Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Flamuri kombėtar-armiqėt e dogjėn, miqėt e hoqėn

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mexhid Yvejsi
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 429
Age : 67
Vendi : Gjakovė, Kosovė
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Flamuri kombėtar-armiqėt e dogjėn, miqėt e hoqėn   Wed Oct 13, 2010 9:31 pm


FLAMURI KOMBĖTAR- ARMIQĖT E DOGJĖN, MIQĖT E HOQĖN...

Tifozėt serb e dogjėn flamurin kombėtar, kjo kuptohet pse...?!
Por, dje, nė Prishtinė, nėpėr kryeqytet u hoq flamuri ynė kombėtar i vendosur paraprakisht pėr hir tė vizitės sė Sekretares Amerikane tė Shtetit, Hillary Clinton...
Kjo, kur do tė kuptohet pse...?

Mexhid Yvejsi, Gjakovė

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Flamuri kombėtar-armiqėt e dogjėn, miqėt e hoqėn   Wed Oct 13, 2010 9:45 pm

Derisa e heq qeveria Kosoves flamurin Shqiptar ateher edhe nuk eshte per te cuditur nga shkijet qe djegin flamurin Shqiptar qe edhe pritet nga ata ashtu .
http://www.balkanweb.com/videoAlbum/popup.php?vIDCategoria=42&IDVideo=6985&va_id_video=6985

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Flamuri kombėtar-armiqėt e dogjėn, miqėt e hoqėn   Wed Oct 13, 2010 10:49 pm

Nje akte i shemtuar, kijo qeveri edhe nje her deshmoi se sa antikombetare eshte, "KUKULL". Sa u perket serbeve serbet edhe nje her me shume deshmun, se vendi i tyre nuk eshte europa, pore shpellat e karpateve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shqipdon
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 42
Age : 34
Vendi : Fush Kosove
Registration date : 01/09/2010

MesazhTitulli: Re: Flamuri kombėtar-armiqėt e dogjėn, miqėt e hoqėn   Wed Oct 13, 2010 11:27 pm

Flamujt kombėtarė janė ringritur mbrėmė nė tė gjitha sheshet e Prishtinės,nga te rinjet e Lėvizjes pėr Bashkim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: Flamuri kombėtar-armiqėt e dogjėn, miqėt e hoqėn   Thu Oct 14, 2010 7:46 pm


Prap se prap po duken kukullat e te huajve qe i vendosen vetem per qellimet e tyre .Dhe pse e prekin Popullin dhe Kombin mu aty ku nuk duhet nuk merziten fare .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Flamuri kombėtar-armiqėt e dogjėn, miqėt e hoqėn   Thu Oct 14, 2010 10:12 pm

Tiranė: Digjet flamuri serb nė shenjė protesteMendoj se nuk duhet te biem ne nivel te tyre ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Flamuri kombėtar-armiqėt e dogjėn, miqėt e hoqėn   Thu Oct 14, 2010 11:32 pm

Bashe nivel tyre kemi ren fatkeqsisht ,ka pase opcione tjera ti kunderpergjigjemi psh,te vendosim flamujt kombetar ne gjith vendin,kjo do ishte nje kunderpergjigje shum me vende dhe demokratike ,pse mos ti tregojm botes se ne nuk e duam dhune ,por fatkeqsish ngjau e kunderta!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Flamuri kombėtar-armiqėt e dogjėn, miqėt e hoqėn   Sat Oct 16, 2010 5:10 pm

Moj fiona a po te dhimbset flamuri serbe.
po duhet mi kalle krejt ..
Shume te bute po duki me serbet..se pak naj kan q..*****..
E dikujt pi vjen keq ,me prish kumarllekun me ta.
Po ma qon mallin e Rugov qenit..
qe thojke sdojm dhune e shkijet naj lujten *****.
po mos ke uck kurre mu da prej milloshit jo.
edhe pse nuk arrijtem asgje edhe pas luftes
na benen pershehs.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Flamuri kombėtar-armiqėt e dogjėn, miqėt e hoqėn   Sat Oct 16, 2010 9:08 pm

Kodi:
[u]              Moj fiona a po te dhimbset flamuri serbe.
po duhet mi kalle krejt ..
Shume te bute po duki me serbet..se pak naj kan q..*****..
E dikujt pi vjen keq ,me prish kumarllekun me ta.
Po ma qon mallin e Rugov qenit..
qe thojke sdojm dhune e shkijet naj lujten *****.
po mos ke uck kurre mu da prej milloshit jo.
edhe pse nuk arrijtem asgje edhe pas luftes
na benen pershehs.[/u]

E keqja nuk qendron se nuk dim, por se nuk duam te dim te jetojm si NJERZ , por me shum parapelqejm te sjellemi si kafsh.
Si thua kush mbeshteti tifozet serb se djegen flamurin?Cfare ben ata me kete gjest?ata vetem tregojn se nuk jan njerz te duhur per te hy ne BE....nuk ben gje tjeter ,ka shum opcione tjera qe ne ti kunderpergjigjemi e jo te behemi njerz te pa pergjeshem me djegjen e flamurit,nese ne do vazhdonim ne te njeten menyre ti kunderpergjigjshim ne do fillonim te benim masakra po si serbet ateher do jemi baraz.JE I KNAQUR TANI.........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ramizi
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 158
Age : 38
Vendi : Tirona
Registration date : 23/02/2009

MesazhTitulli: Re: Flamuri kombėtar-armiqėt e dogjėn, miqėt e hoqėn   Sat Oct 16, 2010 11:03 pm

Do ta dish nga vij? Vij nga 1 vend qe quhet SHQIPERI, nga 1 vend qe shquhet per ...trimeri,aty ku gjaku nuk falet por lahet para se te thahet.. vij nga 1 toke qe me dha emrin SHQIPETAR dhe para botes ndjehem KRENAR :)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fatlum
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJė
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Flamuri kombėtar-armiqėt e dogjėn, miqėt e hoqėn   Sat Oct 16, 2010 11:12 pm

Qeveria e Kosoves e cilesuar si qeveri e krahut te luftes e hoqi ne menyren me te ult te mundshme flamurin Kombetar.Flamur per te cilin luftuan shqiptaret nder vite.Mirpo kjo nuk me befason se u hoq nga njerz te luftes sepse ne fakt keta qe jan ne qeveri sod dhe qe pretendojn se jan nga krahu i luftes jan komandant te Bllaces ne Maqedoni.

Pra nuk kan luftuar fare,fatekeqesisht bashkesis nderkombetare i konvenojn njerz te till labil siq eshte Hashim Thaqi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.medvegjaonline.com
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Flamuri kombėtar-armiqėt e dogjėn, miqėt e hoqėn   Sun Oct 17, 2010 12:04 pm

qyshit hajni po thirret ne emer te uck
kene analfabet do e u banen kryetare e psunik
Patrioti i vertet nuk bashkpunon me shpijuna e tradhtare ,e dezertore te luftes
po tradhtari
preju hiqit u banen mbreter.
Pasuni pa kufi .
Nje kryetare komune ka bere 3,4 milion
400.500 hektar toke ne emer te luftes
a para lufte ka ruajt lopt.
qfare turpi
keta duhet burgos dhe konfiskue pasurine dhe debue per serbi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Flamuri kombėtar-armiqėt e dogjėn, miqėt e hoqėn   Sun Oct 24, 2010 7:25 pmPas serbėve, edhe tifozėt rusė djegin flamurin shqiptar dhe atė kosovar

Njė tjetėr flamur kuqezi i djegur, nė njė tjetėr stadium. Kėtė herė nuk ėshtė as Ivan Bogdanov dhe as huliganėt serbė tė njohur pėr tė tilla gjeste, por janė tifozėt e skuadrės ruse Zenit i Shėn Petersburgut. Ēėshtja tashmė ėshtė politike dhe kundėr interesave tė Shqipėrisė e Kosovės. Pas ngjarjeve nė Xhenova tė Italisė, njė tjetėr episod i shėmtuar ėshtė dhuruar nga tifozėt rusė nė ndeshjen Zenit i Shėn Petersburgut–Hajduk i Splitit (2-0) nė stadiumin "Petrovsky", e vlefshme pėr fazėn nė grupe tė Europa League. Tifozėt vendas kanė djegur nė stadium flamurin shqiptar dhe kosovar, duke regjistruar njė tjetėr akt tė rėndė nė fushat e futbollit. Nė tribunė, ndėrkohė, ka pasur edhe pankarta tė shumta kundėr Shqipėrisė dhe Kosovės, si edhe njė tjetėr qė shkruante “Serbia, zemra jonė”. Pavarėsisht masave tė policisė, tifozėt e tė dyja skuadrave kanė futur nė stadium objekte tė ndaluara dhe fishekzjarrė tė shumtė, tė cilėt shkaktuan tym, flakė dhe shumė shpėrthime. Fansat e Zenitit dogjėn disa flamuj tė Shqipėrisė e tė Kosovės dhe kanė shfaqur edhe njė parullė “Kosova ėshtė Serbi” nga tifozėt e Karpatit, zonė ukrainase. Ndėrkohė qė tė shumtė ishin ata qė kėndonin slogane provokuese “Kosova, tokė serbe”, por edhe kundėr kroatėve. Pėr sa u pėrket arsyeve tė urrejtjes reciproke, ato janė veēse ngjyrime tė shėmtuara politike. “Serbėt janė vėllezėrit tanė, sqaronte njė tifoz i Zenitit. Pėr kėtė arsye urrejmė kroatėt dhe shqiptarėt. Nėse ne bėhemi miq me tifozėt serbė, automatikisht jemi armiq pėr ata. Prandaj i trajtojmė kėshtu. Nė internet mund tė gjeni deklarata tė shumta kundėr kishės dhe fesė sonė”. Pikėrisht kjo ēoi edhe nė djegien e disa flamujve tė Shqipėrisė dhe tė Kosovės nė sektorin 14 tė tifozėve, nga ku edhe vinin kore tė shumta dhe tė shpeshta “Kosova, tokė serbe” dhe “Ortodoksė”. Pikėrisht nė kėtė sektor ishin vendosur grupi i ultrasve rusė “Blu, Bardhė e Blu”, i cili mendohet se gėzon edhe mbėshtetje politike. Ata ishin mė aktivė nė koret kundėr shqiptarėve e kosovarėve dhe nė djegien e flamujve. Pikėrisht nga ky sektor kanė ardhur edhe disa kore tė tjerė, si “Ti vrasim shqiptarėt”. Disa nga anėtarėt e kėtij grupi mbanin tė veshura bluza tė shkruara “Serbia”. E gjithė kjo ka ndodhur nė sytė e futbollistit shqiptar, Ervin Bulku, i cili ndodhej nė stadiumin rus, i grumbulluar me ekipin e tij kroat, me tė cilin luan prej 5 muajsh. Futbollisti shqiptar ka qenė nė fushė si titullar pėr 80 minuta. Por tifozėt e Zenitit kanė djegur edhe mė parė flamurin shqiptar nė njė ndeshje futbolli. Ka qenė viti 2004 kur nė njė sfidė tė kupės UEFA, mes skuadrės ruse tė Zenit St. Petersburg dhe Crvena Zvezdės, u dogj nė mėnyrė tė turpshme flamuri kuqezi, por asokohe UEFA nuk mori asnjė masė. Rrėmujat nė Rusi kanė ngritur dyshime tė shumta pėr kėtė vend, qė ėshtė njė nga dy favoritėt kryesorė, bashkė me Anglinė, pėr marrjen e sė drejtės pėr organizimin e Botėrorit 2018.

Ngjarja e ndodhur nė stadiumin e Shėn Petersburgut ka qenė epilogu i njė dite tė gjatė tė mbushur me pėrleshje mes tifozėve rusė dhe atyre kroatė. Ultrasit e Zenitit sulmuan ata tė Hajdukut nė hotelin “Dostojevski”, ndėrsa tre tifozė kroatė kanė mbetur tė plagosur pėrpara takimit. Ndėrkohė qė policia ka arrestuar disa nga huliganėt qė sulmuan hotelin.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Flamuri kombėtar-armiqėt e dogjėn, miqėt e hoqėn   Mon Oct 25, 2010 10:24 pm

pse po i kritikoni serbet e ruset
ku keta tonet me zi se ta jane
keta e nderruan ata e dogjen...
mu kan popull i menqemm se pari keta politikan tonet qe naj nderruan kombin e flamurin i largojne nga politika e ne mirremi me serb e rus
kena ruset shqiptare ..
mos te mirremi me te huajt po me tonet..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Flamuri kombėtar-armiqėt e dogjėn, miqėt e hoqėn   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Flamuri kombėtar-armiqėt e dogjėn, miqėt e hoqėn
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: