Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Libri me i bukur qe keni lexuar

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutoriMesazh
tom sojer
V.I.P
V.I.P
avatar

Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

MesazhTitulli: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sat Oct 13, 2007 10:21 amLibri me i bukur Poeme Pedagogjike e Makarenkos. Shume edukues.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sy kaltri
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Numri i postimeve : 1972
Registration date : 09/08/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sat Oct 13, 2007 1:03 pm

Libri mė i bukur pėr mua qė kam lexuar ka qen
Historia e Familjes Jashari se si duhet tė luftohet pėr Atėdhe
si ika hije Shqipėtarit tė vdes pėr vend tė vetė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vista
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Numri i postimeve : 154
Registration date : 18/08/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sat Oct 13, 2007 2:20 pm

Nje nder librat me te bukur qe kam lexuar un po e cek "Zhylia ose Heloiza e Re " e Zhan Zhak Rusoit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Lea_uk
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 136
Registration date : 17/09/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sat Oct 13, 2007 10:03 pm

Life of Pi
by Yann Martel
Eshte nje Novel qe e vlen per ta lexuar duke e frymzuar dhe investuar personalitetin e juaj me gjera te menqura dhe duke e persosur fatin e juaj ne scenarion e jetes...

Lea
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sat Oct 13, 2007 10:08 pm

Sikur tė isha djal

Pershendetje Naki

ka shume kohe qe dua ta lexoi kete Roman, eshte e mundure te sjellish ne Forum me kopje apo jo ..nese jo ,,te kisha lutur te ma blejshe e ma derogo me post nese e gjen dikun ta japi ardesen..apo pas ndonje shoku qe vjen ne CH,me ma derguar.

Pershendetje Beton
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kosovarja
Admin
Admin
avatar

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 32
Vendi : Jashtokėsore!
Registration date : 14/08/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Thu Oct 18, 2007 10:46 pm

Psikologjia e suksesit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Thu Oct 18, 2007 11:09 pm

Kosovarja kam lexuar kete liber me te vertet eshte shume liber i mire e keshilloi ē'do shqiptare te lexon kete liber

Autori
Psikologjia e suksesit.

Dale Carnegie
por lexoni te gjitha 1.2.3.

Per momentin jam duke e lexuar librin
Psikologjia e Personalitetit

Autori:
Dr.Nikolla Roti
ju keshilloi ta lexoni eshte shume liber i bukur.

..by Beton
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Riki30
Admin
Admin


Male
Numri i postimeve : 2358
Age : 42
Vendi : Prishtine
Registration date : 09/08/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Thu Oct 18, 2007 11:41 pm

Komisari Memo - nga Dritero Agolli
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Fri Oct 19, 2007 11:33 am

Sikur tė isha djalPershendetje Nakika shume kohe qe dua ta lexoi kete Roman, eshte e mundure te sjellish
ne Forum me kopje apo jo ..nese jo ,,te kisha lutur te ma blejshe e ma
derogo me post nese e gjen dikun ta japi ardesen..apo pas ndonje shoku
qe vjen ne CH,me ma derguar.Pershendetje Beton
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Fri Oct 19, 2007 5:18 pm

Pushteti i poetėve,nga poetėt gjermanfolės
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Arta
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 760
Registration date : 06/09/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Fri Oct 19, 2007 9:44 pm

Libri i fundit qė mė ka pėlqyer shumė ėshtė romani
Ai vrau vdekjen time .
Autori ėshtė Metė Nimani .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Fri Oct 19, 2007 11:57 pm

Libri qė po lexojė kohėve tė fundit ėshtė " Filozofia Historia & Problemet" nga Samuel Enoch Stumpf .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sun Oct 21, 2007 6:12 pm

Sofra per ate nuk paske kohe per Forum,kete liber e kam lexuar edhe une eshte shume liber i mire por edhe shume kohe po te mer se eshte liber me shume faqe,por eshte knaqesi te lexoishe kete liber ku te jepet mundesi t'i njohish teorit e filozofeve me te m'dhej ne Bote. si Platoni, etj etj ..

Lexim te mbare te uroj...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sun Oct 21, 2007 9:26 pm

Beton,
romanin Sikur tķsha djal do e ve ne flash dizajne dhe te terin mund ta kesh elektronik ti dhe te gjithe tjeret qe done ta lexojne.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BUKUROSHI
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 58
Age : 34
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : student i faklultetit te mjeksis
Registration date : 11/09/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sun Oct 21, 2007 9:29 pm

me ju thon te drejten ka shum libra te cilat ia kam lexuar keshte se nuk do mund ta veqojna ndonjerin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.beki.4t.com
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Mon Oct 22, 2007 12:48 am

Hasta la Vista eshte shume liber i mire.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dibranja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Numri i postimeve : 542
Registration date : 19/09/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Fri Oct 26, 2007 1:57 am

Libri me i bukur eshte "Success through a Positive Mental Attitude" nga Napoleon Hill & W Clement Stone.Ku ne kete liber trjatohen refehten tregime te njerezve te ndryshem te marrura nga pervojat e tyre personale. Mė ka fascinuar teoria e qendrimit mental dhe ndikimit qe ka nė jeten tone.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dibranja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Numri i postimeve : 542
Registration date : 19/09/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Fri Oct 26, 2007 2:02 am

A per momentin lexoj librin "The Fountainhead" nga Ayn Rand
Ku flitet per nje arkitekt qe mundohet ne cdo menyre te ndryshoje mendimet e tjereve te perparoje ne cdo aspekt te arkitektures dhe te jetes.Dhe met vretete libri eshte fantastik
te shtyn te mendosh thelle ne cdo aspekt te jetes dhe te se perditshmes se si jan gjerat dhe se si duhej te ishin.
Ju kisha preferuar te gjithve kete liber.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
E_Bukura
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 30
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Fri Oct 26, 2007 9:53 pm

Libri me i mir qe kam lexuar "Martin Iden", por edhe "Red and Black". Por i pari, eshte nje roman ( i pa krahasuheshem per mendimin tim) i cili te ndihmon se si duhet t'i perballojm gjitha pengesat dhe te mos i derzohemi jetes, nese mendojm te arrijm dicka ne kete jete.
Sofra, edhe une tani jam duke lexuar ate librin " Filozofia Historia & Problemet", dhe deri me tani e kam lexuar pjesen e par. Ndoshta deri ne 2008 e mbaroj, eheheh.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dibranja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Numri i postimeve : 542
Registration date : 19/09/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sun Nov 04, 2007 11:19 pm

Libri i fundit qė kam lexuar e me ka pelqyer eshte:
SHTYLLAT BAZIKE TE PAVARSISE TE KOSOVES - nga Fazli Kajtazi i botuar me vitin2001/2002, ku flitet qe Kosova te kete unitet bashkeveprim ku do te kete nje vizjon dhe bashkeveprim njerzor duke synuar qe Kosova te jete: e lire,demokratike,e pa varur multietnike,porevropjane e properendimore dhe si vater e gjithe kosovareve,ku duhet hedhur poshte egoizmin e xhelozine po te mbizotroje : vetedija,pergjegjesija,urtija dhe kerenarija,ku faktori nerkombetare por dhe serbet e maqedonasit skane cka te shqetsohen nga shtetesij e Kosoves,ku poulli shumic shqiptare ne Kosove nuk synojne hakmarje as dhune per poujt pakice, koha e sundimeve dhe edhunes i takon te kaluares,ku primare eshte qe ky shtet te jete stabil e demokratik,ku do te mbizotroj ligji dhe rendi per te gjithe,ku populli shqiptare duhet te perqendrohet ne esene- qellimin te mendojne e te punojne,do te thote te jeshe i afte,i gatshem dhe i motivuarper angazhime e qellime,qe synojne sfida por vetem rezulltate e progres.Pra ky liber me ka lene shum mbresa te mira dhe ju perferoj qe ta lexoni.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Tue Nov 20, 2007 12:09 am

Per momentin jam duke e lexuar nje liber qe me te vertet me pelqen shume se ka fakte nga akademia gjermane

AUTOKTONIA E SHQIPTAREVE

C'fare me te verte thote Shkenca gjermane per historin dhe gjuhen e shqiptareve.

Pjes te zgjedhura nga autoret gjerman.

G.V Lajbnic
J.G Herder
J.Tunman
F.Bop
J.R fon Ksilander
J.G fon Han
J.F. Felmerejer
T.Momsen
P.Kreēmer
H.Fromer
P.R. Franke

Me te verte ja vlen te lexohet ky liber madhore,ju keshilloj me lexu kete liber nese e gjeni.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Koburja
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 19
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Tue Nov 20, 2007 2:00 am

Novela Besa e Madhe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Euridika
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovė
Registration date : 11/11/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Thu Nov 29, 2007 2:46 am

"Shqipja e kreshtave tona" Skender Drini ,per mua do mbetet gjithmone libri qe me ka lene mbresa vertete te thella .doshta ka qene mosha ajo qe e ben te veten ,isha adoleshente...

Beton "Autoktonia e Shqiptareve " Grup autoresh gjerman nuk e dij a eshte i njejti (ai qe kam lexuar ka qene botim goxha i vjeter dhe vertete ia vlen te lexohet) ndersa vlen te lexohet edhe "Shqiptaret" nga Xhorxh Fred Williams.Eshte kenaqesi te lexosh te tjeret qe shkruajn per vlerat e medha qe ka populli yne si dhe te vertetat e medha per te

Pershendetje Euridika
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dibranja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Numri i postimeve : 542
Registration date : 19/09/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Wed Dec 26, 2007 6:54 pm

E FSHETA E VULES SE BLERET—HANA OZHOGOVSKA-eshte liber me se i qelluar per prinderit dhe mesimdhenseit,ku prinderit do te kuptojne mardhenjt te mira apo te kqija ne familje sa me lehte ti tejkalojne,perkushtimin e femijes se vet ne jeten e perditeshme ,loja,rruga ne mesim,ku prinderit do te gjejne vehten dhe do te mesojne se si te sillen me femijet e tyre,si do te ndihmijne ne mesim,ne kapercimin e problemeve me shoket,me mesueseit me rrugacet etj,a ne si mesmdhense do na rikujtoje metodat konkrete pedagogjike te te shpjegurarit e lendes regullat e sjelljes dhe te aftesise shirterore,psikologjike me nxenseit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
**Embelsira**
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 2909
Age : 29
Vendi : Kosove
Registration date : 08/12/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Thu Dec 27, 2007 11:19 am

LIBRI ME I PELQYER PER MUA ESHTE ''TE GJITHE ME DUAN VETEM BABI JO'',NGA DJURO ZRAKIQ
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Libri me i bukur qe keni lexuar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 8Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: