Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Titistat,rankoviqevcat dhe tradhėtarėt nė aksion,si tė terbu

Shko poshtė 
AutoriMesazh
osmani halitj
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 41
Age : 60
Vendi : Gurrakoc
Registration date : 26/08/2010

MesazhTitulli: Titistat,rankoviqevcat dhe tradhėtarėt nė aksion,si tė terbu   Mon Sep 27, 2010 12:04 am

Azem Vllasi pėr BLIC t: Dialogu nė interes tė tė dy vendeve M. Vojinoviē | 26 09 2010 - 00:02 h |
Ėshtė pjekur ndėrgjegjja e qytetarėve tė Kosovės pėr normalizimin e marrėdhėnieve me Serbinė si tė dobishme, si vendet e tjera fqinjė, ėshtė nė interes tė paqes dhe stabilitetit dhe duhėt pėr tė shikojmė pėrpara e jo nga e kaluara e vėshtirė. Kaluan 11 vjet qė prej pėrfundimit tė konfliktit dhe ėshtė interesi reciprok jetėsor tė kėthehėmi nga ardhmėria, tha nė njė intervistė pėr "Blic sė dielės" Azem Vllasi, avokat, anėtar i Forumit 2015 dhe kryetar i Asociacionit OJQ-ve tė Kosovės pėr bashkėpunimit ndėretnik .
A prisni se dialogu njoftoi nė mes tė Beogradit dhe Prishtinės tė jetė nė tė ardhmen e afėrt dhe ajo qė ėshtė parakusht pėr kėtė?
- Nė interes tė tė dy vendeve duhet tė dialogut. Qėllimi duhet tė jetė i normalizimit tė marrėdhėnieve, pėr tė lehtėsuar jetėn e qytetarėve, tė cilėt udhėtojnė nė tė dy drejtimet, dhe nė veēanti tė lehtėsimin e jetesės sė serbėve nė Kosovė. Dialogu nė lidhje pėr ēėshtje praktike, tė jetės nuk duhet tė kushtėzohet me asgjė. Duhet tė udhėhiqet nga kriteret dhe kėrkesave qė i kishin Serbia dhe shtetet tė tjera tė formuara nė ish-Jugosllavi, qe qeveria serbe, deri sa shpalleshin pavarėsinė i quante secesioniste , por pastaj u u kthyen pėr ti normalizuar marrėdhėniet. Dialogu pėr normalizimin e marrėdhėnieve ėshtė njė kusht i nevojshėm pėr tė shpejtuar integrimet Evropiane.......
Pjesė e intervistės pėr BLIC tė Beogradit, nga ish Lideri Komunist shqiptar nė Federatėn Jugosllave qė si dukėt kryet ende e ka nė Beograd,tani avokat Azem Vllasi.
Kėta Pisa Titista nė vend qė tė marrohėn pėr tė kaluarėn e tyre kriminale,pa fije turpi dalin me pėralla serbofile.Kėtij tani i kanė cofė pleshtat po Nadira e tijė po pėrzin sa po mundet.....
Osman Halitaj

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Titistat,rankoviqevcat dhe tradhėtarėt nė aksion,si tė terbu   Mon Sep 27, 2010 1:01 am

per der sa nuk i hapim arkivat kshu e kem nga titistat e tradhtart, se te ghith ne pushtet jan bile kan mej denu dhe po i denojn hala me unmikun e eulexin, sa ushtar te uck-s jan neper burgje dhe RAMUSHIN kta e qun ne hag ne kordinim me eulexin por duhet te i rrespektojm se sovrani-populli po jav jep voten.
pom duket se i ter populli apo familjet tona kan nga nji udbash ne shpi se nuk esht normale kjo me fitu udbasht dhe kush mos me than as gje sa tragjike dhe komike pom duket.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Titistat,rankoviqevcat dhe tradhėtarėt nė aksion,si tė terbu   Mon Sep 27, 2010 12:20 pm

Ramushi me ta ha e pi e bashkpunon
mir ja kan ba .
Se me ta me se shumti bashkpunon dhe i ka ne parti
As akk as pd nuk kan te drejte te kritikojne Ldk serpse keta jan ne koalicion me ta
dhe kan nda pasunin dhe karrigat me tradhtaret.
Dihet qe kat ja kane dhene mundesin titisteve te marrin pushtetin dhe i kane vende kyqe ne akk dhe pdk.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Titistat,rankoviqevcat dhe tradhėtarėt nė aksion,si tė terbu   Mon Sep 27, 2010 4:57 pm

Titistat jane ne pushtet
dhe po na mashtrojne siq na kane mashtrue qe 50 vjet
Ata jane me ide te vetra komuniste Titiste Komuniste.
Sa here kane tradhtue interesat kombetare pse edhe tashe jo
naj hiqen Flamurin kushtetuten me 1988.89
naj hiqen Kombin Flamurin me 2008
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fatbardhi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 13
Age : 50
Vendi : Gjilan
Registration date : 23/09/2010

MesazhTitulli: Re: Titistat,rankoviqevcat dhe tradhėtarėt nė aksion,si tė terbu   Mon Sep 27, 2010 8:44 pm

Pajtohem me ty plotesishte
ska ndryshuar asgje ne kete aspekt
E keqja eshte se edhe keta te ,,UCK" tradhtuan ,keshtu beren luften badihava
Shiten atdheun kombin edhe keta pjelle e ketyre komunisteve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Titistat,rankoviqevcat dhe tradhėtarėt nė aksion,si tė terbu   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Titistat,rankoviqevcat dhe tradhėtarėt nė aksion,si tė terbu
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: