Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 ZAGORIA "PERLA PROFIL I BISKUAR" Kristaq

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 22 ... 39, 40, 41
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

ZAGORIA "PERLA PROFIL I BISKUAR"          Kristaq  - Faqe 41 Empty
MesazhTitulli: Re: ZAGORIA "PERLA PROFIL I BISKUAR" Kristaq    ZAGORIA "PERLA PROFIL I BISKUAR"          Kristaq  - Faqe 41 EmptySat Sep 25, 2010 4:48 pm

dërgon mesazhe mbinjerëzore të vlerave të larta mendore. Lirizmi,Pastrtia e Dashuria,Barazvlefshmëria, Shpresa janë disa nga elementët që dallon lexuesi tek Kristaq F. Shabani. Këtë vepër të tij që paraqesim është një “parashije” me që presim me padurim botimet e tij të ardhshme “Profeti i liruar”, “Livadhi i nimfave (nuseve),” e tjera. “Njeriu pronë e tre shteteve” e tjera.
Efthimios Haxiioanu,
Mars, 1998 studiues, shkrimtar, botues
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

ZAGORIA "PERLA PROFIL I BISKUAR"          Kristaq  - Faqe 41 Empty
MesazhTitulli: Re: ZAGORIA "PERLA PROFIL I BISKUAR" Kristaq    ZAGORIA "PERLA PROFIL I BISKUAR"          Kristaq  - Faqe 41 EmptySat Sep 25, 2010 4:49 pm

Fund
Gjirokastër, 1998 - 2005
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

ZAGORIA "PERLA PROFIL I BISKUAR"          Kristaq  - Faqe 41 Empty
MesazhTitulli: Re: ZAGORIA "PERLA PROFIL I BISKUAR" Kristaq    ZAGORIA "PERLA PROFIL I BISKUAR"          Kristaq  - Faqe 41 EmptySat Sep 25, 2010 10:18 pm

LE TE JETE KY LIBER I SHKRUAR ME SHUME DASHURI PER TE GJITHE ATA QE KERKOJNE TE ZGJEROJNE NJOHURITE PER ATDHEUN TONE TE MADH DHE TE DASHUR, QE ESHTE KAQ I MIRE, KAQ I BUKUR DHE KAQ I VIRGJER... EDHE ZAGORIA ESHTE NJE PERLE, SI GJITHE VENDI YNE SHQIPERIA... VIZITOJENI ZAGORINE, VIZITOJENI ÇAJUPIN E MAHNITSHHEM . ATJE DO TE TAKOHENI ME MJEKUN ME TE MADH NATYROR...
ME RESPEKT AUTORI...
JU FALENDEROJ PER SHIKUESHMERINE ELARTE TE KETYRE VEPRAVE TE HEDHURA NGA ANA IME DHE TE PRITURA MIRE NGA JU NE NJE FORUM TE TILLE SI BASHKIMI KOMBETAR. FALENDEROJ GJITHASHTU EDHE STAFIN E KETIJ FORUMI.
ME RESPEKT
KRISTAQ F. SHABANI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
helidon qendro
Fillestar/e
Fillestar/e
helidon qendro

Male
Numri i postimeve : 1
Age : 43
Vendi : shqiperi
Registration date : 28/01/2010

ZAGORIA "PERLA PROFIL I BISKUAR"          Kristaq  - Faqe 41 Empty
MesazhTitulli: Re: ZAGORIA "PERLA PROFIL I BISKUAR" Kristaq    ZAGORIA "PERLA PROFIL I BISKUAR"          Kristaq  - Faqe 41 EmptySun Dec 19, 2010 3:30 am

idashur zoti kristaq me pelqeu shume shkrimi mbi prejardhjen e fshtrave te zagories ,kisha deshire te pyesja ne lidhje me toponimet e zhejit te cilat kane te gjitha prejardhje katolike, kam degjuar nje prift ne zhej te rrethit te krujes se sipas dokumenteve te para nga ai para dhe pas vdekjes se skenderbeut nje numer i konsiderueshem banoresh nga keto treva veriore kane emigruar drejt jugut te shqiperise si himare greqi dhe ne zhej. mjaft toponime si GJILEKE, PERROI DEDE E GJIN ( NE LLAKAJ). PERROI I DEDAJ, DHIMLEKE QE KA SI ZHEJI DHE LLIARI ETJ.....DO TE ME PELQENTE NESE JU DISPONONI NDONJE INFORMACION APO TE DHENE ME TE SAKTE NE LIDHJE ME KETO TOPONIME TE NA I BENI PUBLIKE,, FALEMINDERIT DHE PUNE TE MBARE..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11559
Age : 60
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

ZAGORIA "PERLA PROFIL I BISKUAR"          Kristaq  - Faqe 41 Empty
MesazhTitulli: Re: ZAGORIA "PERLA PROFIL I BISKUAR" Kristaq    ZAGORIA "PERLA PROFIL I BISKUAR"          Kristaq  - Faqe 41 EmptyFri Aug 26, 2011 3:43 pm

Ju faleminderit, Helidon, per vleresimin... respektin ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content
ZAGORIA "PERLA PROFIL I BISKUAR"          Kristaq  - Faqe 41 Empty
MesazhTitulli: Re: ZAGORIA "PERLA PROFIL I BISKUAR" Kristaq    ZAGORIA "PERLA PROFIL I BISKUAR"          Kristaq  - Faqe 41 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
ZAGORIA "PERLA PROFIL I BISKUAR" Kristaq
Mbrapsht në krye 
Faqja 41 e 41Shko tek faqja : Previous  1 ... 22 ... 39, 40, 41

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: