Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Libri me i bukur qe keni lexuar

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AutoriMesazh
Kosovarja
Admin
Admin
avatar

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 32
Vendi : Jashtokėsore!
Registration date : 14/08/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Tue Mar 03, 2009 4:17 pm

Per momentin jam duke e lexuar ''Psikologjia Islame'' Aid El Karni
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Anabela
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 170
Age : 33
Vendi : Prizren
Profesioni/Hobi : Perkthyese, 4 gjuhe
Registration date : 04/03/2009

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Wed Mar 04, 2009 3:55 pm

"PRILLI I THYER"- KADARE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
elisa
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Numri i postimeve : 2298
Registration date : 10/07/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Wed Mar 04, 2009 6:16 pm

''Lulja e Kujtimit " e shkrimtarit Foqion Postolit ka kohe qe kom lexu ket roman .Me pelqen shume .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sun Mar 15, 2009 9:22 pm

Kam lexuar disa libra te mira qe me kan pelqyer.
Libri i fundit qe kam lexua eshte.
Levozhga e Vdekjes. Brahim Avdyli
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
socratus
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 556
Age : 37
Vendi : Prishtinė
Profesioni/Hobi : psikologji, teologji, design
Registration date : 11/02/2009

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sun Mar 15, 2009 10:03 pm

Sigmund Freud
"Moisiu dhe feja monoteiste"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.forum.ds-point.com
dardan01
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 42
Age : 60
Vendi : deutschland
Registration date : 11/04/2009

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sat Apr 11, 2009 3:42 pm

nga lufta ne paqe,Syle Ukshini
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Parapsikologu
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3125
Age : 50
Vendi : Ferizaj-Kosovė
Profesioni/Hobi : Poezia
Registration date : 18/07/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sat Apr 11, 2009 3:51 pm

Nje liber qe me ka bere te mendohesm thelle eshte: Dr. Jozef Marphy: " Forca e Nderdijes"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 36
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Fri Oct 30, 2009 4:08 pm

Harku i Triumfit - Erich Maria Remarque
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 48
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Fri Oct 30, 2009 4:11 pm

Fausti - Gete.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Fri Oct 30, 2009 5:22 pm

Legjenda e legjendave
Libri per Komandantin legjendar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
voglushja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 36
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Fri Oct 30, 2009 9:25 pm

une kam lexuar dhe lexoj me tutje shume,eshte hobi im,por libri qe me ka pelqyer me se shumeti eshte MOS U TRISHTO nga Aid el Karne ,gjithashtu me pelqejn pa mas edhe librat e Ismail Kadares e te shume shkrimtareve shqiptar,per momentin jam duke e lexuar librin e GJENERAL BABUSHIT apo KUDUSI LAMES ,me titull KOSOVA DHE USHTRIA QLIRIMTARE,eshte nje liber i pa pam.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Fri Oct 30, 2009 10:49 pm

Kujtimet
Enver Hoxha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sat Oct 31, 2009 12:31 am

voglushja edhe un e kam lexu ket liber Mos u trishto . Vertet eshte liber qe ja vlen te lexoj cdo njeri ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Fri Dec 25, 2009 1:06 pm

Te them te drejten.un nuk kish dite te bej nje dallim dhe te percaktohm se ky liber eshte me domethens dhe me pelqen me shum se nje liber tjeter.SA kam mbaru nje Roman.dhe ja kam mare ne duar nje tjeter dhe me ka ber per vete qe me hyrjen e leximite.edhe pse libri me shum permban shkrime te gjuhes frenge. qe mua me mere me shum koh te perkthje kete.un parapelqej te lexoj me shum letersi te Autorve te mdhaje siq jan Shekspire, Kadare , Vladimir Nabokov,vllezrite GRIME:Me duket se Ruset jan te lindure per krijime.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 36
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Fri Dec 25, 2009 1:17 pm

Udhetimet e Kapitenit Hateras - Zhyl Vern
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Mon Aug 30, 2010 12:26 am

Fadil Hoxha shkruar nga Veton Surroi
Njė libėr qė shum gjėra i sqaron po shum tė tjera mbeten nė mjegull.
Sa do ėshtė munduar tė i sqaroj disa gjėra po shum gjėra prap se prap kishin mbet nė errsir qė ndoshta edhe i ka mar me vete dhe do mbesin gjithmon nė terr,siq shkruan autori anėn pozitive dhe negative qė pėr mendim timin me shum kishte anėn negative qė nga lufta e dyt e kėndej punėn mė tė madhe kishte bėr me serb dhe siq cek pėr partin komuniste dhe pa dallim feje apo kombsie e nė realitetė luftėn mė tė madhe e kishte bėr me Shqiptar siq i quan aji Ballist(bashk puntor tė fashizmit italian bullagr , gjerman )ose tė paguar me rrog nga tė huajt pėt ėt luftuar ne anen e tyre ,si dhe Luften pėr zhdukjen dhe tradhtin ndaj Shaban Palluzhės,

Njė mė habit se si njė komunist e mer pėr gra qikėn e njė Ballisti e qė mė von e tradhton edhe babgjishin e vet pėr intera tė tyre grupore apo pėr tė j abėr qeffin shokve partizan ,
pjesa tjetėr flet pėr punėn e tij nė kryesin e ish Jugoslavis Komuniste njė qė lėm tubullira tė pa qsaruara dhe jep njė dishin se kishe paska punuar nė dy anė edhe pėr jugosavin por edhe pėr Popullin e Kosovės siq e cek Shqiptarėt e Jugoslavis.
do ju prefoja tė lexoni kėt liber dhe tė jepni dhe ju komentet e juaja ndoshta dikush din mė mir tė vlersoj , por unė mė shum pash an negative se sa pozitive pėr Kombin .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Mon Aug 30, 2010 12:39 am

Une do ta lexoi ket liber, vetum kure do ta kame mundesin ta shkarkoj nga neti, per F.H nuk ja vlen as nje cent me dhane.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Mon Aug 30, 2010 1:01 am

Driniii jo qė nuk ja vlen po ishte disi shum i turbėllt , nuk qka ka desht autori me tė tregoj apo asht munduar disi ta mbuloj vehėtėn sepse edhe vet autori nuk mė duket shum i pastėr .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Mon Aug 30, 2010 1:05 am

Bashkom, koh e komonizmit ka qen ka ike ajo kohe me, do e lexoj, para se ta sjell fiona ne forum, si kujtimet e FH hahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Mon Aug 30, 2010 1:07 am

Bashkom-pasi e ka shty dishka te shkruj per FH esht me nji thes me te.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Mon Aug 30, 2010 1:09 am

Xhemo nuk deshta ta them direk po ti e ceke ashtu edhe ma mer mendja hahahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Mon Aug 30, 2010 11:29 am

Libri ,Titistet nga Enver Hogja....i mrekullueshem..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 48
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Mon Aug 30, 2010 10:07 pm

Gete ,Fausti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Libri me i bukur qe keni lexuar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 8 e 8Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: