Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Fri Sep 17, 2010 11:29 pm

Cito :
Po na lirohet Ramush Rugova haaa na knaqe o Arber...

Ne njeren ana mir e ka Arbri!nuk duhete shikuar vetem anet negative sepse ketu po zbehet imazhi i uqk po denohet nje komandant i larte,Duhet ndar shapin nga sheqeri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Fri Sep 17, 2010 11:31 pm

Cito :
Jo sdo te thote qdo here....
po ksihovi ke te drejte..


ahah do thto gjith ato postime se kam bere vetem ket radh pasn te drejt? e kur kemi bere debate te ashpera me ty nuk kam pase te drejt a!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Fri Sep 17, 2010 11:34 pm

Z.Haradinaj, eshte peng i EU, serbis, dhe kosoves, per bisedimet e ardhshme.
Per kete populli shqiptare kudo qe eshte duhet ta ngreh zerin per Z.Haradinaj dhe per te gjitha te padrejtate qe po na behen...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Fri Sep 17, 2010 11:38 pm

Drini shalla ėshtė ashtu
si thua ti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Fri Sep 17, 2010 11:41 pm

Xili te jesh i bindur se po te ishte R.Haradinaj ne liri me serbin nuk do te kishte bisedime me.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kostandin
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 68
Age : 54
Vendi : Skrapar
Registration date : 09/09/2010

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Fri Sep 17, 2010 11:41 pm

Shqiptaret ku do ku jane ne jug e ne veri te gjithe duhet ngrite zerin per kete kolos lufte pamvarsishte cfare beri ne jeten politike .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
uresa syla
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Female
Numri i postimeve : 1
Age : 27
Vendi : peje - mitrovice
Registration date : 06/09/2010

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Sat Sep 18, 2010 1:50 am

E perkrahi peticionin per lirimin e legjendes tone z,HARADINAJ .
deshira e gjithe popullit eshte te lirohet sa me shpejte sepse i duhet Kosoves dhe gjithe kombit shqiptare . sepse z.HARADINAJ eshte Martin LLuter King i Kosoves...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
osmani halitj
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 41
Age : 60
Vendi : Gurrakoc
Registration date : 26/08/2010

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Sat Sep 18, 2010 1:52 am

Ramushi ėshtė "peng" i politikės ditore.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Sat Sep 18, 2010 10:37 am

Ramushi i pari do te hi ne beisedime me shkaun.
Ai kerkoi nga 5000 euro per serbet kure shqiptaret skane buk me ngrene.
Sa te dobet jemi ne shqiptaret japim vleresime kuturu.
Te Ramushit jane me zi se te ldk dhe te pdk.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
osmani halitj
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 41
Age : 60
Vendi : Gurrakoc
Registration date : 26/08/2010

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Sat Sep 18, 2010 10:46 am

xhiti nese flasim pėr heroj Heroj jan vetėm kur tė vdesin tė gjallėt gabojn apo prishen.
Nese flasim pėr GjYktėn e hagės kjo ėshtė Gjykatė politike sė paku kėshtu deri tani ėshtė Deshmu.
Nė bisedimet e para ai ishte i "izoluar"se nuk mund ta quaj i burgosur.
Tani prapė.Shtrohet petaj.Ado ta kishte pranuar Ramushi Pakon e Ahtisarit?
Dhe A do tė bėnte pazare tjera mė tė lira me tė ardhmėn tonė?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
osmani halitj
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 41
Age : 60
Vendi : Gurrakoc
Registration date : 26/08/2010

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Sat Sep 18, 2010 10:56 am

Ky ėstė njė koment nė Shekuli Online
Gjenerali dhe kryetari i AAK’ės Ramush Haradinaj ėshtė viktimė e politikės ditore Ballkanike.Kisha dashtė qė ti besoj drejtėsisė ndėrkombėtare e sidomos GJND’sė por duke i analizuar faktet nxjerrė konkluzionin qė GJND’ja deri me sot jo qė ėshtė mundu ta bjerė drejtėsinė nė vend por e ka dėnuar drejtėsinė.
Pėr krimet serbe nė Ballkan e sidomos mbi shqiptarėt ėshtė e njoftuar,ku vetėm ndėrhyrja e NATO’s e ndali.
Nė Kosovė ndodhėn
Kush i bėri kėto krime dhe kush janė fajtor?
1. Instucionet politike.
2. Akademia srebe e shkencave.
3. Instucini fetar serb ( Kisha) e sidomos kishat nė Kosovė.
4. Instciucionet ushtarake dhe paraushtarake.
5. Policia nė tė gjitha nivelet.
6. Bandat kriminele nga s’bija tė nxitura dhe tė ndihmuara nga politika dhe feja.
7. Populli serb i Kosovės.
FAKTET:Gjatė viteve 89-99 shteti serbi i armatosi popullatėn serbe nė Kosovė haptas dhe kėta i pranuan dhe ishin nė shėrbim tė sė keqes dhe i pėrdorėn kundėr shqiptarėve.
Popullata serbe bashkėpunoj shumė ngushtė dhe ishte bartėse kryesore nė projektet antinjerėzore e diskriminuese.
Nga kėto qė i ceka mė lartė e kėto fakte janė tė njohura nderkombtarishtė por janė tė njohura edhe pėr GJND’nė.Deri me sot asnjė serb nga Kosova nuk ėshtė marrė nė Hagė.Asnjė jo serb qė bashkėpunoj me okupatorin (kriminelėt) e qė kryen krime nuk u dėnua,bile disa edhe punojnė neper istucione shtetnore.
Kėto janė fakte pėr dyshimin tim nė drejtėsinė e hagės.
Pse tani po e mban Haga? Sikur herėn e parė edhe tani dyshoj se ka prapavijė politike tė kombinuara SHQIPTARO-SERBE BASHKĖ ME NDERKOMBĖTARĖ.
Gjykimi i ramush Haradinajt herėn e parė tregoj se akuzues ishin Srbija dhe LDK’ja .kjo u vėrejt nga dėshmitarėt dhe ishte mė tepėr e bazuar nė thashetheme nga inspektorėt serb dhe shėrbėtorėt e tij duke pėrfshijė edhe shqipfolės dhe kryesia e LDK’sė.
Kjo u vėrtetua edhe me dėnimin nga GJND’ja tė Atrit Haraqisė dhe Bajrush Morinės pėr KĖRCNIM tė dėshmitarėve .Ekzistojnė edhe dokumente qė vėrtetojnė se kryesja e LDK’sė ka pėrpiluar lista pėr krime tė UĒK’sė.Ketė e vėrteton fakti se si kan muajt tujt tė kenė njohuri pėr dėshmitarėt e mundeshem,kur kėto hetime janė zhvilluar nga hetuesit ndėrkombėtar.
Tani pse ka nevojė tė mbahėt Lideri i Madh nė Hagė?
Tani po pėrgatitėn bisedime tė reja Kosovė-Serbijė dhe nė kėto bisedime do tė ketė lėshime tė reja pėr Serbinė dhe mė ketė do tė dėmtohen shumė Kosova dhe qytetarėt.E Ramush Haradinaj nuk do tė pranonte,dhe me fuqinė e tjė politike dhe besimin qytetar qė ka nė popullatė do i pamundėsonte projektet qė po i pėrgatitėn kėtij vendi.
Jam i bindur se gjykata nuk ka prova dhe nuk mund ta denon por qellimi i mjeranave shqiptarė dhe krimineleve serbė ėshtė tė izolohet sikur herėn e parė edhe tani tė behėn pazare pa i kundėrshtuar askush.
Edhe herėn e parė u pranua “pakoja e Ahtisarit” e cila ėshtė nė kundėrshtim me normat demokratike. qytetare,humanitare dhe vetė kartėn e KB’sė (qytetarėt duhet tė jenė tė barabartė pa dallim race,kombi,ngjyre,feje apo gjinie) Pakoja e Ahtisarit dhe kushtetuta e Gjenerali dhe kryetari i AAK’ės Ramush Haradinaj ėshtė viktimė e politikės ditore Ballkanike.Kisha dashtė qė ti besoj drejtėsisė ndėrkombėtare e sidomos GJND’sė por duke i analizuar faktet nxjerrė konkluzionin qė GJND’ja deri me sot jo qė ėshtė mundu ta bjerė drejtėsinė nė vend por e ka dėnuar drejtėsinė.
Pėr krimet serbe nė Ballkan e sidomos mbi shqiptarėt ėshtė e njoftuar,ku vetėm ndėrhyrja e NATO’s e ndali.
Nė Kosovė ndodhėn
Kush i bėri kėto krime dhe kush janė fajtor?
1. Instucionet politike serbe..
2. Akademia srebe e shkencave.
3. Instucini fetar serb ( Kisha) e sidomos kishat nė Kosovė.
4. Instciucionet ushtarake dhe paraushtarake.
5. Policia nė tė gjitha nivelet.
6. Bandat kriminele nga srbija tė nxitura dhe tė ndihmuara nga politika dhe feja.
7. Populli serb i Kosovės.
FAKTET:Gjatė viteve 89-99 shteti serbi i armatosi popullatėn serbe nė Kosovė haptas dhe kėta i pranuan dhe ishin nė shėrbim tė sė keqes dhe i pėrdorėn kundėr shqiptarėve.
Popullata serbe bashkėpunoj shumė ngushtė dhe ishte bartėse kryesore nė projektet antinjerėzore e diskriminuese.
Nga kėto qė i ceka mė lartė e kėto fakte janė tė njohura nderkombtarishtė por janė tė njohura edhe pėr GJND’nė.Deri me sot asnjė serb nga Kosova nuk ėshtė marrė nė Hagė.Asnjė jo serb qė bashkėpunoj me okupatorin (kriminelėt) e qė kryen krime nuk u dėnua,bile disa edhe punojnė neper istucione shtetnore.
Kėto janė fakte pėr dyshimin tim nė drejtėsinė e hagės.
Pse tani po e mban Haga? Sikur herėn e parė edhe tani dyshoj se ka prapavijė politike tė kombinuara SHQIPTARO-SERBE BASHKĖ ME NDERKOMBĖTARĖ.
Gjykimi i ramush Haradinajt herėn e parė tregoj se akuzues ishin Srbija dhe LDK’ja .kjo u vėrejt nga dėshmitarėt dhe ishte mė tepėr e bazuar nė thashetheme nga inspektorėt serb dhe shėrbėtorėt e tij duke pėrfshijė edhe shqipfolės dhe kryesia e LDK’sė.
Kjo u vėrtetua edhe me dėnimin nga GJND’ja tė Atrit Haraqisė dhe Bajrush Morinės pėr KĖRCNIM tė dėshmitarėve .Ekzistojnė edhe dokumente qė vėrtetojnė se kryesja e LDK’sė ka pėrpiluar lista pėr krime tė UĒK’sė.Ketė e vėrteton fakti se si kan muajt tujt tė kenė njohuri pėr dėshmitarėt e mundeshem,kur kėto hetime janė zhvilluar nga hetuesit ndėrkombėtar.
Tani pse ka nevojė tė mbahėt Lideri i Madh nė Hagė?
Tani po pėrgatitėn bisedime tė reja Kosovė-Serbijė dhe nė kėto bisedime do tė ketė lėshime tė reja pėr Serbinė dhe mė ketė do tė dėmtohen shumė Kosova dhe qytetarėt.E Ramush Haradinaj nuk do tė pranonte,dhe me fuqinė e tjė politike dhe besimin qytetar qė ka nė popullatė do i pamundėsonte projektet qė po i pėrgatitėn kėtij vendi.
Jam i bindur se gjykata nuk ka prova dhe nuk mund ta denon por qellimi i mjeranave shqiptarė dhe krimineleve serbė ėshtė tė izolohet sikur herėn e parė edhe tani tė behėn pazare pa i kundėrshtuar askush.
Edhe herėn e parė u pranua “pakoja e Ahtisarit” e cila ėshtė nė kundėrshtim me normat demokratike. qytetare,humanitare dhe vetė kartėn e KB’sė (qytetarėt duhet tė jenė tė barabartė pa dallim race,kombi,ngjyre,feje apo gjinie) Pakoja e Ahtisarit dhe kushtetuta e Millosheviēit kanė shumė tė ngjarė (lexoni dhe vertetohėni)sepse qytetarėt ndahen nė baza etnike dhe fetare.
Nė Kosovė nė bazė tė kėti dokumenti kurrė nuk do tė ketė qetėsi,kjo u vėrtetua edhe pėr tri vjet tė shpalljes sė pavarėsisė.
Vetėm lirimi pa kusht dhe me kėrkimfalje (ēka nuk mund tė ndodhė) mund tė kthej besimin nė Gjykatėn e Hagės
Osman Halitaj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Sat Sep 18, 2010 11:30 am

Osman shum mir i ke gershetuar gjerat ashtu esht,dhe perpiluses te listes per arrestimin e e priseve te UCK-s jan:
IBRAHIM RUGOVA-COFTINA
VETON SUROI-SURRATI
EKREM KRYEZIU PIGUINI
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Sat Sep 18, 2010 4:39 pm

Fajtore jane ldk-dhe pijunet e saje Astrit Haraqija -po ky eshte paguar me vone qe
te terheq deshmitaret.
I.Rugova
Nekibe kelemendi
Veton Surroi
Baton nHaxhiu
Dhe shume te tjere
Sali berisha -me vejzen e tije Argita

PO qudi eshte se si Ramushi tashe eshte njeriu me i faret i LDK_se dhe ha e pin me to dhe mbrone I.RUgova dhe politiken e tije a ne lufte ky me se shumti ka qen ne konflikt me farkistet e i.Rugova.

Me siguri se keta i kane premtue mbrojtje ne Hage.....
PO me mire BUrg se bashkpunim me shpijuna.
PO tze kishe bere haradinaj Politiken pa LDK-LDD dhe mos te kishe inkuadrue ishe tradhtare bashkpunetore te serbise dhe ish -ldk-iste ne parti kishte me qen partija me e madhe me e forte opozitara e ne trojet shqiptare,
PO ja qe gaboi qe po fute perdite njerez te dyshimte ne parti.dhe ka humbur autoritetin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shqipdon
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 42
Age : 34
Vendi : Fush Kosove
Registration date : 01/09/2010

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Tue Sep 21, 2010 12:11 am

Lexoni kete artikull te shkeruar nga Adem Grabofci dhe pastaj e shihni a e ka me te drejt Haga a jo.

S`di pse qani kur keni prirje tė burgosni....

Letėr e hapur Drejtuar Ramush Haradinajt nga Adem Grabovci


Ndėrtimi i shtetit, demokracia dhe interesi publik janė sinonime sublime tė ēdo qytetari tė Republikės sė Kosovės.

Jemi nė fazėn e njohjeve tė fuqishme ndėrkombėtare si shtet i pavarur, anėtarėsimit nė Bankėn Botėrore, nė Fondin Monetar Ndėrkombėtar dhe sė shpejti nė Bankėn Evropiane pėr Rindėrtim dhe Zhvillim, nė fazėn e rritjes ekonomike dhe pėrmirėsimit tė jetės sė qytetarėve.

Me sa duket disa si ti nuk i gėzohen kėtij suksesi. Sot kur e gjithė bota po na shikon, me tė detyruar po tė drejtohem me kėtė letėr publike.

Ditėve tė fundit Ramush Haradinaj zgjodhe rrugėn e sulmit, shantazhit ndaj personalitetit tim duke tentuar tė mė njėllosėsh, tė mė kėrcėnosh, tė mė shantazhosh dhe tė mė linēosh.

Sulmet pa fakte aq mė tepėr kur vijnė nga njerėzit si ti qė janė sinonim i anės sė errėt politike, frikės, kėrcėnimit, zhvatjes dhe reketimit tė qytetarėve dhe bizneseve kanė njė qėllim: fshehjen e sė vėrtetės dhe nxitjen e dhunės dhe urrejtjes.

Pėr 3 dekada jam munduar dhe kam punuar me tėrė qenien time. Jam i sinqertė dhe i pėrkushtuar tė punoj pėr tė mirėn e vendit dhe popullit tim.

Pėr 10 vjet kam qenė i detyruar tė migroj nė Zvicėr. Gjatė kėsaj kohe kam punuar dhe vazhdoj tė punoj ēdo ditė. Pasuria ime ėshtė 1 banesė nė Prishtinė 76 m2 dhe pasuria e vjetėr e trashėguar nga babai im ku jetojnė fėmijėt e vėllait tim tė rėnė nė luftė nė maj tė vitit 1999.

Ndėrsa, Ramushi tenton tė mė njėllos edhe nė kėtė fushė, unė, Adem Grabovci, pėr hir tė sė vėrtetės dhe interesit publik i bėj thirrje Ramushit tė bėhet burrė dhe tė ballafaqohet nė debat publik drejtpėrsėdrejti pėr tė qartėsuar tė gjitha ēėshtjet e ngritura dhe ato qė do t’i ngris:

1. Kush e ka dėmtuar imazhin e UĒK-sė pas luftės duke bėrė kėrkesa, kėrcėnime dhe nxjerrė fitime pėr interesa personale?

2. Ramush, prej nga e arrite pasurinė marramendėse personale?
- shtėpinė disamilionėshe nė Prishtinė,
- banesėn dykatėshe nė Prishtinė,
- banesėn nė Prizren,
- banesėn nė Tiranė,
- banesėn nė Durrės,
- villat nė Durrės, nė Brezovicė,
- pronat disamilionėshe nė Dukagjin,
- tokat nė Miradi,
- kullat disamilionėshe nė Glloxhan,
- dy villa jashtė shtetit, nė Monte Karlo dhe nė Dubai.
Duhet t’i dėshmosh pronėsitė e tyre nė detale.

3. Ramush, ke uzurpuar dhe ke pėrvetėsuar nė emėr tė luftės:
- shtėpinė nė Pejė
- banesėn nė Prizren
- truallin e ēerdhes sė fėmijėve nė Dragodan
- pompat e benzinės dhe shumė tė tjera.

4. Ramush, ti personalisht kontrollon lojėrat e fatit dhe bizneset e Casino-s!

5. Reketi dhe zhvatja e bizneseve lidhet me emrin tuaj. Keni pėrmendur ndihmėn e bizneseve vendore. Dokumento qoftė edhe njė donacion tė evidencuar nė kėto firma pranė Administratės Tatimore tė Kosovės pėr 10 vitet e pasluftės nė Kosovė (hiq fondin tuaj pėr Hagė).

6. Me fondin tuaj pėr mbrojtje keni blerė toka e troje pėr qėllime personale. A ėshtė e drejtė kjo?

7. Jeni involvuar nė kontrabandim mallrash qė vijnė nga Serbia nė veri tė Kosovės dhe nė shumė shtete tė tjera.

Ka edhe shumė ēėshtje tė tjera qė dėshiroj t’i diskutojmė nė debat drejpėrsėdrejti me ju dhe qė janė me interes publik. Keni ngritur akuza ndaj meje. Unė ju ftoj nė debat qytetar.

Nėse ju nuk pėrgjigjeni unė i rikonsideroj akuzat tuaja qyqarllėk, kurse opinioni publik le tė gjykojė vetė pėr fenomenin Ramush.

Personalisht do tė pres deri nė fund tė javės, pastaj ēdo akuzė apo shpifje tuajen, pėr hir tė interesit qytetar, nuk nuk do tė merrem me to. Pas kėsaj kohe do t’i drejtohem organeve tė drejtėsisė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Tue Sep 21, 2010 12:16 am

Cito :
2. Ramush, prej nga e arrite pasurinė marramendėse personale?
- shtėpinė disamilionėshe nė Prishtinė,
- banesėn dykatėshe nė Prishtinė,
- banesėn nė Prizren,
- banesėn nė Tiranė,
- banesėn nė Durrės,
- villat nė Durrės, nė Brezovicė,
- pronat disamilionėshe nė Dukagjin,
- tokat nė Miradi,
- kullat disamilionėshe nė Glloxhan,
- dy villa jashtė shtetit, nė Monte Karlo dhe nė Dubai.
Duhet t’i dėshmosh pronėsitė e tyre nė detale.

3. Ramush, ke uzurpuar dhe ke pėrvetėsuar nė emėr tė luftės:
- shtėpinė nė Pejė
- banesėn nė Prizren
- truallin e ēerdhes sė fėmijėve nė Dragodan
- pompat e benzinės dhe shumė tė tjera.

Ka ligj e gjyq edhe per ate , kjo ska te beje me HAGE !
Atje po denohet per mbrojtjen e kombit shqiptare e jo per korrupcion .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Tue Sep 21, 2010 12:20 am

Shum ke si Ramushi?

Njerz qe ken mbaru studimet mbasi kan hip ne karrig ! Por duhet ligji siq tha dhe Arbri.Te merret me ato qeshtje .....


Haga duhet merret me komandant e serbis qe kan bere masakra ne radhe te pare,e jo me njerz qe mbronin pragun e shtepis
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shqipdon
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 42
Age : 34
Vendi : Fush Kosove
Registration date : 01/09/2010

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Tue Sep 21, 2010 12:24 am

Nje njeri si ky nuk i duhet kombit as Kosoves
ky njeri e ka demtue imazhin e UQK-se duke bere perfitime personale me pare te popullit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Tue Sep 21, 2010 12:27 am

Ne rregull o shqipdon , por aj proces ne gjyq te Hages eshte pikerishte per kombin shqiptare , duhet ta mbrojme ne kete pikpamje e mbrojme edhe atdheun .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Tue Sep 21, 2010 12:28 am

Shqipdon,te pak jan ata qe i duan kombit t'jesh i bindure i merr per miq e te dalin armiq njerzite sote?!?Por qe don se kemi per detyre ti mbrojm... per te vetmen arsyje se jemi Shqiptare.........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shqipdon
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 42
Age : 34
Vendi : Fush Kosove
Registration date : 01/09/2010

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Tue Sep 21, 2010 12:45 am

Fiona Un kom respekt per familjen Haradinaj deri ne vitin 99-2000 po aty e kendej joo se ka bere marrzira qe nuk ja fale historija. Ka njerz qe kan luftue edhe sod e asaj dite jan ende nen tenda dhe qe merren ende me kombin shqiptar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Tue Sep 21, 2010 12:49 am

Pikrisht ata qe jan ne tenda jan shum me atdhetare ..Ata nuk kan mendu per pasuri por per lirin e kombit po qe don se kan mbete ne meshiren e kohes. E tjert ndrrojn lukin.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
osmani halitj
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 41
Age : 60
Vendi : Gurrakoc
Registration date : 26/08/2010

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Tue Sep 21, 2010 9:02 am

Shqipton i nderuar ke dal prej teme. GJND-ja merret vetėm me krime lufte,dhe akuzat qė e rėndojnė
Po ti komentojmė tė gjitha akuzat politike tė politikanėve tanė,as gjykata e Amerikės nuk kishin mundur ti pėrfundonin.Akuzat politike nuk janė nuk kanė bazė juridike por ishte dashtė tė jetė pikė nisje pėr PROKURORINĖ qė ti fillon hetimet.
Nė Kosovė kjo nuk mund tė ndodhė edhe njė kohė,pėr shumė arsye e njėra ndėr to ėshtė se nėpėr vepra kriminale tė pasurimit tė paligjshėm janė tė pėrfshirė edhe ndėrkombėtarėt,tė cilėt e kanė drejtėsinė nė “dorė”.
Tani mė duhet ti jap disa shembuj,tė cilat i dimė tė gjithė:
E terė pasuria e Kosovės ėshtė nė duar tė njė pjese tė vogėl tė njerėzve.
Tokat bujqėsore shumicėn e kanė “BLE” njerėzit qė kurrė nė jetėn e tyre nuk e marrė shatin nė dorė.Por e kanė ble pėr pėrfitime personale dhe shumė prej tyre sot copėtohen dhe shiten me ēmime 50 herė mė shtrenjtė dhe ndahen pėr troje.
Fabrikat tė cilat u ndėrtuan nga regjimi i kaluar(i Beogradit) sot janė tė mbyllura e dihet obligimet qė i kanė marrė gjatė privatizimit. E pamė tė gjithė rastin nė Rahovec ku fermerėt me tė drejtė protestuan por “PRONARĖT” (bossat) i mbrojti “drejtėsia” dhe fermerėt u dhunuan burgosėn.
Veriu i Mitrovicės qė 10 vjet ėshtė “oazė” e krimit.
Nė fund shiko bizneset janė nė dorė tė disa bossave tė cilėt ma shumė janė matrapaz se BIZNISMENA.
Kush mund tė blenė veturė mbi 30 000 euro me rrogė nė Kosovė dhe mirėmban atė.
Tė pyes a mund tė gjitha kėto ti KONTROLLON vetėm Ramush Haradinaj ?,dhe a mundet vetėm “krahu i luftės”
Kėtu janė tė pėrziera Titista Rankoviqevca ,e tė gjithė nivelet e vendorėve dhe ndėrkombėtare.
Tani qeverinė e ka PDK-ja antarė i sė cilės ėshtė edhe Adem Grabovci dhe pėr kėto akuza adresa ėshtė:gjykata e jo opinjani publik.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
osmani halitj
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 41
Age : 60
Vendi : Gurrakoc
Registration date : 26/08/2010

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Tue Sep 21, 2010 9:12 am

Shqipton i nderuar ke dal prej teme. GJND-ja merret vetėm me krime lufte,dhe akuzat qė e rėndojnė
Po ti komentojmė tė gjitha akuzat politike tė politikanėve tanė,as gjykata e Amerikės nuk kishin mundur ti pėrfundonin.Akuzat politike nuk janė nuk kanė bazė juridike por ishte dashtė tė jetė pikė nisje pėr PROKURORINĖ qė ti fillon hetimet.
Nė Kosovė kjo nuk mund tė ndodhė edhe njė kohė,pėr shumė arsye e njėra ndėr to ėshtė se nėpėr vepra kriminale tė pasurimit tė paligjshėm janė tė pėrfshirė edhe ndėrkombėtarėt,tė cilėt e kanė drejtėsinė nė “dorė”.
Tani mė duhet ti jap disa shembuj,tė cilat i dimė tė gjithė:
E terė pasuria e Kosovės ėshtė nė duar tė njė pjese tė vogėl tė njerėzve.
Tokat bujqėsore shumicėn e kanė “BLE” njerėzit qė kurrė nė jetėn e tyre nuk e marrė shatin nė dorė.Por e kanė ble pėr pėrfitime personale dhe shumė prej tyre sot copėtohen dhe shiten me ēmime 50 herė mė shtrenjtė dhe ndahen pėr troje.
Fabrikat tė cilat u ndėrtuan nga regjimi i kaluar(i Beogradit) sot janė tė mbyllura e dihet obligimet qė i kanė marrė gjatė privatizimit. E pamė tė gjithė rastin nė Rahovec ku fermerėt me tė drejtė protestuan por “PRONARĖT” (bossat) i mbrojti “drejtėsia” dhe fermerėt u dhunuan burgosėn.
Veriu i Mitrovicės qė 10 vjet ėshtė “oazė” e krimit.
Nė fund shiko bizneset janė nė dorė tė disa bossave tė cilėt ma shumė janė matrapaz se BIZNISMENA.
Kush mund tė blenė veturė mbi 30 000 euro me rrogė nė Kosovė dhe mirėmban atė.
Tė pyes a mund tė gjitha kėto ti KONTROLLON vetėm Ramush Haradinaj ?,dhe a mundet vetėm “krahu i luftės”
Kėtu janė tė pėrziera Titista Rankoviqevca ,e tė gjithė nivelet e vendorėve dhe ndėrkombėtare.
Tani qeverinė e ka PDK-ja antarė i sė cilės ėshtė edhe Adem Grabovci dhe pėr kėto akuza adresa ėshtė:gjykata e jo opinjani publik.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Tue Sep 21, 2010 10:27 am

kushe ka ba krime ,hajni ne popull eshte pasunue ne emer te uck ata nuk jane luftetare .
Po duhet emrue me emer te vertet hajna kriminel bandit.
Luftetaret kane vdek .heronjet kane vdek.
Pasuro ne emer te fondit ,ha njersen e popullit fukara e pasurov per veti eshte qmenduri.
Pas lufte disa lider te uck u beren bandit hajna e qka jo.
Shiten Kosoven naj nderruan kombin flamurin e coptun kosoven.
Qka quhen keta ,tradhtare
Nuk ka lidhje se ke luftue ,ne lufte ishin plot bashkpunetore te serbise ,nuk ishin te gjithe trima .
Shume komandant atdhetare patriot u likfiduan pas lufte nga disa individ qe sote quhen Lider te uck dhe vjedhin popullin me bandat e tyre dhe pasunohen.
Siq e vrajten Agim Bajramin Komandant Bardhin etj qe te vijne vte ne pushte a sjane kane kerkushi ,bashkpunojne me shpijunet serbe..
Pra qdo kushe qe mbrone keta njerez jane te krimte me ta ja bashkpunetore te tyre.
ska fonde ma per askend .SI PDK ka hapur fonde per mbrojtje te krimineleve hajnave te korruptuarit mi mbrojte se pak e hangren tere pasurin e kosoves dhe te popullit.
Ata qe kane pasuri ne emer te popullit si psh Bujar Bukoshi e kushe do kurre prej burgut mos dalshin..
duhet te gjithe futur ne burg dhe me mja konfiskue pasurin.
Sote ne kete kohe njerezit kane bandat e veta me maska dhe masakrojne naten njerez firma ...
Poshte te gjithe ata qe shiten kosoven ne emer kinse luftes se tyre tradhtare .
Atdhetare ,patriot eshte ai qe ka luftue dhe qon amanetin betimin deri ne funde te fitores.
E jo ata qe shkelen betimin e uck shkelen ne gjakun e deshmoreve dhe naj nderruan kombin.

Pajtohem me ty shqipdon.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Marenglen Koēiu
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 152
Age : 50
Vendi : Gjirokastėr, Albania
Registration date : 28/01/2010

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Thu Sep 23, 2010 1:39 pm

Mendimet tuaja jane shume te vyera te ēdo pozicioni, jane te vleresuar dhe te pazevendesuara. Eshte ne te mire te se vertetes ēdo fjale dhe vleresimi juaj gjithmone ju themi faleminderit. Mbi te gjitha finalja eshte e verteta e ēeshtjes sone Kombetare
Marenglen Koēiu
LZHK QARK GJIROKASTER
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: