mė pas.

“Konstatimi ėshtė pėr qendrėn e 1931, falsifikimi ėshtė pėr tre kuti dhe shkresa ėshtė bėrė me shkrim tjetėr”, tha Ruci.

“Uroj qė kėtė krim, kėtė maskaradė elektorale tė mos ta ndjekė edhe Kolegji Zgjedhor”, pėrfundoi Ruci. /albeu.com/


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Sat May 28, 2011 11:35 pm

Ish-ushtarakėt qė ishin nė krye tė Grushtit tė Shtetit mė 21 janar

Gramoz Ruēi-Gramoz Ruēi ishte ministėr i Brendshėm i Shqipėrisė gjatė periudhės 22 shkurt 1991-10 tetor 1991. Njeriu i masakrės sė 2 prillit 1991 nė Shkodėr dhe pėrgjegjės pėr zhdukjen e dhjetra tė rinjve qė tentonin tė arratiseshin gjatė rėnies sė diktaturės.

Pjerin Ndreu-Ish-drejtori i Pėrgjithshėm i Policisė sė Shtetit. Ndaj Pjerin Ndreut rezultojnė tė paktėn katėr kallėzime penale nė Prokurorinė e Tiranės, ku mė i rėndė ėshtė ai pėr "vrasje me dashje". Njė akuzė tjetėr ėshtė ajo e pengimit tė punonjėsve tė policisė pėr arrestimin e elementėve kriminalė. Pjerin Ndreu akuzohet pėr skandalin e 350 pasaportave tė lėshuara nė mėnyrė tė jashtėligjshme nė Gjirokastėr, pėr implikimin nė njė incident me armė, tė ndodhur gjatė aksionit pėr kapjen e tė kėrkuarit Petrit Lleshi.

Arben Ēuko-Ish-Komandanti i Gardės sė Republikės, nga viti 1998 deri nė vitin 2005. Akuzohet pėr vrasjen e Skėnder Kalenjės mė 14 shtator 1998.

Zyhdi Dajti-Drejtor i Policisė Bashkiake tė Tiranės. Ish-efektiv i Gardės sė Republikės. Njeriu i afėrt i Dritan Dajtit, serial killeri i vrasjes sė pesė policėve dhe i konsideruar si baroni i drogės, i kėrkuar nga pesė shtete tė Europės. U vendos nė krye tė Policisė Bashkiake pėr shkak tė lidhjeve tė ngushta tė Ramės me njeriun e trafikut tė drogės dhe krimit tė organizuar.

Paulin Sterkaj-Ish-efektiv policie nė kryeqytet dhe mė pas ish-drejtor i Policisė sė Shkodrės.[/i][/b][b][i]Po a mund t'i zesh bese ketyre njerzve qe jane antare te Partise Socialiste?????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Sun May 29, 2011 12:48 pm

Neve do te na shkatėrrojnė kėto gjera: politika pa principe, kėnaqėsia pa ndėrgjegje, pasuria pa punuar, dija pa karakter, biznesi pa moral, shkenca pa humanizėm dhe adhurimi pa sakrifica”.


keshtu mendoj un.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Sun May 29, 2011 6:27 pm

sigurisht qe ti mendon keshtu,por nuk duhet as ne opozite te jene keta pinjolle te komunisteve0kriminele ,kur ne tere boten po i zhdukin .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Sun May 29, 2011 10:54 pm

OPINION
Edi Rama dhe nevoja pėr Gramoz Ruēin
29-05-2011

Pas njė muaji karantinė, humbja e zgjedhjeve e ka vėnė nė dyshim pushtetin e Edi Ramės brenda PS-sė. Ai ka rinxjerrė nė skenė Gramoz Ruēin, stekėn pėrfaqėsuese tė diktaturės, duke ndalur rotacionin e parashikuar me Erion Veliajn. E majta gjendet nė prag tė shkėrmoqjes, prandaj synimi i vetėm politik mbetet bashkimi i tė gjitha segmenteve tė ish-bolshevikėve si dhe tė brezit tė dytė tė Bllokut

Gramoz Ruēi doli sėrish dje. Ēuditėrisht, pas zėrave se ai kishte ngrėnė dru, aq sa u bė edhe pėr nė spital, Gramoz Ruēi doli sėrish dje, nė mbėshtetje tė kauzės sė Edi Ramės. Dalja e tij, ndėrsa mund tė lexohet e komentohet si njė ndjesė qė Edi Rama i ka kėrkuar, pėr urdhrin pėr dhėnies dru Gramzo Ruēit, kurrsesi nuk mund tė lexohet e komentohet si njė dalje thjesht dhe vetėm pėr tė prodhuar ndonjė lajm. Sepse, sepse, ai vetėm lajm nuk prodhoi dje, kur pėr pretendimet e PS-sė, mė parė se tė bėnte zhurmuesin, duhet tė konsumonte tė paktėn tė drejtėn e ankimimit nė KQZ, apo nė Kolegjin Zgjedhor. Por, kėtė Gramoz Ruēi, si edhe PS-ja nuk e ka bėrė. Sigurisht ai dje doli, jo pėr tė amplifikuar zhurmėn e radhės, pėr mospranimin e radhės tė humbjes sė zgjedhjeve tė radhės nga Edi Rama. Ai (Gramoz Ruēi), doli dje, pėr tė treguar se sėrish ėshtė aty, nė krye tė kupolės drejtuese tė PS-sė, i rehabilituar sėrish nga Edi Rama. Kėtė mesazh, dėshiroi, tentoi dhe pėrcolli dje Edi Rama, nėpėrmjet Gramoz Ruēit. I ardhur nė krye tė PS-sė me investimin dhe mbėshtetjen e bllokmenėve tė mbetur, apo edhe tė trashėgimtarėve tė tyre, Edi Rama pasi likujdoi politikisht njė pjesė tė tyre nė zgjedhjet e qershorit 2009 (shembulli mė i mirė ėshtė Skėnder Gjinushi, tė cilit i ėshtė harruar edhe emri edhe logoja e partisė), kishte menduar se nė zgjedhjet e majit tė kėtij viti, ti bėnte dhuratė vetes, kėputjen e vargonjve tė bllokmenėve, qė e mbajnė ende peng. I fundmit qė i kishte mbetur, si “bllokmen pengmarrės”, ishte Gramoz Ruēi. Ndaj edhe Edi Rama, i sigurt se nė datėn 9 maj 2011, nuk do tė kishte mė nevojė pėr Gramoz Ruēin, me njė “lėvizje gishti”, i pėrcolli atij njė mesazh, bashkė edhe me dhunėn fizike brenda, pėr ta shmangur nga punėt drejtuese tė PS-sė. Sigurisht, Edi Rama kishte gati edhe “lojtarin rezervė”, i cili as mė shumė e as mė pak, ėshtė Erion Veliaj. Duket, Edi Rama i cili, “i kishte bėrė hesapet pa hanxhinė”, shpejt kuptoi, se Erion Veliaj, nuk ėshtė as i zoti, sa tė kapėrcejė kangjellat e KQZ-sė dhe jo mė tė pretendojė se mund tė zėvendėsojė Gramoz Ruēin. Ndaj edhe Edi Rama mori kthesėn menjėherė. Duke kuptuar se bllokmenėt e mbetur, por edhe trashėgimtarėt e tyre, janė investim i rėndėsishėm pėr mbajtjen e tij (Edi Ramės) nė krye tė PS-sė, ndėrsa njė pjesė tė tyre i ndėrseu tė kapėrcenin kangjellat e KQZ-sė, pjesėn tjetėr, ku Gramoz Ruēi ėshtė njė pėrfaqėsues i tyre, i rehabilitoi, pas drudhėnies nė formė mesazhi, duke qenė i detyruar kėshtu, tė lėpijė atė qė kishte vjellė. Nga dje, Gramoz Ruēi nuk do tė shihet thjesht dhe vetėm si njė gjynahqar qė e rrahin, sa e bėjnė pėr nė spital. Por ai do tė jetė tashmė ‘truri”, qė do mbysė “zėrat kundėr” nė PS, ndėrsa pėr ironi tė fatit (por, jo tė Gramoz Ruēit), ata qė dhunuan fizikisht Gramoz Ruēin, do tė jenė ushtarėt e tij (Gramoz Ruēit), tė gatshėm pėr tė “mos bėrė dy”, urdhrat e ish-viktimės sė tyre. Backgroundi i Gramoz Ruēit eshtė kusht mė se i mjaftueshėm, qė pėr deri sa Edi Rama ka ende nevojė pėr atė, edhe tė gjithė tė tjerėt nė PS (pėrfshi edhe Erion Veliajn) ta kuptojnė se, me hir apo me pahir, edhe ata duhet tė kenė nevojė pėr atė (Gramoz Ruēin)..., pėr tė mos pasur nevojė pėr mesazhdėrguesit-ushtarė tė Gramoz Ruēit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Sun May 29, 2011 10:55 pm

OPINION
S’njolloset procesi zgjedhor me megafonėt e diktaturės
29-05-2011
Nė njė fabul tė Ezopit shkruhet se “kur dhelpra nuk e kapi dot rrushin, tha se ajo ishte e pa bėrė”. E njėjta fabul pėrsėritet kur dhelpra e regjimit Gramoz Ruēi, na tha se “Komisioni Qendror Zgjedhor ka manipuluar rezultatin e Tiranės, pasi nė tabelėn pėrmbledhėse kanė rezultuar 357 fletė votimi mė shumė se numri i votuesve”. Krejt e pasaktė. Ai flet mbi bazėn e tabelave paraprake, tė paplotėsuara nga numėrimi i votave tė kontestuara, qė ishin janė tė pa-numėruara, por tė shėnuara nė procesverbale, pasi me konsensus tė komisionarėve ishin lėnė tė shqyrtoheshin nga KZAZ nr. 49. Kėsisoj pas numėrimit vjen edhe ndryshimi i tabelave paraprake tė KZAZ-sė madhe, qė kryet nga KQZ-ja. Mjafton marrja e listės sė votuesve, tėrheqjen e fletėve me dy vula dhe t’i krahasosh me fletėt e numėruara dhe tė panumėruara pėr tė rrėzuar ēdo spekulim me fjalė dhe me shifra, tė kujtdo qė interesohet tė shesė tym.
Natyrisht orvatja e pashembullt pėr ta ciflosur procesin e rregullt zgjedhor, me qėllim justifikimin e humbjes, ėshtė njė praktikė recidive nga ana e Partisė Socialiste. Prandaj u sajuan gjithfarėsoj tezash si ai i “Furgonit tė bardhė” qė voziste nėpėr Tiranė i mbushur me 10 kuti, apo tunele nėntokėsore, apo e gjithfarė teorish tė tjera pėr mos pėrputhje, pėr tė abortuar qysh nė lindje, njė fitoreje tė mundshme tė Lulzim Bashės. Me kėtė logjikė Gramoz Ruēi vetėm sa dha me qira fytyrėn e mavijosur pėr njė tekst qė mė shumė sesa jepte dritė, mė tepėr hidhte hi syve. Sepse sipas logjikės sė PS-sė, Basha duhej tė fitonte kėshtu me +357 vota, ndėrsa po tė ishin shtuar votat nė fund tė numėrimit do tė mjaftonin teorikisht +11 pėr tė fituar ndaj Ramės.
Mirėpo nė kushtet kur fletėt e votimit duhet tė kenė detyrimisht vulat e dy komisionarėve tė dy palėve politike, e nė kushtet kur numėrimi i kėtyre fletėve bėhet nė prani tė tė gjithė komisionarėve, vėzhguesve tė brendshėm dhe tė huaj dhe tė gjitha televizioneve, ky pretendim ėshtė tepėr qesharak. Pėrsėri sipas PS-sė komisionarėt e saj e paskan tradhtuar partinė. Kjo deklaratė tepėr naive bėhet edhe me e pak besueshme kur dėgjohet nga njė figurė tepėr e diskredituar e diktaturės. Ndonėse kėtė gabim Edi Rama e korrigjoi teksa nxitoi tė nxirrte zėdhėnėsen Megi Ajtyresa, pėr tė mbrojtur Ruēin, me fjalėt “kryetari i grupit parlamentar Socialist, Gramoz Ruēi, foli me shifra e jo me fjalė”. Padyshim tė gjithė e pamė, me zė dhe figurė, qė Gramozi foli edhe me fjalė, edhe me shifra, pėr njė llogaritje qė ishin e mbeten vetėm akrobaci numrash dhe fjalėsh pėr njė mjegullnajė tjetėr politike.
Ndėrkohė ēoroditja e PS-sė, qė duhet thėnė ėshtė konstante gjatė gjithė kėsaj kohe, bėn “mu-u-u” edhe me shifra. Nėse dikush ka dyshime ose fakte a prova qė votat e numėruara nga KQZ-ja, nė rolin e KZAZ-sė janė tė manipuluara, atėherė t’i drejtohet Kolegjit ose Prokurorisė dhe t’i paraqesė kėto prova atje, pa pasur nevojė fare qė sė pari tė ankohet pėr numėrimin e kėtyre votave si tė paligjshėm. Mirėpo ne dimė qė Partia Socialiste s’ka ndėrmend tė ndjekė procedura ligjore, sepse edhe kur i ndjek tregon njė amotorizėm tė theksuar, siē tregoi rrėzimi i padisė sė parė dhe tėrheqja e padisė nė Kolegjin Zgjedhor. Rrėzimi i padisė sė parė erdhi ngase i paduruari paditės kishte harruar tė gjente njė “objekt” pėr padi, dhe po kėshtu kishte vėshtirėsi nė gjetjen e njė baze ligjore. Dhe e dyta kėrkoi gjykim mbi njė akt parimor, edhe pse akti parimor nuk ka fuqi ligjore, prandaj nuk mund tė shqyrtohet diēka qė ekziston.
Ėshtė shumė e vėshtirė tė ecet pėrpara me njė logjikė qė nėse fitoj, i pranoj zgjedhjet, nėse humb jo. Nėse Kolegji e pranon kėrkesėn e PS-sė, nuk ka pasur manipulime por votat e hedhura gabim nuk duhet tė numėroheshin, nėse Kolegji vendos kundėr PS-sė, del alibia tjetėr, rezultatet janė manipuluar. Me kėtė qė po bėn PS-ja ėshtė shumė e parashikueshme, sepse e ka tė vėshtirė tė dalė nga alibia qė pėrpunohet e hidhet pėr konsum pėr tė mbajtur gjallė zjarrin militantėve.
Me njė llaf Edi Rama humbi nė Tiranė. Dikur e pabesueshme, por tani e vėrtetė. Gjithsesi kuptohet vetiu qė ėshtė e dhimbshme por duhet pranuar humbja. Nė fund tė fusnit kjo ėshtė demokracia. Lulzim Basha pėrfaqėson vullnetin e shumicės, me njė diferencė tė ngushtė por ėshtė mė i votuari, shumica e njėsive bashkiake janė tė Partisė Demokratike dhe koalicioni qeveritar kontrollon kėshillin bashkiak.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Sun May 29, 2011 10:59 pm

OPINION
“Edi Rama ka frikė nga verdikti i qytetarėve, humbjen e vet dėshiron ta mbulojė me akuza banale”
29-05-2011

Reagon PD-ja: Hipotezat e Ruēit pėr rivotim kryekėput mashtruese

Partia Demokratike ka reaguar menjėherė pas deklaratave tė bėra nga kreu i grupit Parlamentar socialist, Gramoz Ruēi duke e cilėsuar hipotezėn e tij pėr rivotimin nė Tiranė si kryekėput absurde, qesharake dhe mashtruese.
Nėpėrmjet njė konference pėr shtyp zėdhėnėsja e Partisė Demokratike Albana Mustafaraj pėrgėnjeshtroi akuzat e bėra nga kryetari i grupit tė PS-sė, Rucit duke deklaruar se kandidati i “Aleancės pėr Qytetarin”, Lulzim Basha qė ka marrė 81 vota mė shumė se rivali i tij, nuk ka asnjė arsye ligjore dhe morale tė kėrkojė tė mbysė zėrin e qytetarėve, qė i kanė dėshmuar atij mbėshtetjen mė tė madhe.
“Edi Rama ka njė histori tė gjatė tė mospjesėmarrjes nė procesin ligjor, tė justifikimit tė humbjes duke mos njohur votat qė hidhen kundėr tij, tė akuzave, alibive pėr ta pėrbaltur kėtė proces, nė tė gjitha rastet kur rezultati nuk ėshtė nė favor tė tij”, u shpreh zėdhėnėsja e PD-sė, Mustafaraj.
Mė tej ajo shtoi se tė gjitha akuzat e artikuluara nga selia rozė u hodhėn vetėm pėr tė pėrbaltur procesin zgjedhor. Ky zotėri, u shpreh ajo, e zgjidh problemin duke ndėrmarrė njė seri akuzash absurde, vetėm e vetėm pėr tė pėrbaltur procesin zgjedhor.
Duke ironizuar deklaratėn e bėrė nga socialisti Gramoz Ruēi, zėdhėnėsja e PD-sė, Mustafaraj theksoi se zėri i Gramoz Ruēit shtron problemin e mospėrputhjes sė tabelave tė rezultateve, dhe pėr kėtė mospėrputhje, nuk ka paraqitur asnjė ankesė nė Komisionin Zonal tė Tiranės, ndonėse ligjėrisht ka patur 72 orė afat. Gjithashtu ajo shtoi se, pėrveē kėsaj, ai nuk paraqiti pėr kėtė ēėshtje, as edhe njė ankesė tė vetme, as nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve, edhe pse kishte 72 orė tė tjera afat sipas ligjit, pėr tė paraqitur ēdo ankesė qė dėshironte pranė kėtij komisioni.
“Partia Demokratike u bėn me dije qytetarėve shqiptarė se nė pėrputhje me Kodin Zgjedhor, ēdo forcė politike ka pasur tė drejtėn ligjore tė paraqesė ēdo ankesė, si para KZAZ-sė sė Tiranės ashtu edhe pranė KQZ-sė, pėr ēdo problem qė kishte tė bėnte me procesin zgjedhor”, u shpreh zėdhėnėsja e PD-sė, Mustafaraj.
Ndėr tė tjera ajo theksoi se qė nga data 23 maj deri mė sot, Edi Rama nė Kolegjin Zgjedhor dhe KQZ, ka paraqitur jo mė pak se 5 ankesa disa prej tė cilave absurde, qė dje u detyrua t’i tėrheqė sėrish vetė duke mos paraqitur dot asnjė ankesė tė vetme pėr mospėrputhjen e tė dhėnave nė tabela. Mė tej nė vijim tė kėsaj deklarate pėr mediat, Mustafaraj bėri me dije se, nė qendrat e votimit, forcat politike kanė pėrfaqėsim tė balancuar, por mesa duket Edi Rama sėrish do tė ndėrmarrė, sulmet pėr korruptimet e komisionerėve tė PS, pėr tė justifikuar humbjen e tij nė garėn pėr kryetar tė Bashkisė sė Tiranės. Ajo nėnvizoi se Rama do tė ndėrmarrė tashmė sulmin ndaj komisionerėve tė tij pėr korrupsion, ashtu siē bėri pėr tė justifikuar humbjen edhe nė vitin 2009.
“Partia Demokratike thekson se pretendimet e sotme tė Edi Ramės, tė cilat nuk i paraqiten KQZ-sė, dėshmojnė se ai ka frikė nga shqyrtimi i ēdo tabele, sepse do ta fundosė atė mė thellė, dhe humbjen e tij dėshiron ta mbulojė me akuzat banale pėr korruptimin e komisionerėve. Partia Demokratike ka ftuar qytetarėt shqiptarė t’i shtrojnė njė pyetje zotit Rama. ‘Pse Partia Socialiste nuk i ngriti kėto probleme nė afatin kohor tė ankimimit nė KZAZ dhe KQZ, prej 144 orėsh, apo pritėt qė nė emrin tuaj t’i ngrejė Partia Demokratike?’”.
Pėrmes zėdhėnėses sė selisė blu Partia Demokratike thekson se pretendimet e fundit tė Ramės, tė cilat nuk i paraqiten KQZ-sė, dėshmojnė se ai ka frikė nga shqyrtimi i ēdo tabele, pėr shkak tė frikės nga humbja nė kėtė betejė.
“Ne kemi besim se shqiptarėt dinė tė lexojnė mirė, pėrpjekjet e Edi Ramės, i cili pėr dy vite me radhė, kėrkoi rinumėrimin e votave, pėr zgjedhjet e vitit 2009, edhe pasi Gjykata pėr mungesė faktesh e kishte hedhur poshtė kėtė kėrkesė”, deklaroi me tej zėdhėnėsja e PD-sė, Mustafaraj.
Nė pėrfundim tė kėsaj deklarate pėr mediat, duke u fokusuar tek kreu i socialistėve Rama, ajo ritheksoi se qė nga data 8 maj deri mė sot, Rama nuk shqipėron qoftė edhe njė herė tė vetme, fjalėn rinumėrim votash, ndonėse nuk ka asnjė vendim gjykate pėr zgjedhjet vendore tė vitit 2011. Ai nuk guxoi dot ta shqipėrojė kėtė fjalė, sepse e di qė ēdo proces vetėm thellon humbjen e tij nė zgjedhjet e 8 majit, theksoi nė fjalėn e saj zėdhėnėsja e selisė blu, Mustafaraj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Sun May 29, 2011 11:07 pm

Kush po e gėnjen Ramėn?

Bledi KASMI

Qė Rama nuk ėshtė jurist kjo dihet, sikurse dihet edhe qė ai ka probleme me tė kuptuarin e mekanizmit dhe forcės qė ligji ka marrė. Kjo vjen nga vetė jeta e tij. I rritur nė njė shtėpi me tė atin anėtar tė Komitetit Qėndror dhe anėtar tė Presidiumit tė Kuvendit Popullor, ishte e kuptueshme rėndėsia qė merrte ligji nė familjen ku ishte rritur. Ata ishin vetė ligji. Rama u rrit me kėtė mentalitet. Realiteti e binddte se ai ishte mbi ligjin dhe ai sillej dhe vepronte si rebeli i pėrkėdhelur.

Pėrballja e tij e parė me ligjet e ndryshuara nė njė sistem tė ndryshėm nga ai me tė cilin ai ishte formuar daton shumė vite mė parė kur atij iu desh tė endej dyerve tė gjykatave pėr problemet e tij familjare. Qė nga gjyqet e para, ai i kishte harruar gjykatat. U kujtua vetėm dy vite mė parė kur dėrgoi "mamin" nė gjykatė, qė ta mbronte nga sulmet e Berishės. Pas "mamit" derėn e Gjykatės dhe tė Prokurorisė e arritėn dhe shumė e shumė tė tjerė tė grupit Rama. Pas ēdo konference shtypi, Erionėt e PS mbėrrinin nė dyert e Prokurorisė. Tregonin para mediave disa shkresa qė askush nuk mund t'i lexojė dhe pastaj harroheshin.

Paditė e shumta tė tij ndaj kundėrshtarėve politikė sinjalizuan njė dashuri tė re dhe tepėr tė zjarrtė me Prokurorinė. Njė ditė tė bukur ia behu nė zyrėn e Kryeprokurores. Se ēfarė u bė nė atė takim 60 minutėsh, asnjėherė nuk u mor vesh, sepse as Rama i PS dhe as Rama e Prokurorisė nuk folėn publikisht.

E rėndėsishme ėshtė se Rama i ka njohur si institucione ankimi si Prokurorinė edhe gjykatat, megjithėse asnjėherė nuk ka fituar brenda tyre qė nga viti 1992. Qė ankimohet ėshtė njė shenjė e mirė, qė nuk fiton asnjėherė ėshtė njė shenjė e keqe. Rama duhet ta zgjidhė mes vetes kontradiktėn, pse ai gjithmonė ankimohet nė Gjykatė dhe asnjėherė nuk fiton. Prej kėtej, atij i lind revolta e brendshme pėr tė mos njohur vendimet e institucioneve qė bėjnė drejtėsi. Ka shumė nga ata qė i qėndrojnė afėr dhe thonė se, "nuk ka faj qė nuk i beson gjykatave se, ka 20 vjet nėpėr gjyqe dhe asnjėherė nuk ka fituar. Hodhi gruan nė gjyq dhe nuk fitoi, paditi tė atin, nuk fitoi, humbi dhe gjyqin me tė birin pėr racionin mujor, akuzoi Berishėn dhe nuk po fiton, ka akuzuar tė gjithė qeverinė dhe s'ka nxjerrė gjė, tani edhe zgjedhjet ishin mangut".

Pas pėrfundimit tė 8 majit, gjėja e fundit qė kishte ēuar ndėr mend ishte Gjykata. Fobia e krijuar ndėr vite nga dėshtimet e njėpasnjėshme e ka bėrė tė jetė pesimist dhe tė shikojė gjysmėn e gotės bosh. Nuk ka besim se atė qė nuk e ka fituar gjatė kėtyre 20 viteve tė mund tė fitojė sot. Sapo e pa qė fati i zgjedhjeve do tė vendosej nė dyert e gjykatave doli dhe turfulloi nė konferencė shtypi, "unė bėj luftė dhe nuk shkoj nė Gjykatė", tha.

Kur nuk i kanė mbetur shumė mundėsi pėr tė zgjedhur pėr 8 majin, i ėshtė bindur me pahir ankimimit nė Gjykatė. Prej ditėsh kishte paralajmėruar se do tė dėrgonte njė dosje "bombė" nė Gjykatė. Presioni i tij ndaj gjyqtarėve pėrmes mediave ishte tepėr i madh. Sytė e opinionit jo vetėm tė brendshėm, por dhe atij ndėrkombėtar u spostuan nga podiumet politike tek vendimet e Kolegjit Zgjedhor. Vendimi i dy ditėve mė parė i Kolegjit pritej me aq interes sa edhe finalja e sotme e Kupės sė Kampionėve.

Vendimi u dha. Nuk u nevojitėn as 30 minuta kohė pėr tė lexuar padinė dhe dėgjuar juristėt e Ramės. Prej saj rezultoi njė flluskė e madhe sapuni. Ishte bėrė padi pėr mosnxjerrjen e rezultatit, ndėrsa ai ishte bėrė fakt prej ditėsh nga KQZ. Kolegji nuk kishte zgjedhje tjetėr pėrveēse ta pushonte. Pushoi ēėshtjen, e cila ngjalli mė tepėr habi se gjithēka gjatė kėtyre ditėve tė fundit. Grupi i madh i juristėve tė Ramės, qė ngrihen nga njė media nė media tjetėr, dolėn nga salla e gjyqit dhe thanė "as nuk fituam dhe as nuk humbėm".

Raundi i parė pėrfundoi me pushimin qė arbitri i dha boksierit tė rėnė nė tokė pėr tė marrė veten. Raundi i dytė ishte dje. Boksieri sėrish i papėrgatitur nuk priti qė ta godasė kundėrshtari, por ra vetė nė tokė. Juristėt e Ramės u tėrhoqėn dhe thanė se kishin ngatėrruar padinė dhe se e dinin se atė qė kishin kėrkuar nuk do ta fitonin, prandaj mė mirė tė tėrhiqeshin vetė. Kolegji nuk kishte se ēfarė tė vendoste, por ia le derėn hapur, duke i thėnė "hajde prapė sa herė tė kesh nevojė".

Dy padi tė rrėzuara nė mėnyrėn mė tė turpshme tė mundshme nuk janė pak. Opinioni po sheh zhvlerėsimin e njė zhurme tė madhe tė bėrė para mediave nga ana e Ramės nė konferenca shtypi pėr padi tė kopsitura mjaft mirė, qė nėse Kolegji nuk do tė jepte vendime nė favor tė tij, atėherė ai nuk do t'i njihte ato. Si mund tė mos i njohė Rama kėto vendime, kur edhe vetė juristėt e tij e kanė pranuar se e kanė dreqosur ?!

Problemi qėndron nė faktin se mbi bazėn e kėtyre juristėve apo argumenteve juridike, tė cilat ata i kanė paraqitur Ramės, ai ka besuar dhe ka motivuar njė sėrė qėndrimesh politike gjatė ditėve tė fundit. Ka njė grup juristėsh qė po e gėnjejnė Ramėn, duke i thėnė se kanė bazėn e duhur ligjore pėr tė fituar betejėn e 8 majit. Ai u ka besuar atyre dhe ka dalė nė konferenca shtypi, duke bėrtitur se do tė jetė padrejtėsia mė e madhe qė do t'i bėhet atij nėse Kolegji nuk vendos nė favor tė padive qė ai ka ngritur. Po si mund tė vendosė Kolegji nė favor tė padive tė Ramės, nė njė kohė qė edhe vetė juristėt e tij tėrhiqen nga padia nė kohėn kur pritet tė jepet vendimi?

Ėshtė koha qė juristėt tė gjejnė kurajon dhe tė pėrgatisin Ramėn pėr t'u pėrballur me tė vėrtetėn sikurse u pėrballėn nė dy paditė e para. Tė paktėn tė bėjnė atė qė bėri dje "avokati" teksa ishte nė Kolegjin Zgjedhor dhe komunikonte me Ramėn nė telefon, duke i thėnė, "ore po dhe gjyshja ime e di se nuk mund tė ngresh padi pa pasur njė akt".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Mon May 30, 2011 9:35 pm

Muller: Vota gabim nuk mund tė numėrohet
Po qesh bota me sal psikopatin e bash vrasesin,


30.05.2011, ora 20:09
Nuk kam dėgjuar asnjėherė qė votat e hedhura nė kutitė e gabuara tė quhen tė vlefshme, deklaroi ambasadorja gjermane nė Shqipėri, Carola Muller, gjatė njė vizite nė qytetin e Kukėsit.

“Duke qenė se ėshtė njė proces i hapur, proces i papėrfunduar, nuk mund tė jap ende njė mendim nė lidhje me vendimet e mara, por theksoj edhe njė herė se ky ėshtė njė proces shqiptar”, deklaroi Muller.

Muller ka shtuar se jo qė po ndodh nė Shqipėri nuk ka ndodhur tė paktėn nė 200 vende tė botės pėr tė cilat ajo ka informacion.

Ripėrsėritja e zgjedhjeve pėr Tiranėn nuk do tė ishte e arsyeshme pasi nuk e nxjerrin vendin nga kriza e thellė politike, nėnvizoi ambasadorja.

“Gjithēka duhet tė zgjidhet nga organet ligjore tė caktuara. Pėrsa mė pėrket mua, mendoj se ėshtė Kodi Zgjedhor ai qė duhet t’i japė pėrgjigje gjithė situatės. Unė mendoj se nuk do tė ishte e arsyeshme qė tė pėrsėriteshin zgjedhjet, sepse kjo nuk mund ta nxjerrė vendin nga kriza e thellė politike”, theksoi Muller. /albeu.com/


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Mon May 30, 2011 11:20 pm

Perimet e prodhuara nė Spanjė
rrezikojnė jetėn njerėzore.....!

Sgjedhjet te i fitoj trangujt e spanjes --- dhe- barcelona ha ha ha...!???

evropa po don te i denoj qe spo ndegjojn spanjollt, ne i adhurojm.
NATO esulmoj serrbin, per ne, ne nuk i bejm akt padi serrbis, beli jem fenomen...???
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Tue May 31, 2011 9:48 am

Simpatizante te p.s. , Koha do te beje te veten EDVINI eshte jasht kohe . Nuk mund te mbijetoj tani ne kete kohe nje si stalini ose si gedafi . Edvini kerkon akoma parti-shtet !!!!! dhe ju sdini cfar te beni . E keni te qarte se me 125000 vota qe ka marre Zoti BASHA jane problemi me i madh i Edvinit sepse ai se besonte edhe pse e ndjente qe do te humbte 100% . Me gjeni nje Shqipetar te ngjashem me E.K.RAMA !!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Tue May 31, 2011 10:18 am

sales i ka dal boja ,komuniste dhe bashkpunetore i Everit,ja bajke shurren ne dore atij dhe femijeve te tije.
psikopat i kuq tradhtare dhender serbe mik fazliqin dhe shkijet ,greket
ky njeri duhet te futet ne biruc e jo ne politik..
ky hajne qe bene qmos te jete ne pushtet me vota te vjedhura
kurre ne politik ky psikopat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Tue May 31, 2011 4:18 pm

http://www.galsh.com/albums/userpics/10063/edvin_rama.jpg,mbajeni fort kete degjeneri,ion se ju pelqeka shume perderisa e adhuroni
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Tue May 31, 2011 9:45 pm

Njejt si Sala si Rama e keqja e Kombitė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Tue May 31, 2011 11:29 pm

Ketu pajtohem ,po apet me i mir rama se sala nje komuniste dhe nje psiho dhe dhender i serbise.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Thu Jun 02, 2011 10:10 am

Ketu pajtohem ,po apet me i mir rama se sala nje komuniste dhe nje psiho dhe dhender i serbise.-keshtu thote dedektivi,por te shihje mbreme neper emisione keta, BIRBOT,fatmir Xhafa me nipin te denuar ne Itali dhe kete tjetrin nje budalla me brire....o ZOT Shocked

Fatmir Xhafen & Aldrin Dalipin,
neper gardhe kush i hipi?
I hip droga edhe krimi
Ne Shqiperi mos hec zhvillimi.
Per Edvini n'kryeministri
gjith'Shqiperine e bejne hi.
Hi u befshin k'ta sharlatane,
qe ēuditen gjith'dynjane....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 12 e 14Shko tek faqja : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: