Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO   GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 EmptySat Dec 18, 2010 1:46 pm

10. Fodullėk = defekt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO   GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 EmptySat Dec 18, 2010 1:46 pm

11. Thjeshtėsi= pafundėsi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO   GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 EmptySat Dec 18, 2010 1:46 pm

12. Lum si unė qė tranformohem,
ndaj luftoj dhe lumturohem.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO   GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 EmptySat Dec 18, 2010 1:46 pm

13. Dobėsi nuk ėshtė tė rrėzohesh,
Por, pasi je rrėzuar,
dot tė mos ēohesh…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO   GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 EmptySat Dec 18, 2010 1:47 pm

14. Lum si ato palw,
qė dinė tė komunikojnė,
se, edhe baltėn
do ta fisnikėrojnė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO   GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 EmptySat Dec 18, 2010 1:47 pm

15. Shumė, shumė tė mendojnė,
veē prej trurit tonė kullues,
gjenė mė tė shtrenjtė tė zbulojnė
e t’ia dhurojnė tė madhit mėsues.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO   GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 EmptySat Dec 18, 2010 1:48 pm

AFORIZMA NGA HENRIK IBSEN (1828-1906)
Populli ėshtė si anija, secili duhet tė jetė i pėrgatitur pėr ta marrė timonin.
Zogu i pyllit nuk dėshiron kurrė kuvli.
Njeriu kurrė nuk duhet veshur me kostumet mė tė bukura kur ai shkon nė betejė pėr lirinė dhe tė vėrtetėn.
Pakica mund tė ketė tė drejtė, dhe shumica e ka gjithmonė gabim.
Njė mijė fjalė nuk do tė linin njė mbresė kaq tė thellė sa njė veprim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO   GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 EmptySat Dec 18, 2010 1:49 pm

Mos e pėrdor fjalėn e huaj "ideal". Ne kemi fjalėn e hatashme burimore "gėnjeshtėr".
A di ēfarė jemi ne qė e mbajmė veten si shtylla tė shoqėrisė? Ne jemi vetėm tullat e saj, as mė shumė, as mė pak.
Jeta nė shtėpi nuk ėshtė mė e lirė dhe e bukur nėse ajo ėshtė e ngritur mbi mėrzitjen dhe borxhet.
Druaj pėr tė gjithė ata qė do t'u shkulen mjekrat nga kėto makina. Sa punė i ėshtė dashur shkencės dhe kapitalizmit pėr t'i vėnė nė pėrdorim tė gjitha kėto shpikje, pėrpara se shoqėria tė ketė prodhuar njė brezni e cila tė jetė e kualifikuar qė t'i pėrdorė ato!Ėshtė e pafalshme qė shkencėtarėt t'i torturojnė kafshėt; le t'i bėjnė eksperimentet e tyre mbi gazetarėt dhe politikanėt.
Shiko tė lutem nė zemrėn e ēdo njeriu dhe do tė gjeni gjithmonė tek secili sė paku njė njollė tė zezė tė cilėn ai e fsheh.
Martesa! Asgjė tjetėr nuk kėrkon mė shumė prej njė burri.
Njėra nga cilėsitė e lirisė ėshtė se, sa kohė qė luftojmė pėr tė, ajo zgjerohet. Prandaj ai qė ndodhet nė mes tė betejės dhe thotė "ia arrita", vetėm sa tregon se sapo e ka humbur atė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO   GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 EmptySat Dec 18, 2010 1:49 pm

Ata njerėz qė nuk dinė ta ruajnė shėndetin e tyre, duhet ta kenė nderin ta varrosin veten, dhe tė mos humbet kohė me ta.
Ligėsia ėshtė kompromis.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO   GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 EmptySat Dec 18, 2010 1:50 pm

Kryeredaktori i gazetės
Shezair Koko,mėsues matematike, autor i dy librave poetikė , anėtar i LNPSHA “PEGASI” ALBANIA. Ka botuar krijime tė tij edhe nė Itali e Greqi. Ka nė dorė vėllimin e tij tė tretė “AKROPOLI i SHPIRTIT”, njė libėr i cili, siē e pėrcakton poeti, shkrimtari dhe studiuesi Kristaq F. Shabani, ka risi nė aspekte edhe pedagogjike, kur ai shprehet nė parathėnien e kėtij libri:”...Ėshtė mė i ēlirėt nga kornizat krijimore, tenton qė tė pėrsiatet nė figurimin dhe trajtimin e letėrsisė numerike dhe lėndore, duke pėrdoruar “ termime” tė shkencave tė sakta e tė pėrpikta. Ky, natyrisht, ėshtė njė kontibut edhe nė aspektin e trajtesės, por edhe nė planin e kuptesės dhe shpjegimit metodik, njė formatim tė kėndshėm, qė sjell ngulitje nė kujtesė tė mendėsisė, tė nocionit, tė pėrkufizimit nga lexuesi, e sidomos nga kontaktuesi me literaturėn. Kjo vėrtetėsi pėrcaktohet vetėm nga njohėsit e letėrsisė sė sotme moderne. Njė prirje e tillė shpjeguese ka tė bėjė me bashkėrendimin dhe procesin e metodėdhėnies nė shkolla nė kėto objeksione progresiste”.
Kristo Stoja , publicist
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO   GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 EmptySat Dec 18, 2010 1:50 pm

PORTRETE
Njė pasqyrim i shkurtėr i Abedin Nepravishtės, kryebashkiaku, i cili nė vitet '33 –‘39 zbatoi planin e arkitektit Armando Brasinit pėr rregullimin e Tiranės.
Abedin Nepravishta njė nga themeluesit e shtetit tė ri shqiptar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO   GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 EmptySat Dec 18, 2010 1:50 pm

Abedin Nepravishta u pėrket atyre personaliteteve tė pakta tė periudhės sė Pavarėsisė sė viteve 1912 - 1939, si : Hil Mosi, Mirash Ivanaj, Faik Shatku etj, qė qėndruan asnjanės ose mbajtėn pozicion tė ndėrmjetėm ndaj dy rrymave politike tė kohės, nolizmit dhe zogizmit. Njė vit ishte i caktuar nė drejtimin e qytetit, nė postin e prefektit tė Tiranės… Pastaj po nė kėtė post nė: Elbasan, Durrės, Shkodėr, e mė pas nė Korēė e Vlorė. Abedin Nepravishta i dhuroi kryeqytetit: tė parin plan urbanistik, tė cilit edhe sot, shtatėdhjete vjet mė pas, i referohen arkitektėt modernė, atij plani tė punuar nga mjeshtri italian, me mbėshtetjen e kryetarit tė bashkisė, i cili, i sapoemeruar nė kėtė post nė vitin 1933, vendosi ta fillonte punėn me zbatimin e atij plani, qė prej vitesh flinte nė letra.
Kur "Architecture Studio", studioja franceze e arkitekturės fitoi konkusin ndėrkombėtar pėr rregullimin e qendrės sė Tiranės, u tha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO   GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 EmptySat Dec 18, 2010 1:51 pm

se njė nga pikat e forta tė projektit kishte qenė harmonizimi i Tiranės historike me atė tė sotme dhe tė nesėrme, njėfarė gėrshetimi i projekteve tė sė ardhmes me monumentet historike. Ne analizat e ditėve tė mėpasshme, u tha se projekti i ri i qendrės dukej krejt i ngjashėm me fotografitė e Tiranes sė viteve '30, me sheshin "Skenderbej", godinat e ministrive dhe bulevardin e qetė. Me atė qė, shumėkush e njeh si plani rregullues tė arkitektit italian Armando Brasini. Me cilesinė e kryebashkiakut, pėrgjate viteve 1933 '37, Abedin Nepravishta dha leje pėr ndėrtimin e njė serė vilash luksoze nė kryeqytet si : shtėpitė e F.Shatkut, O.Jonuzit apo A.Atibit si dhe tė lulishtes prapa Bashkisė, me tė famshmen kafene "Kursal". Nga arkivat e kohės, zbulohet se, kur Nepravishta u vendos nė krye tė Bashkisė sė Tiranės, qyteti kishte njė shtrirje prej katėr kilometrash, ndėrsa, kur e dorėzoi pushtetin, kryebashkiaku la njė qytet dyfish mė tė madh, tetė kilometra katrore.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO   GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 EmptySat Dec 18, 2010 1:51 pm

Njė punė gjigande, qė do tė niste me asfaltimin e rrugės sė Kavajės nė vitet 1934 - 37 dhe me qendisjen me gur tė gdhendur tė rrugės sė Dibrės nė vitin 1934. Brenda dy vjetėve 1933 - 1934 u ndėrtua shtėpia e oficereve, qė mė pas do tė shėrbente si godina e Lidhjes se Shkrimtarėve nė rrugėn e Kavajės. Nė muajt e parė te vitit 1934 do tė niste ndėrtimi i Bankės Kombėtare, i asaj kryevepre arkitekturore qė shumė shpejt do tė kthehej nė emblemėn e sheshit "Skenderbej". Paralelisht me kėto ndėrtime, Abedin Nepravishta filloi ndėrtimin e urės sė madhe mbi Lanė, ura pranė hotel "Dajtit", duke u dhėnė mundėsi tiranasve tė shėtisnin deri te kodrat e Shėn Prokopit (liqeni artificial) e duke hapur trasenė e bulevardit madhėshtor "Dėshmorėt e Kombit" pėr tė cilin Ilia Ehrenburgu nė vitin 1945 do tė thoshte: "Kam parė kryeqytet pa bulevard por, jo bulevard pa kryeqytet. Dhe pėr mė tepėr kaq tė bukur".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO   GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 EmptySat Dec 18, 2010 1:51 pm

Tiranės, ishte asfaltimi dhe rregullimi i sheshit "Skenderbej", me tė gjithė pėrbėresit e tij, qė nga asfaltimi dhe trotuaret pėrpara godinave tė ministrive tek ndėrtimi i njė shatėrvani nė qendėr. Njė shatėrvan rrethor, krejt i ndryshėm nga ai i sotmi, qė kujtohet vetėm nga fotografitė e kohės. Nė vitin 1937, mbaroi sė ndėrtuari edhe parku i ministrive, njė zgjidhje e shkėlqyer e Brazinit, i cili e konceptoi nėn nivelin e bulevardit pėr tė respektuar ndėrtimet e ulta tė sheshit.
Me cilesinė e kryebashkiakut, pėrgjate viteve 1933 '37, Abedin Nepravishta dha leje pėr ndėrtimin e njė sėrė vilash luksoze nė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO   GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 EmptySat Dec 18, 2010 1:51 pm

kryeqytet si : shtėpitė e F.Shatkut, O. Jonuzit apo A. Atibit si dhe tė lulishtes prapa Bashkisė, me tė famshmen kafenė "Kursal". (Nga arkivat e kohės). Emri i Abedin Nepravishtės hyn ndėr ata emra, qė gjate historisė pesėdhjetė vjeēare tė Shqipėrisė, qė fillonte nga viti 1945, ishte i destinuar tė harrohej.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO   GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 EmptySat Dec 18, 2010 1:52 pm

Abedin Nepravishta i dhuroi kryeqytetit, pra, tė parin plan urbanistik, tė cilit edhe sot, shtatėdhjetė vjet mė pas i referohen arkitektet modernė, atij plani tė punuar nga mjeshtri italian, me mbėshtetjen e kryetarit tė bashkisė, i cili, i sapoemėruar nė kėtė post nė vitin 1933, ku vendosi ta fillonte punėn me zbatimin e atij plani, i cili prej vitesh flinte ne letra.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO   GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 EmptySat Dec 18, 2010 1:52 pm

Gazetėn do ta gjeni : Shkolla 9 vjeēare Nepravishtė
Kryeredaktori : Shezair Koko Mobil 0682927394, 0695159144(CLUB) http://shezairkoko.tripod.com
e-mail shezair_koko@yahoo.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO   GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 EmptySat Dec 18, 2010 1:52 pm

Zevendės Kryeredaktore : Klodiana Bajo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO   GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 EmptySat Dec 18, 2010 1:52 pm

Redaktore pėrgjegjėse : Anisa Halili
Kėshilli botues: Kujtim Mushi(Kryetar) , Kozeta Shabani, Inerta Mushi, Hatibe Qepa, Kudrete Hoxha, Fatjona Caca, Enklid Ēobani , Adela Kulla, Hysen Ēobani, Seit Mushi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content
GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO   GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO - Faqe 3 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
GJIROKASTRA "EMBRIONI" NEPRAVISHTE NGA SHEZAIR KOKO
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: