Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Pyetje

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Pyetje   Wed May 26, 2010 11:59 pm

Pyetje.

Sa Levizje Parti Organizata Politike kemi ne Shqiptaret per Bashkim Kombetar.
Pse nga keto Levizje Parti Organizata shpesh pati perqarje dhe nga nje u ndan ne dy e me shume.

Uroj diskutim te mbar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhevati
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 52
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: Pyetje   Thu May 27, 2010 2:19 pm

perafersishte 50 organizata jan e teper

asnjera nuk punon per komb
t gjitha kane pranuar kosoven multietnike dhe heqjen e flamurit ndarjen e saje dhe te mitrovices
secila vjedhe me shume se tjetra.
gjer me tani vetem lv ka qene kunder.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: Pyetje   Thu May 27, 2010 3:31 pm

Organizata e Shoqata e Parti nuk di a ka ndoj shtet ma shum se te Shqipatrėt , por tė gjitha kto punoj pėr veti kush kujna ma shum ?
Sa pėr Komb sod as njė nuk qan kokėn vetėm kur tė ju vie puna ngusht ndoshta e pėrmendin .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Pyetje   Thu May 27, 2010 10:26 pm

I nderuar Xhevat e Bashkom.
Eshte e kijart kjo dukrui tek ne shqiptaret Lagje e Parti.
Por pse valle ndodh nje gje e till me ne,ne shekulli njezet.
Vazhdon metoda e romakve ende tek ne ,"perqaj e sundo" nga tetjeret?! Apo ne vet jemi fajtor nuk e doim bashkimin?!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mixha Selim
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 27
Age : 67
Vendi : Prizren
Registration date : 26/05/2010

MesazhTitulli: Re: Pyetje   Fri May 28, 2010 10:56 am

o mixh eshte kjo dukuri se gjithmone ishim kane hafi
kemi qef me ken i pari
e nuk e leajme ate te zotin te jet i pari
nuk eshte fajtore i huaji o mixh se ai punon per veti
po fajtore jemi vete qe punojme kunder atdheut e kombit
jemi te shitur mixho-mos harro kete qe po ja them.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Pyetje   Fri May 28, 2010 11:40 pm

Mixha Selim shkruajti:
o mixh eshte kjo dukuri se gjithmone ishim kane hafi
kemi qef me ken i pari
e nuk e leajme ate te zotin te jet i pari
nuk eshte fajtore i huaji o mixh se ai punon per veti
po fajtore jemi vete qe punojme kunder atdheut e kombit
jemi te shitur mixho-mos harro kete qe po ja them.
Mixha Selim te flm per ikuadrimin tend ne ket tem.
Une nuk paijtohem me mendimin tend ku shtoni (nuk eshte fajtore i huaji ).
Mixha Selim ne e dim te gjith se kur ndan Shqiperin te "huajt" nuk i pyeti Shiptaret por i ndan, njashtu edhe nderkoh nuk na pyesin se a dojme ne Shqiptaret me qen te ndar.
Faj eshte jetim thot nje fjal popullore, ate se pranon kerkush, ama ne Shqiptaret duhet ta pranoim se shum pake mos te them hiq po punoim per Bashkim. Pse ku e dime se Bashkimi ben fuqin.
Cka duhet te ndermarrim qe te jemi nje cik me te bashkuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Pyetje   Thu Jun 03, 2010 9:38 pm

''Bashkimi thon ben fuqi''por lind pytja se me ke do beshe fuqin?ne radht e par duhete te jemi vete njerz te besimit qe tjetri te na besoj,Nuk eshte problemi te organizoshe nje mbledhje te maresh ndonje ofensiv por te kesh bazen kyqe te besimit te mbledhe njerz qe vlejn per nje bashkim por kurr po mos te harruare besen e burrit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhemshiti
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 57
Vendi : shqperi
Registration date : 22/05/2010

MesazhTitulli: Re: Pyetje   Fri Jun 04, 2010 7:01 am

Si behet bashkimi shqiptar ,kur u udheheqin spiunat dhe u mesoin si behet patriotizmi e ne te kunderten i nxisin tjeret qe ti vrasin patriotet si spiuna dhe vrasesit te shpallin patriota si Avni Rrustema!A ka diku kesi populli ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhevati
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 52
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: Pyetje   Fri Jun 04, 2010 9:15 pm

nuk kena bere shtet hala e po bashkomo,po more po
bashkohen shpijunat......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Pyetje   Fri Jun 04, 2010 11:08 pm

Uaaaaaaaaa Xhemshiti & Xhevati Ja paskit fut prei kornerit...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhemshiti
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 57
Vendi : shqperi
Registration date : 22/05/2010

MesazhTitulli: Re: Pyetje   Sat Jun 05, 2010 2:35 am

A e keni ditur qe patriotet e burgosur politike i ka pergaditur serbija per interesat e saja ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Pyetje   Sat Jun 05, 2010 11:59 am

xhemshit e ke qellu se te gjith meritoret dhe ata qe jan per kosov e per popull jan neper burgje sikur qe po e dojn ne burg ALBININ.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: Pyetje   Sat Jun 05, 2010 6:35 pm

o vallahi cili te kerkon ate qorb ka meu zbut
sepse secili Politikan kur po ėshtė Opozitė po fol pėr Popull
si po ulet nė garigė atėherė po flet vetem pėr interes pėrsonal
dojn meja kalu Bexhet Pacollit me pasuri
mirė eka pas Adem Demaqi
kur thojke o Popull mos e ndroni Bajram Rexhepin prej Qeveris
lereni se ky ka vjedh mė duket ėshtė ngi me bėlluk
se secili qe hyn nė vend tij ka me vjedh edhe mė shumė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Pyetje   Sat Jun 05, 2010 6:53 pm

Edhe Thaqi vjedh a cudi! i preferuari i yte ka qen me duket cdo here/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: Pyetje   Sat Jun 05, 2010 7:10 pm

o ishalla hallall i ka Thaēi
sepse sevcili nga ne te ishte ne vendin e tij do te vidhte edhe me teper
por THAĒI-t ika hije edhe nėse vjedh sepse eka kap pushken ne krah ne momentet me te veshtira
kur disa shqipfoles e quajshin UĒK-nė dorė e zgjatur e sėrbisė
njerezit si Thaēi rrinin neper male
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Pyetje   Sat Jun 05, 2010 7:17 pm

Xili
Cito :
o ishalla hallall i ka Thaēi
sepse sevcili nga ne te ishte ne vendin e
tij do te vidhte edhe me teper
por THAĒI-t ika hije edhe nėse vjedh
sepse eka kap pushken ne krah ne momentet me te veshtira
kur disa
shqipfoles e quajshin UĒK-nė dorė e zgjatur e sėrbisė
njerezit si
Thaēi rrinin neper maleA do thot se vetem Thaqi paska kap armen dhe vetem aje ka te drejt te vjedhe cudi edhe ramushi po e thot nje gje till edhe aje X ministri e X tjetri e tjetri .

Pse mos te vjedhin edhe ashtu vete populli i ka dergu deri te
KASAFORTA
?

E more xili mir thon'' mos u befsh te te qan stambolli''mjer kosova ke ka zote shpij
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Pyetje   Sat Jun 05, 2010 7:58 pm

Ne nuk guxojm ta harrojm sakrificen e tyre, por edhe ket qe po e bejn tash kta esht e pa tolerushme, sepse nuk kan kurrfar drejte te sillen keshtu me popull pa marr parasysh tash sakrificen e tyre, pra esht e ster“tepruar.
pra nese nji mjek e sheron ni pacient, mbasi ta sheroj pra ta mbys, jo.pra edhe kta na liruan disi pra kan filluar me politiken qe po e bejn,pra po naj nxjerrin syt,po naj shkurtojn gjymtyret e keshtu me rradh pra deri ne alivanosje apo deri ne vdekje, ne jem tash ne ket pozicion.
Pra edhe nji, kta njerz qekan dal nga faktori UCK jan te deshpruar me humbjen e zgjedhjeve ne start ne 2oo1 nuk jav dham voten, fitoj RUGOVA ktu esht deshprimi i tyre me popull dhe pom duket se po jav kthejn si nji bumerang,por nuk esht e drejt sepse voten jav kan vjedh nderkombetart me RUGOVEN se po shifet tash OSB-ja po jav jep atyre qe po i konvenon si ne shqipri rasti i fundit.kam shok dhe njerz te luftes dhe e cekin ket fenomen shpeshher,luftum u djegum deri ne maksimum edham at qe mundem edhe patem dhe nuk na dhan besimin bile per 4 vite te na provojn ,por ket e kan marr vesh qe ju esht vjedh vota pok si von, dhe gjerat dhe pezmetimi nder veti esht kogja i madh,e ter kjo na kushton veq neve nder veti pra dot ta marrim vesh edhe ket por me vones edhe ket se me kto veprime momentale qojm uj ne mulli te shkaut e grekit me dashje apo pa dashje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Pyetje   Sun Jun 06, 2010 12:06 am

Pyetje

Pse u mbyll kjo Themė e Skenderbeut , pasi ėshtė kyqe ?!
http://www.bashkimikombetar.com/histori-f8/origjina-e-skenderbeut-t2459-105.htm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
istref gegaj
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 23
Age : 50
Vendi : lladroc therand
Profesioni/Hobi : teknik i makineris
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: Pyetje   Thu Jun 10, 2010 7:32 pm

ani bre let vjedhin se ne krejt boten vidhet por i harrun familjet e deshmorve e marr rast konkret si nana e naser bytyqit qe esht e detyruar te lyp mill per ata jetima qe ja la djalie kush te kujdeset per ta se i tham xilit nuk mundesh me ka ma idhtar i pdk se un ta premtoj por ku asht realiteti nuk po du te mburrem me kta qe po te tham por shum antar te familjes i kum pas te inkuadrum ne luft por ja kemi pas borgj atdheut edhe tash ikam ne fsk prap por nuk po mujm mej kaperdi disa gjana se nren te par duhet rrespekti per familjet e deshmorve bile kur te permendet emri tyre duhet te ngritemi ne kemb nese jem ulur tani invalidet e luftes etj. pota tham me keqardhje por naka habit leku shum pom duket e kemi humbur rrugen ne oborr po e tham me plot pergjegjsi se edhe pot betohem se edhe ne forum jam me emer e mbiemer e adres te sakt por nuk i frikohem realitetit .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Riki30
Admin
Admin


Male
Numri i postimeve : 2358
Age : 42
Vendi : Prishtine
Registration date : 09/08/2007

MesazhTitulli: Re: Pyetje   Thu Jun 10, 2010 8:33 pm

Cito :
Pyetje

Pse u mbyll kjo Themė e Skenderbeut , pasi ėshtė kyqe ?!

Arber ne nje teme kur nuk postohet nje kohe te gjate Forumi e bart automatikisht ne arkiv dmth tema mbyllet e riktheva prap e hapur eshte , ju faleminderit per angazhimin tuaj .

_________________


BASHKIMI KOMBETAR
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Pyetje   Thu Jun 10, 2010 8:51 pm

Drini,

Ne pergjithesi juve keni te drejete sepse ato ose jane krijuar nga serbt ose jane infiltruar nga serbet.

Por Partia qe une simpatizoje eshte ndryshe.

Bashkimin do te behet dhe nuk e pengon dot kush.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Pyetje   Fri Jun 11, 2010 12:53 am

Cito :
Riki30
Arber ne nje teme
kur nuk postohet nje kohe te gjate Forumi e bart automatikisht ne arkiv
dmth tema mbyllet e riktheva prap e hapur eshte , ju faleminderit per
angazhimin tuaj .
Flm..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
katunari
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 58
Age : 46
Vendi : kosovė
Registration date : 29/09/2008

MesazhTitulli: Re: Pyetje   Fri Jun 11, 2010 2:04 am

Me sa e kuptoj une ky forum nuk asht per fushata elektorale duke i perkrah her ate her tjetrin politikan dhe duke i sha anajsellatas.
Lerni politikuajt mos te mermin me ta se jan ba te gjith njesoj po qka dhe si duhet punu per Bashkimin kombetar se se kan shliru individet vendin dhe emri UĒK se nuk lidhet me emra te te gjallve po te deshmorve dhe kosoven se kan liru individet e ka shliru i ter populli gjaku i deshmorve pjeset e trupit te invalidve dhe lufta e popullit shqiptar prej qe ka bi LISI ka vazhdu dhe do te vazhdoj se akoma jemi larg qellimeve dhe synimeve te popullit per bashkim .
Dhe prap do te vazhdoj lufat kombetare ne nje menyr apo ne tjetren.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Pyetje   Fri Jun 11, 2010 6:13 am

Katunari,

Perfundimi eshte rezultat i gjitha forcave te bredeshme dhe te jashtme, negative dhe pozitive.

Themeli i nderteses eshte gjaku i deshmoreve. 100% jam me ju.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Pyetje   Sat Jun 12, 2010 9:10 pm

edhe nje lufte do behet patjeter
qe te zhduken tradhtaret politika servile
do vijne politikane te rin je me ide te reja dhe atdhetare patriotike kombetare
keta llapqin gjinje do jesin aty ku gjuhen plehrat e dunjase
se plehra ishin dhe kane me mbete.
pasuria qe kane bere me hajni do ju konfiskohet dhe do jesin me shtage ne dore siq kane qene para lufte..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Pyetje   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Pyetje
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: