Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si ta ribashkojmė kombin she shtetin shqiptar?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
osmani halitj
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 41
Age : 60
Vendi : Gurrakoc
Registration date : 26/08/2010

MesazhTitulli: Si ta ribashkojmė kombin she shtetin shqiptar?   Wed Sep 22, 2010 9:56 am

Ide prej ku tja fillojm?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 48
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Si ta ribashkojmė kombin she shtetin shqiptar?   Wed Sep 22, 2010 12:37 pm

Te gjitha alternativat per bashkim fizik ne kufijte te percaktuar me vija per te gjitha viset shqiptare jane shterrur si pasoje e vendimeve jo te drejta te lidereve te kohes .Prandaj bashkimi yne do te ndodhe ne bashkimin europian .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
osmani halitj
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 41
Age : 60
Vendi : Gurrakoc
Registration date : 26/08/2010

MesazhTitulli: Re: Si ta ribashkojmė kombin she shtetin shqiptar?   Wed Sep 22, 2010 3:01 pm

Nė Bashkimin Evropian do tė jemi tė bashkuar edhe me shkiet(Serbinė,Malin e Zi,Maqedonin dhe Greqinė) por a ka ndonjė ide,qė si shtet dhe Komb tė antar[ėsohemi nė BE.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Si ta ribashkojmė kombin she shtetin shqiptar?   Wed Sep 22, 2010 3:56 pm

shume Titiste komuniste shqiptare kosovare me shume e preferojne Evropen se bashkimin shqiptare.
Serbia ne evrope se bashku me kosoven thojne evropjanet po edhe disa shqipfoles po me gjak shkau.
kete qe e thojne evropjanet eshte e vrtet sepse ata e shofin kosoven nen serbi dhe se bashku ne evrope.
deri sa serbia eshte shtet sovran dhe ka ushtri e shtet .
Kurse kosova pa shtet po me nje pavaresi multietnike pa komb e pa flamur kombetare ,dhe pa ushtri as sovranitet hyrja ne evrope fute kosoven komplet nen serbi..
Derisa maqedonia mali i zi kane ushtri e shtet neve po na imponohet nga servilet dhe te huajte te heqim dore nga bashkimi me shtetin ame dhe te futemi ne emer te evropes nen serbi.
Ata shqiptare qe mendojne keshtu jane ishe bashkpunetore serbe.
me mire shtet ne vete apo bashkim kombetare se futje ne evrope .
Evropa eshte ne krize dhe se shpejti ende pa u bashku mire shtetet kjo evropa po shkaterrohet.
Kure te kesh shtet te forte zhvillim prespektive punesim per te rinjet nuk na vyne evropa fare..
Bashkim ja shtet i mirefillte me referendum popullore.
Poshte plani i Ahrtizarit poshte marreveshja me 6 persona qe vendosin per kombin tone 6 shpijune te serbise.
Poshte evropa me serbine..
Rrnofte bashkimi Kombetare me nje referendum popullore.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Si ta ribashkojmė kombin she shtetin shqiptar?   Wed Sep 22, 2010 4:00 pm

shume pajtohem me ty Osman halitj.
Plotesishte ke te drejte . te pershendes..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Si ta ribashkojmė kombin she shtetin shqiptar?   Thu Sep 23, 2010 3:05 pm

Bashkimi Real “shah-mat” pėr Ahtisaarin…
Publikuar mė 22 shtator, 2010 nė orėn 22:46 ( Para 15 orė e 8 minutave ) Opinion |


E Drejta Ndėrkombėtare, pėrveē referendumit, na lejonė edhe njė rrugė tjetėr, paraprake, drejtė Bashkimit Kombėtar. Ky ėshtė “Bashkimi Real” ndėrmjet Republikės sė Kosovės dhe Republikės sė Shqipėrisė. Bashkimi Real ndėrmjet Republikės sovrane tė Kosovės dhe Republikės sovrane tė Shqipėrisė mund tė bėhet realitet nga njė marrėveshje midis dy shteteve. Marrėveshje e cila nuk cėnon as Te drejtėn Ndėrkombėtare dhe as tė drejtat juridike tė dy shteteve respektive.


Ky bashkim konsistonė nė ekzistnecėn e dy shteteve brenda vetvetes, por , ajo qė ėshtė esenciale pėr shqiptarėt, me njė politikė tė jashtėme tė unifikuar. Politikė kaq e nevojshme sot, pėrballė teorisė serbe tė “shkembit tė territoreve” dhe asaj greke tė “vorio-epirit”, saqė ėshtė kusht i nevojshėm dhe i domosdoshėm pėr ruajtjen e stabilitetit nė rajon. Bashkimi Real nuk supozon “njė shtet” nė kuptimin parėsor tė fjalės, por ēdo shtet pjesė e tij ruan autonominė ose individualitetin e vet, territorin e vet, qeverinė e vet dhe parlamentin e vet (lexo te Drejtėn Ndėrkombėtare). Pra, edhe vet pakoja Ahtissari nuk e parandalonė dot kėtė tip bashkimi sepse ky bashkim nuk konsistonė nė unifikim fizik, por institucional midis dy shteteve shqiptare nė Ballkan. Atėherė, pėr shqiptarėt, cili ėshtė “sekreti pozitiv-diplomatik” i Bashkimit-Real, nė shėrbim tė Ēėshtjes Kombėtare dhe cilat janė "armet" qė u jepen nė dorė nėpermjet tė cilave tė pėrshpejtohet apo lehtėsohet Bashkimi Kombėtar Shqiptar “nesėr”...?

Ja, sekretet dhe perspektiva e “Bashkimit Real” si njė hap strategjik paraprak!
1-Subjekt nė marrdhėniet ndėrkombėtare ėshtė Bashkimi dhe jo shtetet veē e veē.
2-Pėrfaqėsitė diplomatike dhe konsullore nė shtetet e tjera janė tė pėrbashkėta.
3-Nė rast lufte, lufta ndaj njėrit shtet tė Bashkimit ėshtė luftė ndaj Bashkimit
4-Marrveshjet ndėrkombėtare pėrfundohen nėn autoritetin e Bashkimit edhe pse ato mund te jenė parashkruar nga njėri prej dy shteteve pėrbėrėse.
5-Bashkimi Real mundėsonė Ministri tė Mbrojtjes tė pėrbashkėt.
6-Bashkimi Real mundėsonė Ministri tė Financave tė pėrbashkėt.
7-Bashkimi Real mundėsonė Ministri tė Punėve tė Jashtėme tė pėrbashkėt.

Precedent tė suksesshėm tė “Bashkimit Real” kemi: Austro-Hungaria (1867-1918), Suedi-Norvegjia (1815-1905) dhe Danimark-Islanda (1918-1944). Meqė politkanėt tanė frikacak, servilė, gjynjėthyer dhe fshatarak kanė tmerr nga Bashkimi Politik i shqiptarve nėn njė komb-shtet tė vetėm tė shtrire, natyrshėm, nga Preveza nė Nish, ose, meqė bota moderne kinse nuk lejonė ndryshim kufijėsh sot, pse tė mos implementohet, per momentin, “Bashkimi Real” midis dy Republikave shqiptare nė Ballkan? A nuk do te pėrshpejtonim njohjen juridiko-pėrfundimtare te Kosovės? A nuk do zgjidhnim Ēėshtjen Ēame mė shpejtė? A nuk do zgjidhnim ēėshtjen e shqiptarve tė Maqedonisė(nėpėrmjet federalizimit) mė heret? A nuk do mbronim me dinjitet ēėshtjen e shqiptarve tė Luginės sė Preshevės duke amplifikuar zėrin e tyre pėr referendum popullor nė sherbim tė nėnvarjes administrative tė krahinės nga Prishtina ? A nuk do tė ndihmonim shqiptarėt e Malit tė Zi qė ata tė gėzojnė pėrfaqėsim dinjitoz nė Parlamentin malazes dhe ti shpėtojnė asimilimit? A nuk do tė ishim mė tė fortė ekonomikisht dhe si rrjedhojė politikisht kur nga ky Bashkim Real tregu shqiptar unik(mė i madh numerikisht) do te rriste ndjeshėm infleuncėn e vet nė Ballkan? Sigurisht qė po…!
Ky fenomen i mundshėm dhe lejueshėm nga jurisprudenca ndėrkombėtare do tė eleminoi pėrfundimisht aludimet akuzuese pėr njė Shqipėri tė Madhe duke shėrbyer si njė precedent juridik me premisa tė padiskutueshme pėr garantimin e stabilitetit nė Ballkan…

Genc Llakaj, Jurist


Vėrėjtje: QE SHOK SA THJESHT BASHKOHN DY SHTETE VETUM ME PAS NJERZ TE DUHUR DHE NUK KA KURFAR FILLOZOFIE PRA NESE ESHT KESHTU PSE NUK VEPROJN KTA MATRAPAZET TAN TANI PONA PENGON EVROPA E DREQI E I BIRI
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Si ta ribashkojmė kombin she shtetin shqiptar?   Thu Sep 23, 2010 3:25 pm

a bre xhem keto jane vleresime paushalle .
vetem me marre poena .
Ahtisari ja ka ba mat shiptaro kosovareve dhe patrioteve me bateri.
Vjedh popullin e thirru patriot nuk shkone ....
vetem fjala kemi o xhemo..
Shkrime pa vlere ....jane keto..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Si ta ribashkojmė kombin she shtetin shqiptar?   Thu Sep 23, 2010 3:38 pm

Kombi bashkohet duke u organizue atdhetare te vertet dhe patriote qe gjithnje ne momentet me te veshtira kane mbrojte identitetin kombetare .
Jo pas individeve levizjeve tradhtare qe jane formue sa per fitime personale dhe bashkpunojne me udbashet dhe bejne tregti me serbet per perfitime personale .

vetem duke u organizue me atdhetare ,duke larguar shpijunet interesgjinjet hajnat e servilet.
Nje trup atdhetaresh te forte me nje organizim te forte duke i larguar me protesta gjithe popullore te gjithe keta politikane servile antikombetare.
Dhe shpalljen e nje referendumi gjithe popullore .qe populli vete te vendose per fatin e vete e jo veton Surroja bexhet pacolla baton haxhija Blerim Shala sejdija thaqa e ramusha e nexhat daca e bashkpunetore te shkaut dhe shites te interesave kombetare .

Bashkim atdhetaresh te njemente.,..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Si ta ribashkojmė kombin she shtetin shqiptar?   Thu Sep 23, 2010 8:17 pm

me shtups ne krahe perndryshe ska bashkim sepse kemi shume tradhtare ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
osmani halitj
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 41
Age : 60
Vendi : Gurrakoc
Registration date : 26/08/2010

MesazhTitulli: Re: Si ta ribashkojmė kombin she shtetin shqiptar?   Thu Sep 23, 2010 8:40 pm

I respektoj vlersimet e mėparshme.E veēmas tė Genc Lukaj Jurist.
Por kėtu e kemi fjnė vetė populli,
A nuk mundemi qė nė mėnyrė te qetė e demokratike tia tregojmė vendit Thaqit e Berishės.
Sikur me rastin e MURIT TĖ BERLINIT,atje u vranė miera njrėz ne nė kohėn e sotme nuk rrezikojmė jetėn,kėshtu mundemi vetėm na duhet njė ditė ta humbim dhe tė gjithė kufitė nder shqiptarė i largojm.
na duhėt vetėm njė ditė dhe deshuirė nė mėnyrė tė qetė,pėr ketė nuk po na pengon askush i qesim liderėt tanė dhe botėn para aktit tė kryer.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Si ta ribashkojmė kombin she shtetin shqiptar?   Thu Sep 23, 2010 8:46 pm

o vetem fjala kane o osman
se keta kane vjedhe popullin ne emer te aksh -fbksh
assgje me shume
lexoi akuzat qe bejen vete shoket ndaj tije dhe akuzat qe bene ai ndaj shokeve dhe e shef se kushe eshte ky njeri.
Akuzojne per hajni -a hajna te gjithe ..
skane as 20 anetare te gjithe ishe komuniste ja farkiste ja ldk.iste
ska asgje prej shkrimeve
Kushe e mbrojti kosoven nga coptimi askushe .
kushe mbrojti flamurin kombetare e ta gjegin ate multietnik askushe.
te gjithe keto njerez perkrahin kosoven multietnike dhe kombin kosovare multietnik.
patriot e perkrahe kosoven multietnike nuk shkon.
ne shume shoke ne diaspore kemi qen anetare te ketyre strukturave ne perkrahje te Kordinatorit tone qe dha doreheqje pershkak ketyre njerezve qe jane pasunue ne emer te ,,patriotizmi" fallso.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
osmani halitj
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 41
Age : 60
Vendi : Gurrakoc
Registration date : 26/08/2010

MesazhTitulli: Re: Si ta ribashkojmė kombin she shtetin shqiptar?   Thu Sep 23, 2010 9:01 pm

Pjtaohėm ,
Por kush po ndalon popullin tė veproj,kush po e detyron popullin nė dasėm te kenė dy flamura.
Sa herė kemi protestuar pėr dokumenta ku sot i kemi si nė kohen e Titos e Millosheviqit.
sa herė kemi protestuar apo mbyllė kufinin Kosovė-Serbi deh deri sa nuk prtanon reciprotitetin tė jetė i mbyllur.
Sa herė kemi protestuar pėr ndarjen e qytetarėve nė baza etnike si nė kohėn e Titos dhe M.Ku sot pakicave i ndertohėn shtepi,punėsohėn,ju jpen zhtazė,ndihma nė buqėsi,ekonėmi etj.kurse shqiptarėve jo.
Pra kam jetuar nė shum shtete,10 vjet nė gjermani,kėto ēdo popull i kerkon nė mėnyrė demokratike sepse jan kerkesa tė drejta.
Nese pushtetarėt i akuzoj pėr shum veprime jo demokratike.
Popullin e akuzoj pėr fjetje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fatbardhi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 13
Age : 50
Vendi : Gjilan
Registration date : 23/09/2010

MesazhTitulli: Re: Si ta ribashkojmė kombin she shtetin shqiptar?   Fri Sep 24, 2010 12:06 pm

Politikan tradhtare kemi
e popull qe si interesone liria fare po vetem tallavaizmi..
nuk e kane gajle per shtet fare .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Si ta ribashkojmė kombin she shtetin shqiptar?   Fri Sep 24, 2010 6:00 pm

SHTETI- esht nji pararoj e KOMBIT, keshtu qe mund te konkludoj se nuk esht edhe shum keq sepse po shkohet ne at drejtim pra sheti i KOSOVES ,po mendoj, sado i dobet esht tash, dot konsolidohet.
Politikualt tan mund te them se jan objektiv ende!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
osmani halitj
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 41
Age : 60
Vendi : Gurrakoc
Registration date : 26/08/2010

MesazhTitulli: Re: Si ta ribashkojmė kombin she shtetin shqiptar?   Fri Sep 24, 2010 6:11 pm

Kisha deshiruar edhe njė fshat tė jetė shtet,por Kosova kurrė nuk mundet tė jetė shtet.
Nė vitet 90 shumė herė kam pyet vehten mos po gaboj,por sot jam i sigurt qė Kosova nuk mundet tė jet shte.
Kosova nuk ka qenė,nuk ėshtė dhe nuk dotė jet shtet.
Kosva nuk ka qenė,nuk ėshtė dhe nuk do tė jetė multietnike.
Kosova pėr 500 vjet e ka pas kryeqytet Shkupin.
Kosova ka qenė,ėshtė dhe do tė jetė e okupuar deri sa tė vetėdiesohėt populli.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Si ta ribashkojmė kombin she shtetin shqiptar?   Fri Sep 24, 2010 6:15 pm

OSMAN -njifar lloj shteti deri sa te percaktohet populli gjumash per bashkim me trungun e vet Shqiprin, kshtu mendova.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
osmani halitj
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 41
Age : 60
Vendi : Gurrakoc
Registration date : 26/08/2010

MesazhTitulli: Re: Si ta ribashkojmė kombin she shtetin shqiptar?   Fri Sep 24, 2010 6:29 pm

Xhema...mos e merrė pėrsonale,ne kėto diskutime po i bėjmė nė shenjė respekti dhe gjetje rrugėdalje ma tė mirė pėr gjeneratat qė do tė vijėnė.
Njėfar "shteti" ka pasė edhe nė kampet e perqendrimit .Edhe kėtu ėshtė organizuar jeta dhe ka pasė me mjėra njerėz.Pra Kosova ėshtė njė Kamp Pėrqendrimi i kohės moderne,unė dhe qytetarėt pėr ēdo ditė po e nijejmė nė lėkuren tonė.
Pėrshendetje dhe tė falėminderoj pėr mirėkuptim edhe pse nuk nihemi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Si ta ribashkojmė kombin she shtetin shqiptar?   Fri Sep 24, 2010 6:50 pm

OSMAN- ktu i keni fajet vet pasi dhe te je atje pot te rrok dhe ty, se ne kosov ma para po mirren me kopalla se me dal me u organizu per te miren e vet dhe vetdisimin e kti tallavaizmi. qe kur kesh ne kosov aksaj vere a me fol diqka per politik te thojshin te smut mental, e shka jo tjeter.ju vyn koh deri te vetdisohen se ne jem te till , nji pjes e madhe ,nxjerr bileten a pse i ik treni nuk qan koken,interesant jem mos e merr personale.klm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Si ta ribashkojmė kombin she shtetin shqiptar?   Fri Sep 24, 2010 11:03 pm

Akoma me Bashkimin juve?

Ai eshte vendosur sikur edhe Millosehvici dhe Rugova te cohen nga varri nuk e ndalojne dote.As te shiturit, Thaci, Sejdiu, Krasniqi, Rexhepi, Berisha, Nano, Rama, Meta, Godo, Ruci, Gjinushi... nuk e ndalojne dot.

Bashkimi eshte shume i afert. Faza e ekzpozimit te tradhetareve po i vjen fundi, Vjen faza e pastrimit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Si ta ribashkojmė kombin she shtetin shqiptar?   Sat Sep 25, 2010 12:29 pm

veshtire eshte me keta tradhtare
une jam skeptik.
sepse kushtetuta Plani i Ahtisarit rez 1244
Kosova multietnike enklavat serbe e shume faktore nuk lejojne qe te bashkohemi .
I kane mbyll dyert keta vete tradhtaret.
Sepse je multietnik regjistrue ne forumet nderkombetare.
Nje shtet multietnik nuk ka te drejte te bashkohem me nje shtet etnik .
Sepse nuk lejon multietniciteti..
AS politikanet tradhtare as evropa as okb as serbet nuk lejojne.
Sepse kosova eshte e pa mvarur vetem me administrat po nen sovranitetin serbe do te jete.
keto pune jane rregullue moti .
Po edhe me bisedime sekrtet dhe tashe me bisedime te reja..
Eulex do te qendron ne kosove edhe 30 40 vjet..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fatbardhi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 13
Age : 50
Vendi : Gjilan
Registration date : 23/09/2010

MesazhTitulli: Re: Si ta ribashkojmė kombin she shtetin shqiptar?   Mon Sep 27, 2010 8:59 pm

se pari duhet hjek planin e Ahtisarit
pastaj kushtetuten antishqiptare
Rez 1244
kete Qeveri tradhtare antikombetare
Dhe te shpallim referendum popullore sepse paveresia duhet ardhe nga sovrani Populli me referendum popullore e jo te vendosin 5,6 veta per fatin e popullit
kjo nuk ndodhe askunde ne bote
pse ne lejojme qe 5,6 veta te vendosin per fatin e popullit tone
duke i shitur interesat kombetare.
keta njerez duhet denuar sipas ligjit te tradhtise qe naj nderruan kombin dhe flamurin kuq e zi qe u derdhe shume gjak per te.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Si ta ribashkojmė kombin she shtetin shqiptar?   Fri Oct 01, 2010 10:27 pm

Si ti bashkoim keta politikanat tane si nu kane ber pik e pes, e po doin me ngren njeri tijetrin, se kombi nuk do edhe aq mund nje thirrje per referendum dhe jame i bindur se do bashkohet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Si ta ribashkojmė kombin she shtetin shqiptar?   Sat Oct 02, 2010 1:06 am

Cdo gje po behet ne kordinim...., Nuk ka nevoje per referendum por edhe ai do te behet per formalitet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
analisti
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 4
Age : 37
Vendi : Prishtinė
Registration date : 11/11/2010

MesazhTitulli: Re: Si ta ribashkojmė kombin she shtetin shqiptar?   Thu Nov 18, 2010 2:42 pm

nuk eshte referendum por plebishit kur kerkohet bashkimi kombetar, per shkak se duhet organizu referendume ne meshum se nje shtet (prandaj quhet plebishit). dhe mendoj se kjo pune edhe nuk ben te zgjatet shum, kurr me ne situate te favorshme per nje gje te tille nuk kemi qene.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
istref gegaj
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 23
Age : 50
Vendi : lladroc therand
Profesioni/Hobi : teknik i makineris
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: Si ta ribashkojmė kombin she shtetin shqiptar?   Thu Nov 18, 2010 9:30 pm

e perkrahi plotsisht analistin se i ka ardh koha dhe esht momenti i duhur per ribashkim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Si ta ribashkojmė kombin she shtetin shqiptar?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Si ta ribashkojmė kombin she shtetin shqiptar?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: