Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next
AutoriMesazh
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 108
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 12:09 am

Partia Komuniste Shqiptare me vone PPSH ka pasur shume vllehe ne krye te saj. Me shume se gjysma e anetareve te byrose, kane qene vllehe, qe kane demonstruar nje urrejtje te madhe ndaj shqiptareve dhe nje perulje te heshtur nen rrogoz ndaj grekeve. Me vone PPSH u be PS dhe perseri ne krye te saj erdhi nje vlleh: Fatos Nano. Me 2005 vendin e vllehut Nano e zuri vllehu tjeter Edi Rama, i biri i Kristaqit qe gjuhe te nenes kishte greqishten.


.
( sotdhemot )
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 108
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 12:11 am

EDI RAMA :

Nje sadist dhe pervers i neveritshem...

I martuar dikur me nje aktore shqiptare, e la ate me gjithe djalin e saj dhe te tijin njekohesisht, rrugeve te Greqise... Fqinjet e tij, tregojne kur e merrte ne shtepi ate te shkreten dhe pasi shfrynte epshet e nxirrte jashte duke e share dhe ofenduar dhe duke ja hedhe te mbathuarat ne sy te njerezve. Dhe perfundimisht ish gruaja e tij, pas akteve perverse te kesaj mostre, kaloi ne depresion dhe sot e kesaj dite eshte ne ate gjendje dhe e braktisur. Edi Rama thelle brenda vetes se vet i urren femrat dhe pasi ben seks me to kerkon ta "zhbeje" ne nje fare menyre aktin qe kreu duke i keqtrajtuar dhe denigruar. Kete e kane pohuar te gjitha grate qe kane pasur marredhenie seksuale me te, deri tek "gruaja" e tij e fundit, Rudina Magjistari.

Edi Rama nuk shkonte ne zbor dhe nuk bente fiskulture ne Fakultet si te gjithe studentet e tjere -- turp gjithe ai gomar i gjate nuk kishte bythe te kryente te pakten gjysmen e aktivitetit fizik qe benin gjithe studentet e tjere! Thuhej se kishte raport mjeksor per nje semundje (ishte me kartele thoshin studentet). Kur u kthye ne Tirane beri plot budallalleqe me brire saqe studentet u binden qe ishte vertet me kartele. Ne kohen kur ne qeveri ishte Berisha, Edi Rama gjeti nje vend per te fshehur bythen ne Paris... Se cfare bente ne Paris na e tregon, ai qe e gjeti atje dhe na e solli peshqesh ne Tirane. Ne Paris kjo moster shetiste me thonj te paprere dhe shiste ikona te vjedhura... Kete gje na e ka bere te ditur vete Fatos Nano -- ai qe e morri dhe e solli ne Tirane... E kush tjeter mund ta merrte nje maskara te tille si Edvin Rama e ta bente kryetar Bashkie, pervec atij qe eshte mė maskara se ai?? Pa dyshim se nderi i kryemaskarait i takon pjanecit Nano ... Keshtu keta dy, njeri me i keq se tjeteri, njeri me zagar se tjetri, njeri me hajdut se tjetri e mbajne peng Shqiperine duke me e pas shnderruar ate ne nje monopol te tyren.

Edi Rama prishi kjoskat ne Tirane per te vendosur dhe maskuar bizneset e veta. Eshte bere kerdia me lejet e
ndertimit qe ky hajdut jua jep vetem atyre qe i ndajne leket me te (ky maskara i ka shitur Koco Kokedhimes,
siperfaqe te tera toke vetem per L. 30,000 leke e plot skandale te tjera), ndersa ka perzene te gjithe ata qe nuk i jepnin pjese atij (sic eshte rasti i egjiptianit El Sajed). Ne pergjithesi, intelektualet shqiptare, pavarsisht nga bindjet e tyre, te majta apo te djathta, kane dhene vlersimet me te keqija per shtazen Edi Rama. Dritero Agolli kur e vune Minister te Kultures tha: "Ky coban do e shkaterroje fare kulturen shqiptare" Nje nga analistet me te shquar shqiptare Fatos Lubonja ne nje diskutim publik me kete njeri, midis te tjerash i tha: "Ti je psikopat, sa kohe ke pa pire ilacet?" Vleresime pak a shume me te njejtat tone, vine edhe nga shume figura te tjera te shquara per kete

************************************************** **
Berisha: Rama tė distancohet nga Enver Hoxha

• Gjatė mbledhjes sė grupit parlamentar tė Partisė Demokratike, Kryeministri Berisha i beri thirrje krereve tė distancohen nga pėrpjekjet pėr tė kremtuar 100-vjetorin e lindjes sė diktatorit Enver Hoxha

TIRANE- Kryeministri Sali Berisha kėrkoi sot qė Krerėt e Partisė Socialiste tė distancohen prerė dhe qartė nga pėrpjekjet pėr tė kremtuar 100-vjetorin e lindjes sė diktatorit Enver Hoxha. Berisha i konsideroi ato si "pėrpjekje pėr tė pėrligjur terrorin, barbaritė, skllavėrinė dhe izolimin qė Enver Hoxha vendosi mbi Shqipėrinė dhe shqiptarėt".
Gjatė mbledhjes sė grupit parlamentar tė Partisė Demokratike, Kryeministri Berisha u ndal nė kėtė ēėshtje tė cilėn e konsideroi si "njė ēėshtje shumė tė madhe morale dhe ligjore".
"Nė njė kohė kur Shqipėria po bėhet njė partner gjithnjė e mė i besueshėm pėr aleatėt perėndimorė, nė njė kohė kur reformat e Shqipėrisė po marrin njė vlerėsim gjithmonė e mė pozitiv nga partnerėt tanė, nė njė kohė kur jemi buzė anėtarėsimit nė NATO, nė mėnyrėn mė anakronike, mė tė papranueshme dhe mė tė dėnueshme po bėhen pėrpjekje pėr rehabilitimin e Hitlerit tė pasluftės sė dytė botėrore", cilėsoi Kryeministri Berisha.
Kryeministri Berisha denoncoi pėrpjekjet pėr festimin e 100 vjetorit tė lindjes sė Enver Hoxhės, si pėrpjekjet mė ēnjerėzore, mė monstruoze, mė tė pėrbindshme dhe mė tė paimagjinueshme qė janė bėrė ndonjėherė.
“Kėto janė pėrpjekje tė paimagjinueshme pėr tė nxjerrė nga kalendat e turpit tė historisė, figurėn mė gjakėsore qė shqiptarėt kanė njohur nė tėrė historinė e tyre, Enver Hoxhėn".
”I kėrkoj kryetarit tė Partisė Socialiste tė lėrė mėnjanė tė gjithė problemet e tij me tė shkuarėn. Problemet e tij personale me tė shkuarėn nuk mundet kurrė tė pasqyrohen nė tė sotmen dhe nė tė ardhmen e kėtij vendi”, sulmoi Berisha Ramėn.
Kreu i Qeverisė vuri nė dukje se "duke shfrytėzuar faktin se njė gjeneratė e tėrė tashmė u rrit pa i njohur pasojat e tmerrshme tė regjimit tė tij, po bėhen pėrpjekje tė hapura pėr t`ua servirur shqiptarėve ndryshe dhe pėr tė pėrligjur barbaritė e tij ndaj tyre".
Nė kėtė drejtim, Kryeministri Berisha i kėrkoi kryetarit tė Partisė Socialiste, qė tė lėrė mėnjanė tė gjitha problemet e tij personale me tė shkuarėn, tė cilat "kurrė nuk mund tė pasqyrohen nė tė sotmen dhe nė tė ardhmen e kėtij vendi".
"Loja me diktatorin, figurėn mė barbare, personalitetin mė mizor tė historisė sonė kombėtare ėshtė njė dhunim i dytė qė u bėhet vuajtjeve, persekutimit dhe lėndimit tė shqiptarėve. Enver Hoxha ishte njė diktator tė cilin Europa nuk e ka njohur ndonjėherė. Ai vuri nė ndjekje, persekutim, internim, burgim dhe ekzekutim sė paku ¼ e kėtij kombi, vuri nė terrorin mė tė zi dhe mė tė egėr kombin nė tėrėsi dhe vendosi sistemin skllavėrues mė tė tmerrshėm qė kanė njohur shqiptarėt 4 mijė vitet e fundit", tha Kryeministri Berisha.
Sipas tij "Enver Hoxha mbuloi vendin me terrin mė tė thellė tė izolimit nė tėrė historinė kombėtare, ndaj dhe tė pėrligjėsh sot kėto veprime ėshtė njė krim i ri i shėmtuar ndaj Shqipėrisė dher shqiptarėve".
Kryeministri u ndal dhe nė shfaqjen e Nexhmije Hoxhės nė njė intervistė pėr njė televizion. Berisha nėnvizoi se se "butonat e ekranit tė televizionit ku u shfaq gruaja mė mizore qė shqiptarėt kanė patur nė tė gjitha kohėrat nė pushtet, ndodhen nė zyrėn e kryetarit tė Partisė Socialiste".
"Kjo grua ka qenė bashkėautore e tė gjitha krimeve monstruoze tė burrit tė saj, e cila veproi edhe pas vdekjes sė tij nėpėrmjet kukullave tė kontrolluara si Ramiz Alia qė e kishte bashkėautor nė krime. Ajo vendosi firmėn pėr ekzekutimin e 27 intelektualėve pėr bombėn nė ambasadėn sovjetike dhe kontrolloi Shqipėrinė deri nė tetor tė 90-ės", tha Kryeministri Berisha.
Sipas tij "ėshtė e vėrtetė qė Sadami vrau me gaz qytetarėt e tij, por ėshtė e vėrtetė gjithashtu qė Enver Hoxha pėrveē burgjeve dhe kampeve, vrau qindra e mijėra tė tjerė nė sistemin skllavėrues kolektivist tė vendit".
*************************************************
Perse heshte E.Rama per nenshkrimin nga Presidenti Bush te anetarsimit te Shqiperise ne NATO???

Partia Demokratike, pėrmes zėdhėnėsit Gerti Bogdani, sulmoi dje kryetarin e PS, Edi Rama, duke e akuzuar atė pėr censurė ndaj lajmit tė rėndėsishėm tė firmosjes sė dekretit nga ana e Bushit pėr anėtarėsimin nė NATO. “Lajmin e gėzuar pėr ēdo shqiptar dhe mik tė shqiptarėve e transmetuan nė lajmet kryesore tė gjitha rrjetet kryesore tė botės, CNN, BBC dhe qindra media tė tjera elektronike dhe tė shkruara. Por, kėtė lajm e censuroi totalisht gazeta e Edi Ramės dhe ndonjė simotėr e saj, tė cilėt heshtėn sot pėr tė treguar moralin e tij tė vėrtetė anti-demokraci dhe antishqiptar. Sot hesht pėr kėtė ngjarje madhore historike, edhe z. Rama, pinjoll direkt i nomenklaturės sė kuqe, heshtėn zyrtarėt, ish-kryeministra dhe ministra, mbrojtjeje a te tjerė, tė qeverive socialiste. Duke harruar se nė anėtarėsimin nė NATO edhe Partia Socialiste ka kontributin e vet”, - tha Bogdani. Zėdhėnėsi i PD tha se Rama merret me shpifje tė tipit “Fazlliē” dhe sulmon njėrin nga ish-eksponentėt amerikanė mė tė rėndėsishėm, Tom Ridge, ndėrsa vendi po merr pasaportėn nga vetė amerikanėt pėr hyrjen nė NATO. “Kjo heshtje nuk ėshtė e rastit. Ftesės pėr anėtarėsim nė dt. 3 prill, z. Rama iu pėrgjigj me mitingun e protestės mė 4 prill, nė tė cilin u manifestua me slogane dhe flamuj tė dalė boje dhe me portrete tė Enver Hoxhės, por me asnjė flamur tė NATO-s. Nė shtator tė kėtij viti, kur nė njė akt tė jashtėzakonshėm, Senati i Shteteve tė Bashkuara do tė votonte nė unanimitet Protokollin e Anėtarėsimit tė Shqipėrisė nė NATO, z. Rama do tė transformonte vdekjen aksidentale nė vrasje dhe nė njė akt makabėr do tė thėrriste njė miting proteste pėr tė manipuluar me vdekjen e njė njeriu. Gjatė tetorit, muaji qė presidenti Bush do tė firmoste ligjin e Senatit pėr anėtarėsimin e Shqipėrisė, z. Rama do tė nxiste mediet e tij dhe tė gjitha lidhjet me krimin pėr tė mashtruar shqiptaret me tė ashtuquajturėn ēėshtja “Fazlliē”. Akoma mė keq, do tė sulmonte ish-Kėshilltarin mė tė Lartė pėr Sigurinė Kombėtare tė Shteteve tė Bashkuara, qė nga ngjarja e 11 Shtatorit, z. Tom Ridge. Pėr mė tepėr, do tė festonte nė mėnyrat nga mė tė ndryshme, 100-vjetorin e diktatorit mė tė tmerrshėm tė shqiptarėve dhe Evropės, atė qė bota sot e cilėson si Hitleri i Ballkanit. Me pinjollė tė tjerė si vetė ai, z. Rama do tė nxirrnin nga arkivat filmime tė vjetra ruse qė tė sulmonin kohėrat barbare tė etėrve tė tyre, ndėrsa sot vendos censurėn nė shtypin e tij”, - tha Bogdani

*************************************************

Ja se si zhduku Edi Rama 600 milionė lekė investime pėr kinema Republikėn

Aty ku jetonte kultura e Tiranės, ka ngritur biznes partneri i Edi Ramės, Alban Xhillari

Njė nga investimet mė serioze tė ndėrmarra nga Edi Rama gjatė kohės qė ka qenė ministėr i Kulturės ka qenė edhe kinema Milenium. Me njė fond rreth 400 mijė dollarė amerikanė ose rreth 600 milionė lekė tė miratuar nga ministri i Kulturės i asaj kohe, u rikonstruktua kinema Republika e cila ishte prishur nė vitin 1997 pėr tu ringritur nė 1999 me njė tjetėr emėr, “Millenium”. Ky investim u konsiderua nga qeveria e asaj kohe si njė nga investimet mė tė suksesshme, ku merita e veēantė i takonte ministrit tė asaj kohe Edi Rama. Tashmė qytetarėt e Tiranės filluan tė ndjeheshin tė kėnaqur pėrsa i pėrket komoditetit qė tė krijonte kjo kinema e ndėrtuar me lekėt e taksapaguesve shqiptarė.

Askush nuk e mendonte nė vitin 1999, se kjo kinema pas tre vjetėsh do tė kishte fatin e keq tė pėrfundonte nė njė ndėrtim gjigand dhe aferė tė pisėt. Ėshtė sėrish Edi Rama qė nė 3 maj tė vitit 2002 nėpėrmjet njė vendimi tė KRRT Tiranė vendos ekzekutimin e kėsaj kinemaja pėr ti zėnė vendin projekti njė pallati gjigand cili do tė ndėrtohej nga miku i Edi Ramės, Alban Xhillari. Kryebashkiaku Rama tashmė jo nė rolin e ministrit vendos qė tė hedhė nė erė investimin 600 milionė lekė tė taksapaguesve shqiptarė, pėr tė dhėnė njė ndėrtim nė favor tė biznesmenit me tė cilin kishte bashkėpunuar pėr tė ndėrtuar rrjetin e kinemave “Millenium” nė kohėn kur ishte ministėr kulture. Ka qenė dita e premte datė 3 maj 2002, dita ku KRT e Tiranės ka kaluar 35 vendime midis tė cilave dhe tre studime urbanistike. Tashmė sipas vendimit tė kryebashkiakut Rama, ish-kinema "Republika" tani "Millenium-1" dhe qindramijėra dollarė tė hedhura nga ish-ministri i Kulturės, Edi Rama, pėr ndėrtimin e saj, do tė shemben pėr tė ngritur pallate gjigante. Po kėshtu edhe ato pak hapėsira tė mbetura bosh, nė "luftėn pėr tė rikthyer" lulishtet e gjelbėrimin, do tė kthehen pėrsėri nė godina. . Nė projektin e miratuar, pallatet qė do tė ngriheshin pėrfshinin zonėn nga rruga "Shyqyri Bėrzolli" deri te kinema "Millenium-1". Kinema Republika ishte edhe bastioni i fundit i shkatėrrimit tė njė pjese tė historisė sė kulturės sė kryeqytetit shqiptar. Nė 15 korrik tė vitit 2002 fadromat e Alban Xhillarit filluan prishjen e investimit 600 milionė lekė tė bėrė me taksat e shqiptarėve, duke i dhenė prishur edhe njė nga objektet mė tė vjetra kulturore tė kryeqytetit. Kinema Republika ėshtė ndėrtuar nė fillim tė viteve 1930 dhe ka pasur emrin e parė, "Diana". Mė pas "Gloria", mandej "Republika" e sė fundmi u quajt kinema "Millenium 1".
Kinema Republika ka qenė ndėr tė parat kinema nė Shqipėri. Historia e saj lidhet me vetė historinė e kinemasė shqiptare dhe me artistėt, qė thithėn formimin e parė aty. Njė histori e hedhur nė erė nga njė kryebashkiak i ēmendur, qė shfrytėzon postin e tij pėr tė shkatėrruar vlerat e kryeqytetit shqiptar, i cili pavarėsisht moshės sė re, mbart vlera tė pamohueshme nė historinė dhe kulturėn e tij. Fati i keq i kinema milenium ėshtė pasuar edhe nga kinematė e tjera tė kryeqytetit. pėrsa i pėrket lejes sė ndėrtimit tė dhėnė nga Edi Rama pėr kinema Millenium, kjo leje ėshtė quajtur e jashtėligjshme pėr arsye se ka dhunuar objektet kulturore tė cilat janė tė ndaluar nga nga neni 62 i ligjit nr 8405 pėr “Urbanistikėn” i cili e ndalon reptėsisht dhėnien e lejes nsė ndėrtimit nė territore tė objekteve social-kulturore. Janė 11 kallėzime penale tė bėra nga policia e ndėrtimit nė tetor tė vitit 2005 nė drejtim tė kryebashkiakut Edi Rama. sipas njoftimit tė bėrė nga Drejtoria e Pėrgjithshme e Policisė Ndėrtimore e asaj kohe, kjo drejtori dorėzoi nė Prokurori 11 kallėzime penale kundėr kryetarit tė KRRT-sė, Edi Rama dhe sekretarėve tė KRRT-sė nė vite pėr veprėn penale “Shpėrdorim detyre nė bashkėpunim”. Sipas kėsaj drejtorie, kallėzimet janė bėrė pėr njė sėrė lejesh ndėrtimi, si leja e dhėnė pėr ndėrtimi objekt 3.8.11 dhe 12 kat, ndėrtuar nė territorin e ish-kinema “17Nėntori”. Po kėshtu, pėr njė objekt 2 e 3-katėsh, pikė karburanti, ngritur nga ana veriore e “Rrugės sė Kavajės”, qė, sipas Ndėrtimores, ėshtė territor publik dhe bie ndesh me ligjin “Pėr urbanistikėn”. Po kundėr kėtij ligji dhe nė territor publik, sipas deklaratės, ėshtė edhe njė godinė banimi 9-katėshe nė “Rrugėn e Durrėsit”. Njė tjetėr kallėzim penal shkon pėr kreun e bashkisė dhe sekretarin e KRRT-sė, pėr njė leje pėr godinė banimi 13 kat dhėnė nė rrugėn “Urani Pano”, qė, sipas Ndėrtimores, ka tjetėrsuar rrugėn publike nė truall ndėrtimi. Pas kėsaj, vjen njė tjetėr ndėrtesė 6-katėshe nė “Rrugėn e Dibrės”, nė territorin e ish-Policisė. “Kallėzim penal edhe pėr dhėnien e lejes sė ndėrtimit pėr njė objekt nė territorin e ish-kinema “Republika” nė kundėrshtim me nenin 62 pėr urbanistikėn”. Kėto denoncime pėr kryebashkiakun Rama kanė tre vjet qė flenė nė prokurori dhe nuk ka asnjė masė tė marrė ndaj tij. Objekti te kinema Repubika ka hedhur shtati duke zėvendėsuar kulturėn e kryeqytetit me babėzinė e kryebashkiakut tė Tiranės. Megjithėse kryeministri vendit Sali Berisha pretendonte se do tė shkatėrronte mafien e ndėrtimit tė kryebashkiakut Rama duke prishur tė gjitha veprimet e paligjshme tė tij, ka ndodhur e kundėrta. Tashmė objektet kanė hedhur shtat dhe kryeministri i vendit ėshtė bėrė pjesė e pazareve tė Edi Ramės me lejet e ndėrtimit. Nė shtėpinė kryeministrore ndodhet edhe njė tjetėr leje e marrė nga dhėndri i tij Jamarbėr Malltezi, i cili pritet tė shkatėrrojė Klubin Sportiv Partizani pėr tė ndėrtuar komplekse gjigande pallatesh. Kjo leje ėshtė dhėnė nė 27 dhjetor tė vitit 2007 nga kryebashkiaku Rama. fati i kinema Republikės mesa duket do tė jetė edhe fati i liqenit Artificial, i Kopshtit Botanik, i Pishinave dhe shumė objekteve social- kulturore. Kėtė e vėrteton mė sė miri shkatėrrimi i Kinema "Millenium 1", vetėm pak muaj pas hapjes, duke ndėrtuar nė vend tė saj njė pallat qė nuk arrin dot t'i numėrosh katet, se tė verbon dielli. Nė planet e Ramės, tė njėjtin fat e pret edhe kinemaja e vetme e kryeqytetit, "Millenium II". Dhe kėtu pritet njė shumėkatėsh tjetėr, me tė njėjtėn premtim: "Do tė ketė kinema nė katin e dytė"...
*******************************
Tirana sot ka vetėm dy kinema

Kinematė e vjetra ndodheshin nė qendėr tė qytetit si: “17 Nėntori”, “Republika”, “Partizani” etj, tė cilat kanė qenė shumė tė njohura dhe frekuentoheshin nga tė gjithė. Deri nė vitin 1992, kinematė ishin nėn varėsinė e Ministrisė sė Kulturės. Pas kėtij viti, ato kaluan nėn kompetencėn e bashkive dhe u bė privatizimi i tyre, me kushtin qė nuk u mbajt, tė mos u ndryshohej destinacioni. Mė pas erdhi edhe koha e errėt pėr kėto kinema, tė cilat u braktisėn nė mėnyrė tė pamėshirshme duke u lėnė nė vorbullėn e harresės. Nė vitin 1992 kur Bashkia e Tiranės mori tė drejtėn e administrimit tė kėtyre ambienteve, ato u deformuan dhe u shkatėrruan. Kinema “17 Nėntori” pasi iu kthye pronarit u bė “Bingo”. Kinema “Partizani”, u kthye njėherė restorant prej njė firme maqedonase, e mė pas sėrish nė “Bingo”. Kėtu salla e kinemasė ėshtė e paprekur, por gjatė kėtyre viteve nuk ka funksionuar kurrė. Kinema “Republika” ishte bastioni i fundit qė u mbajt deri nė vitin 1995. Pasi mbijetoi deri 2-3 vjet mė parė nėn emrin Kinema “Millenium1”, edhe kjo e mbijetuar e fundit u bė rrafsh me tokėn dhe nė vend tė saj u ndėrtua njė ndėrtesė shumėkatėshe. Kinema “Ali Demi” mė e vogėl se tre tė parat, pėrfundoi nė magazinė, iu kthye pronarėve tė dikurshėm dhe u shemb bashkė me gjithė historinė e saj gati njėshekullore. Kinema “Dajti” nė rrugėn “Myslym Shyri” ėshtė krejtėsisht e braktisur, me njė dry tė ndryshkur tek dera, ndonėse salla e kinemasė ekziston. Po kėshtu edhe kinema “Agimi”, e cila sheh ndonjė spektator, vetėm kur artistėt e rinj tė artit bashkėkohor bėjnė atje ndonjė performancė. Tani kryeqyteti ynė ka vetėm dy kinema, “Millenium” dhe “Imperial”, tė cilat administrohen nė mėnyrė private.

A ėshtė pjesė e historisė tonė Kinema Republika?


Krejt nė fillim quhej "Diana". Mė pas "Gloria", mandej "Republika" e sė fundmi u quajt kinema "Millenium 1". Hedhja e themeleve tė saj ndodhi nė vitin 1930. Ishte ndėr tė parat kinema, qė hapeshin nė Shqipėri. Historia e saj lidhet me vetė historinė e kinemasė shqiptare dhe me artistėt, qė thithėn formimin e parė aty. Edhe pse ishte fillimi i viteve '30-tė nė kinema Gloria shfaqeshin filmat mė tė mirė tė kohės, filma francezė, amerikanė, italianė. Interesi i publikut ishte maksimal. Plot 75 vjet nga ndėrtimi i saj, pas shumė e shumė ndėrhyrjesh, pėrshtatjesh e rregullimesh, Diana, Gloria, apo Republika e dikurshme, sot ėshtė shkatėrruar deri nė gurin e fundit tė themelit...pronarėt e saj tė dikurhsėm kanė njė projekt tė ri, shumėdimensional pėr tė.
Mė 6 tetor 1934 Dhimitėr Canco, njė intelektual i pasionuar pas librit dhe njė nga njerėzit qė kontribuoi shumė nė pėrhapjen e filmit nė Shqipėri, ēeli nė Tiranė kinemanė "Gloria", e cila ndikoi fuqishėm nė emancipinim e shqiptarėve. Ai vetė pėrzgjidhte me shumė kujdes filmat mė tė mirė tė kohės, e sidomos ekranizimet e vepra tė shkrimtarėve tė mėdhenj botėrorė. Pranė kinemasė sė tij Canco, angazhoi edhe njė grup aktorėsh amatorė, qė jepnin shfaqje midis seancave tė filmave. Gjithashtu lidhi kontrata edhe me grupe tė tjera tė huaja artistike, tė cilėt jepnin shfaqje jo vetėm nė kinemanė e tij, por nė mbarė vendin. Kinema "Gloria" ēeli degėt e saj nė Durrės e nė Shkodėr dhe bashkė me kinema "Nacional" (ish- 17 nėntori), tė Vėllezėrve Beshiri, u bėnė dy nga shoqėritė mė tė mėdha e mė me influencė nė kėtė drejtim. Mjafton njė kėrkim i shkurtėr nė arkiva dhe kupton se shkėlqimi i kėsaj kinemaje ishte pikėrisht nė vitet '30-'40, deri nė kohėn kur ajo u kthye nė pronė shtetėrore. Filmat, qė shfaqeshin ishin mė tė mirėt e asaj periudhe.**********
NENI 62

KRRT-tė e rretheve, tė bashkive tė qyteteve tė kategorise sė parė, tė Bashkisė sė Tiranės dhe KRRTRSH nuk kanė tė drejtė tė miratojnė asnjė ndėrtim tė pėrhershėm ose provizor, jashtė funksionit tė territorit tė pėrcaktuar nė studimet e miratuara, nė territore pronė publike tė tilla si:
- territore tė objekteve social-kulturore,
- territore tė gjelbėrta,
- territore sportive,
- sheshe dhe hapėsira ndėrmjet blloqeve tė ndėrtuara tė banesave;
- rrugė, sheshe publike dhe vendqėndrime, tė pėrcaktuara dhe interpretuara nė Rregulloren e Urbanistikės.
Ndėrtimet qė mund tė bėhen janė vetėm ato tė pėrcaktuara nė studimin urbanistik nė pėrputhje tė plotė me funksionin e miratuar.
Pėr rastet e pronave tė kthyera nga komisionet e kthimit dhe tė kompensimit tė pronave ish- pronarėve, kur kėto prona gjenden nė territore tė tilla, KRRT-tė e tė gjitha niveleve nuk kanė tė drejtė tė ndryshojnė destinacionin e pėrcaktuar nė studimin e miratuar. Nė kėto raste pronarėt e tokave kanė tė drejtė tė kėrkojnė kompensim sipas ligjeve nė fuqi.

************************************************** **

Ja se si i shpenzon paratė e taksapaguesve Edi Rama

Blerja e mediave nga kryebashkiaku Rama, 36.5 milionė lekė pėr “Natėn e Bardhė”
Skandalet e Bashkisė sė Tiranės nuk kanė tė sosur. Nėse pėr njė drekė me gratė e bashkisė kryebashkiaku Rama paguan 4.5 milionė lekė pėr tė festuar sė bashku me to 8 marsin, nėse pėr reklamimin e “Ditės sė Verės”, Edi Rama, harxhon plot 45 milionė lekė, pėr “Natėn e Bardhė” janė shpenzuar plot 36.5 mi8lionė lekė. Kėshtu me mandatin nr 4 tė datės 16.01.2006 janė paguar Delta Publicity sh.p.k plot 33.2 milionė lekė pėr spotin e Natės sė Bardhė”, spot qė do tė transmetohej nė pesė televizione. Kėshtu nė datat 25, 26, 27, 28 nėntor ėshtė transmetuar nga pesė televizione 60 herė spoti pėr “Natėn e Bardhė”. Ndėrkohė qė po nė datėn 16.01.2008 njė tjetėr shoqėri merr 2 milionė lekė nga bashkia e Tiranės me mandatin nr 3.
Kjo shoqėri quhet M&C Monotoring. Bashkia e Tiranės pėrveē reklamės paguan edhe 2 milionė lekė tė tjera pėr kėtė shoqėri me qėllim monitorime spoteve. Ndėrkohė qė ėshtė njė tjetėr shoqėri, e cila paguhet me 1.5 milionė lekė pėr tė prodhuar spotin televiziv tė Natės sė Bardhė. Kemi tre shoqėri tė pėrfshira tė cilat kanė marrė nė total 36.5 milionė lekė nga bashkia e Tiranės pėr prodhimin, transmetimin dhe monitorimin e spotit Nata e Bardhė.

Kryebashkiaku Rama, 44 milionė lekė reklama pėr “Ditėn e Verės” me paratė e taksapaguesve shqiptarė

Nga sa do tė shohim mė poshtė, kryebashkiaku i Tiranės ka vėnė nė dispozicion tė kėtyre mediave shuma tė konsiderueshme tė hollash tė cilat i reklamon nėpėrmjet publikimeve fiktive. Kėshtu me urdhėr pagesėn nr.211 tė datės 18.04.2006, Edi Rama i paguan 16.6 milionė lekė tė vjetra shoqėrisė “Delta Publicity”, vetėm pėr tė transmetuar spote televizive pėr “Ditėn e Verės”. Transmetimi i kėtyre spoteve, pėrveē shpenzimeve skandaloze tė kryebashkiakut pėr tė mbajtur mbyllur gojėn e mediave me paratė e taksapaguesve, shėnon dhe mangėsi skandaloze nga administrata e bashkisė pėrsa i pėrket disa pikave. Kėshtu mungon kohėzgjatja e spoteve, mediaplani i monitoruar si dhe procesverbali midis bashkisė dhe firmės sė kontraktuar. Nė tė gjitha rastet kryebashkiaku i Tiranės ka shkelur kontratat e firmosura me kėtė firmė nė dėm tė taksapaguesve. Ndėrkohė nė tė njėjtėn kohė tė vitit, pra nė datėn 10.05.2006 po kjo bashki i paguan 8.3 milionė lekė tė vjetra me mandatin nr. 287, firmės sė sipėrpėmendur pėr transmetimin e spoteve televizive pėr “Ditėn e Verės”. Me mandatin nr. 171 datė 05.05.2006, kjo bashki kishte paguar 19.1 milionė lekė tė vjetra tė njėjtėn firmė pėr spotet televizive “Dita e Verės” dhe “Komisionet qytetare”.

Edi Rama, 4.5 milionė lekė drekė me gratė e bashkisė nė Sheraton me paratė e qytetarėve tė Tiranės
Kėshtu, njė nga rastet mė skandaloze ėshtė ai i festės tė organizuar nga Edi Rama me rastin e 8 Marsit, ku gratė e bashkisė nė mėnyrė tė organizuar shtrojnė dreka argėtuese me paratė e taksapaguesve. Nė vend qė kėto para tė shkojnė pėr ushqimin e ēerdheve dhe tė kopshteve, harxhohen nė mėnyrėn mė tė paskrupullt nga kryebashkiaku i Tiranės. Kėshtu sipas dokumentacioneve tė kėsaj bashkie nė datėn 15 mars i ėshtė paguar hotel Sheratonit shuma pre tre milionė lekėsh tė vjetra pėr drekėn e shtruar pėr gratė e bashkisė, tė cilat kanė festuar me paratė e taksapaguesve. Sipas urdhėrpagesės nr. 190 tė datės 15.03.2008, bashkia e Tiranės, i ka paguar hotel Sheratonit kėtė shumė me objektin “aktivitet social”. Ky aktivitet social, ku gratė e bashkisė bėjnė qejf me lekėt e taksapaguesve tė Tiranės, ėshtė organizuar nga kryebashkiaku Rama, i cili nėpėrmjet urdhrit nr.62 datė 04.03.2005, urdhėron financėn e bashkisė tė likujdojė hotelin mė tė shtrenjtė mund tė themi nė gjithė Shqipėrinė, me shumėn e mėsipėrme pėr drekėn e ngrėnė nga punonjėset e bashkisė. Nė fakt, kryebashkiaku i Tiranės nuk mund tė lejonte qė gratė e bashkisė sė tij tė hanin drekėn pa u argėtuar edhe me dekorin dhe zbukurimet qė do tė bėheshin me rastin e kėsaj feste. Me urdhrin nr. 189 tė datės 15.03.2008, kryebashkiaku i talentuar i Tiranės vendos tė paguajė plot 1.4 milionė lekė tė vjetra pėr zbukurimin dhe dekorin e ambienteve tė hotel Sheraton. Kėshtu, njė drekė festive e grave tė bashkisė sė Tiranės, kushton plot 4.4 milionė lekė tė vjetra dhe tė gjitha kėto lekė pėrballohen nga paratė e taksapaguesve. Kryebashkiaku i Tiranės pėrveē dėmit ekonomik, ka kryer nė rastin konkret edhe shumė shkelje tė tjera tė cilat kanė tė bėjnė me njė sėrė vendimesh tė paligjshme.

Edi Rama, 200 milionė lekė spote televizive tė barabarta me kontributin e 200 bizneseve nė Tiranė

Nė vazhdim tė skandaleve tė bashkisė sė Tiranės, pėrsa i pėrket abuzimeve me fondet, njė rast tjetėr ku kryebashkiaku i Tiranės ka abuzuar me tenderimin dhe me paratė e taksapaguesve ėshtė dhe ai i tenderit pėr transmetimin e spoteve publicitare. Ky tender ėshtė zhvilluar vetėm me pjesėmarrjen e dy firmave dhe fituese ka dalė shoqėria Delta Publicity. Shuma qė kryebashkiaku i Tiranės ka caktuar pėr tė bėrė publicitet ėshtė 200 milionė lekė dhe kėto para janė pjesė e planit tė tij pėr blerjen mediave nėpėrmjet bakshisheve qė jepen nga taksat e qytetarėve tė Tiranės. Sipas dokumentacioneve tė tenderimit vihet re se shuma e pėrcaktuar pėr transmetim spotesh ka qenė 200 milionė lekė tė vjetra ndėrkohė qė preventivi i llogaritur sipas bashkisė ka qenė nė shumėn 19.872.000 lekė tė reja. Ndėrkohė qė firma fituese e cila ėshtė Delta Publicity e ka fituar kėtė tender me shumėn 19.944.000 lekė.

************************************************** **

Edvin Rama esht mason. Kete e din githe bota.

Edvin Rama esht mason. Kete e din githe bota.
Dihet se kush jane masonet. Masonet jane ata njerez te pasur qe zoterojne aksione te medha, jane bankiera, pronare pallatesh, presidenta, mbreter, gjenerala, qe ne programin e tyre esht: Te shkaterrojne boten. Ta hedhin ne flake e te perflakin qiellin me kockat e njerezve. Keta nuk kane asnje besim fetar, per mode permendin Krishtin dhe ne fakt e punojne nate e dite me mish e shpirt dhe me gjithe pasurine per ta zhdukur besimin ne Krisht duke i kthyer fete si nje simbol zbukurimi sikurse kane kthyer fene protestante qe urren ne Krisht dhe punon kunder besimtarve te Krishtit. Ndersa ndaj islamit e kane terbimin me te madh, por mjeshteria e mazoneve esht shume e perfeksionuar saqe mislimante nuk mund ta arrijne te kuptojne lojen e mazoneve qe punojne per ta zhdukur ngadale dhe me rrenje. Shembulli ishte ne Danimark qe u fye Muhameti boterisht disa here dhe ne disa vite.
Prandaj te dashur miqe shqiptar besimtar te cdo fejet Edvin Rama nuk ka asnje ndjenje a moral sadopak njerezor.
Shembuj ka dhene:
_ Ka shkaterruar familjen
- ish gruan e ka shkaterruar psiqikisht perjetsishte
- Djalin vejeni re se sa normal duket
- Vete esht psiqikisht
- Nuk ka sesi te kete ndjenje nacionale sepse mazonet nuk kane ndjenje nacionale.
- Teoria jo e tij sepse nuk ka tru, por e huazuar nga satanizmi mazon: as e djathte e as e majte.

Boterisht ne TVSH deklaroi Fatos Nanome dt.29 shtator ne emisionin e lajmeve:
Edvin Rama mason i pasuruar............

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 108
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 12:28 am

Foto nga protestat e Edvin Kristaq Rames :

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA 14435as

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA 2w4imwx

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA 2wdyh44
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 12:33 am

Arber kjo nuk eshte Protest, nuk shkohet ne protest me me huj gardhi, kur shikon keto foto vren se keta njerz nuk kan dal te protestoj por te dhunojn. Nuk jam perkrahs i Berishes pore per momentin e perkrahi sepse pushteti me dhun nuk mirret askund ne bote.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 108
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 12:33 am

PPSH edhe e krijuan vete Sllavet ose sot PS :

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Hoxhapopovic
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 108
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 12:35 am

@Drini

Atehere duhet te flasim qarte , qe ky Edvin Kristaq Rama ka per qellim te shkateroje Shqiperine .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 12:37 am

Me duket se i paskan mbledh te gjith hajnat e matrapazet ne shesh per te vjedh e plaqit sikur ato automejte qei vjedhshin dhe ziheshin per nje trotenet cili po e grabit me par e tjera gjera dhe perse tu ipet flaka atyre makinave te qytetarve , apo ishte nji politik e till qe te nxisin masen ne dhun .Dhe sjelljet ndaj policis sikur te ishin shki e jo shqiptar , kjo me deshproi pa mas .
Demostart e qet thoshte bosi i tyre Rama, por u duk qfar qete nuk kamn as gje kunder Popullit si salla si rama njejt jan te dy por me dhimbset populli po e vuan prap se prap dhe nuk u mbushen mend.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 12:40 am

Arber kjo eshte shume e kiarte, keti njerit nuk i intereson populli pore vetum karrika, kete e do edhe me dhun keshtu e porositin greket, ketu nuk ka dyshim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 12:44 am

Besa edhe shkijet se ky ishte qe ja dha shkaut qelsin e tiranes po i njeti po e djeg popullin per karrik .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 12:45 am

po i dalin fjalet PETRIT KOLES PROFETIT SHQIPTAR.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 12:48 am

Mos qenka edhe aji ne kto tollovia`?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 12:50 am

E lexova Shekullin dhe u habita ne shume komente , ku fajsonin USA, EU, per ket ngjarje, keta deshiroin prap ta izoloin shqiperin. Mirpo kjo kohe ka ikur nje her e pergjithmone. Nje fryme e re si VV do te lind edhe ne Shqiperi, shpresoj te jen keto tentimet e fundit te PS per ta shkatrru Shqiperin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 1:20 pm

A po ju dhimbet Sali Tradhtari a ,dhenderri i Serbise,pom doket se ju do Drinii ,Arber paskeni qen me I.Rugov tradhtarin qe u zgerdhijke me Milloshin..
Dhe qe ne LDK e ka prue serbia dhe komiteti krahinor me RRahman Morinen..
Turpi i shqiptareve eshte sali berisha.
Socialistat ndihmuan me se shumti UCK-ne
Sala bashkpunoi me Milloshin gjate luftes se UCK-se.
Eshte qudi se si perkrahin n jerezit Politikana qe bashkpunojne me Shkaun falin Tokat shqiptare falin detin bashkpunojne me fazliqin.etj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 4:54 pm

Edhe pse ne Tiran esht nji situat kaotike ne fund dot perfundoj ne favor toni dhe nte mir te gjith popullit,simbas regjis!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 10:30 pm

Xhiti une mund te jem me te gjithe shqiptaret, por ne asnje mnyre me ata qe ushtroin dhune ndai policis se shtetit, e fusin urrejtje e vllavrasje.
Edhe nje her ndaj dhembje me familjet e te vrarve. Keto protesta nuk ishin protesta, ky ishte thjeshte nje puq qe nuk arriti te realizohet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 10:31 pm

Drini po gazeta Shekulli eshte e KOco KOkedhimes,mikut me te ngushte te Edi Rames edhe kanali televiziv A1,i ketij eshte.Normale qe keshtu eshte ajo gazeta ,antishqiptare.Edi Rama dhe miqte e tij kriminele ,qe per pushtet te vrasin dhe te djegin,duhet te japin llogari ne Prokurori dhe jo te lihen te lire ,kane berfe krim monstruoz,te nxjerresh turmat dhe t'i lesh pa udheheqes,shiko se cfare skenari kishin bere.Por Shqiperia do te behet,pa cka se na turperuan dhe ulen koken ne sy te gjithe botes.Plehrat!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 10:43 pm

SALA ja duhet te qendroj deri ne fund ja duhet zgjedhje te reja, ndryshe ska shanc.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 10:44 pm

llogari do te jep sala sllobodanka qe vrau popullin e vete..
sepse ky deshmoi prap se nuk eshte shqiptare po armik tradhtare kombi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 10:57 pm

Sala eshte ne rregull.Policia ka mbajtur nje qendrim qe eshte per tu pershendetur.Vanadalet dhe kriminelet qe kishte sjelle Edi rama do te japin llogari para ligjit,me ne krye komandantin e vet Edvinin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 11:00 pm

edhe policia e MIlloshit serbise eshte sjell keshtu me shqiptaret
edhe sla njejte pra sala si serbet..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 108
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySun Jan 23, 2011 2:08 am

Cito :
Xhiti

A po ju dhimbet Sali Tradhtari a ,dhenderri i Serbise,pom doket se ju do Drinii ,Arber paskeni qen me I.Rugov tradhtarin qe u zgerdhijke me Milloshin..
Dhe qe ne LDK e ka prue serbia dhe komiteti krahinor me RRahman Morinen..
Turpi i shqiptareve eshte sali berisha.
Socialistat ndihmuan me se shumti UCK-ne
Sala bashkpunoi me Milloshin gjate luftes se UCK-se.
Eshte qudi se si perkrahin n jerezit Politikana qe bashkpunojne me Shkaun falin Tokat shqiptare falin detin bashkpunojne me fazliqin.etj.
Pse kush me tu dhimt sipas teje zoteria juaj , Edi Greku ?
Po ti vet i ke share shpesh here , cka u bo tash ? A duhet te gjithe me mendu ate qfare ti thu patjeter?
Me trego ti XHITI ne ate shtet qe je , ne Gjermani , cka ndodh nese vepron dikush ne kryemnistri si keta qe tentuan dje ??


PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Pptt610x-25
PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Protesta+main
PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Album_large_4022513

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Album_large_4022533

Te garantoj une qe i pret plumi , edhe sa i perket Rugoves , nese bash don me dit , mua aspak nuk me duket si tradhtar megjithse ti e ben secilin tradhtar vetem komunistat si duket JO ( sipas kti postimi me larte ) ..
Edhe mos mu perzi mu se cfare mendoj dhe cfare shkruaj , thjesht e jap mendimin tim te lire edhe ska drejt askush me nderhy se lat nam duke e bo secilin shpiun , dy fjal mos me mujt mi ndru me koleget ne forum LOL.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Medalim
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
Medalim

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 66
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySun Jan 23, 2011 4:57 am

I nerumi Arber, kush ka su me pa e mend me mendu, gjanat shifen paster. Vetem kush nuk don ta di realitetin, nuk do te meson te verteten.
Komunistat si arkiteket te tyne kishen emisaret titist miladinate mugoshet e shum serbo malazes tjere, qe pa ato shkie ase qe do kishem sot komunist, ase do kishem kasaphane te tivarit e shum kasaphane tjera. Nga mesimet e shkive dhe perkerhaja reciproke komunistat ne krye me enver-fadilet e bene shqypenin, kosoven, Ylliriden kasaphane. Kjo sua vret ndergjegjen kelysheve enverist, jo se duan ashtu, por kan rra viketim e nje propogande te poshter, u ashet ba nje shpelamje truni deri ne ate mase qe nuk din ta dallojen te baredhen nga e zeza! Nuk duhet edhe gjithe aqe tju kushetohet rendesi fjaleve tyne monotone, perseritjeve qyfyreve tyne ven e pa ven.
Per komunistat nuk ka kompromis, nuk ka komeb, nuk ka fe. ose ato ose kerkush tjeter. Fale Zotit sot koha nuk punon ne favor te tyne. Por pasojat qe qe i ka vuajt Shqyptaria nga kjo fare e felliqet ndihen edhe sot dhe kan me u ndi edhe per shum kohe, plaget qe ia bene shqyptaris nuk kan per tu sheru edhe per shum kohe.
komunisti, me para ia shtrin doren hasmit te shqyptaris sesa vllaut vet. Me pare bashkohet me serb, rus,kinez,grek se me shqyptar, kjo ashete realitet. Vetem smuned e din ata qe ia kan leju vetit nje trushpelamje nga propoganda mashtruse envero-staliniste Kjo ashete kur dikuj i imponohet idelogjia me e foret se kauza Kombetare. Kot e kan tahse shqyptaret me nuk jan te mbulu nen perden e hekuret staliniano-enveriste, gjenat i shon me mire me paster, por sashet lete te pastrohesh prej nje piselleku gjyse shekullor per nje kohe te shkuret, kjo ka me marre edhe pake kohe, te jesh i siguret qe kan em deshtu te gjitha planet dhe tinezit e tyne djallezore dhe ate kan em dehstu me turep. Kjo qe bejen sot kanibalet, bastaredet e bllokqenave te kristaqeve sashet gje me ate qe kan be baballaret e tyne basheke me shkiet. Ska gje qe ua meshef kete, perndryshe nese lejojem te na perseritet historia, nuk mbetet me shqyptar ne bote.
Ajo cfare ndodhi me 21 kallenor 2011 ishte vazhedimesia e kanibaleve qe nga 1944-97, krejte e kishen planifikua, grupet huligane ju aredhen nga greqia njete si zan qaushet e 97-tes, aty ku ska muned te arrin dora e shkaut cdohere ka perdor doren e shqyptarit si esat pasheve,haxhi qamilve, enver-fadil hoxheve, edhe sot shqypenia gjakoset nga te njetat falanga te bijet e krimineleve bashke punetoreve greko-shkive, e gjakos shqypenin greku e serbi me ane te bastaredve ramo-gjinusho-ngjela-bello-braqo-nano-majkve. Me shprese se nje dite jo te shkuret shqyptaria ka me u pastru nga ky gjak i prishet.
Ju persshendes taneve
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySun Jan 23, 2011 10:16 am

medalimi tha:
Ajo cfare ndodhi me 21 kallenor 2011 ishte vazhedimesia e kanibaleve qe nga 1944-97, krejte e kishen planifikua, grupet huligane ju aredhen nga greqia njete si zan qaushet e 97-tes, aty ku ska muned te arrin dora e shkaut cdohere ka perdor doren e shqyptarit si esat pasheve,haxhi qamilve, enver-fadil hoxheve, edhe sot shqypenia gjakoset nga te njetat falanga te bijet e krimineleve bashke punetoreve greko-shkive, e gjakos shqypenin greku e serbi me ane te bastaredve ramo-gjinusho-ngjela-bello-braqo-nano-majkve. Me shprese se nje dite jo te shkuret shqyptaria ka me u pastru nga ky gjak i prishet.

Keshtu eshte medalim ,asnje presje nik i heq perfundimit tend te mesiperm.
KY ESHTE KLANI KOMUNISTO-KRIMINEL-MAFIOZ.
KETA JANE MBETURINAT E ATIJ RREGJIMIT AQ BARBAR QE NA KISHTE MARE FRYMEN PER AQ KOHE TE GJATE DHE QE PO ZVARRITET ENDE ,DUKE MARE ME VEHTE EDHE JETET E NJERZVE TE PAFAJSHEM.
POR NUK DUHET PESIMIZEM NE KETO MOMENTE ,PASI DO TE VEPROJE FORCA E LIGJIT PATJETER NE KOKAT E TYRE. UNE JAM BESIMPLOTE NE KETE.
SHQIPERISE SADO TE MUNDOHET T'JA ULIN KOKEN KETA KRIMINELE,AJO DO TE DIJE
TE QENDROJE E PAMPOSHTUR DHE KRENARE PER NE PATRIOTET DHE SHQIPTARET E VERTETE,BRENDA DHE JASHTE SAJ,PER TE GJITHE BASHKEKOMBASIT E MI DO TE VIJNE DITE SHUME TE BUKURA.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 39
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySun Jan 23, 2011 10:48 am

LAKURIQ E SYRGJYNOSUR
BREKE-GRISUR E T'ARMATOSUR
PROTESTOJNE-DHUNOJNE
NE MES T'TIRANES
BARBARET E EDVIN KRISTAQ RAMES
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySun Jan 23, 2011 1:17 pm

Arberia edhe medalim qe moti njihi si perkrahes te politikes tradhtare dhe perkrkrahjes te Sali Sllobodanka Berishes mik i Fazliqit dhenderr i serbise dhe I.RUgova te ndjerit bashkpunetore i MIlloshit.
Seshte qudi qe kesi njerez si ju kemi me bollek ne shqiperi e kosove
per ju seshte asgje te vrasin qytetaret pse kerkojne rrezimin e nje qeverie kriminele ,hajna si ne qdo vend te botes.
te ishin que edhe kunder I.Rugov te ndjerit i kishi quajt po keshtu.
Sepse ate e ruajshin policia serbe
po te qohen kunder jakup Krasniqit ishi gezue dhe i kishi quajte ato protesta atdhetare sepse sjani atdhetare i mbroni shpijunat.
medalim njifet moti me shkrimet e tija anti shqiptare ne mbrojtje te politikes se salioviqjane rugoviqjane sepse e njofim se kushe eshte dhe me ke ka bashkpunuar para lufte..po edhe ty arberia
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 14Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: