Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Libri me i bukur qe keni lexuar

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutoriMesazh
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sat Dec 13, 2008 8:11 pm

TITISTET SHOKU ENVER HOXHA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sat Dec 13, 2008 8:12 pm

Historia e Familjes sė Komandantit Legjendar Adem Jashari
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ylari
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 801
Age : 32
Vendi : Shqiperi
Registration date : 02/11/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sat Dec 13, 2008 10:58 pm

Lexova librin PIRGU I DHEMBJES-Autori FERIT RAMADANI.dhe me beri pershtypje per domethenien e jetes dhe shprehjet artistike!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 36
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sat Dec 13, 2008 11:12 pm

Keto dite kam pas ne duar dy libra qe i rilexoj here pas here sepse me pelqejne shume:

Harku i Triumfit - i Erich Maria Remark.
Cajld Harold - i Bajronit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
gjakushi
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 841
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sat Dec 13, 2008 11:46 pm

Vdekja mė vjen prej syve te tillė - Rexhep Qosja
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
gjakushi
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 841
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sat Dec 13, 2008 11:50 pm

Njėqind vjet Vetmi - Markez
Shtate persona ndjekin autorin - Ramiz Kelmendi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Veneta
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Female
Numri i postimeve : 1008
Registration date : 02/06/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sun Dec 14, 2008 1:53 am

Prilli i thyer dhe Viti i mbrapshte nga Kadare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sun Dec 14, 2008 1:59 am

www.bashkimikombetar.com - Grup autoresh Razz

Alkimisti- Paulo Coelho
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Veneta
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Female
Numri i postimeve : 1008
Registration date : 02/06/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sun Dec 14, 2008 2:02 am

Vrana Konti shkruajti:
www.bashkimikombetar.com - Grup autoresh Razz

Alkimisti- Paulo Coelho
Alkimisti ka fituar cmimin Nobel, e kam lexuar edhe une para disa viteve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
gjakushi
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 841
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sun Dec 14, 2008 2:04 am

Kronikė nė Gur - Ismail Kadare

Zanoret e Humbura - Zejnullah Rrahmani
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 36
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sun Dec 14, 2008 2:16 am

Filozofet me te medhenj te kohrave (50 te pashmangshmit) - Edmund Jacoby

Vrasjet ne rrugen Morg - Edgar Allan POE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kastrioti
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 49
Age : 54
Vendi : Tetove
Registration date : 29/11/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sun Dec 14, 2008 5:12 am

Dimri i Vetmise se Madhe - Ismail Kadare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
feneri
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sun Dec 14, 2008 11:20 am

Proza antike - antologji prozaike
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sun Dec 14, 2008 5:36 pm

Mėrgata e Qyqeve - Nasho Jorgaqi

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Anjeza2
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Female
Numri i postimeve : 11
Age : 25
Vendi : Rh
Registration date : 09/11/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sun Dec 14, 2008 8:47 pm

pse-sterio spase
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Arta
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 760
Registration date : 06/09/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Thu Jan 08, 2009 12:09 am

Jam kosovar -Ibrahim cavolli
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
feratkoca
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 294
Age : 29
Vendi : Shqiperi/Mitrovicė
Registration date : 21/10/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Thu Jan 08, 2009 12:52 am

romani NĖNA- Maksim Gorki
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.feratkoca.multiply.com
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 36
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Thu Jan 08, 2009 1:03 am

Ernest Hemingway - Lamtumire Arme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Thu Jan 08, 2009 1:06 am

TITISTET- Enver Hoxha.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
avatar

Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 29
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Thu Jan 08, 2009 12:13 pm

hmmm skom njo te preferun amo mpelqejn shum
sidomos ata crime/thrillers (policiers).
si psh "Debout les Morts" - fred vargas

"Kush ka vdek le ta qoj doren"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Thu Jan 08, 2009 5:09 pm

'CIA dhe ushtria amerikane' liber me fuqi termetore i autorit Uilliam Blumi i cili faqe per faqe e demaskon imperializmin janki
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 36
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Thu Jan 08, 2009 5:26 pm

Studime Shqiptare - nga Johan Georg von Hahn, i konsideruar si dekan i studimeve shqiptare te shekullit te 19-te.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
lilu
Moderator
Moderator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2153
Age : 39
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : agjente shitjesh
Registration date : 07/07/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Thu Jan 08, 2009 5:45 pm

Kodi i Da Vincit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Thu Jan 08, 2009 6:40 pm

Legjenda e Legjendave Adem Jashari
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Tigrina
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Female
Numri i postimeve : 57
Age : 28
Vendi : Ne hene!
Registration date : 11/12/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Fri Jan 09, 2009 7:46 pm

feratkoca shkruajti:
romani NĖNA - Maksim Gorki
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Libri me i bukur qe keni lexuar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 6 e 8Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: