Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Zgjedhjet nė Kosovė !

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet nė Kosovė !   Tue Dec 14, 2010 1:22 pm

Mir shum, kjo nuk esht e mjaftushme... por u pa se u pa se nacionalizma nuk ka vdek, por pse i vjedhen votat esht gje tjeter.
Por naj kan ber regjiné para kohe se kush me fitu edhe kjo esht diq tjeter.
Por problemi esht se punet dot stagnojn dhe neglozhohen kjo esht problemi, sa qe kjo nuk shkon ne favor tonin,urime ALBINIT se me ket u pa se ka arrit shum mir ta ringjall deshiren per nji jet ma te devotshme dhe me nji atdhe dashuri te denjé, u rradhit ne maje te piramides,edhe ky esht sukses.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet nė Kosovė !   Tue Dec 14, 2010 9:17 pm

Nga konferenca pėr media
14 DHJETOR 2010 - E Martė 18:14
Albin KurtiZgjedhjet parlamentare tė 12 dhjetorit nuk ishin aspak demokratike dhe tė ndershme. Gjithandej nėpėr Kosovė ka pasur shkelje dhe parregullsi. Rezultatet e KQZ-sė janė tė papranueshme sepse i gjithė deformimi i vullnetit tė votuesve ėshtė i inkorporuar nė to. KQZ-ja nuk u tregua as e paanshme dhe as e pavarur. Gjatė tėrė kohės ajo ishte e ndrojtur, joprofesionale dhe e ndikueshme.Rezultati i Lėvizjes VETĖVENDOSJE! ishte shumė i lartė por ai ėshtė dėmtuar rėndė. Pėrqindja jonė ėshtė gjymtuar mė sė shumti. Dy lloj shkeljesh kryesore e masive u bėnė: votimi i shumėfishtė i militantėve pasi qė u siguruan qė s’do tė punojnė llambat verifikuese, dhe mbushja e kutive me vota tė parapėrgatitura pasi qė diku i kėrcėnuan komisionerėt, diku tjetėr i rrahėn e i dėbuan komisionerėt nga vendvotimet e pati madje edhe vrasje nė tentativė siē ishte rasti nė Malishevė.Drenasi dhe Skėnderaji janė dy shembuj ekstremė tė dukurisė qė ndodhi anekėnd Kosovės. Pėrqendrimi i problematizimit tė shkeljeve vetėm nė kėto dy komuna ka pėr qėllim amnestimin e shkeljeve tė mėdha nėpėr shumė qendra tė votimeve gjithkah nėpėr Kosovė.Legjitimiteti i kėtyre zgjedhjeve ėshtė legjitimitet i hajnave dhe i dhunės. Kėso zgjedhjesh janė tė papranueshme dhe rezultati i tyre ėshtė i kontestueshėm. Ne i bėjmė thirrje tė gjithė faktorėve ndėrkombėtarė qė tė mos njoftohen njėanshėm nga politikanėt e regjimit dhe qė tė mos nguten nė pėrkrahjen e kėtij procesi zgjedhor sepse kėshtu mbėshtesin keqpėrdorimet dhe manipulimet.Shkelja e vullnetit tė votuesve nė kėto zgjedhje parlamentare ėshtė pasojė e drejtpėrdrejtė e shkeljes sė planifikuar tė vullnetit tė popullit pėrmes negociatave tė paralajmėruara me Serbinė. Prandaj u lejuan dhe u toleruan ish pushtetarėt qė tė organizojnė vjedhjen e zgjedhjeve. Ata janė tė preferuar pėr kėto negociata tė reja. Ish pushtetarėt qė i kanė bėrė koncesione marramendėse Serbisė nė negociatat e mėhershme janė treguar tė gatshėm pėr negociata e koncesione tė reja pėr Serbinė qė Serbinė ia afrojnė BE-sė, veriun e Kosovės ia afrojnė Serbisė duke e thelluar ndarjen e brendshme tė Kosovės.Manipulimet dhe vjedhjet nė kėto zgjedhje i bėri regjimi nga paniku qė e kishte mbėrthyer. Paniku i regjimit vjen mė sė shumti pėr shkak tė rritjes sė organizimit dhe anėtarėsisė sė Lėvizjes VETĖVENDOSJE! qė ecėn paralelisht me rritjen e zemėrimit tė qytetarėve. Kėto padrejtėsi qė na janė bėrė e demaskuan pėrfundimisht kėtė regjim i cili po mundohet ta shuajė etjen me ujė deti. Kėto zgjedhje, sikur asnjė deri tash, e kanė deligjitimuar regjimin. Tash secili qytetar i Kosovės e di se nė ēfarė mėnyre dhe pėr ēfarė arsye ekzistojnė dhe veprojnė kėto struktura tė regjimit. Lėvizja VETĖVENDOSJE! do t’i kombinojė mjetet jashtėinstitucionale dhe ato institucionale pėr qėllimin e saj tė njėjtė. Beteja vazhdon por ne tash jemi mė tė fortė se kurrė.Lėvizja VETĖVENDOSJE!Sekretariati pėr Media dhe KomunikimErzen Vraniqi 045 209 632
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet nė Kosovė !   Tue Dec 14, 2010 9:47 pm

Manipulimi me Vota

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet nė Kosovė !   Wed Dec 15, 2010 12:49 am

Marria e Zotit edhe ksaj i thuhet demokraci apo jo baj qka te du dhe kush zguxon mem pengu ,mjer Populli mjer qe nde se ka kuptu kan e kan venu ne krye te venit

,"Thaēi trafikant", reagon qeveria e Kosovės
Ne raportin e anetarit tė Asamblesė Parlamentare tė Kėshillit tė Europės Dik Marti, i cili ka vėnė re se Hashim Thaēi deri tani kryeministėr i Kosovės, ėshtė drejtues i njė rrjeti tė trafikut tė armėve, trafikut tė drogės dhe organeve njerėzore
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet nė Kosovė !   Wed Dec 15, 2010 1:00 am

Stupcat 2010 Zgjedhjet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet nė Kosovė !   Thu Dec 16, 2010 1:36 am

Thaci sulmohet gjate fushates ne Decan

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet nė Kosovė !   Fri Dec 17, 2010 4:37 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet nė Kosovė !   Sat Dec 18, 2010 12:57 am

Shkruajnė “Hajn” nė bilbordin e Thaēit, arrestohen (Video)

Prishtinė, 17 dhjetor (E plotėsuar) – Tė premten, nė orėt e pasdites, aktivistėt e Vetėvendosjes ndėrmorėn njė aksion, me qėllim tė demaskimit tė plotė tė partisė nė pushtet dhe liderit tė saj nė procesin zgjedhor tė sė dielės, me ē’rast janė shkruar parullat “hajn”, “vjedhės” dhe “sė pari ta vjedhim Kosovėn”, nė bilbordat e PDK-sė dhe Hashim Thacit, nėpėr qytetin e Prishtinės. Nė aksion e sipėr, nė orėn 16:20, tek fontana nė lagjen Ulpiana, njėsitė e Policisė sė Kosovės kanė intervenuar dhunshėm kundėr aktivistėve, duke pėrdorur sprej lotsjellės dhe dhunė fizike ndaj tyre. Me kėtė rast janė arrestuar aktivistėt Frashėr Krasniqi, Zgjim Hyseni, Valdrin Ahmeti dhe Nol Nushi.
Nė orėn 16:45 policia gjithashtu konfiskoi edhe furgonin e kėsaj lėvizje. Me anė tė njė komunikate pėr medie, Vetėvendosje ka dėnuar dhunėn e pėrdorur ndaj aktivistėve nga ana e policisė dhe intervenimin policor e ka cilėsuat si shėrbim ndaj atyre qė, nė tė vėrtetė, e kanė shkelur ligjin duke manipuluar me votėn e popullit.
le tė 12 dhjetorit.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet nė Kosovė !   Sat Dec 18, 2010 1:08 am

Po mir po i rrika ky shkrimė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet nė Kosovė !   Sat Dec 18, 2010 4:51 pm

Spiunėt shqiptarė tė Lobit Serb nė Kosovė
Shkruan: Teki Dervishi
Kėtė shkrim ua dedikoj denoncuesve dhe kėrcėnuesve tė shėrbimit tė rikonsoliduar spiunist pranė njė partie politike nė Kosovė, e cila po mė kėrcėnon me vrasje (disponoj incizimet telefonike) pėr njė shkrim kėtu ku kisha ofruar argumentet e mia subjektive se nė Kosovė gjendja ėshtė destabilizuar deri nė buzė tė njė konflikti civil.

Nėse e lexojmė fare pėrciptas raportin e Dick Martit, do tė shohim se tė gjitha denoncimet e tij (pos supės me veshka njeriu) para se t’i dėgjojmė nga Dick Marti, i kemi dėgjuar nė deklarime publike tė individėve shqiptarė partiakė nė Kosovė dhe nė mediat e Kosovės na kanė bombarduar pėr ēdo ditė mbi tė “dhėnat” e pafaktuara se Kosova qenka shtet i krimit tė organizuar dhe i korrupsionit, ashtu si i konvenon Serbisė ta pėrdorė kėtė “fakt” si argument para bashkėsisė ndėrkombėtare, pėr tė dėshmuar se Kosova nuk ėshtė shtet i sė drejtės ndėrkombėtare siē vėrteton GJND-ja, nuk ėshtė shtet i ligjit, por qenka shteti i krimit tė organizuar dhe i korrupsionit. Jo vetėm ky raport i Dick Martit, por edhe tė gjitha “raportet e zeza” qė vijnė nga instancat e BE-sė dhe qė e kualifikojnė shtetin e Kosovės si shteti mė i korruptuar nė botė, si shtet i bandave dhe i krimit tė organizuar, i postojnė nėpėr kanale tė fshehta pikėrisht spiunėt e paguar me donacione evropiane tė disa shoqėrive civile nė Kosovė, tashmė tė involvuar nė disa parti politike. Janė kėta individė qė nuk ia dinė fundin pasurisė sė tyre, derisa e akuzojnė pushtetin si bandė e hajnave. Mediat nė Shqipėri po komentojnė se tė “dhėnat” e Dick Marit janė siguruar (edhe) nga disa oponentė opozitarė nė Tiranė dhe kėta i kanė ofruar Martit kėto tė “dhėna” nė kompensim qė Evropa t’i postojė nė pushtetin e Shqipėrisė pas rėnies eventuale tė Berishės, si dhe nė Kosovė pas rėnies eventuale tė Thaēit.

Por kush e konstruktoi krizėn nė Kosovė, partia qė ishte dhjetė vjet nė pushtet, apo njė krah trevjeēar i saj nė pushtetin e fundit? Partia e dhjetė vjet pushtetit pėr vetėm njė muaj e mori rolin e opozitės dhe u distancua nga pėrgjegjėsia e pushtetit dhjetėvjeēar qė solli Kosovėn nė kėtė gjendje ku ėshtė sot. Ja kush e konstruktoi situatėn e sotme nė Kosovė:

1. Gjyqi Ndėrkombėtar i Drejtėsisė e dha verdiktin se pavarėsia e Kosovės nuk e ka shkelur tė drejtėn ndėrkombėtare, dhe kjo e tmerroi Serbinė, e sidomos BE-nė.

2. Me panik dhe nė ngutje marramendėse pėr ta relativizuar verdiktin e GJND-sė, pasoi projektrezoluta e Serbisė kundėr vendimit tė Gjykatės Ndėrkombėtare tė Drejtėsisė.

3. BE e “luti Serbinė” qė kjo tė heqė dorė nga projektrezoluta e saj, dhe u miratuar (nė OKB) njė rezolutė tjetėr e Serbisė e lidhur ndėrmjet BE-sė (pa prezencėn e shqiptarėve) e cila obligon njėanshėm bisedime midis Kosovės dhe Serbisė, edhe pse GJND-ja kishte dhėnė verdiktin se shteti i Kosovės nuk e shkel tė drejtėn ndėrkombėtare, dhe kėtu mė nuk ka ēka tė bisedohet mbi verdiktin e njė instance mė tė lartė nė botė qė mbron tė drejtėn ndėrkombėtare.

4. Menjėherė nė tė kthyer nga Asambleja e OKB-sė ku u miratua rezoluta serbe, pasoi dorėheqja e Presidentit tė Kosovės qė vinte nga LDK-ja pėr shkak se paskėsh shkelur Kushtetutėn, tė cilėn nuk e zbaton as nuk e njeh nė Kosovė pikėrisht Misioni i OKB-BE-sė.

5. Ndiqet proceduara kushtetuese, emėrohet kryesuesi i detyrės sė Presidentit, zoti Jakup Krasniqi, pėr ta pėrgatitur fushatėn e zgjedhjeve tė parakohshme qė i imponoi situata e dorėheqjes sė Presidentit qė vinte nga LDK-ja.

6. Por qė tė mos pritėn as zgjedhjet e parakohshme, u desh tė konstruktohen zgjedhjet e jashtėzakonshme, sepse pasoi prishja e koalicionit qeveritar PDK-LDK me urdhrin e LDK-sė qė brenda nate ministrat e kėsaj partie t’i braktisin institucionet. Pozita 10-vjeēare e pushtetit tė LDK-sė, kaloi nė “opozitė” dhe qeverisjen dhjetėvjeēare tė saj e ngarkoi si faj tė njė partie nė koalicion trevjeēar mė tė. Non sens jo, por absurd.

7. Imponohen kėshtu zgjedhjet e jashtėzakonshme pėr shkak tė vendimeve tė LDK-sė dhe media bashkė me “politikėn” shqiptare krizėn konstitucionale tė shtetit e quajtėn “krizė institucionale”.

8. Pas mosnjohjes sė zgjedhjeve tė 12 dhjetorit nga LDK-ja, konkretisht, realisht dhe faktikisht zbulohet se Kosova ėshtė nė krizė konstitucionale shtetėrore e joinstitucionale, sepse tė gjitha institucionet e shtetit janė vakante, tashmė as nė dorėheqje tė pushtetit dhe shtetit qė para 12 dhjetorit 2010 vepronte nė dorėheqje.

9. Njė ditė pas pėrfundimit tė zgjedhjeve tė 12 dhjetorit, pason “raporti” i Kėshillit Evropian, kinse nė emėr tė Dick Martit.

Kronologjia e ngjarjeve mė lart prezanton jo vetėm pasojat, por edhe autorėt qė i konstruktuan ato zhvillime tė kėtyre ngjarjeve, dhe LDK-ja gjithkund del si iniciatore e ngjarjeve qė pasojė e kishin krizėn institucionale. Kronologjia e ngjarjeve mė lart, dėshmi e pathyeshme e njė fitoreje tė Serbisė qė arriti ta relativizojė vendimin e Gjykatės Ndėrkombėtare tė Drejtėsisė, sepse derisa kjo gjykatė e pranon validitetin juridik tė shtetit tė Kosovės, Serbia ia doli tė dėshmojė se ai shtet i Kosovės de facto dhe de jure nuk ka institucione, qė do tė thotė - nuk ekziston. Pra shteti i Kosovės de facto dhe de jure nuk ėshtė mė shtet konstitucional dhe ėshtė pėrmbysur nga vetė shqiptarėt e disa partive majtiste nėn instruksionet e spiunazhit ndėrkombėtar nė shėrbim tė Lobit Serb qė vepron nė Prishtinė, e sidomos nėn ndikimin e disa ambasadave perėndimore. Prandaj kam konstatuar, nė shkrimin e inkriminuar qė mė dėnon me vdekje, se Kosova ėshtė nė buzė tė luftės qytetare. Kronika e tė dhėnėve mbi ngjarjet kontinuele tė luftės perfide pėr ta destabilizuar Kosovėn me instrumentin e luftės pėr pushtet, kanė bėrė qė shteti i Kosovės faktikisht tė mbetet pa asnjė institucion zyrtar.

Tjetėr punė ėshtė indoktrinimi qė u ėshtė bėrė qytetarėve nga mediat e shoqėrisė civile pėr t’i bindur se “tė gjitha luftėrat kanė mbaruar”. As nuk dua tė flas kėtu pėr konstatimet e vetė KFOR-it se situata nė Kosovė ėshtė njė konflikt (i ngrirė), as nuk dua ta pėrkujtoj Holbrukun qė nė OKB kishte thėnė se nė Kosovė ėshtė arritur vetėm njė armėpushim dhe asgjė tjetėr.

Si fillojnė luftėrat qytetare? Nė fund tė shekullit tė kaluar shqiptarėve u ndodhi njė luftė e tillė, ai Revolucioni “demokratik” ku u vranė mbi 20 mijė shqiptarė dhe ku ushtarėt e shtetit grek marshonin me tanke rrugėve tė “qytetit tė jugut” dhe fotografoheshin mbi nėndetėset e Shqipėrisė nė brigjet e Adriatikut, dhe kur nė veri tė shtetit (Kuks, Shkodėr, Tropojė etj.) qeveria e Milosheviqit shpėrndante miliona marka gjermane, llogarinė e kėtyre parave “pėr ēka janė harxhuar” e kėrkoi Shesheli nė Parlamentin e Serbisė. Analistėt kronistė e mbajnė mend se krejt atė fushatė nė pėrpjekje pėr ta fshirė nga faqja e dheut Shtetin Shqiptar, po e nxitnin mediat e shkruara dhe radiofonike majtiste tė Evropės, sidomos Dojēe Velle dhe BBC, komitete kėto majtiste qė nga Lufta e Dytė Botėrore. Por ky apokalips serbo-evropian nuk e kishte qėllim Shqipėrinė, por dobėsimin e shtetit shqiptar, qė mos tė mund ta marrė nė mbrojtje Kosovėn, kishte pėr qėllim krijimin e terrenit tė pėrshtatshėm nė Kosovės pėr pėrgatitjen definitive tė fushatės policore-ushtarake tė Milosheviqit pėr t’i vrarė nė masė dhe pėr t’i dėbuar nga Kosova tė gjithė shqiptarėt. Ngjashmėritė e asaj kohe “revolucionare majtiste” mė kohėn e sotme nė Kosovė janė shumė tė qarta, gjysma e Kosovės (e jo vetėm Veriu i saj) ėshtė nėn juridiksionin dhe nėn armėt e shtetit tė Serbisė, derisa institucionet e shtetit tė Kosovės nuk funksionojnė pėr shkak tė luftės sė pėrgjakshme tė shqiptarėve pėr pushtet, tė cilit i mungon shteti i konstitucionuar.

Ju kujtohet Bllaca. Ajo nuk ishte produkt i shtetit tė Maqedonisė, veē nėse dėshirojmė ta projektojmė Tragjedinė Kosovare si deri sot, sipas opinioneve tė mediave majtiste tė Evropės antishqiptare.

Modelet dhe instrumentet spiuniste pėr ndezjen e luftėrave qytetare janė stereotipe, sepse janė tė njė modeli gjeneral nė ēdo kohė, nė ēdo vend. Ku model po shihet sot nė Kosovė. Pėr ta ndezur njė konflikt uninacional, pikė sė pari kėrkohet indoktrinimi mediatik i opinionit tė gjerė, krijimi artificial i pakėnaqėsisė sė popullit nė situatėn e krizės sė konstruktuar nga ndėrkombėtarėt (nė Shqipėri fenomeni i piramidave, nė Kosovė fenomeni i “korrupsionit” tė trilluar nga BE-ja) dhe emėrimi i fajtorit kujdestar pėr kėtė krizė. Nė skenė dalin papritmas nga anonimiteti figura “karizmatike” “liderėsh” kundėrshtarė tė pushtetit “tė korruptuar”, pushtetit “antipopullor”, pushtetit “kartel i drogės” dhe pushtetit “trafikant” i organeve njerėzore. Kėta “heronj nė gomar” e mbrojnė popullin nga shteti i tyre nė “kėmbė tė qelqta”, pikėrisht nė ēastet kur shteti ėshtė pa institucione ashtu si kanė dashur Serbia dhe BE-ja. Spiunazhi ndėrkombėtar nė shėrbim tė Lobit Serb nė Kosovė, i zbulon “heronjtė” qė do ta “shpėtojnė” popullin nga pushteti i “korruptuar”, pikėrisht nė kohėn kur zbulohet komploti ndėrkombėtar kundėr shtetit tė Kosovės.

P.S. Kėto ditė Daniel Server tha: “Qytetarėt e Kosovės nuk e meritojnė njė komplikim tė tillė, qė tani duhet qartėsuar situata pas zgjedhjeve”. Pra qytetarėt e Kosovės qė unė i quaj shqiptarė, nuk e meritojnė njė komplot tė kėsaj pėrmase, qė, nė kohėn kur Serbia po pėrgatit luftė nė Kosovė, ata po luftojnė pėr pushtet.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet nė Kosovė !   Sat Dec 18, 2010 5:18 pm

Thaēi e Pacolli bisedojnė pėr koalicion
http://www.telegrafi.com/?id=2&a=11916
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet nė Kosovė !   Mon Dec 20, 2010 12:07 pm

Duke udhehequr hajnat drogashet kriminelet kosoven
Si pdk akk akr ldd bashkesia nderkombetare nuk ka besim ne shqiptaret .
ne shqiperi krimi ne kosove kri udheheq politiken.
Hajnat kriminelet banditet nuk i do evropa as Amerika.
Po keta i lene me qellim qe ta shkaterrojne kosoven ,shqiperine.
kete e do serbia greqia.
E populli si delet i voton e i voton prap kriminelet.
kurre shtet skena me qen..
gjithmone ka mi mbyt varferia ,skamja pislleku ,korrupsioni krimi hajnat.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet nė Kosovė !   Mon Dec 20, 2010 12:30 pm

edhe LDK udbashet shkije shqiptare qe tere jeten e shkaterruan kombin shqiptare se i harrova keta kryesoret.
Duke i perkrahe keta hajna kriminel banda .
kurr kosova as shqperia nuk kan me pa drit.
Bota e zivilizuar nuk i njef kriminelet drogagjit e hajnat.
Nje kryetare komune si Xhabir Zharku m,e i pasur se udheheqesit e kosoves .
Ku ky njeri me pare i ka ruajtur lopt.Ky ka qen hajn ne diaspor asgje me shume.
e tashe duke vjedhe plaqkit vra njerez ,duke ja marre pasurin me dhune u ba i pasur.
Po edhe keta sy ky se shpejti do te burgosen nga eulex dhe sdo tja nini zanin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet nė Kosovė !   Wed Dec 22, 2010 4:32 pmOVL: “Vetėvendosje”, me elemente pro sllave

Publikuar: Sot, mė 21 dhjetor 2010

Prishtinė, 21 dhjetor - I pari i Organizatės sė Veteranėve tė Luftės sė UĒK-sė (OVLUĒK), Muharrem Xhemajli, tė martėn, gjatė njė konference pėr medie, i ėshtė kundėrpėrgjigjur veprimeve tė Lėvizjes “Vetėvendosje”. Ai ka thėnė se veprimet e tyre argumentojnė ekzistencėn e elementeve pro sllave edhe nė politikėn e Kosovės, raporton “Zėri”.
“Ne shfaqim pakėnaqėsinė me reagimet cinike tė njė subjekti politik vendas, reagim i cili argumenton ekzistencėn e elementeve pro sllave edhe nė politikėn nė Kosovė, qė deri dje kundėrshtuan nė emėr tė nacionalizmit ēdo tė arritur tė Kosovės pas luftės ēlirimtare. Ushtria Ēlirimtare e Kosovės, ka zhvilluar luftė tė pastėr e ēlirimtare, nė aleancė mė NATO-n dhe nė pėrputhje me tė gjitha rregullat ndėrkombėtare tė luftės. Si ushtri u njoh ndėrkombėtarisht dhe kishte pėrkrahje shumė tė madhe nga popujt liridashės tė botės”, ka thėnė Xhemajli.
Gjatė kėsaj konference, Xhemajli shfaqi qėndrimet e Organizatės sė Veteranėve tė Luftės edhe nė lidhje me raportin e Dick Martyt. Ai tha se raporti i Martyt ėshtė njė spektakėl medial, ndėrsa kanė paralajmėruar se do tė nėnshkruajnė njė peticion mbarėkombėtar, pėrmes tė cilit do t’i drejtohen Asamblesė sė Kėshillit tė Evropės qė nė janar mos tė miratohet raporti i Martyt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet nė Kosovė !   Wed Dec 22, 2010 4:32 pm

Hajnia dhe korrupsioni nuk janė vlera
21 DHJETOR 2010 - E Martė 20:06
Kreu i Shoqatės sė Veteranėve tė UĒK-sė i doli prapė nė ndihmė Hashim Thaēit. Sa herė qė Thaēi ka nevojė, pranė e ka Muharrem Xhemajlin, i cili zellshėm e keqpėrdorė pozitėn e vet si kryetar i Shoqatės pėr t’ia vendosur atė si mburojė tė gjallė Hashim Thaēit. Dhe atė me arsyetimin se po i mbronė vlerat e luftės sė UĒK-sė. Paēka qė si udhėheqje e Organizatės kurrė nuk bėnė asgjė pėr ta mbrojtur UĒK-nė e pėrjashtuar nga Kushtetuta e Kosovės, flamurin kombėtar tė pėrjashtuar nga institucionet e Kosovės, dinjitetin e Kosovės tė pėrdhosur pėrmes secilės negociatė tė kaluar a tė ardhme tė Hashim Thaēit me pushtetin e Serbisė.Nuk ėshtė hera e parė qė kėto organizata dalin kundėr Lėvizjes VETĖVENDOSJE! Para ēdo demonstrate tė njėjtėt udhėheqės pas takimit paraprak me Hashim Thaēin e kanė sulmuar Lėvizjen VETĖVENDOSJE! edhe pse protestonim pėr tė njėjtat vlera pėr tė cilat ka luftuar UĒK-ja. Akti i fundit, kur gjatė procesit zgjedhor tė 12 dhjetorit vet Muharrem Xhemajli i ka mbushur kutitė me vota tė PDK-sė nė Krajkovė tė Drenasit, tregon se cilat vlera nė tė vėrtetė i mbron ai.Hashim Thaci thirret nė UĒK dhe luftėn ēlirimtare e i pėrmend ato vetėm atėherė kur rrezikohet personalisht.Pse Hashim Thaēi nuk e pėrfshiu UĒK-nė nė Deklaratėn e Pavarėsisė e nė Kushtetutėn e Republikės sė Kosovės? Pse ai e ndėrroi flamurin dhe himnin kombėtar shqiptar me flamurin lara-lara dhe me himnin pa tekst? Pse ai pranon qė sėrish tė shkojė tė takohet me Boris Tadiqin pėr tė folur me tė pėr Kosovėn? Pse Hashim Thaēi pėr tri vjet qeverisje nuk e dėrgoi nė botė asnjė punim shkencor e historik pėr krimet e Serbisė ndaj shqiptarėve? Pse ai nuk financoi sa ishte kryeministėr botime akademike pėr tė vėrtetėn e luftės sė lavdishme ēlirimtare tė UĒK-sė?Raporti i Dick Marty-t nuk paraqet diēka tė re, por shqetėsimi i Hashim Thaēit ėshtė i ri. Ēdo njeri normal e di qė e ashtuquajtura ‘Shtėpi e verdhė’ nuk ekziston. Se ajo ėshtė shpikje e Serbisė dhe se diplomatėt e zyrtarėt proserbė e kanė propaganduar atė. Hashim Thaēi nuk ėshtė shqetėsuar pėr atė akuzė. Mirėpo, nė atė raportin e Dick Marty-t ka edhe shumė akuza tė tjera pėr korrupsion e kontrabandė kundėr Thaēit dhe shpurės sė tij qė duket se e kanė brengosur Thaēin andaj edhe erdhi ky reagim i panikosur i tij. Disa prej kėtyre akuzave i referohen informatave tė shėrbimit sekret shtetėror gjerman BND.Nė fakt, Dick Marty ia ka bėrė njė shėrbim tė shkėlqyeshėm Thaēit. Ai nė raportin e tij ia ka pėrzier akuzat pėr korrupsion e kontrabandė me akuzėn pėr 'Shtėpinė e verdhė' qė askush nuk e beson por me tė cilėn po merren tė gjithė kėto ditė.Hashim Thaēi ėshtė gjithsesi i korruptuar dhe i shantazhuar. Ai nuk e ka hall njollosjen e UĒK-sė por veten e tij. Ėshtė vetė Hashim Thaēi ai qė e ka shpėrfillur UĒK-nė institucionalisht dhe politikisht dhe kėsisoj i ka hapur rrugė qarqeve proserbe pėr sulme nė opinionin publik ndėrkombėtar ndaj UĒK-sė.Mediet qė i kontrollon Thaēi vetėm tash na i shfaqin pamjet e pasojave tė luftės dhe hallet e robėrve tė luftės. Vetėm tash qė Thaēit po i lėkunded pozita. Tani ėshtė koha qė lufta jonė e drejtė t'i shfaqet opinionit publik ndėrkombėtar e jo qytetarėve tė Kosovės pėrmes mediave qeveritare. Sikur tė shfaqeshin nėpėr mediet tona nė vazhdimėsi storiet e luftės ēlirimtare dhe humbjeve dhe sakrificave tė popullit tonė, ne nuk do tė ishim nė kėtė gjendje tė rėndė tash.Pėr Lėvizjen VETĖVENDOSJE!, Hashim Thaēi dhe UĒK-ja fare nuk janė e njėjta gjė. Pėr Lėvizjen VETĖVENDOSJE!, UĒK-ja ėshtė UĒK e Adem Jasharit me flamurin e kuq e shkabėn dykrenare dhe jo e Hashim Thaēit me flamurin e kaltėr me lara. Pėr Lėvizjen VETĖVENDOSJE!, UĒK-ja ėshtė UĒK e 2.500 dėshmorėve tė kombit dhe e veteranėve e invalidėve tė luftės, e jo e kėtyre qė u bėnė pjesė e regjimit si puna e Hashim Thaēit qė ditėn ėshtė politikan e natėn biznesmen. Vetėm me kėtė diskurs mbrohet UĒK-ja e shpėtohet Kosova. Kurrsesi ndryshe.Lėvizja VETĖVENDOSJE!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet nė Kosovė !   Thu Dec 23, 2010 1:31 pm

Eshte e vertet se nuk duhet krahasuar uck me disa individ qe u pasuruan vjedhen ne emer te uck.
Disa bandit hajna po thirren ne emer te uck.
duke e poshteruar se uck paska luftue per kosoven multietnike per kosovare per flamur multietnik,dhe per enklava serbe.
Se pari uck nuk ka clirue kosoven po nato.
Nato nuk luftoi krah per krah me uck po e cmilitarizoi uck-ne dhe i futi ne burg shumicen e uck-se.
perveq manipulanteve dhe hajnave kotrabandisteve me pune te flliqura qe mbeten ne Politik.
Ka u pasunuan ,ka u beren milionere disa persona qe thirren ne emer te uck-se
per nje nate ku i njofim se me pare sishin askushi.
Shume elemente te udbes ishin perfshi ne uck.
Sote hajne bashk farkiste tradhtare dhe ata qe ishin ne uck te Adem jasharit.
sepse i lidh hajnia dhe krimi.
keta bashkpunojne me serbet kriminel dhe kane bere pasuni te hatashme.
Drog ,biznese te ndryshme etj.
haram ju qofte mundi qe dhame per ta.
I harruan ata qe shume kontribuan per uck e sote bashkpunojne me ata qe i shajshin dhe i ngritshin akuza ketyre.
Kurse i injoruan atdhetaret dhe patriotet e vertet qe punuan shume heret per uck.
Tashe zoti po ja kthen ketyre ,sepse vete jane fajtore se po bashkpunojne me ata qe deri dje i shajten e qka sthan per ta.
kendej rrijne me ta e andej ju bejne vorrin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet nė Kosovė !   Fri Dec 24, 2010 1:34 am

Kur do te perfundoin zgjedhjet...??????????????????????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet nė Kosovė !   Sat Dec 25, 2010 12:52 am

Spe din as vet mor Drini
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet nė Kosovė !   Sat Dec 25, 2010 12:56 am

Po flitet shtatori i viti qe vjen, por me mire do ishte korriki pasi do ishte mundesi edhe per diasporen me votu, e per ke do te votoj diaspora kete nuk e di hahahaha me siguri per...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet nė Kosovė !   Sat Dec 25, 2010 1:00 am

Drini nuk e besoj kėt sepse po tė votoj edhe diaspora ,do tė fotoj Albini deh mė pak do ket mundsi manipulimi mė pak .Dh epėr kėt do lipin njė situat mė tė favorshme pėr vjedhje .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet nė Kosovė !   Sat Dec 25, 2010 1:10 am

Jo jo asgje nuk ka mbetur per tu besu n ks vetum nje, nje e dhimshme per ne jo uniteti yne per qeshtje madhore. Ne ashtu kshtu kurr nuk kemi zgjedh, na kan zgjedhur te tjeret, dhe po vazhdoin nje gje. Por shtohet pytja deri kur...?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet nė Kosovė !   Sat Dec 25, 2010 1:12 am

Cito :
Por shtohet pytja deri kur...?
Deri atehere kur ta mer Albin Kurti pushtetin Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet nė Kosovė !   Sat Dec 25, 2010 1:14 am

MORE ,shok ishte problem edhe per ne te diaspores menxi ma gjeten ne list emrin kur shkova me votu tash, se e kishin llogarit ndryshe ata, me than shka dreqin erdhe he vlla me votu ka boll kush voton edhe per ty,ew we mlan pa koment.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet nė Kosovė !   Sat Dec 25, 2010 1:16 am

Hahaha qė ma ite gazin nė kėt koh mėr xhem po sa kan votu pėr neve ku dy apo tri her jan shit votata tona
.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet nė Kosovė !   Sat Dec 25, 2010 1:22 am

Ata te AAK than mbrem ne emisijoni Jeta ne Kosov se VV i ka ble votata, eiiiiiiiiiii shum lek Albini pa qen ne pushtet po murre pushtetin o Arber pe di ti cka do te bej, do te ju bashkoj edhe juve ne Shkup.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Zgjedhjet nė Kosovė !   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Zgjedhjet nė Kosovė !
Mbrapsht nė krye 
Faqja 5 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: