Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" Empty
MesazhTitulli: GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ"   GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" EmptyThu Dec 30, 2010 4:12 pm

KOMUNIKATĖ SHTYPI E LIDHJES NDĖRKOMBĖTARE TĖ POETĖVE SHKRIMTARĖVE DHE ARTISTĖVE “PEGASI” ALBANIA DATĖ 30.12.2012
PĖRMBYLLJE DINJITOZE E VEPRIMTARIVE TĖ LIDHJES PĖR VITIN 2010
“PEGASI DHE TALENTET E RINJ”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ"   GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" EmptyThu Dec 30, 2010 4:12 pm

NĖ KĖTĖ VEPRIMTARI MORĖN PJESĖ KRYESISHT TALENTE TĖ RINJ, TĖ ARDHUR NGA TIRANA, GJIROKASTRA, PĖRMETI, TEPELENA, SARANDA, POR ME KUMTET E TYRE KONTRIBUAN DENJĖSISHT POETET DHE SHKRIMTARĖT : AGRON SHELE, SHQIPONJA DURO, ENKELEJDA FEJZO (BELGJIKĖ); HASIJE SELISHTA, ALBINA IDRIZI (KOSOVĖ) ALEKSANDRA SHABANI (MAJLINDA), JORGO TELO, KRISTO STOJA, MIMOZA LLAVDANITI, SHEZAIR KOKO, AFRODHITI SHEHU, ALKETA PONDE, PANDELI SULI, ALEKSANDĖR POGAĒE (AKTOR) VOLTIZA DUROELEFTERIA KALLOJERI, ASIM PETA(SHQIPĖRI), LEDIANA PAJA (SHBA).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ"   GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" EmptyThu Dec 30, 2010 4:13 pm

POSAĒĖRISHT PĖR KĖTĖ VEPRIMTARI ISHTE PĖRGATITUR DHE NJĖ PASQYRIM I VEPRIMTARIVE TĖ SHUMTA LETRARE TĖ LNPSHA “PEGASI’ ALBANIA, VEPRAVE TĖ SHUMTA LETRARE TĖ BOTUARA.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ"   GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" EmptyThu Dec 30, 2010 4:13 pm

KY MATERIAL FILMIK U PREZANTUA GJATĖ GJITHĖ KOHĖS SĖ VEPRIMTARISĖ QĖ LA MBRESA TĖ SHUMTA PĖR VEPRIMTARITĖ E ORGANIZUARA.
PO KĖSHTU U NDOQĖN DHE DY INTERVISTA TĖ DHĖNA NĖ TELEVIZIONET TĖ PRESIDENTIT TĖ LIDHJES NĖ VITIN 2009 DHE 2010, NĖ CILAT SHPREHESHIN MENDIMET EDHE TĖ POETĖVE TĖ VENDEVE TĖ NDRYSHME TĖ BOTĖS, TĖ CILĖT KANĖ ARDHUR NĖ GJIROKASTĖR PĖR SIMPOZIUME NDĖRKOMBĖTARE TĖ LETĖRSISĖ.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ"   GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" EmptyThu Dec 30, 2010 4:14 pm

DUHET THEKSUAR SE NĖ KĖTĖ VEPRIMTARI MORĖN PJESĖ EDHE POETĖ DHE ARTISTĖ TĖ QYTETIT TĖ GJIROKASTRĖS, STUDENTĖ, NXĖNĖS TĖ SHKOLLA TĖ MESME TĖ QYTETIT, MĖSUES LĖTĖRSIE, DREJTOR SHKOLLASH DHE INSTITUCIONESH, PERSONELI DHE BANORĖ TĖ SHTĖPISĖ SĖ MOSHUARVE GJIROKASTĖR (TĖ APASIONUAR NDAJ LETĖRSISĖ, PUNONJĖS TĖ ORGANEVE TĖ RENDIT DHE PĖRFAQĖSUES VENDORĖ.. MBI 150 PJESĖMARRĖS. DUHET THEKSUAR SE NĖ KĖTĖ VEPRIMTARI KISHIN ARDHUR SHUMĖ TĖ FTUAR EDHE PĖR TĖ FOKUSUARĖN EVENIMENTIT ANXHELA QIRUSHIN ME NOVELĖNE SAJ TĖ PARĖ “ENIGMA E DEBORABAHUT NGA OSNABRUKU”. KISHTE PREZENCE EDHE TE DROPULLITĖVE NGA ORIGJINOHET BABAI I SAJ. VEPRIMTARIA E ARRITI QĖLLIMIN E SAJ ME SKENARINE PĖRGATITUR, ME PREZENCĖN E APARATURES ELEKTRONIKE DHE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ"   GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" EmptyThu Dec 30, 2010 4:14 pm

MUZIKORE, ME FILMIN DHE FOTOGRAFIMIN GJITHĖ VEPRIMTARISĖ.
U PREZANTUA DHE LIBRI “SKĖNDERBEU NJĖ HISTORI POLITIKE” I AUREL PLASARIT, ROMANI MODERN “BĖRTHAMA” I EIR PLASARIT, LIBRI “PUTHĖRIME BUZĖSH” I NEBIH BUNJAHUT, “SHIPWRECKS DELAYED” NJĖ LIBĖR 15 GJUHĖSH I NADIA CELLA POP RUMANI , KANDIDATE PĖR ĒMIMIN “NOBEL”, KU MES 19 PĖRKTHYESVE NGA BOTA ISHIN DHE PĖRKTHIMET E NADIAS NĖ GJUHĖN SHQIPE NGA ALEKSANDRA SHABANI (MAJLINDA), DHE LIBRI “Ich liebe dich, Adlia LOVE STORY MIMOZA AHMETI. U PREZANTUAN GJITHASHTU GAZETAT “EMBRIONI “ I SHKOLLĖS 9 VJEĒARE NEPRAVISHTĖ (DREJTUAR NGA KRIJUESI SHEZAIR KOKO), “SHPRESIMI I JETĖS” ORGAN I SHTĖPISĖ SĖ MOSHUARVE GJIROKASTĖR, DREJTUAR NGA Z. ARIANIT MUHO SI DHE GAZETA “GĖTE” (DREJTUAR NGA KRIJUESI ASTRIT REĒKA). TĖ GJITHA KĖTO ORGANE BOTOHEN NĖN KUJDESIN E LNPSHA “PEGASI” ALBANIA. N ĖKĖTĖ VEPRIMTARI GJITHASHTU U LEXUA KUMTI :
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ"   GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" EmptyThu Dec 30, 2010 4:15 pm

“KANĖ ĒELUR MIMOZAT”

NJĖ MIMOZĖ QĖ PO MATUROHET NĖ DĖSHIRIMIN E SAJ POETIK
MIMOZA REXHVELAJ- FIERAKJA E SHKODRANIZUAR
ANETARE E LNPSHA “PEGASI” ALBANIA SI DHE Retrospektiva: Enkelejda Fejzo… Kur hidhte rrėnjė “PEGASI”. PĖRSHĖNDETI PJESĖMARRĖSIT NW EMWR TW I.W.A (OHAJO SHBA) DHE W.P.S POETI KRISTAQ F. SHABANI.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ"   GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" EmptyThu Dec 30, 2010 4:15 pm

LOKALI BASHKĖKOHOR “FANTAZIA “ GJIROKASTĖR, ME KĖTĖ RAST SHTROI NJĖ KOKTEIL –BANKET DHE MANDEJ GJITHĖ PJESĖMARĖRSIT VIJUAN NĖ NJĖ MBRĖMJE VALLĖZIMI SHUMĖ DINAMIKE.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ"   GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" EmptyThu Dec 30, 2010 4:16 pm

Ngado shpėrthyen urimet pėr Vitin e Ri 2010… pėrshendetje erdhėn edhe nga larg nėpėrmejt telefonit…
NGA SEKRETARI I PĖRGJITHSHĖM AGRON SHELE DHE POETJA SHQIPONJA DURO, QĖ UA TRANSMETUAM PJESĖMARRĖSVE..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ"   GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" EmptyThu Dec 30, 2010 4:16 pm

Falėnderojmė gjithė poetėt qė morėn pjesė me mendimet dhe kumtet e tyre nga Shqipėria, Kosova dhe vendet e tjera nė veprimtarinė e madhe poetike “PEGASI DHE TALENTET E RINJ” zhvilluar nė lokalin “FANTAZIA “ GJIROKASTĖR, KU TALENTET E RINJ, DISKUTUAN ME NJĖ AUTORITET
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ"   GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" EmptyThu Dec 30, 2010 4:16 pm

PROFESIONAL PĖR TĖ FOKUSUARĖN, ANXHELA QIRUSHI ,PWR VEPRĖN E SAJ “ENIGMA E DEBORAHUT NGA OSNABRUKU”.
NĖ EMĖR TĖ LNPSHA “PEGASI” JU UROJMĖ TĖ GJITHĖVE:” GĖZUAR VITIN E RI 2011 DHE SUKSESE NĖ JETTĖ DHE VEPRIMTARINĖ SHKRIMORE!”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ"   GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" EmptyThu Dec 30, 2010 4:17 pm

KRISTAQ F. SHABANI PRESIDENTI I LNPSHA “PEGASI ALBANIA (GJIROKASTĖR)
AGRON SHELE, SEKRETAR I PĖRGJITHSHĖM I LNPSH “PEGASI” ALBANIA (BELGJIKĖ)
PETRO DUDI , N/KRYETAR I PĖRGJITHSHĖM I LNPSHA “PEGASI” ALBANIA (TIRANĖ)
LEDIANA PAJA, Z/PRESIDENTE E LNPSHA “PEGASI “ALBANIA” (SHBA)
LUMO KOLLESHI SEKRETAR I PĖRGJITHSHĖM I LIDHJES SĖ KRIJUESVE “PEGASI “ ALBANIA (PĖRMET)
MIMOZA AHMETI , POETE , ENRIETA SINA W.P.S , POETE, MAJLINDA RAMA W.PS POETE (FIER), MIRADIJE RAMIQI W.P.S (KOSOVW), ANTON GOJĒAJ W.P.S (MAL I ZI) ALEKSANDRA SHABANI (MAJLINDA) U.P.L.I,W.P.S ((GJIROKASTĖR), NEBIH BUNJAKU W.P.S (KOSOVĖ)ANĖTARE TĖ PRESIDENCĖS SĖ LNPSHA “PEGASI” ALBANIA.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content
GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ"   GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ" Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
GJIROKASTRA PEGASI VEPRIMTARI "PEGASI DHE TALENTET E RINJ"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: