Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
shqipdon
Fillestar/e
Fillestar/e
shqipdon

Male
Numri i postimeve : 42
Age : 35
Vendi : Fush Kosove
Registration date : 01/09/2010

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyTue Oct 19, 2010 12:56 am

Me duket se Albinit dhe Vetvendosjes ka nis me iu hargjuar bugjeti tash e vetmja zgjidhje mbetet me u ber parti politike (band hajnash) dhe me u financuar nga TORTA (Bugjeti i Kosoves) e madhe Nje fjal popullore thot:kape njerin,meshoji tjetrit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyTue Oct 19, 2010 1:13 am

ja paske fut koti Shqipdon, mos po do me than LB esht ma e mir!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shqipdon
Fillestar/e
Fillestar/e
shqipdon

Male
Numri i postimeve : 42
Age : 35
Vendi : Fush Kosove
Registration date : 01/09/2010

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyTue Oct 19, 2010 2:34 pm

Xhema Mua me duket vendin jo i mire sepse deri me tash Albini ka organizue protesta kunder zgjedhjeve dhe eshte kunder keti shteti e tash kerkon voten e popullit per ta marr pushtetin ne dore, si duket e gjith ajo qe ka bo per Kosoven z-Albin Kurti e ka bo veq per vota
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyTue Oct 19, 2010 11:54 pm

Shqipdon -si mund ta ndryshoj gjendjen momentale te mjer Albini pa voten e popullit, dhe pa pushtet, duhet ta marr pushtetin ta pys pupullin apo dojn vetvendosje a jo, nese i shkojm mbrapa dot ta kem, nese jo edhe aj ska shka banas aj ,veq te trasht e surles!
Keshtu mendoj se duhet vepru por nejse ka dhe te tjera, por jan ma te vrazhda.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptySat Oct 23, 2010 7:47 pm

ja ma si shkoj askuj mbrapa
se me kan zhgenjye te gjithe
Rugova na tradhtoje
Ldk po
PDK po
AKK po AKR po
LDD po
kushe smet pa na tradhtue
deputet po qun gishte me naj nderrue flamurin kombin identitetin
te gjithe
Edhe Albinit si besoje se edhe Thaqi pa ardh ne pushtet ishte shum i mire
po si po vijn ne pushtet po na tradhtojne
edhe Albini do te bene si keta
Ai kritikoi keta planin e Ahrtisarit decentralizimin kosovarizmin Unmik Eulex
tashe po regjistrohet te keta te unmikut e ulex te kosovaret

ka kritikue badihava
edhe keta ne politik te Ahrtisarit Eulex me kosovare
na hanger dreqi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shqipdon
Fillestar/e
Fillestar/e
shqipdon

Male
Numri i postimeve : 42
Age : 35
Vendi : Fush Kosove
Registration date : 01/09/2010

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyTue Oct 26, 2010 1:50 am

Pajtohem me ty Detektivi edhe un mendoj ashty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyTue Oct 26, 2010 1:56 am

Detektiv te paska shku mundi kote pas LDK se e te tjerave, po me dhimbesh, ama mos paragjyko njerzit , dhe mos jep vlersime per nje pune qe ende nuke eshte filluar, prit perfundimin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyTue Oct 26, 2010 10:30 am

edhe une pajtohem me detektivin
se deri dje Albini protestoje kunder ketyre partive kesaj qeverie kunder unmik eulex kunder planit te Ahtisarit kunder rez.1244.
kunder gjykates etj
tash po regjistrohet te kjo gjykat
me planin e ahtisarit me rez 1244
pra qka eshte kjo ..lakmi per pushtet se me dy deputet as me 10 nuk ndryshon asgje.
lakmia ja ka qerrue syte vetem shqiptareve dhe skemi liri qe 3500 vjet edhe skemi me pas kurre liri me kesi njerez dhe kete popull trallava..
gjithmone i huaji ka me na nejte permi koke
e me e keqja qe humbem kombin po na quajne keta tonet edhe te huajt kosovare
multietnik pa flamure pa komb
ku ka ne bote kesi populli dhe kesi politikanesh qe te tradhtojne e ne mbrapa ju shkojme.

Ti Drini e ke gabim
qe kritikon detektivin se ju paska shkue mbrapa nje partie
po ai ka vetdije kombetare dhe nuk ju shkon asnje partie as une as shoket e mi
po ende pa ardhe ne pushtet te gjithe po folin e po shiten atdhetare po kure po vijne ne pushtet atehere po lakmojne dhe po tradhtojne .
per ate kurre nuk ju shkoje mbrapa..
per mua 3 muaj kan afat punon mir i perkrahi spunojne jam kunder dhe i kritikoje..
duhet te mesohemi qe mos tju shkojme si dhent mbrapa tradhtise..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyTue Oct 26, 2010 8:48 pm

Nuk dua te keqkuptohem, vet detetkivi e ka cek qe eshte zhgenjyar duke vrapuar pas ketyre partive, jo une...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyTue Oct 26, 2010 8:57 pm

une nuk po e shohe se dikush paha thene se paha vrapue pas ketyre partive.
po qellimi ka qen qe nuk i shkoj pas partive
edhe per mua te gjitha jane njesoje
te gjitha kane tradhtue interesat kombetare
ate bqe smundi te beje serbija me shekuj e beren servilet shqiptare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyWed Nov 17, 2010 11:13 pm

LISTA E VETVENDOSJES

Listėn e pėrbėjnė:

1. Albin Kurti
2. Afrim Hoti
3. Albana Fetoshi
4. Afrim Kasolli
5. Agim Kuleta
6. Albana Gashi
7. Agron Limani
8. Ali Jonuzi
9. Albulena Haxhiu
10. Ali Lahu
11. Arben Vitia
12. Alma Lama
13. Arif Krasniqi
14. Arsim Thaēi
15. Antigona Uka
16. Artan Ēollaku
17. Arton Musliu
18. Arbėrore Kelmendi
19. Avdi Shkreli
20. Avdullah Bajra
21. Arlinda Bytyqi
22. Avni Klinaku
23. Avni Rudaku
24. Aurora Bakalli
25. Bajram Binaku
26. Basri Kodra
27. Bahrije Ademi
28. Bejtush Isufi
29. Berat Lahu
30. Behar Sahitaj
31. Besnik Bislimi
32. Enver Bajrami
33. Blerta Sadiku
34. Fadil Fazliu
35. Faruk Mujka
36. Bukurije Fazliu
37. Fatlik Lila
38. Faton Limani
39. Burbuqe Shurdha
40. Faton Topalli
41. Florin Krasniqi
42. Drenushė Xhemajli
43. Gani Krasniqi
44. Gėzim Mekuli
45. Elza Sadiku
46. Glauk Konjufca
47. Haqif Ilazi
48. Fitnete Ramosaj
49. Hedvig Kadriu
50. Hysamedin Feraj
51. Flaka Dika
52. Hysen Durmishi
53. Hysni Guraziu
54. Florije Drevinja
55. Imer Halimi
56. Isa Elezaj
57. Hatixhe Latifi Pupovci
58. Islam Thaqi
59. Ismajl Kurteshi
60. Igballe Malushaj
61. Ismet Hamiti
62. Jahja Dranēolli
63. Leonora Morina
64. Jakup Bullatovci
65. Jashar Aliaj
66. Liridona Guci
67. Jeton Budima
68. Kadri Bytyqi
69. Luljeta Selimi
70. Kushtrim Krasniqi
71. Liburn Aliu
72. Lumturie Svetla
73. Masar Vuciterna
74. Milaim Kadriu
75. Majlinda Gjelaj
76. Murat Musliu
77. Naser Shatri
78. Radije Hoxha
79. Nazmi Mikullovci
80. Nexhmedin Shaqiri
81. Sadete Jashari – Aliu
82. Nezir Myrtaj
83. Petrit Ahmeti
84. Sanije Berisha
85. Qemal Aliu
86. Raif Qela
87. Saranda Pozhegu
88. Ramadan Limani
89. Rexhep Selimi
90. Shemsije Seferi
91. Rifat Demaku
92. Rizah Xhakli
93. Shkurte Aliu
94. Rushit Ramabaja
95. Sadri Ramabaja
96. Shqipe Alishani-Gorani
97. Salih Zyba
98. Sami Luma
99. Violeta Salihu
100. Skender Limani
101. Sylejman Pireva
102. Vjollca Ramiqi
103. Valdet Gjonbalaj
104. Valon Murati
105. Vlora Haxhimehmedi
106. Visar Ymeri
107. Xhelal Sveēla
108. Zanita Halimi
109. Xhemajl Arėnliu
110. Xhemajl Pllana
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyWed Nov 17, 2010 11:15 pm

E shet banesėn pėr ta financuar partinė

Lideri i Lėvizjes “Vetėvendosje”, Albin Kurti, ka shitur banesėn personale pėr ta financuar subjektin e tij politik pėr t’u pėrgatitur pėr zgjedhjet e pritshme tė 12 dhjetorit.
“Lideri i Lėvizjes Vetėvendosje po sakrifikon shumė pėr partinė e tij. Atė qė ai ka bėrė sė fundi pėr parti, nuk mbahet mend tė ketė ndodhur tek partitė tjera, asnjėherė”, njofton Klan Kosova.

Kurti e ka shitur pėr 70 mijė euro banesėn e tij nė lagjen Dardania nė Prishtinė, ndėrsa me kėto para do tė ndihmojė lėvizjen e tij, ka konfirmuar zyrtari pėr financa nė “Vetvendosje”, Hysen Durmishi.

Kurti tash e tutje do tė kthehet te prindėrit pėr tė banuar. Mjete financiare personale pėr ta ndihmuar Lėvizjen “Vetėvendosje”, mėsohet se ka dhėnė edhe anėtari i ri i kėsaj lėvizjeje dhe pretendent i saj pėr deputet, biznesmeni shqiptaro-amerikan, Florin Krasniqi. /Telegrafi/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
istref gegaj
Fillestar/e
Fillestar/e
istref gegaj

Male
Numri i postimeve : 23
Age : 51
Vendi : lladroc therand
Profesioni/Hobi : teknik i makineris
Registration date : 14/05/2010

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyThu Nov 18, 2010 2:20 am

ju kisha lut forumit a egziston mundesia qe tme tregon dikush per historin e sabit gashit sekretarin e lrvizjes per bashkim shum pom intereson faleminderit ne mirkuptim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptySat Nov 20, 2010 3:02 pm

te gjithe njesoje o vllazni
mos u mashtroni se te gjithe per pushtet e jo per shtet..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptySat Nov 20, 2010 4:24 pm

XHITI-Mos i shtin te gjith me nji thes se ne SHQIPTARI ka ende Adem Jashara!
Dhe un kam pas mendu se e pat puna jon, por dul ADEM JASHARI qe se kisha pas ni kurr per ket njeri.......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptySat Nov 20, 2010 5:10 pm

o more vllazni ,krejt rrena jane keto ,
se kjo eshte bllof politik qe kinse po shesin pasurin per komb e
keta te gjithe jane per pushtet
e banesa blejne sa te duash se kane para bolle..
po vetem budalla se merr vesh se qka eshte duke ndodhur..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyWed Nov 24, 2010 12:09 am

tash dot te shifet se a jem per Shqipri Etnike a jo.
Sa po vtojn ALBIN KURTIN.....!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyWed Nov 24, 2010 12:33 am

A i njifni anetaret qe ka Albin Kurti
apo vetem po ja futni
ka fut njerez qe kane nje te kaluar te dyshymte,djem te komunisteve bashkpunetoreve te udbes.
Deri dje kritikoi partit npolitike se jane servile te huajve e sote vete merre pjese ne keto zgjedhje qe jane te organizuara nga servilet ..
deri dje shajti keto parti ,eulex unmik gjykata e qka jo sote po te keto gjykata regjistrohet..

A po ja merr mendja se perme do te naj ban bashkimin LV.
Apo jane blofe politike qe te vijne ne pushtet pa shtet...
Pra partit kane interesin e vete e jo te popullit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyWed Nov 24, 2010 12:15 pm

Lama: Bashkimi me Shqipėrinė ėshtė e drejtė dhe interes shqiptar
Intervistė me Alma Lamajn, kandidate e Vetėvendosjes pėr deputete
“Bota sot”: Cili ishte motive qė ju hytė nė politikė, dhe braktisėt gazetarinė, dhe pse e zgjodhėt Lėvizjen Vetėvendosje?

Lama: Arsyeja pse vendosa tė bėjė kėtė hap tjetėr nė lidhje me karrierėn time ka tė bėjė mė shumė me hapėsirėn tė cilėn unė kėrkoj qė tė avokoj pėr ēėshtje tė cilat unė besoj, siē ėshtė transparenca, drejtėsia, lufta ndaj korrupsionit etj. Pastaj pse nė Vetėvendosje? Pėr shumė arsye e kam ndjekur qė ditėn e parė qė ėshtė krijuar dhe kam parė se si ka evoluar dhe ka bėrė njė opozitė qė i ka munguar Kosovės gjatė kėtyre viteve edhe pse ka qenė jashtė Parlamentit dhe ajo opozitė ka qenė e rėndėsishme pėr proceset politike, nėpėr tė cilat kaloi Kosova.

“Bota sot”: Cili ėshtė angazhimi juaj nė kėto zgjedhje dhe ēfarė pretendoni ju personalisht, sa po gjeni pėrkrahje ju personalisht nė kėtė Lėvizje?

Lama: Pasi vendosa t’i bashkohem Lėvizjes Vetėvendosje kam filluar tė jap kontributin tim duke shkuar nė takime me njerėz tė ndryshėm duke ju shpjeguar programin. Shoh se ka njerėz tė pjekur qė i kuptojnė problemet jashtėzakonisht mirė dhe qė distancohen nga situate aktuale dhe qė janė tė interesuar pėr njė politikė tė re, pėr njė qeveri tė re.

“Bota sot”: Lėvizja Vetėvendosje deri tani ishte lėvizje deri nė rebelim ndaj institucioneve tė Kosovės, po veēanėrisht ndaj bashkėsisė ndėrkombėtare. A mos po zbehet ky imazh i kėsaj Lėvizje, mos po i ngushtohen “rrugėt” pėr arritjen e sovranitetit tė plotė?

Lama: Nuk e di, nėse pajtohem me faktin se ishte lėvizje deri nė rebelim. Mjetet, tė cilat i ka zgjedhur: rruga, protestat demonstrata tė ndryshme janė shumė demokratike nė tė gjitha vendet e botės. Sa u pėrket raporteve me bashkėsinė ndėrkombėtare dhe faktin qė konsiderohet si ekstrem janė akuza qė nuk qėndrojnė. Vetėvendosje nuk ėshtė kundėr bashkėsisė ndėrkombėtare, thjeshtė ėshtė pėr ridefinimin e rolit tė bashkėsisė ndėrkombėtare. E ka kundėrshtuar misionin EULEX sepse ai vjen nėpėrmjet Rezultues 1244. Por, sovranitetin Kosova e ka tė kushtėzuar dhe nuk ėshtė vend i pavarur dhe sovran siē jemi mėsuar ta dėgjojmė Kryeministrin ēdo ditė. Nuk ėshtė sovran, sepse shiko Veriun, kufijtė janė tė hapur dhe nė 17 pėr qind tė territorit Qeveria e Kosovės nuk e shtrin dot autoritetin e saj.

“Bota sot”: Sė fundi baronesha Eshton ka nėnshkruar njė akt me tė cilin e autorizon EULEX-in pėr pėrfshirje nė bisedime Kosovė-Serbi. Si e vlerėsoni kėtė zhvillim?

Lama: Lėvizja nuk e ka pranuar Pakon e Ahtisarit, qė copėton Kosovėn nė zona etnike. Bashkėsia ndėrkombėtare kėrkon tė integrohen serbėt nė shoqėri, mirėpo nuk mund tė integrohen duke u veēuar. Ky proces ėshtė bėrė pėr t’i bėrė qef Beogradit. Vetėvendosje ėshtė kundėr kėtyre bisedimeve pėr arsye se nuk ka ēfarė tė bisedohet pėrderisa Beogradi nuk na njeh si shtet. EULEX-it e ka fare mirė tė pėrcaktuar misionin e tij nė Kosovė. EULEX ka dėshtuar nė ēėshtje tė sundimit tė ligjit, korrupsioni ėshtė mė i lartė se kurrė.

“Bota sot”: A do tė mbesin vetėm premtime pėrpjekjet e Vetėvendosjes, a do tė

shembni Pakon e Ahtisarit, zgjedhjet negative tė saj , nė decentralizim, trashėgimi kulturore, etj.?

Lama: Lėvizja synon tė marr pushtetin dhe mbėshtetjen e popullit e ka.. Andaj nuk janė premtime boshe, po tė realizueshme dhe reale e mbi tė gjitha begraundi i saj i pastėr ėshtė garanci pėr njė gjė tė tillė. Pakoja e Ahtisarit kur ėshtė miratuar ėshtė thėnė tė rishqyrtohet pas tri vjetėsh dhe Vetėvendosje mendon se duhet ta anulojė Pakon e Ahahtisarit.

“Bota sot”: Po sa do tė mund tė pėrmbushet synimi i lėvizjes vetėvendosje qė Kosova dhe Shqipėria tė bėhen njė?


Lama: Ndryshe nga subjektet e tjera politike, Vetėvendosja nuk ka frik ta thotė kėtė gjė. Ėshtė thjeshtė dėshira e njerėzve nė Kosovės pėr tu bashkuar me Shqipėrinė, ėshtė aspiratė e tė gjithėve, pavarėsisht si e thonė. Vetėvendosje po e artikulon atė aspiratė dhe e ka tė pėrcaktuar shumė qartė: bashkimi me Shqipėrinė ėshtė edhe e drejtė edhe interes shqiptar dhe Vetėvendosja synon mbajtjen e referendumit qė shqiptarėt tė vendosin fatin e vet.


XHITI- MOS U DESHPRO KAQ HETRET SE KA KOH DERI NE VLERSIMIM E PLOT TE POLITIKES ALBINIT SE KY ESHT DIAMANTI I YN, POR NUK E DI SA DOTA VLERSOJN POPULLI,DHE A DOT JA JAPIN VOTEN SE KY I ARRIN TE GJITHA.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyWed Nov 24, 2010 9:54 pm

Alma lama zedhenese e Agim cekut.
Shajti qka si tha Albin Kurtit Lv ,bandit te pa pjekur kriminel .
Kure policia Rumune vrau Dy te rinjet e lv.
Tashe ne lv.
Albin Kurti po ban gabimet e Thaqit qe i inkuadroi shpijunet ata qe ishin kunder UCK dhe tije sote po ju hakmerren.
Edhe Albini po shti Ujkun ne torishte e ujku ti ha delet .
kete gabim e banen e dhe haradinaj qe bene Politiken e tradhtarit Rugova dhe pesoi.
Edhe Albini po inkuadron ne lv Shpijunet ata qe shkaterruan kombin.
Do pendohet por vone.
Dmth ska as nga LV asgje deri ne lv pranon njerez te dyshymte .
me shaje je me i mire .
kete pe ban Albini.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyWed Nov 24, 2010 10:43 pm

Gjithmone thojne se ai qe te shane jete me i mire ..
edhe te ne po ja bejne Prtit ::
Shajem te marre ne parti ..
SI Alma Albinin dhe lv kur ishte zedhenese e cekut...
Edhe une do tja nisi me sha mos po me bejne ndonje minister...
haaaaaa keshtu shkon te Kosovaret ..
te ata qe me deshire hiqen kombin ,qe serbia nuk mundi me ushtri e polici ..
keta tonet e benen per nje dite...edhe lavderohen se paskan luftue e naj ,,paskan pru lirine" serbine.....
na myten me rrena......e spo ju vjen marre..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyWed Nov 24, 2010 10:47 pm

Detektivi&Xhiti mos e ngatrroni Almen se nuk eshte ajo qe ju po mendoni .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyWed Nov 24, 2010 10:52 pm

Po cila eshte o Drini...une u futa ne Google dhe lexo....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyWed Nov 24, 2010 10:58 pm

Detektiv po ia le Arbrit kete eshte me ma pervoj, dhe do te ne sjell biografin e alma lamaj, dhe te asaj zedhenses te Qekut.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? EmptyWed Nov 24, 2010 11:09 pm

Drinii merre kete e mshoji tjetres ....
Parti per parti kemi plot as tere evropa me Amerik nuk kane te gjitthe sa ka Kosova parti.
Ashtu shqiperia dhe Shkupi..
Shqiptare e parti...
tashe dua edhe une me shoke ta formojme nje parti ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty
MesazhTitulli: Re: Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?   Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo? Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Albin Kurti Parti Politike vendim i mire a apo jo?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: