Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 "Tė ndalet greqizimi i Shqipėrisė"

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: "Tė ndalet greqizimi i Shqipėrisė"   Sun Feb 06, 2011 12:57 am

Pse te reagojn partit politik !kete e kerkon vete popullata nese nuk duan te behet regjistrim pse nuk ngriten protesta !Edhe per Camet vete populli duhete te ngr zerin , e shikon se shteti nuk ndermerr asgje duhet vete te ndermarrin diq.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: "Tė ndalet greqizimi i Shqipėrisė"   Sat Mar 26, 2011 1:55 am

3800 shqiptarė bėhen grekė

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: "Tė ndalet greqizimi i Shqipėrisė"   Sat Mar 26, 2011 2:15 am

Tek ne shpesh ndegjoim nje thenje, itizaja te qon te kaja(kijo kaja kish pas qen gabilic).Eshte shum shqetesus ky lajm o Arber, duhet te beim cdo gje qe eshte e nevojshme qe te ndalet kijo dukuri e shemtuar, nderi dhe kombi nuk blehet me lek... ashtu si greki mendon.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: "Tė ndalet greqizimi i Shqipėrisė"   Sat Mar 26, 2011 2:25 am

Eshte koha per ta kthyer se paku Camerine e jo ta humbim edhe jugun e Shqierise ndaj jane keto provokime te tyre qe skan te ndalur , mendoj qe nuk u intereson atyre edhe aq shum puna e ketyre te shiturve ,por qellimi i tyre eshte "SULMI ESHTE MBROJTJA ME E MIRE " per ta , e dine mire ata se sa borxh i kane popullit shqiptar ..Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: "Tė ndalet greqizimi i Shqipėrisė"   Sat Mar 26, 2011 12:01 pm

Kur te hjekim salen ndalet greqizimi dhe serbizimi i shqiperise
sa te perkrahni salen psikopatin e komunistin e dhenderrin serb kurre ska me pa dit shqiptaria ,po ka me ju marr greqia e serbia..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: "Tė ndalet greqizimi i Shqipėrisė"   Sun Mar 27, 2011 2:07 am

Ndalohet protesta antiBollano nė Himarė Policia: E paligjshme
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: "Tė ndalet greqizimi i Shqipėrisė"   Sun Mar 27, 2011 2:12 am

afro bom
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
erik2002
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 5
Age : 46
Vendi : italy
Registration date : 06/07/2011

MesazhTitulli: Re: "Tė ndalet greqizimi i Shqipėrisė"   Fri Jul 08, 2011 10:00 am

lexova te gjitha postimet tuaja une jam nga pogradeci (vorio epiri )sic thone greket gje qe ska egsistuar kurre shqiperia eshte ndare gjithmone nga shkumbini ne veri geget ne jug tosket jam tosk dhe e ndjej veten me afer me nje geg te kosoves sesa me nje grek te epirit te jugut vorio epiri eshte sajuar nga greket gjithmone shqiperia ka qene e ndare ne geg e tosk
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: "Tė ndalet greqizimi i Shqipėrisė"   Fri Jul 08, 2011 5:09 pm

Mirese erdhe erik2002 ne forimin BK .
Nuk eshte e vertet qe lumi Shkumbin i ndan Tosket e Geget , ne realitet nuk i ndan asgje por eshte propaganda e fqinjeve tane famekeqe per tu futur perqarje ne gjithe menyrat , sikurse edhe ate fetare ..
Nuk ekziston komb ne Bote qe ka vetem nje dialekt qe e kane aq popullarizuar te shqiptaret me Gege-Toske , po i vune re si per shembull te te ashtuquajturit "GREK" , jo qe kane shum dialekte nder vete por edhe nuk kuptohen nder vete fare , aq eshte propaganda tyre Sllav-"Greke"..
... dhe nuk eshte e vertet per lumin Shkumbin siq e ceka me larte qe po i ndaka Geget e tosket , merre shembull ne Maqedoni , kendej nuk kalon lumi Shkumbn dhe ka edhe Toske edhe Gege ..


"gege e toske toske e gege jem ni komb me u nda s duron"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
erik2002
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 5
Age : 46
Vendi : italy
Registration date : 06/07/2011

MesazhTitulli: Re: "Tė ndalet greqizimi i Shqipėrisė"   Fri Jul 08, 2011 6:02 pm

Faleminderit per mikpritjen atdhetar
Me vjen keq por nuk doja te thoja qe geget e tosket jane dy kombe te ndryshme desha te thosha qe jemi nje komb na bashkon gjuha dhe traditat sa per shkumbinin desha te thosha qe eshte kufi natyror i gegeve dhe toskeve por jemi nje komb
ps.isha kurioz te dija kush jane tosket e maqedonise
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: "Tė ndalet greqizimi i Shqipėrisė"   Fri Jul 08, 2011 6:08 pm

Ėshtė e kuptueshme se lumi Shkumbin nuk mund t’i ndajė si me thikė kėto zona, pasi nė tė dy brigjet e tij, si nė atė verior ashtu edhe nė atė jugor, shtrihen disa mikrozona, tė cilat le t’i quajmė kufitare, nė foklorin e tė cilave shkrihen tiparet qė reflektohen nga tė dy anėt. Si rezultat, do tė gjejmė polifoni dhe pentatonikė edhe nė disa fshatra tė rrethit tė Tiranės, disa ngjyrime modale nė Librazhd, si dhe bashkėjetesė tė polifonisė dhe monodisė nė muzikėn popullore brenda disa fshatrave, siē ėshtė rasti i fshatit Ladorisht pastaj Kercove , Prespe , Manastir , Oher etj , qė gjenden nė “Maqedoninė toske” etj. Por, gjithėsesi ky ėshtė njė fenomen qė nuk e prish kėtė klasifikim tė hartės sonė etnomuzikore.

Deshmojne edhe kenget polffone edhe ne pjeset te Maqedonise ku njihen si gege jane te ngjashme por me dy zera , melosi eshte i njejte .

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: "Tė ndalet greqizimi i Shqipėrisė"   Fri Jul 08, 2011 6:11 pm

Henri Holand, nė librin “Udhėtime nė ishujt Jonianė, Shqipėri,
Thesali, Maqedoni etj. Gjatė viteve 1812 dhe 1813” shkruan:
“Kėngėt e tyre ishin tė natyrės sė luftės. Shpesh dy zėra tė
veēantė zbuteshin dhe nga dy variante tė ndryshme,
bashkoheshin nė njė linjė tė vetme muzikore dhe harmonike, me
tone tė shkurtėra dhe tė egėrsuara. Fyelli ishte vėrtetė njė
mrekulli, ai shfaqej kalimtar dhe i ashpėr. Dukej qė ai
rregullonte pengesat nė momentet e ndalimit tė zėrit tė
kėngėtarit....”
Por ndoshta, piktori i madh Eduard Liri, ne librin
“Udhėtim nė rajonin piktoresk tė Shqipėrisė” (1815), ashtu si nė
pikturat e tij mė pamje impresionuese tė Ēamėrisė, na ka
pėrshkruar edhe kėngėt ēame. Sipas tij, vija melodike kalonte....


Ja si kendohet ne Kercove ( me dy zera , plisin e mbajne sikur Tosket te rrafshe )

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: "Tė ndalet greqizimi i Shqipėrisė"   Tue Jul 12, 2011 2:26 pm

Titulli shum interesant,kush na ka faj qe kem nji qeveri bastardesh, dhe e kan pru popullin ne prag te humneres pa kurrfar asistence sociale,dhe thot nji fjal e urt e popullit, se skamja te qon ne der te hasmit.

Kjo esht moto e qeverive tona gjith andej, qe popullin ta katandisin ne per ter globin,dhe vet te tarahiten posht e lart me femijt dhe familjarizmin e tyre ne rahati pa i bezdis kush fare....

Faji ne ket rast nuk esht te greket,haj ta provojm, ta bejm nji gje te till ne me greket apo kush do qoft,kur se jeton te gjith ma mir dhe kan perkujdesje shterore.

Kur te harron shteti qe e voton, pra lirisht mund te thuash se te ka harruar dhe zoti, pra prap je nen meshiren e njeriut,dhe kerkon nji rugdalje sidoqoft dhe kush do qoft, si ne qe kem kerku lemosh, per te njejten arsye, ne shtetet perendimore.....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
mujota
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 219
Age : 23
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

MesazhTitulli: Re: "Tė ndalet greqizimi i Shqipėrisė"   Tue Jul 12, 2011 3:03 pm

Mesuesi im gjithemon thoshte:"Degjoni nxensa,mos harroni kurre qe peshku kalbet nga koka".....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: "Tė ndalet greqizimi i Shqipėrisė"   Mon Aug 29, 2011 7:45 pm

OMONIA: Vllehėt e Korēės tė regjistrohen me identitet grekOrganizata e minoritetit grek OMONIA, ka reaguar ditėn e sotme nė Korēė pėr regjistrimin e popullsisė nė vend. OMONIA kėrkon qė vllehėt tė regjistrohen me identitet grekė, pasi sipas kėsaj organizate, nė Korēė ka shumė vllehė me origjinė helene.Poashtu, OMONIA ka bėrė thirrje qė vllehėt tė mos mashtrohen.
Regjistrimi i popullsisė nė vend, do tė zgjasė 30 ditė dhe do tė zhvillohet pėrgjatė gjithė muajit tetor nė mbarė vendin. Pėr regjistrimin do tė angazhohen mijėra anketues dhe pėrgjigjet nė formular janė detyrim ligjor.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: "Tė ndalet greqizimi i Shqipėrisė"   Mon Aug 29, 2011 11:40 pm

Ende ne konflikt me greket ti ! : Mad nje dit kam frik se do lexoj ermin tend ne ballinat e gazetes greké
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Medalim
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 65
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

MesazhTitulli: Re: "Tė ndalet greqizimi i Shqipėrisė"   Wed Aug 31, 2011 12:03 am

Atdhetari nderuem, shqyr qe nuk je ne konfliket me shqyptaret, sa per greket e shkiet tjere te ballkanit cdohere jan ne konfliket me shqyptaret.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: "Tė ndalet greqizimi i Shqipėrisė"   Wed Aug 31, 2011 7:51 am

un mendoj se dot shkoj mir ky regjistrim se esht ide e SALES keshtu qe kur te nisim ne te regjistrohem ne Greqi e Ilirid Mal te zi,tani net lypin fqinjet tan regjistrim kena me ju dal 80 % tani net lypin regjistrim FETAR perseri.......!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: "Tė ndalet greqizimi i Shqipėrisė"   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
"Tė ndalet greqizimi i Shqipėrisė"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: