Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 ZEMĖR E KĖPUTUR

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
rrebelja
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Tue Oct 16, 2007 12:13 am

me fal shabi se nuk e kam ditur kerkoj falje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Tue Oct 16, 2007 9:29 am

Ju rrebelja,nuk keni perse tė kėrkoni falje,vetėm vazhdoni me krijimtari dhe do tėkeni mbėshtetjen dhe rrespektin tonė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrebelja
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Fri Oct 19, 2007 10:44 am

o shabi mund te pys diq?
kjo rubrik esht e hapur per te gjith sikur rubrikat tjara?
kam pyetur shum ketu ne formu edhe me kan then se ne forum ska rubrika te ndara nje e hapur eht per te gjith
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Riki30
Admin
Admin


Male
Numri i postimeve : 2358
Age : 42
Vendi : Prishtine
Registration date : 09/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Fri Oct 19, 2007 10:51 am

Rrebele me mire e hap nje teme tenden dhe i fut aty poezit tua me lehte edhe per anetaret eshte psh Shaban Cakolli e ka hap temen gjithashtu dhe Tom Sojer hape dhe ti se paske talent suksese Rrebele "Krijime nga Rrebelja"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Fri Oct 19, 2007 12:04 pm

Po Rrebele,ju keni marrė pėrgjegjejen nga Riki,tani ju nxitoni nė rubrikėn tuaj tė poezisė,ne ju dėshirojmė sukses,dhe me kėnaqėsi do tė lexojmė e mbėshteisim krijimtarinė tuaj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Adem Berisha
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 146
Registration date : 03/09/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Fri Oct 19, 2007 3:38 pm

Oj rrebele, oj bukuroshe, po ti vėrtetė gjatė shkollimit qenke rrebeluar e edhe tash nuk do tė na lėsh rehat me poezitė tuaja.
Natyrisht, ti nuk ke folur vetėm pėr rrebelimin tuaj por te tė gjithėve, si tė rinjve e tė rejave qė edhe iu ka hije.
Vazhdo me shkrimet tuaja tė bukura tė cilat ēdo ditė e mė vonė do tė jenė edhe mė tė bukura. Tė jesh e lirė nė shkrime dhe mos u lidh vetėm pėr njė teme.
Kudo qe tė jetė nevoja, siē tė thot edhe i mrekullueshmi Shaban Cakolli, ndihma dhe kėshillat tona pėr aq sa mundemi, nuk do tė mujngojnė.
Suksese nga xhaxhi Adem.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Sun Oct 21, 2007 8:42 pm

DIQKA SI LOJĖ
Nėn pjeshka nė lendinė
vasha me djalin po rrinė
herė nė gjoks,herė nė shpinė
pėr tė mundur vetminė
Vasha djalin e vė nė lojė
q“mė rrėmben sikur pėrbindėsh
Sillesh si njė diktatorė
mė kė lėnė nishan n“kėrthizė.

Djali thotė mu thaftė goja
krejt e bėra prej lakmisė
edhe diktaturė t“i thoje
ėshtė e shtyrė prej dashurisė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Tue Oct 23, 2007 1:03 am

UNĖ JAM SHUMĖ LARG
Endem e rrėpatėm
natėn nuk bėjė gjumė
tue mendua pėr ty
se tė dua shumė.

Zemra mė dėfton
se ne jemi bashkė
ēdo qast mė kujton
se duhet me t“dashtė.

E UNė JAM LARG

Shumė larg jam
por nė zemrėn tėnde
nuke di ku jam.

Ti nė zemrėn time
qėndron natė editė
dashuriajote
mė shkon nė ēdo ind.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Sun Nov 04, 2007 9:31 pm

TI
Gjdo mbrėmje
qdo mėngjez
ti vetėm mė buzėqeshė
Pėr ty vuaj
natė e ditė
sa shumė jam mėrzitė
he ti puthsha tė dy sytė.

Njė ėndėrr
plot qerre e krushq
sikur burbuqe
po vije te unė nuse.
Thoshe mos je hutua
se shumė tė dua.

Erdha me vello tė bardhė
mė puth nė ballė.
puthje tė zjarrta tė mbushi plot
se je mė e bukura nė botė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
PROFESORESHA
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Female
Numri i postimeve : 53
Age : 48
Vendi : shqiperi
Profesioni/Hobi : profesoreshe / muzika
Registration date : 21/10/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Wed Nov 07, 2007 8:31 pm

pershendetje SHABAN CAKOLLIT , nuk shquhem shume ne fushen e letersise ,megjithate mund te them vertete qe jane poezi te embla , me sa duket paskeni talent ne kete fushe .Eshte bukur ti thuresh hymne dashurise, SUKSESE ME TEJ.

ME RESPEKT
PROFESORESHA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Wed Nov 07, 2007 9:32 pm

Falemnderit profesoresha,qdo vlerėsim i lexuesit mė nxitė pėr njė punė tė mė tutjeshme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Thu Nov 08, 2007 2:52 am

KAM RĖNĖ NĖ HALL
Nė zemrėn time
djeg njė mall
tė mė thuash
veq atė fjalė
ti mbyllesh
bėhesh dry
e unė vuaj
shumė pėr ty.
***********
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Fri Nov 16, 2007 7:55 am

KU JE

Ku je ti?
Ku jam unė?
Njėri- tjetrit
largas shumė
unė pėr ty po rri pa gjumė
zemra ime nė orėt e vona
mė ngre ēerdhe me shqiponja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
njomeza
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 47
Registration date : 04/11/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Fri Nov 16, 2007 3:23 pm

Shaban Cakolli shum me kan pelqyer poezit e tua suksese te metejme ju uroj nga zemra
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Fri Nov 16, 2007 6:38 pm

Flm.njomeza,vlerėsimi juaj mė inkurajon dhe mė nxitė tė punoj mė shumė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrebelja
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Fri Nov 16, 2007 10:09 pm

o shabi shum bukur aa vemtem perpara
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
meli
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 842
Age : 34
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Tue Nov 27, 2007 4:22 pm

i nderuri Shaban cakolli si duket e ke len anash ket tem ZEMER E KEPUTUR ,po ta kujtoi se nuk mundemi te rrim pa i lexuar poezit tua aq te bukura qe burojn nga zemra jote.

Urime e vazhdim te mbar.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Tue Nov 27, 2007 4:26 pm

FLM;SHUME MELI
Nuk do ti lė anash,por jam nė frymėzim e sipėr,ate qka pėlqen lexuesi,unė frymėzohem dhe mė jep forcė tė shkruaj.
Edhe njėherė flm,shumė pėr vlerėsimin tuaj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Fri Nov 30, 2007 9:44 am

SOT
Si ndihem sot
s“mund e pėrshkruaj dot
po tė u desh ujėvara
kam njė lum me lot.

Sot
dhe qė nga sot
mėngjez ēdo mėngjez
pėr ditė lot do derdhi
dhe ngapak tė vdes.

Ēdo forcė qė e pata
kėtė mėngjez e kėputa
mė fal mikja ime
mė nė fund tė humba.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrebelja
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Fri Nov 30, 2007 8:54 pm

shum e bukur o i nderuar shabi vertet me kujton diqka ,me ngjalle diqka tek une,vetem perpara
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Fri Nov 30, 2007 9:41 pm

Falemnderit shumė znj,rrebelja,ju pėrkrahni punėn time,kjo mė jep forcė dhe mė nxitė tė frymėzohem mė tepėr,por kam parasyshė gjithėherė poezitė tuaja shumė tė mira.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Sat Dec 01, 2007 8:09 pm

BOTA E DASHURISĖ

Vitet ikin sikur lumė
por-jo,jo nuk plakem unė
i ushqyar prej mirėsisė
rroj nė botėn e dashurisė.

Rinohem si fėmijė
kam hapė portė pėrdashuri
vend pėr mua-vend pėr ty
ti te unė -unė te ti
na mbanė shejta dashuri
nuk ka plakje
vetėm jetėsi
pėr mua,pėr ty.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Sat Dec 08, 2007 2:11 pm

PĖRSE MĖ IKE?

Me ike o mike,
ne mengjezin e vjeshtes
me le
ne hirin e mallit
te ruaj
ate gace te fshehur
te dashurise.

Mbeta ne udhekryq
te dashurise
me sy ka qielli
duke pritur
pikat e loteve te tu
qe do tķ sjellin
rete e kesaj vjeshte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Sat Dec 08, 2007 2:17 pm

MALLI PĖR KROIN E FSHATIT
Ngjiten vashat shpatit
shkojne te kroi i fshatit
te buta si delet
i zbukurojne belet
kurngjesin kordelet.

Qafat me rruzare
n“kostume shqiptare
qendisur me rreze
i hedhin mbi breze

Rrjedh kroi i fshatit
uje teposhte nga fushat
per te ēmendur ēunat
per t“i joshur ēupat.
Tani me zgjon etjen
ne kete toke mergimi
malli me djeg shtatit
per kroin e fshatit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Sun Dec 09, 2007 12:56 am

VLERA E KOHĖS
Krejt ēka enderron
qe te gufon ne zemer
pa e kthyar ne veper
eshte dashuri e verber
fundja,dashuri s“mund ta quajsh
ate ēka nuk shijohet dhe nuk preket...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
ZEMĖR E KĖPUTUR
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: