Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 MARENGLEN KOĒIU "UDHĖT E KOMBIT" GUSHT NR.8

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3
AutoriMesazh
Marenglen Koēiu
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 152
Age : 50
Vendi : Gjirokastėr, Albania
Registration date : 28/01/2010

MesazhTitulli: Re: MARENGLEN KOĒIU "UDHĖT E KOMBIT" GUSHT NR.8   Sun Sep 19, 2010 5:40 pm

Jetė e vėrtetė

Askush s’e ka shkuar
Pėr sė koti jetėn.
Kur ka ligjėruar
Vetėm tė vėrtetėn.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Marenglen Koēiu
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 152
Age : 50
Vendi : Gjirokastėr, Albania
Registration date : 28/01/2010

MesazhTitulli: Re: MARENGLEN KOĒIU "UDHĖT E KOMBIT" GUSHT NR.8   Sun Sep 19, 2010 5:40 pm

Pėr Atdheun

Nėse frymėn kam lėshuar
Pėr tė shtrenjtin tim atdhe,
Zoti vetė ka urdhėruar
Nė Parajsė tė jem, atje.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Marenglen Koēiu
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 152
Age : 50
Vendi : Gjirokastėr, Albania
Registration date : 28/01/2010

MesazhTitulli: Re: MARENGLEN KOĒIU "UDHĖT E KOMBIT" GUSHT NR.8   Sun Sep 19, 2010 5:40 pm

Specie burrash

Njė tė menēur pyetėn njėherė:
“Sa lloj burrash ka nė kėtė botė?”
E tundi kokėn, u mendua thellė:
“Shtatė lloj ka,-me ngadalė u thotė.
Ka burrė burri, sigurisht, elitė,
Ka dhe burrė qė ėshtė aty – aty.
Ka burrė – grua, mbėshtjellė me petkun frikė
dhe burrė pėr grua - mashkull ėshtė ai!
Ka burrė pėr m*** – pa njė vlerė nė jetė.
Ka m*** – burrė, ėshtė ndyrėsirė.
Ka dhe njė m***–muti, qė s’do asnjė koment.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Marenglen Koēiu
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 152
Age : 50
Vendi : Gjirokastėr, Albania
Registration date : 28/01/2010

MesazhTitulli: Re: MARENGLEN KOĒIU "UDHĖT E KOMBIT" GUSHT NR.8   Sun Sep 19, 2010 5:40 pm

Sėrisht tundi kokėn edhe foli:
“Kėto ndarje, - ju them, - mėsoni mirė.
Nga vetė veprimi nė njė lloj do shkoni.
Jeta pėr gjithkėnd vendos kategorinė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Marenglen Koēiu
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 152
Age : 50
Vendi : Gjirokastėr, Albania
Registration date : 28/01/2010

MesazhTitulli: Re: MARENGLEN KOĒIU "UDHĖT E KOMBIT" GUSHT NR.8   Sun Sep 19, 2010 5:41 pm

Manxuranės

Motiv Popullor

Manxurana nė kuti,
folėm-o,
folėm-o!
I varfėri, nuk e di
gjuhėn-o,
gjuhėn-o!

Manxurana fletė–fletė,
lerėm-o,
lerėm-o!
Tė shuaj zjarrin e shkre-tė,
zjarrin-o,
zjarrin-o!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Marenglen Koēiu
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 152
Age : 50
Vendi : Gjirokastėr, Albania
Registration date : 28/01/2010

MesazhTitulli: Re: MARENGLEN KOĒIU "UDHĖT E KOMBIT" GUSHT NR.8   Sun Sep 19, 2010 5:41 pm

Atė zjarr qė ndeze vetėm,

vetėm-o,
vetėm-o!

Manxurana pėrmbi sho-qe,
pėrmbi-o,
pėrmbi-o!

Paē belanė, pse mė do-gje,
belanė-o,
belanė-o!

Mėndjen e kokės ma ho-qe,
mėndjen-o,
mendjen-o!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Marenglen Koēiu
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 152
Age : 50
Vendi : Gjirokastėr, Albania
Registration date : 28/01/2010

MesazhTitulli: Re: MARENGLEN KOĒIU "UDHĖT E KOMBIT" GUSHT NR.8   Sun Sep 19, 2010 5:41 pm

FJALė

URTA


Dora jep, kėmba e kėrkon.
Dhamė sabanė, gjemė belanė.
Edhe bukėn ia ha-mė, edhe shpirtin ia shamė.
Djalli i bėn, djalli i zbulon.
Hallall haka e mos m’u ngjit nga mbra-pa.
Hidh bukėn nė det tė gjesh kripė nė stere.
I ligu me tė ligun shkon.
I mirė mos vdisje, i lig tė mos jeshe.
Populli

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Marenglen Koēiu
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 152
Age : 50
Vendi : Gjirokastėr, Albania
Registration date : 28/01/2010

MesazhTitulli: Re: MARENGLEN KOĒIU "UDHĖT E KOMBIT" GUSHT NR.8   Sun Sep 19, 2010 5:42 pm


Kombėtarja jonė...
Ora e saj troket
Gjergj Muzaka, Hamdi Salihi, Lorik Cana e padallim fut-bollistėt e tjerė janė dje-mtė e shqipes. Dinė tė luftojnė, top i dhanė e top luftuan.
Zgjon Kombėtarja sė-rish krenarinė Kombėta-re.
Dihet se nė sport gjaku i shqiptarit dhe i kujdo qoftė, zgjohet fuqishėm…Nuk ėshtė ēudi, por Zoti dhe Djemtė na nderuan…
U uroj gjithēka tė mirė qė gėzuan zemrat e shqiptarėve!
Flamurin e Kombėta-res ta kenė mburojė, fuqi e dashuri qė gjithmonė tė na vijnė krenarė.
Pėr gėzime dhe respekt drejtuesve dhe stafit, si dhe Kombėtares sonė.
Suksese nė pėrfaqėsi-met e tjera!
Rumani – Shqipėri 1: 1
Shqipėri: Luksemburg 1:0
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Marenglen Koēiu
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 152
Age : 50
Vendi : Gjirokastėr, Albania
Registration date : 28/01/2010

MesazhTitulli: Re: MARENGLEN KOĒIU "UDHĖT E KOMBIT" GUSHT NR.8   Sun Sep 19, 2010 5:42 pm

Abonohu

“UDHĖT E KOMBIT

I dashur Lexues !
Tė kujtojmė se vazhdojnė abonimet nė gazetėn
“UDHĖT E KOMBIT” ,
qė ėshtė zėri yt.
Abonohu nė tė, nė se dėshiron tė mėsosh tė vėrtetėn pėr atė qė ka ndodhur nė tė djeshmen, vlerėsimin e paanshėm pėr atė qė ndodh sot dhe parashikimin pėr nesėr.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Marenglen Koēiu
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 152
Age : 50
Vendi : Gjirokastėr, Albania
Registration date : 28/01/2010

MesazhTitulli: Re: MARENGLEN KOĒIU "UDHĖT E KOMBIT" GUSHT NR.8   Sun Sep 19, 2010 5:42 pm

Stafi dhe Adresa e Gazetės “UDHĖT E KOMBIT””

Drejtor, Botues: Marenglen KOĒIU

Gazetarė: Thgoma Nika
Kristo Stoja
Duro Shehu
Klodiana Sanxhaku (TIRAĖ)
Uresa Syla (KOSOVĖ)

Korrektim e kompjuter:
Jorgo TELO

E-Mail: lzhkqarkgjr@yahoo.com
Telefon: 068 543 8888

Kjo gazetė gjendet dhe online:
Marenglen Koēiu “Udhėt e Kombit”
www. Google.com

Qendra e Pazarit, Gjirokastėr, Albania

Shtypur nė shtypshkronjėn “MILOSAO” SarandėMbrapsht nė krye Shko poshtė
Marenglen Koēiu
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 152
Age : 50
Vendi : Gjirokastėr, Albania
Registration date : 28/01/2010

MesazhTitulli: Re: MARENGLEN KOĒIU "UDHĖT E KOMBIT" GUSHT NR.8   Sun Sep 19, 2010 5:44 pm

Kėtė numėr gazete e ka sponsorizuar
HOTEL "CASTELO"...GJIROKASTER
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: MARENGLEN KOĒIU "UDHĖT E KOMBIT" GUSHT NR.8   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
MARENGLEN KOĒIU "UDHĖT E KOMBIT" GUSHT NR.8
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: