Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Zgjedhjet nacionale nė gjysmėn e parė tė shkurtit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kreshniku86
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 2
Age : 105
Vendi : Gjilan
Registration date : 05/09/2010

MesazhTitulli: Zgjedhjet nacionale nė gjysmėn e parė tė shkurtit    Sat Oct 02, 2010 12:56 pm

Ushtruesi i detyrės sė presidentit tė Kosovės, Jakup Krasniqi nė ditėt nė vijim nė takimet me pėrfaqėsues tė subjekteve politike do t’ua propozojė atyre dy data pėr mbajtjen e zgjedhjeve, 6 dhe 13 shkurtin.

Burime tė gazetės Koha Ditore nė Presidencė kanė njoftuar se ushtruesit tė detyrės sė presidentit i ėshtė fiksuar nė kokė gjysma e parė e shkurtit tė 2011, si kohė optimale kur duhen tė mbajtur zgjedhjet e parakohshme.

Nė takimet qė do t’i ketė nė ditėt nė vijim me pėrfaqėsues tė subjekteve politike, sipas kėtij burimi, Krasniqi do t’ua propozojė 6 dhe 13 shkurtin, ani pse thuhet qė Krasniqi do tė dėshironte qė zgjedhjet tė organizoheshin edhe mė herėt.

“Sinjalet e para nga dy kryetarėt e partive tė koalicionit kanė ardhur se ata do tė ruajnė stabilitetin institucional, e njė tė njėjtėn kohė tė shkohet nė zgjedhje tė parakohshme. Kjo e ka bėrė tė mendojė pėr datėn e zgjedhjeve presidentin”, ka thėnė ky burim, duke shtuar se presidenti nuk ėshtė i interesuar tė shkohet pėrtej tė dielės sė dytė tė shkurtit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Zgjedhjet nacionale nė gjysmėn e parė tė shkurtit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: