Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 "Mirėmėngjes i rilindur" poezi nga Lefteri Sema

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Mirėmėngjes i rilindur" poezi nga Lefteri Sema   Wed Jun 30, 2010 1:56 pm

Kėngėt e valėve
nisin ngadalė
para se tė flė,
pėr ju dua tė shfaq kėngėrim,...
Dikush
mund tė mė quaj
tė ēmendur,


por me shpresėn tuaj

jam nė mbretėrim.Dhuratėn mė me vlerė

mbartin kėngėt,

t’ju thur ato vargje

nė meritim,

Pranverė e pėrhershme

ju qoftė jeta,

bashkė me bilbilat

nė kėngėrim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Mirėmėngjes i rilindur" poezi nga Lefteri Sema   Wed Jun 30, 2010 1:56 pm

Me shpresa tė shumta mė ndeze!Nėnės qė nė hapi derėnAh, moj nėnė Sofia nikoqire,

s’i harroj porositė e tua,

Mė thoshje:

“Kujdesu pėr veten,

s’mbahet shtėpia

me miell hua!”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Mirėmėngjes i rilindur" poezi nga Lefteri Sema   Wed Jun 30, 2010 1:57 pm

E mblodha djersėn

E derdhur

dhe fillova pak nga pak,

Hapa shtėpinė e re si zonjė,

gėzohem kur hyj nė prag.Rrugė e gjatė dhe e vėshtirė,

paska qenė pėr mua jeta,

S’shkoka ajo si vaj e mjaltė,

jeta ka dhe tė tatėpjeta.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Mirėmėngjes i rilindur" poezi nga Lefteri Sema   Wed Jun 30, 2010 1:57 pm

E rreptė i thashė tė keqes “ndal”,

unė e lodhura shumė,...

Do tė jetoj dhe unė e qetė,

se shkuan vitet, s’bėra gjumė.Tė ndritė shpirti ku ke rėnė,

se mė dhe kurajė kthese,

Mė mbajtje me bukė e ujė,

me shpresa tė shumta mė ndeze!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Mirėmėngjes i rilindur" poezi nga Lefteri Sema   Wed Jun 30, 2010 1:58 pmKėshtjella e vjetėrSelaniku - porti i gjerė,

kanė kaluar breza me radhė,

Sofrėn shtruar, si gjithmonė,

edhe ne nuk na ke ndarė.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Mirėmėngjes i rilindur" poezi nga Lefteri Sema   Wed Jun 30, 2010 1:58 pm

Kėshtjellė e vjetėr nė krye,

sa shumė ka pėr tė thėnė,...

Shpresoj pėr ne diēka do tė thotė,

Vendin e begatė si e kemi lėnė.Mė ngjau me Pashalimanin,

mė vjen pėr Atdhenė kaq mall,

Them: “Kėshtjella ka tė drejtė

Vatrėn tonė si e lamė?!”

* * *
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Mirėmėngjes i rilindur" poezi nga Lefteri Sema   Wed Jun 30, 2010 1:59 pm

Bregun e gėrryen,

deti i tėrbuar,

Nėnat flasin

nėpėr dhėmbė:

“Ah, ah, kurbeti i mallkuar!”Era fryn e shtyn ngadalė retė

qė mbulojnė yjet,

Shqiponjat krahėhapur nė male,

egėrsirat fshehur nė pyje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Mirėmėngjes i rilindur" poezi nga Lefteri Sema   Wed Jun 30, 2010 1:59 pm

Dimri i vėshtirė

s’di tė iki,

(Ē’kohė duhet tė shkulet? )

S’do tė kalojė vallė?!

Qan foshnja nė djep…

Dora qė e pėrkund ka njė hall...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Mirėmėngjes i rilindur" poezi nga Lefteri Sema   Wed Jun 30, 2010 2:52 pm

Dialogim emigrimi“Ku po shkon, o djalė i nėnės,

xhepat bosh, trupi tretur,...”.

“Ah, dhe ti shqiptare qenke,”-

mė thotė djali duke qeshur.Zgjata dorėn, diēka i dhashė,

u skuq dhe: “Nuk e marr,” - mė tha.

I thashė: “E kam pėr shpirt tė nėnės,...

Nėna ime jetime mė la”.“Sa kohė ke kėtu?- mė pyeti djali.-

Besoj se do jesh me e zėnė

“Bir i nėnės, ėshtė miell hua,...

Toka jonė nuk duhet lėnė”.Kur ėshtė buka nga hambari,

ka mė tepėr shije nė gojė,

Ndaj do tė kthehemi tė gjithė,

Vendi ynė njė ditė tė lulėzojė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Mirėmėngjes i rilindur" poezi nga Lefteri Sema   Wed Jun 30, 2010 2:53 pm

Nė zemrėn time motėr je…
“Si u largove nga shtėpia?-

mė pyet shoqja greke.

- E ndėrtove dhe e le

Sikur tė ishe pa fole!…”.“ Ah, moj zonjė,

me gjithė tė mirat,

nė dimėr kur fillojnė shirat,

mbushet pėrroi i rrėmbyer,

tė njoma dhe tė thata

i ka thyer.Kur shikon rininė qė iku,

thua zogjtė po shtegtojnė,

Flas me vete si e lajthitur,

sikur kėta zogj tė gabojnė.Jam e shkolluar, me njohuri,

po s’e kam fatin si ti,

tė kam shpirt e tė kam shpresė,

mė hape derėn mė dhe besė.

Unė kėtė e vlerėsoj e them:
“Si do ta shpėrblej unė
Nė zemrėn time motėr je
mė ule nė vatrėn qė ke”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Mirėmėngjes i rilindur" poezi nga Lefteri Sema   Wed Jun 30, 2010 2:53 pm

Ndėrrim i emrit

Leonorės sė rremė“Tani mė quajnė Leonora,”-

mė thotė njė shoqe, kur e takoj…

“Sot ėshtė 8 Marsi, - i them, - festė,…

Njė lule pėr nėnėn qė hysmetoj”.

“Dyqani i luleve plot pėrplot, -

ma ktheu Leonora me ironi,

Gajasi, u shkri duke qeshur:

“Kaq zemėrgjerė je, moj Lefteri?!””Kjo botė, - i thashė, - ėshtė portokalli,

vjen rrotull ngadalė – ngadalė,

Im at dikur ishte i fortė,

po tani ecėn ēalė- ēalė.
Nė kėta lisa u mbėshtetėm,
kur erdhėm tė lagur, tė uritur,
E mira shpėrblehet mė tė mirė,
nuk jemi njerėz tė paditur”.
Kush dhuron lule, lule do tė presė,

kush djeg, do digjet furrė,

Nė vendin tonė do tė kthehemi njė ditė,

Buka e vjetėr s’harrohet kurrė…”.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Mirėmėngjes i rilindur" poezi nga Lefteri Sema   Wed Jun 30, 2010 2:54 pm

Vetmi e imponuar

Gumėzhin koshere e bletės,
bletėt shkojnė dhe vijnė lule mė lule.
Nė lulėzimin e pranverės
konxhet hapen gjithė pekule.

Unė e mjera ngela vetėm
dhe pranvera seē po shkon,
Tė prita, djal-o, tė prita,
mendja ime po gabon.

Prita muaj e prita vite,
mė ngeli balta nė kėmbė,
Mbi faqet lotėt bien,
flas me vete nėpėr dhėmbė.

Ē’faj tė kam unė, e mjera,
thuaj tė drejtėn qė s’mė do,
Kujto shtėpinė dhe katandinė,
veē nė vend tė huaj mos shko.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Mirėmėngjes i rilindur" poezi nga Lefteri Sema   Wed Jun 30, 2010 2:54 pm

Lotim nė prehjen e nėnėsVarrin e nėnės shikoj

duke lotuar,

bie mbi tė,

hallet me radhė qaj;

me kė tė nis

dhe me kė tė vazhdoj,

s’i them dot tė gjitha,

se u ktheva nė vaj.

Nis pėr shtėpinė

qė m’u prish,

pėr barin qė s’gjelbėron,

pėr zogjtė e uritur,

pėr zinxhirin e mesit

qė mė pengon.

Mė lėndohen plagėt e marra,

nuk ka ilaē qė mund

tė mė shėrojė.
Mos mė qorto
dhe ti, nėna ime,
se pėr ato qė them,
e di, nuk gaboj.
( Nga marazi,

s’di ku ėshtė fillimi i qarjes,

s’di se si tė vijoj...)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Mirėmėngjes i rilindur" poezi nga Lefteri Sema   Wed Jun 30, 2010 2:54 pm

Portreti i lules sė ēelurMe gishtat e lodhura

nga puna,

kėrkoj tė mbaroj

dhe njė pikturė,

pėr Florikėn,

qė lashė nė derė tė babait,

motrėzėn e dashur

tė paharruarėn.

Peneloj

portreti tė ketė njė nur:
flokėt gėshtenjė
dhe sytė e bukur tė saj,
tė gjitha lezetet
qė Perėndia i fali,
si luleēelura nė maj...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Mirėmėngjes i rilindur" poezi nga Lefteri Sema   Wed Jun 30, 2010 2:55 pm* * *

Natėn jetoj

me ėndrrat e padėshiruara,

Ditėn zogjve nė dega:

“Ejani kėtu...” - u them,

njė zot e di,

se ē’heqin ata pa fole,

ndonjėherė tė mjerėt

skifteri i mbėrthen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Mirėmėngjes i rilindur" poezi nga Lefteri Sema   Wed Jun 30, 2010 2:55 pm

Vetmi emigrimiMos mė thoni

ngelėn pa krahė,

mos mė thoni

janė tė uritur,

dua t’i dėgjoj

zėrat e zogjve,

se nga gjumi i keq

jam i tronditur...

Vetminė aq shumė pėrjetova,

nė ditė tė emigruara

dhe nė netė tė stėrmunduara.

Tashmė s’u ngjaj mė zogjve,

por ėndrrave tė dashuruara...Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Mirėmėngjes i rilindur" poezi nga Lefteri Sema   Wed Jun 30, 2010 2:56 pm

MesnatėKundroj hėnėn

me trajtėn e saj tė plotė...

I falem, i kėrkoj ndihmė.

Ah, sikur, o ZOT,

rrugėn e panjohur

tė mė tregojė.

Vijoj tė eci

nė natėn e pasosur

me frikė nė pellgjet e ujit,

qė s’kanė tė mbaruar,

mallkimet s’i kisha besuar

ndonjėherė...
Po kjo mesnatė
qoftė e mallkuar!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Mirėmėngjes i rilindur" poezi nga Lefteri Sema   Wed Jun 30, 2010 2:56 pm

Sytė tė kesh tek unėO ylli i mėngjesit,

do tė tė lutem shumė,

Kur qėndron pranė hėnės,

sytė tė kesh tek unė.

Se unė nuk kam tjetėr,
te ty kam njė shpresė,
ngela pa fėmijė,
po qėndroj me besė,
tė lė amanet,
para se tė vdes’.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Mirėmėngjes i rilindur" poezi nga Lefteri Sema   Wed Jun 30, 2010 2:57 pm

Zambakėt e prillitTė m’i mbillni

pranė e pranė ...

ēdo pranverė

qė tė ēelin

dhe e vdekur (pa frymė)

tė ndiej vatanė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Mirėmėngjes i rilindur" poezi nga Lefteri Sema   Wed Jun 30, 2010 2:57 pmFustani me gjetheFustani me gjethe, vajzė,

derdhej e tė varej prapa,

Unė mundohem nė tė kapem,

ti nxitove dy – tri hapa.Vrapoj e vrapoj, i mjeri,

po nuk tė arrita dot,

Djersita, moj vajzė, pėr ty

dhe mė ranė ca lot…Pse vrapon, o moj sorkadhe,

nuk je mollė qė tė kafshoj,

Unė jam djalė e jam beqar,

folenė me ty do tė ndėrtoj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Mirėmėngjes i rilindur" poezi nga Lefteri Sema   Wed Jun 30, 2010 2:57 pm

Erė e vendlindjesNga Korfuzi i lashtė e i bukur

u ktheva nė tė dashurėn vendlindje,...

Jo, nuk krahasohet me tjetėr kjo tokė,

ku mė pėrkundi nėna ime.Vesa e mėngjesit derdhur si sėrma

nė fushėn “lalė” tė Myzeqesė...

Mė thonė e qeshin shoqet

i kam plot aromė lulet e baēesė.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Mirėmėngjes i rilindur" poezi nga Lefteri Sema   Wed Jun 30, 2010 2:58 pmUjku i vjetėrUjku i vjetėr

nga njė shpellė

nxori kokėn

e mė vėshtroi,

bėn tė hedhė hapa,

po s’mundet

me zė tė ējerrė

po rėnkon.
Ditėt i ke tė numėruara,
lan gjynahet
qė ke bėrė;
nė ballė tė qėndrojnė
tė shkruara,
prishe
njė dynja tė tėrė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Mirėmėngjes i rilindur" poezi nga Lefteri Sema   Wed Jun 30, 2010 2:58 pm

Pėrmbi malMė shkoi jeta pėrmbi mal

psherėtin e flet djali ēoban,

“Mė ke mua, - ia ktheu Sorkadhja,

tė hedhim valle anembanė”.“Tė qofsha falė,”- i thotė ēobani

dhe ia merr cyles dyjare;

Luajnė e hidhen nė livadhe

djersa sumbulla margaritare.Dalin thėllėzat plot naze,

hedhin valle me lezet,

Bukuritė qė ka mbi male,

janė jetė plot shėndet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Mirėmėngjes i rilindur" poezi nga Lefteri Sema   Wed Jun 30, 2010 2:58 pm

Sinjalet e pranverėsMbi zallishte njė gushkuq

zbret me frikė

diku me sqepin e tij diēka kėrkon,

lėkundjet e valėve janė tė lehta,

sikur miratojnė,

jeta vazhdon.Retė njė nga njė fshihen

pas malit,

njė melodi vjen

dhe mė rinon...

Melodia e fyellit

dėgjohet mbi pllaja,

njė thėllėzė folenė e saj

po ndėrton.Lastarėt delikatė

lėshuan sythe

nė ballkonin e sė dashurės

Valbonė,

nuk jam rrugėtar i vetėm,…

Sa mė gėzon kjo!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Mirėmėngjes i rilindur" poezi nga Lefteri Sema   Wed Jun 30, 2010 2:59 pm

Djemtė e nėnės

Djem, t’u bėhet dita njė mijė,
ju qė mbollėt nė tokėn mėmė,
Duhet hambari nga bereqeti yt
s’mbahet shtėpia me miell tė dhėnė.

Ata qė dėgjuan kėto fjalė
qumėshtin e kanė hallall,...
Sado qė tė rrish nė vend tė huaj
pėr vendlindjen do tė tė vijė mall.

Ndaj, ta thoni kudo qė jeni,
mendjen dhe shpirtin ta keni kėtu
nė djepin qė pėrkundi nėna,
kėngėt dhe lotėt ishin pėr ju.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: "Mirėmėngjes i rilindur" poezi nga Lefteri Sema   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
"Mirėmėngjes i rilindur" poezi nga Lefteri Sema
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 5Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: