Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Si e pėrjetova luftėn?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid Yvejsi
Anėtar
Anėtar
Mexhid Yvejsi

Male
Numri i postimeve : 429
Age : 68
Vendi : Gjakovė, Kosovė
Registration date : 04/05/2009

Si e pėrjetova luftėn? Empty
MesazhTitulli: Si e pėrjetova luftėn?   Si e pėrjetova luftėn? EmptyThu Jan 20, 2011 7:46 pm


SI E PĖRJETOVA LUFTĖN?


Miku im,

Kur u kthye

Nga Pėrmeti

Mė pyeti:

“Meqė nė Kosovė qėndrove,

Luftėn si e pėrjetove?”

I thashė:

Mbrenda vetes

Asgjė e panjohur.

Nuk shikoja prapa,

As nga vdekja

Qė mė rrinte

Nė pritė,

Pėr ēdo ditė

Nuk kisha frikė,

Sepse edhe ajo

Ėshtė pjesė

E imja.

Frikėsohesha vetėm se

Mos po mbetėm gjallė

E ta shoh Kosovėn

Si ėshtė kallė,

Ku ēdo gjė

Ka ndryshuar,

Pėrveē atyre faqezi…

Qė e ushqyen

Popullin me ėndėrra

Duke mbjellur hi…Mexhid YVEJSI,

Gjakovė, Korrik, 1999
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Si e pėrjetova luftėn?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: