Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 OVLUĒK-ja kėrkon miratimin e Projektligjit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kreshniku86
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 2
Age : 105
Vendi : Gjilan
Registration date : 05/09/2010

MesazhTitulli: OVLUĒK-ja kėrkon miratimin e Projektligjit    Sat Oct 02, 2010 1:00 pm

Organizata e Veteranėve tė Luftės sė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės pėrmes njė letre drejtuar organeve Kryesisė sė Kuvendit, Komisionit pėr Legjislacion dhe shefave tė grupeve parlamentare thekson se nuk do tė nuk pranojė asnjė justifikim qė do tė vononte miratimin nė tėrėsi tė projektligjit pėr statusin dhe tė drejtat e familjeve tė dėshmorėve, invalidėve, veteranėve dhe pjesėtarėve tė UĒK-sė dhe familjeve tė viktimave civile tė luftės apo shtyrjen e afatit tė hyrjes sė tij nė fuqi.

Pėrmes letrės, OVLUĒK kėrkojnė nga Kuvendi i Kosovės qė puna rreth projektligjit tė pėrshpejtohet dhe tė mos politizohet, nė mėnyrė qė i njėjti tė vihet nė zbatim nga 1 janari 2011.

“Duke e parė se koha po ecėn, ndėrsa projektligji ende nuk u procedua nė seancė parlamentare, ne shprehim shqetėsimin e thellė pėr mėnyrėn e trajtimit dhe diskutimit tė projektligjit, nė emėr tė tė gjithė anėtarėsisė qė ne e pėrfaqėsojmė si Organizatė”, thuhet nė letėr.

Edhe pse shprehėn tė vetėdijshėm pėr situatėn politike nė Kosovė, ata vlerėsuan ne nuk pranojnė asnjė justifikim qė do tė vononte miratimin nė tėrėsi tė projektligjit.

“Ēdo shtyrje e mėtutjeshme do tė konsiderohet si hipokrizi politike, mosrespekt ndaj luftės ēlirimtare tė UĒK-sė dhe veteranėve nė pėrgjithėsi. Durimit tonė i ka ardhur fundi.
Ne mbesim me shpresė qė nuk do tė ketė asnjė vonesė, megjithatė, ne jemi duke i diskutuar format dhe mėnyrat e veprimeve tona tė mėtutjeshme”, thuhet nė letėr.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
OVLUĒK-ja kėrkon miratimin e Projektligjit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: