Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptyWed Nov 24, 2010 11:20 pm

Detektivi disa parti duhet ti qesim ne pencion, si PDK-compani qe e qoi ne pencion te hershem Rahoveci, ky eshte vetum fillimi. Ty dhe shokve tu iu uroi sukse ne formimin e partise suaj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptyWed Nov 24, 2010 11:23 pm

Ishalla Drinii une gezohem shume ,ne qoftese LV punon si perpara
se ka qen e vetmja Opozit..
Po mos harro se dikur deri me 2004 edhe pdk ka qen opozit e forte po e hangren karremin ne politik.
E frigona se edhe lv do ta ha karremin se shqiptaret lehte shiten dhe per kete kurre skemi pas liri ....
Te presim ...mos u ngut..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptyThu Nov 25, 2010 2:03 pm

Un mendoj se sikur UCK-ja qe beri nji hap dhe largoj ushtrin serrbe nga kosova,aty ishte dhe albini ,pra dhe vetvendosja dot ta bej se paku nji hap politik pra; mahallen- e ATISARVE dota menjanoj nga skema , dhe kontrollin e kufijve te kosoves ,nji ushtri te mirfillt, dhe sovranitet teplot,mjafton kjo per mua,drejt bashkimit kshtu une mendoj drejt shtigjeve te liris son te perbashket......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Politikani
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 9
Age : 58
Vendi : Gjilan
Registration date : 26/11/2010

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptyFri Nov 26, 2010 9:25 pm

Sa i perket Albin Kurtit ky djale i shkeli premtimet qe i pat dhene se nuk dote formoje parti.
Pasi qe deri dje ky ishte kunder gjithqkaje qe u quajke Kosovare.
I shajti e qka s,ju tha partive politike ne pushtet.
Shajti UNMIK e eulex ,Gjygj e Kushtetut.
tani lakmija per pushtet ja qerroi syte edhe ketynev,dhe harruan premtimet ,sharjet..
Te shajshe keta dhe ti vete te futesh ne politik eshte barazi me zero.
Politika eshte politik ,per pushtet ..
Une mendoi se LV eshte dashur te jete levizje -opozite e forte pasi qe te ne nuk ka nje opozite te forte.Te gjitha partit jane njesoje.
vendimi i Albinit eshte i gabueshem moralishte dhe politikishte..
Ky djale nuk e dije se me mendjen e kujte po punon.
Po ai qe i ka apelue te futet ne politik nuk ja ka dashte te miren.
NUk do te kete dallime e kesaj levizje nga partit tjera .

keta kane premtue se ne parlament do te shkojne me bicikel.
Po se shpejti do ti shihni me mercedesa te zi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptySat Nov 27, 2010 1:19 am

POLITIKANI- Jepe ndoj analiz te lutem se po na mungojn sidomos tash ne kohen e fundit,spo i dihet as maca as kuces!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptySun Nov 28, 2010 2:17 pm

Politikan shume me vend e ke skjarue dhe me argumet..
se deri dje lv i ka share keta ne politik.
e tashe vet po hyn ne politik me ata qe i ka sha ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptySun Nov 28, 2010 2:24 pm

e qysh me jav marr pushtetin XHITI po mendon me puq ushtarak a? ndryshe nuk arrin cilin kurr!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptySun Nov 28, 2010 2:30 pm

me politik askushe nuk ka fitue lirin ne bote
as hasan Prishtina as Is Buletini nuk benen bashkimin
e pa bejne hajnat e kosoves a te shqipersise
qe rrejne e mashtrojne veteveten se populli nuk po ju beson ketyre njerezve se i njofin se kushe jane.
Nuk ka Popull te organizuar e te vetdijshem per bashkim
as lider .
A ta merr mendja se lideret e sotit jane me te menqur Se Imer Prizreni is Buletini hasan PRishtina e tj Ismajl Qemajli etj.
Ismajl qemajlin e perzun pas pavaresise se shqiperise tradhtaret populli nuk e mbrojti po u pajtua me perzerjen e tije.
Atdhetaret kane vdekur
gjhithmone trimat vdesin e jetojne berllogat ata qe pasurohen ne emer te luftes.
Sepse si populli si politikanet i injorojne atdhetaret patrioetet ata qe dijne dhe kane guxim te bejne shtetin se pari pastaj bashkimin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptySun Nov 28, 2010 10:36 pm

Vetėvendosje: Flamuri kombėtar, sė shpejti nė institucione28-11-2010 17:53 CET Lėvizja “Vetėvendosje” i ka uruar gjithė qytetarėt shqiptar me rastin e 28 Nėntorit - Ditės sė Flamurit, me ē’rast edhe kėsaj radhe kanė kritikuar politikanėt qė kanė lėnė jashtė institucioneve flamurin kombėtar.

“Vetėvendosje”, pėrmes njė komunikate pėr medie, thotė se ndarja qė ekziston midis institucioneve tė Kosovės dhe qytetarėve tė saj, jetohet ēdo ditė.

“Pėrjashtim nuk bėn as shėnimi i datave historike. Qyteti i Prishtinės sot po vlon nga qytetarėt, ata po e festojnė ditėn e kombit tė tyre. Mijėra flamuj kuq e zi valėviten nė rrugė e sheshe. Gjithė hapėsira jonė kolektive frymon kuq e zi, por flamurin kombėtar po e mbajmė fort edhe secili individualisht”.

Mė tutje, kjo lėvizje konsideron se aty ku janė qytetarėt, nuk janė institucionet dhe se nuk ka si tė jetė ndryshe, kur bėhet fjalė pėr institucione qė nuk janė ndėrtuar mbi bazėn e vullnetit tė popullit.

“28 Nėntori nuk ėshtė nė kalendarin e festave zyrtare tė shtetit, ai ėshtė nė vetėdijen tonė kombėtare si histori dhe si perspektivė. Kjo datė historike bashkė mė kėtė flamur do t’i rrijė si nur shumė shpejtė edhe institucioneve tona”, ka theksuar “Vetėvendosje”.

Currently 5.00/5
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptyTue Dec 14, 2010 10:59 pm

https://www.youtube.com/watch?v=dtzrEimI0Yk&feature=related
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptyWed Dec 15, 2010 12:53 am

12 dhjetori - disfata definitive e mendėsisė jugosllave
Shkruan: Teki Dervishi
Biografia e shkrimit tė autorit dhe faktura e tij nė titullin e kėtij shkrimi, u jep “argument” tė zhgėnjyerve tė 12 dhjetorit, qė tipizimin kėtu “mendėsi jugosllave” ta perceptojė si qėndrim “ekstremist”. Por dua qė kėtu tė zhgėnjyerve t’ua mohoj edhe kėtė “argument” tė kualifikimit “ekstrem”, dhe t’u them: ky nuk ėshtė karakterizim imi, por ėshtė karakterizim i ambasadorit tė SHBA-sė nė Kosovė, zotit Kristofer Dell, i cili njė muaj mė parė, ditėn kur u shkarkuar Parlamenti i Kosovės, nė mėnyrė decidive e karakterizoi njė copė falange (nuk e identifikoi) tė klasės politike tė Kosovės si “mendėsi jugosllave”. Pra, pas 10 vjetėve sintagmėn “mendėsi jugosllave” nuk e aktualizova unė nė kėtė shkrim, por zoti ambasador i SHBA-sė.

Nė ēastet e mesnatės sė 12 dhjetorit, nėpėr tė gjitha kanalet televizive, aktivistėt e “Vetėvendosjes” bėnin njė performancė qė rrezikonte pakuptimisht ta kontestonte negativisht rregullsinė e zgjedhjeve, derisa mediat mė eminente tė Evropės, nė ato ēaste mesnate tė 12 dhjetorit, tashmė i kishin karakterizuar zgjedhjet e 12 dhjetorit si njė shembull i demokracisė sė civilizuar qė ia shfaqi faqen e bardhė Kosovės. Si tė tilla, si zgjedhje shumė tė civilizuara, ku pikė sė pari u dėshmua kultura politike e elektoratit tė Kosovės, i karakterizoi edhe BE-ja.

Personalisht unė jam fans i “Vetėvendosjes” pėr kursin e saj parimor politik, por jo edhe pėr fakturėn gjuhėsore propagandistike tė kėsaj Lėvizjeje. Albin Kurti nuk ėshtė lider i zgjedhur, por ėshtė lider i lindur, dhe tė tillė e bėn biografia e rezistencės sė tij tė organizuar kundėr okupatorėve tė Kosovės qė nga mosha e tij studentore e deri sot. Duke e pėrkrahur gjithmonė me shkrimet e mia, kam tė drejtė t’i them kėtu se fjalori i fushatės sė tij, sidomos nga performancat publike tė disa arrivistėve autsajderė tė postuar vonė nė kėtė lėvizje, konceptualisht bien ndesh me kursin politik tė definuar tė “Vetėvendosjes”. Mė 12 dhjetor moralisht “Vetėvendosje!” ėshtė partia e dytė nė Kosovė pas PDK-sė, sepse numerikisht partia e dytė (LDK) pas 12 dhjetorit nuk ekziston mė, dhe kėtė do ta dėshmojė koha shumė shpejt.

Po tė donte njė analizė paraprake para se ta konceptonte formatin dhe fakturėn e propagandės sė saj kundėr PDK-sė, “Vetėvendosja” do tė zbulonte shumė lehtė se kjo parti (PDK-ja) ėshtė e vetmja parti qė asnjėherė nuk i ėshtė kundėrvėnė “Vetėvendosjes” dhe nuk i ėshtė pėrgjigjur akuzave tė saj publike pėr “tradhti kombėtare”, kurse tė gjitha partitė e tjera janė distancuar nga “Vetėvendosja”. Tipin e shtetit tė Kosovės nuk e ka konceptuar klasa politike nė Kosovė, ndaj as PDK-ja, por shteti i Kosovės ėshtė produkt politik (jo juridik) i Fuqive tė Mėdha. Prandaj ka pak hipokrizi populliste nėse pėrpiqemi qė tė bėhemi kategorikė dhe fajin pėr njė tip shteti si Kosova t’ia ngarkojmė njė partie, e jo proceseve tė imponuara nga Fuqitė e Mėdha. Kjo nuk do tė thotė qė tė mos kundėrshtohen Fuqitė e Mėdha, por kundėrshtimin mund ta bėjė secila parti dhe secili individ pėr vete, e jo t’ia imponojė edhe partive tė tjera bartėse tė procesit tė natyrshėm tė shtetbėrjes me koncesione tė detyrueshme tė shtetit tė pavarur tė Kosovės.

Mė poshtė do ta parafrazoj njė qėndrim tė zotit Hajredin Kuēi (nė Klan Kosova) qė pa dyshim do tė mbetet historik pėr ta vėrtetuar rėndėsinė politike qė ka “Vetėvendosja” si lėvizje kombėtare. Tre vjet kėtu kam konstatuar se skena politike nė Kosovė nuk ka opozitė. Opozita e vetme ka qenė “Vetėvendosja”. Por kjo nė linjė tė kėtij diskursi nuk ka rėndėsi tė madhe. E rėndėsishme ėshtė se tė gjitha partitė e tjera tė Kosovės, pėrveē PDK-sė, madje edhe shoqėria civile, ka dhjetė vjet qė anatemojnė dhe propagandojnė kundėr “Vetėvendosjes” nė mėnyrė histerike, dhe kjo vėrteton statusin e opozitės qė gėzonte kjo lėvizje. (Albini mbase nuk i ka harruar polemikat qė ka pasur me ato struktura, tė cilat sot janė nė koalicione “teknike” (jo parimore politike) dhe konfidenciale me LDK-nė dhe me tė gjithė ata qė brenda kėsaj partie tė degjeneruar pas vdekjes sė Rugovės, kanė krijuar njė koalicion qė prodhon propagandė (bashkė edhe me EULEX-in) kundėr PDK-sė, njėsoj si edhe kundėr “Vetėvendosjes”. Mė 12 dhjetor, nė mesnatė, sllakvordi i denonciadės sė “Vetėvendosjes” kundėr PDK-sė ishte e njėjta fakturė gjuhėsore e tė gjitha partive tė tjera tė bashkuara nė konceptin e mendėsisė jugosllave qė po pėrpiqet kot tė reinkarnohet. Terreni ėshtė i rrėshqitshėm pikėrisht nė domosdonė e mandatimit tė pushtetit sipas koalicioneve, nėse “Vetėvendosja” nuk do tė rrėshqasė, mandatori Thaēi nuk do tė jetė i detyruar t’i inkorporojė nė pushtet doajenėt e “demokratizimit tė Serbisė”, pėrkatėsisht tė mendėsisė muzeore jugosllave.


Pa dashur tė dukem kategorik, e ta pėrdorė fjalėn “pėrjashtim”, janė vetėm dy parti politike qė nuk i shquan biografia e mendėsisė jugosllave, e ato janė PDK-ja dhe “Vetėvendosje!”. Kėtu ėshtė i padobishėm arsyetimi qė mund ta japė fenomeni i konvertimit politik tė partive qė sot e quajnė veten demokratike ose liberale, sepse ka qenė proces i natyrshėm transiti teknik i socialistėve nė njė parti “tė djathtė” ku vetėm kryetari i saj ka qenė djathtist, e askush tjetėr. Kjo nuk do tė fliste keq po tė shihej se ata kanė konvertuar qėndrimet ashtu si i kanė ndėrruar fjalėt. Vetėm komunistėt anatemojnė tė kaluarėn, por realiteti sot dėshmon se “konvertitėt” e mendėsisė sė pėrmendur, mė shumė sesa nė kohėn kur kėrkonin qė shqiptarėt tė dilnin nė zgjedhjet e Serbisė, sot janė tė organizuar kundėr njė kursi politik, ose dy kurseve politike, kundėr 1. PDK-sė dhe 2. “Vetėvendosjes”.

Thashė mė lart kėtu se mė 12 dhjetor “Vetėvendosje!” moralisht ėshtė partia e dytė mė e madhe nė Kosovė dhe premtova se do ta parafrazoj njė qėndrim mė tepėr intelektual sesa teknikisht politik tė zotit Hajredin Kuēi nė Klan Kosova. Ai tha decidivisht se PDK-ja ėshtė mė e afėrt me “Vetėvendosjen” sesa me tė gjitha partitė e tjera tė Kosovės, madje shtoi se projektin e “Vetėvendosjes” PDK-ja do tė provojė ta realizojė ndoshta pak mė ndryshe nga si pretendon “Vetėvendosja”. Elokuenca e Kuēit ėshtė njė prejudikim i situatės politike aktuale nė Kosovė pas zgjedhjeve tė 12 dhjetorit, dhe na jep tė kuptojmė se Kosova definitivisht e profilizoi klasėn politike tė saj, nė ēastin kur elektorati pėrjashtoi “mendėsinė jugosllave”. Kemi dy parti qė kanė program, ndonėse jo identik, por qė angazhohen qė Kosova tė fillojė fazėn e fundit nė kursin shtetformues qė bazohet nė kontinuitetin historik tė lėvizjes kombėtare pėr krijimin e shtetit shqiptar.

Prandaj kryeministri Thaēi, nė mėnyrė tė kondicionuar, nė Sheshin 21, mė 12 dhjetor, pėrsėriste pareshtur cilėsorin e orientimit tė PDK-sė si “parti demokratike”, qė aludon diferencėn me ish-socialistėt, andej dhe kėndej. Profilizimi i vetėm dy partive, njė demokratike dhe njė socialiste, ka qenė koha definitive t’i ndodhė Kosovės. Dhe nga 12 dhjetori kemi dy parti tė mėdha qė do ta marrin barrėn e rėndė tė shtetndėrtimit definitiv, e kėto janė: PDK-ja dhe “Vetėvendosje!”. 12 dhjetori i pėrjashtoi tė gjitha tė tjerat. Verdikti i popullit.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptyWed Dec 15, 2010 1:15 am

Vetėvendosja nuk i njef zgjedhjet .


Lideri i lėvizjes "Vetėvendosje", Albin Kurti, nė njė konferencė pėr media tė mbajtur sonte, ka bėrė me dije se rezultatet e zgjedhjeve tė shpallura nga KQZ-ja, janė tė papranueshme dhe si tė tilla, i ka kontestuar jo vetėm nė dy qytet tė rajonit tė Drenicės, por nė tėrė Kosovėn.

“Zgjedhjet e mbajtura tė dielėn nuk ishin aspak demokratike dhe tė ndershme, dhe si tė tilla, janė tė papranueshme”, ka thėnė Kurti, duke shtuar se njė rezultat i tillė vjen si pasojė e ndikimit tė regjimit, ka raportuar Zeri.

Ai ka shtuar se nga manipulimet qė janė bėrė nė tėrė Kosovėn, Lėvizja “Vetėvendosje” ėshtė dėmtuar dukshėm nė pėrqindje, por megjithatė ka shtuar se “Vetėvendosje” ėshtė mė e fuqishme se kurrė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptyThu Dec 16, 2010 1:58 am

Nje vendim i mire dhe ne kohen e duhur. Rezultatet po shihen. Uro sukse ne te ardhmen VV.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptyMon Dec 27, 2010 4:32 pm

Nje lider i con njerzit aty ku duan te shkojne. Nje lider i madh i con njerzit jo aty ku duan te shkojne, por aty ku duhet te jen. R.Carter
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptyMon Dec 27, 2010 7:15 pm

vendim per lakmi
ka ba gabim shume...vetem do te komprimitohet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptyFri Dec 31, 2010 1:22 am

Si duket Albini po i lexon shkrimet e mija per clirimin e Prishtines e Tiranes.

Kurti: Nuk i pėrjashtojmė as demonstratat
Lideri i Lėvizjes Vetėvendosje, Albin Kurti ka thėnė se kjo lėvizje do tė marrė pjesė nė zgjedhjet e 9 janarit.

Megjithatė, ai ka thėnė se do tė presė vendimet e Panelit Zgjedhor pėr Ankesa e Parashtesa dhe tė Gjykatės Supreme lidhur me ankesat dhe kallėzimet penale tė bėra nga Vetėvendosja dhe pastaj “do tė vendosin pėr veprimet e mėtejme, nėse do tė marrin pjesė nė Kuvendin e Kosovės”.

Kurti i ka thėnė Kosovapresit se do t’i shfrytėzojnė tė gjitha mundėsitė institucionale dhe joinstitucionale, duke mos i pėrjashtuar as demonstratat.

“Pėr neve politika ėshtė populli, e populli nuk duhet tė jetė vetėm brenda institucionit, do tė jetė rreth e rrotull institucioneve, ēdoherė, kudo”, ka thėnė Kurti.

“ZERI”

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 EmptySun Oct 07, 2018 11:19 pm

A.Kurti e vetmja shpresė pėr popullin e Kosovės.

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? - Faqe 2 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: