Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE    PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE - Faqe 2 EmptySat Jan 08, 2011 11:00 pm

Fanitja e tė Puthurės sė Detit tė dallgėzuar…
skicė

Dita ishte ngarkuar me rastėsinė. Rastėsia lindte rastėsinė dhe rastėsia, po mė dukej, sikur donte tė shpėrthente me tė papriturėn e saj... Me ngjasonte me njė pemė tė jeshiltė, e cila nxirrte degė tė blerta rastėsie shpejtėsisht. Hodha vėshtrimin tim tė zgjuar dhe ceka interesanten: atė, qė ishte e konturuar . Po ai a e kishte mendjen tė dallonte nė kujtesėn e tij atė “takim emblemė”, qė pėrsillte tė kaluarėn. U pėrqėndrova mbi atė rastėsi dhe po ecja pa vėnė re, veē vijoja tė pėrqėndroja sytė e mi tė bukur, qė lėshonin vėshtrimin kujtimor. Ku mund tė jetė ai tashmė, ai, qė i ka dhėnė dritė kėtij vendi dallgėzues?! Ku?!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE    PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE - Faqe 2 EmptySat Jan 08, 2011 11:00 pm

Vijoja tė ecja lehtas dhe me sy ngulitur… Kur, papritmas, ndodhi njė pėrplasje e paparashikuar… U pėrplasa ... Po me kė?! Ishte pjesa e tjeter e syrit tim, pjesa e buzė, gjysma e tė puthurės e mbetur aty nė atė afėrsi deti, ku dallgėt pėrplaseshin sa herė, qė realizohej e puthura, e pasputhura... Buzėt sillnin nė kujtesėn e tyre atė ndodhi aq interesante, tė bukur, hijeshore, ndjenjėsore, perėndore... Oh, sa bukur , o njerėz...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE    PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE - Faqe 2 EmptySat Jan 08, 2011 11:01 pm

Sa e drituar drita, sa e rrezatuar rrezja... Doja tė thėrrisja , por u vetpėrmbajta...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE    PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE - Faqe 2 EmptySat Jan 08, 2011 11:01 pm

Ishte pikėrisht ai, qė kishte realizuar puthjen e parė dashurore... Unė , ai dhe pak mė tutje vendi, qė ndjeu ofshamat e tė puthurės sė parė dhe mbi puthjen tonė Qielli dhe kundrues i fortė Deti..., tė cilėt shėnuan diēka nė ditarin e tyre: si duket ligjėruan qiellėsisht dhe detėsisht tė puthurėn tonė...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE    PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE - Faqe 2 EmptySat Jan 08, 2011 11:01 pm

Njė pėrplasje e fortė sysh, si dy shikime zhbirues, qė kėrkojnė tė zbulojnė mendimet e momentit... Njė hutim i prerė, pa njė gjysmė fjalė... Sytė u kthyen nga vendi i takimit me lot shpėrthuyes tė lėnduar dhe filluan tė bien nga faqet e mia. M’u duk
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE    PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE - Faqe 2 EmptySat Jan 08, 2011 11:01 pm

sikur ishte nisur ujėvara e lotėve , e cila rrėzohej mbi faqet e mia tė bukura, aq e rrėmbyeshme... Mė shikonte ai ... Ndjeva tek mė shikonte me syte e saj tė bukur dhe E Puthuara e Parė... E hutuar mbeta mes vėshtrimeve dhe tė puthurės...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE    PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE - Faqe 2 EmptySat Jan 08, 2011 11:01 pm

Ndjeva se zemra mė ndaloi.... Kisha mbetur si e ngulur ne njė hap tė pahedhur.... Mblodha forcat. I dhashė urdhėr zemrės tė rifutej nė kraharorin tim tė bukur .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE    PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE - Faqe 2 EmptySat Jan 08, 2011 11:02 pm

Papritmas ai u shfanit. Unė ecja e hutuar dhe pyetjet filluan tė vėrshonin njera pas tjetrėr… Tė ishte fantazma e tij ? Tė ishte pėrfytyrimi im i sėmurė? Nuk mbaja mend si kisha ardhur deri kėtu?! Pashė dhe njė herė nga e puthura dhe vrapova, me sa kisha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE    PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE - Faqe 2 EmptySat Jan 08, 2011 11:02 pm

fuqi midis njerėzve, tė cilėt lėshonin pyetjen jetime: ‘Po kjo ē’pati?”
Enigmėn e kisha marrė me vete. Ndjeva, sikur po mė ndiqte nga pas dikush... Ktheva
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE    PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE - Faqe 2 EmptySat Jan 08, 2011 11:02 pm

sytė dhe pashė tė konturuar tė Puthurėn time tė Parė… Ajo ishte e pranverizuar e gjitha, ashtu, si atė ditė e veshur me veshje lulesh…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE    PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE - Faqe 2 EmptySat Jan 08, 2011 11:02 pm

M ė dukej, sikur donte tė mė thoshte diēka. Unė u ndala dhe doja ta prisja, por ajo sa u ndala unė, u zhduk. Si duket shkoi prapė atje te deti… pastaj m;u fanit, sikur drejt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE    PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE - Faqe 2 EmptySat Jan 08, 2011 11:02 pm

meje po vinte njė”sozia ime “ veshur me velo tė bardhė nusėrore. E dallova : Ishte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE    PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE - Faqe 2 EmptySat Jan 08, 2011 11:03 pm

pėrsėri e E PUTHURA IME E PARE.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE    PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE - Faqe 2 EmptySat Jan 08, 2011 11:03 pm

E kisha humbur tashmė vetminė…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE    PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE - Faqe 2 EmptySat Jan 08, 2011 11:03 pm

I redaktoi: Kristaq F. Shabani I.W.A, W.P.S
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content
PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE    PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE - Faqe 2 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
PEGASI Talente te rinj MARSELA HAJDINI LUSHNJE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: