Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next
AutoriMesazh
Medalim
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 65
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Thu Mar 10, 2011 12:33 pm

Pasuria e Edi Ramės, objekti i hetimit tė njė komisioni tė posaēėm parlamentar
09-03-2011 14:51 / Gazeta 55

http://www.gazeta55.al/fotolajm/45737ediramamedhimbjekoke.jpg

Burime pranė grupit tė Partisė Demokratike, kanė bėrė tė ditur se disa deputetė tė kėsaj force kanė marrė iniciativėn pėr ngritjen e njė komisioni tė tillė

UPDATE- Pasuria e kryetarit tė Bashkisė sė Tiranės, Edi Rama, pritet tė jetė objekti i hetimit tė njė komisioni tė posaēėm parlamentar. Burime pranė grupit parlamentar tė Partisė Demokratike, kanė bėrė tė ditur se disa deputetė tė kėsaj force politike kanė marrė iniciativėn pėr ngritjen e njė komisioni hetimor parlamentar, i cili do tė ketė si objekt tė punės sė tij, pikėrisht pasurinė e vendosur nga kryebashkiaku Rama.
Ky komisioni hetimor, mėsohet se do tė hetojė tė gjitha tė ardhurat qė kryetari i Bashkisė sė kryeqytetit ka vėnė gjatė viteve qė ka drejtuar kėtė institucion.
Burimet bėjnė me dije se deputetėt demokratė do tė pėrpilojnė e mė pas do tė dorėzojnė pranė Kryesisė sė Kuvendit kėrkesėn zyrtare pėr ngritjen e kėtij komisioni hetimor. Nė deklarimin e fundit tė pasurisė sė tij, kryebashkiaku ka deklaruar se zotėronte vetėm tre mijė euro
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Thu Mar 10, 2011 12:44 pm

mire t'ja bojn kusarit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Medalim
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 65
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Thu Mar 10, 2011 1:06 pm

Qosja, urithi qė u verbua kur pa dritė
Miranda Haxhia
Pas 21 janarit u rishfaq njė lloj urithi, njė urith me sy tė vegjėl, me qime tė rralla, me kėmbė tė vockla, me njė bisht tinėzar, me shputat e parme tė mėdha e thonj tė gjatė. Ishte kafshėza mė e shkathėt qė gėlonte nėn tokė. Qimet mbulonin ēdo drithėrimė tė qenies sė tij. Rrudhat e ulėta tė lėkurės sė veshėve e bėnin tė dėgjonte vetėm tingujt e nėndheut; sytė e vegjėl i mbante gjithmonė futur thellė nė lėkurė, siē fuste biēakun gjyshi im nė xhepin e setrės, pasi therrte kecin. Larvat, insektet, minjtė ishin dashuria e tij grykore.
Sytė e tij ishin mė dinakėt nė mbretėrinė e territ, tė llagėmit. Kishte aftėsi tė dallonte ku ishte dheu i lagėsht, ku ishte i butė, ku gėrryhej lehtė e ku kishte shkėmb. Kur hapi tunelin e parė poshtė, shkeli me kėmbė gjithė gjallesat e dheut, qė nga njėqelizorėt e deri te shumėkėmbėshat, pastaj tunelin e shndėrroi nė labirinth. I endur lart e poshtė, majtas e djathtas nė labirinthin e tij, kudo ku kthehej, linte njė titull simboli tė ekzistencės sė vet. Nė njė nga ato reflektimet e tij mes territ dhe tunelit, mendoi se mos do tė ishte mė mirė qė emrin ta kishte Qosiq, por kjo do ta vinte nė konflikt me fisin e -IQ-ėve e do tė ngatėrrohej fama me pėrdhosjen nė botėn e poshtme. Llagėm pas llagėmi, ai bashkoi njė ditė tunelin e tij me ujėdhesėn e njė fare tė keqe qė e kishte emrin urrejtje. Llum. Baltė. Mushkonjė cimbidhėse e malarike. Ai urith i vockėl qė u zmadhua pak e nga pak jo nga pėrpjestimi harmonik i territ me ngjyrat, por nga tunelet e panumėrta qė gėrmoi e nga thonjtė qė i rriteshin tė mbushur me vemje nėntokėsore, pėr ca kohė u mor me gjithė gjallesat e botės pėrqark. Kur Kim Mehmeti shkroi romanin "Vitet e urithit" dhe kur do tė perifrazonte, "Ne jemi fėmijėt e viteve tė urithit, u rritėm nė njė kohė kur duhej herė tė bėheshim tė padukshėm, e herė tė dilnim nė sipėrfaqe sa tė shihnim se jemi ende tė gjallė!" - e thėnė kjo nga njė personazh i librit, nuk mendoi se njė urith i vogėl, si virus shkatėrrimtar do tė bėhej i pamėshirshėm ditėn kur lakmia pėr lavdi dhe pėr hakmarrje do ta ēonte llagėmin e tij drejt sipėrfaqes, drejt dritės; se ai urith i vogėl si tė ishte njė kopje e shėmtuar e akademikut serb, Dobrica Qosiq, kur u rrek tė shikonte dritėn, u verbua. Verbėria e tij u shkulmua nė urrejtje tė shfrenuar ndaj gjithė atyre qė lėviznin normal mbi tokė. U turr me turinjtė e tij tė verbėr kundėr letėrsisė shqipe e shkrimtarėve shqiptarė, duke synuar atė qė nuk e kishte dot vetė, suksesin dhe njeriun qė e mbarte kėtė sukses, Kadarenė; u turr me thonjtė e tij drejt demokracisė sė brishtė shqiptare duke kutėrbuar urrejtje patologjike kundėr Kryeministrit shqiptar, pėr tė fituar atė qė nuk do ta ketė kurrė, apogjeun e fjalės dhe tė qenit patriot. Sintaksa e tij, me paragrafe tė pėrsėritura godet po aq pamėshirshėm sa kamzhiku i diktaturės komuniste qė godiste mbi tė njėjtin vend plagė nė kurrizin e mbi 6 mijė tė vrarėve, tė mbi 17 mijė tė burgosurve, tė njė mijė tė vdekur nė burgjet e tmerrshme; mbi 22 mijė tė internuar vetėm nė periudhėn 1945-1954, mbi jetėn e 9 mijėve qė vdiqėn nėpėr kampet e internimit. Njė urith akademik qė dhunon lirinė dhe shtetin me gjuhėn e tij helmuese. Nuk e gjeti mbi tokė regjimin e tij tė dashur komunist dhe u zhbė nė arsyetimin e tij pėr tunelet dhe rolin e tyre.
Nuk e gjeti mbi tokė mendėsinė e kėmbimit tė tokave me serbėt dhe u atrofizua nė qimet e tij tė rralluara nga mungesa e dritės. Ky lloj urithi i viteve tė urithit e dinte se tė gjitha ngjarjet qė i rrėfenin… kishin sė paku nga tri domethėnie: Atė qė ua japim dhe u besojmė ne, atė qė e besojnė dhe e thonė tė tjerėt dhe domethėnien qė e kalb dheu, sė bashku me tė ndjerin, qė atė domethėnie pėrjetė e ka mbajtur tė mbyllur nė vetvete.
Ēudia e kėsaj kafshėze ishte se njeriu nuk dinte ēfarė tė bėnte me tė, ta donte apo ta urrente. Kur hante ato kandrrat e vogla, i bėnte dobi njerėzisė, por kur shkatėrronte rrėnjėt e bimėve, atėherė, urithi kthehej nė njė xhind tė vogėl tė territ. Ēudia tjetėr ishte se njerėzia nuk e dallonte dot sa ishte duke gėrryer dheun nė errėsirė; kur shembej, dilte pjella e llagėmeve, verbohej dhe ulėrinte nga dhimbja qė i shkaktonte drita e njeriut. Ishte njė urith i ngjashėm me Nerium oleander, lulen helmuese qė zgjaste gjethet e nė majėn e tyre grumbullonte helm.
Kjo specie e rrallė me cilėsitė e gjethes helmuese, me verbėrinė e urrejtjes dhe tė gjenerimit tė fjalės, ky lloj virusi tė cilin me lezet e shmangėn, pothuaj e izoluan qytetarėt dhe intelektualėt e Kosovės, na ėshtė ngjitur keqaz. A thua po kėrkon mbi tokė lavdinė e llagėmeve qė hapi nėn tokė?! Se kėtė lavdi do ta fitojė kur tė zhytet sėrish atje ku ishte, nė kėrkim tė simboleve tė humbura nė ēdo kthesė labirinthi qė e hapi me aq pasion. A thua do ta kuptojė njė ditė urithi qė po zė vend nė ngrehinėn e njė publicistike tė mėrzitshme, ekstremiste, tipike komuniste, se pėr sa kohė nuk ėshtė i zoti tė jetojė tėrėsisht si qenie njerėzore, tė paktėn tė pėrpiqet tė bėjė mė tė mirėn qė tė mos jetojė si kafshė. Kur e njoha, po pastronte nga lėngjet e trupit nervin optik tė fyer…, ashtu si demonėt kur lėshojnė britma tė forta nė ferr duke shpresuar se kėshtu do t'i shpėtojnė dėnimit, ky i verbėr nga toba, nuk e di se ka nxjerrė nga goja dy tė vėrteta tė thella…, atė pėr veten e vet kur shikonte, nėn tokė, dashurinė pėr komunizmin dhe tani qė ėshtė i verbėr, mbi tokė, urrejtjen pėr shtetin demokratik shqiptar dhe Shqipėrinė.

ia ka qellua kjo zoje e nderuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Thu Mar 10, 2011 1:33 pm

Pse bre MEDALIM po ja fut kot,po qfar vote e lir esht ne gjitha trevat tona,tuj vjedh e tuj manipulu voten si esht zi e ma zi,shokit nes jeton ne AMERIK apo kudo qoft ne perendime i thua vot e lir ne SHQIPRI E KOSOV ,shum e tmerrshme dhe mekat.... Dhe kush esht kjo kjo lop e BIT PAZARIT te i sulmoj dhe ta qun diken urith apo si do qoft, njerzt qe lan emer e nam e bejn ndrrimen e gjendjes dhe historis son per te mir si QOSJA e DEMAQI dhe kan me ber si te dojn perseri, se mu kta dy jan protagonistet kryesor te rrjedhave e aspektin e pergjithshem te qeshtjes ton kombetare,analizoni gjerat pak me gjakftohtesi....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Thu Mar 10, 2011 5:24 pm

Shkurt, Rexhep Qosja duhet t’i kėrkojė tė falur popullit shqiptar pasi mbrojti dhe glorifikoi figurėn e diktatori tė urryer nga shqiptarėt pėr 30 vjet me rradhė sikur nuk e dinte se ēfarė i kishte bėrė Enver Hoxha shqiptarėve. Kjo e bėn tė pabesueshėm Rexhep Qosen qė ėshtė vėnė nė shėrbim tė njė padroni tė ri, tek i cili duket se gjen ngjashmėri me tė vjetrin. Por ai duhet ta mėsojė nėse nuk e di, se nėse ka njė ndryshim mes Edvinit dhe Enverit, pasi nė ndihmė tė tė parit nuk mund tė vijnė mė Miladin Popoviēėrat dhe ta sjellin nė pushtet me luftė civile.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Thu Mar 10, 2011 5:24 pm

Shkurt, Rexhep Qosja duhet t’i kėrkojė tė falur popullit shqiptar pasi mbrojti dhe glorifikoi figurėn e diktatori tė urryer nga shqiptarėt pėr 30 vjet me rradhė sikur nuk e dinte se ēfarė i kishte bėrė Enver Hoxha shqiptarėve. Kjo e bėn tė pabesueshėm Rexhep Qosen qė ėshtė vėnė nė shėrbim tė njė padroni tė ri, tek i cili duket se gjen ngjashmėri me tė vjetrin. Por ai duhet ta mėsojė nėse nuk e di, se nėse ka njė ndryshim mes Edvinit dhe Enverit, pasi nė ndihmė tė tė parit nuk mund tė vijnė mė Miladin Popoviēėrat dhe ta sjellin nė pushtet me luftė civile.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Thu Mar 10, 2011 10:17 pm

Fyerjet ndalohen me rregullore te forumit .

KUJDES !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Fri Mar 11, 2011 12:48 am

cope mishi me dy je ,qe kur sdi te sillesh as neper forum,ja kush je ti o cope mishi,as me thua se sa vjec e ke nenen ti ore Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Fri Mar 11, 2011 1:07 am

ARBRI- a din dhe a i analizon te thenat tua ndoj her!!!....??
Po si nuk kuptoni qe SALA esht bashk veprimtar i regjimit te E.HOXHES dhe ja ka bajt shurren e tij per analiza neper PARIS na per vapora kur ska pas ajroplana, dhe QOSJA po e kritikon nji bashkpuntor te dhe kriminel po te ati regjimi,ndersa ti thua se QOSJA e ka perkrah E.hoxhen.
O Zot ksi kontraversi njeri nuk sheh askundi,keshtu qe mund te konkludoj se ju ka hik truri disave ketu ne forum, dhe vetum shkruajn dhe perpeliten si te pa koké.......!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Fri Mar 11, 2011 3:47 pm

Wink PO KOSOVA JU KA BORXHE NGA NJE PLUMBE NE BALLE UDBASHVE
PAMAR PARASISHE PER CILIN UDBASH BEHET FJALA Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Fri Mar 11, 2011 3:51 pm

organizata agjenturore, udbeske ,me emrin LPRK, qe eshte udhehequr nga Babai i (Kombit) Serbofilise ne Kosove, Rexhep Qosja.

Pas futjes se pluralizmit politik ne Shqiperi dhe ne Kosove, ai behet njeri nga ithtaret me te perkushtuar te luftes kunder frymes se re demokratike ne hapsiren shqiptare dhe mbrojtes i rrymes antikombetare te stalinizmit enverian. Shfletoni per kete faqet e zeza te pacavures "Zeri i Kosoves"

Klani , Qosja-Janullatos, ka hymnizuar "Revolucionin e Vonuar Demokratik" .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Sat Mar 12, 2011 12:45 am

ARBERIE-mos ja fut koti janullatosat e engesh ti me te shnosh se e ka pru dhe i dha leje veprimi SALA i yt, pom duket se po ja fut per inati nuk mundem te replikoj me ty se je apsolut kontraverse dhe e pa kuptimt,si do qoft pershendetje prej meje sja vlejn replika te tilla.........!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Sat Mar 12, 2011 4:25 pm

Mos te duket pa lidhje kisha ortodokse serbe me ate greken? Shocked dhe meqe ky,babai i kombit,serbofili rexhep eshte i tille ,a nuk e mendon edhe lidhjen me ate pacavuren janullatos Wink mos bej sikur s'kupton
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Sat Mar 12, 2011 8:06 pm

Phu ,ste vjen marre ti quajsh atdhetaret dhe patriotet grek..
Serbifile e grekofile
ti ke met me vleresue se kushe eshte shpijun e patriot.
Kurse ti vet fare ske gjak shqiptare po gjak shkijesh e gjak perzier.
Do ti vjen dita qe se pari ty kan me te var shqiptaret para popullit dhe klyshet e tu.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Sat Mar 12, 2011 8:08 pm

Sle atdhetare pa e share ,moj serbofile ,shkin eserbise
Ti kur ti quajsh lrpk e lpk nje organizat atdhetare qe ja ka lujt ***** serbise
ti shajsh e tju thuash ,serbofil
nuk ka koment ,se kush je vetem bij e shkinave
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Sun Mar 13, 2011 1:24 pm

Lexova keto postim me lart cit-cat, dhe te them te verteten jo nje her por dy her qe te kuptoi dhe pyta veten ia vlen te fyejm njeri tjetrin per PS e ER.
Une mendoj se jo per shume arsye kur ran diktaturat e evropes e edhe e shqiperis ishte kio PS e cila akuzonte popullin qe po shkatrron vendin i cili ishte shkatrrua mu nga vet keta te cilit ne emer te partis e popullit na frymzonin me propagand edhe neve shqiptarve qe kishim mbetur jashte shqiperis duke then se shqiperia eshte nje kopsht me lule, dhe ne te verbuarit besonim por ajo qe na shtynte me shume te besonim ishte edhe deshira qe ne deshironim shqiperin kopshte me lule.
Po filloi me ju e nderuara Arberia ku ne fillim ju pershendes dhe ju flm per postimet e juaja ne forumi BK. Arberia shpresoi qe nuk do keqkuptohem edhe ne coft qe kemi mendime te ndryshme, arberia per ne shqiperia ishte nje frymzim dhe padronii saj i asaj kohe, cdo lajm i mir qe vinte nga shqiperia neve na ipte kuarjo dhe forc te perballonim roberin, per te kqijat nuk dinim edhe ata qe dinin nuk na tregonin, nuk i di arsyet pse?! Dhe nuk dua te gjykoj le ti mbete kohes qe te gjykoj, pas ramjes se diktatures ne pam kopshtin me lule, syt jan per te par dhe mendja per te gjykuar.
Dikush e done shqiperin ashtu si ishte ne ate kohe te mbyllur pa rrug e zhvillim le ta duan, dikush e don te hapur me rrug e zhvillim dhe le te punoin, puna e mir nuk do levdata. Ju uroi ty arberia dhe ter popullit shqiptar pun te mbar , syt jan per te par ka ikur ajo koh kur ne ishim verbuar.
Edhe dy fjal se kesh duke harruar, sa i perket ZiK kijo " revist-gazet" ka qen nje organ i LPK nuk diskutohet dhe ka informuar edhe per shqiperin e xhaxhin, ama ka mbajtur edhe gjall shpitin ton patriotik ne diaspor , dhe eshte per shume levdata.
Arberia jam i bindur qe kurr nuk ke lexuar ndo nje numer te ZiK po pate deshir te dergoi nje numur qe ta lexoin dhe ta mesoni te verteten.

Xhem pershendetje ashtu si ti edhe une kam lexuar me etje Qosjen, dihen perplasjet e Qose me Berishen dhe jam i bindur se edhe ti nuk i dua keto perplasje e inate, neve na meson histori se edhe ne te kaluren kemi patur patriot te cilet nuk kane punuar e vepruar se bashku , te ndar e mjerishte te perqar, pore ne mynyrat te ndyrshme kan punuar per liri te popullit dhe sote jan hero kombetar. Per mendimin tim keta dy personalitet duhet te ulen me njeri tjetrin dhe te ja shtrin doren njeri tjetrit si vllezer dhe ti lejn inatet e te pajtohen kur keta do bashkohen, per ne popullin do jet edhe nje shkas dhe me leht te bashkohem. Qosja ne 97 ka gabuar dhe po gabon edhe tani, qe po perkrah PS qe me dhun e shkatrrime po mundohet ta merr pushtetin, por edhe Berisha ka mjaft gabime, e dim te gjithe qe njeri perfekt nuk ka e edhe keto dy personalitete te kombit tone nuk jane perfek.
Keshtu qe mos te bejm ndarje e te personalizoim vendin e popullin jo berisha jo qosja e jo thaqi%thaqi e alia, mos te mirrem me vetveten por te punojm ne te mir te kombit o Xhem me pun e unitet do ti arritim te gjithat. Jo me ndarje e perqarje.

Detektiv si patriot qe je doishte me e udhes te na sjellni diq per 11 marsin, apo dic me me vler se sa keto perseritje te fjalve e fyrvje te ndryshme, mirmbetshi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Sun Mar 13, 2011 2:14 pm

DRINI- dhe un mendoj se ka pas gabime, por momentet dhe rretnanat dhe rrjedhat e vrrulshme dhe te shpejta nuk ju kan len hapsir per gjera, dhe rrjedha te mirfillta situates, ne at kaos si 97, kur dihet Drini vrullidhe punet e te gjitha sherbimeve te huja sekrete veqanerisht Serrb-e Grek kan shkaktuar kataklizem dhe situata te pa llogaritura, dhe esht imponuar metoda aty per aty,edhe pse kan qen te llogaritura dhe te pritshme nji gje e till,un ekuptoj QOSJEN-DEMAQIN,she sherbimet sekrete tona se jem ma te dobet, dhe ktu esht dhe zanafilla e shum problemeve te pa llogaritura,por situata spret dhe duhet tetrasohen gjerat,un kto gjera i shoh shum te nderlikuara neveritse problemaike pergjegjsi e shka jo tjeter.

Un te kuptoj plotsisht ty dhe bashkimi ben fuqi por kur un sdu me u bashku me ty ti kot e ke me mu.
SA i perket QOSJA-DEMAQI jan unik apsolut.

Un mendoj,dhe jam i bindur nji kast plitike e till te cillen e kemi,as PD PS PDK BDI,nuk mundin gjerat te i levizin nga vendi per arsyet tash me po dihet e po shihet per avarit e tyre interesa individuale e klanore e gjith qka tjeter,jan te kota, por vetum nji shtres e re e paster pa pas kurrfar pegjthsi dhe logari dhenje ndaj askujt per veq popullit vet,me prijashtim te nje llogaritje me sy qelsi gjeo-strategjis globale,ktu duhet te kem kujdes te kalkulojm me kujdes se na gjen,si GADAFIN e irakin e Afganistanin.
Kshtu mendoj dhe i prashoh gjerat perafersisht por dhe sdot thot se jam profet,pranoj dhe sygjerimet e te tjerve,pa diskutim por duhet se paku te jen parimore si ne ket rast..... KLM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Sun Mar 13, 2011 9:06 pm

Nje sadist dhe pervers i neveritshem... I martuar dikur me nje aktore shqiptare, e la ate me gjithe djalin e saj dhe te tijin njekohesisht, rrugeve te Greqise... Fqinjet e tij, tregojne kur e merrte ne shtepi ate te shkreten dhe pasi shfrynte epshet e nxirrte jashte duke e share dhe ofenduar dhe duke ja hedhe te mbathuarat ne sy te njerezve. Dhe perfundimisht ish gruaja e tij, pas akteve perverse te kesaj mostre, kaloi ne depresion dhe sot e kesaj dite eshte ne ate gjendje dhe e braktisur. Edi Rama thelle brenda vetes se vet i urren femrat dhe pasi ben seks me to kerkon ta "zhbeje" ne nje fare menyre aktin qe kreu duke i keqtrajtuar dhe denigruar. Kete e kane pohuar te gjitha grate qe kane pasur marredhenie seksuale me te, deri tek "gruaja" e tij e fundit, Rudina Magjistari.

Edi Rama nuk shkonte ne zbor dhe nuk bente fiskulture ne Fakultet si te gjithe studentet e tjere -- turp gjithe ai gomar i gjate nuk kishte bythe te kryente te pakten gjysmen e aktivitetit fizik qe benin gjithe studentet e tjere! Thuhej se kishte raport mjeksor per nje semundje (ishte me kartele thoshin studentet). Kur u kthye ne Tirane beri plot budallalleqe me brire saqe studentet u binden qe ishte vertet me kartele. Ne kohen kur ne qeveri ishte Berisha, Edi Rama gjeti nje vend per te fshehur bythen ne Paris... Se cfare bente ne Paris na e tregon, ai qe e gjeti atje dhe na e solli peshqesh ne Tirane. Ne Paris kjo moster shetiste me thonj te paprere dhe shiste ikona te vjedhura... Kete gje na e ka bere te ditur vete Fatos Nano -- ai qe e morri dhe e solli ne Tirane... E kush tjeter mund ta merrte nje maskara te tille si Edvin Rama e ta bente kryetar Bashkie, pervec atij qe eshte mė maskara se ai?? Pa dyshim se nderi i kryemaskarait i takon pjanecit Nano ... Keshtu keta dy, njeri me i keq se tjeteri, njeri me zagar se tjetri, njeri me hajdut se tjetri e mbajne peng Shqiperine duke me e pas shnderruar ate ne nje monopol te tyren.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Sun Mar 13, 2011 9:32 pm

Nje sadist dhe pervers i neveritshem... I martuar dikur me nje aktore shqiptare, e la ate me gjithe djalin e saj dhe te tijin njekohesisht, rrugeve te Greqise... Fqinjet e tij, tregojne kur e merrte ne shtepi ate te shkreten dhe pasi shfrynte epshet e nxirrte jashte duke e share dhe ofenduar dhe duke ja hedhe te mbathuarat ne sy te njerezve. Dhe perfundimisht ish gruaja e tij, pas akteve perverse te kesaj mostre, kaloi ne depresion dhe sot e kesaj dite eshte ne ate gjendje dhe e braktisur. Edi Rama thelle brenda vetes se vet i urren femrat dhe pasi ben seks me to kerkon ta "zhbeje" ne nje fare menyre aktin qe kreu duke i keqtrajtuar dhe denigruar. Kete e kane pohuar te gjitha grate qe kane pasur marredhenie seksuale me te, deri tek "gruaja" e tij e fundit, Rudina Magjistari.

Edi Rama nuk shkonte ne zbor dhe nuk bente fiskulture ne Fakultet si te gjithe studentet e tjere -- turp gjithe ai gomar i gjate nuk kishte bythe te kryente te pakten gjysmen e aktivitetit fizik qe benin gjithe studentet e tjere! Thuhej se kishte raport mjeksor per nje semundje (ishte me kartele thoshin studentet). Kur u kthye ne Tirane beri plot budallalleqe me brire saqe studentet u binden qe ishte vertet me kartele. Ne kohen kur ne qeveri ishte Berisha, Edi Rama gjeti nje vend per te fshehur bythen ne Paris... Se cfare bente ne Paris na e tregon, ai qe e gjeti atje dhe na e solli peshqesh ne Tirane. Ne Paris kjo moster shetiste me thonj te paprere dhe shiste ikona te vjedhura... Kete gje na e ka bere te ditur vete Fatos Nano -- ai qe e morri dhe e solli ne Tirane... E kush tjeter mund ta merrte nje maskara te tille si Edvin Rama e ta bente kryetar Bashkie, pervec atij qe eshte mė maskara se ai?? Pa dyshim se nderi i kryemaskarait i takon pjanecit Nano ... Keshtu keta dy, njeri me i keq se tjeteri, njeri me zagar se tjetri, njeri me hajdut se tjetri e mbajne peng Shqiperine duke me e pas shnderruar ate ne nje monopol te tyren.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Mon Mar 14, 2011 1:21 pm

PIIIIIII,.....tash per arsye te bashkshortes te denohet aj apo ky, pse shkurorzohen njerzit ti fusim neper burgje apsurd etj.
Kto gjera jan private dhe gruja esht e juaja, dhe ja ben dhe e lavron si te duash si aren tuaj, esht pron e jote.

Pra ateher SALA shkoj e morri gruan malazeze te bien e udbashve,per ta gjunjezu dhe martirizuar gjith shqiptaret te cillet jetojn si ne kohen e gurit, ma te varferit ne evrop dhe me larg,jetojm si majmunet ne kopsht zologjik,vetum per kafshat goje dhe hiq ma shum, te mjer deri ne infinit.

Shet pasurin e shqiptarve si tokat e babes, qti bejm kti pra e tj............!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Mon Mar 14, 2011 8:33 pm

Drinii ti perserit fjlalet perdit!
Dhe perkarh udbashet dhe tradhtaret,
Ti thua mos te bejme dallime a vet bene dallime ,bile ti me keq perkrah dhendoret serb dhe ata qe falin tokat shqiptare te huajve.
Une kurre skam perkrah tradhtaret as nuk perkrahi.
Edhe zoti ka than mos u bashko me dreqin,se zoti e perjashtoi at dhe me tradhtaret ska kompromis.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Mon Mar 14, 2011 10:31 pm

Qenke mundu te thoni diq por prap se pra asgje perpos perseritjes te fjaleve, si nuk tu beren bajat oooooooooooooo D-Detektivi per ty te gjithe jan tradhtar, me thua nje emer i cili nuk eshte per ju tradhetar, perpos vetes tende qe shpesh her bije ne kundershtim edhe me vetveten, e qe nuk e vren.
E di kuptimin e kesaj fjale apo...???????????????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Mon Mar 14, 2011 11:31 pm

Edhe ti qenke munue te thuash diqka e asgje hiq.
Po mundohesh me dijt e spo di asgje
Valla kemi shum tradhtare shume ,po po kemi edhe bashkpunetore te tyre.
Per mua te gjithe ata qe perkrahin tradhtaret jane tradhtare
Te gjithe ata qe falin tokaqt shqiptare armikut jan tradhtare
edhe ata qe i thojne mik Fazliqit ..edhe dhendoret serbe si Sala..
Patriota ka pak shum pak ....ty po te doket qdo send mir edhe kosova multietnike edhe flamuri pro serb multietnik edhe populli kosovar edhe populli multietnik edhe qka jo!
E per mua keto nuk vlejne fare i pshurri naq ta...
er mua vlen shqiptari i paster flamuri Kombetare dhe Kosova shqiptare......
Tung! kur te shkruajsh logjiko pak o drinii...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Tue Mar 15, 2011 1:08 pm

rexhep qosja i beri thirrje popullit shqiptar per mosbidje civile,a e kupton ti more se cdo te thote kjo per ne??Atij me siguri i ka rrjedh,qe i ka rrjedh truri,se s'ka si ta shypjegoj kete thirrje,pse paska mbete punea tek ky Rexhepi,se s'dime ne se kush eshte e keqja dhe e mira jone,rri ore le te shkruaj naty se e pame se sa i afte ishte ne politike ky,rrexhepi,tung.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    Tue Mar 15, 2011 1:19 pm

Bllofi i Ramės me Unazėn e Madhe dhe Kopshtin Botanik
14-03-2011 / Gazeta 55Bllofi i Ramės me Unazėn e Madhe dhe Kopshtin Botanik

Edi Rama duhet tė mbajė pėrgjegjėsi ligjore pėr shkeljen e gjurmės sė projektit me pallate shumėkatėshe. Ministri i Punėve Publike, Sokol Olldashi konfirmon ekzistencėn e projektit tė Unazės sė Madhe dhe mosndryshimin e gjurmės, qė nga viti 1989, por denoncon sjelljen e kryebashkiakut, i cili ka njė problem politik me kėtė ndėrtim, pėr shkak se prej andej s’merr pėrqindje e s’shpėrndan dot leje ndėrtimi klienteliste

Ministri i Punėve Publike Sokol Olldashi deklaroi dje pėr mediat se kryetari nė detyrė i bashkisė sė Tiranės, Edi Rama, ka njė problem politike ndaj ndėrtimit tė Unazės sė Madhe tė kryeqytetit, projekt ky, mė i rėndėsishmi ndėr vite.
Bashkia e Tiranės s’kishte kapacitetet e duhura financiare pėr t’iu pėrgjigjur projektit tė Unazės sė Madhe.
Duke iu referuar problematikės sė ngritur dje nga njė grup protestuesish tė Partisė Socialiste se, Unaza e Madhe prek kopshtin Botanik, Olldashi informoi se projekti qė po zbaton qeveria e prek vetėm 10 m vijė lineare dhe kjo si rezultat i politikave betonizuese qė ka aplikuar Edi Rama nė kėtė zonė, teksa mbi gjurmėn e projektit tė ish kryeministrit Ēarēani, janė ngritur pallate shumė katesh ēka e bėn tė detyrueshme devijimin e projektit

Projekti i Unazės sė Madhe tė Tiranės do tė mbrojė kopshtin Botanik por ndėrhyrja mbi tė vjen si rezultat i lejeve tė ndėrtimeve tė lėshuara nga kryetari i Bashkisė Edi Rama. Kėshtu i ėshtė pėrgjigjur ministri i Punėve Publike dhe Transporteve, Sokol Olladashi, akuzave tė Partisė Socialiste se Unaza e Re e Kryeqytetit do tė shkatėrrojė Kopshtin Botanik.
Ministri Olldashi sqaroi detaje tė projektit pėr ndėrtimin e Unazės sė Madhe tė kryeqytetit, duke deklaruar nisjen e punimeve, fillimisht nga fundi i Rrugės “Komuna e Parisit”, deri tek kryqėzimi me Rrugėn e Elbasanit. Duke e konsideruar si “prioritet ndėr prioritetet mė tė mėdha tė qeverisė ndėrtimin e Unazės sė Madhe tė Tiranės”.
“Pėr mė shumė se dy vjet i ėshtė kėrkuar Bashkisė pėr tė ndėrmarrė njė projekt tė pėrbashkėt, pasi ajo nuk i kishte tė gjitha kapacitetet e nevojshme financiare, por si pėrgjigje, ka qenė vetėm refuzimi nga Bashkia”, tha ministri Olldashi.
Nė kėtė drejtim, Olldashi sqaroi se ėshtė bėrė ēdo pėrpjekje pėr tė ruajtur ēdo centimetėr nė kėtė objekt, qė nga hartimi i projektit, deri nė zbatimin e tij.
“Ne jemi nė kontakte tė pėrditshme me autoritetet shkencore tė Kopshtit, pėrfaqėsues tė Fakultetit tė Shkencave tė Natyrės, nga i cili administrohet ky objekt dhe Universiteti i Tiranės”, tha ai.
Olldashi duke shpjeguar detajet, akuzoi Bashkinė, qė pėr aspekte spekulative, godet kėtė projekt madhor pėr infrastrukturėn e Tiranės. Ai sqaroi se, territori qė preket nga Kopshti Botanik ėshtė njė vijė lineare prej 10 metra nė gjithė gjatėsinė e Kopshtit Botanik.
“Ka pasur njė pretendim nga pėrfaqėsuesit e Bashkisė socialiste se ka ndryshime tė projektit nė gjurmė, ku gjurma pėr tė cilėn Bashkia pretendon, ėshtė e Unazės qė ka ajo ka vėnė zyrtarisht nė dispozicion tė Ministrisė sė Punėve Publike”, tha Olldashi.
“Nuk ka asnjė ndryshim projekti ynė nga ai i Bashkisė nė gjurmė, ato janė identike”, tha ai, duke shtuar se “edhe nėse Bashkia do ta kishte nisur vetė kėtė projekt, domosdoshmėrish ajo do tė prekte Kopshtin Botanik”.
Nė kėtė drejtim, Olldashi sqaroi se sipas planit rregullues tė Tiranės, miratuar nga qeveria Ēarēani nė vitin 1989, gjurma e Unazės nė territorin e atėhershėm tė Tiranės shkonte mė thellė nė Kopshtin Botanik, spostohej nė drejtim tė thellėsisė tė territorit, nė njė rrugė ekzistuese tė vetė Kopshtit, duke e ndarė thuajse pėrgjysmė atė. Ministri sqaroi se “juridikisht, ky plan rregullues vazhdon pėr sa kohė Tirana nuk ka njė plan tjetėr tė ligjshėm tė miratuar dhe Unaza do tė kalonte nė kėtė segment”.
“Ajo qė ne kemi modifikuar ėshtė pikėrisht pjesa qė synon vetėm ta mbroje Kopshtin Botanik dhe jo si plani i miratuar nga qeveria Ēarēani, pra pa prekur mjediset e serrave dhe fidanishtes qė janė pjesa e parė e Kopshtit Botanik”.
Pėr kėtė devijim, Olldashi bėri tė ditur se “ky territor tashmė ėshtė devijuar nga plani i miratuar nė vitin 1989 pėr tė vetmen arsye, se pėrreth tij janė ndėrtuar blloqe pallatesh me leje tė Bashkisė sė Tiranės. Dhe pretendimet e ngritura nga Rama pėr ndėrtimet mbi rrugė, nė fakt, janė bėrė me 10 leje tė Kėshillit tė qarkut tė dhėnė nga Qeveria Socialiste nė vitin 2002 nga kryetarja e Qarkut tė Tiranės tė asaj kohe. Lejet e dhėna nga Bashkia, nga vetė Rama dhe ato tė Kėshillit tė Qarkut tė kėsaj partie, e bėnė tė detyrueshme kalimi e Unazės pikėrisht nė korridorin e vetėm tė mbetur disponibėl”, tha Olldashi.
Nė kėtė drejtim, ai sqaroi se “ky ėshtė i vetmi korridor i mundshėm, sepse pjesėt e tjera janė bllokuar nga pallatet qė kanė marrė leje ndėrtimi nga Edi Rama. Do tė mundohemi tė prekim sa mė pak tė jetė e mundur, por pallatet shumėkatėshe tė Ramės nuk i lėvizim dot mė”, tha Olldashi.
Mė tej, Olldashi tha se bazuar nė ligjin e vitit 1989, Rama ka qenė i detyruar qė 25 m nga aksi i parashikuar nė planin rregullues tė Ēarēanit, tė mos jepte asnjė leje ndėrtimi, bazuar edhe nė Kodin Rrugor, qė detyron Bashkinė qė nė njė distancė 25 m. nga rrugėt e projektuara, tė mos jepeshin leje ndėrtimi.
“Dhe kėtu sot janė blloqe tė tėra pallatesh qė mbajnė firmėn e Ramės”, tha Olldashi.
Nė bashkėpunim me autoritet qė administrojnė Kopshtin Botanik, Olldashi sqaroi se ėshtė bėrė njė modifikim pėr tė shmangur qoftė dhe metrin e fundit qė preket nga Unaza, duke hequr qoftė dhe njė rrugė, pėr tė prekur sa mė pak territorin e kopshtit, ndaj ėshtė ndryshuar rreth rrotullimi pranė tij, nė njė distancė 10 m nga gardhi i Kopshtit.
Sipas projektit qė do tė zbatohet, Olldashi shtoi se do tė preken vetėm dy ndėrtesa administrative, tė cilat do tė rindėrtohen me buxhetin e Ministrisė sė Transporteve.
“Ajo qė kundėrshtohet nga Bashkia, nuk ėshtė prekja e gjelbėrimit”, tha Olldashi. Ai shtoi se “nėse Rama do tė kishte pasur shqetėsimin mė minimal pėr gjelbėrimin, nuk do ta kishte katandisur Tiranėn nė qytetin me sipėrfaqe mė tė vogėl gjelbėrimi pėr banorė nė tė gjithė kontinentin. Tirana sot ka sipėrfaqen e gjelbėrimit pėr frymė mė pak se ēdo kryeqytet nė Europė dhe kjo, vetėm nė sajė tė punė sė Ramės pėr ato leje ndėrtimi tė dhėna pa kriter edhe aty ku nuk duheshin lejuar ndėrtimet. Ajo qė sot po kundėrshtohet ėshtė pikėrisht projekti i Unazės sė Madhe, qė e ēliron Tiranėn nga trafiku i rėndė nė qendėr tė qytetit edhe referuar cilėsisė sė saj, sepse ajri ėshtė i ndotur disa fish mbi ekstremin maksimal tė lejuar. Ky projekt e ēliron Tiranėn, sepse trafiku i rėndė nga rrethet drejt Elbasanit, nuk do tė kalojė mė nga sheshi ‘Skėnderbej’, si sot, por do tė kalojė nga Unaza e Madhe, shumė mė i disiplinuar nga sa ėshtė sot”, tha ai.
Ministri Olldashi akuzoi se “problemi qė ka Rama mė kėtė projekt ėshtė problem politik”.
Ai sqaroi se “negociuam pėr 2 vjet e gjysmė, ofruam ēdo mundėsi bashkėpunimi, kemi dhėnė gjithė garancitė financiare, qė Bashkia ka me BERZH-n. Janė negociata tė mbėshtetura nga kjo mazhorancė, nga kjo qeveri. Vetėm kur BERZH konstatoi pamundėsinė financiare tė Bashkisė pėr tė paguar kredinė, ne kemi hyrė nė lojė”. Gjithēka, sipas tij, synon, tė bėhet “njė projekt, i cili i duhet kryeqytetit dhe gjithė Shqipėrisė”, por kjo gjeti gjithė kohės refuzim nga Bashkia.
“Ne nuk mund ta mbajmė Tiranėn peng tė Bashkisė. Jemi tė vendosur dhe do tė vazhdojmė tė zhvillojmė projektet pėr Tiranėn dhe t’a ēlirojmė qytetin nga makthi 10-vjeēar i kryetarit tė Bashkisė si njė detyrim pėr qytetarėt, duke mbrojtur ēdo vlerė sikurse po bėjmė me Kopshtin Botanik. Ne nuk i zhvendosim dot mė pallatet shumėkatėshe tė Tiranės bazuar nė leje ndėrtimi dhe tek 20 pėr qindėshi, tė dhėna nga kreu i Bashkisė”, deklaroi mė tej ministri i Punėve Publike, Sokol Olldashi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 6 e 14Shko tek faqja : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: