Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Lajmet nga Rajoni

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptySun Jun 06, 2010 10:42 pm

Lajmet nga Rajoni F.0426135855770_m

Nje i ri i mbrojtjes sė tė drejtave tė njeriut, ai u
bė i famshėm nė mbarė botėn me bllogun e tij nė internet si
administrator i grupit mė tė njohur antifashist nė Serbi.

Atė e
fascinon politika, ndėrsa ėndrra e tij ėshtė bota pa racizėm,
antisemitizėm, urrejtje dhe diskriminim. Para disa ditėsh televizioni
Serb B92 publikoi njė intervistė me Rastkon, ndėrsa mė pas ai u
intervistua edhe nga BBC. Rastko i tha BBC-sė se idetė e tij nuk janė tė
pranuara nga nacionalistėt serbė, ndėrsa disa prej tyre edhe e kishin
kėrcėnuar me vdekje. Por ai tha se nuk do tė heqė dorė nga shkrimi.

bllogun e tij nė mes tjerash Pocesta shkroi:
“Unė jam Serb,
por...
1. Pranoj Kosovėn si shtet tė pavarur
2. Pranoj se Ratko
Mladic dhe Radovan Karagjiq kanė qenė kriminelė lufte
3. Pranoj se nė
Srebrenicė ka ndodhur gjenocidi
4. E dua BE-nė dhe NATO-n
Unė jam
serb, por jam real!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhemshiti
Anėtar i ri
Anėtar i ri
Xhemshiti

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 58
Vendi : shqperi
Registration date : 22/05/2010

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyMon Jun 07, 2010 12:38 am

ehu po ta lavdrofshin serbet a perendi keta qe shiten patriota nga qerdhja e sebise ah Allah a je ka sheh e ndegjone .
O Riki o Xhiti,o Drini besonju spiunave besonje se keshtu do e arrijna bashkimin me tradhetar ordinera !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyMon Jun 07, 2010 12:44 am

Cito :
ehu po ta lavdrofshin serbet a perendi keta qe shiten patriota nga
qerdhja e sebise ah Allah a je ka sheh e ndegjone .
O Riki o Xhiti,o
Drini besonju spiunave besonje se keshtu do e arrijna bashkimin me
tradhetar ordinera


Avashe mor zotri avashe se nuk je ti ase tjeri me shqiptare se un .Se solla nje lajme kjo nuk do thot se jam pro serbise.
Edhe gjermaniN austriaki,turku etj etj te kan shpall lufte po sot e ke Aleat.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyMon Jun 07, 2010 12:46 am

Xhemshiti ku e ke mir e ke mir, edhe une u cudita kur pashe ket tem.
Kjo tem per kontiner, mendimi ime.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhemshiti
Anėtar i ri
Anėtar i ri
Xhemshiti

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 58
Vendi : shqperi
Registration date : 22/05/2010

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyMon Jun 07, 2010 12:50 am

Drini
O vella nese ke pakes gjak shqiptari shiqoi ne harte nga ku lajmrohet se dhe pastaj lejone te shkruaj nje shpiun qe behet patriot!
Shikoje ne flamur te hartes nga lajmrohet ,nga serbija o shqiptar vdiqa bre do luaj prej mendeve me kesi patriota shpiuna
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3261
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyMon Jun 07, 2010 12:58 am

Xhemshit nuk jam une faktor ne ket forum qe mundem te bej dicka. Une jam vetum antar i thjesht, ama une dhash mendimin tim per ket tem, dhe ky eshte postimi im i fundit ne ket tem, ta injoroim te gjithe ket tem se per lajme nga sebija nuk kemi ne nevoj ne Shqiptaret,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyMon Jun 07, 2010 1:01 am

Cito :
Drini
O vella nese ke pakes gjak shqiptari shiqoi ne harte nga ku
lajmrohet se dhe pastaj lejone te shkruaj nje shpiun qe behet patriot!
Shikoje
ne flamur te hartes nga lajmrohet ,nga serbija o shqiptar vdiqa bre
do luaj prej mendeve me kesi patriota shpiuna


Hahhahhahhahhaha he mo Hagji cfare do thuash me kete se jam ka lajmrohem nga serbija hahhah Nje gje do ta them haptase se me cfare do emri se je kyq e kam dite se je haxhija e thon besoj burrave ik mo se e lumtur jam se jam femere te pakten kam dinjitet te paster si vet loti .....

E sa per temen te them un ty se ky eshte lajm nga agjensite e lajmeve po deshe demantoe po deshe jo por te lutem lerni patriotizmin anashe .Lajmi eshte lajm dhe duhet pranu si te till. Ju se deklaroheni ''patrijot'' e shikon si hyn delegacijonet nga serbij dhe ju nga atje o burra na thrret vendlindja hahhahha l
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyMon Jun 07, 2010 1:14 am

Cito :
Xhemshit nuk jam une faktor ne ket forum qe mundem te bej dicka.
Une jam vetum antar i thjesht, ama une dhash mendimin tim per ket tem,
dhe ky eshte postimi im i fundit ne ket tem, ta injoroim te gjithe ket
tem se per lajme nga sebija nuk kemi ne nevoj ne ShqiptaretEshte e drejt e cdo antarit te jap mendimine vete,deshem ne tjerta apo jo ta pranojm eshte qeshtje tjeter.Nuk duhete shikohen gjerat vetem nga syri kritik por duhete ta mbroshe realen .Una jam femre dhe nuk ju besoja syve kur kam pare linkun per martesat e shqiptarve me serbe bile edhe ketu perebrenda kosoves shum shpejt hyri ne veshe te shurdher lajmi !!!!!! ketu flitet per nje te miture lirisht munde ta quaj till,por mir eshte ajo fjala e populli ''Ku thon se ku ka dreza shum,merr shporten e vogel''?/

edhe nese mbyllet tema per mua eshte egal se thon gjermanet..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyMon Jun 07, 2010 1:19 am

Edhe nje gje harrova te ju them ty Haxhi dhe ty Drini,

E lexuat mir lajmin?
sa un e di kosova po ben te pa mundren ta nje serbija shtet e ky djali qenka pro!!!
tani simbas jushe nuk duhete te na nje serbia shtetin ton a!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
murturi
Ushtarak
Ushtarak
murturi

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 43
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyMon Jun 07, 2010 3:19 am

pershendetje Fiona ,me qense ketu nuk ka pas as tema e as shum burra qe kan diskutu lirshum dhe kan fol me zemer ka del shpirti,tash kur te del nej tem se qka emndojn serbet per ne keta qohen pesh keta turpat e ton,nuk e di a mendojn keta ndonej her ndryshe perveq me u mundu me ja ba dikut bajat keta shohin vetem drejt dhe me nej sy ,te fyn te shajn pa e dit kush je pa e vlersu nej nejri,pa ja lexu asnje shkrim mendimiet idet vetem fbajtat ,fyjt dhe tregoj turpin e pa shqiptarit qe sod e kesaj dite i ka lan ne meshiren e serbit !

kur ne nuk e dim se c mendon armiku ather na duhet te heshtim sipas jush ?
Ne Shqiptaret nuk na lidh asgje me serbin dhe skemi asnje interes,por ajo qe gjen lidhje esht vetem politika per biznes e politikanav ton ,se hajn prej tyre dhe rrojn ka pamoraliteti i tyre qe e kan pas dhe e gezojn fol tjeter kujt,Deshmorve te liris.
Mu personalisht nuk me intereson qka mendon nje serr per shqiptar se e di hala pa fol se ai politiken e ka rren regjim dhe interes per poshtrim kaq ka aj dhe sdin ma shum,nacionalizmi i tepruar te ben racist dhe nej dit do tju kethehen tytat ndermjet veti dhe do t ekenaqem me ta.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
Xhevati
Anėtar i ri
Anėtar i ri
Xhevati

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 53
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyMon Jun 07, 2010 2:01 pm

e more vllezen mos i prek bashkpunetoret e serbise se te kallin flake.
A pe shehe se si embrojne njeri tjetrin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyMon Jun 07, 2010 4:02 pm

Cito :
] pershendetje Fiona ,me qense ketu nuk ka pas as tema e as shum burra qe
kan diskutu lirshum dhe kan fol me zemer ka del shpirti,tash kur te
del nej tem se qka emndojn serbet per ne keta qohen pesh keta turpat e
ton,nuk e di a mendojn keta ndonej her ndryshe perveq me u mundu me ja
ba dikut bajat keta shohin vetem drejt dhe me nej sy ,te fyn te shajn
pa e dit kush je pa e vlersu nej nejri,pa ja lexu asnje shkrim mendimiet
idet vetem fbajtat ,fyjt dhe tregoj turpin e pa shqiptarit qe sod e
kesaj dite i ka lan ne meshiren e serbit !

kur ne nuk e dim se c
mendon armiku ather na duhet te heshtim sipas jush ?
Ne Shqiptaret
nuk na lidh asgje me serbin dhe skemi asnje interes,por ajo qe gjen
lidhje esht vetem politika per biznes e politikanav ton ,se hajn prej
tyre dhe rrojn ka pamoraliteti i tyre qe e kan pas dhe e gezojn fol
tjeter kujt,Deshmorve te liris.
Mu personalisht nuk me intereson qka
mendon nje serr per shqiptar se e di hala pa fol se ai politiken e ka
rren regjim dhe interes per poshtrim kaq ka aj dhe sdin ma
shum,nacionalizmi i tepruar te ben racist dhe nej dit do tju kethehen
tytat ndermjet veti dhe do t ekenaqem me ta
Po kete e ceka dhe un, se nje dite patjeter do bashkpunojm si dy shtete demokratik ,cdo dite punohet drejt kesaj qeshtjes,Por ka nejrz till edhe ketu si ne serbi si kan deshte te vrasin kete djalin vetem del me nje opinijon shum te sinqerte, dhe sikur te dilnin edhe elitate e larta politik te serbis po me te njejte deklerat nuk di cfare kundershim do kishte.Ne edhe punojm te jem shtet demokratik edhe nuk dum te jemi !! eshte cudi e madhe me ne shqiptare askushe nuk na kupton neve se ne radhe te par nuk dim ta kuptojm veten ton apo ti bejm nje analiz opinionitn ton .Sote ne ShBA, ke
300 mijė shqiptarė qe jetojn atje, ne gjermanin ke diku 200 mij, 5 miljon shqiptare i ke ne turqi qe kan migru qe nga 1912 ne austri 100 mij kjo simbase statistikse se eshte ber ne 2007 nga cia.Dhe gjithe keto shtet edhe tjera kuptohet kan qen ne konflikt me SHqiPTARET,Turqija te ka sundu saqe deshti tet humb edhe gjuhen. PO ashtu edhe shtetet tjera me radh..dhe sote aleatin me te afert e ke Turqin .Pse po bejm kete bashkpunim athua valla kemi harru konfliktet qe kishim me keto shtete apo nuk duam ti cekim se kemi pase interesa ndaj tyre dhe e shkume e harrum!


Por edhe nje gje nuk do le pa permendure;Konfliktet qe kisha me haxhiun nuk kam qen te natyres personale aspak .Nuk e njoh kete indivi dhe ase nuk me njeh nuk ja dua te keqen nese mendon aje nje gje till te jet i sigurte nese un ja dua te keqen keti '' All'ahu ma desht mua te ligen '' por nuk din te bej debate aspak dhe cuditem si ekzistojn njerz till qe vin ketu deh nxerin inatin qe kan nga faktoret tjere !Nese ky zotriu ka inate personale me diken tjeter ekzistojn menyra me e drejte ti del perball dhe tja numron teten nese eshte asi burri dhe te mbaroj konfliktet nje her e gjithmon mos ti ndyt tjert gabimishte,Une cdo her kam mbroj dinjitetin tim me nder dhe do embroj cdo here Per mua eshte kapitull i mbyllure dijalogu me haxhiun dhe deri sa un jam ketu ne kete forum aje do e kete STOP te detyruare kyqjen ne forum,DERI sa te tregon sinqeritetin ndaj mej dhe te me kerkoj falje PUBLIKISHT se eshte mundu ne cdo aspekt ne cdo menyre te me njellose emrin tim pa pasure ide kush jam dhe nga vije nga c'familje rrjedhi duke me etiketu me shum emra te shokve te vete manjak.


Edituar pėr herė tė fundit nga fionaa nė Thu Jun 17, 2010 12:17 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
murturi
Ushtarak
Ushtarak
murturi

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 43
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyMon Jun 07, 2010 5:42 pm

Xhevati

e more vllezen mos i prek bashkpunetoret e serbise se te kallin flake.
A pe shehe se si embrojne njeri tjetrin.


Ore shoku xhevat ti pak si shum po dishe he burr,ti si ke hala dhjet shkrime e po me tregon kush esht shqiptar e kush asht bahskpuntor i serbis,ti mos fol ma se ne drenic shpihuna keni hala njani prej tyre je ti ,ketu ti qe se njeh askend dhe i thot shpihun tikujt,ket pjell te shprehjev e kan edhe disa antar te tjer ketu ne forum disa kriminela sigurisht se je njani prej tyre ; se sjeni ju per debat as per bashkim Kombetar e as te pushkes se ju tregojn fjalt e pista qe i keni.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
Xhevati
Anėtar i ri
Anėtar i ri
Xhevati

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 53
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyMon Jun 07, 2010 7:20 pm

Jo une ste njofe fare.
po te njofin hashimi e Lushtaku se kushe je
keta thojne se ti je bishti i serbise se kure ne kena luftue ti je kane tu lujte kumore neper pufa te zvicrres
NUk pe shofim at patriotizmin e juaj askunde
shpijun noshta je ti se drenica ka shpijuna po ata i kemi hudhe ne berlloge
e me ata berlloga ke punue ti deri tashe edhe ata tu largun.
Po mue spom intereson se kushe je hiq se per mue nuk egziston hiq
RRnofte hashimi Lushtaku KUpi e shume shoke tjere a trima te drenices
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyMon Jun 07, 2010 8:55 pm

Cito :
Jo une ste njofe fare.
po te njofin hashimi e Lushtaku se kushe je
keta
thojne se ti je bishti i serbise se kure ne kena luftue ti je kane tu
lujte kumore neper pufa te zvicrres
NUk pe shofim at patriotizmin e
juaj askunde
shpijun noshta je ti se drenica ka shpijuna po ata i
kemi hudhe ne berlloge
e me ata berlloga ke punue ti deri tashe edhe
ata tu largun.
Po mue spom intereson se kushe je hiq se per mue nuk
egziston hiq
RRnofte hashimi Lushtaku KUpi e shume shoke tjere a
trima te drenices


O xhevati,te lutem nese ke diq per temen thuaj e lere se ne ketu mbas pc asnje nuk njihemi, e mos u merrni me paragjykim edhe ashtu qenkeni me moshe ku duhet ti klasifikoshe gjerat ashtu si duhete e jo te flasesh ne ajer.Sepse asnjeri nuk kemi te drejte te mburremi per qeshtjen kombetare se eshte qeshtje se i takon cdo njerite e jo vetem drenicakut shqiptare po gjith shqiperis etnik
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyMon Jul 12, 2010 2:40 pm

Beograd, 12 korrik - Shefi i diplomacisė serbe Vuk Jeremiq pret qė nė
Asamblenė e Pėrgjithshme tė OKB-sė tė formohet shumica e cila konsideron
qė njė zgjidhje kompromisi pėr Kosovėn mund tė arrihet kryekėput
nėpėrmjet negocitave tė reja.
"Debati nė Asamblenė e Pėrgjithshme do
tė jetė njė moment i sė vėrtetės dhe me siguri episodi mė kritik nė
strategjinė tonė diplomatike", sipas QIK-ut ėshtė shprehur Jeremiq pėr
tė pėrditshmen "Blic" tė Beogradit. Sipas tij, rezultati i saj do tė
vendosė rrugėtimin e ardhshėm tė procesit tė Kosovės, duke shtuar se pėr
Beogradin do tė jetė "shumė mė vėshtirė sesa herėn e kaluar". Ministri i
Jashtėm serb thotė se GJND sė shpejti mund tė shprehė opinionin, duke
thėnė se serbėt "kanė arsye pėr optimizėm". Sipas Jeremiqit "Gjykata nuk
do tė mbėshtesė shkeljen e sė drejtės ndėrkombėtare, duke i dhėnė
legjitimitet shpalljes sė njėanshme tė pavarėsisė".
I pyetur nėse
ndarja e re territoriale mund tė jetė njė zgjidhje e volitshme pėr
Serbinė, Jeremiq vlerėsoi se forcat e Serbisė janė tė drejtuara pėr "njė
fillim tė ri nė procesin negocitor", ndėrsa kėtė e kundėrshtojnė
fuqishėm "disa shtete jashtėzakonisht tė forta". "Por meqenėse
dėshirojmė qė tė arrihet njė kompromis, jemi tė gatshėm qė tė bėhemi
fleksibilė, por nuk mund tė nisim dialogun nga cilido pozicion nga ai qė
e kemi pasur nė momentin kur shqiptarėt u ngritėn nga tryeza dhe u
pėrcaktuan pėr shpalljen e secesionit (shkėputjes)", thotė Jeremiq. Nga
ana tjetėr rezolutėn e Parlamentit Evropian, e cila u bėn thirrje pesė
vendeve tė BE-sė qė ta njohin pavarėsinė e Kosovės, Jeremiq e konsideron
"aksion kryekėput pėr tė ushtruar presion mbi Serbinė dhe aleatėt e saj
nė BE, qė”, sipas tij, "gjithsesi nuk ėshtė lajm i mirė"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptySat Sep 04, 2010 11:15 pm

Disa dhjetėra persona kanė protestuar tė shtunėn nė qytezėn Merosin, nė Serbi, pasi qė kuptuan se 50 shqiptarėve tė Kosovės u janė lėshuar dokumentet se janė banorė tė kėsaj komune.

Sipas agjencisė Beta, pas marrjes sė pasaportave serbe , shqiptarėt janė bėrė edhe pjesė e listave tė votuesve tė kėsaj komune.

Sipas protestuesve, shqiptarėt e Kosovės qė posedojnė dokumente serbe janė banorė fiktiv nė Merosinė, ngase ata u pajisėn me pasaporta serbe vetėm sa pėr udhėtuar pa viza nė shtetet e Schengenit.

Organizatorėt e protestės deklaruan se do presin njė javė pėr tė parė reagimin e qeverisė serbe, e nėse s’do ketė asnjė reagim, atėherė protesta do radikalizohet


Ua sa me befasoj ky lajm nuk e dija se jeton dikush nga KOSOVA NE SERBI aqe me pak 50 vet!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 108
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptySat Sep 04, 2010 11:33 pm

Keshtu filloi edhe ne Kosove , kjo sot ne Sanxhak :
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptySat Sep 04, 2010 11:36 pm

Sinqerisht Arber ,nuk e dija se ka shqiptare duke banu ne serbi!!
Bash kureshtar jam te di ca bejn atje?me cfar merren?Cfar gjuhe flasin?


Edituar pėr herė tė fundit nga fionaa nė Mon Sep 06, 2010 12:24 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 108
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptySat Sep 04, 2010 11:39 pm

Ata jane shqiptare te asimiluar , ja si sihte aj vend para 106 viteve :
Inqizimi i pare ne Novi Pazar , rruga qe shifet ne video eshte akoma edhe sot gjalle , por sot jane te asimiluar ne Boshnjak :
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptySat Sep 04, 2010 11:46 pm

Shume vido e mire sa vite daton dhe sa mir eshte rujture!Por mu duke se pash do me rroba sikur te turvq?edhe me arme! si ushtar duken


Ama cudi se nuk kan pas pak ndjenja atdhe dashuris ! gjat kohes se luftes?
Ata shqiptaret qe kan ik qe sa koh ne turqi edhe ata jan asimilu ,por nuk kan nderpre lidhjet me njerz e gjakut te vete,besa edhe po i dergojn femijet ne shkollim ne Kosov Shqiperi,e kta te jetojn ne mesin e sllave cudi cfar nuk paska?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyWed Sep 08, 2010 11:53 pmSerbia ia dėrgoi sonte Asamblesė sė Pėrgjithshme tė Kombeve tė Bashkuara propozimin e rezolutės pėr Kosovėn, i cili ėshtė harmonizuar me Bashkimin Evropian, transmeton botimi elektronik i gazetės Blic. Teksti i rezolutės sė re e zėvendėson atė tė rezolutės sė mėparshme dhe nė kėtė propozim-rezolutė nuk do tė ketė amendamente.

Teksti i plotė i rezolutės sė re ėshtė ky:

a) Tė vetėdijshėm pėr qėllimet dhe parimet e Kombeve tė Bashkuara;

b) Duke marrė parasysh funksionet dhe autorizimet e saj mbi bazė tė kartės sė Kombeve tė Bashkuara;

c) Duke pėrkujtuar nė rezolutėn e saj 63/3 nga data 8 tetor 2008, me tė cilėn kėrkohet nga Gjykata Ndėrkombėtare e Drejtėsisė qė tė japė mendimin e saj kėshillėdhėnės nė lidhje me pyetjen: “A ėshtė shpallja e njėanshme e pavarėsisė nga ana e organeve tė pėrkohshme vetėqeverisėse nė Kosovė nė pėrputhje me tė drejtėn ndėrkombėtare?”;

d) Duke pranuar me respekt mendimin kėshillėdhėnės tė GJND-sė nga data 22 korrik 2010 se shpallja e njėanshme e pavarėsisė sė Kosovės ėshtė nė pėrputhje me tė drejtėn ndėrkombėtare kur bėhet fjalė pėr Kosovėn dhe pas shqyrtimit tė vėmendshėm tė saj, duke pėrfshirė edhe ēėshtjet pėr tė cilat ėshtė dhėnė mendimi;

e) Merr nė dijeni pėrmbajtjen e GJND-sė lidhur me atė se shpallja e njėanshme e pavarėsisė sė Kosovės ėshtė nė pėrputhje me tė drejtėn ndėrkombėtare kur bėhet fjalė pėr Kosovėn, si pėrgjigje nė kėrkesėn e Asamblesė sė Pėrgjithshme;

f) Pėrshėndet gatishmėrinė e Bashkimit Evropian pėr tė lehtėsuar procesin e dialogut ndėrmjet palėve. Procesi i dialogut vetvetiu do tė jetė faktor i paqes, sigurisė dh stabilitetit nė rajon. Ky dialog ka pėr qėllim tė avancojė bashkėpunimin, tė realizojė pėrparim nė rrugėn drejt BE-sė dhe tė pėrmirėsojė jetesėn e njerėzve
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyThu Sep 09, 2010 2:18 am

Beograd, 8 shtator – Serbia nuk guxon tė pranojė ultimatumin e BE-sė pėr rezolutė tė“

pėrbashkėt mbi Kosovėn nė Asamblenė e Pėrgjithshme tė KB nė New York, ndryshe serbėt nė Kosovė do tė ndėrmarrin iniciativėn qė tė fitojnė shtetėsinė ruse, i ka thėnė agjencisė serbe tė lajmeve SRNA, kryetari i tė ashtuquajturit Kėshill Kombėtar serb tė Kosovės Veriore, Milan Ivanoviq.

SERRBET E KOSOVES E SHOFIN SHPETIMIN NE SHTETSIN RUSE

“Nėse kjo rezolutė miratohet, dhe e pranon presidenti i Serbisė, Boris Tadiq, pa pėlqimin e Rusisė, do tė nisim iniciativėn pėr njohjen e shtetėsisė ruse pėr serbėt e Kosovės, sepse Rusia di tė mbrojė qytetarėt e vet kudo qė tė jenė ata”, ka thėnė Ivanoviq me rastin e informatave nga burime tė BE-sė se Serbia do tė pranojė deklaratėn e pėrbashkėt pėr Kosovėn.

Ivanoviq ka vlerėsuar se ėshtė absolutisht e papranueshme rezoluta me tė cilėn parashihet statusi special pėr Veriun e Kosovės, eksterritorialiteti i manastireve serbe dhe vazhdimi i negociatave mbi ēėshtjet teknike, sepse kėshtu pranohet pavarėsia e Kosovės.

Ai ka thėnė se serbėt nė Kosovė kanė marrė garancione tė forta nga Federata ruse se nuk do tė pajtohet me rezolutėn, e cila konfirmon pavarėsinė e Kosovės.

Ivanoviq ka thėnė se ėshtė e drejtė e serbėve qė jetojnė nė Kosovė qė tė shfrytėzojnė tė gjitha mjetet politike e demokratike pėr tė demonstruar mosbesimin ndaj autoriteteve tė Serbisė dhe tė qėndrojnė nė mbrojtjen e Kosovės nėn pėrbėrjen e Serbisė, pėrkatėsisht tė drejtat legjitime se kanė qenė dhe do tė mbesin qytetarė tė Serbisė.

Veprimet e para konkrete, delegatėt e Kuvendit tė Bashkėsisė sė Komunave dhe vendbanimeve serbe nė Kosovė do tė ndėrmerren, siē ka theksuar Ivanoviq menjėherė pas pėrfundimit tė Asamblesė sė Pėrgjithshme tė KB, e cila fillon punėn nesėr nė New York.

Presidenti i Serbisė, Boris Tadiq, dhe pėrfaqėsuesja e Lartė e BE-sė pėr politikė tė Jashtme, Catherine Ashton, janė marrė vesh mbrėmė qė Beogadi e Brukseli tė vazhdojnė dialogun mbi harmonizimin e qėndrimeve rreth Rezolutės pėr Kosovėn, ėshtė kumtuar nga kabineti i presidentit tė Serbisė.

OPA -qeky esht lajm se jo mahi tash luft e RUSI, shum kollaj mund te ndodh nese rusia ja man me shpall serrbin me kosov zon interesi rasti sikurse ne gjerogji, luje mac kryt e bullit kan me naj lan kamt e arushes ne dor.e na skem as maca ma se leje ma ushtar!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyThu Sep 09, 2010 10:08 am


Rusia sun pi kshir qato qe i ka po i mbron edhe tjert hahaha hajde mashalla po ktyre kah mos ju shkon mendja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni EmptyThu Sep 09, 2010 10:53 am

Serbia i ka punet mir o bashkom

me politik po na shkaterron dal ngadal me ndihmen e eu dhe servileve tradhtareve shqiptare .
QE po dijne me na mashtrue kete popull budalle.
E arrijti qellimin.
Ndryshimi i rezolutes eshte kozmetike ...
Asgje ska ne te mire te shqiptareve ..
Une kam thene se Serbia Rusia do ta njofin republiken e kosoves...
Sepse kjo republik eshte nen serbi sipas rez1244 dhe Planit te Ahrtizarit nje plan antishqiptare .
edhe rezoluta eshte ne dem te shqiptareve..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Lajmet nga Rajoni Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet nga Rajoni   Lajmet nga Rajoni Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lajmet nga Rajoni
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 6Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: