Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Njerėzit e luftės dinė tė bėjnė dhe demokraci

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Marenglen Koēiu
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 152
Age : 50
Vendi : Gjirokastėr, Albania
Registration date : 28/01/2010

MesazhTitulli: Njerėzit e luftės dinė tė bėjnė dhe demokraci   Fri Sep 17, 2010 10:58 pm
Mos u dridh, moj Kosovė,
Trimi sot ėshtė nė Vlorė...
Do vijė me flamur nė dorė….

Shembulli i Diellit tė Demokracisė, Legjendės sė gja-llė tė shqiptarė-ve, kalaja kombėtare e pa-qes dhe e demokracisė, ė-shtė qartėsisht zoti Hajre-dinaj.
Lėvizja pėr Zhvillimin Kombėtar, Bashkia e Gjirokastrės, njerėzit e qyte-tit tė Ēabejit, linguistit, tė Ismail Kadaresė sė Madh, pėr “Qytetarin e Nderit” zotin Hajredinaj me motivimin: "Pėr kontribut tė shquar nė luftėn pėr ēliri-min e Kosovės, fitoren e pavarėsisė dhe rindėrti-min e vendit", kanė padyshim krenari.
Ky ėshtė titulli i lartė qė Bashkia e Gjirokastrės i akordoi zotit Hajredianj. LZHK sot, me gazetėn “Udhėt e Kombit”, gjen dhe prek Evropėn dhe Bo-tėn direct. Ndaj ju themi, ju thėrresim Ju Politi-kanė, Diplomatė, Kryeta-rė shtetesh tė mėdhenj dhe tė vegjėl: se kėtu, nė Shqipėrinė Etnike, ju keni shumė punė, pėr tė bėrė korrigjimin e historisė, vlerėsimin e gjithė vlera-ve etnike shqiptare, qė shqiptarėt nė shekuj kėr-kuan dhe luftuan (kujtoni Skenderbeun) pėr paqe dhe demokraci nė Ballkanin e trazuar.
Nė kete rajon sot ju me zgjidhjen tuaj pritet qe ju tė beni mė tė mirėn nė ēdo hap tė fushės sė lirisė dhe tė drejtave solemne nė botė.
Faleminderit Zotit, fa-leminderit Ndėrkombėta-rėve, vendeve, qė e ndiej-nė se janė pėr demokraci dhe qė e njohin Kosovėn.
Mė mirė njė minutė nė tavolinė, se njė minutė nė luftė. Ejani bashkė me ne shqiptarėt dhe ju o gjito-nėt tanė, tė rrisim Lulen e Paqes. Shqiptarėt dinė tė bėjnė dhe demokraci dhe modeli i saj ėshtė Zoti Hajredinaj. Familja e tij qė prej tre shekujsh, Kosova e tij, bashkė me ēdo shqiptar, qė kudo merr frymė, thotė Shqipėri. Po kemi dhe mirėnjohje dhe falnderime dhe pėr ata qė dhanė jetėn pėr ēėshtjen kombėtare dhe pėr ata in-telektualė qė, kudo ku ja-nė, thonė fjalėn e tyre. Por ne falnderojmė Zotin dhe shtetet qė qėndrojnė pas Zotit pėr demokraci. Res-pekt e mirėnjohje nė jetė tė jetėve! Ne shqiptarėt ju dhamė Paqen.
MARENGELEN KOĒIU
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Njerėzit e luftės dinė tė bėjnė dhe demokraci   Fri Sep 17, 2010 11:01 pm

valla po dijne me vjedhe e me tradhtue se per demokraci as lidhje skane...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Njerėzit e luftės dinė tė bėjnė dhe demokraci   Fri Sep 17, 2010 11:12 pm

Mendoj se nji pjes e tyre po din ta bejn demokracin , po, jo te gjith.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Njerėzit e luftės dinė tė bėjnė dhe demokraci   Fri Sep 17, 2010 11:14 pm

nuk thirret demokraci kjo qka po ndodhe ne kosove e shqiperi po Anarhi...
ku qenka ajo demokraci ..
Ku shumica nuk dijne te spjegojne fjalen Demokraci ..
Demokraci ska ende ne shtetet e perendimit e ne Amerike
E keta flasin per Kosove e shqiperi.
Te keshe Demokraci duhesh te keshe shtet -e kosova seshte shtet po koloni nen sundimin e te huajve dhe serbise.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Njerėzit e luftės dinė tė bėjnė dhe demokraci   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Njerėzit e luftės dinė tė bėjnė dhe demokraci
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: