Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Botime ne Indi nga Agron Shele

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Botime ne Indi nga Agron Shele   Sat Jul 24, 2010 12:42 pmVijojnw
botimet ne revista letrare e antologji botwrore. Pas revistės “KELENO”,“POMEZIA
NOTIZIE” ITALY, “ALIAS” AUSTRALI, INSTITUTI I LETRAVE MODERNE TURKE, “PENSA A
CUI”
BRAZIL, Almanac Mongoli e tjera vjen dhe
botimi i revistės indiane
BRIDGE
IN MAKING” editor Pronab Kumar Majumber
“A Bi-annual collection of International Poems And Literary Appraisals e
cila ka lajtmotivin “ BARDS FOR GLOBAL PEACE ANH HARMONY”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Botime ne Indi nga Agron Shele   Sat Jul 24, 2010 12:43 pm

“BRIDGE IN
MAKING
“ reviste letrare indiane Nr 57 th, e cila botohet nė Indi
nga botuesi Pronab Kumar Majumder,
cili qė prej vitit 1993 njė reviste tė tillė ku pėrfshihen me njė pėrzgjedhje
krijime tė poetėve Ndėrkombėtarė nga shumė vende tė botės, por edhe nga vetė
poetėt indianė. Nė kėtė numėr botohet edhe poezia e poetit Kristaq F. Shabani
(ALBANIA), e cila i ėshtė pėprcjellė revistės nga poeti indian Kuldep. K. Srivastava I.W.A.Nė kėtė revistė botohen krijime nga: I. K Sharma, R.Rabrindanath
Menon, P.C.Krem,


P.Raja,
Sheila Gujral, R.K Sing. Iftikhar Husain Rivzi, D.C. Chambial, Aju
Mukhopadhyay, Pronab Kumar Majumber, Manas Bakshi, O.P. Arora, ruth Wildes
Schuler, Bernard M. Jackson, Patricia Prime, Kurt V, Svatek, Diana K. rubin,
David Norris- kay. Wendy Webb. Supama Ghosh. Kristaq F. Shabani. Asha
Viswas. Bipin Patsani. S.L Peeran, N.P.Singh,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Botime ne Indi nga Agron Shele   Sat Jul 24, 2010 12:43 pm

Jasvinder Singh, P.V.Laxmi
Prasad, K.K.Srivastava, A. K. Choudhuri,, Ashok K. Khana.Binayedra Chaudhury,
M.S. Venkata Ramaiah, Sankarsan Paridam, Jayanta Bhattacharya, H. Tulisi, Damal
kannan, Debidas Ray. Falguni P.Desai,
Monima Choudhyry, sUrya Prakash Saxena, Swagata Roy Maitra, Sangita Mehta,
Sartarshi Dutta, Mahashweta Chatuurvedi, K.B. Rai, Anna K.K.


 • Letter from
  the
  USA: Ruth Wildes Schuler
 • Letter from
  the
  Canada: Suparna Ghosh
 • Kurt F.
  Svatek: An epitaph on Dr.Karla Kraus

 • Short Story:
  Another Life: By Pronab Kumar Mujumber.

 • Research
  Articles

 • The art Colour
 • Book reviews
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Botime ne Indi nga Agron Shele   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Botime ne Indi nga Agron Shele
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: