Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Lajmet nga Rajoni

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutoriMesazh
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 49
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 EmptyThu Jan 26, 2012 8:43 pm

Bore e madhe edhe ne rajon ,rruga kulle rozhaje e mbyllur per qarkullim .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 EmptyThu Jan 26, 2012 9:19 pm

i myti bora ,shiu fryma
se jan que pesh o rrmtaf.se njef askush njeri tjetrin.
popull qe sbeson ne agje .vetem mashtrime hajni ,e qka jo..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 EmptyFri Jan 27, 2012 11:48 pm

Bora e ftoft do shkrihet, si "republika" e kosoves ne rajon qe po shkrihet.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 EmptyFri Jan 27, 2012 11:48 pm

Bora e ftoft do shkrihet, si "republika" e kosoves ne rajon qe po shkrihet.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 EmptyWed Feb 08, 2012 1:54 am

Miqte Europiane me ne Krye Gjermanin e perkrahin Kosoven sikur me 1921 Arvanitasit qe i perkrahu Ludvigu i Bavarise dhe djali i tije Otto duke i zhdukur fizikisht dhe duke i detyruar te krishteret Arvanitas te behen Greker .
E bajshit me shendet 1244..
Miqte e Kosoves e kan me mike Qipron Rumanine Spanjen dhe Greqine .
E mbrapa ketyre mshifet Serbia dhe miqesia e Gjermaneve dhe popujve te tjere te kesaj Bashkesie.
Qe kan me na ba me zi se Arvanitasve ne Greqi.me 1821.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 EmptyMon Feb 20, 2012 7:48 pm

perkrahin kosoven nen serbi...sipas 1244,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 EmptyTue Feb 28, 2012 3:33 am

DETEKTIVI- as un skam pa hala pamvarsi e me serbi ksi, mishmashi veq te na sheh.

Historia po na perseritet bile dhe ma keq,na thojshin ata politikualt tan ateher per ndryshimin kushtetutes e 74-s se nuk esht kurgja bile nuk luan kurfar rroli por na dul me gugj, bile e pam te gjith por ata ma mir qe e perjetun vet.

Edhe tash nuk ka lidhje nuk qon pesh e kshtu me radh edhe kjo dot del edhe ma G...!

Ka qen nji tem ktu ne forum,.. A dot ket luft ne trojet shqiptare, un edhe ateher kam than po,por kto far rezuluta e fusnota,po shifet kjart se po shkon ne at drejtim,por si dot na del ksaj radhe mbetet per tu pa.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 EmptyTue Feb 28, 2012 4:21 pm

aha xhem ja ka fute dupllo serbia dhe Rrahmanoviqet shqiptare
per qdo vjet po na ngjhallen Rrahman Morinat
populli pi do forte se shumica qasi jane...
tradhtari e don tradhtarin
kurre shtet as liri as jete te mire
me vuajtje me vella vrasje me skamje haj medet ,sallamadi e sevdallek pa rrym e pa buk.
kushe ne bote seshte tu naj rras e ky popull me salltanat e me mashtrime jeten e kan que dhe kan me que
qka kan fitue ,te trashet e sules ja kan prue..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 108
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 EmptyWed Feb 29, 2012 1:27 am

Shtypi gjerman: Fusnota e deklaron Kosovėn pjesė tė Serbisė

Pas disa muajsh ndėrprerjeje kėtė tė martė do tė fillojnė negociatat mes Beogradit dhe Kosovės, e cila para 4 vjetėsh shpalli pavarėsinė. Nė njė analizė tė zhvillimeve tė fundit agjencia gjermane e lajmeve DPA shkruan se delegacionet e tė dyja palėve pritet tė gjejnė njė zgjidhje pėr pėrfaqėsimin e Kosovės nė konferencat ndėrkombėtare.
Kompromisi pėr kėtė ēėshtje ėshtė kėrkesė qendrore e Bashkimit Evropian ndaj Beogradit, i cili deri mė tani ka bojkotuar tė gjitha takimet multinacionale, nėse nė to kanė marrė pjesė pėrfaqėsuesit e Prishtinės. Sipas DPA-sė, propozimi qė ka bėrė Bashkimi Evropian pėr zgjidhjen e problemit tė pėrfaqėsimit tė Kosovės paraqet njė kundėrthėnie nė vetvete. Nė tabelėn me emrin e Kosovės do tė ketė dy fusnota, njėra e deklaron Kosovėn si pjesė tė Serbisė, tjetra nėnvizon pavarėsinė e saj. DPA-ja nėnvizon se ndėrmjetėsi i BE-sė, Robert Cooper, deri mė tani ka njoftuar pėr disa kompromise, por menaxhimi i pėrbashkėt i kufijve mes Kosovės dhe Serbisė ėshtė aq i komplikuar, saqė nuk do tė mund tė zbatohet edhe pėr njė kohė tė gjatė. Edhe qarkullimi i lirė i mallrave do tė mbetet njė ėndėrr.
DPA-ja shkruan mė tutje se Serbia nuk ka plotėsuar asnjė kėrkesė tė BE-sė qė nga samiti i dhjetorit, kur asaj iu refuzua statusi i kandidatit. “Praktikisht nuk ėshtė pėrmbushur asnjė kėrkesė, por janė ndėrtuar disa fshatra tė Potemkinit”. Qėllim i kėsaj politike tė Brukselit dhe tė shumė vendeve tė BE-sė, sipas DPA-sė, ėshtė qė Serbia tė marrė statusin e vendit kandidat. DPA-ja pėrkujton se ditėve tė fundit misioni i BE-sė nė Kosovė, EULEX, dhe trupat e NATO-s (KFOR) njoftuan se barrikadat e ngritura nga serbėt nė verė nė veri tė Kosovės tashmė janė hequr. Po ashtu, sipas kėtyre organizatave, pikėkalimet kufitare nė Jarinjė dhe Bėrnjak janė tė hapura. Lajmi erdhi tamam me kohė, sepse Brukseli kėrkon nga Beogradi tė mundėsojė qarkullimin e lirė tė KFOR-it dhe EULEX-it. Por, sipas DPA-sė, ata qė kanė ngritur barrikadat dhe autoritetet e komunave serbe nė veri tė Kosovės menjėherė i kanė pėrgėnjeshtruar kėto njoftime. Bllokimi i rrugėve vazhdon, shkruan DPA-ja.
Kjo agjenci po ashtu rikujton se Bashkimi Evropian kishte deklaruar se Serbia ka bėrė “hapa shumė tė mėdhenj” nė reformimin e sistemit tė korruptuar gjyqėsor. Por, sipas DPA-sė, ishte gazeta gjermane “Süddeutsche Zeitung”, e cila nė fund tė dhjetorit citonte njė raport konfidencial tė ekspertėve juridikė tė Komisionit Evropian, ku pjesė tė reformės sė kryer nė Serbi quheshin “shembull shkollor pėr pėrqeshjen e drejtėsisė”. Nė kėtė raport po ashtu kritikohej ndikimi i politikės nė drejtėsinė serbe. Me gjithė kėto fakte, duket se BE-ja ėshtė e gatshme t’ia hapė portat Serbisė. /koha/
http://info-kosova.net/lajme/702-shtypi-gjerman-fusnota-e-deklaron-kosoven-pjese-te-serbise.html
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 EmptyFri Mar 02, 2012 1:45 am

Un mendoj se nuk esht edhe aq tragjike, ka rrugdalje tjera por kushtojn ma shum energji,dhe duhet nji vigjilenc ma e madhe dhe kordinim popull dhe politik,besoj plotsisht se dot ta kalojm me sukse n“baz te disa parametrave rezulltati dot del pozitiv.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni - Faqe 6 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lajmet nga Rajoni
Mbrapsht nė krye 
Faqja 6 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: