Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Cilen kenge jeni duke e degjuar ne kete cast?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutoriMesazh
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Cilen kenge jeni duke e degjuar ne kete cast?   Sun Dec 20, 2009 2:33 am

Mariza ikonomi- Ste kam Harruar
https://www.youtube.com/watch?v=OTP4SmYS_lQ
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Cilen kenge jeni duke e degjuar ne kete cast?   Mon Dec 21, 2009 12:12 am

Arvanite - Do ta pres kocidhete
https://www.youtube.com/watch?v=tyhuG_vN9AY&feature=player_embedded
Do ta pres, ajde moj
Do ta pres kocidhetė*

Do ta pres kocidhetė
Tė ta vėrvit* ga s'gjindetė

Do ta pres, ajde moj
Do ta pres kocidhet tė gliatė*

Do ta pres kocidhet tė gliatė
Po ēė turpem ga it* atė

Moj koci, ajde moj
Moj kocidhe dhragolie*

Moj kocidhe dhragolie
Tė tė kishe nė argalie*

- - - - - - - - - - -


Kocidhetė = Gėrshet
Vėrvit = Flak, hedh tutje, vėrvit
Gliatė = Gjatė
It = Yt
Dhragolie = Nepėrkė, Gjarpėr, Gjarpėrushe
Argalie = Avlėmend
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Re: Cilen kenge jeni duke e degjuar ne kete cast?   Tue Dec 22, 2009 8:35 am

Shyhrete behluli-Sinon hoxha

Kendoma kangen eshqipnis
ti kujtoj ata qe sjan jan
ju dogj zemra e merzis
qe shqipnin ma nuk e pan

https://www.youtube.com/watch?v=VnPFsdWMfh8
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
voglushja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 36
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Cilen kenge jeni duke e degjuar ne kete cast?   Thu Dec 24, 2009 8:05 pm

kenge shume e mire murturi dhe une po e degjoj tani te njejten
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Cilen kenge jeni duke e degjuar ne kete cast?   Fri Dec 25, 2009 12:22 am

VOGLUSHE; po te pelqejka shum muzika mori?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Re: Cilen kenge jeni duke e degjuar ne kete cast?   Fri Dec 25, 2009 1:53 am

mos po te pengon ty muzika qe po e ndegjon voglushja ???
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Cilen kenge jeni duke e degjuar ne kete cast?   Fri Dec 25, 2009 1:57 am

Jo fare dhe ne e ndegjojm te njejten muzik, e ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Re: Cilen kenge jeni duke e degjuar ne kete cast?   Fri Dec 25, 2009 2:03 am

mue me pengon kur nje njeri e ndegjon muziken popullore,e vet eshte kunder popullit..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Cilen kenge jeni duke e degjuar ne kete cast?   Fri Dec 25, 2009 2:05 am

per kend e ki fjalen konkret murturi.por mua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Re: Cilen kenge jeni duke e degjuar ne kete cast?   Fri Dec 25, 2009 2:09 am

Per te gjith ata qe jan kundra popullit dhe shesin patriotizem pa vend,atje ku esht vendi ketyre burrecav nuk i ndihet zani mendojn se mes grash te huja do te shpetojn ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Cilen kenge jeni duke e degjuar ne kete cast?   Fri Dec 25, 2009 2:16 am

po ne nuk mund tejem te gjith trima sikur ju por ne jem mirnjohes per ata trima qe po naj sjellin kto te mira dhe ne po i shijojm ne korris te tyre, per skaj ujqeve han dhe dhelpurat.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Cilen kenge jeni duke e degjuar ne kete cast?   Sat Dec 26, 2009 11:40 pm

https://www.youtube.com/watch?v=Q1ZVUZNxTFQ
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
voglushja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 36
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Cilen kenge jeni duke e degjuar ne kete cast?   Sat Dec 26, 2009 11:59 pm

https://www.youtube.com/watch?v=qFm-unYpPGk
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Cilen kenge jeni duke e degjuar ne kete cast?   Sun Dec 27, 2009 2:05 am

https://www.youtube.com/watch?v=Ab9-84kRb7U
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
voglushja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 36
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Cilen kenge jeni duke e degjuar ne kete cast?   Sun Dec 27, 2009 2:24 am

https://www.youtube.com/watch?v=AMYLf5hJHs4
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 107
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Cilen kenge jeni duke e degjuar ne kete cast?   Sun Dec 27, 2009 3:24 pm

JULIO IGLESIAS
https://www.youtube.com/watch?v=QgxIL47XJTg
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Cilen kenge jeni duke e degjuar ne kete cast?   Mon Dec 28, 2009 1:14 am

https://www.youtube.com/watch?v=2dvSfUf2ges
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
NIPIIXHAXHIT
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 167
Age : 38
Vendi : te dardha
Registration date : 28/09/2009

MesazhTitulli: Re: Cilen kenge jeni duke e degjuar ne kete cast?   Mon Dec 28, 2009 1:25 am

kėng per ABIN

http://www.jahu.net/video/video/lQ31KI9zc5M&feature=youtube_gdata/rifat_berishakeng_per_bekim_berishen.html
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Cilen kenge jeni duke e degjuar ne kete cast?   Mon Dec 28, 2009 1:27 am

https://www.youtube.com/watch?v=v3Qa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Cilen kenge jeni duke e degjuar ne kete cast?   Mon Dec 28, 2009 1:49 am

https://www.youtube.com/watch?v=DaU1Ubft40o
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Cilen kenge jeni duke e degjuar ne kete cast?   Mon Dec 28, 2009 2:02 am

Une pe ndegjoi kengen .
Oi luia jone me limona, kush na ka inate ju Q......N......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Cilen kenge jeni duke e degjuar ne kete cast?   Mon Dec 28, 2009 2:18 am

https://www.youtube.com/watch?v=3h-22gNLw8g
QE TET BESOJM SE PO NDEGJON NJAT KENG NA SJELL LINKUN DRINIIII
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Cilen kenge jeni duke e degjuar ne kete cast?   Mon Dec 28, 2009 2:19 am

drini shka ki qe je turbu me kto limana!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Cilen kenge jeni duke e degjuar ne kete cast?   Mon Dec 28, 2009 3:18 am

ju se nuk sjellni ndonje link mos hyni te pakten ne kte tem
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Cilen kenge jeni duke e degjuar ne kete cast?   Mon Dec 28, 2009 3:32 am

Xhem, e di pse, seps limonat kane vitamina te mbroin nga baterjet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Cilen kenge jeni duke e degjuar ne kete cast?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Cilen kenge jeni duke e degjuar ne kete cast?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 8Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Muzikė-
Kėrce tek: