Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Tender pėr ortakun e djalit tė Presidentit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
shqipdon
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 42
Age : 34
Vendi : Fush Kosove
Registration date : 01/09/2010

MesazhTitulli: Tender pėr ortakun e djalit tė Presidentit   Mon Sep 06, 2010 3:54 pm

Plus 150 mijė euro pėr ortakėt e djalit tė Presidentit

Kompania “Toifor”, njėri nga pronarėt e sė cilės ėshtė bashkė-aksionar nė kompaninė “Empair” tė djalit tė Presidentit tė vendit, Fatmir Sejdiu, Bardhylit, ka marrė edhe 150 mijė euro tender nga Komuna e Prishtinės, qė udhėhiqet nga kėshilltari i Presidentit, Isa Mustafa. Kjo kompani ka marrė edhe qindra mijėra euro nga e njėjta komunė. Komunės nuk i ka penguar qė ta shpėrblejė “Toiforin” me kėtė tender, ani pse ajo gjendet nė listėn prej 9 kompanive qė nuk i pėrmbushėn kontratat me kohė
Prishtinė, 27 gushtKomuna e Prishtinės, qė udhėhiqet nga kėshilltari i Presidentit tė vendit Fatmir Sejdiu, Isa Mustafa, i ka dhėnė edhe njė tender prej mbi 150 mijė eurosh kompanisė “Toifor”. Njėri nga pronarėt e saj ėshtė bashkė-aksionar nė kompaninė “Empire” tė djalit tė Presidentit, Bardhyl Sejdiu. Tenderi ėshtė pėr riparimin e rrugėve rurale tė katėr fshatrave tė Prishtinės.

E njėjta kompani, nė fillim tė vitit, ka marrė edhe dy nga tri pjesėt tenderit pėr pastrimin e rrugėve tė Prishtinės, apo mbi 100 mijė euro tender, punė qė ėshtė dashur ta ndajė me kompaninė publike regjionale pėr menaxhimin e mbeturinave “Pastrimi”.

“Toifor”, nga Drejtoria e Infrastrukturės Lokale ishte futur edhe nė listėn prej 9 kompanive qė nuk i kanė pėrmbushur kontratat pėr vitin 2008 dhe 2009, kompani qė kurrė nuk u ndėshkuan nga Zyra e Prokurimit nė Prishtinė, por disa prej tyre vazhduan tė shpėrblehen me tender. Njė prej tyre ėshtė edhe “Toifor”.Tenderėt e “Toiforit”Tenderi mė i fundit qė iu besua kompanisė “Toifor”, “Riparimi i rrugėve rurale”, ka njė vlerė prej 157.909 eurosh. Kontrata pėrfshin pėrmbajtjen e rrugėve lokale, 10200 metrave rrugė rurale tė fshatit Mramur, Ballaban, Keqekollė tė fshatit Grashticė dhe duhet tė kryhet pėr 70 ditė.

Kjo kompani tenderin e parė e ka fituar nė prill tė vitit tė kaluar. Ky aktivitet i prokurimit ishte ndarė nė dy pjesė, nė tė cilėn kishte fituar edhe ndėrmarrja publike “Pastrimi”. Edhe nė vitin 2010 e njėjta punė, qė ka tė bėjė me pastrimin dhe larja e rrugėve dhe trotuareve tė qytetit pėr sezonin veror, ėshtė fituar nga kompania “Toifor” dhe nga ndėrmarrja publike “Pastrimi”, por kėsaj here “Toifor” mori dy tė tretat e tenderit. Ēmimi pėr njėsi nė kėtė tender pėr kompaninė “Toifor” ishte 3 mijė e 461 euro, ndėrsa nė njoftimin publik pėr kėtė punė nuk figuron sasia e njėsive tė kėtij tenderi. Edhe nė vitin 2008 biznesmenit bashkėpronari i “Toifor” Isuf Zymeri, kishte fituar tė njėjtin tender atė kohė me njė tjetėr kompani tė quajtur “V.Z Company” dhe paguhej afro 3 mijė euro pėr njė javė.Nuk e pengoi “Lista e Zezė”Edhe pse kompania “Toifor” ishte nė listėn prej 9 kompanive pėr tė cilat Drejtoria e Infrastrukturės Lokale konstatoi se nuk i kanė pėrmbushur kontratat nė vitin 2008 e 2009, kjo nuk e pengoi qė tė marrė edhe dy tenderė kėtė vit. Derisa Komuna e Prishtinės arsyetohet se i intereson veē ēmimi qė ofrojnė kompanitė, Enver Zymeri, nga “Toifor” thotė qė tė qenurit nė listėn e kompanive qė nuk i kanė pėrmbushur kontratat nuk e ka penguar hiq.

“Pėrkundrazi, kompania jonė i ka kryer krejt punimet, edhe pse ka qenė sezon jo i punėve ndėrtimore. E tė gjitha dėmet qė janė shkaktuar nė rrugė ne e kemi marrė shkresėn dhe e kemi bėrė riparimin sipas rekomandimeve tė drejtorisė, bile para kohės. Pra, kjo nuk ka qenė pengesė pėr tenderin e ri”, ka thėnė pėr “Infopress”, Zymeri.Afėrsia me familjen presidencialeKompania “Toifor” ka dy aksionarė, Enver e Isuf Zymeri. I fundit ėshtė edhe bashkė-aksionar nė kompaninė “Empire” tė djalit tė Presidentit tė vendit, Fatmir Sejdiu, Bardhylit, ku pjesė tė aksioneve kanė edhe Meriton e Teuta Abazi, tė afėrm tė familjes sė Presidentit. Kjo kompani, “Toifori”, tash e dy vite e fiton tenderin pėr pastrimin e rrugėve nė Prishtinė, por sė fundi edhe pėr mirėmbajtje tė rrugėve lokale. Isuf Zymeri, si bashkė-aksionar nė “Toifor” kishte fituar tenderin pėr mirėmbajtje tė rrugėve nė kryeqytet edhe nė vitin 2008, por atėherė me njė kompani krejt tjetėr, “V.Z Company”.

Shqipdon Berisha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Tender pėr ortakun e djalit tė Presidentit   Mon Sep 06, 2010 10:18 pm

shqipdon
krejt hajnit jane ti ba keta politiakan
krejt tenderat i kane marre keta
kriminela jane keta ,hajna keta bashkpunojne me banda etj keta,
Nje dite do tju dalin per hunde.
Per ate skemi shtet po hajni..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Tender pėr ortakun e djalit tė Presidentit   Tue Sep 07, 2010 10:44 pm

Malli te hajni
hajni te malli
kushe mbet pa vjedhe .....
Krejt tenderat ne duar te politikaneve ne pushtet pa shtet.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: Tender pėr ortakun e djalit tė Presidentit   Wed Sep 08, 2010 12:21 am

mer sa tė mujsh jep sa tė mujsh edhe kta nuk po ja lėshojn rendin tė tjerve , se frigohen se po pasurohet tė tjrėt e po mbesin kta pa buk.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shqipdon
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 42
Age : 34
Vendi : Fush Kosove
Registration date : 01/09/2010

MesazhTitulli: Re: Tender pėr ortakun e djalit tė Presidentit   Wed Sep 08, 2010 12:28 am

Valla bre se di deri kure done me ju shkue qyshty....
Se di deri kure done me durue ky popull ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Tender pėr ortakun e djalit tė Presidentit   Thu Sep 09, 2010 8:53 pm

A Bashkom mu kan mue ti mi leshojne hajnat jam expert
valla po te bejke beje qe per 3 muaj do ta rregulloje kosoven..
Njehere ju kishna hy Qeverise Presidentit Kryetareve te Komunave ,Shefav te Policise e meren te gjithe ata qe jane te korruptuar mirren me hajni me ryshfet i kishna fut ne byruc...
E kishna paqtue Kosoven shume shpejte nga krim inelet hajnat banditet ,hajvanat rrencat ..
Nga te gjithe ata qe mashtrojne popullin dhe e vjedhin e e plaqkitin..
Per kete pune letma lene mua ,ndeshe fizikishte ndeshe me zbulime i kishna kalle hajnat dhe Tradhtaret...

me beso......Specialiste per hajna ,per rrenca dhe kriminela e mashtrues .....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Tender pėr ortakun e djalit tė Presidentit   Thu Sep 09, 2010 9:17 pm

Qa po pret , a rigja met baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Tender pėr ortakun e djalit tė Presidentit   Fri Sep 10, 2010 2:05 pm

qyshe thua ashtu o Drinii
po ata duhet me thirre ,a me ju hy shtups a....
haaa haaa a Detektiv he tarzan...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shqipdon
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 42
Age : 34
Vendi : Fush Kosove
Registration date : 01/09/2010

MesazhTitulli: Re: Tender pėr ortakun e djalit tė Presidentit   Fri Sep 10, 2010 5:00 pm

Ooo Detektiv su met tjeter veq se me shu e mi kalle me Parlament e me komuma e krejt ska kurgjo prej atyne njerzve....kshty qe nise ti ket pune Un jom mas teje Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: Tender pėr ortakun e djalit tė Presidentit   Fri Sep 10, 2010 6:50 pm

Detektiv prej meje e ke shlir se te gjith jemi ngop ma me kto njerz , vet ruju se po te futin ti ne biruc hala pa e fut as nja hahaha,
king
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Tender pėr ortakun e djalit tė Presidentit   Fri Sep 10, 2010 10:44 pm

Jo more Bashkom po si te futet ne Byruc Detektivi..
Detektiv eshte per ti fut ne Byruc hajnat ,kriminelet e mafiat .......
Nuk eshte lehte te jeshe detektiv Profesional.........
Duhet marre leje nga Eulex-po te ma japin e shef.......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Tender pėr ortakun e djalit tė Presidentit   Fri Sep 10, 2010 10:49 pm

Aty ne foto Bashkom eshte nje stervitje origjinale qe bejme disa here ne muajte per gjuajtje dhe mbrojtje nga situata te rrezikshme dhe vetmbrojtje...
teknika te ndryshme ....
Mos ke gajle per kete pune..

Shqipdon
me mire pe nisi vete se frigona pom leni ne lloqe..
Se sjemi forte te besum na shqiptaret lehte shitemi.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shqipdon
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 42
Age : 34
Vendi : Fush Kosove
Registration date : 01/09/2010

MesazhTitulli: Re: Tender pėr ortakun e djalit tė Presidentit   Sat Sep 11, 2010 12:48 pm

Hahahah Mir e ki Detektiv see Shqiptari te lene ne lloq
Po mire nisja ti Vraj do hajna edhe Un po I vraj do edhe bohet mire
Dikush duhet me ja nis ksaj pune Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Tender pėr ortakun e djalit tė Presidentit   Sat Sep 11, 2010 5:37 pm

Antikorrupsioni con ne prokurori djalin e presidentit dhe vellane e Limajt.


KOHAnet

Prishtine, 11 Shtator Bardhyl Sejdiut e Demir Limaj, zyrtarve te larte te Poste-Telekomit te Kosoves, u jane derguar serish "letrat" ne Prokurorin Publike te Qarkut ne Prishtine, qe punon si drejtor bla bla bla.
P.S ky lajm te ben te qeshish, U JANE DERGUAR SERISH "LETRAT" ku te ata qe i ka zgjedh i ati.
Ky eshte shteti i Kosoves i formua nga pakoja allaahtisarqe...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Tender pėr ortakun e djalit tė Presidentit   Sat Sep 11, 2010 9:21 pm

Korrupsioni, hetim djalit tė Sejdiut dhe vėllait tė Limajt
TE TJERA NGA KOSOVA

Hetimet pėr korrupsion nė Kosovė kanė pėrfshirė edhe djalin e Presidentit tė vendit, Fatmir Sejdiu si dhe vėllain e Ministrit tė Transportit Fatmir Limaj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Tender pėr ortakun e djalit tė Presidentit   Sat Sep 11, 2010 9:45 pm

Jo te perfshihen ne hetime ,po duhet burgos me jete dhe me ja konfiskue pasunin.
perndryshe ska agje ,hajnia snalet nga keta.
SE pari duhet hajnin e madh me zan Presidentin ish KOmunist qe ka distancue dhe denue ne kohen e Milloshit...
Dhe duhet me ju hy me ren Qeveri Kryetar Komunash deri ne bashkesi lokale .
Ka e muarren ate pasuni ka u pasunun dhe dokumente qe deshmojne pasunin.
Do po thojne ne gurbet jane pasunue .
PO nuk munesh ne gurbet te pasunohesh me pune ,eshte rrene ajo.
vetem me droge dhe hajni..
Po atao deshmohen se firma e deshmone qe ka punue me se shumti rrog 1800 Euro.
Banesa kerri ushqimi tel . ajo kjo femijet sjet asgje.
Rrena...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shqipdon
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 42
Age : 34
Vendi : Fush Kosove
Registration date : 01/09/2010

MesazhTitulli: Re: Tender pėr ortakun e djalit tė Presidentit   Tue Sep 28, 2010 8:19 pm

Hajnat e mdhaj xhiti mas pari po pasurohen e pastaj japin dorheqje
komplet shteti eshte i korruptuar ska as ligj as kurgjo qe merret me kta njerz.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kostandin
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 68
Age : 54
Vendi : Skrapar
Registration date : 09/09/2010

MesazhTitulli: Re: Tender pėr ortakun e djalit tė Presidentit   Wed Sep 29, 2010 1:54 am

Anti Shqiptari Ahtisari , ose popi i kishave Marti Ahtisari i dhuroj nga paketa e tij serbis tė ashtuquajtura zona tė mbrojtura dhe njesitė eksterritoriale nė Kosovė. " Shqipėtari Fatmir Sejdiu dhe Shqipėtari Hashim Zhaqi "paskan kerkuar qė... ne zonat e mbrojtuar tė marrin pjesė nė ceremonin e shkavellit tė kishes ortodokse serbe nė Pejė patrikut Irinej, i cilu ua paska refuzuar kėtė deshir qė nė atė ceremoni tė kryqohen.Pėr Fatmir Sejdiun nuk ėshtė befasi njė kerkes e tillė mbase qė ai nuk ka memorje pėr dhunen e terrori qė kanė bėrė forcat serbe edhe me bekimin e popave tė kishave serbe, por qė ėshtė njė befasi e llojit tė vetė e " Shqiptarit Hashim kėtė nuk e kemi pritė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Tender pėr ortakun e djalit tė Presidentit   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Tender pėr ortakun e djalit tė Presidentit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: