Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Sat Sep 05, 2009 7:48 pm

pite me spinaq
sallate djathe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Sat Sep 05, 2009 10:02 pm

xili edhe ne kemi pase sote pite me spinaqe dhe jemi bere popaj hahhahha po edhe mish rose kemi pase ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Sun Sep 06, 2009 4:52 pm

Fionaa ju befte mire

speca te mbushur tani kam per iftar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Sun Sep 06, 2009 7:06 pm

Ushqimi per sonte.. tave me perime

250 gr mishe pate.

5 speca

1qepe

1 hudher.

2 domate

1 trung.

2 karrota .

10 gr bizele,

10 gr kepurdha .

1 tub magdanoz

Krip biber te zi sipas shijes

Vaj ulliri .

1 kavanoz fasul me ngjyre .

5 patate..

2ve pak mill misri..

Pregaditja..

Specat prehen ne rrathe. Po ashtu edhe qepa e cila duhet te zbutet pak me vaj ulliri.domaten e prem ne katror.bizelet dhe kepurdhate I fergojm me vaj ulliri vetm sa te merin nje ngjyree te kuqremte , marim nje tav ovale te kristalt ,po mundemi edhe ne tav te thjeshta, dhe I rendisim nje rende specat me qep e domate kepurdhat bizelet trungujt,karrotat,dhe fasulen me ngjyre fasulen nuk duhet te fergohet me vaj. Po ashtu ja hudhim per mbi, marim mishin e presim ne feta dhe e mbulojm taven me mishe .kripr sipas nevoj piper te zi qe te behet tava pak e djeks se ka shije me te mire ,melmesat magdanoz ose

gjethe dafine prap I rendisim specat pra si ne fund ashtu edhe mbi mishe tjen perimet ,I hudhim 1 liter uji dhe e qesim te zihet.

Kur te shohim se e ka shterrur ujin pak , marim2 pavllaka apo (maze )I qesim pak biber te kuq dhe I tundim e ja qesim taves per mi . kur te fillon te skuqet marim kaqkavall ben edhe djathe . dhe ja qesim per mi….

Me ket servim marim patatet I qerojm I ziem dhe I presim ne feta I fusim ne ve .me pas ne mill te misrit dhe I skuqim ne vaj. Me pas I servojm ne piata dhe ju themi ju bef mire hahaha ket ushqim e pregadis me shum knaqesi dhe e ha poashtu ahahha ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Sun Sep 06, 2009 8:40 pm

peshk Krap
sallat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 48
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Tue Sep 08, 2009 4:49 pm

Fli me nutella.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Tue Sep 08, 2009 5:16 pm

nutella cfar eshte ..


pilafe me mishe dhe pomfrite
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Tue Sep 08, 2009 6:51 pm

Fli...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Tue Sep 08, 2009 7:27 pm

Pogaq (buk sode) me grosh dhe mish terėm.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Tue Sep 08, 2009 8:36 pm

pjekurine Pomfrit Sllat Pogaqe edhe lang
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 48
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Wed Sep 09, 2009 4:55 pm

Mish pule me pomfrit .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Fri Oct 16, 2009 6:28 pm

Oriz me pul
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Tue Nov 24, 2009 12:01 am

peshk.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 48
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Tue Nov 24, 2009 12:03 am

Dyner kebap.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Wed Nov 25, 2009 10:19 pm

kaviar?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
voglushja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 36
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Wed Nov 25, 2009 10:35 pm

pasul me mish
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 48
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Wed Nov 25, 2009 10:40 pm

Lakna me mish.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Fri Apr 09, 2010 9:37 pm

Pizza margarita .ummmmmmmm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Mon Apr 12, 2010 11:09 am

krelana me duqa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Wed Apr 14, 2010 11:29 pm

Xili ....krelana me duqa
hahhahhah po pse ne lufte je ti hahha

e ne ketu kishim buk misri me sarme .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Thu Apr 15, 2010 12:41 am

une qokollada kadife,kam merak!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Fri Jun 11, 2010 9:13 pm

Burek.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Sat Jun 12, 2010 12:12 am

Buk misri qumshte pershersh si per shingjergje hahhahhahahha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 5 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Kuzhina-
Kėrce tek: